koşuluyla

Samet Aybaba: Oyuncularım Tokat karşısında istekli ve arzuluydu
Hücuma çıkarken yedikleri gollerin dirençlerini kırdığını açıklayan Mehmet Şahan, “Antalyaspor’un hakkını inkar etmemek koşuluyla hücuma çıkarken golleri yedik. Top da bizi sevmedi.
AB İstikrar Mekanizması'ndan Rumlara 100 milyon Euro
LEFKOŞA - Avrupa Birliği İstikrar Mekanizması, Troyka ile anlaşması uyarınca Güney Kıbrıs’a belli kriterleri yerine getirmesi koşuluyla vereceği 9 milyar Euro’nun 100 milyonluk bölümünü dün serbest bırakıldı.
Bakan Çağlayan: Türk sanayisinin yeni bir anlayışa ihtiyacı var
Eximbak’ın da 2 yıl ödemesiz 7 yıl ödenmek koşuluyla şirkete kredi desteği verdiklerini de belirten Çağlayan, programa katılan sanayici ve iş adamlarına da "Bu anlamda, sizleri de bu konu üzerinde durmanızı ve bakanlığımız ile çok daha fazla irtibata geçin.
Veteriner hekimlerden taşeronlaşmaya karşı hukuki mücadele kararı
Sağlam, yetkilendirilmiş veteriner alımının, yasaların tanıdığı hakların korunması koşuluyla il müdürlükleri tarafından karşılıklı sözleşme yapılarak gerçekleştirilmesinin en sağlıklı yöntem olduğunu sözlerine ekledi.
ABD Deniz Kuvvetleri rüşvet skandalıyla çalkalanıyor
Açıklamada ayrıca yürütülen soruşturmaya zarar vermemek koşuluyla kamuoyunun mümkün olduğunca bilgilendirilmeye devam edileceği vurgulandı. (CİHAN)
Banka, emekliyi 5 lira için 3 yıl, 1 kuruş için 1 ay taciz etti
Banka tüm kart borçlarının kapatılması koşuluyla kartı iptal edeceğini tüketiciye bildiriyor. Tüketiciyi de tüm borcunu ödüyor ve kartını iptal ediyor. Ancak bir süre sonra banka yetkilisinden 5 TL daha borcunun bulunduğuna dair mesajlar alıyor.
NSA ve CIA’nin eski başkanı General Hayden’a Twitter şoku
Perşembe akşamı Washington’dan New York’a hareket eden Hayden, tren yolculuğu sırasında adının açıklanmaması koşuluyla bir gazeteciye verdiği söyleşiye, iki sıra arkasında bulunan Tom Mattzie adındaki eski bir siyasi aktivist kulak misafiri oldu.
Bakan Şimşek: 58 milyar TL varlık bildiriminde bulunuldu
İki nüsha olarak kağıda basılması gereken faturalara ait belli bilgilerin maliye sistemine aktarılması koşuluyla ikinci nüshanın basım ve saklama zorunluluğunu ortadan kaldıran e-arşiv uygulaması hakkında da bilgi veren Şimşek, 2008 yılında uygulamaya konulan bu sistem ile
PTT'den 'Kart Bizden, Göndermesi Sizden' kampanyası
açıklamada, “Kampanya süresince müşterilerimiz, PTT müdürlüklerinden ücretsiz olarak temin edecekleri tebrik kartlarını, sadece gönderme ücreti ödemek koşuluyla postaya verebilecekler. Ayrıca müşterilerimizin, hediyelik eşya ve paketlerini PTT merkezlerinden cüzi bir ücret karşılığı temin edebilecekleri, özel olarak dizayn edilmiş şık kutular içinde göndermeleri
Dershaneler Derneği: Kapatılırsak MEB denetimi dışında yolumuza devam ederiz
Yasal haklarımız saklı kalmak koşuluyla 20-30 yıl önce alınmış olan ruhsatlarımızın iptali karşısında gerekli hukuki çalışmalar yapılabilir. Bizler vergi ödeyen, sigortalı insanları çalıştıran, MEB’den ruhsat almış olan ve yıllardır bu işi yapan, bu işe sermaye ayırmış girişimcileriz.
