korunmalıdır

ETİK Başkanı İşler: Balçova Termal aynı konseptte devam etmeli
Tesis kime devredilirse devredilsin kesinlikle yeşil alanları korunmalıdır, betonlaşmanın önüne geçilmelidir. Şu anda Balçova Termal’de, bir oda başına 762 metrekare yeşil alan düşmektedir. Bu alanın 400 metrekarenin altına düşmesi, bir kırmızı çizgi ihlali sayılmalıdır.
Kalp krizine yakalanmamak için sigara ve stresten uzak durun!
İSTANBUL - Prof. Dr. Barış Ökçün kalp krizine yakalanmamak için, “Stresten arınmaya özen gösterin. Sigara mutlaka bırakılmalı, ideal kilo da korunmalıdır.
MHP'li Tanrıkulu, gemi sektörünün sorunları için 3 bakana soru önergesi verdi
Türk gemi adamlarımızı mağdur eden bu mevzuatın biran önce değiştirilmesi ve mevzuatta yabancı gemilerde çalışanımızın tüm hakları korunmalıdır." "DENİZCİLİK SEKTÖRÜNÜN KAYIT DIŞI İSTİHDAMI YÜZDE 38"
TGC: Mısır'da gazetcilerin can güvenliği sağlanmalı
Kamuoyunu aydınlatma görevini üstlenen gazetecilerin can güvenliği, savaş hali de dahil her durumda korunmalıdır. Gazetecilerin savaşanların savaşmayan tarafı olduğu unutulmamalıdır.Her iki meslektaşımızın da göz altında tutulmasını kınıyor, dünyadaki tüm gazeteci meslek örgütlerini meslektaşlarımızın serbest bırakılması için duyarlı olmaya
“Oruca alışan bünyeler, bayram tatlılarına karşı korunmalıdır”
Köksal, “Oruca alışan bünyeler, bayram tatlılarına karşı korunmalıdır. Şekerli yiyeceklerden, hamurlu tatlılardan ve yağlı yiyeceklerden kaçınılması gerekir.'' dedi. Ramazan boyunca sadece iki öğün beslenmeye alışan vücudun metabolizma hızının düştüğüne dikkat çeken Samsun İl Sağlık Müdürü Dr.
Palandöken: En pahalı akaryakıt ve elektriği esnaf kullanıyor
ANKARA - Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, en yüksek fiyattan akaryakıtı, elektriği, iş yeri ve trafik sigortasını esnaf ve sanatkarın kullandığını belirttti.
'Artan nüfusun ihtiyacını karşılamak için 2 kat daha fazla üretmeliyiz'
kampanyaların da önemli olduğunu vurgulayan Yıldız, şunları kaydetti: "Çevre elbette önemlidir, insanlığın geleceği açısından mutlaka bilinçli bir şekilde korunmalıdır. Aşırı ve yanlış gübre kullanımının toprak, bitki, su ve havada olumsuzluklara yol açtığı bir gerçektir.
Boyabat’ta göletlere 60 bin yavru sazan bırakıldı
Göletlere bırakılan yavrular korunmalıdır. Ve en az bir kez üremelerine zaman tanınmalı. Proje kapsamında göletlerin balıklandırılmasına devam edilecek." dedi. Boyabat Kaymakamı Bilal Bozdemir de göletlere balık bırakılmasının hayırlı olması temennisinde bulunarak, projeye her türlü desteğin verileceğini söyledi
Diyabetli hastalar ilaçlarını valizlerinde değil yanlarında bulundurmalı
İlaçlarınızı sıcaktan koruyun: Haplar, insülinler, kan şekeri ölçüm cihazları ve çubukları aşırı sıcaktan korunmalıdır, çünkü bozulurlar. Unutmayın ! İnsülin bozulduğu halde normal görünebilir.
Alman yetkili: Polis müdahalesini ciddi endişeyle izliyorum
İnsan Hakları Sözleşmesi'ni imzaladığını hatırlatan Löning, "Bunlar Türkiye'ye yükümlülükler getirmektedir: İnsan haklarına saygı gösterilmeli ve bu haklar korunmalıdır - Türkiye açısından bu özellikle ifade ve toplantı özgürlüğü gibi temel haklar için geçerlidir.
