korunmasında

Putin Rus eliti sıralamasında da birinci
Suriye krizinin çözümü, İran nükleer programı, Ukrayna, Gürcistan ve diğer dış politika konularında 2013’te istediğini alan Putin, içerde istikrarın korunmasında da önemli başarı sağladı. 7 Şubat’ta Soçi’da Kış Olimpiyatları’nın açılışını yapmaya hazırlanan Rus lider, tartışmalı isimleri af ederek ülkenin imajına katkı sağladı.
'Tüketiciye güvenli gıda sunmak kul hakkıdır'
İnsan sağlığının korunmasında ve vatandaşların güvenilir gıda yemesinin sağlanmasında il müdürlerine büyük sorumluluklar düştüğünü hatırlatan Pakdil, “Bana göre bu kul hakkıdır ve kul hakkı da çok büyük bir vebaldir.
İzmir'de 29 Ekim coşkusu
Cumhuriyetin değerlerinin ve niteliklerinin korunmasında herkese önemli görev ve sorumluluklar düştüğünü vurgulayarak şunları söyledi: "Ülkemizi fedakarlıklarıyla büyüterek bu duruma getiren güzide insanları sevgi ve şükranla anıyorum.
Bursalı gençler, sosyal baskıya karşı sosyal medya projesine katıldı
Darılmazlar, proje çalışmalarında toplum tarafından dışlanan toplulukların sosyal haklarının korunmasında sosyal medyanın kullanılması değerlendirildiğini söyledi. Darılmazlar, "Toplumların bu sorunlara empati kurabilmesinde uygulanan Augusto Boal´un geliştirdiği 'Theatre of the Oppressed' (Ezilenlerin Tiyatrosu) yöntemi
Ankara Mamak'ta kültür ile sanat buluştu
Milletvekili Selamoğlu, burada yaptığı konuşmada kültür değerlerinin korunmasında her ferde görevler düştüğünü belirterek, gazetecilerin de böyle önemli bir çalışmaya imza atmış olmasından dolayı mutlu olduğunu dile getirdi.
Doğalgaza kotayı sobayla protesto eden Memur-Sen duman mağduru oldu
” diye soran Kır, gaz satışına kota uygulanmasının pervasızca sürdürülmesine göz yumulması tüketici haklarının korunmasında hangi noktada olduğumuzun en bariz göstergesi olduğunu söyledi. Kır, “Kışın kapıya dayandığı bu günlerde doğalgaz yönetiminden sorumlu Başkent Gaz A.
Sülünler 2 bin yıl sonra Gölbaşı Gölleri Tabiat Parkı’nda
Doğadaki birçok zararlının düşmanı olan sülün, doğal dengenin korunmasında önemli görev üstleniyor.'' şeklinde konuştu. (CİHAN)
Sokak hayvanlarının korunması için vakıf kuran milletiz
Keleş, doğayı birlikte paylaştığımız hayvanların, doğanın dengesinin korunmasında önemli bir yeri olup, birlikte yaşadığımız dünya bütün hayvanların denge içinde yaşamasıyla güzelliğini her şeye rağmen devam ettirdiğini söyledi.
Öğrenciler, gazilerle buluşarak savaş anılarını dinliyor
Yeni kuşak, gazilerini tanıyarak ve ülke topraklarının korunmasında ne zorluk çekildiğini öğreniyor. Yeni nesil gazilerini, şehitlerini ve şehit yakınlarını yakından tanıdıkça ülkesini ve ülkesi için canını ortaya koyan nurlu ve onurlu askerlerini daha çok sevecektir.
Yılda 130 bin trafik kazası oluyor 3 bin 800 kişi de ölüyor
önemini göstermesi bakımından dikkate değer olduğunu işaret ederek, “Bu bakımdan trafik eğitimleri; hizmet kalitesini artıracağı gibi, insan hayatının korunmasında da yüksek bir değere sahiptir.” dedi.Eskişehir Trafik Polis Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Sayar ise Türkiye'deki yıllık kaza oranlarına değindi.
İzmir Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri ‘plastine kadavra' ile tanıştı
Ayrıca konvansiyonel yöntemlerle hazırlanan kadavraların korunmasında kullanılan formaldehitin neden olduğu zararlı (toksik) etkilere yol açmamaktadır.” şeklinde konuştu.
