korunduğu

Yanal: Keşke Türk futbolcularımız da 2014 Dünya Kupası'na olsaydı
Herkesin mutlu olabileceği bir konsensüsün, anlaşmanın olduğu, ayrımcılığın olmadığı, hukukun, düzenin korunduğu çağdaş bir ülke olmamızı diliyorum. Herkesin gönlünden ne geçiyorsa olsun.
Boyarkin: Rusya nükleer teknolojide dünya lideri
Santral çalışanlarının radyasyondan nasıl korunduğu şeklindeki soruya da Boyarkin şöyle karşılık verdi: “Personel güvenliği için özerk ve bağımsız bir yaşam döngüsü var. Güçlü filtreler var.
İspanya’da sahibinden satılık kale
Söz konusu kalenin, Aragon Bölgesi’nin kültürel mirasları listesinde yer aldığı için en iyi şekilde korunduğu not edildi. (CİHAN)
Canik Belediye Başkanı Genç, büyükşehir için aday adayı oldu
İşsizliğin minimuma indiği, gençlerin gurbete çıkmadığı, anaların, eşlerin özlem çekmediği, her yönüyle gelişmiş, ahlaki ve manevi değerlerin korunduğu bir Samsun hedefliyoruz. İhtiyacım olan tek şey, toplumun bütün kesimleriyle iyi bir koordinasyon içerisinde bu şehri yönetmektir.
Leroy Merlin’de grev bitti
Mevcut yol ve yemek yardımları korunduğu gibi, 500 TL tutarında sosyal yardım paketi kazanılmış; tüm sosyal haklara ikinci ve üçüncü yıl enflasyon oranında artış yapılması kararlaştırılmıştır. İşyeri Kurulu konusunda anlaşma sağlanarak, üyelerimizin iş güvencesi pekiştirilmiş, çalışma koşulları ve idari haklarda, birçok kazanım elde edilmiştir.
Hulusi Belgü, Fenerbahçe başkanlığına aday oldu
Bu muhteşem ülkenin en güzel değerlerinin doğduğu ve korunduğu yerdir. işte bu. Seçimlerden, koltuklardan, şampiyonluklardan bile önemlidir. Fenerbahçe tarihinin en temiz seçim kampanyasını kısacık bir sürede hayata geçirmeli, “hep ben” demekten vazgeçmeli, koltuk sevdalısı olmadan, sadece “Fenerbahçe” için, o
Osmanlı’yı savunan profesöre Bulgaristan’a giriş yasağı
Ancak bu; Bulgar kültürünün, dilinin ve Bulgaristan’ın bir ülke olarak karakterlerinin Osmanlı idaresi süresince mükemmel olarak korunduğu gerçeğini engellemiyor. Bu cümle bana karşı bir diplomatik şikayete sebep oldu.
Suriye’deki konvoya saldırıda kurşunlar bir araca isabet etti
Güvenlik gerekçesi ile konvoyda kaç araç ile insanın bulunduğu konusunda detay veremeyeceğini belirten Haq, yine misyonun nasıl korunduğu ile ilgili de bilgi vermekten kaçındı. Farhan Haq, kimyasal silah kullanımına yönelik iddiaları araştıran ekibin bugün olduğu gibi yarın da alanda çalışacağını aktardı.
NSU raporu: Alman emniyet birimleri utanç verici yenilgiye uğradı
Komisyon Başkanı ayrıca, “Komisyon çalışmalarında faillerin devlet makamları tarafından bilindiği, desteklendiği ve korunduğu yönde bir bulguya rastlamadık.” diye konuştu.
'Deniz Korucuları' kanundışı avcılara göz açtırmıyor
Dağıtılan broşürler ve bilgilendirici diğer materyaller yardımıyla bölgenin balık stoklarını arttırmak için korunduğu bilinci yaygınlaştırılıyor. Denetleme çalışmaları ceza kesmeyi değil, alanı korumanın ne kadar önemli olduğunu vurgulamayı amaçlıyor.
