lastik

TESK: Akaryakıt sıkıntısı nakliyecileri rekabet edemez hale getirdi
K1 belgeli kamyoncu esnafımızın kazancı lastik ve yedek parçaya yetmez oldu. Şuan kamyoncu esnafımız yaşadığı bu haksız rekabetten dolayı iş yapamaz hale geldi.” dedi. “4-5 KAMYONUN YÜKÜNÜ BİR SEFERDE TAŞIYORLAR”
İktidarın sıktığı su Kiev’deki ateşi söndürmüyor
Eylemcileri yaktıkları otomobil lastikleri ile kolluk kuvvetleri kendi aralarında bir ateş hattı oluşturdu. Ateş hatta devam gönüllüler tarafından getirilen çıkma lastiklerle destekleniyor.
Rus bilim adamları “sessiz asfalt” geliştirdi
Rus Devlet Şirketi Rosnano’nun alt şirketi Unikom tarafından hazırlanan projede, aktif lastik tozunun yoğun bir şekilde işlenmesi yardımıyla yapılan asfalt, gürültüyü en az 6-12 desibel gücünde azaltıyor.
Nakliyatçılar, mazot fiyatına isyan etti, belge mağduriyetine çözüm istedi
Mazot parasını, lastik parasını, sigorta parası değil, evine ekmek parası götüremeyecek halde olduklarını ifade etmek için de pasif bir eylem yaptılar.” açıklamasında bulundu.
Tayland'da “Bangkok’u kapatma” gösterileri başladı
Öte yandan göstericiler devlet kurumlarının çevresinde de lastik ve kum çuvallarında oluşan barikatlar kurdu. Protestocuların oluşturduğu alanlara giriş ise sıkı kontrolden sonra yapılıyor. Hükümet karşıtı göstericiler, hükümet yanlısı “Kırmızı gömlekliler’ olarak adlanan grubun saldırılarından endişe ediyor.
Fabrika işçileri alıkoydukları müdürlerini serbest bıraktı
PARİS - ABD’li lastik üreticisi Goodyear'ın, Paris yakınlarındaki fabrikasında 30 saat süreyle alıkonulan Fabrika Müdürü Michel Dheilly ve İnsan Kaynakları Müdürü Bernard Glesser, serbest bırakıldı.
Rehin aldıkları fabrika müdürünün kulağını çektiler
PARİS - ABD'li lastik üreticisi Goodyear'ın, ekonomik kriz nedeniyle Paris yakınlarındaki fabrikasını kapatma kararını protesto eden fabrika işçileri, iki yöneticisini alıkoydu. Polisin müdahalesiyle sona eren eylem sırasında, bir işçinin Fabrika Müdürü Michel Dheilly'nin kulağını çekmesi tepkilere sebep oldu.
Fransa'da patronlarını alıkoyan işçiler, eylemi sürdürüyor
PARİS - ABD’li lastik üretici Goodyear'ın, ekonomik kriz nedeniyle Paris yakınlarındaki fabrikasını kapatma kararını protesto eden fabrika işçilerinin iki fabrika yöneticisini alıkoyarak gerçekleştirdikleri eylem sürüyor
Pakistan’da Molla'nın idam kararı protesto edildi
Apara Çok’ta toplanan Cemaat-i İslami’nin Pakistan üyeleri trafiği durdurup lastik yaktı. Yaklaşık 100 kadar protestocu Bangladeş Anayasa Mahkemesi aleyhinde sloganlar atarak 3 kilometre uzaklıktaki elçiliklerin bulunduğu bölgeye yürüdü.
Deniz taşımacılığı yapan firmalar Bursa'da buluştu
Açılış konuşmasını yapan Burulaş Genel Müdürü Levent Fidansoy, "Karada raylı sistemlerden lastik tekerlekli araçlara kadar uzanan hizmetlerimize, bu yıl da deniz otobüsü ve deniz uçağı işletmeciliğini kattık.
Güney Koreli lastik üretim firması Trakya’da
EDİRNE - Yatırım yapmak amacı ile Türkiye'de bulunan lastik üreticisi Güney Koreli Hung A Co. Ltd. firması yetkilileri, Trakya Kalkınma Ajansı Tekirdağ Yatırım Destek Ofisi uzmanları eşliğinde Tekirdağ'da incelemelerde bulundu.
