küpür

5 Euro üzerinde Kiril alfabesi banknotu tedavülde
Yerli "EВРО" yazısı Avrupa küpür serisi dahilinde basılmaya başlandı. Söz konusu 5 Euro banknotunda sahtesinin yapılmamsı için daha fazla önlemler ile korunduğu, hologarm bölgesinde 2 bin yıllık amfora resminin yer aldığı belirtildi.
Karısının öldürülmesine dayanamadı, kendini vurdu
Plastik fabrikasında çalışan Osman Küpür (35) daha önce bir evlilik yapıp, boşanan bir çocuk annesi Aslı Yıldırım ile dini nikahla evlendi. Aslı Yıldırım(34) eski işe Fırat Karabulut(35) tarafından 2 ay önce öldürüldü.
'Almanya Treni' belgeselinin galası yapıldı
Röportajların yanında, gazete arşivlerinden küpür taramaları yapıldı. Ailelerin şahsi resim albümleri ve arşiv belgeleri değerlendirildi. Ayrıca belgeselin ilk bölümünde Osmanlı Devleti döneminde fetih hareketi için Avrupa’ya akın eden Türklerin hikayelerine yer verildi.
‘Almanya Treni’ izleyiciyle buluşuyor
Röportajların yanında, gazete arşivlerinden küpür taramaları yapıldı, ailelerin şahsi resim albümleri ve arşiv belgeleri değerlendirildi. Belgesel gala gösteriminden sonra Almanya Treni Belgeseli, Kanal 24 ekranlarında izleyici ile buluşacak.
Karekod sistemi ile eczanelerden emanet ilaç alma devri kapandı
Karekod sistemiyle birlikte eski ambalajlarda bulunan fiyat bilgisini içeren küpür ve barkod sistemi kaldırılırken, sistem gereği eczanelerden emanet ilaç alım devri de kapanmış oluyor. Türk Eczacılar Birliği 12.
DÜZELTME - Bakan Dinçer: SGK, kare kodsuz ilaç satan eczacıların parasını ödemeyecek
Küpür kesmeye, şunu bunu yapmaya gerek yok. Reçeteye işlem yaptığı andan itibaren bir tuşla bizim kuruma gönderecek ve biz de onları toplayacağız, kontrolüne gerek kalmayacak. Burada kayıt dışılık var mı?
SGK, eczacılar için 'Kara Kod' uygulamasını başlatıyor, kara kodsuz ilaç satanların parası ödenmeyecek
Küpür kesmeye, şunu bunu yapmaya gerek yok. Reçeteye yaptığı uyguladığı andan itibaren bir tuşla bizim kuruma gönderecek ve biz de onları toplayacağız, kontrolüne gerek kalmayacak. Efendim burada kayıt dışılık var mı ya da yanlış uygulama var mı demeye gerek kalmayacak.
Genç Siviller'den, kapatma davasını 'küpürtme' çağrısı
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'nın AK Parti hakkında gazete küpürleri ve google aracılığıyla açtığı kapatma davasının hatırlatıldığı açıklamada, "Vatandaş Google'da gez, küpür kes Başsavcıya yolla, bu davayı sen de küpürt" çağrısı
Genç Siviller'den 'kupürlü' protesto
Vatandaş küpür kes. Başsavcıya yolla. Bu davayı sen de kupürt!" şeklinde tepki gösterdi. Grup daha sonra yanlarında getirdiği gazete kupürlerini Yargıtay'a vermek istedi.
Bakan Akdağ: Eczanelerdeki krizinin aşılması için kurumlar çalışıyor
Medula sistemi ile ilaç takip sisteminin farklı olduğuna vurgu yapan Akdağ, "İlaç takip sistemi, Türkiye'de ilaç sahteciliğinin, küpür sahteciliğinin, sahte ilaç kullanımının, neredeyse yüzde yüz önüne geçecek sistemdir.
Eczacıları gerçek işlerini yapmaya davet etti
Küpür keser, müşteriye bakar, her gün değişen SGK mevzuatlarını takip edip ezberler. Eczacılık bu mu? Bence değil.
Batman'da eczanelere reçete operasyonu: 10 kişi gözaltına alındı
Emin Beyaz ise sahte küpür, sahte reçete, sahte rapor veya diğer şekillerde yapıldığı iddia edilen durumların ortaya çıkarılmasından yana olduklarını söyledi. Beyaz, "Yetkililerden tek isteğimiz kurunun yanında yaşın yanmasına müsaade edilmemesidir.
Gözaltına alınan doktor ve eczacılardan 5 kişi tutuklandı
şarjör, 2 adet kurusıkı tabanca ve şarjörleri, 2 adet bıçak, 53 adet tabanca mermisi ve kurusıkı mermisi, yaklaşık değeri 150 bin TL olan 3 bin adet ilaç küpürü, 4 bin boş ilaç kutusu, 962 adet kupürü kesilmiş ilaç, bin 200 adet reçete, reçete fotokopisi ve boş reçeteler, çok sayıda değişik ilaçlar, ilaç kullanım raporları
Adanalı görme engellilere para ölçer dağıtıldı
Para-Ölçer sayesinde görme engelliler, hem Türk Lirası banknotları hem de madeni paraları ölçerek küpür değerlerini kolaylıkla tespit edip birbirinden ayırt edebilecek. Adana Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği Başkanı Ediz Mut, görme engellilerin ihtiyaç ve beklentileri özellikle dikkate alınarak tasarlanan Türk Lirası ve para
Türk mucitlerin projesi SGK'yı yılda 1.2 milyar TL zarardan kurtaracak
Türk mühendislerin Sağlık Bakanlığı ile ortak hazırladığı proje ile artık korsan ilaç satılamayacak, sahte küpür dolandırıcıları anında yakalanacak. Merkezi İzmir'de bulunan CMM Group tarafından geliştirilen ileri teknoloji ürünü İlaç Takip Sistemi (İTS) ile tüm ilaçların sevkiyat ve satışı Sağlık Bakanlığı Bilgi Merkezi'nden