laos

Myanmar Milli Güreş Takımı İçin Altın Gün
Oyunlara Brunei, Endonezya, Malezya, Singapur, Doğu Timur, Laos, Vietnam, Kamboçya, Tayland, Filipinler ve Myanmar katılıyor. (CİHAN)
Irak ve Tayland’da Türk zeytinyağı tanıtıldı
Sadece Tayland’dan değil, Endonezya, Myanmar, Laos, Malezya ve Güney Kore’den de ziyaretçiler geldiğini belirten ZZTK Yönetim Kurulu Başkan Vekili Davut Er, özellikle siyah zeytin ve zeytinyağına ciddi ilgi olduğunu kaydetti.
İzmir halkı, Laos’a iki ambulans hediye etti
BANGKOK - İzmir’in EXPO 2020 adaylık teması “Herkes için sağlık” çerçevesinde, Laos devletine 2 adet ambulans hediye edildi. İzmir halkının hediyesi olan ambulansları, Türkiye'nin Bangkok Büyükelçisi Osman Bülent Tulun, Laos'un başkenti Vientiane'de düzenlene törenle Sağlık Bakanı Prof
Rusya’dan 20 ülkeye 3 günlük vizesiz giriş jesti, turizm canlanacak
Rusya turist açısından 2 milyon kişinin ziyaret ettiği Laos ve 2 milyon kişinin ziyaret ettiği Costa Rica ile aynı kategoride bulunuyor.Tasarıya göre Rusya’ya 3 günlük vizesiz giriş yapılabilecek 11 havalimanı da belirlendi.
Güney Afrika’da 100 gergedan öldürüldü
Altından daha değerli olan gergedan boynuzunu geleneksel tıpta kullanan ülkelerin başında Çin, Vietnam ve Laos geliyor.Soyları tükenme tehlikesi geçiren gergedanların boynuzlarına Uzakdoğu'da talep artınca, dünya gergedan nüfusunun yaklaşık yüzde 80’ine ev sahipliği yapan Güney
MESİAD üyeleri, Yemen’de et dağıtacak
ilçesinde faaliyet gösteren Merzifon Sanayici ve İşadamları Derneği (MESİAD) üyeleri, Kurban Bayramı'nda dünyanın en fakir ülkelerinden Yemen’de,Hindistan’da,Laos’da kurban eti dağıtacak. MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Erkek, Yönetim Kurulu üyeleri ve Özel Ümit Eğitim Kurumları Genel Müdürü Hüseyin Turacı’dan oluşan ekip, yaklaşık 2 aydır
Sığır derisinden yapılan köselenin yerini plastik malzeme alıyor
Geçen yıl Çin, İspanya, Portekiz, İtalya, Laos, Ürdün, Rusya, Suriye ve Mısır’a toplam 70 ton kösele ihraç ettik. Daha çok pazara girip daha çok kösele ihracatı yapabiliriz ama Türkiye’de ne yazık ki faturasız kaçak kesimlerin önüne geçilemedi.
ZZTK beş ülkede zeytinyağı tanıtımı yapacak
Söz konusu fuarla Tayland’ın dışında Malezya, Kamboçya, Vietnam, Laos ve Endonezya gibi ülkelere de ulaşmayı amaçlıyor.İÇ TANITIM DA UNUTULMADITürk zeytin ve zeytinyağının yurtdışında tanıtımı ve ihracatı için yoğun bir çalışma yürüten ZZTK, iç piyasada da tanıtım çalışmalarını kesintisiz sürdürüyor.
Mültecilerin Güney Kore’ye giriş yapması Kuzey Kore’yi kızdırdı
SEUL - Laos’tan 18 Kuzey Koreli mültecinin Güney Kore’ye giriş yapması, Pyongyang yönetiminin sert tepkilerine sebep oldu.Kuzey Kore’den Güney Kore’ye sığınmak isteyenlerin uğrak yerlerinden biri olan Laos tekrar iki ülkenin ilişkilerinin gerilmesine vesile oldu.
Laos'da salgın: 26 ölü‏‏
BANGKOK - Laos'da, sivrisineklerden bulaşan virüsün neden olduğu dang humması salgınında 26 kişi oldu.Sağlık yetkilileri yılın ilk 5 ayında 6 bin kişide dang hummasına rastlandığı ve 26 kişinin hastalık nedeniyle hayatını kaybettiğini duyurdu.
