korunan

Fenandes'in avukatı: Fernandes'in 10 yıl hapsinin istendiği haberleri asılsızdır
Yapılan haberler devam eden dava ile ilgili Anayasa ve Kanunlarımızca da korunan 'masumiyet karinesi' ile müvekkilimin kişilik haklarının ihlali niteliğinde olup, haberleri yapanlarla ilgili hukuki yollara başvurulacaktır.
Korsan film indirmeye milyon liralık ceza
Nordisk film şirketi‚ hakları korunan filmleri paylaştığı gerekçesiyle 28 yaşındaki İsveçli hakkında 7 milyon kronluk tazminat davası açmıştı. (CİHAN)
Eylemciler Kiev’in merkezine giden yolları tutuyor
Normal zamanda çok sıkı korunan ve içeri girmenin mümkün olmadığı belediye binasının koridorlarında yerde yatan eylemciler var.Bina dışında ve çevresinde ise polis görülmedi.
Eylemciler Kiev Belediyesi ve sendika binasını karargah yaptı
Normal zamanda çok sıkı korunan ve içeri girmenin mümkün olmadığı belediye binasının koridorlarında yerde yatan eylemciler var. Bina dışında ve çevresinde ise polis görülmedi.
Rusya Büyükelçiliği görevlisinin objektifinden Türkiye
Yapılan yazılı açıklamada, “Sizlere şaşırtıcı güzelliği olan, aynı zamanda fotojenik hatta daha çok yönüyle keşfedilmeyen, güzel doğası, korunan gelenekleri ve tabii ki misafirperverliği ile bilinen Türkiye’yi sunuyoruz” denildi.
Alman mahkemesi, başörtülülere memurların yolunu açtı
Başörtülü memur adayının çelişkili ifadeler kullandığına dair delil bulamayan mahkeme, şehir yönetimini anayasayla korunan din özgürlüğü ve anayasayla yasaklanan ayrımcılık konusunda uyardı ve okul hizmetleri dışında idarede genel anlamda başörtüsü yasağı olamayacağını hatırlattı.
Mısır’ın devrik Cumhurbaşkanı Mursi yargılanıyor
Mursi yargılanmak için bugün Kahire’de iyi korunan polis akademisine getirilirken, sokaklarda da yüksek güvenlik dikkat çekiyor. Mursi, darbeden sonra tutulduğu bilinmeyen yerden mahkeme salonuna helikopter ile getirildi.
Çin: Doğu Türkistan İslami Hareketi ülke için en büyük tehdit
Olayın, Pekin’in en iyi korunan yerlerinden biri olarak bilinen ve Çin Meclisi ile liderlerin konutları ve birçok kamu binalarının ortasında olan Tiananmen Meydanı’nda oluşması, tartışmaya sebep olmuştu.
Çin’in kalbinde yanan araç paniği: 5 ölü, 38 yaralı
Sosyal medyaya sızan görüntü ve fotoğraflar çok sıkı korunan meydandaki polis hareketliliğini gözler önüne serdi. Olay yerine itfaiye ve ambulanslar gönderildi. Barikatlar arasında yanan aracın etrafı polis tarafından görünmeyecek şekilde demir levhalarla çevrilirken, basın mensuplarının görüntü almasına müsaade edilmedi.
Sebze bahçeleri poşete girdi
ilçelerindeki çoğu vatandaşın sebzelerini soğuktan korumak için bu yöntemi uyguladığını belirten çiftçi Suphi Avcil, üzerleri poşetlerle örtünerek soğuktan korunan ürünlerin aralık ayı sonuna kadar tüketilebildiğini söyledi.
