lanetliyoruz

AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı’na molotoflu saldırı
Halka hiçbir faydası olmayan bu karanlık zihniyeti lanetliyoruz. Partimize yapılan menfur saldırıyı AK Parti teşkilatı olarak nefretle kınıyor, bu saldırıyı, acizliğin ve Diyarbakır için hizmet üretememenin göstergesi olarak görüyoruz.
‘Apo bahane, maksat bayramı boykot etmek’
Mazlum halkın iş yerlerini ateşe verenleri kınıyor ve lanetliyoruz.” İfadelerine yer verildi. (CİHAN)
Başbakan Erdoğan: Suriye'yi yaşamak istemiyoruz
Kenya’da alışveriş merkezini basarak Müslümanlar dışarı çıkarıp içerideki diğer insanları öldürenleri de lanetliyoruz. İslam barış dinidir İslam’ı terörle bir arada anmaya yönelik her girişimin karşısındayız, onları lanetliyoruz asla İslam terörizm bir arada anılamaz, olamaz.
Başbakan Erdoğan: İslam ve terör, Müslüman ve terörist yan yana gelemez (2)
Bu saldırıyı şiddetle kınadık ve bir kez daha kınıyoruz lanetliyoruz. Kardeş Pakistan’da bir kiliseye yapılan saldırıda 75 kişi öldü. Bu saldırıyı da şiddetle kınıyoruz.
Silopi Hüda-Par, teşkilatlarına yapılan saldırıyı kınadı
Bu teşebbüsleri şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Benzeri girişimler yakın bir tarihte Cizre ve Şırnak’ta da olmuştu. Bu teşebbüsleri hayretle izliyoruz.
Silopi HÜDA-Par binasına molotof bombalı saldırı
Halka hiçbir faydası olmayan bu karanlık zihniyetleri lanetliyoruz.” diye konuştu. (CİHAN)
Mardin'deki STK'lar ODTÜ'deki başörtü olayını kınadı
Kim bunu yaparsa onu kınıyoruz ve lanetliyoruz. Eğer kendi gençlerimizi engellersek. Onların fiziki şekillerinden, başörtülerinden dolayı engellersek bu ülkenin geleceğine dinamit koyuyoruz. Biz ne olursa olsun kendi gençlerimize sahip çıkmamız gerekir.
BDP Diyarbakır'da barış mitingi düzenledi
Suriye'de kimyasal silah kullanıldı, lanetliyoruz kınıyoruz. Kürt halkı olarak Halepçe'yi yaşamış bir halkız, kitle katliamının ne olduğunu biliyoruz, katliamın karşısında olacağız. Çözüm askeri müdahale ve savaşta değil.
CHP’li Tamaylıgil: Savaş istemiyoruz, savaşı lanetliyoruz
Biz savaş istemiyoruz, savaşı lanetliyoruz, barış kardeşlik istiyoruz bu coğrafya insanlar ölmesin istiyoruz. Barış için girilen Irak’ta 1,5 milyon Müslüman öldü.
Ankara Sıhhiye Meydanı Mısır’a destek için doldu
Mısır ve Suriye’deki katliamları yapanları ve sessiz kalanları lanetliyoruz." diye konuştu. Konuşmaların ardından Evrensel Hafızlar Derneği Başkanı Abdülkadir Sağlam tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirildi.