Güney Kore ile Laos’un arası açılıyor mu?
SEUL - Laos yönetiminin Kuzey Kore’den kaçan çocukları tekrar ülkesine teslim etmesi Güney Kore’de büyük tepkilere neden oldu. Uzmanlar bu nedenle iki ülke arasında ilişkilerin zedelenebileceğini ifade etti.
Tayland'da 200 köpek, kasaplara satılmaktan son anda kurtuldu‏
Çetenin köpekleri Mekong nehri üzerinden Laos’a geçirmeyi hedeflediklerini belirtti. (CİHAN)
BM: Mayın tehdidine son vermeliyiz
Ban, mesajında, Birleşmiş Milletler'in bu amaca hizmet etmek üzere Afganistan, Güney Sudan, Kamboçya, Kolombiya, Laos ve Lübnan'da milyonlarca insana yardım elini uzattığını belirtti. Ban, ancak mayınlar ve patlamamış mühimmatın temizlenmesi için daha fazla çaba harcanması gerektiğini söylerek, söz konusu ülkelerde mayın temizleme çalışmalarının sürdüğü
İşte Kuzey Kore’nin askeri gücü
Kuzey Kore’nin Çin, Rusya, Laos, Küba ve İsviçre hariç kimseyle resmi temas ve ticari ilişkisinin olmadığı ileri sürülüyor. (CİHAN)
Nazarbayev Çin yolcusu
BAF’a; aralarında Çin, Güney Kore, Moğolistan, Malezya, Filipinler, Japonya, Singapur, Endonezya, Tayland, Bruney, Vietnam, Nepal, Sri Lanka, Kamboçya, Laos, Hindistan, Pakistan ve Orta Asya ülkelerinin de bulunduğu 30’a yakın ülke üye .
Asya ülkeleri Dışişleri Bakanları Tacikistan’da
Diyaloğu’na; Afganistan, Bahreyn, Bangladeş, Brunei, Butan, Vietnam, Hindistan, Endonezya, Kamboçya, Çin, Kazakistan, Güney Kore, Kuveyt, Kırgızistan, Laos, Malezya, Moğolistan, Myanmar, Pakistan, Umman, Katar, Rusya, Suudi Arabistan, Singapur, Tacikistan, Tayland, BAE, Sri Lanka, Özbekistan, Filippinler ve Japonya
Çin 4 yabancıyı idam etti
İdam edilen sanıkların Myanmarlı uyuşturucu baronu Naw Kham dışında, Tayland'dan Hsang Kham, Laos'tan Zha Xika ve ülkesiz olan Yi Lai olduğu kaydedildi.Çinli yetkililer, 4 sanığın idamlarının, yargı bağımsızlığı ve yargı makamlarının “Çin vatandaşlarının meşru hak ve çıkarlarını korunmasının” bir tezahürü olduğunu
Çin’de Myanmarlı uyuşturucu baronu idam edilecek
Çin’in devlet televizyonu CCTV’nin haberine göre, idam edilecek diğer üç kişinin ise Tayland’dan Hsang Kham, Laos’tan Zha Xika ve ülkesiz olan Yi Lai olduğu kaydedildi.Çinli yetkililer, 4 sanığın idamlarının, yargı bağımsızlığı ve yargı makamlarının ‘Çin vatandaşlarının meşru hak ve çıkarlarını korunmasının’ bir tezahürü olduğunu
Türkiye’nin Bangkok Büyükelçisi, Laos’taki Türk okulunu ziyaret etti
BANGKOK - Türkiye'nin Bangkok Büyükelçisi Osman Bülent Tulun, Laos ziyareti çerçevesinde başkent Vientiane'deki Doğu Yıldızı Türk Koleji’ni ziyaret etti. Türkiye'nin Bangkok Büyükelçisi Tulun, Laos’u ziyaret etti.
Ege Bölgesi geçen yıl 223 ülkeye 17,5 milyar dolarlık ihracat yaptı
Anguilla, Aruba, Belize, Benin, Bermuda, Bostvana, Buhutan, Burkina Faso, Burundi, Cape Verde, Cibuti, Doğu Timor, Ekvator Ginesi, Fiji, Gabon, Kongo, Laos, Makao, Mauritius, Mayotte, Mozambik, Ruanda, Togo ve Zimbabwe gibi az bilinenlerin de bulunduğu 223 ülkeye ihracat yaptı.
