korunacak

Ortaca'da çevreciler İztuzu kumsalı için ayaklandı
Her ne kadar ağaçlar korunacak deseler de ağaçlar şimdiden işaretlenmiştir." şeklinde konuştu. Ulutaş, projenin mevzuata ve ilgili uluslararası çevre koruma sözleşmelerine de aykırı olduğunu savunarak, "DEKAMER tarafından önerilen projenin, mevcut doğal hayatı tehdit
Türkiye’nin en büyük arşiv binası argon gazı koruma sistemiyle inşa ediliyor
Arşiv odaları, olası yangında sulu söndürmenin arşivlere zarar vereceği dikkate alınarak, özel argon gazlı söndürme sistemiyle korunacak. Arşiv binasının toplam maliyeti 86.5 milyon lirayı bulurken, 2014 yılının mayıs ayında bitirilmesi hedefleniyor.
MEB, liselerde kalan 50 bin boş kontenjan için son kez ek yerleştirme yapacak
ettiği okula kayıt hakkı kazanan ancak kayıt yaptırmayan ya da herhangi bir okulu kazanamayan öğrencilerin kayıtlı oldukları önceki okullarındaki hakları korunacak." FEN LİSELERİNDE BİN 768, MESLEK LİSELERİNDE 38 BİN BOŞ KONTENJAN VAR
TBMM’den çevreci bina
Mevcut yapıların olduğu alanlarda yapılar planlanarak arazinin doğal özellikleri korunacak. Mevcut metruk yapıların arazi üzerinde kapladığı 11 bin 140 metrekare alana karşılık, yeni yapılan tesislerle arazi üzerindeki yapıların kapladığı alan 6 bin 500
Bozdağ ve Eroğlu, 22 tesisin açılış ve temel atma törenine katıldı
sulama suyu sağlanacak, 17 milyon 500 metreküp içme suyu temin edilecek, 2 ilçe, 3 bin 780 dekar tarım alanı ve 11 yerleşim yeri taşkından, zararlarından korunacak. Ayrıca, inşa edilecek göletlerde de 29 milyon 637 bin metreküp su depolanacak.
Vali Mutlu, eylemcilere Twitter'dan tepki gösterdi
Polis çekip gitsin diyen marjinallerin bilmesi gereken şey: halk ve sokak korunacak. Saat 00.03'e geliyor daha fazla yazmayacağım. Taksim'den sonra neden Kadıköy'ü marjinal gruplar karıştırıyor, hedefleri ne yarın anlatacağım" ifadelerini kullandı.
Bakan Eroğlu Balıkesir'de 75 milyon liralık 12 tesis açacak
Altısı sulama, altısı taşkın koruma ve rüsbat kontrol tesisi olan projelerle 57 bin hektar tarım alanı sulanacak, 10 yerleşim yeri de taşkından korunacak. Bakan Eroğlu, bir dizi açılış ve temel atma törenine katılmak üzere cumartesi günü Gönen ilçesine geliyor.
Merkez, enflasyonda Ağustos'tan itibaren düşüş bekliyor
Enflasyon görünümü orta vadeli hedeflerle uyumlu olana kadar para politikasının temkinli duruşu korunacak, gerektiğinde ek parasal sıkılaştırmaya gidilebilecektir. Ek parasal sıkılaştırmanın etkinliğini artırmak amacıyla borç verme faiz oranı yüzde 7,25’ten yüzde 7,75’e yükseltilmiştir.
Finansal okuryazarlık bilinçsiz kart tüketimini önleyecek
projede bölge hane halkının finansal okuryazarlık düzeyleri ve tüketici borçlanmaları ölçülerek tüketiciler muhtemel hileli ve yanlış yönlendirmelere karşı korunacak. Zirve Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd.
Dünyanın en büyük İslam mezarlığı, artık mobese kameralarıyla korunacak
bulunan dünyanın en büyük açık hava müzesi ve tarihi İslam mezarlığı olan Selçuklu Mezarlığı, yapılan 13 milyonluk yatırımla, 24 saat Mobese kameralarıyla korunacak. Selçuklu Mezarlığı’nda güvenlik tedbirlerini artırmak için çalışmalar sürüyor.
