lanetlendi

Gaziantep’teki terör saldırının kurbanları anıldı
Hayatını kaybeden masum sivil vatandaşlar için dua edilirken, terör lanetlendi. Anma törenleri, patlamanın meydana geldiği ve ölen masum vatandaşlar için dikilen anıtın bulunduğu Şehitkamil İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün yanında gerçekleştirildi.
NSU davası öncesi Almanlar ve Türkler ırkçılığı protesto etti
Münih'in en işlek alışveriş merkezi Stachus önünde çeşitli sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin konuşmasıyla başlayan gösteride ırkçılık lanetlendi. Münih Yabancılar Meclisi Başkanı Nükhet Kıvran, "Bugün burada Almanyada yükselen ırkçılığa karşı hep birlikte tek vücut olmak için toplandık.
Hocalı kurbanları, Lahey'deki soykırım anıtı önünde anıldı
Kur'an-ı Kerim'in okunmasının ardından yapılan konuşmalarda, Hocalı'da 21 yıl önce hayatını kaybedenler rahmetle anılırken, soykırımı yapanlar lanetlendi."HOCALI SOYKIRIMINI ASLA UNUTMAYACAĞIZ"
Ermenilerin Hocalı soykırımı bir kez daha lanetlendi
Ermenilerin, Azerbaycan'ın Karabağ Bölgesi Hocalı kentinde 1992 yılında 613 kişiyi öldürerek gerçekleştirdikleri katliam İzmir'de düzenlenen panelle bir kez daha lanetlendi. Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu ile Türk Ocakları İzmir Şubesi tarafından Dr.
Bursa Atatürk Stadı’ndan teröre anlamlı tepki
BURSA - Son dömende artan terör olayları, Bursaspor ile Gaziantepspor takımları arasında oynanan karşılaşmada ilginç bir yöntemle lanetlendi. İki takım futbolcuları, taraftarların isteği üzerine Türk bayrağının renklerini oluşturan kırmızı ve beyaz renkli formalarla sahaya çıktı.
Kent konseyleri terörü lanetledi
BURSA - Adıyaman Kent Konseyi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Türkiye Kent Konseyleri bölge toplantısında terör lanetlendi. Türkiye Kent Konseyleri Birliği bölge toplantısı Adıyaman Kent Konseyi’nin ev sahipliğinde ve Adıyaman Belediyesi Meclis salonunda gerçekleştirildi.
'Hiçbir kalleş saldırı, beraber yaşama kararlılığından döndüremeyecektir'
SAMSUN - Samsun İlkadım Belediyesi meclis toplantısında, son günlerde yaşanan terör saldırıları lanetlendi. Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Hiçbir kalleş saldırı, hiçbir hain pusu, milletimizi beraber yaşama kararlılığından, kardeşlik hukukundan ve vatanın bölünmez bütünlüğünden
Türkiye Kamu–Sen üyeleri terörü lanetledi
İnönü Parkı’nda düzenlenen eylemde terör örgütü lanetlendi. Türkiye Kamu–Sen Adana Temsilcisi Kamil Köse yaptığı açıklamada terör olayları nedeniyle halkın derin bir üzüntü içinde olduğunu söyledi.
Şehitlikleri ziyaret eden vatandaşlar, Mehmetçiklerine ağladı
Şehitliklerde gözyaşları sel olup yaktı, teröristler ise bir kez daha lanetlendi. Her bayram aferesinde olduğu gibi bugün de mezarlıklar, yakınlarının kabirlerini ziyaret etmek isteyen vatandaşla dolup taştı.
Arakan'da yaşanan vahşet Kadıköy'deki mitingde protesto edildi
Mitingde, başta Arakan'daki budistler olmak üzere Filistin, Afganistan, Bosna-Hersek, Suriye ve Irak'ta katliam yapanlar lanetlendi. Sadece Saadet Partisi bayrakları ile sivil toplum kuruluşlarının flamalarının açılması konusunda sık sık uyarılar yapıldı.