Midyat’ta Adeviye Meydanı kuruldu
Altay şunları söyledi: “Şam’dan Rojava’ya kadar yapılan katliamları kınıyor ve lanetliyoruz. Tüm Mısır halkının ortak direnişiyle iktidardan indirilen diktatör Hüsnü Mübarek’in darbeden sonra tahliye edilmesi Batı'nın, Amerika’nın ve İsrail’in hangi hesaplar
Rektörler Mısır'da yaşanan vahşeti kınadı
kullanımıyla yapılan katliamları ve Suriye’nin çeşitli bölgelerinde kimyasal silah kullanmak suretiyle yüzlerce masum sivilin katledilmesini şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Halkı yok sayan, hukuku ve insani değerleri ayaklar altına alan bu baskıcı yönetimlere karşı verilen hak ve özgürlük mücadelesinde hayatını kaybedenlere Allah’tan
Gaziantep’teki terör saldırının kurbanları anıldı
Burada konuşan Gaziantep E Tipi Kapalı Cezaevi 2’nci Müdürü Şahin Kuban, menfur saldırıyı kınadıklarını belirterek, “Terörün her türlü eylemlerini lanetliyoruz. Olay yerinde geçmekte olan ve kutsal görevini yerine getirmek için servis aracında olan şehit arkadaşlarımız İsmail Daler, Davut Azak, Safi Canbaş ve diğer masum
Üniversite rektörleri Mısır’daki zulmü kınadı
bakımından dünyanın en çoğulcu bölgesi olan, Ortadoğu'nun önemli ülkelerinden Mısır'da gerçekleşen darbeyi ve cuntanın sivillere saldırılarını kınıyor ve lanetliyoruz. Dünya kamuoyunu ve bilhassa aydınları vicdani ve ahlaki sorumluluklar çerçevesinde Mısır'daki katliamı kınamaya, meşruiyeti olmayan darbe yönetimine karşı ülkede
İHD: Bozdağ, bilgiye dayalı olmayan, önyargılı yakışıksız açıklamalar yaptı
Dünyadaki bütün askeri darbeleri lanetliyoruz. Halkların özgürlük mücadelesini savaşla, darbe gibi antidemokratik yöntemlerle engellemeye çalışan her türlü zorbalığın karşısındayız." ifadeleriyle son buldu.
Kadir Topbaş: Esenler Dörtyol Meydanı, Rabia Meydanı olacak
canlının hayatına nasıl kastedilir bunu anlamak mümkün değil insan onuruyla bağdaşmayan yanlışlıklar dünyada özellikle mısırda görmekteyiz ve kınıyoruz lanetliyoruz. Diyoruz ki geçmişte de tarihte birçok zalim insanlar vardı.
Mısır'daki katliam Birecik'te de kınandı
Mısır’da halkın tercihine ve iradesine yönelik darbeyi ve bugün Mısır halkına karşı katliam yapan darbecileri şiddetle ve nefretle kınıyor, lanetliyoruz." dedi. Özkılıç, "Bizler Mısır’da yaşananlar bizi ilgilendirmez demiyor ve Müslümanların dikkatini bu katliama çekmek istiyoruz.
Mısır Konsolosluğu önünde katliama tepki
Çeşitli slogan atan grup açıklamanın ardından konsolosluğun duvarına ‘Mısır’daki katliamı lanetliyoruz’ yazılı pankart astı. (CİHAN)
Sağlık Sen İzmir Başkanı Atçı, Mısır'daki katliamı kınadı
sivil halka yönelik insanlık dışı yaklaşımı kınadığını bildiren Atçı, “Mısır’da kadın, çocuk, yaşlı genç demeden katliam yapan darbeci katilleri kınıyor ve lanetliyoruz.” dedi.Mısır’da yaşanan katliama dünya devletlerinin gereken tepkiyi vermesi gerektiğini ifade eden Atçı, Türkiye dışında tepkisini yüksek sesle dile getiren ülke bulunamamasının
PKK’nın sözde gençlik yapılanmasının saldırısına uğrayan aileler konuştu
Bu tür olayları nefretle kınıyoruz ve lanetliyoruz." dedi. Cizre’de hemen hemen her gece olay çıkartan PKK'nın sözde gençlik yapılanması Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDGH) halka yönelik saldırılarına devam ediyor.