29 milyon aracın yüzde 37'si muayenede sınıfta kaldı
Muayeneden kalma nedeninde fren, lastik, yürüyen aksamlar ve aydınlatma sorunları ilk sıralarda yer aldı. MUAYENE TEKRARI YAPAN ARAÇLARIN YÜZDE 98'İ BAŞARILI OLDU
TOKİ, TSE ile trafikteki araç güvenliğine de el attı
Merkezlerde ayrıca; araç motor değişikliği, direksiyon sistemleri tadilatı, araç şase tadilatı, dingil ve lastik ekleme ve çıkartma tadilatı, kabin ve kroseri tadilatı, istihad haddi tespiti, klima, far ve elektrik tadilatı, özürlü araç tadilatı, sürücü kursu ve okul servisleri
Bursa OtoShow 2013 otomobil tutkunlarına kapılarını açtı
Fuarda sektörde faaliyet gösteren tuning firmaları, aksesuar firmaları, otogaz firmaları ve lastik firmalarının da boy göstereceğini anlatan Ersözlü, 35 bin TL ile 1 milyon lira arasındaki modellerin araç tutkunlarının beğenisine sunulacağını ifade etti.
Bursa OtoShow 2013, otomobil tutkunlarını Bursa’da buluşturacak
Ayrıca fuarda sektörde faaliyet gösteren tunning firmaları, aksesuar firmaları, otogaz firmaları ve lastik firmalarının da boy göstereceğini anlatan Ersözlü, fuarda 35 bin TL ile 1 milyon lira arasında ki modellerin araç tutkunlarının beğenisine sunulacağını ifade etti
Bakan Yıldırım: Marmaray, büyük depremde evinizden daha güvenli
Bu yalnız trenler için değil lastik tekerlekli araçlar için. 2015’de onu da hizmete alacağız. Onda derinlik deniz yüzünde 108 merte. Bunun nerdeyse iki katı.
Çözüm sürecine destek için İstanbul'daki tekstil fabrikasını Diyarbakır'a taşıdı
Bundan dolayı hammadde olarak lastik dahi yok. Şu anda en büyük sıkıntımız hammadde eksikliğinde. Ama bunlar da zamanla aşılacaktır diye düşünüyorum.
Düzensiz beslenme ve hareketsiz yaşam hemoroid sebebi
Ağır seyreden hemoroidler içinse ligasyon-lastik bant tedavisi kullanılabilir. Dışkılama sonrası dışarı sarkan iç hemoroidlerde etkili olur. İç hemoroidin köküne küçük bir lastik bant uygulanarak kan akımı kesilir.
Manisa'da arabayla kaçan şüpheliler yol kapanıyla durdurulacak
sıralandığı ve kısa sürede yola atılıp toplanabilen bir mekanizmaya sahip olduğunu aktaran Emniyet Müdürü Çetin, “Yol kapanları, içi boş çivilerin aracın lastiklerine batması sonucu lastik havalarını 12 ile 20 arasında indirmesi amacıyla üretilmiş en güvenli durdurma tertibatıdır.
Kaçağın yedek lastik bölümündeki tehlikeli yolculuğu sınırda son buldu
Son olarak bayram tatilinin olduğu günlerde yurtdışına çıkış yapmak isteyen Afganistan uyruklu kaçak, TIR dorsesi altında bulunan yedek lastik bölmesine tutunarak uluslararası yolda seyahat etti.Ancak kaçak ve tehlikeli yolculuk Hamzabeyli Sınır Kapısı’nda son buldu.
İki araç arasına sıkışan taksi zor anlar yaşattı
Yerde lastik izleri bile yok." dedi. Öte yandan kaza yapan araçları yol üzerinden kaldırmak hiç de kolay olmadı. Kamyon ile harç mikseri arasında sıkışan taksiyi kurtarmak için polis ve vatandaşlar dakikalarca uğraştı.
Aralık ayını beklemeyen ticari araç sahipleri lastikçilere akın etti
BURSA - Ticari araçlara da 1 aralık itibariyle kış lastiği takma zorunluluğu getirilmesi lastikçileri hareketlendirdi. Yağışları beklemeden lastikçilere akın eden ticari araç sürücüleri, kampanya fiyatlarından yararlanıyor.
İzmir'de 37 Suriyeli ve Eritreli kaçak yakalandı
Ekipler, dün Alaçatı beldesi açıklarında lastik bir bot içinde bir grup tespit etti. Durdurulan botta bulunan 14’ü Suriye ve 23’ü Eritre uyruklu kaçakların, işlemlerinin ardından sınırdışı edileceği öğrenildi.
