kpss

Enerji Bir-Sen'den eksik memur çıkışı
Tonbul, devlet kurumlarının ilana çıktıklarında KPSS puanı ile işçi alımına çıktıklarını, İŞKUR’dan yapılan talepler sonucunda da üniversite mezunlarının işe alındıklarını aktardı. Alınanların statülerinin işçi, çalıştırıldıkları pozisyonlarının ise memur pozisyonu olduğunu ifade eden Tonbul, “İşçi olarak çalıştırılanlar, bitirdikleri okul, yaptıkları
TSK'dan ayrılan uzman çavuşlar sınavsız memur olabiliyor
koruma ve güvenlik kadrolarına veya kurumların görevde yükselme yönetmeliklerinde bu düzeyde belirledikleri diğer kadrolara Kamu Personel Seçme Sınavı'na (KPSS) girmeden atanabiliyor. Bunun için 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanunu'na tabi uzman erbaşların en az 2 yıl süreyle çalışmış olup, (Yeni yönetmelikle bu süre geçen yıl 7 yıla çıkarıldı) kendi istekleriyle
Bakanlık, KPSS ile alınacak kadroları açıkladı
ANKARA - Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) ile personel alımı yapacak. Bakanlık personel alımlarında en fazla kontenjanı çevre mühendislerine ayırdı.
Sınav çetesinin iki 'joker'i tahliye edildi
7 Temmuz 2012 günü KPSS sırasında İzmir, Diyarbakır, Batman, Hakkari, Gaziantep, Mardin, İstanbul ve Ankara’da 34 kişi, Kasım 2012’de düzenlenen ikinci dalgada ise dokuzu kamu görevlisi 19 kişi gözaltına alınmıştı.
Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri, 359 personel alacak
, ÖSYM tarafından 22 Eylül 2012'de yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) girmiş ve KPSS 93 puan türünden en az 70 puan alan önlisans programı mezunları, 07-08 Temmuz 2012 ile 06-07 Temmuz 2013 tarihlerinde yapılan KPSS'ye girmiş ve KPSS 1,2,3,4,5 puan türlerinin birinden en az 60 puan
'Demokrasi geliştikçe, sivil yönetimlerin rolü arttıkça sosyal refah gelişir'
Biraz önce il koordinatörünün yapmış olduğu bilgilendirmede sizlerin KPSS’den en az 80, YDS’den ise 65 puan alarak kuruma yerleştiğinizden bahsetti. Artık sizler de bunun hakkını vererek daha çok çalışacak ve yatırımcıya ulaşacaksınız.
TÜDEMSAŞ’ta yeni işçiler iş başı yaptı
SİVAS - KPSS Sınavı ile Türkiye Demiryolu Makinaları Sanayi AŞ (TÜDEMSAŞ) Genel Müdürlüğü'nde işe alınan 105 işçiden işlemleri tamamlanan 102 işçi personel 1 Ekim 2013 tarihi itibariyle iş başı yaptı.
Kadrolular ama sözleşmeli gibi çalışıyorlar
Veya KPSS ile bakanlığa başladı. Bir kısmı da TAR-GEL projesi kapsamında çalışırken kadro alarak memur oldu. Şu anda hepsi kadrolu, 4-A'lı ziraat mühendisi, veteriner hekim.
Kırk bin öğretmen ataması yapıldı
ANKARA - Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), belirlenen branşlar için KPSS'de ilk kez düzenlenen Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi'ne göre ilk öğretmen ataması yapıldı. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın İstanbul’dan telekonferansla katıldığı atama, MEB Başöğretmen Salonu'nda 40 bin öğretmenin ataması bilgisayar kurasıyla gerçekleştirildi
Polis meslek eğitim merkezlerine öğrenci alınacak
Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, 2012 ve 2013 yılları KPSS - P3 puan türünden 60 ve üzeri puan alan en az dört yıllık yüksek öğretim kurumlarından veya bunlara denkliği kabul edilen yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olanlar başvurabilecek.
KPSS'ye giren her 3 kişiden biri İİBF mezunu
Murat Karaca, KPSS yoluyla yapılan merkezi atamalarda devlet kadrolarına liyakatli atamalar yapılması gerektiğini vurguladı. Genel idari hizmetler sınıfı içerisinde yer alan bir çok kadronun iktisadi bilimler mezunlarıyla ilgili olduğuna dikkat çeken Karaca, “Bu kadrolar için uygun eğitimi almış
Yeni atanan 'Genç' memurlar göreve başladı
İSTANBUL - İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'ne KPSS 2013/1 sonuçlarına göre atanan 25 yeni memur göreve başladı.Göreve yeni başlayan memurlar için bilgilendirme ve tanışma toplantısı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü binasında gerçekleştirildi.