Müezzinoğlu: İnşallah önümüzdeki süreçlerde ülkede böyle davalar görülmez
"Hukuk devleti, demokrasi olacaksa, milli iradenin hak ve hukukunun korunduğu yapı olması gerekir" diyen Müezzinoğlu, "Milli irade ile sandığın hak ve hukukuna, demokrasiye kimse planlar yaparak müdahale etmemeli, edememeli, demokrasilerde bu tür davalar esasında olmaz.
Alman Meclisi, Amerikan istihbaratı ile işbirliğini sorgulayacak
Ayrıca Almanya’da Telekom üzerinden akışı olan bilgilerin ve konuşmaların korunduğu buna karşılık ABD’den yapılan veya ABD’ye yapılan aramaların bu dinlemelerin kapsama alanına girdiği açıklandı. (CİHAN)
Atina'ya cami ihalesi ay sonuna kadar tekrarlanacak (Özel)
Yunanistan, insan haklarının korunduğu bir ülkedir. Aslında protestolardan korkmuyorum. Haksız eylemlerin alkışlanmasından ürküyorum. Ben Yunan halkının kararlı duruşuyla bu durumun değişeceğini düşünüyorum.
Farklı kültürler hoşgörü iftarında buluştu
Birlik ve beraberliğin korunduğu müddetçe elde edilemeyecek hedefin, aşılamayacak engelin olmadığını anlatan Güzeloğlu, MEKADİM'in, bu filizin yeşermesinde önemli bir öncülük yaptığını kaydetti.Mersin Müftüsü Ali Melek ise eşrefi mahlukat olarak yaratılan insanın birbirini sevmesi gerektiğini söyledi.
Ayasofya, 52 yıl aradan sonra cami olarak yeniden ibadete açıldı
Diğer kısımlarının müze haliyle korunduğu tarihi eserde, cami olarak ibadete açılan bölümdeki freskler namaz vakitleri dışında perdelerin açılmasıyla turistler tarafından görülebiliyor.Tarihi mekanın hazır olduğunu duyan vatandaşların geçtiğimiz hafta cemaatle ilk vakit namazını kıldığı Ayasofya Camii, bugün cuma namazı ile 52 yıl aradan sonra
Ayasofya'nın cami olarak ibadete açılmasına suç duyurusu
Diğer kısımlarının müze haliyle korunduğu tarihi eserde, cami olarak ibadete açılan bölümdeki freskler ise namaz vakitleri dışında perdelerin açılmasıyla turistler tarafından görülebilecek. (CİHAN)
Suriye'nin Dostlarından muhaliflere silah desteği
Kerry, belli bir kesimin 40 yılı aşkın bir süredir Suriye'yi yönettiğini ifade ederek, "Biz tartışmasız herkesin içinde olduğu, tüm azınlıkların korunduğu bir Suriye istiyoruz. Hiçbir şekilde Suriye'de mezhepsel bir çatışma istemiyoruz.
Suriye'nin Dostları: Muhalifleri destekleme konusunda anlaştık
Kerry, belli bir kesimin 40 yılı aşkın bir süredir Suriye'yi yönettiklerini ifade ederek, "Biz tartışmasız herkesin içinde olduğu tüm azınlıkların korunduğu bir Suriye istiyoruz. Hiçbir şekilde Suriye'de mezhepsel bir çatışma istemiyoruz.
Trabzonspor’da, kombine kart satışlarına başlandı
Geçtiğimiz sezon ki fiyatların korunduğu 2013-2014 sezonu kombine kartlarının fiyatları şöyle: Kale arkası 300, Maraton E-H 350, Maraton A-D 450, Maraton B-C-F-G 600, Kapalı A-D-E-H 1.250, Kapalı B-C-F-G 1.
