kuruluş

Başbakan Erdoğan Berlin'de
Yarın sabah Deutsche Politik für Auswärtige Politik (DGAP) kuruluşunda bir konuşma yapacak olan Erdoğan'ın buradaki konuşmasının üst başlığı “21. Yüzyılda Türkiye, Avrupa ve Dünya.
TFF Yönetim Kurulu üyesi Üner: TFF ile vuruşmam şimdi başlıyor
TFF kuruluş kanununda statüsündeki, UEFA'nın yetkili kurulları ve kararlarını uygulamak zorunda olduğunu getiren madde var. UEFA'nın ve kurullarının verdiği kararları uygulamak zorundadır diyor.
'Anadolu'nun petrolü bor, yabancıya kazandırıyor'
Bunun gibi daha pek çok yabancı kuruluş var. Ne yazık ki sahip olduğumuz bu zenginliğin tam anlamıyla farkında değiliz, bu yüzden de değerlendiremiyoruz. Maden bizde, kazanç başkasında.
Hak-İş Başkanı: Taşeron sistemiyle 17. yüzyılın köle tüccarlığı yeniden hortladı
kuruluş yıl dönümü dolayısı ile Bilkent Otel’de etkinlik düzenlendi. 81 ilden 5 bin taşeron işçinin katıldığı törene, Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, AK Parti Milletvekilleri Salim Uslu ve Hüseyin Tanrıverdi, Çalışma
‘İtibarsızlaştırma kampanyasını kınıyoruz,mesnetsiz iddiaları iade ediyoruz‘
derneklere üye 54 binden fazla işadamı ve bu işadamlarının temsil ettiği 140 binden fazla şirket ile ülkemizin büyük ve yaygın iş dünyası sivil toplum kuruluşlarından birisidir. Kuruluş amaçlarımızdan en önemlisimüteşebbislerimizin farklı ve yeni dış pazarlara açılmalarını desteklemek suretiyle Türk iş dünyasına hizmet etmektir.
Aziz Yıldırım: Fenerbahçe inek gibi sağılıyor; ama hakkını alamıyor (2)
2011 yılında 125 milyon dolar olarak iki kuruluş teklif etti. Anadolu kulüpleri yararlanıyor diye biz bu teklife sıcak bakmadık; ama bugünden sonra sıcak bakacağız. Çünkü devlet vergisini alıyor.
Balıkçı gemisi yüzde 20 oranında azaldı
69 adet yeni su ürünleri yetiştiricilik işletmesinin kuruluş işlemleri yürütülürken, yeni kurulan işletmelerin toplam kapasitesi 30 bin 780 ton oldu. Ayrıca 130 adet de yetiştiricilik işletmesinin ön izinleri verildi.
Mali aracı kuruluşlardan 74 milyar TL'lik katma değer
ANKARA - Mali aracı kuruluşlar sektöründe 2012 yılında 17 bin 671 girişim faaliyette bulundu. Finansal hizmet faaliyetlerinde 253 girişim, sigorta, reasürans ve emeklilik fonlarında 60 girişim, finansal hizmetler ile sigorta faaliyetleri için yardımcı faaliyetlerde
BTSO’da şirket kuruluş, nakil ve şube açılışları MERSİS’den yapılacak
tr/ adresinden kayıt yaptırarak, alacakları kimlik numaralarıyla şirket yeni kuruluş, merkez nakli ve şube açılış işlemlerini elektronik ortamda halledebilecek. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından yürütülen MERSİS Sistemi’ne Türkiye’deki tüm odalar aşamalı olarak geçiş yapacak.
160 metrekarelik atölyede başladılar şimdi Porsche, Ferrari'ye parça üretiyorlar
Şirketlerinin kuruluş hikayesini de anlatan Ayhan Korgavuş şunları söyledi: "Rahmetli babamız kalıp, makine üzerinde çalışıyordu. Biz 2 kardeş olarak kauçuğa ağırlık verdik.
Bank Asya: Türk ekonomisine 30 milyar liralik katkı yapiyoruz
* Birkaç büyük kuruluş mevduatını çekmek istedi, biz ödedik.* Bank Asya'da kamu mevduatı olmaz.* 17 yıllık bankayiz.
