küpü

Reklamcılıkta yeni nesil uygulama
ANKARA - Bugüne kadar reklamcılık alanında kullanılan ürünlere yeni bir soluk geldi. Sır Küpü' ismi verilen sistem ile artık gerçek ürünler dikdörtgen ve kare şeklindeki kutuların içinde hareket edebiliyor.
LYS’nin şampiyon öğrencisi: Böyle bir sınav sisteminde dershaneler olmalı
Boyacı küpü değil, batır çıkar. Öğrencilerimizden olumlu sonuç alabilmek zaman ve yoğun çalışmaya ihtiyacımız var. Mermeri delen suyun gücü değil, damlaların sürekliliğidir.
"KARSMATO, öğrencilerin kendilerini keşfetmelerini sağlıyor"
Kars Özel Sultan Alparslan Koleji Müdürü Fatih Akaslan, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, bu yıl ilki düzenlenen KARSMATO ile illerindeki zeka küpü çocukların kendilerini keşfetmelerini sağlayacaklarını ve olimpiyat takımına yeni öğrenciler kazandıracaklarını söyledi.
Uşak'ta okul sütü dağıtımına başlandı
UŞAK - “Okul Sütü Akıl Küpü” projesi kapsamında, Uşak'taki Yaşar Akar İlköğretim Okulu’nda öğrencilere süt dağıtıldı. Dağıtıma Vali Mehmet Ufuk Erden ve eşi Yeşim Erden, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Bulut, İl Sağlık Müdürü Alper Cem Ünal ve Defterdar Abdullah Kırım katıldı.
Öğrencilere okul sütü dağıtıldı
İSTANBUL - Yarıyıl tatilinin bitmesiyleders başı yapan öğrencilere okulun ilk günü ‘Okul Sütü Akıl Küpü’ projesi kapsamında süt dağıtıldı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı işbirliğiyle yürütülen okul sütü projesi kapsamında ikinci dönemin ilk günü öğrencilere
Kılıçdaroğlu: Hiçbir zaman etnik kimlik siyaseti yapmadık, yapanları aşağıladık
Doğalgaz küpü var. Savaş ilan edecekti. Gemi bile gönderemiyor. Onun için yeni bir süreç başlatmak zorundayız." Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'na (HSYK) da cevap veren Kılıçdaroğlu, "Biz Anayasa'ya göre hukukun üstünlüğüne göre HSYK'yı bağımsız bir yer olarak görüyoruz
Siber olaylara müdahale merkezi kuruluyor
SİBER TEHDİDE BALKÜPÜ SİSTEMİ İLE MÜDAHALE Siber Tehditleri Önleme Projesi'nin yürütülmesi için de siber tehditleri tespit amacıyla bal küpü sistemi kurulacak. Ulusal siber saldırı raporlama sisteminin kurulması ve geliştirilmesi siber tehditlerin tespit edilmesi, izlenmesi ve önlenmesine ilişkin gerekli mekanizmalar geliştirilecek
Gazlı meşrubatlar yerine süt ve ürünleri tüketen çocuklar daha sağlıklı büyüyor
sağlıklı beslenmeleri adına Milli Eğitim Bakanlığımız, Sağlık Bakanlığımız ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızın koordinasyonunda 'Okul Sütü Akıl Küpü' projesi başlatılmıştır. Süt, çocukların sağlıklı büyümelerinde, beslenmelerinde çok önemli bir besin kaynağıdır.
Eriş'ten taraftara tepki: Bu sabırsızlıktan bir vazgeçelim artık
BOYACI KÜPÜ DEĞİL Adanaspor’un bütçesini dengelediğini ve en ufak bir borç bırakmamak için mücadele veren bir kulüp olduğunu açıklayan Eriş, genç oyuncuları piyasaya çıkardıklarını vurguladı.