Suriye’de sivil halka yönelik saldırılar sürüyor: 21 ölü
Suriye’nin kuzeyindeki Kürtlerin 2004 yılında başlattıkları ve 30 kişinin öldüğü ayaklanmanın yıl dönümünde düzenlenen gösterilerde Esed rejimi lanetlendi ve Hafız Esed’in resimleri yakıldı. Resmi haber ajansı SANA ise başkent Şam ve kuzeydoğudaki Haseke’de Esed yanlısı büyük gösteriler düzenlendiğini duyurdu.
Bahçeli: Ermeni diasporasının uydusu olanlar geldikleri gibi gönderilmiştir
İSYANLAR MİLLETİMİZ TARAFINDAN LANETLENDİAK Parti’nin milleti bölme ve etnik tasnife tabi tutma konusunda içine girdiği son parkurun gizli gündemleri belirgin kıldığını savunan Bahçeli, “Başbakan Erdoğan’ın Dersim isyanına karşı gösterilen milli
Kadıköy'de şehitler unutulmadı
İSTANBUL - Geçtiğimiz hafta içinde Hakkari ve Bitlis'te yaşanan terör olayları Fenerbahçe-Samsunspor maçında da lanetlendi. Taraftarlar, karşılaşmaya ellerinde Türk bayrağı ile geldi.
Şehit ve gazi aileleri, terör için topyekün mücadele istedi
Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği ile Erzurum Şehit Aileleri Derneği tarafından organize edilen programda, dualar edilerek terör lanetlendi. Daha sonra sloganlarla Cumhuriyet Caddesi’nde yürüyüşe geçen vatandaşlar, Havuzbaşı’ndaki Atatürk anıtı önüne kadar geldi.
Bursa’da yaklaşık 50 bin kişi, şehitler için yürüdü
Yaklaşık 50 bine yakın kişinin katıldığı protesto yürüyüşünde terör örgütü lanetlendi. Gruplar halinde Kent Meydanı'nda toplanan vatandaşlar Burada BDP il binasına doğru yürümek istediyse de polis tarafından izin verilmedi.
KKTC'de hain terör saldırısını protesto gösterileri devam ediyor
Düşünce Derneği, Ultra Aslan Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) ve bazı üniversite ile lise öğrencilerinin katıldığı eylemde atılan sloganlarla PKK terörü lanetlendi.Ramadan Cemil Meydanı’ndan Ziya Rızkı ve Kordonboyu caddeleri ile Atatürk Anıtı’na gerçekleştirilen yürüyüş ; anıtta saygı duruşu, İstiklal Marşı, şehitler
Kürt iş adamları PKK'ya sesini yükseltti: Bizim için de öldürme
Türkiye'nin çeşitli yerlerinde yürüyüşler yapıldı, terör lanetlendi. BASİAD Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Yıldız, BASİAD Başkan Yardımcısı Hayrettin Savur, İstanbul Bingöl Vakfı Başkanı Tahir Dikici, DEİK Yemen İş Konseyi Başkanı Sadık Yıldız, Mimarlar Mühendisler Grubu’ndan
Tekirova'da şampiyon Martı Myra
Maçları seyretmeye gelen vatandaşlar ve otel personelleri attıkları “şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganları ile terörü lanetlendi. Turnuva komitesinin aldığı karar ile final sonrası düzenlenecek etkinlikler ve müzik iptal edildi.