Yasadışı avcılığa ödül
Görüşmelerden elde edilen veriler denizde denetimin, sanıldığının aksine denizlerin korunmasında ana faktör olamayacağına işaret ediyor. Denizde denetimin zorluğuna dikkat çekilirken karada denetimin önemi öne çıkıyor.
Ukrayna'da doğum oranları artıyor, nüfus azalıyor
Birleşmiş Milletler (BM) Çocuk Hakları Sözleşmesi uyarınca çocuk haklarının korunmasında olumlu sonuçlar elde eden Ukrayna'da her ne kadar doğum oranlarında artış görülse de ülke nüfusu hızla kan kaybediyor.
2013-2014 balıkçılık av sezonu 1 Eylül’de açılıyor
Halkımıza insan beslenmesinde; özellikle çocukların gelişiminde ve erişkin insanların sağlıklarının korunmasında ve sürdürülmesinde sayısız faydaları olan su ürünlerinin sezon boyunca bol bol tüketmeleri tavsiye edilir.
Alman Sosyal Demokratlar iki partiyle koalisyon istemiyor
/>ABD’nin Milli Güvenlik Teşkilatı (NSA) çerçevesindeki dinleme skandalı konusunda da hükümetin adımlarını ağır dille eleştiren Steinbrück, kişisel verilerin korunmasında milyonlarca kez hukukun ihlal edildiği iddia edildiğinde bir Alman hükümet başkanının beklememesi gerektiğini vurguladı.
TZOB: Toprak için ‘kamu yararı’ kavramı suistimal ediliyor
Bayraktar, sınırlı bir kaynak olan, üretilemeyen toprakların diğer bir ifadeyle tarım arazilerinin korunmasında başarılı olan gelişmiş ülkelerin, bu konuya yeteri kadar özen gösteremeyen ülkelerle karşılaştırıldığında özellikle toplumun beslenmesi, sağlığı, yaşam standartlarının
Türkiye ile Hırvatistan işbirliği anlaşmasını revize etti
Hırvatistan’ın bölgedeki barış ve istikrarın korunmasında önemli rol oynadığını söyleyen Altunyaldız, “Türkiye, Hırvatistan’ın Avrupa Birliği ile geliştirdiği ilişkileri ve üyeliğini desteklemektedir.
Bayraktar: Avrupa'nın Türkiye'nin biyoçeşitliliğine ihtiyacı var
Avrupa’da biyoçeşitliliğin korunmasında daha fazla başarı kazanmak üzere çok iyi işleyen bir finans programı hazırlanacağını dile getiren Bakan Bayraktar, “Türkiye; Avrupa’ya en zengin biyoçeşitliliği sunduğu için, ekolojik koridorlarla, geleceğin Natura
Putin Müslümanların Ramazan ayını kutladı
egemenliğinin korunmasına önemli katkı sağlayan Müslümanları gururla andıklarını kaydeden Rusya lideri, “Onlar bizim çok uluslu toplumumuzda barışın ve huzurun korunmasında önemli katkı sağlıyor.” ifadelerini kullandı.
Ünye Belediyespor Güreşçileri Edirne’ye gidiyor
Gençlerimizin yetiştirilmesinde gençlerimizin kötü alışkanlıklarından korunmasında hep onların yanında olduk. Bizim geleneksel tarihi sporumuz olan güreş bizim için çok önemlidir. Güreşte Türkiye’de dünyada adını duyuran yazdıran güreşçilerimiz var.
KTYD: Miting ve gösteriler nedeniyle halkın seyahat özgürlüğü kısıtlanmasın
Genel Başkanı İhsan Memiş, konuya ilişkin yazılı açıklamasında, Türkiye’de il yöneticilerinin trafik ve yol güvenliği alanında temel hak ve özgürlüklerin korunmasında daha çok çaba ve çözüm üretmelerini, gösteri, yürüyüş veya toplantı yapacak komitelerinde bu hususta daha bilinçli ve toplumun özgürlüğüne azami dikkat etmelerini
AFAM: Meclis'teki Orman Yasa Tasarısı Türkiye’nin ekolojisini bitirir (Özel)
Tasarıya göre, bilim ve fen bakımından orman olarak korunmasında hiçbir yarar görülmeyen ve tarım alanına dönüştürülmesi mümkün olmayan yerler, orman sınırlarının dışına çıkartılabilecek. Bu kararı da Orman Genel Müdürlüğü verecek.
