kurumlar

Ortadoğu’da laboratuarlar kuracak
konuda gözetim, denetim ve belgelendirme hizmetleri verdiklerini anlatan IFS Genel Müdürü Gürbüz, “Ulusal ve uluslararası üniversite, kamu, özerk ve özel kurumlar ile gıda, su çevre ve veteriner alanlarında faaliyet yürüten vakıf ve derneklere direkt yardım ederek gıda, su ve çevre alanında bilimsel araştırmalar yapıyoruz
Maliye Bakanı: Sayıştay’a 25 milyon muhasebe kaydı verdik
Çünkü hazine genel anlamda bütçe açığını yerine getirmek için borçlanır ama ilgili kurumlar kendi adına borçlanamazlar. Kamunun mülkleri vardır.
TÜSİAD: Merkez Bankası faiz kararı ile önemli bir adım attı
Yılmaz,” Şeffaflık, hesap verme ahlakı, bağımsız kurumlar, kamu mali yönetimi ve denetimi ve elbette bağımsız merkez bankacılığı… Şu an tüm toplum kesimlerinin fedakarlıklarıyla yapılan bu reformlardan herhangi birine yönelik bir zafiyet, sistemin tümüne yönelik kalıcı
Başçı: Merkez Bankası bağımsız, eleştiriler çok normal
Bağımsız kurumlar özellikle sorumluluk sahibi olmalı. Kamuoyunun sürekli göz önündeyiz bizi eleştirmeleri çok normal." dedi. Bağımsız oldukları kadar, 'hesap verme" yükümlülükleri de bulunduğuna işaret eden Başçı, şöyle devam etti:
Yatırımcı internetle GEKA'ya daha kolay ulaşacak
Ayrıca kurum bazında listeleme yapılarak, ilgili kurumların destek konuları hakkında bilgi sahibi olunabilecek. Desteklerle ilgili gelişmeler olduğu takdirde, sitenin haberler sayfasında duyurulacak.
Aziz Yıldırım: Fenerbahçe inek gibi sağılıyor; ama hakkını alamıyor (2)
"Fenerbahçe Spor Kulübü Türkiye'deki büyük kurumlar gibi vergisini ödüyor. Bizden başka da bir Gençlerbirliği olabilir, onlar öyle söylüyor, bundan başka ikinci bir kulübün vergilerinin tamamını ödediğini düşünmüyorum.
Aziz Yıldırım: Yayın havuzundan çıkacağız
Fenerbahçe Spor Kulübü Türkiye'de büyük kurumlar gibi vergisini ödüyor. Bir Gençlerbirliği bizim gibi. Onun dışında kimse vergisini tam ödemiyor. Buna rağmen biz kulüp olarak yayın hakkından payımızı alamıyoruz.
ATSO Başkanı: ‘Kaotik ortamdan' çıkış yolu evrensel hukuktur
Ama birkaç aydan bu yana siyasette, sokakta, yasama, yargı, yürütme kurumlarında ve ekonomide artan bir gerginlik yaşıyoruz. Bu gerginlik toplumu da ekonomiyi de olumsuz etkiliyor.” diye konuştu. Türkiye'nin içinde bulunduğu ‘kaotik ortamdan' bir an önce çıkması gerektiğinin altını çizen Budak, çıkış yolunu ise ‘evrensel hukuk' olarak gösterdi.
Schulz: Yargının siyasi baskılardan uzak olmasını istiyoruz
Yasama organı ise yasal düzenlemeleri yaparken, dünyada hangi ülkede hangi kurumlar nasıl düzenlenmiştir. HSYK, Avrupa’da standardı olmayan bir kurumdur. AB üyesi ülkelerinin tamamına yakınında farklı uygulamaları vardır.
Hocaefendi WSJ'ye konuştu: Değerlerimiz ve duruşumuz değişmedi
Polis gücünün üyeleri veya hükümetin diğer üyeleri ülkenin kanunlarını ya da kurumların kurallarını ihlal ederse kimse bu tarz hareketleri savunmaz ve bu hareketler yasal ve kurumsal soruşturmaya tabi tutulmalı.
