korundu

2013 yılında Türk-Çin ilişkileri böyle geçti
Ticari ilişkilerdeki gelişme seyri bu yıl da korundu. Çin, Almanya ve Rusya'dan sonra Türkiye'nin en önemli ticaret ortaklarından biri haline geldi. 2000 yılında iki ülke arasındaki ticaret hacmi sadece 1,44 milyar dolar iken, 2005 yılında 7,43 milyar dolara, 2012 yılında 24 milyar dolara ulaştı.
Eylemciler Kiev’in merkezine giden yolları tutuyor
İçeride eylemciler hem gecenin soğuğundan korundu hem de çeşitli ikramlarla enerji topladı.2004’te turuncu devrim tecrübesiyle hareket eden eylemciler o zamanki çadır direnişlerini Kiev Belediyesi binasına taşımanın keyfini yaşadı.
Eylemciler Kiev Belediyesi ve sendika binasını karargah yaptı
İçeride eylemciler hem gecenin soğuğundan korundu hem de çeşitli ikramlarla enerji topladı. 2004’te turuncu devrim tecrübesiyle hareket eden eylemciler o zamanki çadır direnişlerini Kiev Belediyesi binasına taşımanın keyfini yaşadı.
Darbe karşıtı taraftar grubu gösteri yaptı
Mahkeme binası orduya ait zırhlı araçlar tarafından korundu. Göstericiler daha sonra olaysız şekilde dağıldı.El Ehli taraftarları, devrik Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’ye verdikleri destekle biliniyor.
Atıkların 10 aylık geri dönüşümü 14,5 milyon ağacı kurtardı
Bakanı Erdoğan Bayraktar, bu yılın ilk 10 ayında atık kağıtların ekonomiye kazandırılmasıyla Türkiye genelinde; 14 milyon 560 bin 500 adet çam ağacının korunduğunu, 21,5 milyon ton su tasarrufu sağlandığını söyledi.
Harem-Selamlık'ın restorasyonu tamamlandı
Tüm döşeme karkasları mevcut yerleri korunarak değiştirildi, tavanlardaki işlemeler itinalı bir şekilde sökülerek, korunabilenler sağlamlaştırılarak korundu, diğerleri ise orijinal örneğine uygun olarak yeniden yapıldı.
Osmanlı’yı savunan profesöre Bulgaristan’a giriş yasağı
“Bulgar kültürü, dili ve Bulgaristan’ın bir ülke olarak karakterleri Osmanlı idaresi süresince mükemmel olarak korundu.” diyen İspanyol Profesöre, yaklaşık 4 yıl önce Avrupa Birliği üyesi Bulgaristan’a giriş yasağı konulduğu ortaya çıktı.
FBI, sanal alemde en büyük uyuşturucu ticaretini yapan şahsı yakaladı
SİTENİN ÜST DÜZEY BİR GÜVENLİK SİSTEMİ İLE KORUNDU Sanal alemde ‘Korkunç Korsan Roberts’ (DPR) uyuşturucu satışı yaptığı sitesinin güvenliğini sağlamak için karmaşık algoritmalar kullanarak özel bir ağ ile kurdu.
Başkan Kocaoğlu: Şehir büyüyorsa rant da olacaktır
İzmir bugüne kadar korundu, ranta teslim edilmedi.” şeklinde konuştu.Kocaoğlu, İzmir Valisi Mustafa Toprak’ın, İl Özel İdaresi’ne ait Sümerbank arazisinin belediyeye devrini reddetmesine de değindi: “İl Genel Meclisi, arazinin
Törende sadece protokole değil öğrencilere de çadır kuruldu
2013-20014 eğitim ve öğretim yılı açılışı ve İlköğretim Haftası kutlama programında, protokolün yanı sıra öğrenciler için de çadır kurularak çocuklar sıcaktan korundu. İlköğretim Haftası kutlama töreni Saadet Erikoğlu İlkokulu’nda yapıldı.