Atina'ya cami ihalesi ay sonuna kadar tekrarlanacak (Özel)
Arsa cami için tahsis edilmeden önce askerlere hizmet vermesi için inşa edilen Aziz Hristoforos kilisesi ise dinlerin hoşgörüsünü yansıtması için korunacak. Atina cami projesini yapan uluslararası üne sahip Tombazi Mimarlık Bürosu, Dubai’deki Bin Madiya (1990) cami projesine de imza atmıştı.
Koyun ve keçi yetiştiricisine uyarı: Ek yemleme yap, sürüne bereket kat
Ek yemleme yapılması halinde, süt verimi düşmeyecek, kuzu ve oğlak gelişimi daha iyi olacak ve anaç koyun ve keçilerin sağlığı korunacak. Özellikle hayvanların yavrulama dönemi yaklaşırken unutmamak gerekir ki, ek yemlemeyle iyi beslenen hayvanların ikiz doğurma oranı artar.
Taksim Gezi Parkı’na kadın duyarlılığı
Merkez binası girişinde yaşlı çınar ağacı korunacak şekilde tasarklanmış, çok hoşuma gitti bu. Aklıma organik mimarinin kurucusu Frank Lloydı Wright'ın ağaçları koruma esasında geliştirdiği projeleri geldi.
KİPA Mudanya'nın tarihini de tüketiciyle buluşturacak
Özel bir inşaat yöntemiyle yerleştirilen cam zemin sayesinde hem kalıntıları korunacak hem de market ziyaretçilerinin tarihi mirası görmesini sağlanacak. Ayrıca ilçe halkının yeraltındaki tarihi görmesini mümkün kılan bu bölüm, Kipa’nın organize edeceği sosyal sorumluluk projeleri aracılığıyla yöre halkı ve özelikle okullar
İçişleri Komisyonu, Silah Kanunu Tasarısı'nı görüştü
“KORUNACAK KİŞİYE SİLAH DEĞİL KORUMA VERİYORUZ”Güler, "Kişiye 'senin can güvenliğin yok' diye silahlı koruma veriyoruz, ama kendisine silah veremiyoruz. Bu çelişkiydi. Bu tasarı bunu değiştiriyor.
Oda ve borsa seçimine katılımı artıracak yeni mevzuat yürürlükte
seçilen tüzel kişilerin, temsilcilerini değiştirmeleri veya temsilcilerinin temsil yetkisini kaybetmesi hallerinde dahi organ üyeliklerindeki temsil hakkı korunacak.Seçim tarihinden önceki altı aylık süre içinde temsil ve bağlayıcı işlem yapma yetkisi sona erenlerin, kesinti olsa dahi başka bir temsilci yetkilendirilmeden
Çelik: Üniter yapı asla pazarlık konusu olmadı, olmayacak
ÜNİTER YAPI KORUNACAKÇelik, özellikle muhalefetin bu süreçte ‘neler verildiği’ şeklinde bir kara propaganda yürüttüğünü ifade ederek “Çözüm sürecinde yürütülen bu görüşmelerde nelerin verildiği muhalefetçe sürekli ele alınıyor
'Türkiye'nin çevre konusunda AB mevzuatına uyumu için 60 milyar Euro gerekli'
Yani su öncelikle korunacak ve daha sonrada tahsisi yapılacak. Bu durum çok zor ve kompleks bir olay. Bunun için daha önce bu aşamaları tamamlamış olan ülkelerin deneyimine ihtiyacımız var.
Dedeler, camide hem ibadet edecek hem de torunlarıyla oynayacak
Aktif yaşlanmanın önemli bir parçası tamamlanarak, aile eğitimleri ve benzeri aile çalışmalarıyla aile bütünlüğü ve sosyal beraberlik korunacak. Çalışma için pilot uygulama ilk olarak Ankara’nın merkezinde hayata geçirilecek.
Doğum izni düzenlemesi önümüzdeki hafta Bakanlar Kurulu'na sunulacak
Hem çocuğun yüksek menfaati korunacak hem de annenin babanın ayrılmış olsalar bile çocuğun hakkını hukukunu koruyacak onun psikolojisini rahatlatacak şekilde yapılacaklar var hem de hukuki olarak ceza kanunu ve ilgili kanunlarla ilgili düzenlemeler
Bahar havasına yağmur molası
Güneşli havaya uygun giyinen vatandaşlar yağmurun bastırmasıyla kendilerine korunacak yer aradı. Kimileri duraklara, kimileri ise kafeteryalara sığındı. Yağmura rağmen İstiklal Caddesi'nde yürümek isteyenler de vardı.