Son 4 yılda en çok orman alanı 2012'de yandı, en az ağaçlandırma 2012'de yapıldı
2012 yılı itibari ile ‘korunan alanlar’ ise toplamda 2 bin 689’a, alan olarak ise 5 milyon 629 bin 880 hektara ulaştı.ORMAN YANGINLARI
Kaçak avcılara bayram tatilinde göz açtırılmayacak
Ayrıca bayram süresince işletmesi müstecirde olan korunan alanlarımızda denetimler sıklaştırılmış, işletmesi Bölge Müdürlüğümüzde olan alanların bakım, onarım ve temizlik için ilave personel görevlendirilmiştir.
150 milyon liraya mal olan Palladium AVM, Antakya'da hizmete açıldı
kentin tarihi dokusuna uygun olarak tasarlanan alışveriş merkezinde, bölgenin iklimine uygun olarak güneşten korunan avlular, Asi nehrine bakan açık hava terasları ve serbest dolaşılan ortak alanlar yer alıyor.
Bursa Devlet Tiyatrosu 'Tohum ve Toprak'la yeni sezonu açıyor
Oyunda Taner Turan, Bora Özkula, Kemal Okur, Meltem Evcioğlu, Yasemin Şener, Serdar Seçkin, Kamil Korunan, Hafize Gün ve İbrahim Şahin, Tuba Bayram Böbek, Nurettin Örük, Emre Işık, Çağlar Ozan Aksu, Sıdıka Derya Gümral, Ercan Yalçıntaş, Ayşe Dinç Vardar, Cenk Turan
Bilgisayar ve yazılım korsanları geleceğin en büyük tehdidi
Katılımcıları yazılım korsanlığı hakkında bilgilendiren BSA Program Koordinatörü Nilüfer Sapancılar ise “Yazılım korsanlığı telif haklarıyla korunan yazılımların izinsiz bir şekilde kopyalanması, dağıtılması ve kullanılmasıdır.
Arınç: Yönetmelikleri kaldırıp, kıyafet serbestiyetini getireceğiz
Bunların pek çoğu anayasa içerisinde korunan kanunlar var. Dedelik, şeyhlik, ağalık, paşa da dahil olmak üzere kanunda var fiilen uygulanmıyor. Özellikle kamuda çalışan memurların mutlaka şapkayla örtülmesi lazım.
İspanya Meclisi’ndeki darbe izleri silinmiş
23 Şubat 1981 tarihinde darbeci askerlerin milletvekillerine “yere yatın” diyerek tavana ateş açtığı ve İspanyolların hiçbir zaman unutmaması için korunan kurşunlardan beşi kaybolmuş.Dün sabah yağan yağmur sonucu tavanı akan Meclis’in restorasyonunu üstlenen mimar, hiçbir izin kaybolmadığını iddia etti.
Su kalitesi ilk kez biyolojik ve hidromorfolojik açıdan izlenecek
Proje kapsamında 38’si gözetimsel, 5’i korunan alan olmak üzere toplam 43 izleme noktasında bütün kimyasal, fizikokimyasal ve hidromorfolojik parametreler 4 defa, tüm biyolojik parametreler ise 2 defa izlenecek.
Hasköy'de yıkılan saat kulesi yeniden inşa edildi
Korunan saatler Vraça, Karnobat, Etropole, Orhaniye, Gabrovo, Blagoevgrad ve Şumnu şehirlerinde bulunuyor. Yeniden inşaa edilen kuleler ise Dobriç, Dryanovo ve Pazarcik şehirlerinde.
Hasidik Yahudileri, yeni yılı kutlamak için Ukrayna'ya geliyor
Korunan ve gözetilen mezar Sovyet rejiminin zayıfladığı 1988 yılında tekrar ziyarete açıldı. (CİHAN)
Kılıçdaroğlu'nun Kerkük ziyareti iptal edildi
Bu bölgeler Yeşil Bölge dışında olduğundan Kılıçdaroğlu ilk kez en çok korunan bu bölgenin dışındaki programa katılmış olacak. (CİHAN)
Nakil olana kadar kalbini elinde taşıyacak
Göçmen’in hayati fonksiyonlarını sağlayacak yapay kalp için de birbirinden bağımsız olarak çalışan iki adet pili bulunan özel çanta içerisinde korunan bir makine teslim edildi. 5 Mayıs’tan beri elinde taşıdığı yapay kalbi ile yaşam süren Göçmen, “Hayatımın iki kabloya bağlı.
