kredi kartı

Telefona taksit sınırlamasının son gününde işler bıçak gibi kesildi
ANKARA - Ankara’nın telefon sektöründeki kalbi Necati Bey caddesinde telefoncular kredi kartının taksit sınırlamasına getirilen yasağın son gününde müşterilerini bekliyor. 1 Şubat 2014 tarihinden itibaren vatandaş elektronik cihazları taksit imkanıyla satın alamayacak.
'Kredi kartına taksit sınırlaması esnafın iş potansiyelini azaltacak'
İZMİR - İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Zekeriya Mutlu, 1 Şubat 2014 tarihinden itibaren kredi kartıyla yapılan alışverişlere taksit sınırlandırılması getirilmesinin, piyasalardaki dengeleri bozabileceğine
"Esnaf pahalı POS cihazını alamadı"
/>Anadolu'nun birçok yerinde POS cihazı kullanılmadığını ve alışverişlerin nakit yapıldığını ifade eden ESDER Başkanı Çelikus, “Vergi kaybının azalması için kredi kartıyla alışverişin özendirilmesi amaçlanan yeni nesil POS cihazlarıyla tam tersine bir uygulama getirilmiş oldu.
"Kredi kartıyla taksitlendirmeye son verilmesi sektörü zor duruma düşürecek"
SAKARYA - Telekomünikasyon ve bilişim sektörü ağırlıklı faaliyet gösteren sektör temsilcileri, kredi kartı ile taksitlendirmeye son veren uygulamayla ilgili, "Uygulama sektörün büyümesini engelleyebileceği gibi binlerce
Avea CEO'su Akdemir: Cep telefonuna taksit sınırı satışları aşağı çekebilir
cep telefonunda taksit sınırlamasının pazarı küçültebileceği ve cep telefonu satışlarını aşağı çekebileceğini dile getirerek, "Şu anki uygulama 12 ay kredi kartı, kalanı taahhüt modeliyle yapılan bir model.
MasterCard Türkmenistan'a giriyor
Dünyada çok yaygın olan ve 201'dan fazla ülkede hizmet veren ödeme sistemi, Türkmenistan'da halkın bundan sonra AVM diğer satiş bölgelerinde kredi kartı ile ödeme yapmasına imkan sağlayacak. Halihazırda, Türkmenistan'da 1994 yılından bu yana uluslararası Visa ödeme sistemi kullanılıyor.
Kredi kartı taksitlerinin kaldırılması kuyumcuları olumsuz etkileyecek
ANTALYA - Kuyumculuk sektörü, kredi kartı ile yapılan satışlarda taksit uygulamasının kaldırılmasını Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nda (ATSO) düzenlenen toplantıda tartışıldı. Kredi kartı ile yapılan satışlarda taksit uygulamasının kaldırılmasına tepki gösteren kuyumculuk sektörü temsilcileri, 1 Şubat 2014 tarihi itibariyle kredi kartı ile yapılan
Temassız ödemelerde üst limit 50 lira
Nakit ödemeler 26 saniyede, banka veya kredi kartı ile ödemeler 16 saniyede; temassız ödemeler de 9 saniyede yapılıyor. Kartlarla temassız ödemenin mümkün olup olmadığı öğrenmek ise çok kolay.
'Birileri para saklayacak yer bulamazken memura verilen zam vicdanı sızlatıyor'
Kredi kartı mağdurları çoğalmış alım gücü düşmüş ve aile birlikteliği ve çalışma barışı bozulmuştur. Ocak 2014 TÜİK`in resmi verilerine göre yıllık enflasyon yüzde 7,32`dir.
Kasapoğlu: İllegal bahis konusunda çalışmamız var
Kredi kartı ile iddaa oynatılması kesinlikle yasak. Okula yakın mesafede kesinlikle bayii olmayacak. Bir oyuncakçı ya da kırtasiye gibi yerlere de mesafe hassasiyetimizi göstereceğiz.