Mısır’da yaşanan katliama karşısı binlerce insan sokağa döküldü
sözlerini şu sözlerle tamamladı: “Gaziantep Gönüllü Kuruluşları olarak, Mısır’da halkın iradesine ve sivil yönetime yönelik darbeyi, darbecileri ve katliamları lanetliyoruz. Mısır halkını, iradesine sahip çıkmaya, ‘Zulme rıza zulümdür’ inancı ile Müslüman ülkeleri zulme dur diyerek, insiyatif almaya, demokrat geçinen ve demokrasiyi
'Gün gelecek kazanan Firavunlar değil, Musalar olacaktır'
Milli görüş camiası olarak bu kanlı saldırıyı yapan cuntacıları bütün nefretimizle lanetliyoruz. Bu kara darbe, bu kanlı oyun Mısır halkına ve Mısır’ın geleceğine yapılmış bir ihanettir. Tarih bu ihaneti asla affetmeyecektir.
Meclis Başkanı, yaralı polisleri ziyaret etti
Bunları lanetliyoruz." şeklinde konuştu. (CİHAN)
ESDER Mısır’daki katliamı lanetledi
Çelikus, “Mısır’da bu mübarek Ramazan ayında darbeciler tarafından Mursi taraftarlarına yapılan katliamı kınıyoruz ve lanetliyoruz.” dedi.Demokratik bir seçimle iş başına gelen Muhammed Mursi’nin yönetimine bir askeri darbe ile el konulmasını ve ardından darbe taraftarlarının ve askerlerinin katliam yapmasını
Adalet Bakanı Ergin: Mısır'daki katliamı yapanları lanetliyorum
Yüzlerce insan ateşli silahlarla katledilirken hiçbir şiddet eylemi yapmayan kitlelere karşı böyle hunharca, alçakça yapılan saldırıyı lanetliyoruz. Bu mübarek Ramazan günlerinde Mısır halkına yapılan saldırıyı nefretler kınıyorum.
Bakan Çağlayan Silifke’de
Lanetliyoruz bunları yapanları. Müslümanın, Müslümanı öldürmesi caiz midir? Nedir bu insanların suçu? Bu tür olayları birçok Müslüman ülkesinde yapmak için çaba göstermeye başladılar.
Eller Mısır için semaya kalktı
kadar bu onurlu direnişin yanında olacağımızı tüm dünyaya haykırıyor, yüzlerce şehit ve binlerce yaralının olduğu bu alçak katliamı protesto ediyor ve lanetliyoruz. Ümmetin iradesine ve seçilmiş cumhurbaşkanına karşı yapılan bu askeri darbeyi reddettiğimizi bir kez daha ilan ediyor, onurlu bir direniş sergileyen Mısır halkına
Mısır’da ordu katliamında ölenler için gıyabi cenaze namazı
Müslüman kanı döken, Müslüman toprağını kirleten ve İslam ümmetini yasa boğan bu katliamı lanetliyoruz. Biz, Erzincan Mısır Dayanışma Platformu olarak halkın oyu ile iktidara gelen Muhammed Mursi’yi Mısır’ın meşru cumhurbaşkanı olarak görüyoruz.
Mısır'da ölenler için Mardin'de gıyabi cenaze namazı kılındı
Mısır'’da meydanlardaki hak arayışının yanında olduğumuzu tüm dünyaya ilan ederken katliamı ve katliamcıları lanetliyoruz." ”dedi.Protesto eylemine katılan eski AK Parti Mardin İl Başkanı Şehmus Dinçer, Mısır'’da yaşananların Müslümanları darbe karşıtlarına karşı şiddete zorlamak olduğunu
İbrahim Münir: Demokratikleşin diyenler, Mısır'da ne hale düştü
Halkın özgür iradesiyle ortaya koyduğu tercihine yapılan darbeyi ve darbecileri lanetliyoruz. Mısır'daki darbe küresel sermayenin Mısır halkına zulmüdür. Mısır halkının iradesine saygısızlıktır.
Arabistan Konsolosluğu önünde protesto eylemi
Suud diktatörlüğünü lanetliyoruz.” dedi. Kur’an’dan ayetler okuyan Çevik, “Ayette ‘okudukları Kur’an’dan habersiz merkepler gibi’ der. Dolayısıyla bunları İslam’a, Kur’an’a, adalete, meşruiyete davet ediyorum.
