kürdüz

Kürt yazar Jan Dost: Kürtleri İslam'dan koparmak ruhlarını çıkarmak gibi olur
İkimizde Kürdüz ama birbirimizi buluşturan nokta dil değil çünkü birbirimizi anlamadığımız oluyor. Birbirimizi çabuk anlamıyoruz ama İslam bizi daha çabuk birbirimizi kavuşturuyor.
Fişlenen ilçede festival coşkusu
Evet, biz Alevi Kürdüz, evet biz solcuyuz, biz sosyalistiz, biz insan haklarına önem veren bir inanca sahibiz. Bu yüzden fişlendiysek bu mantıkla mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz.
Ceylanpınarlılar bombardımandan kaçan Suriyelilere kucak açtı
Esed jetlerinin Resulayn'ı bombalaması sonucu Türkiye'ye sığınan Kamuran Osu ise diğer Müslüman ülkelere seslenerek şunları kaydetti: Biz Türk'üz Kürdüz, Arabız. 3 millette birlikteyiz. Biz Müslümanız. Türkiye bugün Ceylanpınarda Suriyelilere çok yardım yaptı.
CHP PM Üyesi Kaleli: O bana sarıldığı zaman iteyim mi?
hakkı tanıyın" talebinin Atatürk döneminde kabul gördüğüne işaret eden Kaleli, "Atatürk taleplerini kabul etmiş, ancak devam eden yıllarda bu insanlar (Biz Kürdüz) demişler, devlet kurmamışlar. 'Kürtçe, birkaç kelimeden oluşur, dilleri yok' demişiz.
DÜZELTME-Cemevi ve Kültür Merkezi’nin temel atma törenine gölge düştü
yaptığı konuşmasında, “Yıllardır bizi düşman etmeye çalıştıkları, yıllardır bizi ayrı gayrı etmeye çalıştıkları, hepimiz arabız, hepimiz Türküz, hepimiz kürdüz, hepimiz Ermeniyiz, hepipimz 72 milletiz.
Cemevi ve Kültür Merkezi’nin temel atma törenine gölge düşürmek istediler
yaptığı konuşmasında, “Yıllardır bizi düşman etmeye çalıştıkları, yıllardır bizi ayrı gayrı etmeye çalıştıkları, hepimiz arabız, hepimiz Türküz, hepimiz kürdüz, hepimiz Ermeniyiz, hepipimz 72 milletiz.
Tatlıses’in ‘Biz Türküz Biz Kürdüz’ şarkısı
silahlı saldırı sonucu hastanede yaşam mücadelesi veren ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses’in 2010’da çıkardığı ‘Hani Gelecektin’ albümünde ‘Biz Türküz Biz Kürdüz’ isimli şarkısı da yer alıyor. Daha önce katıldığı bir televizyon programında söz ve müziği kendisine ait olan şarkıyla ilgili açıklama yapan Tatlıses, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açılım politikasına
BBP Genel Başkanı Topçu, Diyarbakır’dan birlik mesajı verdi
Ecdanın yedi düvele karşı dediği gibi, biz Kürdüz, Çerkeziz, Aleviyiz, Sünniyiz, Arabız, Boşnağız, Arnavutuz. Neticede biz büyük bir Türk milletiyiz. Ve kararlıyız, dedelerimizin yedi düvele yaptığı gibi, Kudüs'te Selahattin Eyyübi'nin, Kars Ani'de Alpaslan'ın, Fatih'in yaptığı gibi.
KCK davasında Kürtçe savunma krizi aşılamadı (2)
Siz de iyi biliyorsunuz biz Kürdüz.” dedi. Başkan Yılmaz, mikrofonu kapatarak, “Kürtçe konuştuğu görüldü.” dedi. Sanık avukatlarından Meral Danış Beştaş, bunun hukuka aykırı olduğunu, avukatlara güvenilmediği bir izlenim olduğunu dile getirdi.
