lanetle

Fethullah Gülen Hocaefendi: Örgüt diyenlerin sözlerine haince diyeceğim
“GELECEKTEKİ NESİLLER YAPILAN YANLIŞLIKLARI LANETLE YAD EDECEK”"Bir kesim de onu istemediklerinden dolayı ve hususiyle “Dershaneler de kapatılsın, biz de kendimize göre orada yurtlar, evler, pansiyonlar açalım; bölünmeyi hızlandıralım!
PYD Başkanı Müslim’den Barzani yönetimine sert tepki
Rojava’daki Kürt halkının açlık ile terbiye edilemeyeceğini ve teslim alınamayacağını ifade eden Müslim, "Kürt halkına sınır kapılarını kapatanları tarih lanetle anacaktır. Onlar pişman olacaklardır.
Diyarbakır'da toplanan alimlerden ortak bildiri
Cumhurbaşkanına yapılan haksız uygulamaya karşı şiddete başvurmadan haklarını savunan, halkını öldüren katilleri, darbecileri, onları teşvik eden ve destekleyenleri lanetle kınıyoruz. - Küresel güçler Müslümanların topraklarını sömürmek üzere yaptıkları işgallere devam ediyorlar.
Mısır’daki katliam Birecik’te protesto edildi
belirtelim ki bu müdahaleyi yapan ordu ve ona her türlü desteği veren ABD, İsrail ve Suud insanlıktan yana hiçbir nasibinin kalmadığını ispatlamış, tarihte ismi lanetle anılan cismi insan ama hakikatte hayvanlardan daha aşağılık mahlukların arasına girdiğini ispatlamıştır.
Çelik: Mısır’daki darbe bir zorbalıktır
OSMANİYE - Memur-Sen Osmaniye İl Temsilcisi Mücahit Çelik, Mısır’da yapılan darbeyi lanetle kınadıklarını, yapılanın bir zorbalık olduğunu söyledi. Çelik, Mısır’da ordunun, seçilmiş cumhurbaşkanına görevden el çektirmesi, sivil yönetime karşı askeri darbe yapmasının kabul edilemeyeceğini belirtti.
Çerkesler, Samsun’dan Dünya’ya seslendi: Soçi’de kimliğimiz yok sayılmaz
Soykırımı yapan Rusları bir kez daha lanetleyen Çerkesler, uğradıkları haksızlığı ve 2014 Olimpiyatları’nın anavatanlarından Soçi’de yapılmasına tepki gösterdi. 101 yıl süren Kafkas-Rus savaşları sırasında gerçekleştirilen Çerkes soykırım ve sürgününü Dünya kamuoyuna daha güçlü şekilde anlatmak ve duyurmak amacıyla Çerkesler
Midyatlılar Reyhanlı saldırısına tepki gösterdi
insanları, huzuru, birlik ve beraberliğin bozulmasını hedef alan, insan hak ve hürriyetine kasteden bu saldırı, bu ülkenin geniş sineli milleti tarafından lanetle anılacak. Menfur saldırının müsebbipleri bu olayı ve neticelerini dünyada da ahirette de kara bir leke olarak taşıyacaklar.
Çerkes soykırımı ve sürgününün 149. anma töreni Samsun’da yapılacak
Mayıs Cumartesi günü Türkiye’nin dört bir yanından kente gelecek Çerkesler, Doğu Park Sahili'nde buluşarak Rusların gerçekleştirdiği soykırımı ve sürgünü lanetleyecek. Türkiye Kafkas Dernekleri Federasyonu, Kafkas-Rus savaşlarının öncesi ve sonrasında Ruslar tarafından gerçekleştirilen Çerkes soykırım ve sürgününü kamuoyuna daha güçlü
Alevi vatandaşlardan provokasyona tepki
Saldırıyı lanetle ve nefretle kınıyor saldırganların biran önce ortaya çıkarılmalarını talep ediyoruz.” dedi.
