korunmasını

Davutoğlu ile Zarif arasında Hizbullah tartışması
Her türbenin korunmasını isterim ama bunlar olduktan sonra söz konusu olaylar meydana geldi.” dedi.ZARİF’TEN SURİYE’NİN KOMŞULARINA AFGANİSTAN HATIRLATMASI
Çin, Suriye sorununun siyasi yollarla çözülmesini istiyor
Lavrov ise Suriye sorununun çok karışık olduğunu söyledi ve Suriye sorunu konusunda aynı tutuma sahip Rusya ile Çin arasındaki temasın korunmasını istedi. Lavrov ayrıca, krizden çıkışın tek yolunun, çatışan tarafları masaya oturtmak olduğuna dikkat çekti.
“Rusya, İran ve Suriye’nin, Cenevre-2 için gizli ajandası yok”
Suriye’nin Suriye krizine yönelik yaklaşımlarının aynı olmadığını kaydeden Lavrov, “Biz Suriye’nin bağımsız ve egemen bir ülke olmasını, toprak bütünlüğünün korunmasını, tüm etnik, dini ve diğer gruplara eşit haklar verilmesini savunuyoruz.
Yeşiller, muhalefetin hakları korunmazsa mahkemeye gidecek
Azınlık durumunda kalan Sol Parti ve Yeşiller ise muhalefet haklarının korunmasını talep ediyor. Yeşiller Meclis Grubu Eşbaşkanı Katrin Göring-Eckardt, “Muhalefet hakları bir demokrasinin en doğal göstergesidir.
Aydın kestanesi coğrafi işaret tescili aldı
Coğrafi işaretlerin ulusal, bölgesel ve uluslararası düzeylerde korunmasını güçlendirmek, sürdürülebilir kalkınmanın araçları olarak geliştirmek ve coğrafi işaretli ürünleri üreten üreticilerin ve uzmanların arasındaki en iyi uygulamaların değişimini kolaylaştırmak üzere görev yapmaktadır
Yılbaşında havai fişeği yasaklayan şehirler giderek artıyor
Yasak daha çok tarihi ve damları sazlardan yapılan evler gibi içinde yanıcı madde bulunan dükkan ve işyerlerinin korunmasını ve yılbaşını toplu olarak karşılayan insanların yaralanmasını önlemeyi amaçlıyor.
Meclis bahçesinde kazı eylemi
Romanya'da altın rezervlerine sahip Roşi Montana bölgesinin korunmasını isteyen çevreciler, dünyanın ikinci büyük binası konumunda olan Romanya Parlamento Sarayı'nın bahçesinde temsili kazı yaptı.Sayıları 50'yi bulan Greenpeace üyeleri Parlemento Sarayı'nın duvarlarından atlayarak içeri girdi.
Erdoğan'dan Eroğlu'na 30. yıldönümü mesajı
bölgesinde barış, güvenlik, istikrar ve refahın hakim kılınması için Kıbrıs Türkünün bölgedeki doğal kaynaklar dahil her alanda meşru hak ve menfaatlerinin korunmasını teminen Kıbrıs Türk halkının yanında olmaya devam edeceğini vurguladı.
5. İzmir İktisat Kongresi'nde tarım konusu masaya yatırıldı
Tarım arazilerinin korunmasını sağlamak için Miras Kanunu'nda düşünülen değişikliğin Meclis gündeminde olduğunu aktaran Vedat Mirmahmutoğulları, konuşmasının devamında Türkiye’nin tarım ekonomisi konusunda dünyanın yedinci büyüğü olduğunu kaydetti
Deterjan, biberon ve diş fırçalarında denetim Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nda
"Tüketicinin korunması kavramı, tüketicilerin ekonomik menfaatlerinin korunmasının yanı sıra sağlık ve güvenliklerinin korunmasını da içerir ve Bakanlığımızca gerçekleştirilen piyasa gözetimi faaliyetleri bu amaca yöneliktir.