Dizi yapımcıları doluya yakalandı
KOYUNLAR DOLUDAN BİR ARADA DURARAK KORUNDU Araçların güçlükle ilerlediği Gelirli köyü civarında yağışla birlikte açık alanda bulunan hayvanlar ise bir arada durarak etkilenmemeye çalıştı.
Demiryolu işçileri özelleştirmeyi protesto etti
Düdükler çalarak seslerini hükümete duyurmaya çalışan eylemciler, ilginç yöntemlerle sıcaktan korundu. (CİHAN)
Çevik kuvvet taş yağmuruna tutuldu (Özel)
Halkın geçiş güzergahını güvenliğini sağlayan polisler bir anda yüzleri maskeli göstericilerin attığı taşlardan kalkanları sayesinde korundu. Destek kuvvetlerin gelmesiyle göstericiler ara sokaklara kaçarak dağıldı.
Saakaşvili: Gürcistan NATO ve AB'ye açtığı pencereyi Türkiye'ye de açmıştır
Gürcüler bundan nasıl korundu diye sorarsanız, bunun cevabı İnegöl'de saklı. Çünkü buradaki kültür muhafazası bunu çok iyi cevaplayacaktır." dedi. Ziyarette, 103 yaşındaki ninenin anlattıklarını ve gözyaşından da bunu anladığını belirten Saakaşvili, şunları söyledi: "Bu insanlar her zamankinden
Türk Telekom Grubu 2012 yılında yüzde 6,4 büyüdü
Sabit ve mobil tarafta başarılı operasyonel performansımızı sürdürdük; Grup FAVÖK 5,1 milyar TL’ye yükseldi, FAVÖK marjı ise yüzde 40 seviyesinde korundu. Net gelirimiz yıldan yıla yüzde 27 büyüdü ve 2,6 milyar TL’yi aştı.
Ambalajların geri dönüşümüyle 21 milyon ağaç kurtarıldı
192 DEKAR ORMAN ALANI KORUNDU Ambalaj atığını toplayan ayıran ve geri dönüştüren işletmeler ambalaj elektronik yazılım programında veri girişi yapıyorlar. 2012 yılı verilerine bakıldığında ambalaj atığı geri dönüşüm tesislerinin çıkış verilerine göre 1 milyon 252 bin 117 ton kağıt ambalaj atığı geri dönüştürüldü.
Samsunspor, Kütahya'da donmamak için idman dozajını artırdı
Futbolcular aşırı soğuktan etkilenmemek için idmanın dozajını artırırken, teknik heyet, sağlık ekibi ve yöneticiler kaban, kulaklık ve bere takarak korundu. Kulaklık ve bereler ise ilginç görüntüler ortaya çıkardı.
Putin’den ekonomik zirve; yeni krizler için hazırlıklı olmalıyız
Böylece reel ekonomi finansal spekülasyonlardan korundu. Burada pozitif ve negatif sonuçlar olabilir.” dedi.Rusya’nın rezervlerinin açık bir şekilde arttığına değinen Putin, gıda fiyatlarında yaşanan artışlar nedeni ile enflasyon rakamlarının yüzde 6,6’yı bulduğunu belirtti
BDDK Başkanı: Gelir elde etmeden harcar duruma geldik
Sektörde aldığımız tedbirlerle güçlü sermaye yapısı korundu. Bir finans kurumu bunalım döneminde sermaye yeterlilik oranında güçlüklerle karşılaşmadı. Özkaynaklar ise yüzde 17,1 milyar liraya dayandı.
Samsun Basketbol: 62 - Adana Botaş: 67
49-49’luk eşitlikle girilen final çeyreğinde denge bitime 2 buçuk dakika kalana kadar korundu. Pelin Derya Bilgiç’in iki kritik basketiyle ibreyi lehine çeviren Adana Botaş, bir isabet de Quianna Chaney’den bularak 6 sayılık avantaj yakaladı.