Bahçeli: ABD’nin İsrail tutumu insanlıkla ve müttefik hukukuyla uyuşmamakta
ANKARA - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İsrail’in Filistin’e düzenlediği saldırıları nefretle ve lanetle kınadığını açıkladı. Bahçeli, ABD’nin Türkiye ve Mısır’a yönelik telkinlerinin ve İsrail’in yanında saf tutan tutumunun insanlıkla bağdaşmadığını belirterek, “Bu tutum müttefiklik hukukuyla da
Bahçeli: Cinayet şebekesi kendi militanlarını boğazlamaktadır
Ölüm ve ölüm üzerinden tehdit kanalları açmak her zaman lanetle nefretle anılacaktır. Cinayet şebekesi kendi militanlarını boğazlamaktadır. Cezaevine dışarıdan talimatla ölüme yatanlar, İmralı canisinin tecrit şartlarının kaldırılmasını, anadilde eğitim, anadilde savunma taleplerini dayatmışlardır.
Erdoğan: BM’nin adalet üzerinden yeniden reforme edilmesi şart
Adalet safında yer alanların daima hayırla yad edileceğini ifade eden Başbakan Erdoğan, “Zalimler zulüm uygulayanlar lanetle nefretle anılmaya devam edecek.” dedi.'BM, SURİYE'DEKİ İNSANLIK DRAMINA MÜDAHALE ETMEMİŞTİR'
Bahçeli: Kanlı pusunun çok yönlü ve derinlemesine tetkik ve tahkiki yapılmalı
artma ihtimali bulunmasının herkesi endişelendirdiğini dile getiren Bahçeli, PKK’lı kan içicilerinin düzenledikleri hain ve kalleş suikastı şiddetle ve lanetle kınadı. Şehitlere Cenab-ı Allah’tan rahmet; ailelerine, silah arkadaşlarına ve aziz milletimize sabır ve başsağlığı dileyen Bahçeli, yaralı evlatlarımıza acil şifalar
Diyanet İşleri Başkanı Görmez: Lanet, lanetle ortadan kaldırılmaz (Özel)
Müslümanların filme tepki olarak şiddete başvurmalarını tasvip etmediğini söyleyen Görmez, “Lanet, lanetle ortadan kaldırılmaz. Hakaret daha büyük bir hakaretle temizlenmez.
Melikşah Üniversitesi Senatosu'ndan terör saldırısına kınama
Terör Örgütü PKK tarafından yapılan bu saldırıyı şiddetle ve lanetle kınıyoruz. Öncelikle şehit olan askerlerimize Allah’tan Rahmet yakınlarına başsağlığı, yaralı askerlerimize ise acil şifalar dileriz.
Aksaray Belediye Başkanı Pala: Terörü lanetliyorum
Askerlerimizi şehit eden hain teröristleri ve terör odaklarını lanetle kınıyorum ve yüce Türk milletinin başı sağ olsun diyorum.” şeklinde konuştu. (CİHAN)
Vali Ata: Terör saldırısında gözaltı sayısı 13’e çıktı
Ben bu saldırıyı lanetle kınıyorum. Temennimiz bu son olsun. Bu konuda emniyet teşkilatımız yapılması gereken her şeyi sonuna kadar yapıyor.” ifadelerini kullandı.
Adalet Bakanı Ergin: Suriye'de yaşanan sıkıntıları el birliği ile çözeceğiz
Terör olaylarına da değinen Adalet Bakanı Ergin, “Terör hadisesinin lanetle kınıyorum.Bu illeti eninde sonunda yeneceğimizi ve asırlardır bu coğrafyada huzur ve barış içerisinde yaşayan bu milletin arasına nifak sokmak isteyenlere imkan vermeyerek, bir olarak beraber olarak geleceğe kararlı
Destici: Özel yetkili mahkemelerin yetkileri değil, görev alanları daraltılmalı
camiden müzeye çevirenler, Fatih Sultan Mehmet'in lanetiyle karşı karşıya ise bugün iktidarı elinde bulundurup Ayasofya'yı camiye çevirmeyenler de aynı lanetle karşı karşıyadırlar." ifadesini kullandı.
