kürdü

Başbakan Erdoğan: Türk Kürt'ü sevecek, Kürt Türk'ü sevecek
Türk, Kürdü sevecek, Kürt, Türkü sevecek. Böyle olacağız. Onun için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı başlığı altında bir olalım, iri olalım, diri olalım hep birlikte Türkiye olalım. Mesele bu.""BİR OLDUK, İRİ OLDUK, DİRİ OLDUK, TÜRKİYE OLDUK"
AK Partili Şahin: Kimseye iktidarın postalını yalayın demiyoruz
Alevisi de aradığını bizde bulabiliyor, Lazı da bulabiliyor, Kürdü de bulabiliyor, Çerkezi de bulabiliyor. Biz hep beraber bir ülkeyiz, Türkiye’yiz dedik. Onun için her kesimden insanımızın haklarını da sonuna kadar kendi hakkımız gibi korumaya ve onlara iade etmeye çalışıyoruz.
Başbakan Erdoğan: Çözüm süreci bitmemiştir
Bu oyuna artık son verelim, bu ülkede Türkü, Kürdü, Abazası, Boşnağı, Romanı elele omuz omuza aydınlık yarınlara beraber koşalım diyorum. Bölgedeki yeni durumun birilerini rahatsız ettiğini biliyorum.
Başbakan Erdoğan: Cumhuriyetin tapusu 76 milyonun üzerine kayıtlıdır
Kürdü, Gürcüsü, Lazı, Abazası var, 36 etnik unsur var. Hiç kimse bir etnik kökeni makbul sayıp diğerlerini asimilasyona tabi tutamaz. Hiç kimse yoksulu, yolda kalmışı, engelliyi, kadını, çocuğu yaşlı olanı dışlayamaz, ona ikinci sınıf muamelesi yapamaz.
Kimse Yok Mu gönüllüleri geride sevgi ve kardeşlik bağlarını bıraktı
Kürdü, Arabı, Süryanisi, Ermenisi, Yahudisi, Türkü ile hiçbir ayrım yapmadan herkesin evini ziyaret ettiklerini ifade eden Yücesoy, ”Bizim amacımız, burada bölge insanı ile kardeşlik bağları kurmaktır.
Medeniyetler 'Kardeşlik Sofrası'nda buluştu
Bölgemizde Ermenisi, Yahudisi, Kürdü, Arabı ve Türkü bir arada yaşıyor. Dini bayramlarda farklılıkları bir arada görmek bizi gelecek adına umutlandırıyor." Medeniyetler Sofrası'na ev sahipliği yapan Dara Muhtarı İbrahim Bilgiç, 10 bin yıllık coğrafyada birçok milletten ve dinden insanların bir arada yaşadığını söyledi
Denizli Eğitim Gönüllüleri bayramda Bingöllülerin gönlünü fethetti
Hiçbir ayırım yapmadan, sağcısı solcusu, Alevisi Sünnisi, Türkü Kürdü Zazası demeden 8 bin ailenin kapısını çalarak misafir oldunuz.” dedi.Denizlili işadamı Özkan Atik ise bazı kimselerin kendilerine, “Bayramda dünya kadar uçak parası veriyorsunuz.
Deniz Baykal: Ülkeyi uçurumdan kurtarmanın yolu sandıkta fren
Milli kimliğin içinde Lazı, Kürdü, Çerkezi vardır. Bunların hepsine birden Türk milleti denir. Milli kimlik bozulursa çok vahim sonuçlarla yüz yüze kalırız. Irak ve Suriye’deki bugünkü kaosun, acıların benzerini yaşarız.
Başbakan Erdoğan: Paketten milletin yüzde 60-70’i memnun
Ben Türkü, Kürdü, Lazı, Boşnakı da hepsini severim. Çünkü ‘Yaratılanı yaratandan ötürü severim’. Aramıza ayrılık tohumu atmak isteyenlere sadece bu cevabı verin.