FIFA’nın bütçesi 1 milyar dolar olarak açıklandı
Bu arada VISA ile anlaşan FIFA’nın sponsorları arasında Coca-Cola, Adidas, Hyundai, Kia ve pek çok büyük kuruluş bulunuyor. (CİHAN)
Satranç turnuvası başladı
Galatasaray Spor Kulübü Genel Kurulu'ndan alınan yetkiyle Yönetim Kurulumuz, Başkanımız Sayın Ünal Aysal başkanlığında Satranç Şubesi'nin kuruluşuna karar vermiştir. Öncelikle altyapıya önem vererek Galatasaray İlkokulu ve Galatasaray Lisesi'nde faaliyete geçen satranç kursları ile faaliyete başlanmıştır.
Trabzonspor, Yekta’nın transferinden vazgeçti
Yakup Aslan, Yekta Kuruluş’un transferinden futbolcunun astronomik ücret talebi nedeniyle vazgeçtiklerini söyledi. Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal ve transferle ilgili görüşmeleri yürüten yönetim kurulu üyelerine gösterdikleri iyi niyetten dolayı teşekkür eden Aslan, "Galatasaray
Esnaf ve sanatkarlar perakende yasasını bekliyor
isteyenlerin yasa çerçevesinde oluşturulacak heyetten izin almak zorunda olduğuna değinen Tak, "Valilik, Büyükşehir, esnaf örgütleri ve birçok kurum ve kuruluş temsilcisinin katılımıyla oluşturulan heyet, başvuruyu değerlendirerek, söz konusu işyerinin açılmasına gerek olup olmadığına karar verecek.
Freedom House: Türkiye’deki yargı ''reformu’’ demokrasinin altını oyuyor
merkezli kuruluş, AK Parti'nin HSYK’ya yönelik yaptığı çalışma için, "Türkiye’deki yargı 'reformu' demokrasinin altını oyuyor" ifadesini kullandı.Yapılan yazılı açıklamada, AK Parti hükümetinin yolsuzluk iddiaları için açılan soruşturmanın önünü, yargı sisteminde yapmak istediği değişiklikle kesmeye çalıştığı
Tüketiciler, topladıkları imzalarla meyve suyundaki jelatini kaldırttı
DÜSSELDORF - Almanya'da tüketici haklarını koruyan Foodwatch adlı kuruluş, 'Valensina' marka meyve sularının üretiminde hayvansal katkı maddesi kullanımını engelledi. İnternet üzerinden on binlerce imza toplayan Foodwatch, 'Valensina'nın meyve sularını jelatin ile süzmesine tepki koyan vatandaşların desteğiyle hedefine ulaştı.
Türk okulu müdüründen casusluk suçlamasına yalanlama
Fransa’da faaliyet gösteren her okul özellikle kuruluş esnasında güvenlikten sorumlu istihbarat yetkilileri ile görüşür. Ben de Fransa’da devlet yetkililerinin okulumuzla ilgili hiç bir güvenlik endişesi olmadığını izah etmek amacıyla France 24 muhabirine bu bilgiyi verdim.
Fenerbahçe Antalya Derneği'nden birlik, beraberlik ve dayanışma gecesi
Türkiye’de Sivil Toplum Kuruluşu örneğini gösterdik. İyi ki varsınız. 3 Temmuz süreci sonrasında mahkemeye çıktığımız gün söylediğimiz sözlerin ne kadar doğru olduğu ortaya çıktı. 'Oyunculara para verildi' denildi.
ETA mahkumlarına destek gösterisi yasaklandı
300 otobüs insanı Bilbao'ya toplamak isteyen Tantaz Tanta (Damla Damla) adlı kuruluş, 3 Ekim'de terör örgütü ETA'ya bağlı hareket ettiği için faaliyetleri iki sene süreyle yasaklanmıştı.Bask Bölgesi'nin bağımsızlığı için yaklaşık yarım asır mücadele eden ETA, 20 Ekim 2011'de silah bıraktığını açıklamıştı.
