küçük yaşta

Akhisar, RAEC Mons'dan Bahattin Köse'yi transfer etti
1990 yılında Almanya'nın Hamburg şehrinde doğan Türk asıllı Alman futbolcu Bahattin Köse, Almanya'nın Armenia Bielefeld futbol takımında çok küçük yaşta futbola başladı. Daha sonra Belçika 1.
Ali Palabıyık: Korkulan değil sevilen hakem olmak istiyorum
İSTANBUL - Küçük yaşta, pek de yetenekli olmadığı futbolculuk macerasını sonlandırdıktan sonra hakemliğe adım atan Ali Palabıyık, "Korkulan değil sevilen hakem olmak istiyorum." dedi.18 yaşında hakemliğe başlayan, 30 yaşında da üst klasman hakemi olan Ali Palabıyık, futbolculuğunun aksine hakemliğinin üzerine her gün yeni birşey koyduğunu
Avrupa Konseyi, sünneti tartışmaya devam ediyor
Küçük yaşta sünnetin psikolojik olarak olumsuz izler bırakabileceğini savunan Alman parlamenter Marlene Ruppert ise sünnetin çocuklardan izin alabilecek yaşa geldikten sonra yapılması gerektiğini ifade etti.
IOF Başkanı Kaas: Oryantiring sporu Nepal'dan sonra Antalya'yı dünyaya taşıdı
koordinatlarıyla yapılan yön bulma sporunun 7 yaşından 85 yaşına kadar yapıldığını belirten Kaas, "Oryantiring çocuklarda kendi kendilerine karar verebilme ve küçük yaşta sorumluluk almayı ön planda tutan spor dalı.
Kasımpaşa'lı Sanharib Malki: 15 yaşına kadar sokakta oynadım
Türk bir anne ve Suriyeli bir babaya sahip olmasına rağmen küçük yaşta hayatının önemli bir bölümünü geçirdiği Belçika yerine Suriye Milli Takımı'nı tercih etmesinin nedenini de anlatan Sanharib Malki, Türkiye'de ve Kasımpaşa'da olmaktan duyduğu mutluluğu tarih etmekte zorlandığını söyledi
Kadir Keleş'in Hızırbeyspor'dan Trabzonspor'a uzanan futbol yolculuğu
Küçük yaşta babasını ve abisini kaybeden, yaşadığı ağır darbelere rağmen ayakta kalmayı başaran inatçı bir Karadeniz insanının hikayesinin ortaya çıkmasına neden olan Kadir Keleş, adeta sabreden derviş gibi.
TamSaha'nın 110. sayısı yayında
Küçük yaşta babasını ve abisini kaybeden, yaşadığı ağır darbelere rağmen ayakta kalmayı başaran inatçı bir Karadeniz insanının hikayesi bu. Kadir Keleş: Sabreden derviş.
Uğur Çiftçi: Ligi üst sıralarda bitirmek istiyoruz
Belirttiğim gibi istememe nedenleri maddi sıkıntılarımız olmasından ve o küçük yaşta her gün 2 saatlik yol çilesi çekmeme karşı çıkmalarından ötürüydü. Şimdi onlara gurur verebiliyorsam ne mutlu bana.
Bakan Yıldırım: Engelsiz Gelişim Projeleri bizim için daha önemli
"Küçük yaşta, daha ilkokula başlamadım. Köyde, babamla gittiğim bayram namazından sonra ilk işimiz elimize torba alıp ev eve dolaşmak. Dolaşıyoruz, evin birine girdiğimde bir odaya dalmak istedim, önüme çıktılar 'aman oraya girme diye' beni çevirdiler.
