kredi derecelendirme

Fitch Rusya’nın kredi notunu açıkladı, finansal yapı istikrarlı
MOSKOVA - Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, Rusya’nın ruble ve döviz cinsinden uzun vadeli kredi notunu BBB, “krediye elverişli” olarak teyit etti. Fitch raporunda Rusya’nın finansal yapısının “istikrarlı” olduğuna vurgu yapıldı.
Türkiye Finans’tan 100 milyon TL tutarlı Sukuk arzı
Türkiye Finans, Türkiye’de kredi derecelendirme notu en iyi sekiz bankadan biri. Yenilikçi ürünlerimiz, Sukuk ihraçlarımız, murabaha sendikasyonlarımız ve teknolojik yatırımlarımızla hedeflenen büyüme trendine katkı sunmaya devam edeceğiz.
'Bir yatırımcı olarak kendimi Türkiye’de güvende hissetmemeye başladım'
Ash, kredi derecelendirme kurumlarının Türkiye’nin kredi notuyla ilgili bir değişiklik yapmasını beklemediklerini ifade etti.Johns Hopkins Üniversitesi öğretim üyelerinden Dr.
Erdoğan, Japon işadamlarına seslendi: Türkiye, muazzam coğrafyanın anahtarıdır
maliyesindeki sağlam duruş sonucunda, Türkiye'nin kredi notu yatırım yapılabilir ülke seviyesine yükselttiklerini vurgulayan Erdoğan, "Son olarak, Japon Kredi Derecelendirme Kuruluşu da geçtiğimiz yıl Mayıs ayında kredi notumuzu aynı düzeye çıkarttı.
Pınar Su'nun ilk kurumsal yönetim derecelendirme notu verildi
Türkiye’de Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Kurumsal Yönetim İlkeleri’ne uygun olarak derecelendirme yapmak üzere faaliyet gösteren SAHA Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri tarafından hazırlanan rapora göre Pınar Su’nun kurumsal yönetim derecelendirme notu 9,34 olarak belirlendi.
Türk Prysmian'ın kurumsal yönetim notu 8,65 oldu
SAHA Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri AŞ tarafından, Türk Prysmian’ın Kurumsal Yönetim Derecelendirme notunda yapılan güncelleme ile firmanın iyileştirme gerçekleştiren şirketlerden biri olduğu bildirildi.
Prof. Dr. Doğan: İktidarın tutumu ekonomideki görünümü negatife çevirmiştir
Kredi derecelendirme kuruluşları Türkiye’nin notunu yatırım yapılabilir seviyeye çıkardılar. Bu gelişmeler borsada hisse senedi fiyatlarına da olumlu yansıdı.
Standart & Poor's 3 yıl aradan sonra Rumların kredi notunu bir puan arttırdı
LEFKOŞA - Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor’s, üç yıldan beridir sürekli düşürmekte olduğu Güney Kıbrıs’ın kredi notunu dün bir puan artırdı.Standard & Poor’s Güney Kıbrıs’ın, programı uygulamama ve borcunu ödememe tehlikesinin azaldığına hükmederek, CCC+ olan kredi notunu B-'ye yükseltti.
Fitch, TOKİ’nin kredi notuna dokunmadı
ANKARA - Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) uzun vadeli döviz cinsinden kredi notunu 'BBB-' olarak teyit etti, görünümünü ise durağan olarak korudu.
Fitch'ten ABD'ye kredi notunu düşürürüz uyarısı
NEW YORK - Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, ABD'nin AAA olan kredi notunu görünümünü, negatife çekti. Fitch, buna gerekçe olarak da borçlanma limiti konusunda yaşanan tartışmaların olumsuz sonuçlanma ihtimaline bağladı.
Fitch: Rum finans sisteminde tehditler devam ediyor
LEFKOŞA - Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşlarından Fitch, Rum finans sistemiyle ilgili aynı tahriklerin ve tehditlerin devam ettiğini açıkladı.Fitch, kredi portföyü kalitesinde yaşanacak olası bir bozulmadan korkan Rum bankalarının, finansman ve likidite konularında savunmasız kalacağı öngörüsünde bulundu
Moody's: Güney Kıbrıs ekonomisinde ağır durgunluk yaşanacak
LEFKOŞA - Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşlarından Moody’s, Güney Kıbrıs’ın ekonomisinde ağır durgunluk yaşanacağı öngörüsünde bulundu. Rum bankalarında yeni zararlar yaşanacağını da savunan Moody's, memorandumda da 1,5 milyar Euro’luk açık olacağı tahmininde bulundu.
