körükçü

Otomobil motosiklete çarptı: 1 ölü, 2 yaralı
Nevşehir’e doğru seyir halinde bulunan Gökhan Uygur (24) yönetimindeki 38 PE 850 plakalı otomobil, kavşaktan geçerek Göreme belde yoluna gitmeye çalışan Hakan Körükçü’nün (29) kullandığı motosiklete çarptı.
Uluslararası Avanos Kızılırmak Yarı Maratonu koşuldu
Mustafa Körükçü bu yıl ilki düzenlenen uluslar arası maratonun gelecek yıllarda geleneksel hale getirilerek katılımcı sayısının artırılmasının hedeflendiğini dile getirdi.Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan’da bu yıl ilki düzenlenmesine rağmen katılıcı sayısının oldukça fazla olduğunu söyledi.
Dostluk ilişkileri sakura ağacında yaşatılacak
Mustafa Körükçü’yü ziyaret etti. Ziyarette; Japonya’nın Hokkaido şehrinden gelen Yönetim Direktörü Takeshi Sadahiro ve Kazuko Hashimoto, dostluk hediyesi olarak Kızılırmak kenarı ve yeşil alanlara dikilmek üzere 100 adet sakura ağacı
Dairelerine 12.12.2012’de kavuştular
Dairesini ilk teslim alan Körükçü ailesi oldu. Bilal Körükçü, böyle bir projeden daire aldıkları için kendilerini çok şanslı hissettiklerini belirterek, dairesini 12.12.2012 saat 12.12’de teslim alarak büyük bir ayrıcalık elde ettiğini söyledi.
Orman zararlıları ile doğal mücadele için 1000 kuş yuvası dağıtıldı
Törene Aydıncık Kaymakamı Özgür Körükçü, Cumhuriyet Savcısı Savaş Akbulut, Mersin Orman Bölge Müdürü Abdurrahman Acer, Aydıncık Belediye Başkanı Ferat Aktan, Gülnar Orman İşletme Müdürü Hasan Bucaköz, işletme şefleri, mahalle ve köy muhtarları katıldı.
Ülker-TFF Futbol Köyleri Projesi sona erdi
Sekreter Vekili Orhan Ertanhan, Milli Takımlar Gelişim Direktörü Tolunay Kafkas’ın yanı sıra Yıldız Holding yöneticileri, Avanos Belediye Başkanı Mustafa Körükçü,antrenör ve sporcular katıldı. Avanos Belediye Başkanı Mustafa Körükçü, Törene Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker,TFF Genel Sekreter Vekili Orhan Ertanhan, Milli Takımlar Gelişim
Bağ Bozumu Festivali başladı
Mustafa Körükçü, Nevşehir Milletvekili Av. Murat Göktürk, Belde Belediye Başkanları ve diğer kamu kurum ve kuruluşların temsilcilerinin katıldığı kortej yürüyüşü ile başladı. Yyürüyüşe Kayseri Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı, Bursa Büyükşehir Belediyesi Kılıç Kalkan Ekibi, Ürgüp Kız Meslek Lisesi Halk Oyunları ekibi de yer aldı.
Avanos’a mozaik Atatürk anıtı
Anıtın, Avanos Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından hazırlatıldığını belirten Körükçü, belediye olarak da mozaik Atatürk anıtının yerleştirilmesi için kaide ve silüet perdesini yaptıklarını kaydetti. (CİHAN)
Aydıncık'ta müftülük hizmet binası için kermes düzenlendi
Merkez Akdeniz Camii altında açılan kermese Aydıncık Kaymakamı Özgür Körükçü, Garnizon Komutanı Hamdi Eser, Belediye Başkan Vekili Cafer Yıldırım, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Aktan, din görevlileri ve vatandaşlar katıldı.
Kızılırmak Oteli'ni öğrenci yurdu yapma çalışmaları sürüyor
Körükçü, binanın dış cephe boyasının renginin ilçenin doğal dokusuna uygun olmadığı için çalışmalar tamamlandıktan sonra renkle ilgili konunun tekrar ele alınacağını kaydetti. (CİHAN)
Avanos Emniyeti'nden uçurtma şenliği
Mustafa Körükçü, İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, ilçe daire amirleri ve her yaştan yüzlerce Avanoslu vatandaş uçurtmaları ile birlikte katıldı. Uçurtma Şenliği dolayısıyla Avanos semaları yüzlerce uçurtmanın rengarenk görüntüsüyle süslendi.
Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti, gazetecilere saldırıyı kınadı
içerisinde bulunan 20 Japon turistin yaralanmasını haber yapmak isteyen İhlas Haber Ajans Muhabiri Mert Özpamuk ile yerel Kapadokya TV kameramanı Alparslan Körükçü ve muhabir Samet Aksu’nun olay yerinden görüntü alırken saldırıya uğradı.
Vali Savaş, Avanos’ta incelemelerde bulundu
Bilgilendirmenin ardından Vali Savaş ve Kaymakam Duman, Avanos Belediye Başkanı Mustafa Körükçü’yü ziyaret etti. Körükçü, Avanos’ta bulunan kültür turizmi, Kızılırmak kenar şeridinin düzeni, temizliği ve kültürel faaliyetler hakkında bilgi verdi.