Müezzinoğlu: 6 bin prematüre bebeği yaşatmak için anne sütüne ihtiyacımız var
ettiği sağlık hizmeti mutlaka alması gerektiğini hatırlatan Müezzinoğlu, “Bunun yolları asla parası var mı yok mu ikilemine gelmeyecek şekilde statüsü korunacak. Parası olan hocaya gidecek değil. Hocanın yapması gereken bir ameliyatsa, bir müdahale ise benim en imkansız vatandaşımda bu hocanın bu kurumun hizmetlerinden istifade edecek.
Çin, 2013 ekonomik ve sosyal hedeflerini açıkladı
1- Enflasyon yüzde 3,5 oranında korunacak (2012’de yüzde 4 gerçekleşti)2- Gayri safi yurtiçi hasıla (GSYH) yüzde 7,5 oranında büyüyecek (2012 de 13 yılın en düşük rakamıyla yüzde 7,8 olmuştu)3- Savunma bütçesi yüzde 10,7 arttırılarak, 720.
Görevini devreden Hristofyas'ı 15 kişilik ekip koruyacak
Güney Kıbrıs tarihinde bir eski liderin ilk defa bu kapsamda korunacak olmasına siyasiler de destek verdi.Daha önce başkanlık görevi yapan Yorgos Vasiliu’yu 3, Glafkos Klerides’i 6, şu anda hayatta olmayan Tasos Papadopulos’u 8 kişinin koruduğu biliniyor.
Başkan Orman, Beşiktaş’ın yeni stat projesini anlattı
Projeye göre, denize bakan kuleler ve tarihi yapı aynen korunacak. Stadın çevresinde bu tarihi yapıyla uyumlu bir atmosfer oluşturulacak. Bunun için özel taş ve sütunlarla stat çevrelenecek.
Bakan Bayraktar: Saraçoğlu Mahallesi'ni aslına uygun olarak yenileyeceğiz
Orası korunacak mı?” şeklindeki sorusuna Bakan Bayraktar, şu cevabı verdi; “Ankara’da Saraçoğlu diye bilinen yaklaşık 100 dönüme yakın yer Cumhuriyet’in ilk döneminin en önemli eseridir. Bol ağaçlığı, yeşilliği olan antik değeri olan, kültürel SİT olan bir bölge.
Gençler, sportif ve kültürel faaliyetlerle zararlı alışkanlıklardan korunacak
açılacak kurslarda gençlere ücretsiz kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlere yönelik eğitim verilerek, şehrin gelecek nesilleri zararlı alışkanlıklardan korunacak.Kiltepe Ömer Leventoğlu Gençlik Merkezi'nde yürütülecek 'Geleceğimiz Aydınlık Yüzleri' projesinin açılışı törenle gerçekleştirildi.
Pamukkale yolu üzerinde tonozlu mezar bulundu
Sözlü fikir teatisine göre bu mezarlar yerinde korunacak, Karayolları da çalışmalarına devam edecek.” dedi.Denizli Müze Müdürü Hasan Hüseyin Baysal ise tonozlu mezarın ön bölümünde çalışmalarına başladıklarını, asıl mezar odasına önümüzdeki günlerde girileceğini
Erdoğan, yeni anayasa sürecinde partisinin yol haritasını açıkladı
Aile bütünlüğü çok daha farklı korunacak." dedi. "Tasarı Meclis'te görüşülürken istemediğimiz tavırlar bir kez daha sergilendi. Yapay ve samimiyetsiz bir o kadar kırıcı ve tahkir edici bir üslupla muhalefet partilerinin ortamı gerdiklerine şahit olduk" diyen Erdoğan, diğer yandan 4.
Arınç: Diğer partiler gibi pazartesiye değil, 2023'e bakıyoruz
Verimli topraklar korunacak. Kentsel dönüşümde Karacabey, Yenişehir Orhangazi ve İnegöl ovalarında verimli tarım arazilerini geleceğe taşıyacağız. Bursa, toprağının kıymetini biliyor.