Rizelilerden Mısır'daki darbeye tepki
Rizeliler olarak Mısır'daki askeri darbeyi ve darbecileri lanetliyoruz." diye konuştu. Grup, yapılan basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde dağıldı. (CİHAN)
Kılıçdaroğlu, Srebrenitsa Soykırımı'nı kınadı, ırkçılığı lanetledi
birlikte bizler ve İslam dünyası ile yüreğinde insan sevgisi olan herkes Anneleri, babaları evlatsız, çocukları anasız, babasız bırakan katliamı kınıyor ve lanetliyoruz. Bir daha böyle bir insanlık suçunun işlenmemesi dileğiyle, özellikle siyasette dini inanç ve ırkçılığın hiçbir şekilde kullanılmaması gerektiğine dikkat çekerek
Dışişleri, Srebrenica soykırımını lanetledi
Boşnak kardeşlerimizi saygı ve rahmetle anıyor; kurbanların yakınları ile ailelerinin derin acılarını paylaşıyor ve bu vahim insanlık suçunu bir kez daha lanetliyoruz. Bölge ülkeleri ve uluslararası toplumun Srebrenica’da yaşananlardan gerekli dersleri çıkararak, aşırı milliyetçilik ve etnik nefretin sebep olduğu benzer olayların
Mısır'da öldürülenler için gıyabi cenaze namazı kılındı
Uşak gönüllü kuruluşları olarak, Mısır'da ve tüm İslam coğrafyasında halkın iradesine ve sivil yönetime yönelik darbeleri ve darbecileri lanetliyoruz. Yeri gelecek paramız ile, yari gelecek duamız ile, yeri gelecek bedenimiz ile onların yanında olacağız.
Esed’e destek veren İran protesto edildi
üyesi bir grup, ‘Diktatör Esed’in Suriye katliamı destekçilerini, İran Nusayri Cumhuriyeti ve Hizbullat’ı, Zulme Karşı dilsiz şeytanları ve belhum adaları lanetliyoruz’ pankartı açtı. Grup adına açıklama yapan Adem Çevik Suriye’deki katliama sessiz kalmamak, dilsiz şeytan olmamak, insanlığa karşı işlenen suça, cinayete ve suça ortak olmamak için İran’ı
Başbakan Yardımcısı Arınç: Mısır'ı gören darbecilerin kanları depreşiyor
Yapılan yanlıştır, çirkindir, kötüdür, darbedir, halk iradesine karşı baskıdır, lanetliyoruz. Mesele Mısır meselesi değil, mesele demokrasiye sahip çıkma meselesidir. Bunu tam düşüncesi ve görüşü olarak ne yazık ki sadece AK Parti kaldı Türkiye'de.
Mısır’da yapılan darbeye Sivas’ta tepki gösterildi
yapmasının kabul edilemez olduğunu belirterek, “Memur-Sen ailesi olarak, Mısır’da halkın tercihine ve iradesine yönelik darbeyi ve darbecileri kınıyoruz ve lanetliyoruz. Mısır ordusu tarafından yapılan darbe, Mısır halkının iradesini hedef almış, apaçık bir zorbalıktır.
Memur-Sen Mısır’daki askeri darbeyi kınadı
Memur-Sen ailesi olarak, halkın tercihine ve iradesine yönelik darbeyi ve darbecileri kınıyor ve lanetliyoruz. Darbecilere karşı tavır ortaya koymayan ve darbeyi kesin bir dille kınamaktan özenle kaçınan AB, BM ve ABD, bu tutumlarıyla demokrasi havariliği yapanların çifte
Memur-Sen: Beşerin en aşağılık eylemini lanetliyoruz
Memur-Sen Bingöl İl Başkanı Mücahit Çelik, "Beşerin en aşağılık eylemini lanetliyoruz." dedi. Memur-Sen adına yazılı açıklama yapan Çelik, "Türkiye’nin farklı yerlerinde duyduğumuz ve şahit olduğumuz cinsel istismarın ilimizde de yaşanmış olması ziyadesiyle bizi yaralamıştır.