Girişimci olmak isteyene uygulamalı eğitim fırsatı
Eğitimler sonunda, katılımcılara ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Katılım Belgesi’ verilerek, iş planının kabul edilmesi koşuluyla KOSGEB’in vereceği 30 bin TL’lik kısmı geri ödemesiz, toplamda 100 bin TL tutarında olan yeni girişimci desteğinden yararlanabilecek.
Esenyurt Üniversitesi eğitim hayatına başladı
Üniversitemizin adının Esenyurt olması koşuluyla, Esenyurt ’ta rektörlük merkezinin bulunması koşuluyla bize tahsis edilen 25 dönümlük bir arazi eğitime gönül verenlerin yapabileceği bir iştir. Üniversite, Esenyurt Belediyemizin destekleriyle, tahsis ettiği arsayla başlamıştır.
BTSO Başkanı Burkay: Kalıpçılar vadisi kurulmalı
Yalova’daki Bilişim OSB arazisi UKUB’a Kalıpçılar Vadisi yapılması koşuluyla tahsis edildi. Çalışmalarımız hızla devam ediyor. Çalışmalarımıza başta Yalova Valisi Sayın Esengül Civelek olmak üzere önemli destekler aldık.
Okul ve camilerin 100 metre yakınında içki satılamayacak
Ancak Türkiye’de faaliyette bulunan alkollü içki üreticisi firmalar ihracat amacıyla, ülke içinden erişimini engellemeleri koşuluyla, ürettikleri ürünlerin yurt dışına yönelik reklam ve tanıtımını internet siteleri vasıtasıyla yapabilecek.
Üç ilin deprem verileri Sivas’tan anlık olarak izleniyor
İmzalanan protokol kapsamında Sivas il sınırlarında olmak koşuluyla 5 tane istasyonumuzu AFAD ile birlikte Zara, Altınyayla, Gürün, Kangal ve Şarkışla'ya kurduk. Bu protokolde sadece Sivas il sınırları içinde değil aynı zamanda Sivas’ın dışındaki yerlerde hali hazırda kurulmuş olan istasyonların da bütün anlık deprem bilgilerini alma
Baykal’dan yerel seçim yorumu: İzmir, niteliğini ve kimliğini koruyacaktır
Suriye ile ilgili gündemi de değerlendiren Deniz Baykal, “Yeni savaş tehdidi, kimyasal silahların ortadan kaldırılması koşuluyla ertelenmiş oldu. Bu gelişme, dünyada herkesi memnun etti; Amerika’yı, Rusya’yı, İngiltere’yi, Almanya’yı, AB ve Ortadoğu ülkelerini memnun etti.
Piramit sistemi ile satışın kurbanı oldu, yasa için TBMM'ye başvurdu
şöyle: “Piramit satış, katılımcılarına bir miktar para veya malvarlığı ortaya koymak karşılığında, sisteme aynı şartlar altında başka katılımcılar bulma koşuluyla bir para veya malvarlığı kazancı olanağı ümidi veren ve malvarlığı kazancının elde edilmesini tamamen veya kısmen diğer katılımcıların da koşullara uygun davranmasına
Bakan Bozdağ’a saldırıyla ilgili 5 polis açığa alındı
Hacıbektaş Adliyesi'nde yapılan duruşma sonrasında mahkeme tarafından adli kontrol kapsamında her gün polis merkezine giderek imza verme ve yurt dışı yasağı koşuluyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.
Romanya-Türkiye maçının bilet satışı başladı
Bir kişinin 4 bilet alabildiği uygulamada biletler, sahiplerine, başvuruda kullandıkları pasaport veya TC Nüfus Cüzdanı'nı ibraz etmeleri koşuluyla teslim edilecek.TFF Dağıtım Noktası'nın yeri ve dağıtım tarihi, TFF.
Av sezonu 17 Ağustos’ta açılıyor
avlaklarında belirlenen kotalar; bakanlığın belirleyeceği kurallar doğrultusunda, kararda belirtilen avlanma süreleri ve günlük avlanma limitlerine uyulmak koşuluyla, ilgili avlak bölgesinde avlanma izin belgesi alınarak her gün av yapılabilecek.
