korgeneraller

Cumhurbaşkanı Gül, 'başkomutan' sıfatıyla köşkte tebrikleri kabul etti
kuvvet komutanları, TBMM üyeleri, yabancı misyon temsilcileri, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Ankara'da görev yapan asker üst düzey askeri yetkililer, korgeneraller, koramiraller, tümgeneraller, tümamiraller, tuğgeneraller, tuğamiraller, albaylar, yarbaylar, binbaşıları, yüzbaşılar, üsteğmenler, teğmenler, askeri öğrencileri
YAŞ'ta rütbe alan komutanların listesi
YAŞ’ta rütbe alan generallerin listesi şöyle: Orgeneralliğe yükseltilen korgeneraller Salih Zeki Çolak, Yaşar Güler, Ümit Dündar. Kongeneralliğe yükseltilen tümgeneraller Sezai Bostancı, Ömer Paç, İlhan Talu, Abdullan Barutçu, Mehmet Daysal.
28 Şubat soruşturmasında tutuklu sayısı 72'ye ulaştı
dönemin Genelkurmay İkinci Başkanı emekli Orgeneral Çevik Bir, emekli Orgeneral Çetin Doğan, Fevzi Türkeri, İlhan Kılıç, Hikmet Köksal, Ahmet Çörekçi, korgeneraller Yıldırım Türker, Tevfik Özkılınç, Mustafa Bıyık ile emekli Korgeneral, MHP Milletvekili Engin Alan, emekli Orgeneral Teoman Koman ile eski YÖK Başkanı Prof.
Koman ve Orhon, 28 Şubat Soruşturması kapsamında tutuklandı
modern darbesi hakkında başlatılan soruşturma kapsamında ifadesi alınan ve daha sonra mahkemece serbest bırakılan emekli Orgeneral Teoman Koman, emekli korgeneraller Engin Alan ile Kamuran Orhon hakkında yakalama kararı çıkartılmıştı.
28 Şubat soruşturması kapsamında Koman ve Alan hakkında yakalama kararı
post-modern darbesi hakkında başlatılan soruşturma kapsamında ifadesi alınan ve daha sonra mahkemece serbest bırakılan emekli Orgeneral Teoman Koman, emekli korgeneraller Engin Alan ile Kamuran Orhon hakkında yakalama kararı çıkartıldı.
28 Şubat’ta 5. dalga: 6 asker tutuklandı, 4 asker serbest
Ağır Ceza Mahkemesine sevk edilen zanlılardan önce, balyoz davasının tutuklu sanığı emekli Orgeneral Çetin Doğan ile emekli Korgeneraller Vural Avar, M. Yavuz Yalçın’ın tutuklandığı haberi geldi.
Çetin Doğan ile birlikte 3 asker tutuklandı
Ağır Ceza Mahkemesine sevkedilen Balyoz davasının tutuklu sanıkları emekli Orgeneral Çetin Doğan ile birlikte emekli Korgeneraller Vural Aral, ve M. Yavuz Yalçın tutuklandı.
28 Şubat soruşturmasında 4 kişiye daha tutuklama talebi
tutuklu sanıkları emekli Orgeneral Çetin Doğan, emekli Korgeneral Metin Yavuz Yalçın ve MHP'den milletvekili seçilen emekli Korgeneral Engin Alan ile emekli Korgeneraller Vural Avar ve Kamuran Orhan tutuklanmaları talebiyle nöbetçi Ankara 12.
Üçüncü Balyoz davası da ana dava ile birleştirildi
Balyoz ana davası ile birleştirilmesi talep edilen üçüncü Balyoz davasında Güney Deniz Saha Komutanı Koramiral Abdullah Can Erenoğlu, Koramiral Deniz Cora, korgeneraller Korcan Pulatsü, Ziya Güler ve Rıdvan Ulugüler ile HAVELSAN Genel Müdürü Ömer Faruk Yarman'ın da aralarında bulunduğu 64'ü tutuklu 143 sanık yargılanıyor.