Ortaca'da çevreciler İztuzu kumsalı için ayaklandı
İztuzu kumsalının korunmasını isteyen ve bu sebeple bu plana karşı çıkan herkesi platforma katılmaya davet ediyoruz." dedi.Muğla Veteriner Hekimler Odası Başkanı Yusuf Kayacık ise Caretta Caretta Rehabilitasyon Merkezi'nin kurulmaması gerektiğini söyleyerek, "Bunları tebessümle
Manisa İl Özel İdaresi işçilerinin alacakları ödenmeye başlıyor
konunun çözümünde büyük pay sahibi olan Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, AK Parti iktidarı ve yöneticileri olarak öncelikle insani değerlerinin korunmasını, emeğe saygının ön planda olduğu bir anlayışı benimsediklerini söyledi.
Bursa’ya Sınai Haklar Mahkemesi kuruluyor
Yargı sürecinin hızlanması ve uzman mahkemelerce daha isabetli kararlar verilmesi, mülkiyet haklarının korunmasını sağlayacaktır.”TBMM’de yasalaşma çalışmaları süren Patent Kanunu’na da değinen Milletvekili Şahin, yasanın bugüne kadar KHK’lar ile yürütülen sınai ve mülkiyet haklarının korunması
Büyük Koalisyon'un yolu asgari ücret ve çifte vatandaşlıktan geçiyor
SPD, muhalefetin azınlık haklarının korunmasını istedi.SPD'nin seçim kampanyasında yatırımların giderlerini karşılamak için talep edilen ‘yüksek gelirler için vergi artırımı', ‘çocuklara evde bakım parasının kaldırılması' veya ‘sağlık sisteminin reformu'
Sosyal Demokratlar, batık bankaları vatandaşın kurtarmasına karşı
BERLİN - Almanya'da Sosyal Demokrat Parti (SPD), Birlik Partileri'nden (CDU/CSU) vergi mükelleflerini, bankaları kurtarma operasyonuna karşı daha iyi korunmasını istedi.Bunun SPD’nin büyük koalisyona “evet” demesi için önemli ön şart olduğunu belirten SPD’li finans uzmanı Carsten Schneider, Başbakan Angela Merkel’e Euro kurtarma fonundan
Fransız Dışişleri Bakanı Fabius'tan BM’ye 'veto' çıkışı
geçirilebilecek böylesi bir gelişme, barışın ve istikrarın bel kemiği konumunda olması gereken Güvenlik Konseyi’nin güvenilirliği gibi en önemli hususun korunmasını sağlayacaktır. Bu gelişme, uluslararası toplumun, insan hayatının korunması hususunun gerçek anlamda bir öncelik haline getirilmesi yönündeki iradesinin bir ifadesi olacaktır.
Mevlana'nın torunlarından Mistik Müzik Festivali tepkisi
konusunda şikayet ettiğini anlatan Mevlana’nın torunları, şu eleştirilerde bulundu: “Elbette en çok şikayet bu kültüre hizmet veren, bu kültürün gelişimini ve korunmasını sağlayan kişi veya kurumlardan gelmektedir.
Bakan Eroğlu: Can dostlarımızı el birliği ile koruyalım
Veysel Eroğlu, hayvan haklarının korunmasını ve geliştirilmesi maksadıyla hem mevzuatta hem de idari sahada Bakanlık çalışmalarının devam edeceğini sözlerine ekledi. (CİHAN)
Eyalet başbakanından Merkel’e Almanca hatalarıyla dolu mektup
Eyaletin Sosyal Demokrat Partili başbakanı, mektubunda casusluk konularına değiniyor, ayrıca özel hayatının gizliliğinin korunmasını istiyor.Skandalın ortaya çıkmasından sonra bir açıklama yapan Rheinland-Pfalz Eyaleti Başbakanlık Bürosu, Merkel’den özür diledi.