Ecevit'in koruma amiri Birgün: Dinleme, iç politikaya dönük değil dış kaynaklı
Önemli olanın, burada bilgileri korunacak kişinin iyi korunması olduğunu dile getiren Birgün, teknoloji neyse bunu kullanarak koruma yapmak gerektiğini kaydetti. Cihan Haber Ajansı (Cihan) muhabirine konuşan Birgün, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, katıldığı bir televizyon programında ofisinde ve evinde dinleme cihazlarının
Liseliler emniyetin projesiyle kötü alışkanlıklardan korunacak
HATAY - Hatay’da risk altıdaki çocuklar emniyet müdürlüğünün hazırladığı ‘Sporda buluşalım’ ve ‘Yarınlar için mücadele’ projeleriyle kötü alışkanlıklardan korunacak. Hatay Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanan iki projenin tanıtım toplantısı polisevinde yapıldı.
Bin yıllık çınar bakıma alınıyor
İhale sayesinde meydandaki anıt çınar ile birlikte toplam 6 ağaç, bakım ve onarıma alınarak korunacak. İhaleden sonra öncelikle ağaçların çürük kısımları temizlenecek. Restorasyon çalışması yapılacak ve ağaçların köklerine suyun daha iyi gidebilmesi sağlanacak.
Tapu üzerinde yapılacak işlemlerde vatandaş SMS'le uyarılacak.
Bu yeni uygulamayla vatandaşların üzerine kayıtlı taşınmazlar, sahtecilere karşı korunacak. Vatandaşlar uygulama ile taşınmazları üzerinde gerçekleşecek her türlü tapu işlemlerinden haberdar olacak. E-devlet şifresi, mobil imza veya elektronik imzaya sahip tüm vatandaşlar www.
‘Madımak'tan sonra devlet, Sivas’a girişi yasakladı, çıkışları serbest bıraktı’
Merhum Yazıcıoğlu, ‘Ne pahasına olursa olsun, teşkilata sığınanlar dışarıdaki kalabalıklardan korunacak, emniyet birimlerine güvenli şekilde teslim edilecek’ talimatını verdi. Çünkü dışarıda kışkırtılmış bir kitle vardı.
"Madımak'tan sonra devlet, Sivas’a girişi yasakladı, çıkışları serbest bıraktı"
Merhum Yazıcıoğlu, ‘Ne pahasına olursa olsun, teşkilata sığınanlar dışarıdaki kalabalıklardan korunacak, emniyet birimlerine güvenli şekilde teslim edilecek’ talimatını verdi. Çünkü dışarıda kışkırtılmış bir kitle vardı.
Atık sular arıtılarak tekrar tuvalet ve yeşil alanlarda kullanılacak
Bu alanlarda geri kazanılmış su kullanılmasıyla yüzde 50’ye varan oranlarda tasarruf sağlanarak, hem su giderleri düşecek hem de doğal su kaynakları korunacak. Ayrıca, merkezi atık su arıtma tesislerinin yükü hafifleyecek.
Bursa'da 400 yıllık camide müteahhitin özensizliği, tepki çekti
45 senedir aynı mahallede oturduğunu belirten Ümit Merttir ise şunları kaydetti: "Özgün kimlik böylemi korunacak? Böyle kazı olmaz. 30 yıl Avrupa’da kaldım.
Kampüsteki geç Roma dönemine ait tarihi alan gün ışığına çıkarılacak
Buradan çıkan eserler yerinde korunacak. Çıkan eserlerin niteliği ve çokluğuna göre burada küçük bir müze kurma ihtimali de seçenekler arasında bulunuyor. Bu çalışmanın en önemli sonucu bana göre üniversite arkeoloji bölümünde bulunan öğrencilerin staj yapma alanı olarak burayı kullanması.
CHP'li Adnan Keskin: Polis, bana fiziki müdahalede bulundu
Korunacak kişinin gözüne biber gazı sıkılması, yaka paça savrulması, coplanması gibi bir koruma yönetimin olmadığı herkesin malumudur. Kaldı ki benim ve diğer CHP yönetici arkadaşlarımın CHP örgütünün ve yurtsever vatandaşlarımızın olduğu yerde korumaya ihtiyacı yoktur.