Ahmet Çakar, MHP Genel Başkanlığı'na adaylığını açıkladı
Biz bunları lanetle anıyoruz. Hiçbirini de tasvip etmiyoruz. Sorgulanmalı, yargılanmalı ve hak ettikleri ceza da verilmelidir eyvallah. Amma bir şey var. Adaleti ve insafı elden bırakmadan.
Amasya’da görev yapan doktorlar saldırıyı protesto etti
Bu hain olayı Amasya Devlet Hastanesi çalışanları olarak lanetle kınıyor, hayatını kaybeden meslektaşımız Dr. Ersin Arslan’a Allah’tan rahmet, ailesine, dost ve yakınlarına, ayrıca bütün sağlık çalışanlarına baş sağlığı diliyoruz.
"Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan da Hocalı katliamına katıldı"
yıldönümünde, insan olmanın sorumluluğunu taşıyan her bireyin içini acıtan bu olayı lanetle kınıyoruz.” Ay, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerini de katliam anıtı yapmaya çağırdı ve tüm kamuoyunun da anıtın yapımına destek vermesi gerektiğini belirtti
Çalkavur: Kocaeli huzur kenti, bunun için gece gündüz çalışıyoruz
Bazı insanlar görevleri bittiğinde arkasından ya minnetle ya da lanetle anılır. Hiç bir arkadaşımız, arkasından lanetle anılmasından hoşlanmaz. Eğer mesleğinizi severek yapıyorsanız, mutlaka başarılı olursunuz.
Erdoğan: Irak’ta mezhep tahrikçileri yüzyıllar boyunca lanetle anılacak
ediyorsa, Irak’ta sebep olacak yeni bir mezhep çatışmasının acısı yüzyıllar boyunca dinmeyecek, bu mezhep çatışmasının tahrikçileri de yüzyıllar boyunca lanetle anılacaktır.” dedi. Parti grubundaki konuşmasında dış politika gelişmelere de değinen Başbakan, bugüne kadar Suriye’de 6 bin sivilin hayatını kaybettiğine dikkat çekti.
Ankara Şoförler Odası'ndan taksici cinayetine tepki
ekmek parası götürmek için kar–kış demeden, geceli gündüzlü, küçük ücretler karşılığı alınteriyle çalışan taksici arkadaşlarımıza karşı işlenen bu cinayeti lanetle kınıyoruz. Bu vahşice cinayet bizi fazlasıyla üzmüştür.
Çubuklu şehit yakınları Van için topladıkları yardımları Kızılay'a teslim etti
Halen orada çorba, çadır, battaniye dağıtan askerlere karşı kem gözle bakan insanları lanetle kınadıklarının da altını çizen Başkan Özden, "Allah birliğimizi dirliğimizi, nizamımızı, bozmasın diyorum.
Dörtyol halkı teröre lanet okudu
"Ocaklarımıza ateş düşürerek, yakmaya devam eden terör örgütünü lanetle kınıyorum" diyen Keskin, "Bitlis ve Hakkari’de yaşananlar bu güne kadar yaşadığımız acıları daha da derinleştirmiştir." dedi. Başkan Keskin, "Türkiye’nin dört bir yanında ocaklara düşen ateş, hepimizin yüreğini dağlamıştır.
Bozyazı'da teröre lanet yağdı
Ballı, terörü ve destekçilerini lanetle kınadıklarını ifade ederek, ''Acımızı anlatmaya kelimeler yetmiyor. Milletimizin ve devletimizin bekası için acımızı içimize akıtıyoruz.
AK Partili Yetiş'ten teröre lanet mesajı
ADIYAMAN - AK Parti Adıyaman Milletvekili Murtaza Yetiş, "Terörü ve teröristleri lanetle kınıyorum. Onlarca cana kıyan teröristler, bu dünyada da öteki dünyada da mahvolacaklardır.