Polis Akademisi'nden acı gerçek: Devlet görevlilerinin hataları, bölge insanını dağa çıkarıyor
PKK terör örgütü ise "Kürdüz diye bize bunu yapıyorlar" diyerek her daim bu propagandayla halka yaklaşıyor. Halkın 'sürekli şikayet' psikolojisinin kaynağında da bu propagandalarda yatıyor.
Gazze şehidinin taziye çadırında anlamlı pankart: Müslümanız, Türküz, Kürdüz, zulme karşıyız
'Biz Müslümanız, Türküz, Kürdüz, zulme karşıyız' ifadelerinin yazılı olduğu pankartla, İsrail'e yönelik ortak tepki dile getirildi. Cuma namazının ardından Ulu Cami'nin önünde toplanan kalabalık, tekbirler getirdi, 'kahrolsun İsrail' şeklinde sloganlar attı.
Bakan Günay: Bütün eski defterleri ve kavgaları kapattık, hepimiz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyız
Bu topraklarda hepimiz biraz Kürdüz ve Türküz. Hatta hepimizin ceddinde ve kanında, gelininde, kızın da, damadın da başka etnik kökenlerden de pay olabilir. Hepimiz Aleviyiz ve Sünniyiz.
Şehit polis, 2 yıl uzman çavuşluk yaptıktan sonra polisliğe geçmiş
Bizde Kürdüz, bu memleketin evladıyız." dedi.
Şehit Ömer Akcan, İslahiye'de toprağa verildi
Biz de Kürdüz, bu memleketin evladıyız." dedi. Şehidin 2 yaşındaki büyük oğlu Mustafa, babasının cenazesini dedesinin evinde bekledi. Küçük Mustafa, cenaze törenine götürülmedi.
Terör örgütü yandaşları Mersin'de halkı provokatif saldırılara başladı
Biz de kürdüz. Eğer insanlar birbirine zarar veriyorsa Türkü, Kürdü, Çerkezi pek önemli değildir. İnsan insandır. Mezhebi, dini, ırkı ne olursa olsun bana göre önce insan olmalı.
DTP'liler Güneydoğu'daki askeri operasyonların durdurulmasını istedi
"Silahlar susturulsun Kürt sorununa barışçıl demokratik çözüm" yazılı pankart açan grup üyeleri, "Hepimiz Kürdüz hepimiz DTP'liyiz, Yaşasın halkların kardeşliği" şeklinde sloganlar attı. Bölücü terör örgütü PKK'nın ilan ettiği sözde ateşkesin son gününde askeri operasyonların durdurulması istenen basın açıklamasında, barışın en temel ihtiyaç olduğu belirtildi
Kürt-Der Genel Başkanı Ahmet Ayan: 'Güzel şeyler olacak' sözü birileri için 'kötü şeyler olacak' anlamına geliyor (Özel)
Kürtleri İslam'a uzakmış gibi göstermenin de çok yanlış olduğunu söyleyen Ayan, "Biz önce Müslümanız sonra Kürdüz. Ahmedi Hanileri, Bediüzzaman Said Nursileri çıkartmışız. Bu coğrafyanın en büyük mayası yine İslam'dır.
Tutuklanan DTP'liler için oturma eylemi
"İrademize saygı duyun, DTP halktır, Halkın iradesine dokunulamaz, Hepimiz Kürdüz hepimiz DTP'liyiz" yazılı pankartlar açan göstericiler adına parti yöneticisi Hıdır Doğan basın açıklamasını okudu. Açıklamada tutukluların derhal serbest bırakılmasını isteyen Doğan, gözaltı ve tutuklamaların zorbalık örneği olduğunu savundu.
ESP'lilerden DTP'lilere destek
"Hepimiz Kürdüz, hepimiz DTP'liyiz. Yaşasın halkların kardeşliği" yazılı pankart açan grup adına bir basın açıklaması yapan Hüseyin Akçiçek, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla 14 Nisan günü bir çok ilde gerçekleştirilen