kurumsal

Türkiye ve Hollanda merkez bankaları mutabakat zaptı imzaladı
finans kuruluşlarının yurtdışı faaliyetlerine ilişkin doğru bilgiye ulaşabilmek, sınır ötesi denetim ve gözetim alanında işbirliğini kolaylaştıracak bir kurumsal çerçeve oluşturmak ve kurumsal tecrübelerin paylaşılması ile karşılıklı eğitim olanaklarının sağlanması amacıyla düzenlenmiştir.
Akıllı haritalardan spor tesislerine bir tıkla ulaşılacak
Daire Başkanlığı ile yürütülen 'Türkiye Spor Bilgi Bankası' projesi Gençlik ve Spor Bakanlığı'na ait veya kullanımda bulunan taşınmaz ve tesislere ait kurumsal verilerin tablosal sözel veriler ve projelerle ilişkilendirilerek, web tabanlı coğrafi olarak takibi amaçlanıyor.
Orman: Atılım yapmaya devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmamalıdır
takımların gücüne güç katmak için sponsorluk çalışmalarına büyük önem verdiklerinin altını çizerek, şöyle devam etti: Sponsorluklarla daha kuvvetlenen kurumsal olarak itibarını yükselten Beşiktaş’ın şampiyonluklar yaşaması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.
DENİB Başkanvekili Uzunoğlu: Merkez Bankası bütün kurşunlarını harcadı
veritabanına tek dokunuşla ulaşılması, haberlerin ve sirkülerin cep telefonundan takip edilmesi, DENİB’in süreli yayını ‘MadeBy Denizli’ dergisinin okunması, kurumsal bilgilere ve mevzuata göz atılabilmesi ve uyarı sistemi ile tüm gelişmelerden anında haberdar olunması mümkün.
Doçent Hakan Ercan: Dolar 2 TL'nin altına inmez
Kurumsal anlamda durumun böyle olmadığını anlatan Ercan, şunları söyledi: “Erdem Başçı, polemiğe girmeyen, yumuşak tarzda bir arkadaşımız.
Rumlar, Troyka'nın en zor denetiminde ter dökecek
Bu çerçevede ele alınacak konular arasında, denetim, denetleme kontrolü ve kurumsal yönetim konularının da bulunacağı öğrenilirken, Kıbrıs Bankasıyla ilgili likidite ve batık krediler konularının da ele alınacağı aktarıldı.
Türkiye Finans’tan 100 milyon TL tutarlı Sukuk arzı
/>Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Türkiye Finans Genel Müdürü Derya Gürerk, “İhracımıza, toplam bireysel yatırımcı talebi 71 milyon 844 bin 449 TL, kurumsal müşteri talebi ise 93 milyon 530 bin TL oldu.
AB Dönem Başkanlığı: Türkiye, yargı bağımsızlığına saygı göstermeli
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Brüksel'de AB'nin kurumsal liderleri ile yaptığı görüşmeyi hatırlatan ve her anlamda istikrarlı bir Türkiye istediklerini vurgulayan Venizelos, şöyle konuştu: "Türkiye'nin içerideki durumunu biz de büyük ilgi ile takip ediyoruz.
Arıcılar da tarım sigortasından yararlanabilecek
Tarım Kredi Kooperatiflerinin 151 yıllık geçmişe ve köklü bir kurumsal yapıya sahip olduğunu anlatan Bölge Müdürü Kurt, kooperatiflerinin çiftçilere sigorta konusunda her türlü bilgiyi vermeye hazır olduklarını sözlerine ekledi.
Yunan medyası: AB'den Erdoğan'a soğuk karşılama
Ülkenin en çok satan gazetesi Ta Nea, AB'nin kurumsal liderleri ile yaptığı görüşmede Erdoğan'a, Türkiye'de demokrasinin zayıfladığı ve bu konuda kendisinin de sorumluluğu bulunduğu konusunda mesaj verildiğini yazdı.
