kriminal polis laboratuvarı

Ateşli silahlarla işlenen suçlarda DNA analizi yapılacak
BURSA - Uludağ Üniversitesi şehirdeki kamu kurum ve kuruluşlarıyla işbirliği yapmaya devam ediyor. UÜ Proje Yönetim Merkezi ile Bursa Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürlüğü 9 Ekim 2013 tarihinde Rektörlük B salonunda proje sözleşmesine imza attı.
Polis, hırsızı ayak izinden yakaladı
Deliller, incelemeler için Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürlüğüne gönderildi. Yapılan inceleme sonucu elde edilen ayak izinin, olay ile ilgili yakalanan şahsa ait olduğu tespit edildi. Olayın faili adli makamlara sevk edildi.
2 kadını öldürmekten yargılanan sanık 'Ben kimseyi öldürmedim' dedi
tarafından verilen CD’nin orijinal olup olmadığının ve hangi tarihte doldurulduğunun tespiti için Kriminal Polis Laboratuvarı'na gönderilmesine, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi. Bir sonraki duruşma 16 Temmuz 2013 ertelendi.
Kriminal polisi: Adli antrpolojiyi kullanıyoruz ve gelişmeleri takip ediyoruz
Açıklamada, “Kriminal Polis Laboratuvarı (KPL) adli antropoloji alanındaki bilimsel gelişmeleri ve yenilikleri takip etmek için ulusal ve uluslararası eğitim ve çalıştaylar düzenlemektedir. Bu doğrultuda, KPL Antropolojik İnceleme Laboratuvarı personeline Adli Tafonomik İnceleme Eğitimi ve Çalıştayı düzenlenmiştir” denildi.
Rize'de uyuşturucu hap operasyonu
Ele geçirilen suç ve suç unsurları incelenmek üzere Samsun Kriminal Polis Laboratuvarı'na gönderildi. 'Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak ve Nakletmek' suçlaması ile adliyeye sevk edilen zanlılar tutuklanarak, Kalkandere Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na teslim edildi.
Yargıtay, magandaya verilen 18 yıllık hapis cezasını onadı
Olay yerinden elde edilen mermi çekirdekleri ile ele geçirilen ruhsatlı tabanca üzerinde İstanbul Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürlüğü'nce yapılan mukayesede olay yerinde elde edilen mermi çekirdeklerinin Gevren'in tabancasından çıktığı tespit edildi.
Polis, kimliği meçhul kafatasını yüzlendirdi
ANKARA - Ankara Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürlüğü Antropolojik İnceleme Laboratuvarı tarafından kimliği meçhul bir cesede ait kafatası üzerinde yeniden yüzlendirme çalışması yapıldı. 4 Nisan 2007 tarihinde İstanbul'un Şile ilçesine bağlı Göksu Köyü Kemallı Mahallesi'nde kimliği meçhul bir cesede ait kafatası bulundu.
Ölü bulunan kadının katil zanlısı komşusu çıktı
'nin yakın çevresi, hurda sattığı kişiler ve akrabalık bağı olan bazı şahıslardan kan örnekleri alınarak İstanbul Kriminal Polis Laboratuvarı'nda gönderilerek incelendi. Adli tıp raporuna göre M.
TÜBİTAK'ın geliştirdiği sistemle faili meçhuller daha hızlı aydınlatılacak
Proje kapsamında üretimi tamamlanan veri giriş ve sorgulama üniteleri öncelikle Ankara, Adana ve İzmir’deki Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürlüklerine kurulumları yapılan sistem, balistik uzmanlarınca yapılan testleri başarıyla geçti.
Kazım Çillioğlu'nun arkasında bıraktığı iddia edilen nottaki imza sahte çıktı
Malatya Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı'nın Diyarbakır Kriminal Polis Laboratuvarı’na gönderdiği "Bu, Türklüğün var olma mücadelesidir. Bir an önce geniş kapsamlı düşünmeliyiz.” ifadeleri bulunan notun da Çillioğlu'na zorla yazdırıldığı ihtimali üzerinde duruluyor.
İzmir'de terör örgütü operasyonunda el yapımı bomba ele geçirildi
Bombalar, incelenmek üzere Kriminal Polis Laboratuvarı'na gönderildi. (CİHAN)
Sahte belgeyle iki kişiyi, PKK'ya yardımdan andıçlamışlar (Özel)
Belgeyi inceleyen kriminal polis laboratuvarı 4 adet belgedeki yazılar ile Nafis Çapan, Abdurrahman Çakay ve Nizamettin Özturan'ın mevcut mukayese yazıları arasında fark olduğunu ve yazıların bu kişilerin elinden çıkmadığına karar verdi.
Delilden sanığa ulaşma yaklaşımı yaygınlaşıyor
Halen Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Kayseri, İstanbul, İzmir ve Samsun’da hizmet veren Kriminal Polis Laboratuvarı (KPL) Müdürlükleri, suçların aydınlatmasında önceliği delile veriyor.