Bitlis'te menfeze yerleştirilmiş tahrip gücü yüksek bomba bulundu
kilometresi Kekliktepe mevkiinde yağ küpü içinde menfeze yerleştirilmiş tahrip gücü yüksek amonyum nitratlı, el yapımı 30 kilogramlık uzaktan kumandalı bomba tespit etti.Her gün binlerce aracın geçtiği yolda bulunan bomba düzeneği ile birlikte imha edilirken, menfeze patlayıcı yerleştiren PKK'ıların yakalanması için operasyon başlatıldı
Türkiye'de süt tüketimi Norveç'in yaklaşık 6'da biri kadar
Ay, "3 bakanlığın okullarda uygulamaya koyduğu 'Okul sütü akıl küpü' projesini ülkemizde son 40 yılın en önemli çalışması olarak görüyoruz. Geç kalınmış ama çok güzel ve yerinde bir proje.
"Her yaş ve dönemde süt içilmeli"
Sevinç, 'Okul Sütü Akıl Küpü Projesi' ile okul çağındaki çocuklara süt içme alışkanlığı kazandırılmak istendiğini hatırlattı. Toplum olarak yeterli düzeyde hayvansal protein alınmadığını belirten Dr.
Üzümlü'de 7 okulda bin 100 öğrenci süt içti
İlköğretim Okulu’nda düzenlenen süt dağıtım töreninde, eğitim alanında yapılan projelerden dolayı oldukça memnun olduklarını ifade ederek, "Bugün Okul Sütü Akıl Küpü projesi ilçemizde başladı. Devletimizin her alanda olduğu gibi eğitim alanında da değişim ve dönüşüm çalışmalarını memnuniyetle izliyoruz.
Iğdır'a 25 bin ilköğretim öğrencisine süt dağıtıldı
IĞDIR - Iğdır’da, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı'nın ortaklaşa yürüttüğü 'Okul Sütü Akıl Küpü' projesi kapsamında ilk süt dağıtımı yapıldı. Süt dağıtımı, Iğdır Milli Eğitim Müdürü Dincer Ateş’in öncülüğünde il genelinde ana sınıftan 5.
Hakkari'de 4 öğrenci okul sütünden rahatsızlandı
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı'nın ortaklaşa yürüttüğü 'Okul Sütü Akıl Küpü' projesi kapsamında Hakkari Şehit Vali Derviş Yalım İlköğretim Okulu'nda ücretsiz dağıtılan sütlerden içtikten 4 öğrenci dün gece rahatsızlandı.
'Manisa'da sütlerden kaynaklanan besin zehirlenmesi olmadı'
MANİSA - Manisa İl Halk Sağlığı Müdürü Ziya Tay, "Okul Sütü Akıl Küpü" projesi kapsamında ilde dağıtılan sütlerden kaynaklanan bir besin zehirlenmesi yaşanmadığını bildirdi. Tay, yaptığı açıklamada hastanelere yapılan az sayıda başvurunun besin zehirlenmesi değil, süte duyarlılık olduğunu belirtti.
Okullarda dağıtılan süt temiz çıktı
BURSA - Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığının ortaklaşa yürüttüğü ‘Okul Sütü Akıl Küpü’ projesi kapsamında okullarda dağıtılan sütten alınan ilk numuneler temiz çıktı.
Çanakkale’de okullarda süt dağıtımına başlandı
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı'nın ortaklaşa yürüttüğü "Okul Sütü Akıl Küpü" projesi, Türkiye genelinde geçen hafta başlandı. Çanakkale’deki dağıtım ihalesini alan firmanın çalışmalarını tamamlamasının ardından bugün öğrenciler süt içmeye başladı.
Sütü önce öğretmenler sonra öğrenciler içti
HAKKARİ - Türkiye genelinde başlatılan” okul sütü akıl küpü” projesi kapsamında Hakkari’de dağıtılan sütleri önce öğretmenler, sonra öğrenciler içti. Milli Eğitim, Sağlık ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın koordinasyonunda ilköğretim 5.