Kürt iş adamlarından 'benim için de öldürme' tepkisi
Türkiye’nin çeşitli yerlerinde yürüyüşler yapıldı, terör lanetlendi. Tepkilerin en anlamlısı ise Kürt iş adamlarından geldi. İstanbul’daki bir grup Kürt iş adamı, son günlerde sivillere ve güvenlik güçlerine karşı gerçekleştirilen şiddet olaylarını kınamak için bir araya geliyor
Adana'da binlerce kişi sokakta terörü lanetledi
/>Sendika binasının bulunduğu İnönü Caddesinde başlayıp, 5 Ocak Meydanı, Çakmak, Atatürk Caddesi’nden Uğur Mumcu Meydanı’nda son bulan protestoda terör örgütü lanetlendi. Ellerindeki Türk bayraklarıyla “Şehitler ölmez, vatan bölünmez; vatandaş uyuma şehidine sahip çık; kahrolsun PKK, her şey vatan için; Apo’nun piçleri yıldıramaz
Ardahan’da terör protesto edildi
Dün Ardahan’da Üniversite öğrencileri tarafından protesto edilen terör saldırısı, bugün de vatandaşlar tarafından lanetlendi. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra siyasi parti temsilcilerinin de destek verdiği terörü protesto yürüyüşü için Milli Egemenlik Parkı önünde toplanan
Burdur’da teröre lanet
Hakkari'nin Çukurca ve Bitlis'in Güroymak ilçelerinde PKK'lı teröristlerce gerçekleştirilen saldırı, Burdur’da vatandaşlar tarafından düzenlenen mitingle lanetlendi. Türk Bayrakları ile Cumhuriyet caddesinden yürüyerek Cumhuriyet meydanında toplanan yaklaşık 200 kişilik grup; 'Kahrolsun PKK', 'Askere uzanan eller
Binlerce vatandaş Taksim'de terörü lanetledi
Çok sayıda motosikletlinin katıldığı eylemde terör lanetlendi. (CİHAN)
Ereğlililer şehitler için Kur'an-ı Kerim okuttu
ANIT ÖNÜNDE TERÖR LANETLENDİ Akşam saatlerinde Atatürk Anıtı önünde düzenlenen mitingde Hakkari’deki hain saldırı protesto edildi. Anıt önünde toplanan kalabalık, şehit düşen askerler için Kur’an-ı Kerim okuttu.
Sinoplu şehidin baba ocağına ateş düştü
TERÖR LANETLENDİ Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısına lanet yağdı. Uğur Mumcu Meydanı'nda toplanan vatandaşlar terörü protesto etti.
Edremit Ülkü Ocakları terörü lanetledi
BALIKESİR - Balıkesir'in Edremit ilçesinde, Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen gösteride terör lanetlendi. Terör aleyine slogan atan ülkücülere, diğer vatandaşlar da destek verdi.
Erzincan'da teröre lanet yürüyüşü
ilçelerinde PKK'lı teröristlerce gerçekleştirilen saldırı, Erzincan'da eğitim gören üniversite öğrencileri ve vatandaşlar tarafından düzenlenen mitingle lanetlendi. Türk Bayrakları ile Erzincan Fevzipaşa caddesinden yürüyerek Cumhuriyet meydanında toplanan yaklaşık 200 kişilik grup; 'Kahrolsun PKK', 'Askere uzanan eller
Ardahan'da üniversite öğrencileri, terör saldırısını lanetledi
Vatandaşların da destek verdiği mitingde, 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez', 'Kahrolsun PKK', ‘Askerlere uzanan eller kırılsın’ şeklinde slogan atılarak terörü lanetlendi. Grup Ardahan Valiliği önüne kadar yürüdükten sonra olaysız şekilde dağıldı.
"Afrika'daki insanlık dramı son bulmalı"
Yemekte Somali'deki aç insanlar dile getirilirken terörün kanlı yüzü de lanetlendi.Yemeğe AK Parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan ve MHP Milletvekili Seyfettin Yılmaz ile Seyhan Kaymakamı İsmail Hakkı Develi, Köprü Yardımlaşma Derneği Başkanı Bekir Fevzi Yıldırım, TÜMSİAD Adana Şube Başkan
Eyüp'te terör protestosu
Eyüp Camii’nde Cuma namazı çıkışında terör bir kez daha lanetlendi. Türkiye Kamu-Sen üyesi yaklaşık 100 kişilik grup, Cuma namazı sonrasında, Çukurca’da intikal halindeki askeri konvoya düzenlenen saldırı ile birlikte; Beytüşşebap ve Silvan saldırılarını protesto etti.