Elazığ'da, 12 branşta 8 bin 472 kursiyere eğitim verildi
Mezunlarımız içerisinde KPSS derecesi yapıp kamuda çalışmaya başlayanlar da oldu, almış oldukları eğitim sonrası kendi iş yerini açanlar da. Bizler bu merkezin uzun süre hizmet vermesini planlıyoruz ve inşallah bu kapsamda kurslarımız devam edecek.
Balıkesir Üniversitesi KPSS'de Türkiye ikincisi çıkardı
BALIKESİR - Balıkesir Üniversitesi (BAÜ), bu yıl yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)'nda Türkiye ikincisi ve 10.'su çıkardı. Necatibey Eğitim Fakültesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümü'nden mezun olan Büşra Bayezit ve Fen Bilgisi Öğretmenliği mezunu Nilay Özen derece yaptı.
Türkiye Barolar Birliği yürürlüğe giren ‘Torba Kanunu’ eleştirdi
Feyzioğlu, “Çeşitli meslek grupları için yapılan adaylık sınavları ile KPSS lisans sınavlarına ilişkin olarak; soruların önceden belli kişi ya da gruplara verildiği, kopya ve sızdırma yapıldığı iddiaları çerçevesinde açılan soruşturmalar ve iptal davaları kamuoyunu tatmin edecek şekilde
KPSS sonuçları açıklandı
ANKARA - Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) 2013 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) A Grubu ve Öğretmenlik ile Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınav sonuçlarını açıkladı. 6-7 Temmuz 2013 tarihlerinde yapılan 2013-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı ile 14 Temmuz 2013 tarihinde yapılan 2013-Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) Sınavı'nın
Orman Genel Müdürlüğü'ne 150 orman muhafaza memuru alınacak
2012 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (2012-KPSS) en az 50 puan almış olan adaylar başvuruda bulunabilecek. Başvurular 1-15 Ağustos arası alınacak. Adaylar www.ogm.gov.
Milli atlet Karabaş toprağa verildi
Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksekoulu mezunu olan, bin 500, 5 bin ve 10 bin metre koşularında Türkiye şampiyonlukları bulunan milli atletin, KPSS'ye sınavına girerek atama beklediği ve tek hayalinin öğretmen olmak olduğu belirtildi.
Milli atlet Karabaş'ın evinde yas var
Ege Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksekokulu mezunu olan Karabaş'ın Beden Eğitimi öğretmenliği için KPSS'ye girdiği, evlilik için inşaatlarda çalışarak para biriktirdiği öğrenildi. (CİHAN)
"Hakim ve savcılık sınavında derece yaptım, 9 mülakatta da elenip atanmadım"
Bursa’da Milli Eğitim Müdürlüğü’nde KPSS ile avukatlık yapmaya başladığını anlatan Halil Atlı, mülakatı 7 üyenin yaptığını bildirdi. Halil Atlı, konuşmasını şöyle tamamladı: “Unvan aynı ama kişiler değişiyor.
Maliye, 2 bin vergi müfettiş yardımcısı alacak
Sınava 9-10 Temmuz 2011 ve 7-8 Temmuz 2012 tarihli Kamu Personel Seçme Sınavı'nda (KPSS) KPSSP40 KPSSP54 ve KPSSP57 puan türlerinin herhangi birinden 75 ve üzeri puan alanlar başvurabilecek. En az dört yıllık lisans eğitimi veren Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden veya Endüstri Mühendisliği ile İşletme Mühendisliği
El eşi yorgan yeniden keşfediliyor
Sonra KPSS'ye giriyor. Kazanırsa bir işe yerleştiriliyor, kazanamazsa boş geziyor. Elbette okunmalı. Ancak herkes üniversite okuyacak diye bir şey yok.
MEB: Aynı anda bütün salonlara kamera koymak mümkün değil, kademeli geçilecek
Türkkan, önergesinde "ÖSYM, geçtiğimiz yıllarda gerek KPSS, gerekse YGS`de yaşanan kopya skandalının önüne geçmek için Türkiye genelinde bir ilk gerçekleştirmiş ve 28 bin 600 sınav salonuna dijital saat görünümünde kamera koymuştur.
Adaylar KPSS’de ter dökerken aileleri dışarıda dua okudu
YOZGAT - Öğretmenlik ve kamudaki A grubu kadrolar için düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sabah oturumuyla başladı. Yozgat’ta Bozok Üniversitesi Erdoğan Akdağ Kampüs alanındaki fakültelerde de adaylar sınavda ter dökerken aileleri dışarıda onlar için dua etti.
