küpkıran

Ağrılı dünya kayak birinci ve ikincisi altın ödüllendirildi
AĞRI - Ağrı'daki Küpkıran Kayak Tesisleri'nde düzenlenen spor malzemesi dağıtım töreninde, dünya derecesi alan iki kayakçı da ödüllendirildi. İtalya’nın Vella Camonica şehrinde 2 Eylül 2012’deki 28.
Vali Tekinarslan, Sevgi Evleri'nde kalan çocuklarla kayak yaptı
Eşi Esma Tekinarslan ile dün sabah saatlerinde Küpkıran Kayak Tesisleri'ne gelen Vali Tekinarslan, Ağrı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü bünyesindeki Sevgi Evleri'nde kalan çocuklarla buluştu. Ağrı Valiliği'nin organizasyonu ile kayak merkezine getirilen çocuklardan bazıları, Vali Mehmet Tekinarslan, ve eşi Esma Tekinarslan ile kayak yaparken, kimisi
Ağrı Şehir Mezarlığı'na düzenleme
Yıl Mahallesi sakinlerinin gündeme getirdiği Küpkıran Mezarlığı ile ilgili 100. Yıl Gençlik Derneği yetkilileri ile görüşen Başkan Arslan, bu mezarlığın nisan ayı itibari ile yapılacağı müjdesini verdi.
Mahalleliler, mezarlıklarının yapılmasını istedi
Merkeze bağlı Aşağı Küpkıran köyüne ait mezarlığın 50 yıldan beri yapılan definler nedeniyle 8 yıl önce dolduğunu belirten Kaya, cezaevi karşısında bulunan 100. Yıl Mahallesi'nde mezarlık olarak ayrılan yere defin yapılmaya başlandığını dile getirdi.
Madde bağımlığı konulu yarışmada dereceye girenler ödüllendirildi
Şiir dalında Alpaslan İlköğretim Okulu öğrencisi Selda Demirkaya birinci, Kazım Karabekir İlköğretim Okulu öğrencisi Aysel İncekaya ikinci, Aşağı Küpkıran İlköğretim Okulu öğrencisi Mehmet Dalmaz ise üçüncülüğü elde etti.
Ağrı'da 5 günde 5 intihar
Ağrı Valisi Ali Yerlikaya, kendisini dün akşam asarak intihar eden Küpkıran Köyü Muhtarı Mehmet Karamızrak'ın (63) cenazesine katıldı. Vali Yerlikaya, burada yaptığı açıklamada, "Bugün Tutak ve Diyadin ilçelerini ziyaretimiz sırasında köyümüzün birinde 3 evladı olan bir gelin ile bir genç
Kütahya'da bir sıcak su kaynağı daha bulundu
İl Özel İdaresi'nce İller Bankası sondaj ekibine Küpkıran Tesislerinin kuzeyinde açtırılan diğer sondajda da 213 metre derinlikte 43,6º C sıcaklığında ve yaklaşık olarak 25 lt/sn debiye sahip termal su elde edildi.
Vali Kocatepe, sondaj çalışmalarını inceledi
Kesin sonuçların kuyu bitiminde yapılacak pompa tecrübesi ile tespit edileceğini ifade eden yetkililer, İl Özel İdaresince İller Bankası sondaj ekibine Küpkıran Tesisleri'nin kuzeyinde açtırılan diğer sondaja devam edildiğini, 213 metre derinliğe ulaşıldığını ifade etti.
Ağrı'da 500 dönümlük kent ormanı kuruldu
Ağrı'da Aşağı Küpkıran köyü mevkiinde 500 dönüm arazinin etrafını tel örgüyle çeviren Çevre ve Orman İl Müdürlüğü yetkilileri, alana 70 bin fidan dikti. Vatandaşların yaklaşan yaz mevsiminde ailece kullanabilecekleri güzel bir mesire alanı oluşturacaklarını ifade eden Çevre ve Orman İl Müdürü Cesim Gökçe, mesire alanının
Lise öğrencileri, köy okuluna destek için kermes düzenledi
Naci Gökçe Lisesi'nde yapılan kermeste, Yukarı Küpkıran Köyü İlköğretim Okulu'ndaki anasınıfının araç ve gereç temini için yaklaşık 760 TL yardım toplandı.
Ağrı Aşağı Küpkıran Kayak Tesisi hizmete açıldı
Ağrı Aşağı Küpkıran Kayak Tesisi, Ağrı Valisi Mehmet Çetin ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla hizmete açıldı. Vali Mehmet Çetin, Küpkıran köyü arazisinde beybi lift kayak tesisinin kurulması için İsviçre'den 60 bin lira değerinde 1 adet beybilift aldıklarını ve hizmete açtıklarını
2009 Kayaklı Koşu 1. Etap Yarışması, Ağrı'da Etkinliklerle Başladı
23-25 Ocak tarihleri arasında Aşağı Küpkıran Kayak Pisti'nde yapılacak yarışmaya, 15 il ve 301 kişilik idareci, antrenör ve sporcu katılıyor. Kayaklı Koşu Puanlı 1.