Yurt öğrencilerine yapılan saldırı Midyat’ta STK’ları ayağa kaldırdı
Cizre ilçesinde terör örgütü yandaşlarınca bir yurda düzenlenen molotoflu saldırı, Mardin’in Midyat ilçesinde bulunan sicil toplum örgütleri tarafından lanetlendi. Aralarında Midyat Belediye Başkan Yardımcısı Metin Kutlu ve kadın derneklerinin de bulunduğu 20 sivil toplum temsilcisi (STK), dün akşam saatlerinde terör
Havzalılar, Kastamonu'da şehit olan hemşehrileri Polis Memuru Şahin için yürüdü
Yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı yürüyüşte PKK terör örgütü lanetlendi. Şehit polis memuru Recep Şahin’in defnedildiği Havza ilçe mezarlığına gelen gruh Şahin’in kabristanının başında dualar etti.
Kahramanmaraş'ın Şehit Öğretmenleri anıldı
Programda öğretmenler, Hacı Ömer Serin, Nurettin Aslan ve Aydın Yılmaz’ın öz geçmişleri okundu ve terör lanetlendi. Öğretmenler, yaptıkları konuşmalarla öğretmenlik mesleğinin kutsiyetini ortaya koydular.
İsveç, terör saldırısına temkinli yaklaştı
Çok sayıda organizasyonun destek verdiği mitingde Stockholm'de meydana gelen saldırı lanetlendi TÜRK KÖKENLİ TOPLUM DA TEPKİLİ İsveç'te Türk toplumunun önde gelen isimleri de Stockholm'deki terör saldırısını kınadı.
Bursa'da Dünya Kudüs Günü'nü kutlayan Mustazaflar, Kudüs için özgürlük istedi
Mustazaflar ile Dayanışma Derneği Bursa Şubesi tarafından düzenlenen asın açıklaması ile 'Dünya Kudüs Günü' kutlanırken, İsrail lanetlendi. 'Dünyü Kudüs Günü', 'Özgür Kudüs'te buluşmak üzere' yazılı pankart önünde basın açıklaması yapan grup ellerinde ise, 'Katil İsrail Ortadoğu'dan defol', 'Kudüs ümmetin kalbidir'
Ultraaslanlar teröre karşı yürüdü
Taraftarlar adına yapılan basın açıklamasında, terör örgütü lanetlendi. Taraftarlar, basın açıklamasının ardından meydandan ayrıldı.
Kayseri'de terör örgütüne tepki mitinginde Öcalan'ın maketi yakıldı
Mitingte terör örgütü PKK lanetlendi. Kayseri Cumhuriyet Meydanı'nda kendilerine Gönüllü Kültür Teşekkülleri temsilcileri ismini veren bir grup, terörü lanetleyen sloganlar atarak, akan kanın bir önce durdurulmasını istedi.
Nevşehir'de binlerce kişi İsrail'i lanetledi
Marmara gemisine düzenlediği saldırıda hayatını kaybeden 9 Türk için Nevşehir'de gıyabi cenaze namazı kılındı ve İsrail düzenlenen mitingde bir kez daha lanetlendi. Kurşunlu Camii'nde ikindi namazının ardından 9 şehit Türk için gıyabi cenaze namazı kılındı.
İsrail'i protesto için kendini yakan vatandaş, şimdi de Ankara'ya yürüyecek
Gıyabi cenaze namazının ardından dualar edilerek İsrail lanetlendi. Törende, 2009 yılında İstanbul Taksimde Filistinliler için İsrail'i protesto ettiği sırada kendini eteşe veren İbrahim Ulusal adlı vatandaş olayı protesto için Ankara'ya kadar yürüyeceğini söyledi.
Adıyamanlı Gazze Gönüllüsü Keskin: Gözlerimin önünde arkadaşlarımı vurdular
Tekbirler getiren vatandaşlar İsrail sürekli lanetlendi. Uçağın inmesinden sonra Adıyaman'dan Gazze'ye giden diğer gönüllüler birbirlerine sarılırken göz yaşları sel oldu. Şehit'in kardeşleri İHH gönüllülerine sarılarak 'hani abimiz nerede?