Samsun Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü'nden KKYDP yatırımcılarına ziyaret
sağladığı faydaları birinci ağızdan projeyi uygulayan yatırımcılardan duymanın memnuniyet verici olduğunu söyleyen Güven, “Doğal kaynaklar ve çevrenin korunmasını dikkate alarak, kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması için küçük ve orta ölçekli işletmelerin
EHDAV: Paket hayal kırıklığına uğrattı
Madımak’taki o otelin utanç müzesi olarak korunmasını istiyoruz. Anadolu'daki Alevi Bektaşi kardeşlerimizin Cemevlerinin resmi statüye alınmasını istiyoruz. Gerek Sünni gerekse diğer kardeşlerimizin bağlı bulundukları cami mecit statüsünde ne ise bizim Cem evlerimizin de aynı şekilde tanınmasını istiyoruz.
Sağlık derslerine gönüllü doktorlar girecek
kenar mahallerdeki öğrencilere eğitimde rol model sunulması, öğrencilerin okumaya olan motivasyonunun artırılması ve gençlerin zararlı alışkanlıklardan korunmasını sağlama amaçlanıyor. Yine proje ile hastaneye gitme imkanı bulamayan öğrencilerin bilgilendirilmesini sağlamak ve ortaya çıkabilecek salgınların erken evrede tespiti kolaylaştırmak.
Kılıçdaroğlu: Anayasa değişikliği isterken kurucu iradenin korunmasını istiyoruz
Biz anayasada değişiklik isterken, kurucu iradenin korunmasını istiyoruz.” dedi.Kemal Kılıçdaroğlu, Çekmeköy Sanayici ve İş Adamları Derneği (ÇEKSİAD) mensuplarıyla kahvaltılı programda bir araya geldi.
Müezzinoğlu: Hakimlere sağlıkta şiddete başvuranı tutuklama yetkisi verilecek
Cinsel istismara maruz kalmış çocukların korunmasını sağlamak, örselenmelerini asgariye indirmek amacıyla Sağlık Bakanlığı Koordinatörlüğünde Çocuk İzlem Merkezi (ÇİM) kuruldu. ÇİM, çocuğun yaşadıklarını tekrar tekrar dile getirmesini ve tekrar tekrar muayene edilmesini önleyerek adli süreçte yaşayabileceği travmayı en aza indirmeyi amaçlayan, çocuğu
Çilek üreticileri, tarla gününde üretimin inceliklerini öğrendi
meyveye bulaşmasını engeller, erkencilik sağlar, topraktan nem kaybını önler, sulama maliyetini azaltır ve bitkilerin kış ve erken ilkbahar soğuklarından korunmasını sağlar. (CİHAN)
Havutçuluk mesleği yok olma tehlikesiyle karşı karşıya
Ege, Marmara ve Akdeniz bölgelerinde güreşen develerin üzerine konulan havut, devenin güreşmesini, soğuktan korunmasını ve süslenmesini sağlıyor. "Yağlı güreşçinin kıspeti neyse, devenin de havudu odur" diyen havut ustası Sadık Söner, develeri seven, bu işi yapabilecek çıraklara ihtiyaç olduğunu söyledi.
Kanal tedavisi korkusu tarih oluyor
Çapar, "Hastalarımız gün geçtikçe bilinçlenmekte ve dişlerinin çekimi yerine doğal dişlerini korunmasını tercih etmektedir. Bu sayede daha masraflı olan ve uzun zaman alan tedavi prosedürlerine gerek kalmamaktadır.
Çocuğa şiddetin önlenmesi amacıyla 10 ilde model okullar oluşturulacak
Cumhuriyeti’nin finanse ettiği, ‘Çocuğa Yönelik Şiddetin Önlenmesi Projesi’ ile çocukların fiziksel, duygusal, sözel ve psikolojik her türlü şiddetten korunmasını sağlamaya çalışacak. 3 milyon Euro bütçeye sahip proje, 24 ay sürecek ve aralarında Erzurum, Adana ve Mersin gibi şehirlerin bulunduğu 10 pilot ilde uygulanacak.