Yozgat’ta sağanak yağmur etkili oldu
Sabah mesaiye yetişmeye çalışan vatandaşlar ve öğrenciler ise yağmurdan şemsiyeleri ile korundu. (CİHAN)
KOBİ kriterlerini değiştiren yönetmelik yayımlandı
limit 25 milyon lira iken yürürlüğe giren yeni yönetmelikle bu değer 40 milyon liraya çıkartılırken, yıllık çalışan istihdamı üst limiti ise 250 olarak korundu. Yapılan düzenleme ile mikro, küçük ve orta büyüklükteki işletme tanımları günün koşulları dikkate alınarak yeniden belirlendi.
Fransa vatandaşlığı için laiklik sınavı şartı değiştiriliyor
Yeni genelgede Fransızca dilini yeterli derecede bilme şartı ise aynen korundu. Buna göre Fransız vatandaşlığına geçmek isteyenlerde yine Fransızca bilme şartı aranacak. Fakat bu kural 65 yaşın üzerinde başvuru yapanlarda aranmayacak.
İstiklal Caddesi’ni bozan tarihi su tüneli restore edildi
İstiklal Caddesi üzerinde 530 metrelik hatta açılan 5 bölümden beton kalıpların yerleştirilmesiyle gerçekleştirilen güçlendirme çalışması ile tarihi yapı korundu. Bölgenin yaya trafiğinin olumsuz etkilenmemesi için gece yürütülen çalışmalar 5 Ekim’de tamamlandı.
Suya 10 yılda 48 milyar liralık yatırım
643 taşkın koruma tesisi ile 220 bin hektarı aşkın arazi taşkınlardan korundu. Yılsonu itibariyle tamamlanacak tesislerle 2012 yılında su alanında 9,6 milyar TL’yi aşkın kamu yatırımı yapılmış olacak.
80 yaşındaki hastanın göğüs kafesindeki kist lokal anestezi ile temizlendi
Böylece hasta genel anestezinin sebep olabileceği komplikasyonlardan korundu. Şuanda sağlık durumu iyi. Genel cerrahi servisinde tedavisi devam ediyor. " dedi.
Babacan: Sisli ve virajlı bir yolda ilerliyoruz, gaza basmayacağız
Türkiye'nin ekonomide iyi bir yerde olduğunu anlatan Babacan, "Türkiye her fırtınaya karşı korundu. Finans kurumları ayakta kaldı. Türkiye'nin kamu maliyesinin güçlü oluşu, borçları ve bütçe açığının gerilerde olması ülkeyi korudu.
Alka Madran: Şahit numuneler beklenmeden açıklama yapıldı
'BÜYÜK FİRMALAR GECE AÇIKLANARAK KORUNDU' Toker, bakanlığın 3 Ağustos'ta 114 firmayı açıklayacağını duyurmasına rağmen gündüz 15 tanesini, özellikle büyük firmaları gece açıklayarak koruduğunu öne sürdü.
TFF Birinci Lig'de fikstür çekildi
TFF Birinci Lig'de geçen yılın statüsü aynen korundu. İlk iki sırada yeralan takımlar direkt Spor Toto Süper Lig'e çıkacak. Üçüncü, dördüncü, beşinci ve altınca sırayı alan takımlar play-off müsabakaları oynayacak.
Haziran'ın ilk haftası 4 yeni film vizyonda
“Prometheus” vizyona girene kadar izleyiciye sürprizlerini tiyo vermemek adına hikayesi özenle korundu. Detayları olmakla beraber filmin yönetmeni Ridley Scott filmin ana hatlarını ve oluşumunu şöyle dile getirdi: “Bu projenin başlangıç noktası Alien olsa da oluşum
Galatasaray Medical Park: 85 - Erdemir: 81
Aradaki 3 sayılık fark son 2 dakikaya kadar korundu. Robinson bitime 1 dakika 12 saniye kala kritik bir üçlükle eşitliği sağladıktan sonra ise her iki takım da sayı üretemeyince maç 66-66’lık skorla uzatmaya gitti.
