lastik fabrikası

Aksaray’a 300 milyon dolarlık lastik fabrikası kurulacak
AKSARAY - Sabancı Holding ve Japon ortak yatırımı Brisa Lastik Fabrikası, Aksaray’a 300 milyon dolarlık fabrika kuracak. Bin kişinin istihdam edileceği fabrikada yılda 4,2 milyon adet binek ve hafif ticari araç lastiği üretilecek.
Çin Başbakanı Wen’ın aile avukatları gizli zenginlik iddialarını yalanladı
tanınan ve devlet medyasında ‘Büyükbaba Wen’ olarak anılan Wen’ın aile holdinglerinin, Pekin’deki bir villa geliştirme projesi, Çin’in kuzeyindeki bir lastik fabrikası, 2008 Pekin Olimpiyat Oyunları’nın yapıldığı ana tesis Kuş Yuvası stadyumunun da bulunduğu bazı projeleri ve Ping An sigorta şirketinde ortaklıkları olduğu öne sürülüyor
Kırşehir'de istihdam garantili kurslara ilgi yok
Petlas Lastik Fabrikası ile yaptıkları işbirliğiyle kurs düzenlediklerini kaydeden Küçük, şöyle devam etti: Ancak lastik operatörü kursunu maalesef yeteri kadar kursiyer bulamadığımız için açamadık. Yaşı 30'dan küçük olanları, kurumumuza başvurup 25'er kişilik gruplara dahil olmaya çağırıyoruz.
Kartepe Köseköy’e modern yağmursuyu hattı
Ayrıca, hattın bağlandığı Goodyear Lastik Fabrikası yanındaki derede 1200 metre uzunluğunda trapez kesit taş perde ile dere ıslahı gerçekleştirilerek Sarı dereye bağlanıldı. Tamamlanan proje ile geçmişte su baskınları yaşayan vatandaşların korkulu rüyası da son buldu.
Pirelli, Formula 1 için 50 bin lastiği İzmit'te üretecek
Pirelli'nin Türkiye'nin ilk lastik fabrikası olduğunu hatırlatan Bakan Ergün, Türkiye'nin son iki çeyrekte yüzde 10 üzerinde büyümesinin önemli olduğunu söyledi. Türkiye'nin pirelli gibi istikrarlı şirketlerle daha büyüyeceğini belirten Ergün, Pirelli'nin istikrarlı yükselişi diğer yabancı şirketleri de Tükiye'ye çekeceğini ifade
Petlas, kamyon lastiği üretecek
Kırşehir'de bulunan Petlas Lastik Fabrikası, yatırımlarını sürdürmeye devam ediyor. Binek lastik grubunda dünya markaları ile rekabet eden Petlas, kamyon lastiği üretimi için de yatırıma başladı.
Otomobil aniden önüne çıkan minibüse çarptı: 1 ölü 2 ağır yaralı
Edinilen bilgiye göre, kaza Kırşehir-Kayseri karayolu Petlas Lastik Fabrikası önünde meydana geldi. Müsret Kılıç yönetimindeki 38 VE 843 plakalı otomobil, Kırşehir'den Kayseri istikametinde seyir halindeyken, Fazlı Aksu yönetimindeki 40 M 0271 plakalı minibüs, ara yoldan aniden yola çıktı
Brisa, geçici işçi alacak
Kocaeli Brisa Lastik Fabrikası'nda çalışmak için geçici işçi alınıyor. Ekonomik kriz nedeniyle geçen yıl işçi çıkartan lastik fabrikalarının, şimdi geçici işçi alması dikkat çekti. Sabancı Grubu'na bağlı Brisa, İzmit Alikahya Fabrikası'nda çalıştırılmak üzere 'geçici üretim işçisi' alacak.
PETLAS'a zehirli duman protestosu
Kırşehir'in en büyük sanayi kuruluşu olan Petlas Lastik Fabrikası'nın bacasından çıkan dumanın çevreye zarar verdiğini belirten vatandaşlar eylem yaptı. Kırşehir'in Gölhisar mevkiine kurulu olan Petlas Lastik Fabrikası'nın atıkları konusunda bilgi sahibi olmadıklarını belirterek, duruma tepki gösteren vatandaşlar
Lastik fabrikasında çıkan yangında 4 kişi yaralandı
Edinilen bilgiye göre, Düzce'nin Kaynaşlı İlçesin D 100 Karayolu üzerinde bulunan ANLAŞ Lastik Fabrikası'nın boyahane kısmında henüz belirlenemeyen bir nedenle patlama meydana geldi. Patlamanın yangına dönüşmesi sonrasında çalışan işçilerden Nihat Hancı, Yılmaz İnce, Hüseyin Altın ve Selma Öztaş yaralandı.