Anadolu hiyeroglif yazıtlı stel yeni bulgularla bilim dünyasını heyecanlandırdı
Korunan sağ ayağında sivri uçlu bir ayakkabı giymekte. Sol ayağı korunmamış. Tanrının baş ve ayakları profilden, gövdesi ise cepheden işlenmiş. Uzun sakallı ve omuzlarına inen örgülü saçları ile tasvir edilmiş.
Bombalı saldırıya hedef olan elçilik binası (Özel)
İç içe üç duvarla korunan bina, patlamanın etkisiyle hasar almış. Kapı ve çerçeveleri yerlerinden söken patlama, duvarlara da zarar vermiş.Bu arada Somali'deki Türklere yönelik tehditlerin devam etmesi sebebiyle teyakkuz durumu sürüyor.
ATO Başkanı Bezci: Tek borcum ülkeme olan gönül borcumdur
Ankara’da aynı şekilde bir yüksek inşaat bölgesi ile bir de ekonomik ömrünü yitirmiş ancak kültür hazinesi olarak korunan ve şehre kazandırılan bölge olmalı. Ben bir mimar olarak dolaştığım ülkelerde ve başkentlerde bunları görüyorum ve gördüklerimi ülkemde hayata geçirmenin, yaşadığım şehre, Ankara’ya ekonomik, kültürel ve sosyal
DKKA'lara ilişkin vatandaş algısı ölçüldü
İZMİR - "Türkiye’nin Deniz ve Kıyı Koruma Alanları Sisteminin Güçlendirilmesi" projesi kapsamında, Korunan Alanlar ve Deniz ve Kıyı Koruma Alanları (DKKA) hakkında vatandaş algısının ölçülmesi çalışması tamamlandı.
Hırka-i Şerif ziyarete açıldı
Özel bir yöntemle korunan emanetlerin ziyarete açılması fırsatını yakaladığını belirten Bozdağ, peygamber sevgisinin bir insanda nasıl doruklaştığını görmek için Veysel Karani'nin hayatına bakmak gerektiğini anlattı.
Çocukları kendi elimizle hasta ediyoruz
KAYSERİ - Aile tarafından sürekli korunan çocukların sık sık hastalanması aslında biraz da anne ya da babadan kaynaklanıyor. Sebebi ise özellikle çalışan ebeveynlerin dışardan taşıdıkları mikropları eve gelir gelmez çocuklarıyla paylaşması.
İzzettin Doğan: Barış süreci olayların gölgesinde kalmamalı
Hükümetin en önemli işi, alacağı kararlarda en çok dikkat edeceği husus, titizlikle korunan sürecin devamının sağlanması, bunu tehlikeye düşürüp tehdit edecek tasarruflardan kaçınmasıdır. Bu birinci önceliği olmalıdır hükümetin.
Eroğlu: En çevreci hükümet biziz
Korunan alanlarımızı hızla artırıyoruz. 2002 yılında 3,4 milyon hektar olan korunan alanlarımız bugün 5,6 milyon hektara ulaşmıştır. 952 olan korunan alan sayısı bugün 1533'e, 33 olan milli park sayısı 40'a, 17 olan tabiat parkı sayısı 186'ya, 102 olan tabiat anıtı sayısı 108'e, 9 olan Ramsar Alanı 14'e
Avukatlar, Kamulaştırma Kanunu’ndaki değişikliği Cumhurbaşkanı'na şikayet etti
Mağduriyetinin mahkeme yoluyla giderilmesini isteyen vatandaşın önünü tıkandığını savunan Konaç, “İdareler, insan haklarına ve Anayasaca korunan mülkiyet hakkına tamamen aykırı bir şekilde keyfi tutum sergiliyor.
