lalelerle

Kaktüs severler İstanbul'da buluşuyor
İSTANBUL - İstanbul Büyükşehir Belediyesi, görsel güzelliğiyle ün yapan lalelerle donattığı kentte farklı bir sergiye imza atıyor. Belediye, Alibeyköy fidanlığında düzenleyeceği sergide kaktüs severleri bir araya getiriyor.
Bayrak motifli lalelerle hatıra fotoğrafı
ANKARA - Ankara’da yaşayanlar baharda lale ve diğer çiçeklerin açmasıyla Mogal Gölü kenarına akın etti. Gölbaşı Belediyesi tarafından lalelerle süslenen Atatürk Sahil Parkı’nda gezen vatandaşlar renkli görüntüler oluşturdu.
Laleler Selimiye'nin güzelliğine güzellik kattı
EDİRNE - Edirne'de Mimar Sinan'ın ustalık eseri olarak tanıttığı tarihi Selimiye Camii, lalelerle ayrı bir görünüme kavuştu. Uzun geçen kış dönemi yerini baharın sıcaklığına bıraktı.
Mamak Çöplüğü orkideleri ile ünlenecek
Kesme çiçek üretiminin, Mamak ve geçmişte ürettiği lalelerle ün yapan Sincan'da yaygın olduğunu dile getiren Temel, Ankaralıların özel günlerde sevdiklerine Ankara’da üretilen çiçekleri vermesini hedeflediklerini vurguladı.
Kocaeli'nde lale satışları başladı
Vatandaşlar yetiştirdikleri lalelerle nisan ayının ilk haftasında yapılacak olan ‘En Güzel Laleyi Siz Yetiştirin’ yarışmasına katılabilecek. Büyükşehir Belediyesi, kenti baştan aşağı süsleyecek laleleri satmaya başladı.
Türkçe Olimpiyatları Kültür Şöleni başladı
İstanbul’da her taraf lalelerle donatılarak lale mevsimi yaşandı. Mayıs ayında da İstanbulumuz gül şehri oldu. Güllerin kokularını alıyoruz.
İstanbul’u AB’ye hazırlayacak protokolde imzalar atıldı
Bize ‘Şehrin her tarafı lalelerle süslü siz bu kadar çiçeği nasıl koruyorsunuz?’ diye sordular. Ben de dedim ki İstanbullu çiçeği çok seviyor ve İstanbullu sahip çıkıyor.
Laleler, Selimiye’nin güzelliğine güzellik kattı (Özel)
EDİRNE - UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Selimiye Camii, çevresindeki lalelerle kartpostallık bir görünüm kazandı. Yaklaşık bir asır boyunca Osmanlı İmparatorluğu'na başkentlik yapan Edirne, şehrin farklı noktalarındaki birbirinden özel tarihi eserlerle açık hava müzesi durumunda
Lalelerle süslenen İstanbul’a 600 dönümlük botanik bahçesi (Özel)
İstanbul lalelerle güzelliğine güzellik katarken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı Mehmet İhsan Şimşek, 600 dönümlük arazi üzerine botanik bahçesinin kurulacağını açıkladı.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
Lalelerle süslenen İstanbul’a, 600 dönümlük botanik bahçesi (Özel) Geleneksel lale festivali kapsamında İstanbul’a 112 türden yaklaşık 20 milyon lale dikildi. Emirgan Korusu, Yıldız Parkı, Sultanahmet Meydanı, Çamlıca Tepesi gibi bilinen yerlerin dışında, sokaklar ve caddeler de renk cümbüşünden nasibini aldı.
Cumhurbaşkanı Gül, Sekapark’ta golf aracıyla dolaştı
Golf aracını kendisi kullanan Cumhurbaşkanı Gül, yeni açan lalelerle rengarenk bir görünüme kavuşan Sekapark’ı çok beğendiğini dile getirdi. (CİHAN)
Putin taraftarlarından Moskovalılara 100 bin lale
Puşkinskaya Metro istasyonunda sabah saatlerinde toplanan taraftarlar, kamyonla gelen lalelerle birlikte metro istasyonuna indi. Lale’nin baharın ve yeni siyasi dönemin habercisi olduğunu ifade eden taraftarlar, Putin’in yeni dönemde Kremlin’e döneceğine inanıyor.
Büyükşehir Belediyesi lale satışlarına başladı
Vatandaşlar yetiştirdikleri lalelerle nisan ayının ilk haftasında yapılacak ‘En Güzel Laleyi Siz Yetiştirin’ yarışmasına katılabilecek. Kocaeli’ne rengarenk görünüm katmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, kenti baştan aşağı süsleyecek laleler satmaya başladı.
Laleyi iş gezisinde keşfetti, şimdi dünyaya ihraç ediyor
İşadamı Yetgin, yaptığı gezi sırasında, Hollanda'daki tarlalara binlerce dönümlük arazilerde ekili lalelerle karşılaştı. Konya'ya döndükten sonra lalelerle ilgili araştırmalar yapan işadamı, Asyalale ismiyle bir firma kurdu.
