lapa

Kars şehir merkezine mevsimin ilk karı yağdı
Havanın soğumasıyla birlikte gündüz saatlerinde başlayan lapa lapa kar yağışı, yemyeşil olan ağaç dallarını kapladı. Vatandaşlar bu yıl mevsimin ilk karının erken yağdığını belirterek, "Hava birden soğudu.
Mayıs ayına sayılı günler kala Bitlis'e lapa lapa kar yağdı
BİTLİS - Bu yıl toplam 10 metreye yakın karın düştüğü Bitlis'te Mayıs ayına sayılı günler kalmasına rağmen kar şehri bir türlü terk etmiyor. Güne lapa lapa karla uyanan Bitlisliler baharla birlikte yaz ümidi taşırken tekrar kışı yaşamaya başlayınca şaşkınlığını gizleyemedi.
Kış geri geldi, meyve ve sebzeler kar altında kaldı
ARDAHAN - Ardahan'da bahar beklenirken, lapa lapa kar yağdı. Kışlık elbiseler yeniden giyilirken, karın tadını çocuklar çıkardı.Kar, pazar esnafını da olumsuz etkiledi.
Ardahan'da kar şehri beyaza bürüdü
ARDAHAN - Ardahan'da akşam saatlerinden itibaren başlayan kar yağışı gece şiddetini artırdı. Lapa lapa yağan kar şehri beyaza bürüdü.
Yozgat’ta lapa lapa kar yağışı
YOZGAT - Yozgat’ta gece başlayan lapa, lapa kar yağışı akıllara 'Mart kapıdan baktırır kazma kürek yaktırır' atasözünü getirdi.Yozgat’ta gündüz güneşli hava, akşam saatlerinde yerini yağmura bıraktı.
İstanbul’da lapa lapa kar yağdı
Hava sıcaklığının eksi 1 dereceye kadar düştüğü, lapa lapa kar yağdığı görüldü. Taksim Meydanı’nda eğlenmeye gelen vatandaşlar yoğun kar yağışına hazırlıksız yakalandı. Yol üzerinde bulunan satıcılardan şemsiye alan vatandaşlar, yağış nedeniyle yürümekte zorlandı.
Ardahan’a lapa lapa kar yağdı
ARDAHAN - Ardahan’da kar yağışı etkili oluyor. Lapa lapa yağan kar şehri beyaza bürüdü. Araçların üzerini kar kapladı, vatandaşlar kar yağışı altında işe gitmek için çabaladı.
Uyku hastalığına yakalanan 2 Sudanlı çocuk Türkiye'de tedavi edilecek
Güney Sudanlı Maguret Frade (11) ve Kenaladu Aizek Lapa (15), Kimse Yok Mu Derneği tarafından Türk Hava Yolları (THY)'nin tarifeli uçağıyla Türkiye'ye getirildi. İstanbul Atatürk Havalimanı'na saat 00.
Kış mevsiminde gelişen depresyona karda yürüyüşlü çözüm önerisi
Kışın gece lapa lapa kar yağarken sahilde, parkta yürüyüş yapmak en az yaz gecesinde sahil yürüyüşü yapmak kadar keyif verici olabilir. Pasif halden aktif hale geçebileceğiniz her türlü aktivitenin ruh sağlığımıza iyi geleceğini unutmayalım.
Taksim’de kar keyfi
İstiklal Caddesi’nde yürüyen vatandaşlar lapa lapa yağan karın keyfini çıkardı. Kimisi meydanda fotoğraf çekildi, kimisi de yürüyüş yaptı. Akli dengesi yerinde olmayan bir kişi ise yoğun kar yağışına rağmen aydınlatma direğinin altında uykuya daldı.
Kar, uçuşları etkiledi
İSTANBUL - İstanbul'u etkisi altına alan yoğun kar yağışı, Atatürk Havalimanı'ndaki trafiği de olumsuz etkiliyor. Aprondaki uçaklar, lapa lapa kar yağışı altında ilerliyor.