Koruma alanları için katılım belgeli e-öğrenme başladı
tr" internet sitesinden ulaşılabilen e-öğrenme uygulamasında, daha önce kamu personeline yönelik 40 saatlik "Korunan Alanlar, Biyolojik Çeşitlilik ve Deniz Koruma Alanlarına Giriş" temalı eğitim seminerinde hazırlanan sunumlardan yararlanıldı.
İş Bankası İngiltere’de aktif bankacılığa başlıyor
İleri güvenlik araçlarıyla korunan internet şubesi üzerinden kısa bir süre içerisinde internet üzerinden İngiltere’deki diğer bankalara da para transferi yapılabilecek.Türkiye’den emlak yatırımı yapmak isteyen İş Bankası müşterilerine Türkiye’de uygulanan faiz oranlarının çok daha düşük rakamlarla mortgage kredisi vermeyi sürdürdüklerini
Sertifika olmayan kitapçılara 14 bin 652’şer TL para cezası kesildi
Bursa’da, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında korunan ürünlerin satış ve kiralamasını yapan işyerlerinde İl Denetim Komisyonu tarafından yapılan denetimlerinde 24 işyerinin, alınması zorunlu sertifikaları almaksızın faaliyet gösterdiği tespit edildi.
İmam Maturidi'ye ait kitap, kütüphaneye olan ilgiyi arttırıyor
Kayseri Raşit Efendi Yazma Eserler Kütüphanesi'nde korunan el yazması kitaptan Türkiye'de sadece 40 tane bulunduğu belirtildi. En eski tarihli eser bir geometri kitabının olduğu kütüphanede, Osmanlı matbaasında basılan ilk kitaptan da bir örnek bulunuyor.
Ormancılık ve Su Şurası yeni kararlarla sona erdi
yapılması, taşkın yönetiminde etkinlik artırılması, kuraklık yönetim politikalarının oluşturulması, -tür koruma çalışmalarında etkinliğin arttırılması, korunan alanların etkin yönetimi sağlanması, yaban hayatının sürdürülebilir yönetilmesi, sürdürülebilir av yönetimi sağlanması, sokak hayvanlarının rehabilitasyonunun tesis
Bakanlık 'Mağara Yönetim Planı' hazırlayacak
ANKARA - Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, doğal sit alanlarına ait verilerin analizini yaparak, coğrafi bilgi sistemi oluşturacak. Korunan alanların tamamını planlayarak, burlara ait verileri dijital ortama aktaracak ve güncel tutulmasını sağlayacak.
Bursa Kitap Fuarı’nda, bandrolsüz kitap satmışlar
Emniyet Müdürlüğümüzün,5846 Sayılı Fikir Ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında korunan eserlere yönelik olarak denetimler yapılmaya devam etmektedir."
Irak'ta işgalin yıldönümünde bombalı saldırı: 50 ölü
Araçlara yerleştirilen bombaların Bağdat’ın en işlek Pazar yerine ve başkent çevresinde en iyi korunan yerlerden biri olan Yeşil Bölge’ye yakın yerlerde patlatıldığı ifade edildi. Polis ve hastane kaynaklarından alınan bilgiye göre, bir canlı bomba ise kentin güneyinde bulunan emniyet binasına saldırdı.
Sinemada saldırıyla gündeme gelen Aurora, yatırımcıların gözdesi olmak istiyor
Şehrin hiçbir sorunu bulunmadığını söyleyen Hogan, Aurora’nın ülkede en iyi korunan şehirlerden biri olduğunu ileri sürdü. Hogan, olaydan hemen sonra şehirde yaşayan birçok vatandaşın psikolojik tedavi gördüğünü ve bunların büyük bir kısmının devlet tarafından desteklendiğini anlattı.