Okulda süt içtikten sonra rahatsızlanan 40 öğrenci hastanelik oldu
İSTANBUL - İstanbul Eyüp Yeşilpınar 75. Yıl İlköğretim Okulu ve Okmeydanı Piripaşa İlköğretim Okulu’nda ‘Okul Sütü Akıl Küpü’ projesi kapsamında dağıtılan sütlerden içen 40’a yakın öğrenci, rahatsızlanarak hastanelere
Polatlı’da sütten rahatsızlanan öğrenciler hastaneye kaldırıldı
ANKARA - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı'nın ortaklaşa yürüttüğü ‘Okul Sütü Akıl Küpü’ projesi kapsamında Ankara’nın Polatlı ilçesinde dağıtılan sütten 38 öğrenci rahatsızlanarak
Bitlis'te öğrencilerin sütten zehirlendiği iddiası
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından ortaklaşa yürütülen ‘Okul Sütü Akıl Küpü Programı çerçevesinde dağıtılan sütten zehirlenen öğrenciler ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.
Fethiye’de zehirlenen 13 öğrencinin tedavisi sürüyor
şunları kaydetti: “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı ile işbirliği sonucu düzenlediği ‘Okul Sütü Akıl Küpü’ projesi kapsamında Vali Recai Güreli İlköğretim Okulu'nda saat 10.
Tokat'ta “Okul Sütü Akıl Küpü Projesi” başladı
TOKAT - Tokat Valisi Şerif Yılmaz, “Okul Sütü Akıl Küpü Projesi” kapsamında düzenlenen süt dağıtım programına katıldı. Gıda Tarım ve Hayvancılık, Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlığı’nın ortaklaşa yürüttüğü “Okul Sütü Akıl Küpü Projesi” kapsamında Tokat il merkezinde faaliyetini
İstanbul’da öğrencilerin sütten zehirlendiği iddiası
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı'nın ortaklaşa yürüttüğü 'Okul Sütü Akıl Küpü' projesi kapsamında öğrencilere süt dağıtımı başladı. Esentepe, 50. Yıl ve Nene Hatun İlköğretim Okulu'nda okuyan bazı öğrenciler bugün saat 15.
Okullarda dağıtılan sütü kaymakam test etti
BALIKESİR - Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı'nın ortaklaşa yürüttüğü 'Okul Sütü Akıl Küpü' projesi kapsamında dağıtılan sütleri kaymakam test etti. Balıkesir Edremit’te Karagöz İlköğretim Okulu'nda başlatılan süt dağıtımına Edremit Kaymakamı Osman Tunç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Atanur Çağlayan, Sağlık Grup
Karapürçek'te 11 öğrenci daha süt içtikten sonra rahatsızlandı
Gıda, Tarım ve Hayvancılık, Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlığı'nın ortaklaşa yürüttüğü 'Okul Sütü Akıl Küpü' projesi kapsamında ülke genelinde olduğu gibi Mecidiye Köyü İlköğretim Okulu'nda da öğrencilere süt dağıtıldı.
Balıkesir'de her gün 78 bin öğrenciye süt dağıtılacak
BALIKESİR - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Sağlık, Milli Eğitim ile Gıda Tarım ve Hayvancılık bakanlıklarının ortaklaşa yürüttüğü "Okul Sütü Akıl Küpü" projesi Balıkesir'de de başladı.
Vali Yenigün: Sağlıklı nesillerin yetiştirilmesinde devletin de görevleri var
ERZİNCAN - Erzincan'da 'Okul Sütü Akıl Küpü' projesi, şölen havasında başladı. Erzincan Valisi Selman Yenigün, sağlıklı nesillerin yetiştirilmesinde anne ve babaların olduğu kadar devletin de görevleri bulunduğunu söyledi.
Serik'te 49 okulda süt dağıtımı başladı
ANTALYA - Milli Eğitim, Gıda Tarım ve Hayvancılık ve Sağlık Bakanlığı'nın ortaklaşa yürüttüğü 'Okul Sütü Akıl Küpü' projesi kapsamında öğrencilere süt dağıtımı Antalya'nın Serik ilçesinde başladı. Kazım Karabekir Anaokulu öğrencileri, Kaymakam Ahmet Ümit'in de katıldığı törenle dağıtılan sütleri içti.