Memurların göreve dönüş başvuruları başlıyor
tarihten itibaren üç ay içinde eski kurumlarına müracaat etmeleri halinde, 657 Sayılı Kanun'un 48'inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımaları koşuluyla kurumlarında daha önce işgal ettikleri aynı veya benzer unvanlı kadrolara iki ay içinde atanırlar.
Aziziye Belediyesi personeline çifte bayram sevinci
aradan geçen 4,5 yıllık sürede 2 milyon 236 bin lira da işçinin ikramiye hak edişi bulunduğunu hatırlatan Başkan Cengiz, “Adaletli bir şekilde ödeme yapmak koşuluyla bu sürede 3 milyon 389 bin lira personelimize ödeme yaptık.
Teleferik çalışmasında yürütmeyi durdurma kararı
durdurulması kararı verdiğini belirten Demiröz, mahkemenin, yürütmeyi durdurma talebini, ‘ağaç kesimlerinden geri dönülemeyeceği talebiyle savunmaya kadar olmak koşuluyla’ kabul ettiğini söyledi. Demiröz, mahkemenin bu acil müdahalesinin, idare bakımdan dikkate alınarak kesimin durdurulmasının zorunlu olduğunu dile getirdi.
Artık GSM firmaları abonenin rızası dahilinde kişisel verileri işleyecek
çıkarılamayacağını öngören yönetmelikte "Kişisel verilerin işlenmesi kapsamında abone tarafından işletmeciye verilen rıza, sadece alınan hizmete özgü olmak koşuluyla, kişisel verilerin işletmeci tarafından yetkilendirilen taraflar marifetiyle işlenebilmesini de kapsar.
Torba Yasa ile tarımsal desteklemelerde ödeme yasakları kaldırıldı
başvuruda bulunduğu halde, desteklemeden yararlandırılmayanlara veya yararlandıkları destekleme tutarları geri alınanlara, bazı şartları gerçekleştirmeleri koşuluyla hak ettikleri destekleme ödemelerinin yapılmasının da öngörüldüğünü belirtti.
“Kilo vermek için oruç tutmak çok yanlış”
Ramazanın simgesi haline gelen güllaç buna en uygun tatlı olarak kabul edilebilir, tabi miktarına dikkat etmek koşuluyla.Gebelik döneminde annenin ve bebeğin bu dönemi sağlıklı geçirebilmesi için annenin yeterli ve dengeli beslenmesi çok önemlidir.
Reyhanlı'da 'çocuk kaçırma' iddiası asılsız çıktı
Soruşturma sırasında aracının camları çocuklar tarafından kırılan Suriyelinin aracındaki zararın ödenmesi koşuluyla şikayetinden vazgeçme girişiminde de bulunduğu öğrenildi. (CİHAN)
Kemal Burkay: Diyarbakır'daki konferansın amacı ortak politikalar üretmek değil
Mektupta amacı ve çerçevesi net olmak ve aceleye getirilmemek koşuluyla, birlikte bir konferans toplanmasını olumlu bulduğumuzu, bunun için öncelikle siyasi parti temsilcilerinin bir araya gelip konuyu görüşmelerini, toplantının amacının ve gündemin, katılacak sivil toplum örgütlerinin
Bina çatılarına yeni standart getirildi
tesislerinin teras çatılarda bina cephelerine 3 metreden fazla yaklaşmamak, en fazla 1 metre 50 santimetre derinliğinde olmak ve parapet kotunu aşmamak koşuluyla açık havuz yapılabilecek. ASANSÖR ZORUNLULUĞU 5 KATTAN 4’E İNDİRİLDİ
Gökhan Töre, sağlık kontrollerinden geçti
Ayrıca, Şirketimiz 30 Mayıs 2014 tarihine kadar Gökhan Töre’yi 7 milyon 500 bin euro ödenmesi koşuluyla satınalma opsiyonuna sahiptir. "Futbolcu Gökhan Töre ile anlaşma şartları aşağıdaki şekildedir.