Eğitim çevreleri yetenekli, öğrenci projesini konuşuyor
Çok küçük yaşta Almanya’ya gelen Yılmaz, ilkokulda gösterdiği başarı sayesinde Oberhausen şehrinin en önemli okullarından birine gitmeyi başarmış.Bir üniversiteye hazırlık okulunda Türk öğrenciye rastlamanın pek mümkün olmadığı o yıllarda ilk önce çok zorlanmış ve daha düşük bir okul türü olan Hauptschule’ye
Türk futbolu gurbetten besleniyor
Mardin doğumlu Ekrem Dağ da küçük yaşta Avrupa'ya gidenlerden. Futbola Avusturya'da başlayan Ekrem Dağ, 2005'te Sturm Graz'dan Gaziantepspor'a geldi. 2008-2012 arasında Beşiktaş'ta top koşturan ve bir kez daha Gaziantepspor'a giden Ekrem, Avusturya Milli Takımı'nda forma giyiyor.
Patpat kazalarının sebebi römorka takılan ikinci şanzıman (Özel)
Patpatlar küçük yaşta çocuklar başta olmak üzere her yaşta insan tarafından köylerde çok kullanılmaya başlandı. Zonguldak'ın Ereğli ilçesine bağlı Ormanlı beldesinde otomobilden çok patpat kullanıldığı belirlendi.
Özel Yamanlar ilkokullarında ZEP uygulanıyor
ZEP eğitimiyle öğrencilerin küçük yaşta hangi alanlarda yetenekli olduğu tespit edilip ona göre yönlendirilmesi amaçlanıyor. Berkeley Üniversitesi'nden Dr.
7 yıldır, abla-kardeş sırt sırta güreşiyorlar
Bayan güreş milli takımının antrenörlüğünü yapan babalarının tavsiyesi üzerine küçük yaşta güreş sporuna adım atan Merve ve Büşra Kenger kardeşler, şampiyonalara beraber antrenman yaparak hazırlanıyor.
Zehra'nın ilham aldığı babaannesi konuştu: Çifte bayram yaşadık
Dünya’da birçok kadın maalesef eğitim alamıyor ve yine kadınların yüzde 40’ı küçük yaşta cinsel istismar kurbanı oluyor." şeklinde konuştu.
Erkek çocuklar babalarını rol model alıyor
ANTALYA - Çocuklar, bir işi yapmada ve güzel işleri sevmede babalarını rol model alırken; aynı zamanda küçük yaşta ellerini, yüzünü yıkama, kitap okuma ve diş fırçalama alışkanlığı kazanmada babalarını örnek alıyor.
Kurbanlık hayvanlarda aranan 3 şart
Yukarıda belirtilen yaşlardan daha küçük yaşta olan hayvan kurban olarak kesilemez. Üçüncü şart olarak ta kurbanlık hayvanın kurban olarak kesilmesine engel olan şu kusurlardan arınmış olması gerekir.
Dilencinin hasılatı yarım günde 140 lira
Zabıta ekipleri, şahısların şehir dışından gelerek mahallelerin işlek caddelerinde engelli olmadığı halde engelli taklidi yaptıkları, küçük yaşta çocukları kullanıp vicdani duyguları sömürdükleri ve kimilerinin de yaşlılıklarını kullanarak dilencilik yaptıklarını tespit etti.
Burç Öğe’de 'Temiz Eller Projesi'
Derya Başcıl, çocukların küçük yaşta el yıkama alışkanlığı edinmesi gerektiğini söyledi. Öğrencilerin okullarda karşılaşabilecekleri enfeksiyonlara karşı özellikle tuvaletlerden sonra ve beslenmeden önce mutlaka ellerini sabunla yıkamalarının öğretilmesinin
Türk Ocakları Başkanı Öz: Anadilde eğitim devlet üniversitelerine de gidecek
Etkinliğe katılanlar konferans öncesi küçük yaşta bir öğrencinin eşliğinde 'andımızı' hep bir ağızdan okudu. Türk Ocakları Genel Başkanı Prof.
Rus yazar: Türkler sağlam aile yapıları ile övünmeyi hak ediyor
Ailede onlara gösterilen saygı daha küçük yaşta çocuklara aşılanır. Türk ailesinde sert bir ataerkil yapının hüküm sürdüğü kabul edilir. Her şeyi ailenin reisi olan baba ve koca çözer.