Vali Coş: Köprüden düşen komiserimizin durumu ciddiyetini koruyor
’ Bu vicdana sığan bir davranış mı değil, o yüzden bu tür vicdansızlığı yapanları lanetliyoruz, tabii ki bunlara bağımsız Türk yargısı, Türk milleti adına hak ettikleri cezayı verecektir. Ancak inşallah bu kardeşlerimizi, evlatlarımızı kaybetmeyiz.
Vali Coş: Köprüden düşen komiserimizin durumu ciddiyetini koruyor
’ Bu vicdana sığan bir davranış mı değil, o yüzden bu tür vicdansızlığı yapanları lanetliyoruz, tabii ki bunlara bağımsız Türk yargısı, Türk milleti adına hak ettikleri cezayı verecektir. Ancak inşallah bu kardeşlerimizi, evlatlarımızı kaybetmeyiz.
Muhasebeciler Odası üyeleri Reyhanlı’da meslektaşlarını ziyaret etti
Bu saldırıyı kim yapmışsa lanetliyoruz. Onun yorumu bize ait değil. Cezasını bulmalılar. Devletimiz büyük ve bu suçluların mutlaka cezalandırılacağını umut ediyoruz." dedi.Olay gününden bu yan tüm Türk halkının Reyhanlı halkına maddi manevi destek olduklarını vurgulayan Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi ise "Acımızı
Hacı Bektaşi Veli Federasyonu'na bağlı Alevi önderleri Reyhanlı'da
Yapanları, yaptıranları ve sebep olanları şiddetle lanetliyoruz. Acınız bizimde acımız. Sizinle beraberiz. Eleleyiz asırlardan beride özellikle bu bölgede medeniyetlerin olduğunu farklı inançların ve farklı ırkların bulunduğunu biliyoruz.
Hatay belediye başkanları Reyhanlı'da
Başkanı Lütfi Savaş, “Dünyanın kabul ettiği ‘Barış, kardeşlik ve hoşgörü kenti’ Hatay’da yapılan hain saldırıyı bir kez daha nefretle kınıyor ve terörü lanetliyoruz.” dedi.Olayda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, Türk milletine başsağlığı, yaralılara da acil şifalar dileyen Savaş, şöyle dedi: “Hatay, üç semavi dinin, farklı etnik
HDK, Reyhanlı saldırısını kınadı
Halkların Demokratik Kongresi olarak Reyhanlı'daki katliamı lanetliyoruz." dedi. (CİHAN)
Taksim’de toplanan bir grup Hatay’daki saldırıları kınadı
Hatay halkı olarak Türkü, Arabı, Kürdü, Ermenisi, Musevisi, Sünnisi, Alevisi ile bu menfur saldırıyı şiddetle lanetliyoruz” dedi.Grup yapılan açıklamanın ardından olaysız dağıldı.
Eğitim İş Hatay saldırılarını protesto etti
Bu insanlık dışı saldırıyı şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Katliam boyutundaki bu saldırı, ülkemizin uluslararası terörün hedefi haline geldiğini ortaya koymuştur." dedi. Aksoy, açıklamanın ardından saldırıda hayatını kaybeden vatandaşların yakınlarına başsağlığı diledi.
TGC, Reyhanlı ile ilgili yayın yasağının kaldırılmasını istedi
Kınıyor ve lanetliyoruz.”Ölenler için başsağlığı mesajının yer aldığı açıklamada, patlamayla ilgili yayın yasağına da değinildi. Açıklamada, “Olaya ilişkin konulan yayın yasağının, halkın doğru, yansız bilgilenme hakkını zedeleyeceği düşünüyoruz.
TÜRKONFED Başkanı Onatça: Tuzağa düşmeyelim
Onatça açıklamasında şunları dile getirdi: “İş dünyası olarak, her şeyden önce bu insanlık dışı saldırıyı gerçekleştirenleri şiddetle kınıyoruz, nefretle lanetliyoruz. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır, yaralılara acil şifalar diliyoruz.