Bank Asya: Türk ekonomisine 30 milyar liralik katkı yapiyoruz
Bu arada Bank Asya'nın kurumsal twitter hesabından da Beyaz'ın yaptığı açıklamar duyuruldu. Beyaz'ın açıklamalarında öne çıkan bazı cümleler şöyle:
Suistimal inşaat firmalarının büyümelerine engel
 Suistimallerin önlenmesi konusu kurumsal yönetişim politikası haline getirilmeli, Tüm yetki ve sorumluluklarla donatılmış bir üst düzey yönetici görevlendirilmeli, Bir izleme programı ile yönetim kurulunda suistimal riskine karşına farkındalık yaratılmalı.
Hocaefendi WSJ'ye konuştu: Değerlerimiz ve duruşumuz değişmedi
veya hükümetin diğer üyeleri ülkenin kanunlarını ya da kurumların kurallarını ihlal ederse kimse bu tarz hareketleri savunmaz ve bu hareketler yasal ve kurumsal soruşturmaya tabi tutulmalı. Ancak bu kişiler yasadışı bir şey yapmamışsa ve kurumların kurallarını ihlal etmemişse ve sadece sahip oldukları dünya görüşleri veya eğilimleri nedeniyle fişlenmiş ve ayrımcılığa
Ciliv: Sadece değerlerinizin değil zamanın da insanı olun
Şirketlerin başarısına teknolojiyle destek olmak için başlattığı turda, şimdiye kadar 21 ilde 5 binin üzerinde kurumsal müşterisiyle buluşan Turkcell, Türkiye’nin dört bir yanındaki şirketlere teknolojiyle fark oluşturma fırsatlarını anlatıyor.
Tüpraş: 412 milyon TL'lik cezaya itiraz için yasal haklarımızı kullanacağız
Tüpraş Kurumsal İletişim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Rekabet Kurumu tarafından yürütülen soruşturma sonucunda Tüpraş’a 412 milyon TL ceza verilmesi yönünde oy çokluğu ile verilen kararın, 17 Ocak 2014 tarihinde kurumun
Coşkun: Hesabı iyi yaparak cesur davranıldığında kriz fırsata dönüşebilir
SAGİAD Akyazı Salonu’nda üyeler ve iş adamlarına ’Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma ve Nasıl Marka Olunur’ konulu programda konuşan Coşkun, büyük düşünmek için kurumsallaşmanın şart olduğunu söyledi. Coşkun, aile şirketlerinin ticari hayatta başarılı olabilmesi için, şirket içi anayasalarının olması gerektiğini vurguladı.
Belçika Büyükelçisi: Başbakan Erdoğan’ın Brüksel ziyareti çok olumlu
Bir yere göç etmenin ne kadar zorlu bir karar olduğunun farkında olan Belçika devletinin kurumsal olarak mültikültürel yaşamın hayata geçirilmesi noktasında yapılması gereken adımları bilinçli bir şekilde attığını ifade eden Büyükelçi, Türklerin Belçika’ya gelişlerinin
Satranç turnuvası başladı
hocalarımız Baş Antrenör Uluslararası Usta Yakup Erturan ve Yardımcı Antrenör Deniz Seyhanoğlu'na, Galatasaray Spor Kulübü İdari Direktörü Levent Akın'a, Kurumsal İletişim Direktörü Sara Aykar'a, Yardımcıları Gamze Doğuş, Tuğçe Erdoğan ve Gizem Aytekin'e desteklerini esirgemeyen Basketbol Şubemiz yönetici ve sporcularına
AB’den hükümete yeni uyarı: Bağımsız-tarafsız yargı, müzakereler için temeldir
Kurumsal olarak, yani Dış İlişkiler Komitesi adına açıklama yaptığını vurgulayan Alman Hristiyan Demokrat, AB müzakereleri için bağımsız ve tarafsız bir yargının anahtar olduğunu vurgularken, muhtemel bir yargı reformunun
Bakanlık personeline çölleşme ve erozyonla mücadele eğitimi
Pratik uygulamalara yer verilecek program ile kurumsal kapasitenin arttırılması ve personelin kendilerini yetiştirmeleri hedefleniyor. Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürü Hanifi Avcı’nın açılış konuşmasıyla başlayan program 16 Ocak 2014 tarihinde tamamlanacak.