Laleler, Konya'nın çehresini değiştirdi
LALELERLE TEMATİK TASARIMLARKonya Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl şehir geneline dikilen lale ve soğanlı bitkiler, peyzaj mimarlarının tematik tasarımlarına göre; semazen, ayyıldız, Selçuklu Yıldızı gibi motifler
Lale Festivali görsel şölene dönüştü
Festivalde ‘En Güzel Lale’ yarışmasına 323 vatandaş yetiştirdikleri lalelerle katıldı. Bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Lale Festivali 1,5 milyon lalenin farklı figürlerde dikildiği Sekapark’ta gerçekleştirildi.
Kayseri Cumhuriyet Meydanı kırmızı ve beyaza büründü
KAYSERİ - Kayseri Büyükşehir Belediyesi, baharın gelmesiyle birlikte Cumhuriyet Meydanı’nın lalelerle donattı. Şehir merkezinde kırmızı ve beyaz açan laleler ilginç görüntüler oluşturdu.
Yeşil Bursa lalelerle daha da renklendi
İngiltere Kraliçesi Elizabeth’in de ziyaret ettiği tarihi Koza Han, lalelerle ayrı bir güzellik kazandı. Kent merkezinde oksijen deposu konumundaki Reşat Oyal Kültür Parkı da rengarenk lalelere ev sahipliği yapıyor.
Hollanda Büyükelçisi Dirkse: Konya muhteşem bir tarihe sahip
Doğan, her tarafın lalelerle donatılacağını ifade ederek, şehrin güzel bir görünüme kavuşacağını aktardı.Konya’nın kendisine has tarımı olduğunu ifade eden Doğan, şunları söyledi: “Türkiye’nin tahıl ambarı olan Konya’mızda önemli su kaynakları bulunuyor.
Kavasoğlu: ‘Solda Lale Devrimi’, Türk toplumunu bir araya getirme projesi…
Mitinglerde bütün bu insanların ellerinde lalelerle Kılıçdaroğlu’nu dinlemeye geldiğini düşünün. Artık orada etnik köken, ayrımcılık yok olmuştur. Türk toplumu muhteşem bir çelenk haline dönüşmüştür!
Kocaelililer 100 bin adet lale soğanı aldı
Yarışmaya satın aldığı lalelerle katılacak. Her yarışmacı bir saksıyla katılabilecek ve saksının çapı en fazla 29 santimetre olacak. Saksıya en gazla 10 adet lale soğanı dikilecek.
Edirne'den Kars'a Türkiye'yi Bursa gülleri süslüyor
Kuş, renkleri ve sayıları ile özel anlamlar taşıyan güllerin, son yıllarda lalelerle birlikte park ve bahçelerin, balkonların, refüjlerin en önemli çiçekleri arasında yer almaya başladığını kaydetti. Kırmızı, sarı, beyaz, pembe gibi birbirinden farklı renkteki güllerin, özellikle yeni yapılan bina ve sitelerin çevre düzenlemesinde sıklıkla tercih edildiğini anlatan Kuş
Laleler kırlarda boy göstermeye başladı
Vatandaşlar, lalelerle süslenen kırlarda gezmenin yanı sıra hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmiyor.
Bursa'da lale devri
Baharın coşkusu, rengârenk çiçekler ve yeşil-beyaz bayraklarla şenlenen şehrin birçok caddesi gibi Reşat Oyal Kültürparkı da lalelerle şenlendi. Kent merkezinde oksijen deposu konumundaki Kültürpark, insanların dinlenmek ve eğlenmek için tercih ettiği mekânların başında geliyor.
Adıyaman'da kavşak ve refüjler Lale ile buluşuyor
Şehrin bir çok yerinde lale ekimi yapackalrını dile getiren Büyükaslan, bu anlamda şehrin önemli kavşaklarını her yıl rengârenk lalelerle süsleyerek, adeta gelincik tarlasına dönüştürdüklerini ifade etti.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi lale satışına başlayacak
Vatandaşlar, yarışmanın yapılması planlanan nisan ayına kadar yetiştirecekleri lalelerle En Güzel Lale Yarışması'na katılabilecek. Lale satışı yapılacak yerler şunlar: "İzmit'te Anıtpark, Belsa, Fevziye Camii önü, Dilovası Belediyesi'nin önü, Çayırova Fatih Caddesi, Darıca Kaymakamlığı önü
Konya, lalelerle rengarenk oldu
LALELERLE TEMATİK TASARIMLAR Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl şehir geneline 2 milyon 700 bin adet lale dikildi, 300 bin adet lale soğanı da ücretsiz olarak dağıtıldı. Laleler, başta Mevlana Müzesi olmak üzere şehir genelindeki tarihi mekanların çevresinde ve Alaaddin Tepesi'nde peyzaj mimarlarının tematik tasarımlarına göre ayyıldız, Selçuklu
Laleler bahara merhaba dedi
Açan lalelerle birlikte Mevlana Müzesi çevresi, Alâeddin Tepesi ve çevresi de bir başka güzel oldu. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, kentin önemli noktalarına binlerce lale soğanı ekildiğini ve bu günlerde açan lalelerin şehri bambaşka bir görüntüye bürüdüğünü
Kocaeli'de lale devri başladı
Kocaeli'de kışın ekilen laleler açmaya başladı. Şehir merkezi ve parklarda açan laleler, kente ayrı bir renk katıyor. Kocaeli baharı lalelerle karşılıyor.