Emniyet: Kaybettiğiniz pasaport için zayii ilanı vermenize gerek yok
Aşırı soğuk ya da sıcak ortamlardan ve nemden korunmalıdır. Temiz ve kuru ortamlarda muhafaza edilmelidir. UV (morötesi) ışınlara maruz bırakılmamalıdır. Basınç uygulanmamalı, kazınma veya sürtünmeye maruz bırakılmamalıdır.
ETİK Başkanı İşler: Sigorta şirketleri sektörleri fişliyor
Ekonomik döngüyü sağlayan yatırımcı muhakkak korunmalıdır.”Türkiye’deki sigorta mevzuatının hızlı bir şekilde yeniden ele alınması gerektiğini vurgulayan ETİK Başkanı İşler, “Prim, iskonto, puanlama gibi kriterler acil şekilde ele alınıp masaya yatırılmalıdır
Güneş ışınlarına fazla maruz kalmak deriyi çabuk yaşlandırıyor
Cildin yanısıra gözler de zararlı ışınlardan korunmalıdır. Göz sağlığı için özellikle güneşli havalarda güneş gözlüğü kullanılması önemlidir. Koruyucu kremler de cilt sağlığı açısından son derece önem taşımaktadır.
Yaşlıları genç tutacak 5 vitamin!
İdeal vücut ağırlığı korunmalıdır. Oluşabilecek sağlık problemlerini önlemek adına zayıflıktan ve şişmanlıktan kaçınılmalıdır. Vücuda yeterli miktarda su ve sıvı alınmalıdır.
Hasta yakınının tartakladığı doktor: Ben hep çalıştım, ödülüm bu muydu?
Onların da hakları korunmalıdır. Sağlık Bakanlığı'nın sağlık hizmeti sunumu siyasi endişelerden uzak, vatandaşa en iyi hizmeti verme anlayışında olmalıdır.” diye konuştu.
CHP’li Kart, 'Türkiye Ahalisi' kavramına dikkat çekti
Anayasanın ilk üç maddesinin özünü, içeriğini koruyacak şekilde Anayasanın ilk 10-12 maddesi elbette olacaktır, korunacaktır, korunmalıdır. Bu kavramlar anayasa sistematiği içinde yerini bulacaktır.” diye konuştu.
Sırt ağıları hastalık habercisi olabilir
Soğuktan mümkün olduğunca korunmalıdır.” (CİHAN)
Lenfödem hastalığına karşı dar ve sıkı giysilerden kaçınılmalı
Dar ve sıkı giysilerden kaçınılmasını isteyen Kurt, “Çok sıcak ve soğuktan korunmalıdır. Sıcak banyoda, saunada ve güneşte uzun süre kalmamak gerekir. Ayrıca başlangıçta belirtildiği gibi lenf sistemiyle daha çok vücudun yağ içeriği taşındığından kilolu hastaların kilo vermesi de tedavisine çok yardımcıdır.
Musa Sow, Filistin’e destek bildirisine imza attı
rağmen Filistinlilerin işgal altında, vahim hayat koşullarında yaşamak zorunda bırakıldıklarına dikkat çekilerek, “Bu halk uluslararası toplum tarafından korunmalıdır. Zira her birey özgürlük ve güvenlik içinde onurlu bir hayat yaşama hakkına sahiptir.
'Ciltteki küçük yara ve çatlaklar ayak ülserlerine sebep olabilir'
Ayrıca çoraplar her gün değiştirilmeli, aşırı sıcak ve soğuktan korunmalıdır. Sıcak su şişesi kullanmak yerine, ikinci bir çorap tercih edilmedir. Ayaktaki kan dolaşımının sağlıklı bir şekilde devam etmesi için yürüyüş, dans, yüzme ve bisiklete binme uygun faaliyetlerdir.