Bisikletle Asya'da 3 bin kilometre yol katettiler
BANGKOK - Türkiye'den yola çıkan Başak Bulut, Seçil Öznur ve Alexios Menexiadis, bisikletle Asya ülkeleri Tayland, Laos, Kamboçya'yı dolaştı. Ekonomist, makine mühendisi ve tarihçi olan 3 Türk, 3 ay zarfında bisikletle 3 bin kilometre yol aldı.
Türk üniversitelerinden Laos’a ‘spor’ ziyareti
BANGKOK - Türkiye’den bir grup üniversitesi temsilcisi, Laos’a ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaret çerçevesinde heyet, Laos’ta düzenlenen 16.
Tayland terör riskinde 8. sırada‏
Raporuna göre, Laos'da son on yılda terör olayı yaşamamış.Rapora göre ilk beş ülke ise Irak, Pakistan, Afganistan, Hindistan ve Yemen. (CİHAN)
Çin’in tarihi kongresinin ardından öne çıkanlar
Kuzey Kore, Küba, Laos ve Vietnam ile birlikte komünist rejimle yönetilen Çin’in yeni liderlerinin önünde çetin görevler bulunuyor. Dünyanın ikinci büyük ekonomisi olan Çin’in yeni lideri olacak Xi’nin önünde, herkesi derinden rahatsız eden yolsuzluklarla kararlı mücadele etme, üretim ve tüketim yapısının
Asya-Avrupa zirvesinde ada gerginliği
TOKYO - Laos'un başkenti Vientiane'de düzenlenen Asya-Avrupa Zirvesi'ne Doğu Çin Denizi'ndeki tartışmalı adaları damgasını vurdu. Japonya Başbakanı Yoshihiko Noda ile Çin Dışişleri Bakanı Yang Jiechi, adalar yüzünden söz düellosuna girdi.
İkinci Obama döneminde Çin-ABD ilişkileri (Analiz)
Çin’in bir taraftan Vietnam, Laos, Kamboçya gibi ülkelerle ilişkileri arttıkça diğer taraftan ABD’nin de bölgede endişesi artıyor. Denebilir ki Obama, Asya Pasifik bölgesinde daha kapsamlı bir politika izlemeye hazırlanıyor.
Çin’in "kayıp" lideri Xi, ASEAN fuarına katılıyor
Hong, fuara Xi’nin yanı sıra ASEAN ülkelerinden Burma Devlet Başkanı Thein Sein, Laos Başbakanı Thongsing Thammavong, Vietnam Başbakanı Nguyen Tan Dung, Malezya Başbakan Yardımcısı Muhyiddin Yassin ve Tayland Başbakan Yardımcısı Kittiratt Na-Ranong'un da katılacağını belirtti.
Dünya Muaythai Şampiyonasına ülkemizden 30 sporcu katılıyor
Kamboçya, Laos ve diğer uzak doğu ülkelerinde yaygın olan sporda, yumruk, diz, dirsek ve tekmeler kullanılıyor. (CİHAN)
BM'nin Suriye'ye yardım için düzenlediği ayçiçek yağı ihalesini Yonca Gıda aldı
organizasyonlara katılan ve BM’nin resmi tedarikçisi olan Yonca Gıda, daha önce de Filistin, Yemen, Sudan, Tacikistan, İran, Suriye, Moritanya, Libya, Laos, Namibya ve Senegal için düzenlenen ihaleleri kazanarak katkıda bulundu.
Çin'den ASEAN ülkelerine sıfır gümrük vergisi
Güneydoğu Asya ülkelerini bir araya getiren ve kendi bünyesinde serbest ticaret alanı kurma sürecindeki ASEAN, Brunei, Kamboçya, Endonezya, Laos, Malezya, Myanmar, Filipinler, Singapur, Tayland ve Vietnam’dan oluşuyor.