Kulüpler Birliği toplantısında şike kavgası
Eşit davranan kurumlar lazım bize. Türk futbolunda şuan eşit ve adil kararlar alınmıyor. Bu önemli sorunları kulüplerin balkanlarının çözmesi gerektiğini daha önceki toplantılarda ifade etmiştim.
Slovenya Cumhurbaşkanı Pahor: AB, Türkiye’nin üyeliği için çok zaman kaybetti
Bazı kurumlar hakkında eleştiriler nedeniyle, AB üyeliklerini dondurmak değil. Genişleme sürecine, inanıyorum. Genişleme süreci, durmuş değil. Genişlemeden dolayı, bazı yorgunluklar yaşamış olabiliriz.
Medvedev: Ekonomik durgunluğun nedeni içerde
Refah seviyesi açısından ülkenin iyi durumda olduğunu kaydeden Rusya Başbakanı, çalışan gelirleri ve kurumlar açısından sorunların bulunduğuna dikkat çekti.Rusya Başbakanı'na göre gelişmekte olan piyasalarda kalifiye iş gücü ve yenilikçi teknolojik yapıların transferi, düşük ücret ve düşük kalite sanayi ürünlerinin
Rekabetin yolu kümelenmeden geçiyor
Bugünkü zirvenin, kümelenme çalışmalarında kurumların elde ettiği bilgi birikimlerin paylaşılması adına önemli bir organizasyon olduğunu ifade eden BEBKA Yönetim Kurulu Başkanı Güngör Azim Tuna şunları kaydetti: "Kümelenme, kalkınma ve istihdama yardımcı olur, mevcut
İnternetten çikolata, gofret fiyatına 'alan adı' almak mümkün
tr, TC devlet kurumları için alt alan adıdır. Bu alan adının tahsis edilmesi için alan adı maliki kurumun en üst makamı tarafından verilen antetli kağıtta imzalı ve kaşeli izin belgesinin ‘.tr’ alan adı yönetimine gönderilmesi gerekmektedir.
ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Türkmenistan’da
Devlet Başkanı Berdimuhamedov da ABD ile hem ikili hem de uluslararası örgütler, bölgesel kurumlar bazında işbirliğini daha da pekiştirmek istediklerini kaydetti. ABD’li diplomat Biswal, Aşkabat’ta bu yıl üçüncüsü düzenlenecek Türkmen-Amerikan istişare toplantısına da katılacak.
Amerikalı gazetecinin Rusya’ya girişi yasaklandı
Kiev’de görevli diplomat Aleksi Grubi, Amerikalı gazeteciye, “Yetkili kurumlar Rusya Federasyonu topraklarında istenmediğinize karar verdi. Rusya’ya girişiniz yasaklanmıştır.
Başbakanlık TANAP Genelgesi yayımlandı
belirtilerek, “ Stratejik bakımdan büyük önem taşıyan bu Projenin, belirlenen sürede ve herhangi bir aksaklığa meydan verilmeksizin gerçekleştirilebilmesi için, kurumlar arası ortak çalışmaların; süratli, kararlı ve duyarlı bir biçimde, kamu kurum ve kuruluşları arasında etkin bir işbirliği ve eşgüdüm sağlanarak yürütülmesi gerekmektedir
TÜSİAD Başkanı’ndan demokrasi ve kuvvetler ayrılığı vurgusu
Dünya ekonomisinin kurumları İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra ABD tarafından tasarlanmıştı. Kurumların kurallarında ve sorunlara bakışlarında başta ABD ve Avrupa belirleyiciydi.
Sanayi Bakanı’ndan orta gelir tuzağı uyarısı
Dilerim akademik kurumlar ile sanayi Katolik nikahı ile ayrılmamak kaydı ile bir birine bağlanır, evlenir. Bunu yaptığımızda, toplumun aklını, müteşebbis ruhunu bir araya getirdiğimizde gelecek il e ilgili kaygımız kalmaz.