Başbakan Erdoğan: 'Demokrasi Paketi' açıklanınca yine çelme takmak isteyecekler
Erdoğan, bu topraklar üzerinde Sünnisiyle Alevisiyle Türkü Kürdü Çerkezi Lazı Gürcüsü Romanıyla tüm etnik kökenleriyle, tüm mezhep inanç ve kültürleriyle asırlar boyunca bir olduklarını beraber olduklarını belirterek, "Ama bizim birliğimize tahammül edemeyenler var, bizi bölerek
Demirtaş: Önemli olan anlaşmazlıkları konuşarak diyalogla barış içinde çözmektir
Kürt sorunundan dolayı 50 bin insanın öldüğünü söyleyen Demirtaş, ''Kürdüyle, Türküyle 50 bin kişi. Peki biz bu meseleye de kan davası gibi bakıp, oturup konuşamaz mıyız? Diyecez ille intikam almak gerekir mi?
Bakan Eker: Çözüm sürecinde yeni bir aşamanın arifesindeyiz
Sümer Park’ta düzenlenen programda konuşan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Diyarbakır’ın Ermeniyi, Süryaniyi, Yahudiyi, Arabı, Türkü, Kürdü kucaklayan bir şehir olduğunu söyledi. Diyarbakır’ın medeniyet tasavvurundaki şifrelerinde barışın yazılı olduğunu ifade eden Eker, “Medeniyet tasavvurumuzun şifrelerinde bu barışın olduğunu biliyoruz.
Erdoğan: Demokratikleşme paketini önümüzdeki hafta açıklayacağız
Biz sizi, Türkü Türk olduğu için değil Kürdü Kürt olduğu için değil, kim olursa olsun hiçbirini ırkından etnik yapısından dolayı sevmiyoruz. Biz tüm insanları bizi yaratan Allah yarattığı için seviyoruz.
Ermeniler, Surp Giragos'ta çözüm süreci için dua etti
Hepimiz Kürdü, Türkü, Hristiyanı, Alevisi tüm toplumla huzur içinde yaşar bu ülkede.” (CİHAN)
Mahalleli cami avlusundaki iftarda buluştu
Bu anlamda Ramazan’ın birleştirici ikliminden istifade etmek istediklerini belirten Yılmaz, “Kürdü, Türkü, Çerkezi ve Avşarı ile birlikte yaşayan bir mahalleyiz. Onun için Ramazan ayını fırsat bilerek ikinci defa orucun 25.
Egemen Bağış Sultanbeylilerle buluştu
Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi, Zazası ve daha niceleriyle hep birlikte Ramazan’ı dolu dolu yaşıyoruz. Ramazan’ın hazzını bizim gibi yaşayamayanlar var.
'Birlikte Yaşama' iftarında hoşgörü rüzgarları esti
Şehrimizde Alevisi ile Sünnisi ile Kürdü ile Çerkezi ile yıllardır bir arada yaşıyoruz. Hatay’ın meşhur tatlısı olan Aşure tatlısı da bu birlikteliğe benzemektedir. Aşure tatlısı malzemesinin biri eksik olursa o tatlı kıvamında olmaz.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Şahin ve Adalet Bakanı Ergin Hatay'da
Kürdü ayırırsan kalan Türkiye olmaz. Müslümanı ayırırsan kalan Türkiye olmaz. Hristiyan’ı, Musevi’yi ayırırsan kalan Türkiye olmaz. Farklı mezheplerden Aleviyi ayırırsan kalanı Türkiye olmaz, başka bir şey olur.
Başbakan Erdoğan: Bu bölgede 7 aydır ocaklara ateş düşmüyor
Biz Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi, Abazası, Romanı ile bir beraber olmaya mecburuz." dedi.Herkesin söylediğini, yaptığını çok hassas bir terazide tartması gerektiğini anlatan Erndoğan, çözüm sürecini bozmak isteyenlerin ellerini vicdanlarına
Bakan Yıldız: Türkü, Kürdü, Arabı hiç bir şekilde ayırt edemeyiz
Türkü, Kürdü, Arabı, hiç bir şekilde ayırt edemeyiz. Her birisi bizim vatandaşımız ve hizmeti bu manada götürmeliyiz." dedi.Hakkari'deki ziyaretlerini sürdüren Bakan Yıldız, Enerji Verimliliği Derneğ tarafından Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen 'Enerji Hanım' toplantısına
Mardin’de fakir sofrasında hoşgörü iftarı
Müslümani, Süryanisi, Hiristiyanı, Kürdü, Türkü, Arabı, Ermenisi ve bütün dünya insanlarını bu Allah’ın sevgisinde buluştursun. Allah sevgidir. Bu sevgiye ihtiyacımız vardır.