Tayland için iTunes Store açıldı
Tayland ile birlikte Brunei, Kamboçya, Hong Kong, Laos, Makao, Malezya, Filipinler, Singapur, Sri Lanka, Tayvan ve Vietnam olmakla 12 Asya ülkesi için de iTunes'un yerel versiyonu hizmete girdi. (CİHAN)
ESİDEF’li işadamları 10 ülkeden meslekdaşlarını misafir edecek
Antalya AGİD LaosIsparta ISİAD MozambikAfyon HÜRSİAD ÇinTavşanlı TASİAD MalawiSalihli SASİAD Srilanka
Kuzey Kore heyeti, Güney Doğu Asya ülkelerini ziyaret edecek
Kuzey Kore Merkez Haber Ajansı, İşçi Partisi Dış İlişkiler Büro Şefi Kim’in sırası ile Laos, Vietnam, Myanmar'ı ziyaret etmek için bugün yola çıktığını aktardı. Haberde Büro Şefi Kim’e, Parti Polit Büro Başkan Yardımcısı Lee Yong-cheol’un yanı sıra başta Çin’in Pyongyang Büyükelçisi Lui Hongcai olmak üzere Vietnam ve Laos’un büyükelçilerinin
Türk firmaları Tayland'daki gıda fuarında
Kamboçya, Çin, Avrupa, Endonezya, İtalya, Japonya, Laos, Malezya, Filipinler, Singapur, Güney Kore, Tayvan, Türkiye ve Vietnam gibi birçok ülkenin katıldığı fuar, alıcıyla satıcının yüz yüze görüşebildiği bir fırsat olarak değerlendiriliyor.
Endonezya’da düşen Rus uçağın enkazına ve cesetlere ulaşıldı
Pakistan ve Kazakistan’da tanıtım yapan ekip, Endonezya’dan sonra Laos ve Vietnem’a da gidecekti. Sukhomi uçak üretim şirketi tarafından 2008’de ilk üretimi yapılan Superjet-100’ler orta büyüklükte yolcu uçakları olarak biliniyor.
Kaybolan uçağın enkazı bulundu
Myanmar, Pakistan ve Kazakistan’da tanıtım yapan ekip, Endonezya’dan sonra Laos ve Vietnam’a da gidecekti. Kule görevlisi, 6 bin feet yükseklikteyken pilotun iniş için izin istediğini, radarda uçağın sağ yöne doğru ilerlemeye başladığını, ancak kısa bir süre sonra da radardan kaybolduğunu
50 yolcusu ile kaybolan Rus uçağına hala ulaşılamadı
Mianmar, Pakistan ve Kazakistan’da tanıtım yapan ekip, Enonezya’dan sonra Laos ve Vietnem’a da gidecekti.Sukhomi uçak üretim şirketi tarafından 2008’de ilk üretimi yapılan Superjet-100’ler orta büyüklükte yolcu uçakları olarak biliniyor.
Yunanistan'da sandık sonuçları "depreme" sebep oldu
oy oranı yüzde 17-20, PASOK yüzde 14-17, Radikal Sol İttifak (Siriza) yüzde 15,5-18,5, Yunanistan Komünist Partisi yüzde 7,5-9,5, Halkçı Ortodoks cephe (LAOS) yüzde 2,5-3,5, Bağımsız Yunanlılar yüzde 10-12, Demokratik Sol yüzde 4,5-6-5, Demokratik İttifak yüzde 2-2,8, Altın Şafak yüzde 6-8, Ekolog Yeşiller yüzde 2,5-3
Japonya, Mekong bölgesi ülkelerine 7,4 milyar dolar yardım sözü verdi
Japonya’nın başkenti Tokyo, bugün Güneydoğu Asya’daki Mekong bölgesinin 5 ülkesi Kamboçya, Laos, Myanmar, Tayland ve Vietnam liderlerinin zirvesine ev sahipliği yaptı. Japonya Başbakanı Yoshihiko Noda’nun evsahipliğinde yapılan zirveye Kamboçya Başbakanı Hun Sen, Laos Başbakanı Thongsing Thammavong, Myanmar Devlet Başkanı Thein Sein, Tayland
ASEAN ülkelerinden, AB’ye Myanmar’a yaptırımları kaldırma çağrısı
Farklı politik ve ekonomik sistemlerden 600 milyona yakın insanı temsil eden ASEAN, çatısı altında Brunei, Kamboçya, Endonezya, Laos, Malezya, Myanmar, Filipinler, Singapur, Tayland ve Vietnam’ı birleştiriyor.