Ankaralı hız tutkunları ‘ölmemek için’ yarış pisti istiyor
Ankaralı motosiklet tutkunları adına konuşan diş hekimi Abdullah Çalışkan, “Onlara gözümüz gibi bakarız, yemez, içmez aksesuarlar, lastik alırız.” dedi.Hafta içi çalışmanın stresini atmak için hafta sonunu iple çektiklerini anlatan Çalışkan, “Hafta sonu otobana çıkarız.
Adalet Bakanı Sadullah Ergin: İstikrarın kadrini kıymetini bilmek gerekiyor
Yakında lastik tekerli geçişler için de ayrı bir tünel daha projelendiriliyor. Hatay ve Reyhanlı'da bu gelişmelerden nasibini alıyor. Reyhanlı kısa süre önce bir patlama yaşadı.
Toplanmayan çöpler yüzünden Diyarbakır faciadan döndü
Marangoz ve lastik atıklarının da bulunduğu çöp öbeğindeki yangın bir anda büyüdü. Yangından yükselen kara dumanlar mahalleyi sardı.
Kırklareli Emniyet Müdürlüğü Kurban Bayramı için tedbirlerini aldı
kullanmamaları, kısa mesafe de olsa emniyet kemerlerini takmaları, mevsim değişimini de dikkate alarak araç bakımlarını yaptırmaları, dişleri silinmiş lastik kullanmamaları, iyice dinlenmiş olarak direksiyon başına geçmeleri ve trafik kurallarına mutlak suretle uymaları gerekmektedir.
Bıçaklar kurban için bileniyor
Bıçaklar bir defa yerinde kullanılmalı biz o bilince ulaşmadık, et bıçağıyla ekmek kesersen olmaz bizde bir bıçak vardır biz onunla et keseriz, ekmek keseriz, lastik keseriz, hortum keseriz, ip keseriz, konserve açarız, tornavida olarak kullanırız, yeri gelir levye olarak kullanırız.
Yasadışı yollarla yurtdışına çıkmak isteyen 69 Suriyeli yakalandı
Sahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanlığı’na bağlı ekipler, üç gün önce, Menderes İlçesi Ahmetbeyli mevkisi açıklarında lastik bot içerisinde yasadışı yollardan yurt dışına çıkmak isteyen bir grubu tespit etti.
İklim değişikliğiyle mücadeleye basit önlemlerle destek çağrısı
Listenin başlangıcında uzun süreli kullanılabilecek bir alışveriş çantası edinilmesini tavsiye eden Bakanlık, "Her alışverişte verilen plastik poşetleri geri çevirin ve aldıklarınızı kendi alışveriş çantanızda taşıyın.
Uygun şartlarda saklanmayan et hastalığa davetiye çıkarıyor
Kurban etlerinin kesildikten sonra belli bir süre dinlendirilmesi gerektiğini söyleyen Tutu, etin direkt buzdolabına konulmasının, etin lastik gibi sert olmasına sebep olacağını ve ette “soğuk kasılması” adı verilen durumun ortaya çıkmasına neden olacağını söyledi.
Ağır tonajlı araçların oluşturduğu çukurlar kaza sebebi olabilir
Yola çıkmadan lastik diş derinliklerini ve havalarını kontrol edin. Klima ve havalandırma sisteminin çalıştığından emin olun. Araçta sıcak havanın yüz ve göğüs bölgesine değil cama doğru gelmesine dikkat edin.
Ev içinde bacasız ısınma sistemi kullanmayın
Yakıt olarak kalorisi yüksek ve kaliteli yakıtlar tercih edilmeli kumaş atığı, kauçuk, lastik, elyaf, atık yağ gibi maddeler kullanılmamalıdır. Baca ve borularla ilgili dikkat edilecek hususlar; yeterli duman çıkışı sağlamak için borular baca deliğine doğru 10 derecelik açı ile takılmalı.
Zonguldak'ta heyelan; 20 tonluk kaya kütlesi yola düştü
Arabanın altına gelen taştan dolayı lastik patlıyor. Sonra da durdum. Benden önce bir TIR vardı. O da zor kurtulmuş. İki dakika erken gelsem altında ben kalacaktım.
Yeni Çeltek yönetimi 150 metre yerin altında işçilerin sorunlarını dinledi
Bu yıl da yine başta fakir fukara fonu olmak üzere, şeker fabrikaları, tuğla fabrikaları, lastik fabrikaları gibi fabrikalar dahil olmak üzere kapasitemiz bir önceki yıla nazaran iki kat arttı. İnşallah bu kapsamda çalışmalarımızı sürdüreceğiz.