İstanbul'da beklenen kar, kısa sürede beyaza bürüdü
Bu arada, Levent ve Maslak bölgelerinde de sabah saatlerinde lapa lapa kar yağdı. Yolda biriken karları temizlemek için kar küreme araçları çalıştı. (CİHAN)
Kar yüzünü gösterdi, tatilciler sevindi
BOLU - Bolu Abant Tabiat Parkı’na mevsimin ilk karı yağdı. Yüzünü gösteren kar, balayı için Abant’ı seçen tatilcilerin yüzünü güldürdü. Lapa lapa yağan karın keyfini çıkan tatilciler, beyaza bürünen Abant’ta doğa yürüyüşü ve fayton gezisi yaptı.
Köylülerin domuz ve dağ keçisi isyanı
Özellikle; Delikkaya, Lapa, Çavuşlar, Tırnak ve Beydili köylerinde vatandaşlar bahçelerindeki ürünlerin domuz ve dağ keçilerinden koruyamaz duruma geldi. Daha çok gece gelen hayvanları karanlıkta ayırt edemediklerini belirten köylüler, “Yangın nedeniyle hayvanlar bahçelere gelmeye başladı.
Putin’in doğum günü dileği: ABD, Rusya’yı düşman olarak görmesin!
Bıldırcın yumurtası, lapa, balın yanında içecek olarak süt, kefir ve meyve suyu mütevazi kahvaltı masasını süslüyor. Rus lider kahvaltıda Rus Patriği Kirill’in gönderdiği lordan da tüketiyor.
Erzurum'un dondurucu soğuğunda kestane satıp ev sahibi oldu
“Erzurum’a daha çok kar yağar, ben de burada işimi yapıp ekmek paramı kazanırım” diyen Seçer, lapa lapa yağan kara inat, ızgarasının üstünde kestane pişiriyor. Erzurum’un en büyük ve en işlek caddesi olan Cumhuriyet’in başında tezgah kurmuş.
Doğu'da kar yağışı etkili oluyor
Tipi ve lapa lapa kara alışkın olan Erzurumlular, toz şeklinde yağan karı rahmet, bereket ve güzellik olarak nitelendirdi. Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri, Doğu Anadolu Bölgesi'nde bugün kar yağışının Erzurum, Ağrı ve Ardahan'da toz şeklinde yağacağını açıklarken, akşam saatlerinde
Başkent Mart'ta da beyaza büründü
Lapa lapa yağan kar kısa sürede şehir merkezini beyaz örtü ile süsledi. Yerlerin kuru olması da yağan karın anında birikmesine neden olurken, bu durumdan trafikte olumsuz etkilendi.
İstanbul’a kar sürprizi
Taksim Meydanı’nda lapa lapa yağan kar, seyirlik manzaralar oluşturdu. Kardan ve soğuktan kaçan vatandaşlar kapalı mekanlara sığındı. Kar yağışının gece boyunca aralıklarla süreceği öğrenildi.
Kıbrıs'a lapa lapa kar yağdı
LEFKOŞA - KKTC'nin başkenti Lefkoşa'ya uzun bir aradan sonra lapa lapa kar yağdı. Lefkoşa'da kar yağışına ilk kez şahit olanlar ise şaşkına döndü.
HD - Ankara'dan kar manzaraları
Lapa lapa yağan kar Başkent’ti beyaza bürüdü. Vatandaşlar sokaklarda ve caddelerde zor anlar yaşasada bazı vatandaşlar ise fotoğraf makinalarıyla manzaranın tadını çıkandı. Botanik Park ve Kuğulu Parkfotoğraf karalerine yansıyan önemli mekanlar oldu.
Esnafın yaptığı kardan cami ilgi odağı oldu
Lapa lapa yağan karın altında saatlerce çalıştıklarını belirten Katkat akşamüstü başladıkları camiyi gece yarısında tamamladıklarını belirtti. Ertesi gün kubbesi, merdivenleri, pencere ve kapılarıyla gerçeğe uygun 4 minareli camiyi gören arkadaşlarının azmini takdir ettiğini dile getiren Katkat, mühendis olan ağabeyi
Kar Kırşehir’de etkili oluyor
KIRŞEHİR - Kırşehir’de lapa lapa yağan kar, şehirde ilginç manzaralar oluşturdu. Kırşehir merkez ve bütün ilçelerini etkisi altına alan kar yağışı, artarak devam ediyor.