DES: 28 Şubat mağdurları beklemekten yoruldu
memuriyete giriş şartlarını kaybetmemiş olmaları, durumlarına uygun boş kadro ya da pozisyon bulunması, bu kadro ve pozisyonlara ait nitelikleri taşıması koşuluyla devlet memuru olabilecek.” diye konuştu.
Çağlayan: Erken emeklilikle ilgili 2014'te bazı gelişmeler yaşanabilir
"15 yıl yani 3 bin 600 gün koşuluyla işten ayrılanlar istediği işte çalışabilir. Hiçbir yasal engel söz konusu değil. Yalnız herkesin 15 yıl çalıştıktan sonra işten ayrılıp tazminat alma hakkı var gibi algı yanlıştır.
Ankara Üniversitesi yabancı öğrenci sayısını artırmak için seferberlik başlattı
Bilimsel kriterleri taşımak koşuluyla öğretim üyelerinin onayladığı projelere yüksek lisansta 20 bine kadar, doktorada 30 bine kadar proje desteği veriyoruz. Sosyal bilimlere pozitif ayrımcılık yapıyoruz.
"Hak kullanımı,yargıya meydan okuma,tehdit etme, şiddete başvurma hakkı vermez"
Anayasaların dayanıklı ve uzun ömürlü olmasının üç temel değerin üzerine oturması koşuluyla gerçekleşebileceğinin altını çizen Kılıç, "Bunlardan birincisi, anayasanın temel dinamiklerinin, felsefesinin ve ruhunun merkezine 'insanlık onuru'nun yerleştirilmesidir
Türk markası yurt dışında artık kaliteyle özdeşleşti (Özel)
Aynı zamanda Ar-Ge’lerini sürekli yenileme koşuluyla bu yolda devam etmeleri gerekiyor. Rusya’nın da buna ihtiyacı var.” dedi.Rusya’ya her gelişinde farklı şeylerle karşılaştıklarını belirten Ateş, “Rusya’nın gelecekte en büyük ekonomiler arasında ilklerde olacağını tahmin ediyoruz
Adli sicil kaydı internetten sorgulanabilecek
Arşiv kayıtları yasaklanmış hakların geri verilmesi kararı alınması koşuluyla 15 yıl geçmesiyle Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü’nce silinecek. Kayıtlar, yasaklanmış hakların geri verilmesi kararı alınması koşulu aranmaksızın 30 yıl, diğer mahkumiyetler bakımından kaydın arşive alınma koşullarının oluştuğu tarihten
Bakanlık, kanser için 'Mobil' tarama seferberliği başlattı
Planlamaya göre hedef nüfus 10 bin ila 155 bin arası bulunan 65 ile il başına 1 araç olmak koşuluyla 65 araç gönderilecek. Hedef nüfusu 155 bin-300 bin arası 11 ile 22, 300 bin-600 bin arası 2 ile 6, 600 bin-700 bin arası 1 ile 4 araç, 700 bin 900 bin arası 1 ile 5 araç ve 900 bin ve üzeri 1
Kılıçdaroğlu: Uludere'nin sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan ve onun hükümeti
verdiği kararlarla hareket eder" dediğini hatırlatan Kılıçdaroğlu, TSK'nın elbetteki siyasi makama bağlı olarak çalıştığını ama yasalara aykırı olmamak koşuluyla çalışma yaptığını ifade etti. Kürsüden defalarca Uludere faciasının sorumlusunun kim olduğunu sorduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, "Şimdi Başbakan itiraf etti, 'Biziz' diyor.
Polis eliyle 5 bin kişi kitap okudu
Toplumdaki okuma eksikliğinin giderilmesi adına başlatılan proje kapsamında emniyet binasına yerleştirilen kitaplar, geri iade koşuluyla birçok vatandaşa ulaştı. Toplumsal gelişime de katkı sağlayan proje kapsamında okuma şenliği yapıldı.
Ergenekon davasında avukat gerginliği
Bu tartışmaların ardından Ece Unutmaz, jandarmanın kendisine dokunmaması koşuluyla salondan çıkacağını belirtti. Ece Unutmaz, salondan çıkmasının ardından robocoplar salonu terk etti.Duruşmada söz alan tutuklu sanıklardan Alaettin Sevim, kürsüye alındı.