Üçüncü Balyoz davası sanıkları hakim karşısına çıktı
Koramiral Deniz Cora, Korgeneraller Korcan Pulatsü, Ziya Güler, Rıdvan Ulugüler ve Abdullah Can Erenoğlu ile HAVELSAN Genel Müdürü Ömer Faruk Yarman’ın da aralarında bulunduğu 64’ü tutuklu 143 sanığın adı yer alıyor.
Iğsız andıç sitelerinin içeriğinin silinmesinde Bakıcı'yı sorumlu tuttu
Ordu Komutanı emekli Orgeneral Hasan Iğsız, Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu, korgeneraller Mehmet Eröz, Tümgeneral Hıfzı Çubuklu, emekli Albay Dursun Çiçek ve Mehmet Deniz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 14 tutuklu sanık hazır bulundu.
İnternet andıcı davasında talepler alınıyor
Ordu Komutanı emekli Orgeneral Hasan Iğsız, Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu, Korgeneraller Mehmet Eröz ve İsmail Hakkı Pekin, Tümgeneral Hıfzı Çubuklu, Tuğamiral Alaettin Sevim, Albay Sedat Özüer, emekli albaylar Fuat Selvi, Hulusi Gülbahar ve Cemal Gökçeoğlu ve sivil Memur Mehmet Bülent Sarıkahya, emekli
İnternet andıcı iddianamesi okunuyor
Ordu Komutanı emekli Orgeneral Hasan Iğsız, Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu, korgeneraller Mehmet Eröz ve İsmail Hakkı Pekin, Tümgeneral Hıfzı Çubuklu, Tuğamiral Alaettin Sevim ile Dursun Çiçek'in de aralarında bulunduğu 13 tutuklu sanık ile 6 tutuksuz sanık hazır bulundu.
İnternet Andıcı davasında görevsizlik ve yetkisizlik itirazları
Ordu Komutanı emekli Orgeneral Hasan Iğsız, Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu, korgeneraller Mehmet Eröz ve İsmail Hakkı Pekin, Tümgeneral Hıfzı Çubuklu, Tuğamiral Alaettin Sevim, albaylar Sedat Özüer ve Ziya İlker Göktaş, emekli albaylar Fuat Selvi, Hulusi Gülbahar ve Cemal Gökçeoğlu ile sivil Memur Mehmet
Korucu gizli tanık: Komutanlarım, PKK’ya yardım eden çobanlara göz yumuyordu
Ordu Komutanı emekli Orgeneral Hasan Iğsız, Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu, Korgeneraller Mehmet Eröz ve İsmail Hakkı Pekin, Tümgeneral Hıfzı Çubuklu, Tuğamiral Alaettin Sevim, Albay Sedat Özüer, emekli albaylar Fuat Selvi, Hulusi Gülbahar ve Cemal Gökçeoğlu ve sivil Memur Mehmet Bülent Sarıkahya katıldı
Birleştirilen İnternet andıcı davasında ilk duruşma bugün
Ordu Komutanı emekli Orgeneral Hasan Iğsız, Korgeneraller İsmail Hakkı Pekin, Mehmet Eröz, Tümgeneral Hıfzı Çubuklu'nun da aralarında bulunduğu 22 sanık hakkında "darbeye teşebbüs" suçlamasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası isteniyor.
İnternet andıcı davasında Tuğamiral Sevim tutuklandı
Çünkü ben iddianamedeki konumum itibariyle orgeneralleri, korgeneraller yönlendirir pozisyondayım.” diye konuştu. İddianamede “İrtica ile Mücadele Eylem Planı”nı yönlendirdiği şeklinde ifadelerin yer aldığını belirten Sevim, “Benden kıdemli şahısları yönlendirmem mümkün değil
İnternet andıcı davasında Hıfzı Çubuklu ve Mehmet Otuzbiroğlu tuklandı
Aralarında Orgeneral Nusret Taşdeler ile korgeneraller İsmail Hakkı Pekin ve Mehmet Eröz’ün de bulunduğu 8 sanık ise henüz teslim olmadı.