Muğla’da 'Okul Sütü Akıl Küpü' projesi başladı
MUĞLA - Gıda Tarım ve Hayvancılık, Milli Eğitim ve Sağlık bakanlıklarının ortaklaşa yürüttüğü “Okul Sütü Akıl Küpü” projesine başlandı. Ülke genelinde 7 milyon öğrenciye, haftanın beş günü süt verilecek projenin Muğla’daki ilk dağıtımı, Merkez Atatürk İlköğretim Okulu'nda yapıldı.
Sakarya'da 27 öğrenci dağıtılan sütten zehirlendi
Gıda Tarım ve Hayvancılık, Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlığı'nın ortaklaşa yürüttüğü 'Okul Sütü Akıl Küpü' projesi kapsamında bugün öğrencilere süt dağıtılmaya başlandı. Karapürçek ilçesindeki Atatürk İlköğretim Okulu'nda bazı öğrenciler dağıtılan sütlerden içtikten sonra rahatsızlandı.
Zonguldak'ta öğrencilerin süt sevinci
ZONGULDAK - Zonguldak’ta Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı işbirliğiyle yürütülen 'Okul Sütü Akıl Küpü' projesi kapsamında ilk süt dağıtımı gerçekleştirildi.
Manisa'da 112 bin 634 öğrenciye her gün süt dağıtılacak
MANİSA - Gıda Tarım ve Hayvancılık, Milli Eğitim ve Sağlık bakanlıklarının ortaklaşa yürüttüğü "Okul Sütü Akıl Küpü" projesi kapsamında öğrencilere ücretsiz süt dağıtımına başlandı. Manisa Hafsa Sultan İlköğretim Okulu’nda anasınıfı 1, 2, 3, 4 ve 5.
Adıyaman´da 629 okulda süt dağıtımı başladı
ADIYAMAN - Milli Eğitim Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı´nın ortaklaşa yürüttüğü 'Okul Sütü Akıl Küpü' projesi kapsamında öğrencilere süt dağıtımı başladı. Adıyaman´da Namık Kemal İlköğretim Okulu´nda anaokul ve ilköğretim 1, 2, 3, 4, ve 5.
İstanbullu öğrenciler sütlerini içti
Öğrencilerle sohbet eden ve onlara sütün yararlarını anlatan Vali Mutlu, sütlerin üzerindeki ‘Okul sütü, akıl küpü’ yazısını öğrencilere tekrarlattı. Vali Mutlu’nun basın mensuplarına yönelik "Siz süt içtiniz mi ?
Diyarbakır’da öğrenciler sütten zehirlendi
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı'nın ortaklaşa yürüttüğü 'Okul Sütü Akıl Küpü' projesi kapsamında öğrencilere süt dağıtımı bugün başladı. Diyarbakır'daki bazı okullarda öğrenciler sütü içtikten bir sonra sonra karın ağrısı ve kusma şikayetleriyle hastanelere kaldırıldı.
Polatlı’da 11 bin 800 öğrenciye süt dağıtıldı
ANKARA - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı'nın ortaklaşa yürüttüğü ‘Okul Sütü Akıl Küpü’ projesi kapsamında Ankara'nın Polatlı ilçesinde 50 okulda 11 bin öğrenciye süt
Kılıçdaroğlu: Yolsuzluk marşları var, beraber yürüttük biz bu yollardan
Sır küpü de var, para küpü de var. Kervan yürüyor. Bunların bir de yolsuzluk marşı var. Recep Tayyip Erdoğan, mikrofonu görünce dayanamaz.
Bahçeli: Terör örgütü ile pazarlık yapanlar hesabını bir gün verecek
ANKARA - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın MİT Müsteşarı Hakan Fidan hakkında 'sır küpüm' demesini eleştirerek, terör örgütü ile yapılan pazarlıkların bir
Kışanak: Başbakan’ın ‘Sır küpüm’ sözü siyasi sorumluluk açısından önemli
MERSİN - Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Eş Genel Başkanı Gülten Kışanak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın MİT Müsteşarı Hakan Fidan için söylediği “Sır küpüm’ sözünün Kürt meselesinde siyasi sorumluluk aldığını göstermesi açısından önemli olduğunu söyledi.