EİB rekabet ve ihracat artışı için dünyanın en kapsamlı eğitimini düzenliyor
Bunun için bölgesel rekabet ve kümelenme alanında çalışan Clusterland, Kompetenznetze Deutschland gibi Avrupa’nın en saygın kurumları biraraya geldi. İki yıllık yoğun bir çalışmanın ardından, sadece küme profesyonellerine yönelik geliştirilen dünyadaki ilk kapsamlı eğitim programı ortaya çıktı.
Dünya Azerbaycan Türkleri Dayanışma Günü, Lahey'de kutlandı
olduğunu vurgulayan Mirhemze Efendiyeva, Lahey’deki Azerbaycan Elçiliği, Benelux Azerbaycan Kongresi - Hollanda Azerbaycan Türk Kültür Derneği, ve diğer kurumlar ile Azerbaycan ile ilgili gerçekleri Hollanda kamuoyuna ulaştırılmasına yönelik faaliyetlerde bulunduklarını söyledi.
Memur-Sen, KPDK’da uzlaşılan maddeleri Bakan Çelik’e iletti
Kitler ve kamuda çalışan üniversite mezunu işçilerin kitlerde 2 sayılı cetvele diğer kamu kurumlarında çalışanların memuriyet kadrolarına geçirilmesi. Emekli ikramiyesinin hesaplanmasında 30 yıllık hizmet süresi sınırının kaldırılması(Anayasa Mahkemesi’nde esastan görüşülüyor).
Damatlara müjde: Yeni yılda 'kaynana vergisi' kalkıyor
Gelir Vergisi ile Kurumlar Vergisi Kanunu ‘Gelir Vergisi Kanunu’ adı altında birleştirildiğini söyleyen Kızılot, yeni gelir vergisi tasarısıyla beyan zorunluluğu getirilerek vergi oranın artırıldığına dikkat çekti.
Japonya'nın Seul Büyükelçiliği önünde arbede yaşandı
Ziyaretin olduğu gün Güney Kore’de başta devlet kurumları olmak üzere resmi ve sivil kurumlar, Japonya başbakanının tapınak ziyaretini sert bir dille eleştirmişti. Bugün ise muhafazakar sivil toplum örgütlerinden oluşan bir grup gösterici, Japonya Büyükelçiliği’nin önünde gösteri düzenledi.
Güney Kore ile Japonya arasında gerginlik tekrar baş gösterdi
Öte yandan başta devlet kurumları olmak üzere resmi ve sivil kurumlar, Japon başbakanının tapınak ziyaretini sert bir dille eleştirdi.Yasukuni Tapınağı, ikinci dünya savaşında ölen Japon askerlerinin anıt mezarlarının olduğu bir tapınak.
TUSKON Sberbank’ın Türk firmaları ile işbirliğine destek veriyor
Bu kurumlar bölgelerde ise Sberbank’ın yaptığı açılımlarla iş dünyamızın yanında yer almakta.” dedi. Sberbank’ın ilk Türkiye masasının Kazan’da açıldığını ifade eden Tırnava, “İkincisi ise Rostov’da açıldı.
Akçay: Oyunu forse ettik kazanamadık
Trabzonspor Teknik Direktörü, bazı kurumlarla kulüpleri ile sorunları olabileceğini ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bazı kurumlarla, kulüp arasında sorun olabilir. Futbola ter akıtan kimseyle sorun yok.
GGC Başkanı İpek: Gazeteciler getirilen yasak apaçık bir sansürdür
Emniyet Genel Müdürlüğü'nün bu kararı gözden geçirme çağrısında bulunan İpek, "Kurumlar kamunundur. Basın, ifade özgürlüğü açısından gözden geçirdikleri zaman yanlış bir karar aldıklarını mutlaka göreceklerdir.