Engellerini aştı, tek eliyle iki kitap yazdı
Babasını hiç görmeyen ve küçük yaşta annesini de kaybeden Turan Keleş, 8 yaşında kas erime hastalığına yakalandı. 2000 yılından itibaren tamamen yürüyemez hale gelen Keleş, 10 yıl süresince hiç evden dışarı çıkamadı.
Küçük yaşta babasının terk ettiği Pervarili Barış hukuk fakültesini kazandı
SİİRT - Siirt'in Pervari ilçesinde küçük yaşta babası tarafından terk edilen Barış Uras, Siirt Valiliği ile Emniyet Müdürlüğü'nün desteğiyle büyük bir azim göstererek hukuk fakültesini kazandı.Siirt Valisi Ahmet Aydın, Pervari ilçesinde hukuk fakültesini kazanan Barış Uras adlı öğrenciye destek vererek, bir yıllık yurt masraflarını üstlendi.
Beyoğlu'na nefes kesen uyuşturucu operasyonu
’nın da aralarında bulunduğu 2’si küçük yaşta 11 kişi gözaltına alındı. Yapılan baskınlarda, 86 parça halinde satışa hazır 40 gram kokain, 3 kilo esrar, 46 paket bonzai, 185 adet uyuşturucu hap ile 4 adet ruhsatsız tabanca ele geçirildi.
6 yıl sonra gelen hapis cezası, hayatlarını alt üst etti
Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, küçük yaşta çocuğun istismarı ve kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma suçlarından Aynacı’ya toplam 11 yıl 4 ay hapis cezası verildi. Cezanın Yargıtay tarafından onanması üzerine Aynacı, Ferizli Cezaevi'ne girdi.
Çift görme, şaşılık belirtisi olabilir
Şaşılığı oluşturan risk faktörlerine de değinmek gerekirse ailesinde şaşılık hastalığı olanlar, küçük yaşta ateşli hastalık (havale) geçirmiş olanlar, akraba evliliği olanlar, travma (yüksekten düşme, başını çarpma) öyküsü olanlar, sorunlu hamilelik dönemi geçiren veya erken
Kudüs turlarına ‘Rabia’ ayarı (Özel)
İslam tarihinin en önde gelen kadın evliyalarından Rabiatül Adeviyye hazretleri, küçük yaşta anne-babasını kaybettikten sonra çilekeş bir hayat yaşadı. Güzel ahlakı ile herkese örnek olan hanım evliya, kendisine gelen evlilik tekliflerini de reddederek ömrünü ilim ve ibadetle geçirdi.
Arjantin'de Türk koleji öğrencileri Bakan'a moral verdi
Kendisini ziyarete gelen toplam 9 öğrencinin olduğunu öğrenen Kılıç, sayıyı 10'a tamamlayarak "Biz olimpiyatları almanın mutluluğunu yaşarken onlara da küçük yaşta İstanbul'u çok erken yaşta görme sevincini yaşatalım" diye konuştu.
Kız çocuğuna cinsel istismarda bulunan şahıs tutuklandı
MERSİN - Mersin’in Tarsus ilçesinde küçük yaştaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu idia edilen bir kişi tutuklandı. Edinilen bilgilere göre, Anıt Mahallesi’nde bir vatandaşın hırsızlık şüphelisini kovaladığı bilgisi üzerine, olay yerine sevk edilen polis ekipleri, E.