Gerçek çeklerin sahtesini basan çete çökertildi
Ele geçirilen çeklerin İstanbul Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürlüğü tarafından yapılan incelemelerinde; 104 ayrı olayda elde edilen sahte çeklerin özelikleri ile aralarında matbu basım özelikleri yönlerinden benzerlikler bulunduğu belirlenirken bahsi geçen çeklerin tek
Kocaeli'deki kimyasal madde A-4 patlayıcı çıktı
Büyükşehir Belediyesi ekiplerince 7 Ağustos'ta Körfez ilçesinin sahil kesiminde yapılan kazılarda bulunan paketteki kimyasalın İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kriminal Polis Laboratuvarı'ndaki incelemesi tamamlandı.
Kocaeli’nde bulunan 2,5 kilogram A-4 patlayıcı İstanbul'a gönderildi
ilçesindeki sahilde kazı çalışması yapan belediye ekiplerince gömülü halde bulunan 2 kilo 400 gramlık A-4 plastik patlayıcı İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kriminal Polis Laboratuvarı'na gönderildi. Kocaeli’nde 7 Ağustos günü Körfez sahilindeki şantiyede kazı çalışmaları yapan belediye ekipleri, toprağa gömülü halde bir paket buldu.
Askeri casusluk davasında yeni delil klasörleri dağıtıldı
Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Polis Laboratuvarı tarafından hazırlanan ‘el yazısı tetkikine’ ilişkin hazırlanan rapora göre, sanıklar Albay Tamer Zorlubaş, Yarbay Mehmet Emre Sezenler, Teğmen Emrah Küçükakça ve Deniz Mehmet Irak’ın el yazısı örnekleri ile deliller
Erzurum polisi öğretmene saldırı olayını DNA örneklerinden çözdü
'den alınan DNA örnekleri karşılaştırıldı ve İstanbul Kriminal Polis Laboratuvarı'na gönderildi. K.N.'nin DNA'sıyla olay yerinden alınan DNA uyumlu çıkması üzerine Ü.A. da Pasinler’deki konutunda yakalandı.
87 polis, başpolisliğe terfi etti
Erzurum Emniyet Müdürlüğü'nde görevli 85, Polis Meslek Yüksekokulu ve Bölge Kriminal Polis Laboratuvarı'nda görevli 2 polis memuru, başpolis oldu. Erzurum Polisevi'nde rütbe tertifi töreni gerçekleştirildi.
Sanatçı polisler Diyarbakır'da sergi açtı
Serginin açılış törenine Pasaport Şube Müdürü Ali Dönmez, Kriminal Polis Laboratuvarı Şube Müdürü Ali Rıza Üzülmez, polis ve vatandaşlar katıldı. Sergide polis memurları Satı Emici, Mehmet Bulut, Özge Erden, Satı Emici, Taner Hakverdi ve eşi Ressam Ömür Gürsoy Hakverdi’nin çalışmaları yer alıyor.
Emniyet personeli, yasa dışı göç konusunda eğitilecek
Emniyet Genel Müdürlüğü Yabancılar Hudut İltica Dairesi Başkanlığı, Pasaport Dairesi Başkanlığı, Adli Tıp Kurumu, İstanbul Emniyet Müdürlüğü, İstanbul Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürlüğü'nde görevli uzmanlar eğitici olarak görev yapacak.
Cem Ersever cinayet dosyasında Jandarma 'JİTEM’i kabul etti (ÖZEL)
isabet eden MKE yapımı 9 mm çapındaki mermilerin kovanları Jandarma’da kriminal laboratuvarında faili meçhuller arşivi bulunmadığı için Emniyete ait Merkez Kriminal Polis Laboratuvarına gönderilmiş. Ankara dahilinde işlenen faili meçhul cinayetlerle karşılaştırılması istenen kovanların, yapılan karşılaştırılmasında başka cinayetlerle bağlantısı bulunmadığı tespit edilmiş
Kafes belgesindeki notla ilgili emniyet raporunun mahkemeden gizlendiği iddia edildi
Emniyet Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürlüğü, Öğütçü’nün el yazısı örneği ile Kafes belgesi üzerindeki notu karşılaştırıp 26 Şubat 2010 tarihinde bir rapor hazırladı. Raporda, “Ahmet Feyyaz Öğütçü isimli şahsın mevcut mukayese el yazıları ile el yazılı faili meçhul dokümanlardaki el yazıları incelenmiş; aralarında kaligrafik ve karakteristik
Hırsızı saç kepeği ele verdi
Bere, Olay Yeri İnceleme ve Kimlik Tespiti Şube Müdürlüğü ekiplerince muhafaza altına alınarak incelenmek üzere Ankara Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürlüğü'ne gönderildi. Çelik kasa hırsızlığı suçundan 26 Ocak 2010 tarihinde gözaltına alınan C.