'Anne sütü ile beslenen bebeğin IQ'su yüksek olur'
Aşılar, öncelikle uygulandıkları kişileri hastalıktan korur, ancak hastalıktan korunan kişiler mikropları diğer kişilere taşıyamayacağı için aşılanmamış kişilere de hastalığın geçişi engelleneceği için onlar da korunabilir.
Melsa İşletmesi BM'ye örnek oldu
MUĞLA - Muğla'daki korunan alanlarda Muğla El Sanatları Sanayi ve Tic. Ltd.Şti.'nin (MELSA) işletme modeli, Birleşmiş Milletler'e (BM) oldu.
Azerbaycan'ın kederi kederimizdir
"Bugün yaşadığımız Adana da dahil olmak üzere Türkiye'nin Doğu ve Güneydoğu'su da dahil olmak üzere her yerde milletimizin ve devletimizin himayesinde korunan kollanan teba olarak hep korunmuşlardır. Memleketin her yerinde Osmanlı savaşırken onlar en zengin tebası olmuşlardır.
Libyalı çevre uzmanları Türkiye’de eğitim aldı
Koruma Genel Müdürlüğü (TVKGM) ile Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Türkiye (UNDP Türkiye) tarafından yürütülen proje kapsamında, Libya’dan gelen Korunan Alanlar Kamu Kurumu ile Sahil Güvenlik Komutanlığı temsilcilerine yönelik olarak deniz koruma alanları paydaş katılımı eğitimi ve arazi gezisi düzenlendi.
Mimar Vefik Alp: Boğaz'daki milyonluk villalardan 700'ü kaçak (Özel)
Bu rakamları meslektaşlarına bile anlatmakta zorlandığını anlatan Alp, "3 ayrı yasa ile korunan Boğaziçi'nde ön görünümde 30 bin bina var, bunlardan 10 bini kaçak. Bunlardan bininin kesin yıkılma kararı var.
Ümit Fırat: Türkiye'nin bir kimlik arayışı var ve aranıyor
Yasalarla korunan bunlar değil. Yasalarla statüko korunuyor. Gerçekten hukukun üstünlüğü için mücade edenler nizamın cezalarına maruz kalarak pek de mesut bir hayat yaşamamışlardır. Bundan yola çıkarsak; 'Türk nedir?
Rusya’da 220 yıllık Osmanlı çadırı ilk kez görüntülendi
Petersburg’daki bir müzede korunan çadır, günümüzde de ilk günkü güzelliğinden hiçbir şey kaybetmemiş. Cihan Haber Ajansı(Cihan) tarafından ilk kez görüntülenen çadır, Osmanlı Devletinin Kırım’ı almak için 19 Ağustos 1787’de Rusya’ya açtığı savaş sonunda imzalanan
Mali'nin başkenti Bamako’da uçaklar ışık kapatarak iniş yapıyor
Gündüzleri etrafı sıkı korunan havaalanında havanın karamasıyla ikinci plan devreye sokuluyor. Uluslararası Bamako Havaalanı’na gece saatlerinde iniş yapan uçaklar içteki ve dıştaki tüm ışıklarını kapatarak iniş yapıyor.
Kadına şiddet yönetmeliği tamam: Şiddet görenin kimliği gizlenip değiştirilecek
ANKARA - Kadına karşı şiddeti önleme yönetmeliği yürürlüğe girdi. Şiddet gören kadının mesleki eğitim kursuna katılımı sağlanarak iş bulunacak.
Karla kapanan yolda mahsur kalan 60 kişi, 10 saat sonra kurtarıldı
Kar kalınlığının 2 metreyi bulduğu bölgede araçlarından çıkmayarak soğuktan korunan vatandaşlar iş makinelerinin kendilerine ulaşması ile donmaktan kurtarıldı. Yakınlarının cenazesine katılmak üzere Elmakaşı köyüne gittiklerini cenaze defnedilmesinin ardından dönüş yolunda tipiye yakalandığını ifade eden vatandaşlar