Aziziye Belediye Meclisi, terörü kınadı
ERZURUM - Erzurum Aziziye Belediye Meclisi, ortak bir bildiri yayınlayarak terörü lanetledi. Belediye Meclisi adına bir açıklama yapan Başkan Fatih Cengiz, terör örgütü tarafından Hakkari Çukurca’da ve Bitlis’te Türk askerine, polisine ve sivil vatandaşlara
STSO Başkanı Murzioğlu’ndan teröre tepki
Samsun’dan da bir şehit verdiğimiz bu hain saldırıyı Samsun Ticaret ve Sanayi Odası camiası olarak lanetle kınıyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehit annesi babası olma şerefine erişen anne ve babalara Yüce Allah’tan sabır, gazilerimize ise acil şifalar diliyorum
Gönüllü Kuruluşlar: Tek bir terörist kalmayana kadar operasyonlar sürsün
Bursa Gönüllü Kuruluşlar Platformu, Ördekli Kültür Merkezi'nde düzenlenen basın açıklaması ile törer saldırılarını lanetle kınadı. Burada kısa bir açıklama yapan Bursa Gönüllü Kuruluşlar Platformu Başkanı Yakup Kayıhan, 17 yıldan beri faaliyetini sürdüren platformun, milli ve manevi değerlere sahip
Ereğlililer şehitler için Kur'an-ı Kerim okuttu
ANIT ÖNÜNDE TERÖR LANETLENDİ Akşam saatlerinde Atatürk Anıtı önünde düzenlenen mitingde Hakkari’deki hain saldırı protesto edildi. Anıt önünde toplanan kalabalık, şehit düşen askerler için Kur’an-ı Kerim okuttu.
İskenderunlu er Mesut Cengiz'in baba ocağına ateş düştü (2)
Denizciler Belediye Başkanı Esabil Soydan ise, “Terörü lanetle kınıyoruz. Bunlar hangi amaca hizmet ediyor belli değil. Bu vahşeti yapanlar insan olamaz” dedi.Şehit Mesut Cengiz’in evinin önüne belediye çadır kurdu.
Gölbaşı Belediye Başkanı: Hainler emellerine ulaşamayacak
Odabaşı, “Bu hain ve kalleşlerin askerlerimize karşı saldırılarını lanetle kınıyorum. Şehit kanıyla yoğrulmuş Türkiye Cumhuriyeti topraklarında milletimiz var oldukça terör örgütleri bu hain emellerine asla nail olamayacaklardır.
Erzincan'dan teröre lanet
Bunları lanetle kınıyoruz. Silahla terörle bir ülkeden bir parça toprak alınamaz. Hiçbir şekilde bu hedefine de ulaşamaz.
Bursaspor terörü lanetledi
Terörü lanetle ve nefretle kınıyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine sabır ve başsağlığı, yaralı askerlerimize de acil şifalar diliyoruz." (CİHAN)
"Terör konusunda artık ciddi adımlar atılmalı"
Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimler Derneği Osmaniye Şube Başkanı Durmuş Öksüz, Hakkari’nin Çukurca ilçesinde 24 askerin şehit edildiği saldırıları lanetle kınadıklarını söyledi.Saldırının Türk milleti ile birlikte şehit aileleri ile gazilerinde sabrını taşırdığını kaydeden Öksüz, artık başsağlığı ve sabır dilemekten ziyade eli kanlı bebek katillerine
Konya Ticaret Odası Başkanı Öztürk'ten teröre lanet mesajı
Milletimizi vicdanında derin üzüntüler açan tahammül sınırlarımızı zorlayan bu saldırıyı lanetle kınıyorum. Terör örgütünün saldırılarıyla hemen her gün çok sayıda asker, polis, sivil vatandaşlarımızın acı haberlerini almaktayız.
ATO terörist saldırıları kınadı
gerçekleştirdiği, toplam 26 asker ve 5 polisimizin şehit olması, biri çocuk üç vatandaşımızın da yaşamlarını yitirmesiyle sonuçlanan terör saldırılarını nefret ve lanetle kınadığını bildirdi. ATO Yönetim Kurulu adına Başkan Ali Gizer imzasıyla yayımlanan yazılı açıklamada, önceki gün Bitlis'in Güroymak ilçesinde teröristlerce köprü menfezesine konulan bombanın
Bakan Fatma Şahin: Terör örgütünün kadınlara saldırması acizliğinin göstergesi
masum insanlara, okuyan bir kızımıza, üniversitesine dönecek olan ve veda yemeğine gidecek olan 4 tane masum kızımızın canına mal olan bu terör saldırını lanetle kınıyorum. O annenin, babanın bütün acısını yüreğimizde hissediyoruz.