Çağlayan'dan MB Başkanı Başçı'ya: Keşke rakam vererek bilek güreşine girmeseydi
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fıtch'in sermaye akışlarının Türkiye üzerinde olumsuz etki oluşturacağı yönündeki açıklamasının sorulması üzerine Çağlayan, yükselen pazarların, gelişmekte olan ülkelerin hepsinde benzer sorunlar yaşandığını
Küresel ekonomik kriz 5 yaşında
Kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor’s, dünyanın en büyük ekonomisi ABD’nin AAA olan kredi notunu AA+’ya düşürdü. Daha önce bir çok kriz geçiren ABD'nin notu hiç düşürülmemişti.
Moody's: Rumlar iflas edebilir
LEFKOŞA - Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, Güney Kıbrıs’ın borcunun yeniden düzenlenmesi gerekebileceğine işaret ederek, iflas ihtimalinden söz etti.Moody’s’in, Rus kredisinin yeniden düzenlenmesinden ortaya çıkan geçici faydalara rağmen gelecekte Güney Kıbrıs’ın borcunun büyük bir şekilde yeniden düzenlenmesini
Erdoğan G20’de konuştu, Türkiye’nin büyüme ve istihdam programını örnek gösterdi
Başbakan Erdoğan, finansal düzenlemeler reformu çerçevesinde, kredi derecelendirme kuruluşlarına olan mekanik bağımlılığın azaltılmasının önemli olduğunu da belirtti. (CİHAN)
Babacan: Küresel ekonomik kriz yeni bir safhaya girdi
eyaletinin Aspen şehrinde düzenlenecek olan 'Küresel Ekonomideki Gelişmeler' toplantısına katılmak üzere New York'a gelen Babacan, burada yatırımcılar ve kredi derecelendirme kuruluşları yöneticileri ile bir araya geldi.
Babacan: G-20 toplantısında gelişmiş ülkelere uyarılarda bulunacağım
Bizim için önemli olan kredi derecelendirme kuruluşlarına olan bağımlılığın azaltılması ile ilgili bir değerlendirme yapacağız. Toplantının sonunda enerji gündem maddesi olacak.
"Türkiye, İslam ve demokrasinin bir arada yaşayabileceğini gösteriyor"
Dahası uluslararası kredi derecelendirme kuruluşları Türkiye’nin notunu yatırım yapılabilir seviyesine yükseltti.” dedi.ÜLKELERİMİZ ARASINDAKİ TİCARET HACMİ YETERSİZ
Fitch ve Poor's Rumların kredi notunu CCC'den RD'ye düşürdü
LEFKOŞA - Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşları Fitch ve Standar and Poor's (S&P) Güney Kıbrıs’ın uzun vadedeki kredi notunu CCC’den “Sınırlı Temerrüt’e (RD) düşürdü. Fitch ve S&P yetkilileri, bu kararının sebebinin, Güney Kıbrıs’ın iç borç tahvillerini yenileme kararı olduğunu belirtti.
Norveç’e 50 milyar dolarlık gayrımenkul yatırımı daveti
Ayrıca, 2013 baharında, 3 farklı kredi derecelendirme kuruluşunun, Türkiye’nin notunu yükselttiğini de bildirdi. (CİHAN)
TÜSİAD Başkanı Yılmaz: Bizim lugatta boykotlar artık çok geride kaldı
Gelişmekte olan piyasa ekonomileri grubunda yer alan Türkiye'nin büyüme kapasitesinin mevcut ve güçlü olduğunu ifade eden Yılmaz, Türkiye'nin, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşları tarafından tescil edildiği üzere, 2000’li yılların başına nazaran, doğrudan dış yatırım için çok daha iyi bir noktada olduğunu ifade etti.
Bakan Bayraktar: Birileri Türkiye’yi karıştırmak istiyor
Kredi derecelendirme kuruluşları derecemizi artırdı. Ülkemiz en iyi yatırım yapılan konuma geldi. Şu an İstanbul’a 3.
Fitch: Gösteriler, Türkiye'nin kredi notunu şimdilik tehdit etmiyor
İSTANBUL - Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, Türkiye'de devam eden gösterilerin, ülkenin 'yatırım yapılabilir' seviyede olan notunu şimdilik tehdit etmediğini açıkladı. Fitch, karışıklığın devam etmesi ve ekonomiyi somut şekilde etkilemesi durumunda notun baskı altında olabileceğini belirtti.
Fitch'ten İller Bankası’na yatırım yapılabilir notu
ANKARA - Uluslararası Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, İller Bankası’nın notunu BBB- yatırım yapılabilir seviyeye yükseltti. İlk defa kredi derecelendirme kuruluşu Fitch tarafından not alan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ilgili kuruluşu İlbank, görünümünü yatırım yapılabilir seviyeye
Kılıç: Olayların Akdeniz Oyunlarını etkileyeceğini düşünmüyorum
Son haftalarda Türkiye Kredi Derecelendirme Kuruluşları tarafından notu yükseltilen bir ülke. Bu ülke hepimizin. AK Partilinin de, CHP'linin de MHP'linin de BDP'linin de ülkesi.