MHP'li Vural'dan Başbakan'a 'sır küpü' eleştirisi
ANKARA - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı, 'sır küpü' olarak nitelediği MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile ilgili eleştirdi. Başbakan Erdoğan'ın MİT Müsteşarı Hakan Fidan'a hukuk dışı görevler verdiğini öne süren Vural, "Bu sır küpü, PKK terör örgütüyle müzakereler yapıyor.
MHP, Başbakan’a ‘sır küpü’nün neleri ihtiva ettiğini sordu
ANKARA - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Başbakan Recep Tayip Erdoğan’a "Benim sır küpüm. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin sır küpü.
Başkan Genç, Başbakan Erdoğan'dan ikinci ödülünü aldı
Okulu ve Eğitim Merkezi, Hacıismail Aile Okulu ve Eğitim Merkezi, yaşlılarımız için İkinci Bahar Yaşam Merkezi, çocuklarımız için Canik Anaokulu ve Akıl Küpü Etüt Merkezi, Bilgi Evleri yaptık. Yine Canik Kültür Merkezi, Hasan Doğan Spor ve Eğitim Merkezi ailelerimizin yararlanabildiği tesisler.
Belediye Başkanı Genç: Çocukları ve gençleri çok seviyorum
Başkan Genç, Canik Anaokulu ve Akıl Küpü Etüt Merkezi (CAKEM)'nde eğitim alan öğrenciler arasında düzenlenen kitap okuma yarışmasında birinci olan öğrenciler ile deneme sınavı birincisine ödüllerini verdi.
Belediye Başkanı Genç: Canik'te yaşayan gençler çok şanslı
olacak genç kuşakların, her türlü kültürel, sportif, sanatsal, bilimsel alanlarda kendilerini en üst düzeyde geliştirebilmeleri amacıyla Anaokulu ve Akıl Küpü Etüt Merkezi, Canik Kültür Merkezi, Hasan Doğan Spor ve Eğitim Merkezi, Gençlik Merkezi, gençlerimizin hizmetindeGençler için en çok yatırım yapılan bölge Canik'tir
"Türkiye'de yapılan her dört binandan birinde bims kullanılıyor"
ISPARTA - Dünya’da bulunan 21 milyar metre küp pomza rezervinin 9 milyar metre küpü Türkiye’de yer alıyor. Dünya pomza rezervinin yüzde 43’üne sahip olan Türkiye’de yapılan her dört binandan birinde bims kullanılıyor.
Kılıç: Hayatımda yumurta fırlatma gibi romantik protestoları hiç benimsemedim
Eğitimin ideallerle taçlandırılması gerektiğini belirten Bakan Kılıç, “Eğitiminizi ideallerinizle taçlandırmazsanız, bilgi küpü olursunuz. Bir süre sonra sırtınızdaki bilgi küpü ağır gelmeye başlar, belinizi büker, ‘Ben bu yükün hamalı niye oldum’ diye hayıflanırsınız ama iş işten geçer.
Polis, elektrikli bisikletlere ceza kesmeye devam ediyor
Buna göre, 'Motorlu bisiklet silindir hacmi 50 santimetre küpü geçmeyen içten patlamalı motorla donatılmış ve imal hızı saatte 50 kilometreden az olan bisikletlerdir' şeklinde tanımlanmıştır. Aynı yasanın 38'inci maddesinde ise A1 sürücü belgesinin motorlu bisiklet kullanıcılarının verilen belge olduğu belirtilmiştir.
"Hacı kalmak hacca gitmek kadar önemli"
olunması gerektiğini anlatan Coşkun, "Şu andan itibaren sabır konusunda kendimizi planlayalım, programlayalım ve kutsal yolculuğumuz esnasında adeta sabır küpü olalım. Şu andan itibaren yüce Allah’ın çağrısını aldınız ve hacı olmak için yollara düştünüz.