Medvedev: Ekonomik durgunluğun nedeni içerde
Yapısal ve kurumsal sınırlamalar ülkenin yeni bir gelişim modeline geçişine izin vermiyor.” tespitinde bulundu.
Ekim 2012'de işsizlik yüzde 9,7 olarak gerçekleşti
2012/Ekim 2013/EkimKurumsal Olmayan Nüfus (bin) 73.871 74.71715 ve daha yukarı yaştaki nüfus (bin) 55.001 55.862İşgücü (bin) 28.
35 milyona online inovasyon ve girişimcilik eğitimi verecek
tr/akademi ‘den görüntülenebildiğini aktaran Ciliv, “Biz bu portalı bireysel ve kurumsal müşterilerimizle buluşmada odak olarak görüyoruz.” dedi.Turkcell Genel Müdürü, eğitimler dahilinde 2 bini aşkın Türkçe videoya her yerden her aygıttan erişmenin mümkün olduğunu belirtti.
Beşiktaş, Adidas ile yeni sponsorluk anlaşması imzalandı
Sponsorluklarla daha kuvvetlenen kurumsal olarak itibarını yükselten Beşiktaş’ın şampyionluklar yaşaması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz." diye konuştu.
Yerli Phelps’ler olimpiyat yolunda
Turkcell Kurumsal İletişim ve İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, "Gençlik ve Spor Bakanlığımız himayesinde Türkiye Yüzme Federasyonu ile yürüttüğümüz projede, 2016 ve 2020 Olimpiyat Oyunları’nda yüzmede
TÜSİAD Başkanı’ndan demokrasi ve kuvvetler ayrılığı vurgusu
Yükselen piyasalar diye tanımlanan ülkeler, bu kuralları ve kurumsal çerçeveyi tümden reddetmeseler de kimi itirazlarını uzun süredir gündemde tutuyor. Bir yandan kuralların kendi çıkarlarına daha duyarlı olmasını talep ediyorlar, diğer yandan uluslararası çok taraflı kurumlar içerisinde güç dağılımının kendilerini daha
Halkbank: Soruşturmanın banka faaliyetleriyle ilgisi yok
2007 yılındaki ilk halka arz sürecinde yurt içindeki yatırımcılar ile birlikte uluslararası kurumsal yatırımcılar tarafından Bankamız hisselerine yoğun ilgi ve teveccüh gösterilmiştir. Bu ilgi ve teveccüh Bankamızın gösterdiği performansla birleşerek yurtdışı finansal piyasalarda artarak devam etmiş ve Bankamız, beş yıl aradan sonra 2012 yılında yine ülkemizin
Avea’dan esnaf tarifesi
‘Kontrollü Esnaf 1200’e numara taşıma ya da yeni hat ile gelen bireysel ve kurumsal aboneler, birden çok hat aldıkları veya referans olarak ikinci bir abonenin bu tarifelere geçmesinde rol oynadıkları takdirde 12 ay taahhüt vererek kampanyadan faydalanabilecek.
TSYD 51.Yıl Sporun Zirvesi Semineri başlıyor
Ünver Ergün’ün yöneteceği günün son oturumunda “Sponsorların Türk Sporuna Katkıları”nı, Coca Cola Kurumsal İlişkiler Direktörü Gürtay Kıpçak, Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Vodafone Pazarlama Direktörü Fatih Uysal ve Spor A.
‘Ekonomiye Kadın Gücü’ne ödül
‘Kurumsal Sosyal Sorumluluk’ kategorisinde birinci olan proje, ayrıca IPRA Büyük Ödülü’ne layık görüldü. Ödüller, IPRA 2014 Dünya Başkanı Dr.