Sırt çantası omurgaya zarar verebilir
İSTANBUL - Fizyoterapist Gökhan Aygül, okul çantalarının yanlış kullanımının küçük yaştaki ve hala omurga gelişimi devam eden çocuklarda ciddi sıkıntılara yol açabileceğini söyledi. Aygül, “Ağır sırt çantası taşımak, okul çocuklarının gelişmekte olan eklem, kas ve ligament yapılarında zorlanmalara neden olarak sırtta belde omurgada kas gerginliğine sırt
Bakan Şahin’den kadına hakarete sert tepki
Küçük yaşta kıza tecavüz ettikleri iddiasıyla söz konusu uzman çavuşların Türk Silahlı Kuvvetleri’nden atıldığını hatırlatan Bakan Fatma Şahin, “Tutuksuz yargılanma kısmı Türk Ceza Kanunu'nun onlara verdiği bir hak gibi gözüküyor
Uşak’taki iki uyuşturucu operasyonu: 16 kişi gözaltına alındı
Olaylarla ilgili olarak yedi erkek, yedi kadın ve iki küçük yaşta şüpheli gözaltına alındı.Doğu illerinden Uşak’a uyuşturucu madde sevkiyatı yapılacağı bilgisini alan polis, belirlediği 64 NL 670, 646 SE 871, 64 LL 079 ve 64 LL 076 plakalı dört minibüsü takibe aldı.
Minik güreşçiler Elmadağ'da kampa girdi
ANKARA - 11 – 13 yaş minikler güreş milli takımı Elmadağ'da kampa girdi. Bu yaş grubunda Türkiye'de ilk defa böyle bir kamp gerçekleştirilirken, küçük yaşta kampa alınanan sporcuları dünya çapında birer güreşçi haline getirmek olduğu kaydedildi.
Acun Ilıcalı: Yeni sezonda jüri dşında herhangi bir değişiklik yok
Küçük yaşta onlara hayal kırıklığı yaşatmayalım. Çocukların küçük yaşlarda o rekabetin içine girmesini ve orada o hayal kırıklığını yaşamasını istemiyorum. Onları şuan bırakalım, büyüdükleri zaman yeterince başlarına bela gelecek zaten.
Göçmenleri suçlayan kitap 1,5 milyon, mağdur göçmenin kitabı 10 bin sattı
Şimşek, küçük yaşta babasının sadece Türk olduğu için öldürülmesini yaşamak zorunda kalmanın yanı sıra güvenlik birimlerinin fahiş itham ve suçlamalarına maruz kaldıklarını kitabında anlatmıştı.Şimşek, “Babam öldürüldüğünde neredeyse suçlu çıkarılmak istendi.
Çocukları ile parkta yatan kadına Vali Coş el uzattı
Babasını küçük yaşta kaybeden annesi İstanbul'da yaşayan Meryem Bostancı, topladığı hurda ve kağıtlardan kazandığı para ve komşularının da yaptığı yardımlarıyla hayatını sürdürdü. Bu sırada ikiz çocukları Cesur ile Barış'ı doğuran genç kadın, günlük 15-20 lira kazandığı parayla da evinin kirasını ödeyemez duruma geldi.
Yaz Kur'an kursunda 80 öğrenci tablet kazandı
Dörtyol Camii Dernek Başkanı Mehmet Gülmez, ödül programı sonrası yaptığı konuşmada, bu tür hediyelerin amacının, çocukların küçük yaşta dini bilgiler ve Kur'an-ı Kerim'i öğrenmesi, tatbik etmesi ve hayatına uygulamasını sağlamak olduğunu belirtti.
Çocukları obeziteden 'Nasreddin Hoca' ve 'Keloğlan' koruyacak
İZMİR - Gediz Üniversitesi ve İzmir Halk Sağlığı Müdürlüğü, çocukları obeziteden korumak, küçük yaşta sağlıklı yaşam alışkanlıkları kazandırmak için örnek bir projeye imza atıyor. Çocukları şişmanlıktan, Nasreddin Hoca ve Keloğlan karikatürlü hikayeler kurtaracak.
Bülent Arınç: Çözüm süreci barışla bitecek
Babam çok küçük yaşta vefat ettiği için onunla olan bayramları daha az hatırlıyorum. Biz 4 kardeştik. Bayramlarda annemin yanına koşardık.