ABD, Çin’i de izlemiş; Pekin tepkili
Washington’un, siber güvenliğinin korunmasında çifte standart uygulamasına karşı çıktıklarını söyledi. Cumhurbaşkanı Xi Jinping’in kısa süre önce ABD’de Başkan Obama ile gerçekleştirdiği gayri resmi görüşmede, siber çalışmalar konusunda ortak bir ekip kurulacağı
Temel: Hedefimiz Diyarbakır'ı daha güzel bir çevreye kavuşturmak
Bağlar İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet Yeşiltaş ise en kolay temizliğin kirletmemek olduğunu belirterek, “Çevrenin korunmasında birlik olursak gelecek nesillere bırakılacak sağlam bir mirasımız olacaktır.
Diyabet, sindirim sistemini bozuyor
Serdar Akça, kan şekerindeki dengesizlik nedeniyle oluşan diyabetin kontrol altına alınmasının sindirim sistemi hastalıklarından korunmasında önemli olduğunu belirtti.Mide ve bağırsak hastalıklarının ortaya çıkmasında diyabetin rolünün büyük olduğunu kaydeden Akça, "Şeker hastalığı, sindirim sistemine zarar vererek çeşitli rahatsızlıkları
Türkiye Barolar Birliği seçiminde 3 aday yarışıyor
Bu genel kurul, hukukun üstünlüğüne inananların, insan hak ve özgürlüklerin korunmasında ön safta yer alanların olduğu bir genel kuruldur. Bu genel kurul her türlü haksızlığa, hukuksuzluğa direnerek, savunma görevini yapmak için çırpınanların genel kuruludur.
‘Aldığınız hazır gıdanın etiketini okuyun, az tuzluları tercih edin’
çeşitli uluslararası düzenlemeler yapıldığı ve tüm gelişmiş ülkelerde aynı kullanım kuralları geçerli olduğunun belirtildiği açıklamada, halk sağlığının korunmasında temel yaklaşımın, bu uluslararası kuralların uygulanıp uygulanmadığının denetlenmesi olduğu kaydedildi.
Süt içmek boyu uzatıyor
İnanç, ilerleyen yaşlarda ise sütün bağışıklık sisteminin korunmasında ve osteoporozdan korunmada büyük bir yarar sağladığına dikkat çekti.Kişi başı yıllık 23 litre süt tüketimi ile Türkiye’nin Avrupa ülkeleri arasında son sırada yer aldığına değinen İnanç, “Ülkemizde çok az süt tüketiliyor ve kullanılan
Putin: Rusya ve İngiltere, Suriye'nin toprak bütünlüğünün korunmasından yana
MOSKOVA - Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Moskova ve Londra'nın Suriye'nin toprak bütünlüğünün korunmasında hemfikir olduklarını belirtti.Putin, Karadeniz kıyısı Soçi şehrinde İngiltere Başbakanı David Cameron ile görüşerek başta Suriye olmak üzere uluslararası ve ikili konuları ele aldı.
Bulancak Tiyatro Festivali için geri sayım başladı
Yine, tiyatronun bir çınar haline gelmesinde ve bu çınarın korunmasında, gelişmesinde, bir anıt ağacı halini almasında emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum." diye konuştu.
Terörün zararlar için kurulan 48 komisyon çalışmalarını bitirdi
Bağlanması Hakkındaki Kanun ile ilgili işlemler 2330 sayılı Kanun; İçişleri Bakanlığı mensupları ile geçici ve gönüllü köy korucularını, güvenlik ve asayişin korunmasında hizmetlerinden yararlanılması zorunlu olan ve yetkililerce kendilerine bu amaca yönelik görev verilen kamu görevlileri ve sivilleri, iç güvenlik ve asayişin korunmasında
Yaşlıları genç tutacak 5 vitamin!
