lasiad

LASİAD, geleneksel iftar yemeğinde siyaset dünyasını buluşturdu
Laleli Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (LASİAD) her yıl geleneksel olarak düzenlediği iftar yemeğinde siyasetçiler ve dernek üyesi işadamları bir araya geldi. Programa katılan Egemen Bağış, Ramazan ayı ve gündeme dair konulara değindi.
Bayrampaşalı iş adamları iftarda buluştu
LASİAD, MESİAD ve MÜSİAD satıyor. Demek ki üretim merkezi Bayrampaşa. Atölyeler Bayrampaşa’da. Trikonun merkezi olan Bayrampaşa’dan herkese sesleniyoruz.
Tekstilci ve sanayicilerden Gezi eylemcilerine ‘evine dön’ çağrısı
BATİAD, LASİAD, MESİAD, OTİAD, TİGSAD tarafından yapılan ortak açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Ülkemizin binbir güçlükle oluşturulmuş imajına zarar veren, irili ufaklı firmaları sıkıntıya sokan, tüm ülkemizi tedirginlik ve korkuya sevkeden,
Türk derneklerinden uçak kazası ile ilgili Rus halkına başsağlığı (Özel)
Konfederasyonu (TUSKON) Rusya Temsilciliği, Rusya -Türkiye İşadamları Derneği (RUTİD), Rus-Türk İşadamları Birliği (RTİB) ve Laleli Sanayici İş Adamları Derneği (LASİAD) yayınladıkları mesajlarla Rus halkının acılarını paylaştı.
Kumaş ve aksesuar fuarı Texbridge, 150 firmanın katılımıyla başladı
İhracatçı Birlikleri (GAİB), Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD), Merter Sanayici ve İşadamları Derneği (MESİAD), Laleli Sanayici ve İşadamları Derneği (LASİAD), Örme Sanayicileri Derneği (ÖRSAD), Osmanbey İşadamları Derneği (OTİAD), Bursa Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici ve İşadamları Derneği (DOSABSİAD) destek
Laleli’nin sokak ve caddeleri yenileniyor
Toplam 8 trilyonluk bir yatırımla Laleli Sanayici ve İşadamları Derneği (LASİAD) ve Fatih Belediyesi tarafından yürütülen projenin haziran sonunda tamamlanması hedefleniyor. LASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Gıyasettin Eyyüpkoca, Laleli’de yol yapım çalışmalarına 1 sene önce başlandığını belirterek, derneğin projeyi süratlendirme adına gerekeni
Rusya DTÖ’ye üye oldu, Laleli esnafı ihracat hedeflerini artırdı
Üyelikle Rusya’nın ticarette bağlayıcı kurallara tabi olacağını belirten Laleli İşadamları Derneği (LASİAD) Başkanı Gıyasettin Eyyüpkoca, “Bu anlaşma sayesinde geçtiğimiz senelerden üzerimize kalan kötü imajların hepsi son bulmuş olacak.
Laleli artık tekstil ihracat üssü
İSTANBUL - Laleli İşadamları Derneği (LASİAD) Başkanı Giyasettin Eyyüpkoca, semtlerinin artık bavul ticareti ile değil, tekstil ihracat üssü ve moda merkezi olarak görülmesini istedi. Eyyüpkoca, “Bugün Laleli’de bavul ticareti ve Natasha’dan eser kalmadı.
10 sene ara verilen Texbridge iddialı geliyor
İhracatçıları Birliği (İHKİB), Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD), Merter Sanayici ve İşadamları Derneği (MESİAD), Laleli Sanayici ve İşadamları Derneği (LASİAD), Örme Sanayicileri Derneği (ÖRSAD) ile Osmanbey İşadamları Derneği (OTİAD) gibi sivil toplum kuruluşlarının öncülüğünde 13 Ekim'de başlıyor.
Laleli esnafından okul bağışı
İSTANBUL - Laleli Sanayici ve İşadamları Derneği (LASİAD) Laleli bölgesinde bulunan Katip Kasım İlköğretim Okulu’na 40 bin lira bağışta bulundu. Derneğin yardımı okulun tadilatında kullanıldı.