Kaza yapan polis memuru ölümden döndü (Özel)
Kayacan, önce bir şemsiye ile yağmurdan korundu. Daha sonra sırtlarındaki yağmurlukları da çıkaran polis ekipleri, yerdeki yaralının açıkta kalan yerlerini kapattı. Bu sırada bir vatandaş da elini tutarak yaralı polise moral desteği sağladı.
Dünyanın en büyük flamingo kuluçka adası İzmir'de
Ada çalışması yapılırken yaklaşık 800 metrekarelik mevcut üreme adası ve üzerindeki yuvalar korundu. Ayrı yapay yuvalar yapılarak, kuşların adayı daha kolay sahiplenmesi hedeflendi. Flamingoların genel olarak nisanın ilk haftası kuluçkaya yatması sebebiyle ada, bu yılki üreme dönemine yetiştirilmiş oldu.
İstanbul'u etkisi altına alan yağmur devam ediyor
Sabah saatlerinde iş yerlerine giden vatandaşlar şemsiyelerini açarak yağmurdan korundu. Yağışların gün boyunca devam etmesi bekleniyor. Yağışlarla birlikte öğleden sonra rüzgarında şiddetini arttıracağı tahmin ediliyor.
Aniden bastıran ‘kar’ Taksim’i beyaza bürüdü
Bazı vatandaşlar atkı ve kollarıyla yüzlerini korumaya çalışırken, bazıları da yoğun kar yağışından şemsiyeleriyle korundu. Görüş mesafesinin düşmesine sebep olan kar yağışı sebebiyle vatandaşlar yürümekte güçlük çekti.
Bakan Eroğlu: Bir miyar dekardan fazla araziyi suya kavuşturduk
Bu sayede 15 yerleşim alanı bir sanayi sitesi ve 40 dekar arazi taşkından korundu. 49 yerleşim yerine içme suyu temin ettik. 9 bin 500 kişiye istihdam sağladık. Yılda 139 milyon TL katkı sağladık.
İstanbul'da, fırtına hayatı olumsuz etkiliyor
Bazı vatandaşlar ise aşırı soğuk ve rüzgardan atkılarıyla korundu. Şiddetli Poyraz’a şemsiyelerini siper eden bazı vatandaşların, şemsiyeleri ise ters döndü.
Derviş Eroğlu, AB ve Fransa'ya yüklendi: İşte medeni Avrupa bu
Bayrak ve flama taşıyan öğrenciler de istasyon binasının altında yağmurdan korundu. Yağmur altında devam eden törene katılan KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu da kürsüde önemli mesajlar verdi. Fransa’nın, sözde Ermeni soykırımı ile ilgili almış olduğu karara atıfta bulunan Eroğlu, “Alınan karar, elbette Fransızların bize bugün, gerek burada bu topraklarda
İstanbul’da kar yüzünü gösterdi
Soğuk hava sebebiyle sokakta kışlık kıyafetlerine sarılarak ısınmaya çalışan vatandaşlar, karla karışık yağmurdan da şemsiye ile korundu. Özel bir şirkette şoförlük yapan Hüseyin İyigöl, havaların aniden soğuduğunu, kışın bu yıl geç geldiğini söyledi.
Kocaoğlu'ndan Urla cevabı: Yoğunluk artışını biz getirmedik
2009 tarihinde yeniden onaylandı ve aynı not korundu. Yaptığımız itiraza ise maalesef yanıt alınamadı. Bu aşamada tarafımızca 1/25 bin ölçekli kentsel bölge nazım imar planı revizyonu hazırlandı. Öncekinde olduğu gibi Urla bölgesine özel bir plan notu getirilmedi.