İspanya Meclisi’ndeki darbe izleri silinmiş
Ancak restorasyonda bunların özenle korunmasını talep ettiğini açıklayan Meclis Başkanı Jesus Posada, “Ne olduğunu araştıracağız.” dedi.Jesus Posada, darbe girişimi sırasında Huelva valisi olduğunu kaydederek, “İspanyollar ne olduğunu hiçbir zaman unutmamalı ve eğer bu izin silinmemesini
Okul öncesi sağlık kontrolü öğrenme başarısını artırıyor
Çocukların enfeksiyon hastalıklarından korunmasını sağlamak için mutlaka tuvalet hijyenini ve doğru el yıkama alışkanlığını kazanması gerekir.”-UZMAN YARDIMI GEREKEBİLİR
Türkiye, İsrail'in Mescid-i Aksa'daki keyfi uygulamalarını kınadı
‎ Türkiye Mescid-i Aksa'nın kudsiyetinin ve Müslümanların temel hak ve hürriyetlerinin korunmasını öncelikli olarak takip etmeyi sürdürecektir." ifadelerine yer verildi.
Erdoğan'dan Feyzioğlu'na Danıştay yanıtı: İşine gelince evet, gelmezse hayır
kararlarına karşı yargı yolunun açılmasını biz kaldırdık, Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvuru hakkını biz getirdik, kültürel hakların çocuk ve kadın haklarının korunmasını adeta sessiz devrimleri biz gerçekleştirdik.
Adli yıl açılışında ifade özgürlüğü vurgusu
edebilmeleri ve birbirleriyle iletişim kurabilmeleri, toplumsal düzenin bizzat toplum tarafından sağlam bir şekilde oluşturulmasını ve sağlıklı biçimde korunmasını temin eder. Düşüncesini özgürce ifade edebilen her bir kesim; kendisini olduğu gibi anlatma imkanını bulacak, böylece farklılıkların birer zenginlik olduğu kabullenilecek ve müşterek
Eğitim-Bir-Sen BİMER'e yapılan asılsız başvurulardan rahatsız
Asılsız ihbar ve iftiralara karşı memurun korunmasını talep ediyoruz. Bunlar cezasız kalmamalı ve önlenmesi için gerekli tedbirler alınmalıdır.''Suriye ve Mısır’daki olaylara da değinen Eşkil, Müslüman halka yapılan zulmü lanetlediklerini ayrıca yaşananlara sessiz kalan ülkeleri de kınadıklarını söyledi
Brok: Suriye'de eskisinden kötü bir yönetim iş başına gelmemeli
Brok, Mısır'da nüfusun beşte birini oluşturan Hıristiyanların ve kiliselerinin korunmasını da istedi. (CİHAN)
Çiçek, 40'ın üzerinde ülkeye Suriye ve Mısır mektubu yolladı
Uluslararası toplumun Mısır ve Suriye’deki gelişmeler karşısında demokrasi ilkeleri temelinde insan hak ve özgürlüklerinin korunmasını amaçlayan ortak bir tutum belirlemesi acil bir öncelik durumundadır.
Dışişleri Bakanlığı Trablus saldırılarını kınadı
Bu vesileyle, Lübnan'ın istikrarı ve toplumsal uyumunun korunmasını teminen tüm tarafların özveri ve sağduyu ile hareket etmelerinin öneminin yeniden vurgulanmasında yarar görüldüğü dile getirilen açıklama, “Türkiye, her zaman olduğu gibi Lübnan Devleti ve halkı ile dayanışmasını
Bel ağrısı hastalık değil, belirtiymiş
Bel çevresi kaslarının güçlendirilmesi ve bu kaslara esneklik kazandırılması bel oyuğunun normal açısının korunmasını, omurlar ve diskler üzerine binen vücut yükünün kaslara aktarılmasını sağlar." ifadeleri yer aldı.
Tebdili kıyafetle pazara çıkan zabıta 5 esnafı faaliyetten men etti
Gedikkaya, halkın sağlığının korunmasını adına çalışmalarını da sürdürdüklerini belirterek, “Ekiplerimiz terazilerin doğru tartıp tartmadığını, tezgahlarda satışa sunulan ürünlerin etiketlerinin bulunup bulunmadığını, kuru gıdalarda ise üretim ve tüketim
BM Özel Temsilcisi, Suriyeli çocuklar için acil yardım istedi
Görüştüğü hükümet yetkililerinden çocukların korunmasını talep ettiğini belirten Zerrougui, ‘‘Her iki tarafta çatışmalarda çocukları kullanmaktan biran önce vazgeçmeli ve sivillerin yaşadığı yerde silahlı çatışmalara, terörist saldırılara da son vermeli’’ dedi.