Emniyetin yasağına tepki: Böyle bir uygulama 12 Eylül'de bile görülmedi
Emniyet Genel Müdürlüğü'nün bu kararı gözden geçirme çağrısında bulunan İpek, "Kurumlar kamunundur. Basın, ifade özgürlüğü açısından gözden geçirdikleri zaman yanlış bir karar aldıklarını mutlaka göreceklerdir.
Bitlis Eren’de çifte galibiyet sevinci yaşanıyor
Mahmut Doğru'ya, yüksek öğretim kurumlarında her düzeyde sporu çok yönlü olarak tanıtmak, sevdirmek, spor yapmaya yönlendirmek için gerekli çalışmaları yapmak, üniversiteler arasında yapılacak yurtiçi ve yurtdışı yarışmaları ve faaliyetleri yürütmek ve
İZTO en çok vergi ödeyen üyelerini ödüllendirdi
ise Kurumlar Vergisi kategorisinde ilk üç sırada yer aldı. İzmirli firmalar, Safi Ticari Kazanç Bildirimi ve Döviz Sağlama Bildirimi kategorilerinde altın, gümüş, bronz madalya, özel ödül ve takdirnameyle ödüllendirildi.
Çin’de ‘’çakma gazeteci’’ avı
Bu kurumlar, bugün yaptıkları açıklamada, vizelerinin uzatıldığını bildirdi. Bu adımın da Pekin ile Washington arasındaki gerginliğin hafifletilmesi olarak görüldüğü belirtildi.
Şeffaflık Derneği: Görevden çekilme, soruşturmanın selameti için gereklidir
Konunun toplumun tüm kesimlerini ilgilendiren mali, sosyal ve etik sonuçları dikkate alınarak, bu soruşturmaya ilişkin haber ve bilgilerin, yetkili kurumlar tarafından sürekli, düzenli, açık ve tatmin edici bir biçimde topluma sunulmasının da şeffaflık ilkesinin bir gereği olduğun belirtilen açıklamada, şöyle denildi:
BBP lideri Destici: Operasyonunu yapan polis değil, savcı
Denetimden kaçıyor, Sayıştay raporlarını istemiyor, Sayıştay ile ilgili düzenlemeler yapıyor, teftiş kurulunu etkisizleştiriyor, bazı kurumlardaki ihaleleri kamu ihaleleri denetimi dışına çıkarıyor.” ifadelerini kullandı.
Enerji Bir-Sen: Ölçü ayar memuru sayısı yetersiz
Kamu kurum ve kuruluşlarının her yıl yüzlerce yeni personel alımı yaparak çalışan memur sayısını artırdığını belirten Tonbul, söz konusu kurumların, her ne hikmetse istihdam ettikleri bu memurları çalıştıramadıklarından dert yandığını dile getirdi.
Azerbaycan'da Türkiye'nin sağlık turizmi tanıtılıyor
Başkent Bakü'de düzenlenen etkinliğe Türkiye’nin önde gelen sağlık kurumlarıyla birlikte Bursa Valiliği de şehir tanıtımıyla katılıyor.Etkinlik çerçevesinde iki ülke arasında sağlık ve sağlık turizminin geliştirilmesi adına sektördeki yeni gelişmeler ve yaşanan problemler masaya yatırılacak.
Azerbaycan, Haydar Aliyev'i vefatının 10. yıl dönümünde anıyor
Cumhurbaşkanı ve beraberindekilerin Fahri Hıyaban'dan ayrılmasından sonra gün boyunca Aliyev'in mezarını resmi kurumlar, siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları, medya temsilcileri ve halktan çeşitli gruplar ziyaret edecek.
Kudüs'te kar yağışı sebebiyle okullar tatil edildi
Batı Şeria'da kar yağışı daha hafif olsa da okullar ve resmi kurumlar tatil edildi. (CİHAN)
Suiistimal vakaları şirketlerde yıllık ortalama 140 bin dolar kayba yol açıyor
Panelde kurumların faaliyet gösterdikleri pazarları genişletmek ve sürekli büyüme sağlayabilmek için, daha fazla insan kaynağının; etkili, verimli ve esnek bir şekilde coğrafi sınırlar arasında dağılımına ihtiyaç duydukları paylaşıldı
Alman Sayıştayı, kamu kurumlarındaki israfı eleştirdi
FRANKFURT - Alman Sayıştayı, kamu kurumlarındaki israfı eleştirerek federal hükümeti daha tasarruflu olmaya çağırdı. Sayıştay uzmanları yıllık açıkladıkları raporda Almanya ekonomisinde şu anki iyi durumdan, kötü günler için tedbir amaçlı istifa edilmesini istedi.