İzmir'de Tarihe Saygı/Yerel Koruma Ödülleri'ne müracaatlar başladı
Ödül programına bu yıl “Tarihi Yapıda Yaşam”, “Basit Onarım”, “Özgün İşlevin Değiştirildiği Esaslı Onarım”, “Özgün İşlevin Korunduğu Esaslı Onarım”, “Alan Ölçeğinde Başarılı Koruma Uygulamaları”, “Emek”, “Kentsel Sit Alanlarında ve Koruma Alanlarında Yeni Uygulama”, “Katkı” ve “Tarihi ve Kültürel
Bakan Yıldız: Sağduyulu vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum
Yoksa kişisel özgürlüklerin sonuna kadar korunduğu ve saygın bir şekilde devam ettirildiği bu yönetimde bu manada bir sıkıntı yaşanmayacağı kanaatindeyim." Bakan Yıldız, yeşili, ağacı Taksim'de gösteri yapanlardan daha az sevmediklerini, madenlerle ilgili geçmişte çıkan tartışmada neden zeytin ağaçlarının kesildiğinin
954 taşeron işçi kadrolu oldu
İşçilerin haklarının korunduğu taktirde özelleştirmeye asla karşı olmadıklarını, ‘kazan kazan’ anlayışını benimsediklerini vurgulayan Şahin, “İşverende kazansın, işçide kazansın. Ancak bu gün taşeron sistemi kölelik sistemi gibi oldu.
Trabzonspor'da kombine bilet ssatışları 10 Haziran'da başlayacak
Geçen sezonki fiyatların korunduğu 2013-2014 sezonu kombine kartlarının fiyatları şöyle: Kale arkası 300, Maraton E-H 350, Maraton A-D 450, Maraton B-C-F-G 500, Kapalı A-D-E-H bin 250, Kapalı B-C-F-G bin 500 ve VIP 3 bin lira.
Suriyeli muhaliflerin toplantısı bugünde devam etti
Yeni Suriye'nin bir bütün olarak herkesin hukukunun korunduğu yeni bir Suriye olmalı." dedi. (CİHAN)
Bayraktar, Japonya’da deprem incelemesi yaptı
Bayraktar, yeşil çevrenin korunduğu, ancak gökdelen ve rezidansları da barındıran bölge hakkında bilgi aldı.YOKOHOMA ZİYARETİ
Bakan Bayraktar: Binaların deprem riskini azaltmak için çabalıyoruz
Yeşilin korunduğu ancak gökdelen ve rezidansları da barındıran bölge hakkında bilgi alan Bakan Bayraktar, buranın ardından Tokyo'nun finans merkezi olan Marunochi'yi gezdi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Bayraktar, bu ziyaretlerin üzerine Japon mevkidaşı Nobutero İshihara'yı makamında ziyaret etti.
Beyazıt Kalesinin anahtarları Rusya’da ortaya çıktı
Müzede sergilenen topun üzerinde ki Osmanlı tuğrasının ise zarar görmeden günümüze kadar korunduğu görülüyor.Osmanlı padişahı II.
BDP Eş Başkanı Kışanak, İskenderun Cemevi ve kiliseleri ziyaret etti
BDP Eş Başkanı Gültan Kışanak burada yaptığı konuşmada Alevi vatandaşların haklarının korunduğu bir anayasa istediklerinin altını çizdi. Kışanak konuşmasında Çözüm Süreci'nin Türkiye’nin demokratikleşmesi yolunda önemli bir adım olduğunu ancak demokratikleşmenin sadece kürt sorununun çözümü gibi algılanmaması
5 Euro üzerinde Kiril alfabesi banknotu tedavülde
Söz konusu 5 Euro banknotunda sahtesinin yapılmamsı için daha fazla önlemler ile korunduğu, hologarm bölgesinde 2 bin yıllık amfora resminin yer aldığı belirtildi. Eski model 5 Euro banknotların peyder pey piyasadan çekileceği, fakat bu süre içinde tedavülde kalacakları vurgulandı.
Kumluca'da tarım ve seracılık bayramı Yörük Göçü ile başladı
kültür değerlerini yaşatmanın milleti yaşatmak olduğuna değinen Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, yüreklerin bir attığı, kültürel değerlerin korunduğu sürece gelenek ve göreneklerin devamlılığının sağlanacağını ifade etti.