KPSS maratonu başladı
ANKARA - Öğretmenlik ve kamudaki A grubu kadrolar için düzenlenecek Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sabah oturumuyla başladı. ÖSYM tarafından düzenlenen sınav, 81 il merkezinde ve Lefkoşa'da sabah, öğleden sonra, pazar sabah ve pazar öğleden sonra olmak üzere dört oturumda yapılacak
KPSS heyecanı başladı
İSTANBUL - Öğretmenlik ve kamudaki A grubu kadrolar için düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) başladı. Bütün adayların katılımının zorunlu olduğu sabahki oturumun yanı sıra bugün öğleden sonra da eğitim bilimleri testi oturumu da yapılacak.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
-Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), öğretmenlik ve kamudaki A grubu kadrolar için Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) yapılacak. (09.30 -Ankara)
Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), öğretmenlik ve kamudaki A grubu kadrolar için Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) 6-7 Temmuz tarihlerinde öğleden önce ve sonra olmak üzere 4 oturumda yapılacak.
Danıştay, KPSS ile 12 şoför alacak
ANKARA - Danıştay Başkanlığı, KPSS puan türüne göre 12 şoför alacağını bildirdi. Danıştay Başkanlığında görev yapmak üzere; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/A maddesi, 2575 sayılı Danıştay Kanunu'nun 12'nci maddesi ve Danıştay Personeli Atama
Bakan Çelik: 247 kamu kurumun 18 bin 846 kadro talebi ÖSYM'ye gönderildi
ANKARA - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, haziran ayında KPSS sonuçlarına göre yerleştirme işlemleri için Devlet Personel Başkanlığı'na bildirilen kadro ve pozisyonların ÖSYM'ye gönderildiğini söyledi
Muş’ta öğretmen adaylarına yemekli toplantı düzenledi
olduğuna şahit olduklarını ifade ederek şunları söyledi: “Muş Öğretmenler Derneği olarak bu yıl ilimizde Eğitim Fakültesi son sınıfta okuyan ve 8 Temmuz’da KPSS sınavına girecek olan öğrenci arkadaşlarımızla bir araya geldik.
Otobüs Kaptanlığı Programı'nda geleceğin otobüs şoförleri yetişiyor
Program bölüm hocalarının gayretleriyle 2010 yılından itibaren KPSS tercih formlarında kendine yer buldu. Programda öğrencilerinin en büyük avantajı ise devlet kadrolarında rahatlıkla istihdam ediliyor olmaları.
TPE, 40 patent ve marka uzman yardımcısı alacak
gün itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak, A grubu kadrolar için 9-10 Temmuz 2011 veya 7-8 Temmuz 2012 tarihlerindeki Kamu Personeli Seçme Sınavlarında (KPSS) ilgili puan türünden en az 80 almış olmak yer alıyor.
LYS'de ilçedeki öğrenciler ildeki rakiplerine göre 1-0 geriden başlıyor
Büyük ilçelerde sınav yapma tecrübeleri bulunduğunu dile getiren Güngör, YGS ve KPSS sınavlarının zaten buralarda yapıldığını, bu haksız rekabetin biran önce giderilmesi gerektiğini söyledi. Gazipaşa ilçesinin Antalya il merkezine 170 kilometre uzaklıkta olduğuna dikkat çeken Güngör, Antalya'da aileleriyle birlikte toplamda 30-40 bin öğrencinin haksız rekabet
Sakarya L Tipi Cezaevi'ne aşçı alınacak
Sınava, 2012 Kamu Personel Seçme Sınavı'ndan (KPSS) en az 70 ve üzerinde puan alan, aşçılık sertifikası bulunan adaylar başvuruda bulunabilecek. Başvurular, 4 Haziran'a kadar Sakarya Adalet Komisyonu Başkanlığı'na yapılacak.
Orman ve Su İşleri Bakanlığı, 1064 kişi alacak
ANKARA - Orman ve Su İşleri Bakanlığı, 2013 yılında Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) B Grubu (açıktan atama) yoluyla 1064 personel alınacağını duyurdu.Bakanlık ve bağlı kuruluşlarına personel alımına ilişkin müracaatların ÖSYM’ye yapılacağı belirtildi.