Yerli elektrikli araba İstanbul'dan Ankara'ya 5 lira yakacak, fiyatı 30 bin lira
plastikten yapıldığını, güvenliğinin sağlanması amacıyla alüminyum konstrüksiyondan uzay kafes şeklinde örüldüğünü aktaran Özer, "Bu aracın tüm çarpmalara karşı korunmasını sağlanıyor bu kafesle. Aracın ağırlığı 800 kilo civarında.
AYTO medikal ürün satan üyelerinin haklarının korunmasını istdi
Medikal ürünleri sektöründen 50’ye yakın üyeleri bulunduğunu ifade eden AYTO Başkanı Ülken, bunların haklarını korunmasını istedi. 7. Meslek Komitesi'nde, hastanelerde ve bazı servislerde medikal ürünlere yönelik olarak hastalara ve hasta yakınlarına yönlendirmelerde bulunulduğu kanısı
'Su ihtiyacı tek seferde değil, iftar ile sahur arasında karşılanmalı'
Ramazan’da su dengesinin korunmasını önemli olduğunu altını çizen Gürkan, “Ramazan'ın çok sıcak yaz günlerine isabet ettiği bu sene su dengesinin korunması oruç tutanlar açısından büyük önem taşımakta.
Medya Etik Konseyi: Eşcinsel eylemde çocuk görüntüsünü kınıyoruz
Açıklamada, "Basın ahlak esasları arasında ‘küçüklerin ve gençlerin toplum içinde, kişiliklerinin gelişmesini ve korunmasını olumsuz etkileyecek yayınlar ile ahlaka aykırı yayın yapılamaz’ ilkeleri de yer almaktadır.
İlkel su düzeneği ile yaban hayvanlarını köye sokmuyor
Hasan Yılmaz, köylünün ‘taktak’ ismini verdiği düzenekle sadece kendi fındık arazisinin değil, komşularına ait fındık arazilerinin de yabani hayvanlardan korunmasını sağlıyor. Çeşme suyuyla çalışan ve suyun düzeneğin bir tarafındaki hazneye dolup aşağıya düşmesi sonucu çıkan sese dayalı olarak işlevini gören düzenek, çıkardığı
Emniyet kemeri takma başarısındaki en büyük etken ceza korkusu
İrfan Balkanlıoğlu, “Afyonkarahisar’da trafik kurallarına uyulması için ve tüm Türkiye’ye hatta dünya’ya örnek olmak adına insan hayatının korunmasını amaç edinen her çalışmaya destek vereceğimizin sözünü veriyorum.
Temmuz ayı cep telefonu abonelerine müjdelerle başladı
BURSA - Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), tüketici menfaatlerinin korunmasını ve muhtemel tüketici mağduriyetlerinin engellenmesi amacıyla bir dizi düzenlemenin bugün itibaren resmen yürürlüğe girdiğini açıkladı
Çin, Uygur olaylarında Suriyeli muhalifleri suçladı
alanlarda Çin'le olan stratejik işbirliğini güçlendirmeyi istediğini, Türkiye'nin her türlü terörizme karşı çıktığını ve Şincan’da barış ve istikrarın korunmasını arzuladığını söyledi. (CİHAN)
Irkçılığa karşı 92 kilometre koştular
kilometrelik maratondan sonra sporcular, ırkçı cinayetlerin aydınlatılmasını, okullarda ‘Kültürlerarası Eğitim Dersi’ okutulmasını, göçmen kuruluşların korunmasını istedi.Maraton koşucusu İbrahim Şahin ve takım arkadaşları, Nasyonal Sosyalist Yer altı (NSU) adlı terör hücresinin saldırılar gerçekleştirdiği Dortmund’dan Köln’deki Keup Caddesi’ne