Büyükşehir içinde kalan köylerden 5 yıl harç alınmayacak
Köylerimizin orman ve mera hakları korunacak. 5 yıl boyunca köylerimizden hiçbir vergi ve harç alınmayacak. Su ücreti ise o bölgedeki en düşük su tarifesinin dörtte birini geçmeyecek.
Bakan Şahin: Kişi, ‘devlete ihtiyacım kalmadı’ diyene kadar takip edilecek
Şiddete maruz kalan herkes korunacak. Mahkeme kararına göre değişiyor, kurumlar, daha hızlı karar alma noktasında hızlı hareket etmek için çalışıyor.” diye konuştu.
86 yıllık su kanunu değişiyor, suya olağanüstü koruma geliyor
SUYUN TABİİ AKIŞI KORUNACAK Su yapılarının planlanmasında tabii hayatın devamlılığını sağlayıcı tedbirler alınacak. İçme ve kullanma suyu temin edilen veya edilmesi planlanan su kaynaklarında uygulanabilir en iyi su arıtma teknolojisi kullanılarak, insan sağlığı açısından içilebilir su
Başbakan Erdoğan: Şu anda noktanın konulduğu bir durum değil
'AK PARTİNİN YÜZDE 30’U KORUNACAK'Rixos Oteli önünde gazetecilerin sorularını cevaplayan Erdoğan, 30 Eylül’deki AK Parti Olağan Kongresi’ne yönelik bir soru üzerine ise "Son dönem benim genel başkanlığım oluyor.
Prof. Ercan: Güçlendirmeye karşıyım, 81 yaşındaki anamdan 18'lik genç kız çıkmaz
Van'da bazı binaların güçlendirildiğine şahit olduğunu, bilim adamı olarak güçlendirmeye karşı olduğunu ifade ederek gerekçesini şöyle açıkladı: "Bizim korunacak bir kentimiz yok. Van'ın Urartu, Selçuklu uygarlığına uygun olarak, mahalle ölçeğinde yıkılarak yeniden yapılması gerekiyor.
Orman Genel Müdürlüğü'nden Saanen keçisi yetiştiricilerine kredi desteği
Böylece et verimi korunacak, süt verimi ise 2 kat artacak. Ormanlarda tahrip edilmemiş olacak.” Orköy Dairesi Başkanlığı, bu konudaki Eskişehir’in yanı sıra Konya, Bolu, Balıkesir’de pilot uygulamalar yapacak.
Atık su dezenfekte edilerek tarımda kullanılacak
İlk olma niteliğini taşıyacak projenin hayata geçmesi ile hem genel olarak çevre ve su kaynakları korunacak hem de tarımsal sulamada verimlilik ile ekonomik getiri artışı sağlanacak. Proje, Hollanda Hükümeti tarafından sağlanan 750 bin euro hibe ile gerçekleştirilecek.
Reyhanlı Barajı çalışmalarında yüzde 11 fizilksel ilerleme sağlandı
Baraj devreye girdiğinde 600 bin dekar tarım arazisi suya kavuşacak ve 200 bin dekar arazi taşkınlardan korunacak. Yılda yaklaşık 150 milyon TL zirai gelir artışı sağlanacak. Amik Ovası’nın sulanması, Orta Ceyhan Projesi Menzelet Sulaması kapsamında ele alınırken, proje ile Hatay'ın 50 yıllık rüyası da gerçekleşmiş olacak.
Yaz yağmuru sokakları göle çevirdi
Taksim Meydanı’nda ise yağmur sebebiyle vatandaşlar korunacak yer aradı. Kimileri telefon kulübeleri ve duraklara sığınırken, kimileri ise ıslanmayı tercih etti. (CİHAN)
Bakan Günay Adıyaman’da
Ancak dünyadaki bütün arkeolij ve antik eserler yerlerinde korunacak olsaydı bugün bu kadar müze olmazdı. Müzeler o zaman ne işe yarıyor?" Bu mekanda yapılaşmanın olduğu dönem ile bugün arasında iklim farkları olduğunu anlatan Bakan Günay, "Bizler zaten bişeylerin kararını vermek için acele etmiyoruz