Bakan Yazıcı: Korsan ve sahtecilik engellenirse terörün kaynakları kesilir
Yazıcı, fikri ve sınai mülkiyet haklarının daha korunduğu ülkelerde özellikle ileri teknoloji transferini kapsayan yabancı yatırımlarda artış bulunduğunu anlatarak, "Fikri mülkiyet haklarının korunması ile uluslar arası yatırımlar arasında ilişki cidden çok boyutludur
Bakan Yazıcı: Korsan ve sahtecilik engellenirse terörün kaynakları kesilir
Yazıcı, fikri ve sınai mülkiyet haklarının daha korunduğu ülkelerde özellikle ileri teknoloji transferini kapsayan yabancı yatırımlarda artış bulunduğunu anlatarak, “Fikri mülkiyet haklarının korunması ile uluslar arası yatırımlar arasında ilişki cidden çok boyutludur
Adalet Bakanı Ergin: Türkiye bir yıldız gibi parlayacak
Ergin, Türkiye'nin huzurunun, barışının korunduğu süre boyunca, hem bölgede hem dünyada ufku ve geleceği açık bir yıldız gibi parlayacağını belirtti. Sadullah Ergin, bazı açılışlarda ve temaslarda bulunmak üzere geldiği memleketi Hatay’da esnafla bir araya geldi.
Her 12 kadından biri meme kanserine yakalanıyor
Meme başının korunduğu ameliyat sırasında anestezi altında ve hasta ameliyat masasındayken meme başına tek doz radyoterapi de verilebiliyor. Tıptaki gelişmeler sayesinde cerrahlar doğala oldukça yakın bir meme yaparak kadınların tekrar eski güvenlerine kavuşmalarını sağlayabiliyor.
Gürcistan, Rusya pazarına geri dönüyor
Ayrıca, Gürcistan’da yetişen ürünlerin güvenliğinin nasıl korunduğu konusunda da karşılıklı bilgi paylaşımı gerçekleştirildi.” şeklinde konuştu.Zurab Çekuraşvili başkanlığındaki Gürcistan heyeti ile yaptıkları görüşmede, malların ne zaman Rusya pazarına gireceğiyle ilgili herhangi bir tarih verilmediğini
Rum bankaları bugün açılıyor
kavuşması için PİMCO değerlendirme kuruluşunun öngördüğü yüzde 9 oranında yeniden yapılandırıldığı belirtilirken, güvence altındaki yatırımların tamamen korunduğu, güvence dışında kalan yatırımların ise, bir kısmının hisse senetlerine dönüştürüldüğü, bir kısmının da olduğu şekilde korunduğu ifade edildi.
EBK‘dan Öğüt‘e yalanlama: Yerli et üretimi 3 senede 2 kat arttı
Dolayısıyla ithalatçının korunduğu iddiası gerçek dışı olup, bakanlığa yapılmış bir ithalat başvurusu da bulunmamaktadır. EBK, daha önce olduğu gibi kamu kurumlarının et talebini karşılamakta ve kendi satış mağazaları aracılığıyla piyasaya et sürmektedir.
Bakanlık, CHP’li Öğüt’ün ‘ithal et’ sözlerini yalanladı
Dolayısıyla ithalatçının korunduğu iddiası gerçek dışı olup, bakanlığa yapılmış bir ithalat başvurusu da bulunmamaktadır.” “STOKLAR TALEBİ KARŞILAMAKTADIR”
Lewis: Türkiye global ekonomide giderek daha büyük bir aktör oluyor
Direktör Efendioğlu da Türkiye’nin ucuz işgücü yerine kaliteli, sendikal örgütlenmeleri yaygınlaştıran ve çalışanların haklarının korunduğu istidamı arttırması gerektiğini vurgulayarak, kadın istihdamının da artması gerektiğine işaret etti.
Rum lider Anastasiyadis'ten yapıcı diyalog çağrısı
Rum lider Anastasiyadis, Avrupa'da anlaşıldığı ve korunduğu gibi insan hakları, temel ilkeler ve değerlere uyulmadan Kıbrıs'ta çözümün mümkün olamayacağını söyledi.
Türkiye markalaşmada dünya dördüncüsü
Bora Erguvan, Türkiye'nin buluşların dış görünüşlerinin korunduğu endüstriyel tasarım başvurularında yüzde 14,9’luk büyüme oranı yakaladığına da dikkat çekti. Bu oran ile yüzde 8,7’lik ABD ve yüzde 7,6’lık Almanya gibi ülkelere iki kat fark attığının da altını çizdi.