Dink’in arkadaşları duruşma öncesi yürüdü
cezalandırılmak yerine ödüllendirildiğini öne sürerek, “Cinayetin işleneceğini bildiği ortaya çıkmış resmi görevliler, bırakın yargılanmayı her türlü soruşturmadan korundu. Yetmedi, terfi aldı” dedi. Davanın tutuklu sanığı Yasin Hayal’in devlet için çalıştığını iddia eden Güven, “Şüphe duyanlar Yasin Hayal’in babasını ifadelerini hatırlasın.
Adana’nın 1/25 binlik nazım imar planı meclisten geçti
Planda Yaban Hayatı Korumu Alanı olduğu gibi korundu. Burayla ilgili yasa değiştiği zaman özel olarak tekrar ele alınacaktır.”şeklinde konuştu. 25 binlik İmar Planı’na yapılan itirazların daha çok yoğunluklara ilişkin olduğuna değinen Aldırmaz, hak sahiplerinin önemli bir kısmının elindeki mahkeme
Kayseri Kaski, Beşiktaş'ı rahat geçti
Bahar Öztürk ve Gizem Yavuz’un dış atışlarıyla toparlanan Kayseri Kaski, savunmada Yasemin’e çözüm bulamayınca denge korundu. Ilona Korstin ve Nakia Sanford’un karşılıklı basketleriyle devam eden maçın ilk yarısı 35-35’lik skorla geride kaldı.
Galatasaray Medical Park, Bursa’da rahat kazandı
Karşılıklı basketlerle başlayan final periyodunun ilk iki dakikasında fark korundu. Bradley Buckman’ın isabetleriyle durumu 58-78 yapan Tofaş, pota altında Luska Andric’i durduramadı. Ev sahibi, son dakikalarda genç oyucuları Kenan Sipahi ve Samet Geyik’in sorumluluk almalarıyla arayı biraz kapattı ancak güçlü rakibine 75-95 yenilmekten kurtulamadı.
Türk Telekom: 88 - Mersin Büyükşehir Belediyesi: 82
Bu oyuncuya Muratcan da destek verince, fark korundu ve Telekom salondan 88-82 galip ayrıldı. (CİHAN)
Şehidin adı parkta yaşayacak
Toplam alanı bin 800 metrekare olan parkta, mevcut çınar ağaçları korundu. 85 bin TL'ye mal olan park, vatandaşların hizmetine sunuldu.
Kılıçdaroğlu, Van’da depremzedeler için dana kestirdi (2)
Kılıçdaroğlu çifti, korumalar tarafından çembere alınarak korundu. Erciş ziyareti ardından Van’a gelen Kılıçdaroğlu çifti, Van’da ilk olarak Et ve Balık Kombinası'na geçti. Burada Kılıçdaroğlu’nun depremzedeler için aldığı dananın kesileceği sırada, Et Balık Kombinasında tehlikeli anlar yaşandı.
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım ilk açıklamasını yaptı
Deniz Ticareti Genel Müdürlüğü aynen korundu. Gemi İşleme ve Tersaneler Genel Müdürlüğü de Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğü olarak değişikliğe uğradı. Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürlüğü ise bakanlık bünyesine dahil edildi.
Bakan Yıldırım, bayramda kazalara karşı vatandaşı uyardı
Deniz Ticareti Genel Müdürlüğü aynen korundu. Gemi İşleme ve Tersaneler Genel Müdürlüğü de Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğü olarak değişikliğe uğradı. Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürlüğü ise bakanlık bünyesine dahil edildi.
Alanya'da etkili olan yağış, taşkınlara yol açtı
Belediye ekiplerinin zamanında müdahalesiyle iş yeri ve evler su baskınlarından korundu. Dün akşamdan itibaren metrekareye 110 kilogram yağmurun düştüğü Alanya’da tarım alanlarında da her hangi bir su baskını yaşanmadı.