Milletvekili Demir: 76 milyonu kardeş sayan bir anlayışımız var
Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi, Alevisi, Sünnisi hepsi bizim vatandaşımız. Ülkedeki gelişmeleri görenler, karanlık işler yapmaya çalışıyorlar, fakat başaramayacaklar." dedi. AK Parti Ayvacık İlçe Teşkilatı'nca Güler Düğün Salonu'nda gerçekleştirilen, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş
Farklı renkler Gazeteciler Yazarlar Vakfı'nın iftar sofrasında buluştu
Alevisi, Sünnisi ile, laiki ve dindarı ile, Kürdü ve Türküyle, Müslüman’ı, gayrimüslimiyle, birbirimizden beslenecek, birbirimizi büyütürken bütün bir ülkenin büyüdüğünü göreceğiz. Başkalarının oyuncağı olmayacak, istediklerinde karışıklık ve kargaşa çıkaramadıkları sarsılmayan ve sağlam bir toplumsal yapıya sahip olacağız.
MARKÖYDER'den Avrupa'ya Gönül Köprüsü
Kürdü ile Türkü ile Arabı, Çerkezi, Lazı ile biz bir bütünüz." dedi. Geziye katılan Mardin Ziraat Odası Başkanı Malik Özkan da geziden dolayı çok memnun olduklarını ve muhabbet bağlarının daha da arttığını vurguladı.
"Madımak’ı bahane edip Başbağlar’da milleti birbirine kırdırmak istediler"
Türkü-Kürdü, Sünnisi-Alevisi 75 milyon hepimiz bu milletin asli fertleriyiz. Biz, hepimiz aynı kilimin desenleriyiz. Farklılıklarımızı zenginlik olarak kabul ediyoruz.
Destici: Başbağlar katliamını unutmadık, unutmayacağız
Bizler bu vatanda Türkmeni Kürdü, Çerkezi Lazı, Boşnağı Zazası Arnavutu, Alevisi Sünnisi hep birlikte barış içerisinde yaşayacağız. Farklılıklarımızı zenginlik kabul edip hepimizin aynı kilimin desenleri olduğunu unutmayacağız.
Kamalak: Karakollar güvenliği tehdit için değil temin için vardır
Kürdü, Türkü, Lazı ve Çerkezi ile. Yazık ki, yanlış uygulamalar sonucu bu ülke birtakım etnik yapılara bölünmeye çalışılıyor. Neticede Çanakkale'de vücutlarını birbirine siper eden şehitlerin çocukları, torunları birbirine düşürüldü.
Alevi dedesi: Türkiye'de Alevi-Sünni ayrımcılığı yok, bunu herkes bilsin
Çözüm sürecinin başarıyla bitmesi için Kurtuluş Savaşı'ndaki birlikteliği örnek gösteren Çetinkaya, Kurtuluş Savaşı'nda Kürdü, Türkü, Alevisi, Sünnisi bir araya gelerek ülkeyi düşmandan kurtardığını söyledi.
Çağlayan:Marjinal grupların ülkeyi küçük düşürme çabaları karşılıksız kalmayacak
Kürdü Türkü bu ülkenin birliği ve beraberliği için bu ülkenin tekliği için tek devlet tek bayrak için birlikte hareket etmişler, şükürler olsun beraber yaşıyoruz. Böylede yaşamaya devam edeceğiz.
Destici: İktidar ve diğer partiler sussun
Eğer siyaseti ülkeleri, büyük Türk milleti için, bu 75 milyonun Türkü, Kürdü, Lazı, Alevisi ile yaşlısı, genci, doğulusu batılısı için yapıyorlarsa, eğer kendi menfaatlerinin ve parti menfaatlerinin önüne ülke ve millet menfaatlerini koyabiliyorlarsa bu üslübdan vazgeçsinler.
Alevi Dernekleri Federasyonu Başkanı: Üçüncü köprü eylemimizi durdurduk
Buna rağmen bu millet, Alevisi Sünnisi, Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi ile birlikte vakarını, birliğini, herkese inat, gaflet içinde olanlara da inat, nadan dosta, şeytan düşmana inat ısrarla birliğini koruma çabası sarf etmektedir, bravo bu millete.