Korkmaz: Eleştirilerin olmadığı yerde, gizli sancılar ve patlamalar olur
Vatandaşların haklarının korunduğu bu süreçte polis ve medya ilişkileri demokrasiyle paralel olarak ileri gidecektir. Çünkü polis ve medya demokrasinin göstergesi.
Karaburun Yarımadası ÖÇK bölgesi olmaya bir adım yaklaştı
İlknur Denizli, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Karaburun, İzmir'in çevresel değerlerinin görece korunduğu bir ilçemiz. Bu bölgede çeşitli kamu kuruluşlarının ve belediyelerinin elini kolunu bağlayan yasal düzenlemeler sebebiyle yöre halkının tepki gösterdiği çeşitli gelişmeler yaşadık.
Rusya’da 220 yıllık Osmanlı çadırı ilk kez görüntülendi
Titizlikle korunduğu ve renginden hiçbir şey kaybetmediği gözden kaçmayan çadır direkleri, kurulamadığı için çadırın hemen yanı başında yerlere dizilmiş. Durumu açıklayan Koruma Müdürü, çadırın yakın bir zamanda fotoğraflanmak için yeni baştan kurulacağını ve o zaman çadırı tüm ihtişamıyla görmenin mümkün olacağını söyledi
İnsan ve Hayat Dergisi'nde 'Hafızlık' ele alındı
Ashab-ı Suffe ile atıldığı, Selçuklular döneminde Daru’l Huffaz ve Daru’l –Kurralar kurularak kurumlaştığını Osmanlı döneminde ise bu yapının geliştirilerek korunduğu ifade edildi. Osmanlı döneminde hafızlık eğitimde geliştirilen sistemin bugün hala en çok tercih edilen sistem olduğunun altının çizildiği inceleme yazısında, ‘Niçin hafızlık yapılmalı?
Obama, Suriye halkı için 155 milyon dolarlı ek yardım paketini açıkladı
Bu barbarlığın karşısında, Birleşik Devletler dünyadaki diğer devletlerle bir araya gelip Esed rejiminin bitirilmesi ve Suriye halkının haklarının korunduğu, barış içerisinde, herkesi kucaklayan, demokratik bir Suriye’ye geçiş dönemi çağrısında bulundu.
Avukatlar: Danıştay'ın başörtü konusundaki kararı tarihi öneme sahip
karar ile bayan avukatların çalışma hakkını korunması gerektiği, insan hak ve özgürlüklerinin, inanç ve tercihlerinin anayasa ve uluslararası sözleşmelerle korunduğu, üst normlarla getirilmeyen bir yasağın, meslek birliği tarafından konulmasının mümkün olamayacağı belirtilerek, demokrasi ve özgürlükler açısından önemli bir karar
Türkiye'nin meyveleri, Çivril'deki soğuk hava depolarında korunuyor
DENİZLİ - Denizli'nin Çivril ilçesi, çok sayıda soğuk hava deposuyla Türkiye'nin meyvelerinin korunduğu bir merkez halinde. Özellikle Ege Bölgesi'nin meyve deposu olan ilçede bulunan 38 soğuk hava deposuna koyulan binlerce ton elma, üzüm, erik, nar ve Trabzon hurmasıyla mevsimine göre diğer meyveler
"Terör örgütünün anadilde eğitim baskısı ve resmi dil talebi bir paravan"
ve hukuk devleti olmanın ilkelerinin kabul gördüğü, birlik ve beraberlik içinde vatanın ve milletin bütünlüğüne sahip çıkıldığı, milli onur ve bekamızın korunduğu, coğrafyamızdaki acıların sona erdiği, torunlarımıza insanca yaşayabilecekleri bir Türkiye bırakabilmenin ülküsü ve dileği ile büyük Türk milletinin yeni yılını
Şehit çocuklarının odasını müzeye çevirdiler
Şehit Jandarma Üsteğmen Muhammed Ali Demir'in odasının müze haline getirilerek, korunduğu bilgisi üzerine Adana İl Jandarma Komutanı Albay Murat Koç, şehit ailesini ziyaret etti. 'Şehit Jandarma Evleri Projesi' kapsamında eve 'Şehit Jandarma Evi' tabelasını asan Koç, orijinaline uygun olarak korunan ve bir müze şekline dönüştürülen şehitlere ait odaların