Yaşlı huzurevine değil, huzurevi yaşlının ayağına gelecek
Frankfurt Yabancılar Meclisi Üyesi ve Türk bölümü olan huzurevi uzmanı Hüseyin Kurt da Türklere yaşlı bakım sistemi yeterince tanıtılmadan yeni kurumlar açılmasının çok faydalı olmayacağını ifade etti.
Yazıcı’dan tüketiciye ‘aidat ödememek için yalın kart al’ tavsiyesi
Kurumlar açık ya da örtük bir araya gelip karar alıyorsa orada Rekabet Kurumu devreye girer. O da ölçülülüğe ve hakkaniyete bakar.
Almanya'da faili meçhuller, ırkçı cinayet şüphesiyle yeniden ele alınıyor
Sivil toplum örgütleri ve göçmen teşkilatları sürekli olarak; Almanya’da işlenen ırkçı cinayetlerin sayısının resmi kurumlar tarafından düşük gösterilmeye çalışıldığını belirtiyorlardı.STK’lar, “Alman emniyet birimlerinin sağ gözü kör” diyerek, polisin ırkçıları görmezden geldiğini ileri sürüyor ve eleştiriyordu.
Uşaklı sanayiciler BES için Asya Emeklilik'le anlaştı
sunulan bu fırsatları en iyi şekilde değerlendirecekler ve devletin yüzde 25’lik katkısının yanında düşük katılım payıyla sisteme girebilecekler, anlaşmanın kurumlarımıza ve değerli çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyoruz.
Dünyanın en kalabalık demokrasisinde kritik seçimler
Delhi genelinde seçimler için resmi kurumlar ve okullar tatil edilirken, güvenlik de en üst seviyeye çıkarıldı. Delhi’de seçimlere tarihi bir katılım beklenirken, geçtiğimiz ay seçimlerin gerçekleştirildiği eyaletlerde yüzde 80’e yaklaşan katılım oranı dikkat çekti.
Rus halkı, Putin’e ve kiliseye güveniyor
MOSKOVA - Rusya kamuoyu şirketi Romir’in yaptığı çalışmaya göre halkın en çok güvendiği kurumlar Kremlin ve kilise. Halkın yüzde 60’ı Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e güvendiğini ifade ederken, kiliseye güven ise yüzde 64’e yükseldi.
İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nın çevreciliği belgelendirildi
Bu gelişmeler bize geleneksel iş yapma süreçlerimizin orta ve uzun vadede sürdürülebilir olmadığını, eğer toplumlar ve kurumlar olarak ayakta kalmak istiyorsak, yaşam ve iş yapma biçimlerimizi dönüştürmemiz gerektiğini gösteriyor.
Mobilyacılar Rusya pazarı için güçlerini birleştirdi
İnegöllü mobilyacılarla işbirliğiyle düzenledikleri Rusya tanıtım ve pazarlama etkinliğinin, Türkiye'de kurumlar arası işbirliğinin nasıl başarıya ulaştırdığını ortaya koyduğunu ifade eden Tarakçıoğlu, “Bizler için rekabet öncesi işbirliği çok önemli.
TÜİK Başkanı: Ankette 'ad ve soyad' almıyoruz, nasıl fişleme yapalım
elde edildiğinden bahseden Birol Aydemir, yapılan eleştirilere ise şu karşılığı verdi: İnsanlar ‘böyle bir şey var mı’ diye düşünüp konuşmaları yerine, kurumlar hakkında haksızca eleştirilerde bulunuyorlar.