Kuyumcular karta taksitin bitmesinden endişeli
ANKARA - Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK)’nun kredi kartı taksit sınırlamalarıyla ilgili yaptığı son düzenlemeye göre 1 Şubat 2014 itibariyle telekomünikasyon, kuyumculuk, yemek, gıda ve akaryakıt alımlarında
'Firmaların kendi tüketici kredileri devreye girebilir'
İSTANBUL - Kredi kartına getiriler taksit sınırlamasının satışları bir hayli düşürmesinden endişe ediliyor. e-ticaret sektörünün ende gelen isimlerinden Doğuş Planet'in İcradan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi İzi Adato, sınırlamadan sektörlerinin de etkileneceğini ve bir miktar daralacağını
Zeybekçi: Kredi kartını yasaklamak hukuken tanımlayamadığımız sıkıntılar üretir
Siz kredi kartını yasaklarsınız, başka enstrümanlar, kontrol edemediğiniz, sıkıntı yaşayacağınız, hukuken tanımlayamadığınız başka enstrümanlar üretilmeye başlanır. Bu da dikkat edilmesi gereken bir konudur.
Kredi kartına '9 taksit' sınırlaması
ANKARA - Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK)’nun kredi kartı taksit sınırlaması Resmi Gazete’de yayımladı. Buna göre kredi kartı ile yapılan taksitlendirme sayısı 9 ayı geçmeyecek, ayrıca telekomünikasyon, kuyumculuk, gıda ve akaryakıt alımlarında taksit uygulanmayacak.
‘Yanıltıcı reklam cezaları firmaların karına göre değişsin‘ önerisi
Hiç gelir beyan etmezseniz bin liralık kredi kartı veriyor. Kötü bir şey tabi kişilerin gelirleri tespit edilmek isteniyor ama yetersiz kalmış bir düzenleme.” ifadelerini kullandı.
Bank Asya, 281. şubesini Fikirtepe’de açtı
Tuğlu, Bank Asya’nın 4,5 milyon müşterisi, 2 milyon kredi kartı ve 943 ATM’si bulunduğunu belirtti. Tuğlu, “Bank Asya’nın temel bir prensibi var. O da kendi değerlerimizle büyümek.
Merkez kredi kartı faiz oranlarında değişikliğe gitmedi
ANKARA - Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), kredi kartı işlemlerinde uygulanacak azami faiz oranlarında değişiklik yapılmadığını duyurdu.14 Eylül 2013 tarih ve 28765 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan, ‘Kredi Kartı İşlemlerinde Uygulanacak Azami Faiz Oranları Hakkında Tebliğde Değişiklik Yapılmasına’
Merkez'de döviz döviz likiditesi için zorunlu karşılık düzenlemesi yaptı
nezdinde izlenen yurt içi yerleşiklerin mevduatı/katılım fonu, yurtdışı merkez ve şubelere net yükümlülüklerin (e) ve (f) bentlerindeki tutarları aşan kısmı, Kredi kartı ödemelerinden borçlar kalemlerinden oluşmasına karar verildi.
Dijital pusulalı kredi kartı çıkardı, 50 bin yeni müşteri hedefliyor
İSTANBUL - Katılım Bankacılığı'nın önemli isimlerinden Türkiye Finans, dijital pusula içeren kredi kartı çıkardı. İsteyenlerin kıbleyi bulabileceği şekilde tasarlanan kart, hac ve umre alışverişlerinde yüzde 40'a varan indirimin yanısıra, 10-12 taksit imkanı ve kazanılan puanları hayır
Gözaltına alınan kadın, polis arabasını kaçırdı
Dün gece saatlerinde Walmart mağazasında kredi kartı dolandırıcılığı yapmak suçundan yakalanan Jenny Faith Clement, elleri arkadan kelepçelenerek polis arabasına bindirildi. Zanlı polisin suçla ilgili işlemleri yaptığı sırada, ellerini ön tarafa geçirerek yavaşça dar olan koltukların arasından arabanın ön koltuğuna geçti.