Topbaş’ın kartopu keyfi
İSTANBUL - İstanbul’da lapa lapa yağan kara dayanamayan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, balkona çıkarak, beyaz örtünün keyfini çıkardı. Gazetecilerle kartopu oynayan ve yüzüne kartopu isabet eden Başkan Topbaş, basın mensuplarına ‘Hiç de insafın yokmuş.
İstanbul Boğazı'nda 'beyaz' güzellik
İSTANBUL - İstanbul Boğazı kar yağışı ile birlikte eşsiz bir doğa manzarasına kavuştu. Lapa lapa yağan karın arasında seyreden vapurlar ve uçan martılar boğazın güzelliğine ayrı bir renk kattı.
Ortaköy ve Taksim'den kar manzaraları
Cadde lapa lapa yağan karın arasında insan kalabalığı ile doldu taştı. Nostaljik tramvay İstiklal Caddesi'nin manzarasına ayrı bir güzellik kattı.
Turistler tarihi mekanlarda karın keyfini çıkardı
Turistler ve vatandaşlar lapa lapa yağan kar altında yürüyerek karın keyfini yaşadı.
İstanbul kar altında
İSTANBUL - İstanbul’da dün gecen itibaren yağmaya başlayan kar, sabah saatlerinde etkisini artırdı. Şehrin yüksek kesimlerinde adeta lapa lapa yağan kar, her yeri beyaza bürüdü.
Araçlar, karlı sokaklara giremedi
Sultangazi ve Gaziosmanpaşa gibi yüksek kesimlerde lapa lapa yağan kar nedeniyle vatandaşlar araçlarını sokaklardan çıkartmak için dakikalarca uğraşmak zorunda kaldı. (CİHAN)
Kadıköy'den kar manzaraları
Kadıköy'de lapa lapa yağan kar, cadde ve sokakları beyaz örtü oluşturdu. Bazı vatandaşlar karın keyfini çıkardı. Bu arada yetkililer, gece buzlanmalara karşı İstanbulluları uyardı.
Saçları karla dolan çocuklar büyük sevinç yaşadı
Öte yandan köyün okul bahçesindeki yeşil çam ağaçları ve kuru ağaç dalları arasına lapa lapa yağan kar ile akşam saatlerinde sokak lambalarının altındaki kar yağışı, ilginç bir görüntü oluşturdu. (CİHAN)
Taksim'den kar manzaraları
Lapa lapa yağan kar, tabelaları ve araçların üzerini beyaza bürüdü. Meteoroloji yetkilileri, kar yağışının aralıklarla devam edeceğini belirtti.
Taksim’de lapa lapa kar keyfi
İSTANBUL - İstanbul’da öğle saatlerinde etkisini gösteren kar yağışı Taksim’de etkili oldu. İstiklal Caddesi’nde yürüyen binlerce İstanbullu lapa lapa yağan karın keyfini çıkardı.
İstanbul'da ‘lapa lapa’ kar yağışı
İSTANBUL - İstanbul'da öğleden sonra başlayan kar yağışı, özellikle Anadolu yakasında ‘lapa lapa’ kendisini gösteriyor. Kar ve ıslak zemin sebebiyle sürücülerin yolda ilerlemekte güçlük çektikleri gözlendi.
Çorlu’da kar yağışı etkili oluyor
Balkanlardan gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına giren Çorlu’da lapa lapa yağan kar, kentin şehir merkezinde yeşil alan olarak bilinen, Gaziler Parkı, Uğur Mumcu parkı, Cumhuriyet Meydanı, Heykel Meydanı çevresi, tarihi Süleymaniye çevresindeki alanları ve binaların çatılarını beyaza
Bursa şehir merkezine mevsimin ilk karı düştü
Gün boyu sulu kar şeklinde etkisini gösteren yağışlar akşam saatlerinde lapa lapa kara dönüştü. Şehrin yüksek kesimlerinde beyaz bir örtü oluştu. Yollarda kar yağışına yakalanan vatandaşlar ise özledikleri karın tadını çıkardı.
Çamlıca'dan kar manzaraları
Bazı vatandaşlar lapa lapa yağan karın altında hatıra fotoğrafı çektirdi. Meteoroloji’nin tahminleri tuttu. İstanbul’da sabah saatlerinden itibaren yüksek yerlere kar yağmaya başladı.