Engelli ve eski hükümlü istihdamı için ceza havuzu formülü
hükümlü çalıştırmayan işverenlerden veya işveren vekillerinden tahsil edilen idari para cezalarının kullanımı hakkında karar vermeye yetkili komisyonun kuruluşu ile çalışmasına ilişkin usul ve esasları belirlendi.
Arıtma tesislerinde elektrik indirimi için müracaat şart
Yapılan yazılı açıklamada, “Teşvik tedbirlerinden faydalanmak isteyen kurum, kuruluş ve işletmelerin, öncelikle bakanlıktan 'Geri Ödeme Belgesi' almaları ve her yıl nisan ayının sonuna kadar il müdürlüklerine, teşvik geri ödemesi için başvuruda bulunmaları gerekmektedir.
Erbil’den Irak ordusu gününe boykot
ERBİL - Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi, 6 Ocak Irak ordusu gününü boykot etti. Irak genelinde her sene ordunun kuruluş günü olan 6 Ocak resmi bayram olarak kutlanıyor.
Roketsan ihtiyaç duyduğu malzemeleri İzmirli sanayicilerden alacak
TSK’nin ihtiyaçlarına yönelik yaptığı üretimle savunma sanayisinin önemli kuruluşlardan olan Roketsan Genel Müdürü Eyüp Kaptan, EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar’ı ziyaret etti. Roketsan’ı tanıtarak İzmir ve Ege’den yeni alt yüklenicilerle çalışmak istediklerini belirten Kaptan, “Geçen yıl ciromuzu iki kat, karımızı dört kat artırarak yüzde 40’lık
Kaza yönetmeliği çıktı, uymayana 80 bin lira ve kapatma cezası kapıda
BURSA - Tehlikeli maddeler bulunduran kuruluşlar, artık büyük endüstriyel kazaların önlenmesi ve muhtemel kazaların insanlara ve çevreye olan zararlarının en aza indirilmesi amacıyla büyük kaza önleme politika belgesini
'Türkiye'de Zaman' sergisi, New York'ta görücüye çıkıyor
NEW YORK - Zaman Gazetesi'nin 25. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘Türkiye'de Zaman/Time in Turkey’ fotoğraf sergisi New York’un tarihi mekanlarından Grand Central’da fotoğrafseverlerle buluşuyor
Eskişehirspor şeffaflık için kendini denetimden geçirtti
ESKİŞEHİR - Eskişehirspor Kulübünün bağımsız denetim kuruluşu tarafından yapılan mali denetim raporu açıklandı. Denetim raporuna göre, Eskişehirspor Kulübünün belirlenen borç miktarı 99 milyon 871 bin 102 lira olduğu belirtildi.
Rusya 2013’ü başarılı tamamladı
Rusya’nın etkin dış politika hamlesinin mimarı Devlet Başkanı Vladimir Putin, bir çok kuruluş tarafından yılın ismi seçildi.Soçi’de 7 Şubat 2014’de Kış Olimpiyatları’na hazırlanan Putin, iç politikada da genel af ilan ederek imajında önemli gelişme sağladı.
Aktif Eğitim Sen yeniden resmen kuruldu, hedef şubata kadar 35 bin üye
ANKARA - Aktif Eğitimciler Sendikası (Aktif Eğitim-Sen), yeniden resmen kuruldu. Sendikanın kuruluşundan bu yana 1 aylık sürede 6 bin üyeye ulaştığını belirten Aktif Eğitim Sen Kurucu Genel Başkanı Osman Öztürk, “İlk hedefimiz şubat ayına kadar 35 bin
Arınç: MÜSİAD özgürlükler konusunda itibarlı bir kuruluş
MANİSA - Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD)'nin özgürlükler konusunda her zaman sözü dinlenen, itibarlı bir kuruluş olduğunu söyledi. Arınç, MÜSİAD Manisa Şubesi'nin yeni hizmet binasının açılışına katıldı.