EPDK, güneş enerjisi için yakında ihaleye çıkacak
EPDK olarak bireysel ve kurumsal dönüşüm gerçekleştirdik. EPDK olarak ilave görevler de üstendik. Kanunla tanınan sınırların içinde sektöre ilişkin önemli görevler üslendik.
Pınar Su'nun ilk kurumsal yönetim derecelendirme notu verildi
İZMİR - Türkiye’de Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Kurumsal Yönetim İlkeleri’ne uygun olarak derecelendirme yapmak üzere faaliyet gösteren SAHA Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri tarafından hazırlanan
Mustafa Denizli: Ben ülke futbolu için varım
Oralarda kurumsal yapı olmamasından mı?İki talihsiz olay beni buraya getirdi. İlk dönüşümde ağabeyim rahatsızlanmıştı.
Koza Altın'dan Rıza Sarraf ve Cerrattepe açıklaması
Rıza Sarraf veya şirketleri ile, altın ticaretiyle uzaktan yakından veya dolaylı olarak ne kurumsal ne de bireysel hiç bir ilgi ve alakamız da yoktur. Kendisini tanımayız.
Türk Prysmian'ın kurumsal yönetim notu 8,65 oldu
BURSA - Bursa’nın Mudanya ilçesinde kurulu Türk Prysmian Kablo ve Sistemleri AŞ’nin 'Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu' 2013 yılı sonunda 8,65 olarak güncellendi. İlk kez 2009 yılında 7,76 puan ile Kurumsal Yönetim Endeksi’ne dahil olan Türk Prysmian, puanını toplamda 0,89 artırmış oldu.
TBF Başkanı Turgay Demirel'den yeni yıl mesajı
Türkiye Basketbol Federasyonu'nun resmi internet sitesinden yayımlanan mesajda Demirel, şunları kaydetti: "Kurumsal ve sportif hedeflerimizin büyük bölümüne ulaştığımız verimli bir yılı geride bırakırken, Türk Basketbolu için çok önemli bir yıl olmaya aday, 2014’ü heyecanla karşılıyoruz
İsviçre Konfederasyonu'nun yeni başkanı yarın göreve başlayacak
Didier Burkhalter, AB ile olan kurumsal anlaşmazlıklara atıfta bulunarak "İsviçre kendi kararlarını kendisi vermek istiyor. Uluslararası bir mahkeme bizim yerimize karar veremez.
Almanya'da ırkçı terör tehdidini küçük gösteren savcıya tepki
GÖÇMENLERE KURUMSAL IRKÇILIĞIN OLMADIĞI KANITLANMALISavcılığın NSU terör örgütü açıklamasını son dere düşündürücü olarak değerlendiren Münih Yabancılar Meclisi Başkanı Nükhet Kıvran da şu açıklamada bulundu: "Hukuk devletinde
Bakan Yazıcı'ya kutusuyla ayakkabı hediye edildi
Çevre kategorisinde iki, Çevre Uygulama kategorisinde iki, Çevre Alanında Kurumsal Sosyal Sorumluluk kategorisinde üç ve Tema kategorisinde iki firma ödüllendirildi. (CİHAN)
GEKA’nın 16,5 milyon lira değerinde 26 proje sözleşmesi imzalandı
Edindiğimiz tecrübeler ve kurumsal kapasite birikimleri sayesinde bundan sonra çok daha sağlam adımlarla ilerleyeceğiz. Bu yolculukta bize yol gösterecek Bölge Planımızı ise özel sektör, kamu kurum-kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, üniversiteler kısacası tüm paydaşlarımızla birlikte hazırladık
İş dünyasındaki uyuşmazlıkları ‘arabulucular’ çözecek
Aslında biz şimdi kültürümüzdeki sistemi kurumsal bir hale getirmiş olduk.” dedi. Bu sistemin yaygınlaşmasının hem iş hayatının kolaylaşması, hem de yargı mekanizması üzerindeki yükün azalması açısından çok önemli olduğunu belirten Mete, bütün Odalara