Başbakan Erdoğan'dan birlik çağrısı
Türkü, Kürdü, Lazı , Çerkezi birbirine ayrı düşmeyecek. Biz yaratılanı yaratandan ötürü seven bir milletin mensuplarıyız. Bizde dinsel milliyetçilik olmayacak.
Çelik: CHP ve MHP liderli aynı partinin mensubu gibi konuşuyor
“Bugün Alevisi, Sunisi, Türkü ile, Kürdü ile bütün kardeşlerimizle bir aradayız.” diyen Bakan Çelik, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Çünkü biz bu ülkede vurmadık, öldürmedik. Bu ülkeyi demokratikleştirdik, bu ülkenin ekonomisini güçlendirdik.
STV, Şefkat Tepe'yi yayından kaldırmayacak
Şefkat Tepe'de Türkle Kürdü birleştirici bir çizgi takip edilmektedir. Aynı zamanda terörün arkasındaki odaklar, Türk olsun Kürt olsun fark gözetmeksizin net olarak ortaya konmaktadır. Kişiler ve kurumlar Kürdüyle, Türküyle Lazıyla, Çerkeziyle büyük Türkiye'nin önüne terör belasını kim getirirse Şefkat Tepe bunları deşifre etmeye devam edecektir.
Hatay belediye başkanları Reyhanlı'da
’ diyen Savaş, şunları söyledi: “Bizler Müslümanı, Hıristiyanı, Musevisi, Ermenisi, Alevisi, Sunnisi, Lazı, Arabı, Çerkezi, Türkü, Kürdü biriz ve beraberiz. Farklı siyasi düşüncelere, mezheplere mensup; ancak ortak akılla, sevgiyle, coşkuyla memleketine hizmet üreten belediye başkanları olarak, hemşerilerimizin var olan bu birlikteliğimizi
Taksim’de toplanan bir grup Hatay’daki saldırıları kınadı
Hatay halkı olarak Türkü, Arabı, Kürdü, Ermenisi, Musevisi, Sünnisi, Alevisi ile bu menfur saldırıyı şiddetle lanetliyoruz” dedi.Grup yapılan açıklamanın ardından olaysız dağıldı.
BDP'li Binici: Hükümetimiz, Reyhanlı'daki bu alçak eylemi açığa çıkaracaktır
Ne Kürdü ne Aleviyi ne Sünniyi birbirlerine kırdıramayacaklardır. Reyhanlı'da şu an Türkçe, Kürtçe ve Arapça ağıtlar yükseliyor. Acının dini, dili, ırkı ve rengi yoktur.
Hataylı iş adamlarından saldırıya cevap: Biz birlikte büyüdük, nasıl unuturuz?
Güder, Lazı, Kürdü, Alevisi ve diğer mezhepsel unsurlarıyla binlerce yıllık birliktelik örneği sergilendiğini ifade ederek, "Biz orada beraber büyüdük. Ben Joseph'i, Margo'yu nasıl unuturum?
Yunus Emre, kabri başında dualarla anıldı
" diyen Destici, bu topraklarda Kürdü, Çerkezi, Boşnakı nasıl bin 200 yıldır kardeşçe yaşamaya devam edeceklerini ifade etti. Destici, "Ancak Müslümanlar kardeştir.
"KKTC'deki 1 Mayıs kutlamaları Türkiye'ye örnek olsun"
Buna karşın, Kürdü, Türkü, Sünnisi, Alevisi, sivil toplum örgütleri ile 1 Mayıs'ı barış içerisinde kutladıklarını dile getiren Çakıcı, Türkiye'de yaşananları da yakından izlediklerini ifade etti. Türkiye'deki 1 Mayıs kutlamalarında polisin baskısı olduğunu savunan Çakıcı, "Çalışanlar, emekçiler Taksim'e giremediler ve miting yapamadılar.