Ekonomi Muhabirleri Derneği İzmir Şubesi 24. yaşını kutladı
İZMİR - Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) İzmir Şubesi'nin 24. kuruluş yıldönümü kutlaması ve yeni yıl kokteyli, Kültürpark Doğaltaş Müzesi'nde düzenlendi. Ege İhracatçı Birlikleri'nin desteğiyle verilen kokteyle katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ekonomi muhabirlerinin şehrin gelişimi ve kalkınmasına büyük
Muş Şeker Fabrikası, günde 4 bin 900 ton pancar kesimi yaptı
Fabrikası Müdürü Nizamettin Güler, 32’nci pancar kampanyasının tamamlanmasından sonra kurumun yapmış olduğu çalışmaları Muş’ta faaliyet gösteren sivil toplum kuruluş temsilcileri ile paylaşarak fabrikanın günde 4 bin 900 ton pancar kesimi yaptığını söyledi.
Müsteşar Altunyaldız: Perakende bilgi sistemi ile tek noktadan işlem yapılacak
Bunu ‘perakende bilgi sistemi’ ile oluşturmak ve tüm bakanlıklardan ilgili kuruluşlardan kurumlardan edinilecek izin, ruhsat her ne varsa tek bir başvuru ile bunların bilgi işlek sistemi ile entegre olmuş sistemler aracılığı ile teminini sağlamaya dönük çalışmayı kurmaya çalışıyoruz.
Ukrayna Beşiktaşlılar Derneği'nden, Büyükelçi Samsar'a veda ziyareti‏
Ukrayna Beşiktaşlılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Burak Pehlivan, derneğin 2013 yılı çalışmalarına ilişkin bilgi verirken, derneğin kuruluş dönemiyle, Büyükelçi Samsar’ın Kiev’deki görev süresinin başlamasının aynı döneme denk geldiğini belirtti.
Eker: Dünyada 21. yüzyılda enerji, su ve tarım mücadelesi olacak
Törene katılan Bakan Eker, tarım kredi kooperatiflerinin 150 yıllık geçmişe sahip köklü bir kuruluş olduğunu belirterek, kooperatifçiliği ortaklaşa iş yapma, güç birliği yapma olarak değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.
Yenilikçi Ankara Proje Pazarı'nın üçüncüsü yapıldı
Etkinlik sayesinde proje sahibi girişimciler; iş fikirlerini yerli ve yabancı yatırımcılara, TOBB, ATO ve ASO üyesi kurum ve kuruluşlara tanıtma imkanı buldu. Organizasyonda yer alan kurum ve kuruluş temsilcilerinden oluşan komisyon tarafından belirlenen başarılı projeler ödüllendirildi.
TÜBİTAK, Ukrayna ile proje ortaklığı yaptı
Başvuruları, iki kuruluş bağımsız olarak değerlendirecek. Her iki kuruluşun da onay verdiği projeler desteklenmeye hak kazanacak. Program kapsamında, Türkiye’deki araştırmacılara, talep etmeleri durumunda TÜBİTAK tarafından yıllık 120 bin TL’ye kadar araştırma desteği verilecek.
Ayakkabı kutusunu görünce böyle sevindiler
BÜKREŞ - İngiltere merkezli bir yardım kuruluşu, dünya genelinde fakir çocuklara ayakkabı kutuları içerisinde hediyeler gönderiyor.Daha çok Afrika ve Asya ülkelerindeki faaliyetleriyle tanınan Samaritan's Purse adlı kuruluş, bu yılbaşında Romen çocukları da sevindirecek.
Hollande, Cezayir'den özür diledi
kuruluş yıl dönümü nedeniyle Elysee Sarayı'nda gerçekleştirilen toplantıda, İçişleri Bakanı Manuel Valls'a yönelik, "Bakan, Cezayir'den sağ salim döndü. Bu bile büyük bir şey.