'Deliller konuşan birer tanıktır' diyen emniyet, yeni delil avcıları yetiştiriyor
3 ay sürecek kursta, Uludağ Üniversitesi Adli Tıp Ana Bilim Dalı Başkanlığı, Bursa Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürlüğü, Bursa İl Emniyet Müdürlüğü'nde görevli konusunda uzman amir ve memur personel ile uzman personel tarafından hem teorik hem de uygulamalı eğitimler verilecek
Ergenekon davasını yürüten mahkemeden, yargılamanın tarafsızlığına ilişkin açıklama
Mehmet Zekeriya Öztürk'ün belirttiği kan örneklerinin alınmasıyla ilgili Ankara Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürlüğünün ekspertiz raporuna göre, Danıştay saldırısının ardından gözaltına alınan "Ergenekon" davası sanıklarından Mahmut Öztürk, Zeki Yurdakul Çağman, Muzaffer
Emniyetin yeni delil avcıları hazır
Kursta, Uludağ Üniversitesi Adli Tıp Ana Bilim Dalı Başkanlığı, Bursa Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürlüğü, Bursa İl Emniyet Müdürlüğü'nde görevli konusunda uzman amir ve memur personel ile uzman personel tarafından hem teorik hem de uygulamalı eğitimler verildi
Musa Kanğ cinayetinde elde edilen kan dokuları B.E.'nin cinayet zanlısı olduğunu teyit etti
Ankara Kriminal Polis Laboratuvarı'ndan Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı'na Musa Kanğ cinayetiyle ilgili olarak doku analiz tahlil raporları gönderildi. Sonuç, Kriminal Polis Laboratuvarı yetkilileri tarafından, ön bilgi olarak Musa Kanğ cinayetini soruşturan Cumhuriyet Savcısı'na bildirildi.
'Delil dilsiz bir kanıttır' diyen emniyet yeni delil avcıları yetiştiriyor
Yaklaşık 3 ay sürecek kursta, Uludağ Üniversitesi Adli Tıp Ana Bilim Dalı Başkanlığı, Bursa Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürlüğü, Bursa İl Emniyet Müdürlüğü'nde görevli konusunda uzman amir ve memur personel ile uzman personel tarafından hem teorik hem de uygulamalı eğitimler verilecek
İstanbul Emniyeti'nden silah kaçakçılarına baskın
Tabancalarla birlikte ayrıca 10 adet şarjör ile 2 adet de mermi ele geçirildiği ve silahların balistik incelemelerinin yapılması için Kriminal Polis Laboratuvarı'na gönderildiği belirtildi. Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'nde sorguları tamamlanan iki şüpheli sevk edildiği adliyede tutuklanarak cezaevine gönderildi.
İstanbul'da kaçak silah baskını
Tabancalarla birlikte ayrıca 10 adet şarjör ile 2 adet de mermi ele geçirildiği ve silahların balistik incelemelerinin yapılması için Kriminal Polis Laboratuvarı'na gönderildiği belirtildi. Organize Suçlar Şubesi'nde sorguları tamamlanan iki şüpheli sevk edildiği adliyede tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Delil avcıları Bursa'da eğitildi
Yaklaşık 3 ay süren kursta, Uludağ Üniversitesi Adli Tıp Ana Bilim Dalı Başkanlığı, Bursa Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürlüğü, Bursa İl Emniyet Müdürlüğü'nde görevli konusunda uzman amir ve memur personel ile uzman personel tarafından hem teorik hem de uygulamalı eğitimler verildi
Olay yeri inceleme ekipleri Bursa'da eğitiliyor
Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Polis Laboratuvarı Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen 'Olay yeri inceleme ve kimlik tespit temel eğitim kursu' başladı. Uludağ Üniversitesi (UÜ) Adli Tıp Ana Bilim Dalı Başkanlığı, Bursa Kriminal Polis Laboratuarı Müdürlüğü, Bursa İl Emniyet Müdürlüğü'nde görevli konusunda uzman amir ve memur
Keçiören'deki patlamaya el bombasının neden olduğu belirlendi
Kriminal Polis Laboratuvarı'ndan çıkan ilk sonuçlara göre, patlama DM-41 savunma tipi el bombasının infilak etmesiyle meydana geldi. Patlamanın etkisiyle el bombasının kafile numaralarının parçalandığı anlaşıldı.
Uyuşturucu tacirleri, ceza almamak için tarım ilaçlarıyla ekstazi tableti yapmış
Ankara Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürlüğü tarafından incelenen bir olayda, Ankara'da yakalanan tabletlerin "Tarım İlacı" olarak kullanılan maddelerden "2,4-Diklorofenoksi Asetik Asit" aktif maddesini içeren Herbisit (istenmeyen bitkileri yok etmede