Balıkesirli gazeteciler çözüm süreci için 4 günde 3 bin 800 km yol katetti
Ülkenin Kürdü, Türkü, Alevisi, Sünnisi, bütün etnik ve inançsal farklılıkları ile birlikte tarihi bir dönemi yaşadığını vurguladı. Eşitlik, özgürlük, kardeşlik hukuku temelinde kucaklaşma ve helalleşme gerçekleşerek, yeni bir sayfa açılması temennisinde bulunan Baydemir, süreç için çaba sarf eden herkese
Akil İnsanlar İç Anadolu Bölgesi Grubu, Kırşehir’de karanfillerle karşılandı
Memleketin kimyası değişti biz bu değildik, biz Türkü Kürdü bilmezdik. Çünkü bizler birbirimize kız alıp vermiş milletleriz çocuklarımız var. Biz bir aileyiz.” şeklinde konuştu.
Akil İnsanlar Karadeniz Bölgesi Heyeti Düzce'de (2)
Bu topraklarda yaşayanların Çerkezin, Gürcünün, Kürdün, Türkün tek bir millet olarak ayrımcılık yapan fitne ve fesadı yok ederek, huzur ve refah içerisinde burada olduğumuzu söyleyebilirim." Heyette yer alan Bendevi Palandöken de ülkede acı çekmiş insanların acılarının dindirilmesi, ülkedeki huzur ve barışın sağlanması için birlik ve beraberliğe
Kemal Yurtnaç: Avrupa’da azınlık değil, insan haklarımızı istiyoruz
Farklı fikirler olabilir, Alevisi, Sünnisi, Kürdü, Türkü, solcusu, sağcısı hepsi olabilir. Bizim toplumumuz bunlardan müteşekkil. Çok farklı yerlerden sesler gelip, yönetim kademelerini uyarması lazım.
'Avrupa Yaşayan Diller' çalıştayı Mardin'de başladı
Kendi topraklarında Ermeni'yi, Yahudi'yi, Kürdü, Arabı, Türkü, Yezidi'sini ve birçok farklı dinleri ve dilleri bir arada hoşgörü içinde barındırmıştır. Bir taraftan ezanın çan sesi ile harmanlaştığı, diğer taraftan da farklı dinlerin ve dillerin Halil İbrahim'in sofrasını paylaştığı bir kentte sahibiz.
Öcalan’ın doğum günü için binlerce kişi Halfeti’ye geldi
Bütün halklar, bütün kimlikler, inançlar, Kürdü ile Türkü ile Arap’ıyla özgür olsun diyor.” ifadelerine yer verdi. Kimliğe saygı istediklerini sözlerine ekleyen Tuğluk, “Varlığımıza, kültürümüzü, kimliğimize saygı istiyoruz.
Bahçeli: PKK ile pazarlık yapılmaz
Arnavut'u, Boşnağı, Kürdü. İki de bir kalkıyor, 'Benim eşim Arap kızıdır' diyorsun, kim olursa olsun bizi ne ilgilendirir. Sen de kalkıyorsun, 'Ben Gürcüyüm' diyorsun.
MHP'li Şandır'dan Başbakan Erdoğan'a Suriye teşekkürü
'TÜRKİYE TÜRKMENİ, KÜRDÜ, ARABI İLE TÜM UNSURLARIYLA YANINIZDA OLACAKTIR'Partiler olarak politikaları kendi içlerinde tenkit edebileceklerini kaydeden Şandır, “Söz konusu siz olunca, söz konusu Suriye halkı olunca Kürdü ile Arabı
Mardin'de Türkiye’deki demokratikleşme sürecini anlatan belgesel çekilecek
Türkü, Kürdü, Arabı, Süryanisi, Hristiyanı, Yezidisi, Yahudisi ve farklı ırk ve dinlerin bir arada barış içinde yaşaması bütün dünyanın dikkatini çekmektedir. Bir çok ülkeden gelen yabancı film şirketleri, belgesel kanalları, bu birlikteliği filme, belgesellere konu etmektedir.
Mardin'de STK'lar verilen barış mesajlarını olumlu karşıladı
Mardin modeli, baktığımızda büyüyen Mardin’de Kürdü ile Arabı, Türkü, Süryanisi, Hristiyanı, Ermenisi ile herkes bir kilim gibi Mardin’deki kilim gibi annelerimizin ördüğü kilim gibi, bir tek renk, bir tek yürek olacağız.