BUDO, İDO'nun gemilirini alacak
Şirketin kuruluş çalışmalarıyla ilgili tüm prosedürlerin tamamlandığını ve uçak firmalarıyla 50 ve 100 kişilik uçakların alınmasıyla ilgili görüşmelerin devam ettiğini vurgulayan Başkan Altepe şunları kaydetti: "BHY´nin seferlere
Muammer Güler'in Sofya programı iptal edildi
Kapıkule sınır kapısında kurulması öngörülen polis ve gümrük ortak temas merkezinin kuruluş ve işleyişine ilişkin anlaşma törenine Yunanistan Kamu Düzeni ve Vatandaşı Koruma Bakanı Nikolaos Dendias ve Bulgaristan İçişleri Bakanı Tsvetlin Yovçev de katılacaktı
Hocaefendi’nin avukatından ABD’deki “okul baskını” haberlerine yalanlama
Habere konu yapılan okulun, yöneticilerinin bir kısmının Türk olduğu Pelikan Vakfı isimli kuruluş tarafından işletilmekte olan “charter school” olduğu belirtilen açıklamada, “Haberde yer verilen iddialardan sadece FBI yetkililerinin okula gelmiş olduğu hususu
Hak-İş Başkanı Arslan: Usulsüzlüğü yapanlar beni tehdit ediyor
Kuruluş yıldönümü olan 24 Ocak 2014 tarihinde bir kampanya başlatacaklarını söyledi. Arslan, bu kutlamaların taşeron işçilerin örgütlenmesini başlatacak bir kampanya haline dönüşeceğini de aktardı.
Yenilenebilir enerji kooperatifleri girişimci bekliyor
açıklamada, kendi enerjisini kendisi üreten, üstelik bunu çevre ve toplum yararını temel alarak yapan kooperatiflerin, gerek devlet gerekse özel kurum ve kuruluşların da destekleri ile yapacağı katkıları şöyle özetledi:
Mercedes'ten, Türkiye’de yaşayan Suriyelilere insani yardım
STUTTGART - Mercedes, Condor ve Adidas gibi dünyaca ünlü şirketlerin de içinde bulunduğu kısa adı LOG olan kuruluş, Türkiye’de yaşayan Suriyeli mülteciler için yardım topladı. Mültecilere ulaştırılmak üzere toplanan 200 tonluk gıda, ilaç, bin 600 çadır ve acil yardım malzemeleri Stuttgart’tan konvoyla yola çıktı.
Davutoğlu: Türkiye, çevresindeki sorunların çözümü için çaba gösteriyor
Erivan’a bir günlük ziyaret gerçekleştiren Dışişleri Bakanı Davutoğlu, KEİ’nin bölgesinde barış, refah ve ekonomik refah için ciddi fonksiyon icra eden bir kuruluş olduğunu kaydetti. Davutoğlu "Bu vesileyle KEİ’nin fikir babası ve kuruluşu için büyük çaba gösteren rahmetli Cumhurbaşkanımız Turgut Özal’ı bir kez daha minnetle anıyorum.
Ban Ki-mun: Temel amacımız insan haklarını geliştirmek
Ban, 800'den fazla sivil toplum kuruluşu, ulusal enstitü, uluslararası kuruluş temsilcisi ve akademisyenin katılımıyla 20 yıl önce gerçekleşen toplantıda Üye Ülkelerin ileri görüşlü bir yaklaşımı benimseyerek İnsan Hakları Yüksek Komiserliği'nin (İHYK-OHCHR)
Dünya liderlerinin Çin’e yoğun ilgisi var
kuruluş yıl dönümü münasebetiyle 2014 yılında değişik alanlarda etkinlik düzenleme kararı alınmıştı. Ayrault, ziyareti öncesi, Çin gezisinde söz konusu etkinliklerin gündeme geleceğini ve üniversiteler arası temas, bilim, kültür, ekonomi, turizm ve teknolojiyi de kapsayan
Bakan Yıldız: Dünyanın kullandığını biz kullanmazsak mahallenin delisini oynarız
Yıldız, Türkiye'deki yerli kaynakların kullanımının enerji üretimi için hayati önemde olduğunu ifade ederek, çevreci kuruluşların hassasiyetini anladığını ancak bu kaynakların kullanılmaması durumunda Türkiye'nin 'mahallenin delisi' durumuna düşeceğini ifade etti.
KOSGEB'den engellilere girişimcilik eğitimi
Kuruluş aşamasında 3 bin lira desteğe kadar engelli bireylerin faydalanacağını aktaran Zırhlıoğlu, büro donanımı malzeme gideri içinde 15 Bin liraya kadar destek verileceğini kaydetti.Zırhlıoğlu “Alacağınız masanız, yazarkasanız sandalyeniz hepsi bu kapsam içerisinde değerlendiriliyor.