Omega-3 yağ asitleri ise kalp-damar sağlığının korunmasında, şişmanlıktan korunmada, eklem iltihaplanmalarından korunmada önemlidir. Bulunduğu kaynaklar arasında, balık, balık yağı, su ürünleri, kolza, keten tohumu yağı, yeşil yapraklı sebzeler geliyor.
Muş’ta Turizm Haftası kutlaması
sağlayıcı özellikleriyle milli ekonomiye katkıda bulunan uluslararası kültürel ve toplumsal iletişimi sağlayıcı ve bütünleştirici etkisi ile de dünya barışının korunmasında büyük payı olan sektördür. Bu çerçevede turizm potansiyelinin yüksek olduğu ülkemizde, insanlarımızın turizm konusunda bilinçli olmalarının sağlanması için her yıl kutlanmakta olduğumuz turizm haftalarının
Sokak kedileri ‘yuva’larına kavuştu
"Kedileri, köpekleri bir yere hapsedip, ömürleri boyunca orada hapis hayatı yaşatmaktansa, bunları kontrol altına alıp, aşılarını yapıp yaşam alanlarında korunmasında fayda var.” diyen Başkan Sakallı, tüm sokak hayvanlarının sağlıklı ve güvenli bir ortamda yaşam sürmesi için çalışmaların devam ettiğini ifade etti.
Medya derneklerinden Gazeteciler Vakfı'nın açıklamasına destek
Ergürel, “Basın özgürlüğünün korunmasında gazetecilere de iş düşmektedir. Son günlerde yaşanan gelişmelerle ilgili bu açıklamayı olumlu buluyorum. Burada gazetecilere de ciddi görevler düşmektedir.
Balta: Seçmen, makyaj yapan belediyelerle çevreye yatırım yapanları ayırt etmeli
Bakan Yardımcısı Balta, çevrenin korunmasında zihniyet değişimi olması gerektiğini söyledi. Türkiye'de çevrenin korunması ve doğal kaynaklara sahip çıkılmasına yönelik bakanlık olarak 81 ilde çalışma yaptıklarını belirten Balta, çevreye ve doğal kaynakların
Çizgili sırtlan Şanlıurfa’da görüntülendi
Türün görüntülenmesinde ve korunmasında bölgedeki yerel halktan büyük destek alıyoruz Çizgili Sırtlanların yaşadığı ve yuvalama alanlarının koruma altına alınarak yasal statü kazanması türün devamlılığı için çok önemli.
Polisten çadırkentte görev yapan özel güvenlik görevlilerine eğitim
güvenlik görevlilerinin yetkileri, özel güvenlik hukuk ve kişi hakları, özel güvenliği karşılıklı işbirliğinin ve saygının önemi, olay yerini ve delillerin korunmasında dikkat edilmesi gereken hususları anlatan Yerlikaya, özel güvenlik görevlilerin silah taşıma yetkisi gibi konularda bilgi verdi.

Almanya'da çocuklarıyla Türkçe anlaşamayan aileler var
Köln’deki Anadil Türkçe Çalıştayı’nda bir araya gelen uzmanlar ve STK temsilcileri dini ve milli kimliğin korunmasında anahtar rol oynayan anadil sorununu çözmek için çözüm teklifleri üzerinde durdu.
Atalay: Bu süreçte halk ne isterse o olacak
Madem ki biz bu topraklarda bu toprakların kazanılmasında, vatan edinilmesinde, vatan olarak korunmasında hep bedelleri ortaya koyduk. Aynı cephelerde savaştık.
Kastamonu Üniversitesi'nde Ormancılık Haftası programı düzenlendi
Sarıyıldız, “Fakültemiz, ülkemizin sahip olduğu orman alanlarının korunmasında ve geliştirilmesinde, ekonomik ve sosyal gelişmelere paralel olarak değerlendirilmesinde ihtiyaç duyulan insan gücünün en kaliteli düzeyde yetiştirilmesini hedef edinmiştir.