Bankasya'dan basın ve sosyal medyada yer alan iddialara yalanlama
Uluslararası standartlarda Kurumsal Yönetim İlkelerine bağlı, profesyonel bir Yönetim Kurulu tarafından yönetilen Bankamız, hissedarlarının yatırım değerini korumanın yanı sıra kamusal niteliği olan bankacılık hizmetini müşterilerine sunmaktadır
Davutoğlu, D8 zirvesi için Pakistan’da
Ayrıca, teşkilatın güçlü bir kurumsal temele oturtulması ve önümüzdeki dönemde hayata geçirilebilecek işbirliği projeleri hakkında görüş alışverişinde bulunuluyor.Türkiye’nin kuruluşunda öncülük ettiği Gelişen Sekiz Ülke (D-8) Zirvesi’ne katılmak üzere Pakistan’ın başkenti İslamabad’a gelen Davutoğlu, İran Dışişleri Bakanı
Fenerbahçe Spor Kulübü: Sezon ortası değişiklik yapılamaz
devamlılık gerektiren önemli kararların, sezon ortasında çeşitli sebeplerden ötürü değiştirilmesi yönünde verilen beyanatlar ve yönlendirme çalışmaları, TFF’nin kurumsal ve saygın yapısına zarar vermektedir.
BDDK, İspanya Merkez Bankası ile mutabakat zaptı imzaladı
finans kuruluşlarının yurtdışı faaliyetlerine ilişkin doğru bilgiye ulaşabilmek, sınır ötesi denetim ve gözetim alanında işbirliğini kolaylaştıracak bir kurumsal çerçeve oluşturmak ve kurumsal tecrübelerin paylaşılması ile karşılıklı eğitim olanaklarının sağlanması amacıyla düzenlenmiştir.
Deloitte: Türkiye vergi yönünden yatırıma elverişli ülkelerden biri değil
Bu nedenle denetim, vergi, yönetim danışmanlığı ve kurumsal finansman hizmetlerinde dünyanın en büyük profesyonel hizmet firmalarından biri olan Deloitte’nin Adana’da bir ofisinin bulunması bizler için büyük bir avantaj sağlamaktadır.
Suiistimal vakaları şirketlerde yıllık ortalama 140 bin dolar kayba yol açıyor
Deloitte Türkiye Kurumsal Risk Hizmetleri Direktörü Gül Saraçoğlu ve Suiistimal İnceleme Uzmanları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Murat Oltulular’ın konuşmacı olarak yer aldıkları panelde, 2012 yılında bin 388 suiistimal vakasının incelenmesini
Almanya'da fakir belediyeler, kötü gidişata çözüm bulamıyor
Kurumsal finansman hizmetleri sunan Ernst&Young (EY), federal ve eyalet istatistik dairelerinin verilerine dayanarak nüfusu 100 binden fazla olan belediyeler üzerinde araştırma yaptı. Almanya’da çok sayıda belediyenin çoktan bilfiil iflas ettiğini söyleyen EY’den Hans-Peter Busson, belediyelerin sorunlarına karşı hala kalıcı ve yapısal çözüm
ALTSO'ya her ay 50-60 işletmeci üye oluyor
Yeni üyelerin görüş ve önerilerinin de alındığı organizasyonda, ALTSO’nun kurumsal yapısı da üyelere anlatıldı. ALTSO yönetimi bundan sonra odaya yeni kayıt yaptıracak üyeler ile kahvaltı ya da bir yemekte bir araya gelecek.
Orkide iki tesisi birden açacak
Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Küçükbay, katma değeri yüksek ürünler geliştirerek, global olma yolunda sağlam adımlar atmanın kurumsal önceliklerinin başında geldiğini söyledi.‘İKİ TESİS BİRDEN FAALİYETE GEÇİYOR’