''Kesim öncesi hayvan strese sokulmamalı''
Karkaslar dinlendirme, soğutma ve saklama depolarında sinek, fare ve diğer haşerelerden korunmalıdır. Karkaslar eksi derecede en az 24 saat soğutulmalıdır. Etler dinlendirildikten sonra kaplar içerisinde buzdolabında 3-4 gün süreyle saklanabilir.
Yatağan'da 500 yıllık tarih yok olmaktan kurtuluyor
Bu kuyu korunmalıdır. Bu kuyunun yok olması bir hikayenin ve o hikayeyi oluşturan halkın hafızasının kaybolması demektir. Cami ve Türbenin nakli sırasında çıkacak olan naaşların olabileceği de göz önünde bulundurulmalıdır.
'Türkçe dışındaki dillerin öğrenilmesi, anayasal güvenceye kavuşturulmalı'
Türkiye’nin uzun deneyim kazandığı anayasa yargısı, adli yargı ve idari yargı ayrımı korunmalıdır.” denildi. Raporda, toplu iş sözlemesi, grev ve lokavt haklarıyla ilgili öneriler de yer alıyor.
'Sanayici Çin, Hindistan ve Pakistan’a karşı korunmalı'
Zorlu, "Dünya piyasalarına ucuz iş gücü sağlayan Çin, Hindistan, Pakistan gibi ülkelerin, piyasalarda oluşturduğu haksız rekabetten Türk sanayicisinin korunmalıdır. Hepimiz birimiz için, birimiz hepimiz için, hepimiz ülkemiz için çalışıyoruz.
Bakan Şahin: Türk dünyası ortak bir dille anlaşabilmeli
Yeryüzünde ne kadar dil, lehçe varsa hepsi saygıdeğerdir, korunmalıdır.” Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak da üniversite olarak Türk devletleri ile köprü kurmayı kendilerine amaç edindiklerinin altını çizdi.
İstismar mağduru çocukların adli işlemleri ÇİM’de yapılacak
Konuyla ilgili bilgi veren Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, "Herhangi bir şekilde adli bir sürece dahil olan çocuklarımıza bu süreçte destek olunmalı ve korunmalıdır. Bu süreci yanlış başına hasar görmeden, ruhsal anlamda bir sıkıntıya girmeden atlatmaları mümkün değil.
Yargıtay Başkanı Kaynak: Tutukluluk süresinin ceza haline gelmemesini istiyoruz
Tedbirler uygulanırken korunan değerler ile ihlal edilen hakkın değeri iyi korunmalıdır. Bunu yapacak olan da hakimlerdir. Tedbirlerin bir diğer özelliği geçici oluşudur, çünkü ortada kesin bir karar bulunmamaktadır.
Wulff'un istifası Müslüman kuruluşları üzdü
Demokrasi kültürü konusunda Almanya'da politika, ekonomi, toplum ve medyada sorumluluk taşıyan, sorumluluk sahibi herkes desteklenmeli ve korunmalıdır. Biz Cumhurbaşkanlığı makamının, yine temel değer ve prensipleri savunan, makamının verdiği gücüyle bunlar için angaje olan bir Cumhurbaşkanı tarafından yönetilmesini
İstanbul’da 2011’de 1107 kişi karbonmonoksitten zehirlendi
temiz havaya çıkarılmalı, ağız ve burunda solunumu engelleyebilecek kusmuk ve balgam gibi maddeler temizlenmeli, hasta battaniye ile sarılarak vücut ısısı korunmalıdır.” bilgisi verildi. (CİHAN)
"Ülke nüfusunun yüzde 92'si deprem kuşağında yaşıyor, tedbir alınması önemli"
Sert nesnelerin yanında bulunarak baş kısmı korunmalıdır. Elektrik kesintileri yaşanacağı için asansör kesinlikle kullanılmamalıdır. Deprem durduktan sonra dışarı çıkmaya çalışmalı ve dışarıda elektrik direklerinden ve yüksek yapılardan uzak durmalı, açık alan ve parklara gidilmelidir.
Meclis Başkanı Çiçek: Sporda şiddeti yeniden görüşmek israf
Ama bütün bu olumsuzluklarına rağmen bu anayasada sadece iki maddenin başlığı korunmalıdır. Bunlardan birisi aile ile ilgili 41. madde. Ailenin korunması, sonra ilave yaptık buna ve çocuk hakları.