'Verem son 10 yılda dörtte bir azaldı'
Kişilerin ve dolayısıyla toplumun bu hastalıktan korunmasında en önemli husus, erken teşhis ve en kısa sürede tedaviye başlanması. Bu sebeple iki üç haftadan uzun süren öksürük, balgam, öksürükle kan tükürme, nefes darlığı, halsizlik, iştahsızlık, kilo kaybı, ateş ve gece terlemesi şikayetleri olanların
Koruma altındaki Akdeniz foku avlanırken görüntülendi
Dünya mirası olan Akdeniz fokunun korunmasında Türkiye önemli bir konuma sahip. Türkiye'de yapılan çalışmalarda 31-44 arasında Akdeniz foku tanımlanmış durumda. Plansız kıyısal yapılaşma sebebiyle yaşam alanlarının yok olması, yasadışı av sebebiyle balık stoklarındaki azalma, kasti öldürmeler ve balıkçı ağlarına takılmaları, fok
Fitch Ratings Azerbaycan'ın kredi notunu değiştirmedi
Fitch' in Avrupa'da gelişmekte olan ülkelerden sorumlu temsilcisi Charles Seville basına yaptığı açıklamada, söz konusu notun korunmasında en önemli etkenin güçlü mali disiplin olduğunu ifade etti. Fitch yetkilisi, Azerbaycan'ın toplam rezervlerinin hacminin, dış borçları ödendikten sonra gayri safi yurt içi hasılasının (GSYİH) yüzde 59'una denk geldiğini ifade
Çorbanın tarihi 10 bin yıl öncesine dayanıyormuş
Halk sağlığının korunmasında temel yaklaşım, bu uluslararası kuralların uygulanıp uygulanmadığının denetlenmesidir. Kullanılan bir gıda maddesinin insan sağlığı yönünden yeniden değerlendirilmesine ihtiyaç duyulursa bu, Türkiye'nin de dahil olduğu uluslararası kuruluşlara bağlı bilim kurulları
Emniyet, yeni koruma şekil ve uygulamalarını ele alacak
Müdürlüğü Koruma Dairesi Başkanı Yesari Vural, 11-15 Mart tarihleri arasında gerçekleştirecek olan çalıştayda şiddet gören kadınların ve aile bireylerinin korunmasında karar alma süreci, kişi, protokol ve resmi görevlilerin koruma şekli ve koruma uygulamalarının nasıl yürütüleceği konularının görüşüleceğini söyledi.
Akıllı cihazlardaki cinsellik ve şiddet içerikleri çocukları tehdit ediyor
Psikolojik Danışma ve Rehberlik uzmanları gerek çocuk yaştaki, gerekse yetişkinliğe adım atan çocukların bu durumdan korunmasında anne-babalarına daha çok iş düştüğünü vurguluyor. Ebeveyn kontrol sistemi programları kullanılmasını tavsiye ederken, çocuklarıyla da bu konuda özenli bir dille konuşmalarını öneriyorlar.
Öğrencilere ağabeylik ablalık yapan polisler suça bulaşmalarını önlüyor
Taşkıran, çocukların korunmasında polisiye tedbir kadar ailelere de sorumluluklar düştüğünü belirterek, "İkinci yarıyıl için hazırlıklarımızı tamamladık. Okullarımızda 46 polis görev yapacak.
Eğitimciler, öğretmenlikte mesleki itibar kaybını sempozyumda tartıştı
Hayati Akyol ‘Öğretmenlik Mesleği ve İtibarı Üzerine Bir Değerlendirme’, Okul Müdürü Tuncay Şen ‘Mesleki İtibarın Korunmasında Öğretmene Düşen Sorumluluklar’ ve MEB Grup Başkanı Tunay Alkan ‘Türkiye'de Mesleklerin Statüsü ve Öğretmenlik Mesleği’ başlıklı bildirilerini sundu.
"Çocukların zararlı alışkanlıklara bulaşması ailenin korunması ile engellenir"
geçirdikleri 3 proje ile Manavgat'ta boşanmaların bir önceki yıla göre yüzde 20 oranında düşürdüklerini belirten Bulgurlu, sokaklardaki huzur ve güvenin ailenin korunmasında geçtiğini söyledi. İlçede 2011 yılında 577 boşanma vakasının gerçekleştiği bilgisini veren Bulgurlu, proje uygulaması, sorunu yerinde tespit, sorunun mahkeme yansımadan çözme ve ev ziyaretleriyle