İnternet andıcı davasında 14 yakalama kararı
Ordu Komutanı emekli Orgeneral Hasan Iğsız, koramiral Mehmet Otuzbiroğlu, korgeneraller Mehmet Eröz, İsmail Hakkı Pekin, Tümgeneraller Hıfzı Çubuklu, Mustafa Bakıcı, Tuğamiral Alaettin Sevim, Albay Sedat Özüer, emekli Albay Fuat Selvi, Hulusi Gülbahar, Cemal Gökçeoğlu, Mehmet Bülent Sarıkahya ile
General ve amiral 36 kişi bir üst rütbeye yükseldi
Korgeneraller Korcan Pulatsü, Ziya Güler, Tümgeneraller Semih Birdoğan, Beyazıt Karataş, Atilla Özler, Tuğgeneraller Mustafa İlhan, Haşmet Cihangir Kadakal terfi aldı. Orgeneral Bekir Kalyoncu'nun komutanlık yapacağı Jandarma Genel Komutanlığı'na terfiler şöyle oluştu: Tümgeneral İbrahim Yaşar'ın korgeneralliğe, Tuğgeneraller Ali
Deniz, Hava ve Kara Kuvvetleri Komutanları'nın görev süreleri bu yıl doluyordu
Atamaların ardından boşalacak orgeneral ve oramiral rütbeleri için korgeneraller ve koramiraller arasından terfiler yapılacak. YAŞ'ın Ağustos ayı olağan toplantılarında terfi sırasında bulunan albay, general ve amirlerin bir üst rütbeye yükseltilmesi, general ve amirallerin görev sürelerinin
İnternet andıcı sorularına Genelkurmay'dan cevap gelmedi
Ordu Komutanı emekli Orgeneral Hasan Iğsız, Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu ifade vermiş ancak Tümgeneral Hıfzı Çubuklu Korgeneraller İsmail Hakkı Pekin, Mehmet Eröz ile Tümgeneral Mustafa Bakıcı'nın ise henüz ifade vermediği belirtildi.
İnternet andıcı soruşturmasında 4 general için talimat gönderildi
İnternet andıcı soruşturması kapsamında şüpheli sıfatıyla ifadeye çağrılan Genelkurmay Adli Müşaviri Tümgeneral Hıfzı Çubuklu, Korgeneraller İsmail Hakkı Pekin ile Mehmet Eröz ve Tümgeneral Mustafa Bakıcı'nın ifadelerinin
YAŞ kararı sonrasında terfiler belli oldu
Orgeneralliğe Yükselen Korgeneraller: Korgeneral Yalçın Ataman Korgeneral Servet Yörük Korgeneralliğe Yükselen Tümgeneraller:
YAŞ kararı sonrasında terfiler belli oldu
Orgeneralliğe Yükselen Korgeneraller: Korgeneral Yalçın Ataman Korgeneral Servet Yörük Korgeneralliğe Yükselen Tümgeneraller:
'Balyoz' planıyla ilgili ifadeye gitmeyen Korgeneral Bek, şehitleri anma programına katıldı
Balyoz darbe planıyla ilgili 26 Şubatta gözaltına alınan askerlerle ifadeye çağrılan ancak rapor alarak gitmeyen 6. Kolordu Komutanı Korgeneraller Nejat Bek, Şehitleri Anma Günü programlarına katıldı.
İfadeye gelmeyen korgeneraller rapor almış
Balyoz darbe planı iddiasıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca ifade vermek üzere çağrılan Korgeneraller Nejat Bek, Yurdaer Olcay ve Abdullah Dalay'ın rapor alarak ifadeye gelmedikleri