"Trafik cezası, 15 gün içinde mahkemeye başvurmazsanız kesinleşiyor"
etkilemeyeceğinin altının çizildiği açıklamada, “Kişinin ekonomik durumunun müsait olmaması halinde idari para cezasının, ilk taksitinin peşin ödenmesi koşuluyla, bir ay içerisinde vergi dairesine müracaat edilmesi halinde, bir yıl içinde ve dört eşit taksit halinde ödenebileceğine ilgili vergi dairesince karar verilebilir
Kılıçdaroğlu: İktidar, CHP'li belediye başkanlarına baskı uygulamaya çalışıyor
Hiçbir CHP'li belediye başkanı hukuk içinde kalmak koşuluyla, hiçbir zaman denetimlerden şikayet etmemiştir. Niye etsin ki, veremeyeceği hesabı yok ki? Denetimse buyursunlar gelsinler denetlesinler.
Ateşli çocuğun üzerini 'üşemesin' diye örtmeyin
Dikkatli olmak koşuluyla kendi başınıza da çocuğunuzun ateşini kontrol altına alabilirsiniz. Eğer orta dereceli ateş (38,0 - 39,9) 24 saatten daha uzun sürerse ve ateşten başka burun akıntısı veya öksürük gibi başka hastalık belirtileri yoksa doktora başvurun.
SES Samsun Şubesi, OMÜ'de kameralarla personelin izlenmesine tepkili
güvenlik, kamu emniyeti, ülkenin ekonomik refahı, dirlik ve düzenin korunması için demokratik bir toplumda, zorunlu olan ölçüde ve yasayla öngörülmüş olmak koşuluyla söz konusu olabilir.’ hükmüne yer verilmiştir.
Aktif Eğitimciler Sendikası’ndan başörtüsü için 26 bakana 26 bin dilekçe
Kaya, açıklamasında, şu ifadelere yer verdi: “Ülkemizin her bir bireyi, görevin gerektirdiği niteliklere (objektif ve bilimsel) sahip olmak koşuluyla kamu hizmetlerine girme hakkına sahiptir. Hizmete alınmada, görevin gerektirdiği niteliklerden başka hiçbir ayırım gözetilemez.
Öğreniciler yılın dizisini seçti
Dikkat etmek istediğimiz çizgiler ise şiddet, gerçeklikten ve olumsuz davranışlardan uzak durmak koşuluyla hikaye kurguladık. Dizinin şuan 121. bölümü yayınlanıyor.
Şanlıurfa'da her 3 kişiden biri gelir testi yaptırdı
Zorunlu olarak, 1 Ocak 2012’den itibaren Genel Sağlık Sigortası’na geçilmesiyle beraber, sosyal güvenlik imkanı olmayanlar için de 'gelir testi' yaptırma koşuluyla sağlık hakkından yararlanma imkanı geldi.
Bank Asya Muş'ta da Altın Kabul Günü düzenliyor
Çelik, "Katılım bankacılığı prensiplerine uygun olmak koşuluyla müşterilerimizin altın ürünleriyle ilgili talep ve beklentilerini gözönünde bulundurarak, yeni hizmet ve ürünler sunmaya devam edeceğiz.
70 limanda işlemle, artık tek yönetmelikle yürütülecek
Yolcu gemileri izin almak koşuluyla Dolmabahçe’de demirleyebilecek. Patlayıcı, parlayıcı, yanıcı ve benzeri tehlikeli maddeler, Anadolu ve Avrupa yakaları arasında, özel kaplar ve ambalajlar içinde, vagonlara ve kamyonlara yüklenmiş olarak, taşıyan
Emniyet açıkladı, trafik cezasını 1 yıl içinde dört taksitte ödeyebilirsiniz
ödenebileceği gibi, ilgili vergi dairesine 1 ay içerisinde müracaat edilmesi halinde ilk taksidi peşin, kalan üç taksidi de aylık yüzde 5 faizle birlikte ödenmek koşuluyla 1 yıl içinde ve dört eşit taksit halinde ödenebilecektir.