Başbakan Erdoğan: Eylemlerin sona erdirilmesini rica ediyorum
Mayıs ayı içinde uluslar arası kredi derecelendirme kurumu notumuzu artırdı. Borsa İstanbul 90 bin seviyesinin üstüne çıkarak yeni bir rekor kırdı. Tüm bu yatırımlar Türkiye’nin dünyadaki konumunu farklı bir yere getirdi.
Paker: Muazzam bir süreçteyiz hep beraber
Çünkü zaten biliyorsunuz, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşları Türkiye'nin notlarını artırmaya başladı. İş biraz daha hızlandı deniyor. Eğer bu süreç başarıyla sonuçlanırsa Türkiye çok önemli bir yatırım furyasına girer.
Bimeks'e 'yatırım yapılabilir' notu
İSTANBUL - Kredi Derecelendirme Kuruluşu JCR-Eurasia Rating, teknoloji perakende zinciri Bimeks'in uzun vadeli notlarını yatarım yapılabilir seviyesine yükseltti. Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şöyle denildi:
MÜSİAD Başkanı Olpak: Türkiye'nin en önemli gücü sağladığı güven
Tüm dünya, biraz geç de olsa kredi derecelendirme kuruluşları dahil, Türkiye’nin başarılarını takdirle karşılamaktadır. Bu noktada, bizim en önemli gücümüz, sağladığımız güven olacaktır.
TÜSİAD: Yeni ve sivil bir anayasa istiyoruz
Çözüm sürecini de destekleyen Yılmaz, süreçle beraber uluslararası kredi derecelendirme kuruluşlarının Türkiye’nin notunu yükselttiğine dikkat çekti.Avrupa Birliği'ne (AB) girme taleplerinden hiçbir zaman vazgeçmeyeceklerini ifade eden Muharrem Yılmaz, “Türkiye’nin Gümrük Birliği'nde olmasına rağmen serbest
Kılıçdaroğlu: Aziz Kocaoğlu İzmir’e hizmet etmeyi sürdürecektir
Uluslarası kredi derecelendirme kuruluşu Moodays İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin uluslar arası kredi notunu BAA3 düzeyine çıkardı. Türkiye’nin düzeyine çıkardı.
Kanada merkezli DBRS de Türkiye'nin kredi notunu artırdı
ANKARA - Ekonomik kriz dönemindeki sağlam yapısıyla öne çıkan Türkiye'ye not artırımları gelmeye devam ediyor. Japonya merkezli Kredi Derecelendirme Kuruluşu JCR'nin dün Türkiye’nin notunu iki basamak artırmasının ardından bugün de Kanada'dan benzer bir haber geldi.
Çağlayan: Gümrük Birliği Sistemi aleyhimize çalışıyor
Çağlayan, Japonya kredi derecelendirme kuruluşu JCR’nin not artımına ilişkin de geçmişte Türkiye’yi farklı görenlerin gözlerinde bir ayar yapıldığını söyledi. Zafer Çağlayan, Ankara'da İklimlendirme Sanayi İhracatçılar Birliği tarafından düzenlenen açılış ve ödül törenine katıldı.
Kalkınma Bakanı: Not artışları 2023 vizyonunun önünü daha da açtı
ANKARA - Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Japon kredi derecelendirme kuruluşu JCR’nin kredi notunu iki kademe artırmasını yorumlarken, “Türkiye’nin dengeli, sağlıklı, sürdürülebilir büyümede ve 2023 vizyonunu hayata geçirmede önü
Ekonomi Bakanı'ndan not artışı değerlendirmesi
ANKARA - Türkiye’nin kredi notunun batılı kredi derecelendirme şirketleri Fitch ve Moody’s’in ardından Japon JCR tarafından da artırılmasına olumlu tepkiler gelmeye devam ediyor. Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, söz konusu durumu, “Ne Avrupa’dan esen soğuk rüzgarlar, ne de Arap Baharı’nın yakıcı sıcakları Turkiye'nin hızını kesiyor.
SATSO: Kredi notunun arttırılması büyüme oranlarına olumlu yansıyacak
SAKARYA - Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's'in Türkiye'nin kredi notunu artırmasıyla, 2014 yılında ülkeye önemli yabancı sermaye yatırımlarının
BP, 5 yılda yüzde 50 büyümeyi hedefliyor
enerji alanında konumunu güçlendirdiğini ve gelecek 10 yılda çok daha önemli bir ülke haline geleceğini vurgulayan Harding, bir soru üzerine uluslar arası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s’in Türkiye’nin notunu artırarak yatırım yapılabilir olan ‘BAA3’ seviyesine yükseltmesini değerlendirdi.