Bu köyde şeker için kapı kapı dolaşmaya gerek yok (Özel)
Bebekler anneleriyle sıraya girerken, küçük yaşta bu adetle tanışmış oluyor.1 TONA YAKIN BONBON DAĞITILIYOREskiden bu çocukların şeker toplamak için kapı kapı dolaştıklarını belirten Fikret Murat, 1977'de vuku bulan bir kazadan sonra herkesin meydanda toplanma kararı
Muhammed Demirci: En güzel golü Galatasaray'a attım
Küçük yaştan itibaren o formayı giymeye çalıştıktan sonra giymek anlatılamaz. Onur Güney: Barcelona’nın kapısından döndüğünüz için pişman mısınız?
Van-Hakkari arasındaki '32 Viraj'a tünel yapılacak
Karaloğlu, konuşmasında Başkale’de yapımı devam eden kamu yatırımları başta olmak üzere, töre cinayetleri, küçük yaşta kız çocuklarının evlendirilmesi, kız çocuklarının okutulması ve barış süreci konularına değinerek Başkaleli muhtarlar ve kanaat önderlerinden destek istedi.
Anaokuluna giden çocuklar daha iyi Almanca konuşuyor
Bu yüzden çocukların küçük yaşta anaokullarına gitmesi için ailelere çağrıda bulunan Czaja, en az iki yıllık eğitimin dile olumlu yansıdığını söyledi.10 ÖĞRENCİDEN DÖRDÜ GÖÇMEN
6 günlük bebeğin makasla kesilen parmağı yerine dikildi
Bu kadar küçük yaşta bir bebeğe replantasyon yapılması varsa bile çok çok az sayıdadır. İlklerden biri olabilir diye düşünüyorum.
Eski uyuşturucu bağımlısı hastane yanında mescit açtı
Mersin'de yaşayan 2 çocuk babası Ahmet Koçak (39), küçük yaşta başladığı uyuşturucu kullanımını, Sağlık Bakanlığı'nın da desteği ile gördüğü tedavi ardından 14 yıl sonra bıraktı. Koçak, tedavi sonrası eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen'in de desteği ile Mersin Devlet Hastanesi'ndeki taşeron firmada temizlik işçisi olarak çalışmaya başladı.
Çocuk istismarına yüksek ceza getiren yasa ekimde çıkarılacak
Küçük yaşta daha çok şiddet içeren veya daha küçük yaşta cinsel içerikli oyunların hizmet verildiği noktadan çıkarılması için her yaş grubu için nasıl bir sistem getirmemiz gerekiyor ve nasıl bir sertifikasyon ve barkod sistemine
Çaldıkları matkaplarla tatile gitmeyi planlayan hırsızlar yakayı ele verdi
'nin küçük yaşta 2 çocuğa zorla hırsızlık yaptırdığı öğrenildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından şüpheli 3 şahıs adliyeye sevk edildi. (CİHAN)
Zihinsel engelliye tecavüz iddiasıyla üç kişi hakim karşısına çıktı
Genç kızın ifadesi doğrultusunda gözaltında tutulan 3 zanlı, küçük yaşta kızı alıkoyma ve ırza tecavüz iddiasıyla akşam saatlerinde Edremit Adliyesi’ne getirildi. Nöbetçi mahkemeye sevk edilen zanlıların adliyedeki sorguları devam ediyor.
Milli Kartingci Berkay’dan Bozbey'e ziyaret
Küçük ralliciyi başarılarından dolayı kutlayan Başkan Bozbey, yeteneklerin küçük yaşta fark edilmesinin önemini vurguladı. Bozbey, Berkay’ı gelecekte Formula 1 pistlerinde görmek istediğini dile getirdi.
Caminin bitirilmesi için oyuncaklarını sattılar
Çocukların yaptığının takdire şayan olduğunu ifade eden İl Müftüsü Gerek, küçük yaşta camiye bu şekilde duyarlılık gösterenlerin, topluma çok iyi örnek teşkil ettiğini söyledi. Bekir Gerek, "Öğrencilerimiz okudukları kitapları, az kullanılmış oyuncakları ve bibloları satarak, elde ettikleri geliri Nur Camisi’ne bağışladı.