"Türkiye'ye 41 bin ATM az, en az 70-75 bin olmalı"
Türkiye’de kredi kartı sayısının 56,7 milyonu, banka kartı sayısının 98,3 milyonu gördüğünü vurgulayan Canko, “Bunların toplamı 155 milyonu geçiyor. Ben buradan şunu anlıyorum, bir defa 75 milyonluk ülkede 150 milyon kart önemli bir rakam.
THD’den Tüketici Kanunu’na tenkit
’’Bankacılık sözleşmelerinde ’hiçbir suretle, kredi kartı üyelik ücreti, dosya ücreti, hesap işletim ücreti, ipotek fek ücreti vebenzeri isimler altında herhangi bir bedel alınamaz’ hükmü tasarının ilk halinde var iken, bankaların istekleri doğrultusunda bu hükmün kaldırılıp
Yazıcı’dan tüketiciye ‘aidat ödememek için yalın kart al’ tavsiyesi
İSTANBUL - Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, yeni Tüketici Kanunu gereği bankaların aidatlının yanında aidatsız bir kredi kartı türü ortaya koymakla mükellef olacağına belirterek, “Tabii tüketici, kart ile ilgili bir
Gayrimenkul ve perakende yatırımlarının istikrarlı büyümeye katkısı devam edecek
kullandırdığı nakdi ve gayri nakdi kredilerin toplamının 2008 yılında 12 milyar TL’den 2013’te 44 milyar TL’ye yükseldiği bilgisini veren Aras, aynı süre zarfında kredi kartı ve ihtiyaç kredilerinin toplamının da 67 milyar TL’den 166 milyar TL’ye çıktığını aktardı.
Kredi kartlarına ani frenin nedeni cari açık
İZMİR - Kredi kartlarına yönelik taksit sınırlamasını içeren düzenlemelerin yeni yıl öncesi yürürlüğe girmesi beklenirken, bu yılın ilk altı ayında kredi kartı borcunu ödeyemeyen kişilerin 325 bin 179 kişiye ulaştığı kaydedildi.
Yazıcı: Bankalarla ilgili uyuşmazlıkların muhatabı tüketici mahkemeleridir
Hayati Yazıcı, yaptığı açıklama ile medya haberlerinde bankaların vatandaştan aldıkları kredi kartı aidatı, kredi dosya masrafı gibi ücretlerin, Başbakanlık BİMER sistemine şikayet yapılması kaydıyla hiçbir işleme gerek kalmaksızın söz konusu kesintilerin ödenebileceği
Bank Asya ve Asya Emeklilik’ten ‘BEStival‘ kampanyası
Kampanyadan faydalananlar, kredi kartı aidatı ve hesap işletim ücreti ödemiyor. İnternet, ATM, telefon bankacılığı ve Asya Cep şubesinden ücretsiz para transfer ediyor. Şube kanalından yapılan para transferlerinde, kiralık kasa ücretinde, 25 Yapraklı Çek Karnesi masrafında, konut ve taşıt finansmanı dosya masraflarında yüzde 50 indirim hakkı
TCMB'den BDDK'nın kredi büyümesi ve dağılımına yönelik tedbirlerine destek
* Finansal istikrarın korunması ve parasal aktarım mekanizmasının daha da güçlendirilmesi amaçlarıyla kurumsal kredi kartı ve kredili mevduat hesabı azami faiz oranlarına üst limit konularak, oranların makul seviyelere düşmesi sağlanmıştır.
1 TIR domates 10 cep telefonu, 1 TIR mermer 1 bilgisayar ediyor
Cari açık karşısında da önlem olarak kredi kartında taksitin önüne geçilmesi konuşuluyor. Kredi kartı harcama toplamı 80 milyar lira. Türkiye’de perakende cirosu 500 milyar lira civarında.
Almanların 6'da 1'i kadar tatil yapıyoruz
Koray Akman, kredi kartına taksitli tatilin engellenmesinin pek çok açıdan önemli sıkıntılara sebep olacağını söyledi. Geçen haftalarda BDDK Başkanı Mukim Öztekin’in, “Tatil bir öncelik olabilir mi?