Bakan Yılmaz: Kapsayıcı bir kalkınma anlayışından yanayız
Geçtiğimiz sene de kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s’in Türkiye’nin kredibilitesini yükselttiğini kaydeden Yılmaz, daha önce de Fitch’in aynısını yaptığına işaret etti. Dünyada birçok fonun, 2 tane kredi derecelendirme kuruluşunun yatırım yapılabilir notu vermeden o ülkeye gitmediğini ifade eden Yılmaz, “Böylece Türkiye çok kritik bir eşiği
Konukoğlu: Moody’s'in not artırması Türkiye'nin hakkıydı
Konukoğlu, yaptığı açıklamada, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s tarafından Türkiye’nin kredi notunun bir kademe artırılarak BAA3’e yükseltilmesi, böylece Türkiye’nin kredi notunun Fitch’in ardından Moody’s tarafından da ‘’yatırım seviyesine’’ çıkartılmasının
İEAD: Not artışı, para politikalarının başarısını tescilledi
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s’in Türkiye'nin kredi notunu yatırım yapılabilir seviyeye yükseltmesine ilişkin açıklama yapan İEAD Başkanı Bilgin, not artışının gecikmiş bir karar olmadığını, zamanlamasını da ilginç bulmadığını
İGED'ten not artışı değerlendirmesi: Borçlanma maliyeti azalacak
İSTANBUL - İstanbul Genç İşadamları Derneği (İGED) Başkanı Hüseyin Ataol, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s tarafından, Türkiye’nin kredi notunu artırarak, yatırım yapılabilir seviyeye çıkarılmasını iş dünyası adına
Sanayi Bakanı: Doğudaki sanayi bölgelerinde tahsis edeceğimiz yer kalmadı
"KREDİ DERECELENDİRME KURULUŞLARI TÜRKİYE’YE CİMRİ DAVRANIYOR" Kredi derecelendirme kuruluşlarının geçmişten bu yana Türkiye’ye karşı hep cimri davrandığını ileri süren Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanı Ergün, “Büyük krizle
Çağlayan: Kredi derecelendirme kuruluşlarının göz ayarları bozulmuş
ANKARA - Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, kredi derecelendirme kuruluşlarının, objektif davranmadığını ve Türkiye’yi hak edilen seviyede göstermediklerini belirterek, objektif davranmadıklarını söyledi.
Fitch, Rum bankasının notunu yine düşürdü
LEFKOŞA - Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu Fitch, bankacılık işlemlerinin ve sermaye hareketlerinin sıkı bir şekilde sınırlandırılması sebebiyle Helen Bankası'nın kısa vadeli kredi notunu B’den RD’ye düşürdü.
Çağlayan’dan Moody’s yorumu: Türkiye’yi geç de olsa farketmesi güzel
ANKARA - Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, kredi derecelendirme kuruluşu olan Moody’s’in ikinci kez not artıracağına dair söylentilerin olduğunu belirtti. Zafer Çağlayan, ’’Kredi derecelendirme kuruluşlarının geç de olsa Türkiye’yi fark etmeleri güzel.
Bakan Çağlayan: Cari açık konusunda Türkiye biraz sabırlı olmalı
Ekonomi Bakanı Çağlayan, “Türkiye ekonomisine uluslararası arenada duyulan güven, kredi derecelendirme kuruluşlarının not artırımı ve Türkiye ekonomisinin uluslarararası piyasalardan ayrışması önümüzdeki dönemde uluslararası doğrudan yatırımların Türkiye’ye ilgisini
TİM Başkanı Büyükekşi: 500 milyar dolarlık ihracat hayal değil yeter ki inanalım
Cimri davranan kredi derecelendirme kuruluşu notumuzu artırıyorsa, barış süreci olumlu ilerliyorsa, yükselen yıldız gibi parlıyorsa durup düşünmek lazım. Tüm bunlar durduk yerde olmuyor, hükümetin, doğru zamanda doğru kararlar aldığı bize yeni vizyon sağlıyor.
UİB’in yılın ilk çeyreğinde ihracatı yüzde 1 arttı
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's’un Türkiye'nin kredi notunu artırması konusuna da değinen Gençoğlu, şunları söyledi: “Standard & Poor's’un Türkiye’nin uzun vadeli kredi notunu BB'den BB+'ya yükseltmesi ihracatçılar
Başbakan Erdoğan: Terör, milleti dizayn etmenin aracı oldu
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşunun Türkiye'nin kredi notunu arttırdığını ifade eden Başbakan Erdoğan, şunları kaydetti:''İçimizden birileri, her fırsatta Türkiye ekonomisini kötülerken, her fırsatta güvensizlik, karamsarlık pompalamaya çalışırken, uluslararası bir derecelendirme