Laleli esnafı Yerli Malı Genelgesi'ni olumlu buldu
Laleli Sanayici ve İşadamları Derneği (LASİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Giyasettin Eyyüpkoca, Yerli Malı Genelgesi ile üretimin artacağını, ithalatın payının daralacağını ifade etti. Genelgenin ekonominin canlanması adına önemli olduğunu belirten Eyyüpkoca, “Gelinen aşamada yerli üretimi daha kalifiye bir hale getirme mecburiyeti de doğmuştur.
Laleli işadamlarından Somali’ye 300 bin liralık yardım
İSTANBUL - Laleli Sanayici ve İşadamları Derneği (LASİAD), Somali’de yaşanan insanlık dramı için 300 bin liralık yardım yaptı. LASİAD Başkanı Gıyasettin Eyyüpkoca, toplanan yardımları temsil eden çeki Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Külünk’e teslim etti.
Laleli esnafının 2023 hedefi 25 milyar dolar ihracat
İSTANBUL - Laleli Sanayici ve İşadamları Derneği (LASİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Gıyasettin Eyyüpkoca, 2023 için 25 milyar dolar ihracat hedefi koyduklarını bildirdi. Eyyüpkoca, “Bölgenin ihracatta gücünü perçinleyecek ve 500 milyar dolar olan Türkiye ihracat hedefinin yüzde 5’ini sırtlayacağız.
İstanbul'un kalbi yayalaşıyor
Başkan Topbaş'ın yanı sıra Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu ile Laleli Sanayici ve İş Adamları Derneği (LASİAD) temsilcileri katıldı. Otelin bahçesinde planlanan toplantının katılımcıları, yağmur nedeniyle otelin iç bölümüne alındı.
Laleli esnafı Rusya'yla vizelerin kalkmasını 'yeni bir açılım' olarak görüyor
Laleli Sanayi ve İş Adamları Derneği (Lasiad) Başkanı Orhan Altun, Rusya'yla turistik vizelerin kaldırılmasını değerlendirdi. Altun, "İmzalanan anlaşmalar son dönemin en önemli açılımıdır.
Rusya'ya vizesiz seyahat Lalelili işadamlarına moral verdi (özel)
Laleli Sanayici ve İşadamları Derneği (LASİAD) Başkanı Orhan Altun, Rus para birimi Ruble ile ticareti destekleyecek en önemli unsurlardan birinin vizesiz seyahat olduğunu belirterek, "Seyahat etme özgürlüğü işadamlarının girişim yapması noktasında, teknik
Türk hazır giyim firmalarının gözü Kuzey Irak'ta
Pyramids Group'un organize ettiği, ve Laleli Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (LASİAD), Kuzey Irak Kürt yönetimi, bölgedeki ticaret odaları ve işadamları tarafından desteklenen, 'Erbil 5 IN1 Uluslararası Moda Fuarı' Dünya'nın ve Türkiye'nin önde gelen 151 marka ve firmasını Erbil'de buluşturdu.
Türk tekstili gözünü Kuzey Irak pazarına dikti
Pyramids Group'un organize ettiği ve Laleli Sanayici ve İşadamları Derneği (LASİAD) ile Kuzey Irak Kürt Yönetimi, bölgedeki ticaret odaları ve işadamları tarafından desteklenen, 'Erbil 5IN1 Uluslararası Moda Fuarı' 16-18 Ağustos tarihlerinde dünyanın ve Türkiye'nin önde gelen 151 marka ve firmasını
Türk tekstili gözünü Kuzey Irak pazarına dikti
Pyramids Group'un organize ettiği ve Laleli Sanayici ve İşadamları Derneği (LASİAD) ile Kuzey Irak Kürt Yönetimi, bölgedeki ticaret odaları ve işadamları tarafından desteklenen, 'Erbil 5IN1 Uluslararası Moda Fuarı' 16-18 Ağustos tarihlerinde dünyanın ve Türkiye'nin önde gelen 151 marka ve firmasını