Kapadokya, Japon turistten en büyük payı almak istiyor
Mustafa Körükçü’nün yanı sıra Kapadokya bölgesinde faaliyet gösteren seyahat acentaları ve turistik işletmelerin yöneticileri de hazır bulunmuştu. (CİHAN)
Türkiye’nin 2013 yılı hedefi 300 bin Japon turist
Mustafa Körükçü, Kültür Turizm Müdürü Veleddin Birsöz, Ahiler Ajansı Genel Sekreteri Selim Biçen, Japonya Seyahat Acentaları Birliği(JATA) bünyesinde faaliyet gösteren Visit World Campaign(VWC) Direktörü Hiroshi Sawabe, Nevşehir Esnaf
Körükçü, ideolojik yaklaşım göstermedik
Avanos Belediye Başkanı Mustafa Körükçü, sokak ve caddelerin isim değişikliklerinde ideolojik yaklaşımları sona erdirmeyi esas aldıklarını söyledi. Sokak ve cadde ismi değişikliği için yaklaşık bir yıldır çalışma yaptıklarını belirten Körükçü, "2009 yılı Temmuz ayında toplanan belediye meclisi cadde, sokak ve
Gülnar'da başarılı öğrenciler ödüllendirildi
si olan öğrencilerimiz Gülnar Kaymakam Vekili Özgür Körükçü, Müftü Vekili Bekir Aksakal, Belediye Başkanı Ahmet Günel, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Çetin, ve ilçe esnaflarından Pınarlar Gıda sahibi Bekir Pınar tarafından çeyrek altın, saat, mp4 , Kur'an'ı Kerim meali
Gülnar Belediyesi hizmet atağına geçti
Özgür Körükçü, Gülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel, İlçe Müftü Vekili Bekir Aksakal, Garnizon Komutanı Vekili Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Beyazıt Bestami Sevin, Belediye meclis üyeleri, daire amirleri, mahalle muhtarları
Avanos Belediyesi çalışanlarından örnek davranış
Belediye Başkanı Mustafa Körükçü'nün yanı sıra, başkan yardımcısı, meclis üyeleri, daire müdürleri, memur ve işçiler ile yurt dışından Avanos'a gelen gönüllü üniversite öğrencilerinin katıldığı etkinlikte çim ekimi için hazır hale getirilen alana
Kapadokya'da, Zaman yılın gazetesi seçildi
Mustafa Körükçü'nün elinden aldı. TRT Avaz Televizyonu Günaydın Türkiye programı sunucusu Zeynep Köşker'in sunumuyla siyaset, sanat, spor, medya ve iş dünyası'nın ünlü isimlerini bir araya getiren ödül töreninde yılın en unutulmaz
Gülnar 6 ay sonra kaymakamına kavuştu
Kaymakam Mehmet Yıldırım'ın Nevşehir Derinkuyu ilçesine tayin olmasıyla boşalan Gülnar Kaymakamlığına Aydıncık Kaymakamı Özgür Körükçü vekalet ediyordu. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan atamalarla, kaymakamlık kursunu üstün başarı ile tamamlayan Adnan Dadal atandı.
Eğitimci-yazar Vakkasoğlu: Gençler, Mehmet Akif'i örnek almalı
Körükçü konuşmasında, "Avanos-Kızılırmak Kültür ve Sanat Günleri kapsamında son bir hafta içerisinde düzenlediğimiz ikinci etkinlik ile bir araya gelmiş bulunuyoruz. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde İpek Çalışlar Hanım ile "Latife Hanım" konulu söyleşimizi gerçekleştirmiştik.
iPhone hırsızının rahatlığı, dükkan sahibini şaşırttı
Vitrine giden ve kilidini açan dükkan sahibi Adil Körükçü müşterisine "Bu telefon 1200 TL'lik pahalı bir telefon" uyarısını yaptı. Müşteri ise fiyatını bildiğini ve oğluna hediye olarak alacağını söyledi.
Gülnar, elma ve üzümünü festivalle tanıttı
Festivale Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şandır, MHP Mersin Milletvekili Behiç Çelik, Aydıncık Kaymakamı Özgür Körükçü, Gülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel, Elma Üreticileri Birliği Başkanı Yahya Kösmene, Ziraat Odası Başkanı Hacer Emiş Işık, belde belediye başkanları ve vatandaşlar
Araban Kaymakamlığı, engellilerin ihtiyaçlarını yerinde karşıladı
Kale Mahallesi'nde ikamet eden ve sağ bacağında protez takılı olduğu için çalışamayan Erol Körükçü, Araban Kaymakamlığı'nın yardımlarıyla geçimlerini sağladıklarını belirtti. 3 yaşındayken bir hastalık nedeniyle sağ bacağını kaybettiğini kaydeden Körükçü, "Kendimi bildim bileli yardıma muhtaç olarak yaşam mücadelesi veriyorum.
Uluslararası Gastronomi Festivali'nde Kapadokyalı aşçı öğrenciler 7 ödül aldı
Kokteyle Nevşehir Vali Yardımcısı Hüseyin Ergi, Avanos Belediye Başkanı Mustafa Körükçü, Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, Mustafapaşa Belediye Başkanı Levent Ak ile üniversite öğretim görevlileri, daire müdürleri ve öğrenciler katıldı.