Şehidin naaşının Adıyaman'a getirilişinde göz yaşları sel oldu
Havaalanına akın eden binlerce vatandaş tekbirler getirirken, İsrail sürekli lanetlendi. Uçağın inmesinden sonra Adıyaman'dan Gazze'ye giden diğer gönüllüler birbirlerine sarılırken, gözyaşları sel oldu.
Bursa'da sivil toplum İsrail ve PKK'yı lanetlendi
Bursa'da sivil toplum kanlı saldırgan İsrail ve PKK'yı lanetlendi Bursa'da 'Hepimiz Mehmet'iz Güç Birliği' tarafından düzenlenen miting ve yürüyüş ile İsrail ve PKK lanetlendi.
Kırıkkale Üniversitesi öğrencileri, İsrail ve PKK törür örgütünü kınadı
Açıklamada İsrail ve hain terör örgütü PKK lanetlendi. Ardından grup sesiz bir şekilde dağılırken polisin geniş güvenlik önlemi aldığı gözlendi.
Karabük'te hem İsrail hem de PKK terör örgütü lanetlendi
kişi, ellerindeki Türk ve Filistin bayraklarıyla İskenderun'da 7 askerin şehit edilmesi ve Mavi Marmara Gemisi'ne İsrail askerlerinin yaptığı saldırıyı lanetlendi. Sık sık "Kahrolsun PKK ve İsrail, "Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez", "Kana kan dişe diş", "Bekle İsrail Türkler geliyor", "Filistin'e gideriz İsrail'i de vururuz"
İsrail'in yardım gemilerine saldırısı Denizli'de de lanetlendi
İsrail'in, ''Rotamız Filistin, Yükümüz İnsani Yardım'' sloganıyla Gazze'ye yardım götüren gemilere saldırması, Denizli'de de protesto edilip lanetlendi. Türkiye Gönüllü Teşekkülleri (TGTV) öncülüğünde 33 sivil toplum kuruluşunun düzenlediği protesto eyleminde İsrail bayrakları yakıldı.
Bülent Arınç: 27 Mayıs darbesi kara bir olaydı
Hep onlar kötülendi ve lanetlendi. Hatta o kararları alanlar sokağa çıktığında kimseden selam bile alamadı. Bir bakkal dükkanına girdiklerinde istedikleri karşılanmadı.
Cuma namazı çıkışında İsrail bayrağı yakıldı
Tekbirlerle avlu içinde kısa bir yürüyüş yapan grup adına yapılan konuşmalarda, cami yıkanlar ve bunlara destek verenler lanetlendi. Konuşmalarda "Siyonist güçlerin Filistin'de uyguladığı politikanın bir benzeri şimdi de Azerbaycan'da uygulanıyor.
Sivil toplum temsilcileri: Teröristler milletin beraberliğini bozamayacak
Türk Kamu Sen Erzurum İl Temsilciliği ile Memur Sen Erzurum İl Temsilciliği'nden yapılan açıklamalarda terör lanetlendi. Kamu Sen İl Eğitim Sekreteri Atilla Soylu, Türkiye Cumhuriyeti devletinin milleti ile bölünmez ve bütün olduğunu söyledi.
Kars'ta şehide saygı yürüyüşü düzenlendi
yürüyüşte, 'Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez' sloganı atılırken, Askerlik Şubesi önünden geçerken de 'Askere Uzanan Eller Kırılsın' şeklinde terör örgütü lanetlendi. Garnizon Şehitliği'ne kadar yapılan yürüyüşün ardından burada bir tören düzenlendi.
KUŞADASI'NDAKİ TERÖR KURBANI GENÇLERİN İSİMLERİ ÖLÜMSÜZLEŞTİ
Düzenlenen törende terör lanetlendi. Törene katılan Ufuk Yücediz'in annesi Güler Yücedeniz'in feryatları yürekleri dağladı. Törende, terör lanetlendi.