Deprem anında yapılması gerekenler
ise sağlam sıra, masa altlarında veya yanında, koridorsa ise duvarın yanına hayat üçgeni oluşturacak şekilde Çök-Kapan-Tutun hareketi ile baş ve boyun korunmalıdır. Pencerelerden ve camdan yapılmış eşyalardan uzak durulmalıdır.
Memur Sen: Halkımız katılımcı, özgürlükçü ve demokratik bir anayasa istiyor
“Grup ve kültürel kimlik alanındaki özgürlükler tanınmalı, ama bireyin grup içinde dahi özgürlüğü korunmalıdır” önermesi de büyük bir oranda desteklenmekte. Buna göre, katılımcıların yüzde 88,8’i değişik kesinlik düzeylerinde de olsa önermeye katıldığını, yüzde 11,2’si ise katılmadığını ifade etmekte.
SES: Kolluk kuvvetleri doktoru, hastasıyla baş başa bıraksın
muayenesi de öteki hastalarınki gibi, kişilik haklarına saygılı, hekimlik sanatını uygulamaya elverişli koşullarda yapılmalı ve onların gizlilik hakları korunmalıdır. Polis ya da diğer kolluk görevlileri hiçbir zaman muayene odasında bulunamaz.
Canbolat: Birinci sınıf tarım arazisinin ETÜ kampüsü yapılması kanuna aykırı
Canbolat, “Söz konusu alanda bulunan araştırma istasyonlarındaki bitkisel ve hayvansal genetik materyaller yaklaşık 50 yıllık bir bikimin sonucudur ve mutlaka korunmalıdır. Bu alanın korunması toprağın, biyoçeşitliliğin, bitkisel ve hayvansal genetik kaynakların gelecek nesillere aktarılmasını sağlayacaktır.
SAÜ Biyoloji Bölüm Başkanı Uzun: Acarlar Longozu kuşlar için 5 yıldızlı otel
Yöredeki ekosistemin korunması için habitatlar, köyü besleyen sular da korunmalıdır. Sahada tarım yapılıyor. Av yasak olduğu halde avcılık yapılmaktadır. Herkes görmek istediği gibi görmektedir.
"Güneş gözlüğü, aksesuar olarak görülmemeli, göz sağlığı için gerekli"
Uzun süre güneşte kalacak vatandaşlarımız mutlaka güneş gözlüğü kullanarak güneşin zararlı ışınlarından korunmalıdır. Güneş gözlüğü seçimi yüz şekline göre yapılmalıdır. Gözlüğün yüze tam olarak oturmaması durumunda göz, yan kısımlardan sızan güneşin zararlı ışınlarına maruz kalabilir.
Arınç: Üniversite, Türkiye’de neredeyse açık hava hapishanesine dönüşmüştü
Fikri ve düşünce özgürlüğü mutlaka korunmalıdır. Yumruklarımızı konuşturarak değil, düşüncelerimiz birbirine aktararak daha iyi bir iş yapacağımızı biliyoruz.”HAL ESNAFIYLA BİRARAYA GELDİ
CHP'li Kaleli:İstanbul'u daha fazla ucubeye, Frankeştayn'a çevirmemize gerek yok
İstanbul korunmalıdır. Dünyanın en güzel kültür başkenti, sanat başkenti, tarih başkenti olmalıdır. İstanbul artık oynanmayacak kadar değerlidir.
Erdoğan: Karalama kampanyasının ardında hangi odakların olduğunu biliyoruz
Libya’nın toprak bütünlüğü ve egemenliği mutlaka korunmalıdır. Akan kardeş kanının durması için sizlerin tavrı önem taşımaktadır. İnanıyorum ki, medeniyet değerlerimizden aldığınız ilhamla bu olumsuz gidişata dur diyeceksiniz.