Hazine’den dolandırıcılık ikazı: Sigorta için arayanlara itibar etmeyin
Bu sene sigortanızı yenilememiz gerekiyor, kredi kartı bilgilerinizi verir misiniz?” denilerek dolandırıldığını ifade etti.Ahmet Genç, bu tür telefonlara itibar edilmemesi uyarısında bulundu.
Hakem heyeti kararına direnen 4 bankadan tahsilatı icrayla yaptı
BURSA - Bankaların aldıkları kredi kartı aidatları, kredi dosya masrafı ve hesap işletim ücretleri ilçe kaymakamlıkları bünyesindeki tüketici sorunları hakem heyeti kararıyla geri alınabiliyor. İstanbul’da ikamet eden Hamdi Sipahi, 4 ayrı bankadan kredi kartı aidatı, dosya masrafı ve hesap işletim ücretini hakem heyeti kararıyla aldı.
TÜKODER'den Cumhurbaşkanı Gül'e veto çağrısı
Kredi kartı aidatları için de benzer bir düzenleme yapılarak bankaların hiçbir hizmet içermeyen basit bir kart basmaları ve bundan yıllık aidat almamaları kabul edilirken, hizmet içeren kartlardan yıllık aidat almaları da kabul
ETİK Başkanı İşler: Kredi kartı sınırlamaları turizmi engellememeli
(TÜROFED) Başkan Yardımcısı, Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK)'nun kredi kartı harcamalarını kısıtlamaya yönelik adımları çerçevesinde kredi kartına taksitle yapılan tatil alışverişlerine getirmeyi planladığı sınırlamanın, iç turizmin gidişatında
Babacan’dan kredi ve kart açıklaması: Makul genişlemenin önünü açacağız
İSTANBUL - Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, kredi ve kredi kartında aşırılığın olduğu alanlara dokunacaklarını ifade etti. Babacan, “Malum aşırılık ekonomiye zarar veriyor.
GSM firmaları ve yetkilendirdiği şirketler, aboneden kart bilgisi isteyemeyecek
Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK), GSM firmalarının yetkili tele satış firmalarına yönelik şikayetlerin artması üzerine, cep telefonu abonelerinin kredi kartı bilgilerinin kullanılması suretiyle işletmeci veya işletmeci tarafından yetkili kılınan firmalarca arama veya aranma yöntemiyle sunulan TL yükleme, fatura ödeme
Boydak'tan kredi kartı uyarısı: Limit sınırlamasında ayar çok kaçırılmamalı
İSTANBUL - Boydak Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Boydak, kredi kartı limitlerine sınırlama getirilmesini olumlu karşıladı. Boydak, “Ama burada çok dikkatli davranmalıyız.
SGK, prim borçlarını artık banka kartları ile tahsil edecek (Özel)
Bu uygulamaya göre tahsilat işlemlerinde kredi kartı yanında banka nakit kartları da kullanılabilecek.HEM KREDİ KARTI HEM DE NAKİT KARTLAR KULLANILABİLECEKUygulamanın açıldığı tarihten itibaren halen Ziraat Bankası üzerinden yürütülen uygulama kapatıldı.
Üst yöneticilerden cari açık uyarısı
Tabii tasarruf oranlarının artırılmasının ilk sinyallerini tüketici kredilerine ve de kredi kartı kullanımına getirilecek kısıtlamalarda görmeye başlıyoruz. İlerleyen dilimlerde göreceğiz de.
iTunes kartlar artık tüm NT’lerde
Kredi kartı kullanmak istemeyen ya da farklı nedenlerle harcadığı kadar satın almak isteyenler için ideal seçim olan iTunes kartları, talimatlarla kolayca yükleniyor.NT’de satılan iTunes kartlar dünyada olduğu gibi 25 ve 50TL’lik iki farklı seçenekle sunuluyor.