Somalili ve Kongolu öğrenciler karla tanıştı
ve kuraklıktan dolayı şimdiye kadar hiç kar görmediklerini dile getiren öğrenciler, ders zilinin çalmasıyla birlikte okul bahçesine çıkarak kendilerini lapa lapa yağan karın altına bıraktılar ve farklı bir heyecan yaşadı.
Mayıs karı Sivas’ı beyaza bürüdü
Dün geceden itibaren Sivas kent merkezinde lapa lapa kar yağmaya başladı. Kar yağışı bazı ilçelerde de etkili olurken kar kalınlığı 2,5 santimi geçti. Kar nedeniyle meyve ağaçlarındaki çiçekler zarar gördü.
Erzurumlular güne kar yağışıyla 'merhaba' dedi
Karadeniz üzerinden gelen yağışlı havanın etkisine giren Erzurum'da, sabah saatlerinde bir süre lapa şeklinde yağan kar, daha sonra yerini yağmura bıraktı.Nisan karı sürpriz yapmaya devam ediyor.
Elbistan'da baharda kar yağışı şaşırttı
Lapa lapa kar yağan Elbistan’da sokaklar beyaza büründü. Bazı vatandaşlar da Nisan ayında kar yağmasına şaşırdıklarını belirterek, "Bu kar yağışı ve havanın soğuması, çiçek açan meyve ağaçlarına zarar verebilir.
Bolu Dağı'nda kar yağışı aralıklarla etkili oluyor
KENT MERKEZİNE LAPA LAPA KAR YAĞDIBolu kent merkezine de lapa lapa kar yağdı. Bir süre devam eden kar yağışı nedeniyle sürücüler yavaş ilerlemek zorunda kaldı.
Kar yağdı, saman satıcıları sevindi
ARDAHAN - Ardahan’da sabah saatlerinde kar yağışı etkili oldu. Lapa lapa yağan kar şehri kısa sürede beyaz örtüyle kaplarken, vatandaşlar yağış karşısında şaşkınlık yaşadı.
İstanbul'da kar etkisini artırdı
Öğleden sonra lapa lapa yağan kar, rüzgarın da etkisiyle vatandaşa zor anlar yaşattı. (CİHAN)
Ardahan’da lapa lapa kar yağdı
ARDAHAN - Ardahan’da kar yağışı etkili oldu. Lapa lapa yağan kar şehri beyaz örtüye bürüdü. Kar yağışına hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, zor anlar yaşadı.
Kars'ta kar yağışı vatandaşı sevindirdi
Lapa lapa yağan kar vatandaşı sevindirdi. Ocak ayı sonlarına yaklaşılmasına rağmen karın yağmayışını hayretle gözlemlediklerini belirten Karslılar, "Kar hem mikropları hem de soğuk havayı kırdı. Sonunda da kar yağdı.
Şarkışla’da yoğun kar yağışı
SİVAS - Sivas’ın Şarkışla ilçesinde lapa lapa yağan kar ilçeyi beyaza bürüdü. Sabaha kar yağışıyla uyanan vatandaşlar işe gitmekte zorlandı.
Isparta'ya mevsimin ilk karı yağdı, vatandaş sokağa döküldü (2)
'Lapa, lapa' yağan kar şehir merkezini beyaza bürürken, soğuk hava da etkili oldu. Cadde ve sokaklarda yürüyen vatandaşlar yanlarına aldıkları şemsiyelerle kar yağışından korunmaya çalıştı.
Kremlin aşçısı devlet başkanlarının menülerini anlattı
Yeltsin'den önceki ve Sovyetler Birliğinin son lideri Mihail Gorbaçov'un ise lapayı çok sevdiğini belirten aşçı, "Gorbaçov kahvaltıya beş çeşit lapa isterdi. Ve kimse hangisini yiyeceğini bilmezdi.
Kars'a mayıs karı yağdı
Lapa lapa yağan kar vatandaşları da şaşkına çevirdi. Mayıs ayına bile karla girdiklerini söyleyen Karslılar, "Zaten sürekli yağmur yağıyordu ve havalarda soğuktu. Kar havası vardı. Sonunda bu da oldu ve 2 Mayıs'ta da kar yağdı.