Vakfıkebir’de Hemşireler Günü dolayısıyla eğlence programı düzenlendi
İnşallah bu sene sonunda KPSS Sınavı’na girerek atanmayı umuyoruz. Eğer atanırsak vatana millete hayırlı, hastalara sevgi saygı gösteren hemşireler olarak görevimizi yapmayı umuyoruz.” (CİHAN)
Bakanlık, kozmetik ve bitkisel denetim için 100 kişi arıyor
KPSS'DEN EN AZ 70 PUAN ALANLAR KATILACAKSınava, 35 yaşını doldurmamış olma, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek bir hali bulunmama, Türkiye'nin tüm bölge, iklim ve yolculuk şartlarında görev yapabilecek
KPSS öğretmenlik sınavları temmuzda yapılacak
ANKARA - Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), KPSS öğretmenlik sınavlarının 6-7 Temmuz ile 14 Temmuz tarihlerinde yapılacağını bildirdi.ÖSYM, 2013 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) lisans düzeyinde, sadece A Grubu ve Öğretmenlik kadroları için, 6-7 Temmuz 2013 tarihlerinde Cumartesi sabah, Cumartesi
Kozmetik ve bitkisel ürünler için 250 kişilik ‘ürün denetmeni’ geliyor
KPSS’den 70 ve üzeri alan kişiler denetmen yardımcılığına başvurabilecek. Fen edebiyat fakültelerinin fizik, kimya ve biyoloji bölümlerinin yanı sıra iktisadi idari bilimler fakültesi ve eczacılık fakültesi mezunları başvuru yapabilecek.
Denizli Valisi Demir: Turizm Haftası'nda Pamukkale pazar günü ücretsiz
'GENÇLER KPSS'DEN DOLAYI MEMUR OLMAKTAN BAŞKA İŞ DÜŞÜNMÜYOR'Milletvekili Yüksel de Pamukkale’nin Avrupa’nın en küçük ülkesinde olsa sadece buradan yıllık en az 20 milyar dolarlık gelir elde edeceğini söyledi: “Uzun
Emniyet, sözleşmeli personel alacak
Merkezi sınav puanı olarak yalnızca 2012 yılında yapılan KPSS puanı esas alınacak. Yerleştirme işlemlerinde ortaöğretim mezunları için KPSSP94 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacak. Yapılacak sınavın son başvuru günü olan 26Nisan 2013 tarihinde 18 yaşını tamamlamış (26 Nisan 1994 tarihi ve öncesi doğumlu olmak) ve 35 yaşını tamamlamamış olmak, (26 Nisan
SGK 40 sözleşmeli personel alacak
değişikliklerine göre istihdam edilmek üzere; Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 7-8 Temmuz 2012 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) (B) grubu KPSSP3 puan türü esas alınmak suretiyle, aşağıda pozisyon sayıları ve başvuru şartları belirtilen toplam 40 sözleşmeli personel alınacaktır.
Fem Akademi, Karabük’te KPSS kurslarına başlıyor
KARABÜK - KPSS alanında adından söz ettiren Fem Akademi Karabük’te açılıyor. Genel kültür, genel yetenek ve eğitim bilimlerinde kurs vermeye başlayacak olan Fem Akademi, 2014 yılında KPSS sınavına girecek olan tüm adaylarına eğitim vermeye hazırlanıyor.
İŞKUR, 713 sözleşmeli büro personeli alacak
Alımda, Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) (B) grubu puan sırası esas alınacak. Sözleşmeli Büro Personeli olarak atanabilmek için belirlenen şartlar ise şöyle: “657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşundan emeklilik veya yaşlılık aylığı
Demir: ÖSYM'de hesap vermeyecek hiçbir çalışanımız yok
ÖSYM Başkanı Demir, Bilkent Oteli'nde düzenlediği basın toplantısında, 2010 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı'nda (KPSS) kopya skandalına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında bazı ÖSYM çalışanlarının ifade vermesini değerlendirdi.
Zabıt katibi olabilmek için ter döktüler
Türkiye’de en kolay memuriyetin adliyeden geçtiğini savunan İlhan, “KPSS'de 70 puan, bilgisayar veya daktilografi sertifikasıyla adaylar sınava kabul ediliyor. Klavye ile 3 dakikada 90 kelime yazabilenler sınavın ilk adımı geçilebiliyor.
Yıldırım: Seçim yaklaştı diye af çıkarırsan imarsız yapılaşma çığ gibi artar
Hükümetleri döneminde alınan öğretmen sayısının 80 yılda alınanın iki katı olduğunu, 800 bine çıktığını vurgulayan Bakan Yıldırım ise atamaların KPSS'deki başarı derecesine göre yapıldığını belirtti: “Diyelim ki bu sene 50 bin öğretmen alınacak.
İŞKUR, 230 İş ve Meslek Danışmanı alacak
Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar’ın değişik 14 üncü maddeleri ve ek 2 nci maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi gereğince Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle ek listedeki kontenjana göre 230 sözleşmeli İş ve Meslek Danışmanı alımı yapılacaktır.
Eski hükümlünün 10 parmağında 10 sertifika var, ama iş bulamıyor (Özel)
Özel sektörün eski hükümlülere iş konusunda sıcak bakmaması, kamu kurumlarının da KPSS puanı istemesi nedeniyle eski hükümlülerin iş bulmakta zorlandığını söyleyen S.Ö., yetkililerden bu duruma çözüm bulmasını istiyor.