Banka, emekliyi 5 lira için 3 yıl, 1 kuruş için 1 ay taciz etti
BURSA - Bursa’da, kredi kartını borcunu ödeyerek iptal ettirmesine rağmen bankanın önce 5 lira ardından sadece bir kuruş alacağı için kendisini taciz ettiğini öne süren bir kişi Tüketici Dernekleri Federasyonu’na (TÜDEF)
Telefon dolandırıcısı çete mağdurlara parayı çalılık ve çöpe attırmış
, kredi kartı ile kuyumcudan aldığı altını bozdurdu. S.G'nin durumundan şüphelenen yakınları durumu Bursa Emniyet Müdürlüğü 155 Polis İmdat Hattı'na bildirdi. Ekipler, takip ettikleri S.
Tüketicilerin yüzünü güldürecek tasarı Meclis’e geliyor
bakanlığın ve BDDK tarafından belirlenecek ücretleri alabilecek ve tüketicilere yıllık üyelik aidatı ve benzeri isim altında ücret tahsil edilmeyen bir kredi kartı sunmak zorunda olacak.- Temerrüt hali de dahil olmak üzere, tüketici işlemlerinde bileşik faiz uygulanmasına son verilecek.
BBP Lideri: Kılıçdaroğlu, ABD Büyükelçisi ile 2,5 saat ne konuştu açıklasın
Hükümetin faiz lobisine karşı hiçbir girişimde bulunmadığını öne süren Destici, “Yada 54 milyon kredi kartı kullanıcısı bu ülkede enflasyon yüzde 6 ise. Benim vatandaşım kredi kartına yüzde 25-35arası yıllık faiz ödüyor.
Sosyal güvenlikte 3G ve 4G donanımlı araçlardan hizmet dönemi
Mobil pos cihazlar ile kredi kartı kullanılarak her türlü ödeme yapılabilecek. Gerek duyulduğunda kimlikler teyit edilebilecek. SGK’ya ait Mobil SGM Aracı, Cebıt Bilişim Eurasia Fuarı’nı turlayan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yılıdırım’ın da ilgisini çekti.
MHP’li Dumanlı: Hangi tasarrufla büyüyeceksiniz?
Bu kapsamda alınacak tedbirler arasında ilk etapta kredi kartı harcamaların kontrol altına alınması ve kredi kartı verilmesinde gelir kıstasının dikkate alınacağı vurgulanmaktadır. İkinci aşamada da kredi kartlı satışlarda taksit sayısının azaltılması gerektiğine işaret edilmektedir.
Vatandaş sordu, müftülük fetva verdi: Bankaların verdiği para puan caiz
BURSA - Kredi kartı kullanıcılarının, yaptıkları alışverişlerin karşılığında verilen 'para puan, bonus puan, chip para' adı altındaki banka ödemelerinin caiz olduğu bildirildi. Bir vatandaşın konuyla ilgili sorusunu cevaplandıran Bursa Müftülüğü, bonus paranın caiz olduğunu açıkladı.
Polisten vatandaşa: Kredi kartı alırken ilk işiniz şifreyi değiştirmek olsun
BURSA - Kredi kartı dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşları uyaran Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığı, kredi kartı alındığında şifresinin değiştirilmesi gerektiğini bildirdi. Kredi kartı kullanırken dikkat edilecek hususları açıklayan Asayiş Dairesi, "Sahip olduğunuz kredi kartını alır almaz şifresini değiştiriniz.
'Telgraf da teknolojiye yenik düştü, stop!'
İnternet üzerinden PTT sayfasına girildiğinde kredi kartı ile ücret ödenerek bu işlemler yaptırılabiliyor. Sefa Bilal, telgraf çeken emektar personellerden biri. 20 yıl olmuş bu işe başlayalı.
Gürsel Tekin: Seçim sonrası İzmir'e kardeş bir belediye daha gelecek
Aldıkları maaşların yetmediğini söyleyenlere Tekin, ekonominin gün geçtikçe kötüleştiğini belirterek, “Kredi kartı ile çekilen paralarınızda faize dikkat edin.” dedi. Bir kuruyemiş dükkanında tezgahın arkasına geçen Tekin burada vatandaşlara satış yapıp gazetecilere de çikolata ikram etti.