Avrasya Hukuk ve Demokrasi Derneği: Askerin tarafsızlığına zarar veriyor
Hukukun üstünlüğü yargının bağımsızlığı korunmalıdır. Dosya içeriğini en iyi bilen bağımsız mahkemelerin verdiği kararlara resmi kurumların saygı göstermesi gerekir. Aksi takdirde bu tür beyanatlar, parlamenter sistemin üç ayağından biri olan yargıya zarar verir.
Yaklaşan YGS öğrencileri ve velileri strese sokuyor
Eker, Öğrencilerin dikkat etmesi gerekenleri şöyle sıraladı: "Belli bir çalışma süresi standardı korunmalıdır (günlük 2 -3 saat). Çalışma hiçbir şekilde bırakılmamalı, çalışılmadığında puanınızın düşeceği bilinmelidir.
Bahreyn Veliaht Prensi: Ortadoğu değişim dolu 5 yıl geçirecek
İnsanların hakları korunmalıdır ve bu şekilde ilerlemelidir.” dedi. Ortadoğu’nun çok değişim dolu bir 5 yıl geçireceği öngörüsünde bulunan Prens “Bu dönemden yararlanmak istiyoruz. Riskleri biliyoruz ve korkmuyoruz.
MÜSİAD: Büyümenin devam etmesi için güven ve istikrar ortamı korunmalıdır
" Ruhlukürkçü, elde edilen başarıları sürdürebilir kılmak için yapılması gerekenleri ise şöyle sıraladı: “Güven ve istikrar ortamı korunmalıdır. TBMM’de çıkmayı bekleyen, TTK, Borçlar Kanunu gibi ticaret hayatı açısından elzem olan kanunların herhangi bir siyasi rekabete kurban gitmeden çıkarılması lazım
4 Şubat ‘Dünya Kanser Günü’
Anne karnındaki bebekler ilaç, toksinler, kimyasal maddeler ve radyasyondan korunmalıdır. Çalışma ortamındaki zararlı maddelerden sakınılmalı, gereksiz radyolojik tetkiklerden kaçınılmalıdır. Gereksiz ilaç kullanımından uzak durulmalı, güneş ışığının zararlı etkilerinden korunulmalıdır.
Tarım İl Müdürlüğü şap hastalığıyla mücadeleyi sürdürüyor
nedeniyle uygulanacak karantinanın konum ve büyüklüğünün doğru belirlenmesi gerektiğini belirten Muruz, “Karantina alanlarının kolluk güçleri marifetiyle korunmalıdır.” dedi. (CİHAN)
Ülke genelinde verimli tarım arazileri, amaç dışı kullanımla heba oluyor
maddesi gereği, bu ovaların büyük ova kapsamına alınıp korunmalıdır. Talebimiz budur." (CİHAN)
Mazlumder: Gazeteciler sindirilmeye çalışılıyor
Milletin gerçekleri öğrenme hakkı herkes tarafından her koşulda korunmalıdır.” şeklinde konuştu. "BAZI MEDYA PATRONLARI ÇALIŞANLARI SÖMÜRÜYOR" Basın özgürlüğü üzerindeki engeller ve gazetecilere yönelik artan davaların kaygı verici bir hal aldığını vurgulayan Çelik, “Sınır Tanımayan Gazeteciler
Türkiye'de 8 milyon Kıpti yaşıyormuş!
Bu insanlar sadece sözlü değil, gerçek manada korunmalıdır. Burada korumaya yönelik tedbirler olarak, basın ve hükümet yetkililerinin açıklamalarının içeriği değil, gerçekten ne yapıldığı önemlidir. Somut bir örnek olarak, Cuma namazlarında camilerde yapılan vaazların ne olduğuna bakmak lazım.
"Düşük maliyetli piliç eti, stratejik besin kaynağı olabilir"
Et satın alındıktan hemen pişirilmeli veya buzdolabında korunmalıdır. Donmuş ürünler açıkta değil, buzdolabında çözdürülmeli, ürün çözdürüldükten sonra kesinlikle yeniden dondurulmamalıdır. Tavuk eti kesilecekse, ahşap et tahtası değil, mermer tezgâh ya da plastik türevlerinden yapılmış kesme blokları veya plakaları kullanmak doğru olmaktadır.