Menderes, Polatkan ve Zorlu adına Mevlit okutuldu
şantiyeye dönüştüğü bir ortamda 27 Mayıs 1960 utancını yaşatanlar, bununla yetinmeyip 17 Eylül’de Adnan Menderes ve arkadaşlarını şehit edenler rahmetle değil, lanetle anılmaktadır. 1950-1960 yılları arasında ülkemiz insanlarına getirdikleri kazanımları ve, hizmetlerini her zaman dualarımızla yad ediyoruz.
Darbe kurbanı Menderes ve arkadaşları anıldı
Menderes’in 1961 yılına kadar TBMM’nin onurlu bir üyesi olduğunu anlatan Çiçek, idamları lanetle anarak telin ettiğini kaydetti. Bu arada, Adnan Menderes’in oğlu Aydın Menderes, törene mesaj gönderdi.
Adnan Menderes anılıyor
Bizden sonra gelecek nesiller de kendilerini lanetle yad edeceklerdir” şeklinde konuştu. Program kapsamında, Adnan Menderes üzerine araştırmalar yapan ve kitaplar yazan Gazeteci-Yazar Erdal Şen de bir sunum yaptı.
Pazarcıklılar terörü lanetledi
Biz Pazarcık halkı olarak terörü lanetle kınıyoruz.” diye konuştu. Yaklaşık 20 yıldır ilçede kimsenin terör dolayısı ile burnunun dahi kanamadığını belirten Yılkıcı, sözlerine şöyle devam etti: “1980 yıllarında Pazarcık halkını 2'ye bölen zihniyet şimdi
AK Parti’deki bayramlaşma MHP ile başladı
İnsanlıktan nasibini almayan bu terörü ve bunlara destek verenleri lanetle kınıyoruz.” dedi. Teröre karşı ortak mücadele etmenin önemine dikkat çeken Kapusuz, “Milletimizin birliği, devletimizin bekası için beraber atılması gerekli olan adımların atılmasını istiyoruz.
Başbakan Yardımcısı Arınç: Başbakan doğru yerde oturdu (1)
Son günlerde artan ‘şehit haberleri’ hakkında ise Arınç, ‘’Teröre karşı Türkiye’de vicdanı olan herkes büyük bir acı duyar ve terörü lanetle kınar. Acılar ve feryatlar, gözyaşları birbirine karışıyor.
Bursa Barosu’ndan avukatlara yapılan saldırıya kınama
Yapılan saldırıyı lanetle kınayan Bursa Baro Başkanı Zekeriya Birkan, sorumluların tespit edilerek hak ettikleri cezaya çarptırılmalarını istedi. Son zamanlarda beyan ve eylemlerle hukuk ve hukukçulara saldırı geleneği oluşturulmak istendiğini anlatan Bursa Baro Başkanı Zekeriya Birkan, “Hukukçular içinde saldırıların
Yozgat'ta STK'lardan Kürtçe ezan tepkisi
açıklama yapan Yozgat Din Görevlileri Derneği Başkanı Mehmet Başaran, Müslümanlığın sembolü olan ezanın Kürtçe ya da herhangi bir dilde okunmak istemesini lanetle kınadıklarını söyledi. Başaran, "Birliğimizi, dirliğimizi bozmak için çeşitli sebeplere başvuran ayrımcılar, son günlerde buna bir yenisini daha Müslümanların en büyük maneviyatımız olan
Pazarcık Alevi Kültür Derneği, imam hatiplilere yönelik saldırıyı kınadı
Kahramanmaraş Platformu Dönem Sözcüsü Avukat Yusuf Bülbül, çirkin ve hain saldırıları şiddet ve lanetle kınadıklarını belirtti. Terör örgütünün, halkın dini değerleri öğrenmesinden rahatsız olduğunun anlaşıldığını kaydeden Bülbül, “Bu saldırılar tamamen dini değer ve maneviyata yönelik.