Yunanistan'da son anket, 9 partiyi parlamentoya gönderiyor
Demokratik Sol yüzde 16, Sol İttifak yüzde 12 ve Yunanistan Komünist Partisi yüzde 11’e ulaşırken, bir ara koalisyon hükümetinde yer alan aşırı sağcı LAOS oylarının yüzde 4’e inmesi manidar bulunuyor.
Yunanistan'da gözler, AB ve IMF'ye çevrildi
Ancak acı reçete, Pasok, Yeni Demokrasi ve Laos partilerinde derin siyasi yaraların açılmasına neden oldu. Büyük Yunan gazeteleri, “tarihi evet” ve “ülke nefes aldı” başlıklarını kullandı. Yunan parlamentosu, sendikalar ve halkın tepkisine rağmen, 2015 yılına kadar uygulayacak ekonomik programı kabul etti.
Yunanistan'da 'acı reçeteye' onay
Laos’tan 2 milletvekili de evet oyu kullandığı gerekçesiyle partilerinden ihraç edildi. Yunanistan Komünist Partisi, Sinaspismos, Dimokratiki Aristera ve Laos 'hayır' oyu kullandı.
Başbakan Lukas Papadimos: Anlaşma kabul edilmezse iflas ederiz
Ulusal birlik hükümetinin küçük ortağı Laos’un 4 bakanı istifa etti. PASOK ise dün ve bugün birer bakan yardımcısı önlemlere tepki amacıyla kabineden ayrıldı. Yunanistan’da ikinci kredi anlaşmasında yer alan sert önlemler, hükümette bazı bakanlar ile partilerdeki milletvekillerini istifa ettiriyor.
Yunanistan'da koalisyon hükümeti dağıldı
Sendikalar 48 saat genel grev ilan ederken, koalisyonun küçük ortağı Laos, pazar günü parlamentoya gelecek önlemlere destek vermeyeceğini açıklayarak hükümetten ayrıldı. Pazar günü yapılacak oylamada her şeye rağmen anlaşma metninin kabul edilmesi bekleniyor.
Yunanistan, Troyka ile anlaştı
görüşmek üzere dün toplanan Başbakan Lukas Papadimos başkanlığındaki toplantıya PASOK lideri Yorgo Papandreu, Yeni Demokrasi lideri Andonis Samaras ve Laos lideri Yorgos Karacaferis katıldı. Dün 17:00’da başlayan toplantı, gece yarısı sona erdi.
Atina'ya verilen 'önlemler' manifestosu, bugün onaylanıyor
Başbakan Lukas Papadimos ile bir araya gelecek koalisyonu oluşturan partilerden PASOK lideri Yorgo Papandreu, Yeni Demokrasi lideri Antonis Samaras ve Laos lideri Yorgos Karaceferis’in katılacağı toplantıda ele alınacak.
Atina'da göstericiler Almanya bayrağı yaktı
Yunanistan’a 130 milyar Euro’luk yeni kredi verilmesi karşılığında Troyka’nın yapılmasını şart koştuğu önlemler, bu akşam saatlerinde PASOK, Yeni Demokrasi ve LAOS partilerinin genel başkanlarının katılacağı toplantıda netlik kazanacak.
Yunanistan'ın 'cami' eziyeti pes dedirtiyor
Ancak koalisyon hükümetinin küçük ortağı aşırı sağcı LAOS’lu Altyapı Bakanı Makis Voridis, son imzayı vermemekte diretiyor. To Vima gazetesinin haberine göre Altyapı Bakanı Voridis, Atina'da cami inşasına yönelik ihale için onay vermeye niyetli görünmüyor.
Cumhurbaşkanı Gül, büyükelçilerin güven mektuplarını kabul etti
ANKARA - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Seyşeller, Laos Demokratik Cumhuriyeti, Nikaragua ve Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti büyükelçilerini kabul etti. Seyşeller Büyükelçisi Claude Morel, Laos Demokratik Cumhuriyeti Büyükelçisi Yong Chantalangsy, Nikaragua Büyükelçisi Mario Antonio Barquero Baltodano ve Kore