Cizre’de gergin gece
İdil ve Nusaybin caddelerinde çöp konteynerleri, taş ve inşaat malzemelerinden barikat kurarak yolu trafiğe kapatan ve lastik yakan yüzleri maskeli gruplar, yoldan geçen araçları durdurup kimlik kontrolü yaptı.
Tamirciler odasından bayram tatili öncesi aracınıza bakım yaptırın tavsiyesi
Özellikle lastikleri eskiyen araçlar büyük tehlikeyle karşı karşıya. Aşınan lastiklerin yarılma riski yüksek olacağı için, duble yollar nedeniyle yüksek hızla seyreden araçların da kaza riski artıyor.
Beşaslan köyünde gözaltına alınan 13 kişiden 11'i tutuklandı
Operasyon sırasında Beşaslan köyünden oldukları değerlendirilen gurubun, lastik ve akaryakıt gibi yanıcı madde kullanarak köyün girişini engelledikleri belirtilirken, 17 kişiden 13’ü yakalandı. Cumhuriyet Başsavcılık talimatı ile doğrudan getirildikleri savcılıktan sonra çıkarıldıkları Sulh Ceza Mahkemesince 11’i tutuklanarak Hatay Kapalı Cezaevine gönderilirken
Mesane kanserinde sigara içenler dokuz kat fazla tehlike altında
Kuaförler, kuru temizlemeciler, boya, petrol, plastik ve lastik sanayisinde çalışan bireyler de iş yaşamlarında kullandıkları kimyasallar nedeniyle risk altındalar. Şüphe duyulan hastadan doku örnekleri alınarak, hastalığın teşhisi koyulur.
Aksaray’a 300 milyon dolarlık lastik fabrikası kurulacak
AKSARAY - Sabancı Holding ve Japon ortak yatırımı Brisa Lastik Fabrikası, Aksaray’a 300 milyon dolarlık fabrika kuracak. Bin kişinin istihdam edileceği fabrikada yılda 4,2 milyon adet binek ve hafif ticari araç lastiği üretilecek.
Dağdan kopan kaya parçaları araçlara zarar verdi
Yola düşen kaya parçaları karayolundan geçmekte olan TIR ve kamyonetin lastiklerini patlattı. Yol çift taraflı olarak trafiğe kapanırken, Alaplı Bölge Trafik ekipleri kendi imkanları ile temizlediği yolun tek şeridini tekrar trafiğe açtı.
Yenilikçi sürüş teknolojiyle yılda 1 milyon Euro yakıt tasarrufu sağlayacak
Söz konusu uygulama ile lastiğin içine yerleştirilen sensörler sayesinde hava basıncı ve ısı gibi lastiklerle ilgili güncel durum bilgileri, Avea altyapısı üzerinden sürücüye ve filo yöneticisine aktarılıyor.
Ahlat’ta Bitlis kışına özel 'kışlık bastonlar' üretiliyor
Kış aylarında kar ve buzda kaymayı önlemek için sivri demir ve demir uçlarına ise kışlık lastik takılan bastonların fiyatı, yapılış çeşidine göre 50 liradan başlıyor. Ahlatlı baston ustaları tarafından yapılan kışlık bastonlar şimdiden büyük ilgi görüyor.
Sudan’da akaryakıt zammı protestoları yayılıyor
Hartum’un çeşitli bölgelerinde lastik ve çöp artıklarını ateşe veren göstericilere polisin gözyaşartıcı gaz ile müdahalede bulunduğu bildirildi. Görgü tanıkları Hartum havalimanına yakın bazı benzin istasyonlarının ateşe verildiğini kaydetti.
Gümüşhane’de esrar operasyonu
Köpeğin aracın bagaj kısmındaki yedek lastiğine tepki vermesi üzerine lastik içerisinde yapılan aramada, 1 kilo 982 gram toz esrar maddesi ele geçirildi. Gözaltına alanın araç sürücüsü N.
'65 yaş ve üzeri vatandaşın ücretsiz taşınması sınırlandırılmalı'
Biz bunu yakıt alırken, lastik alırken görüyoruz. 65 yaşındaki insanların özel sektör tarafından taşınmasını devlet desteklemeli. Bu konuda Ankara ile görüşüyoruz.
520 milyonluk yatırımın temeli Japonların geleneksel 'güvenlik duası' ile atıldı
ÇANKIRI - Çankırı'nın Tüney Köyü yakınında Japon Sumitomo Rubber İndustries firması ile Abdülkadir Özcan Otomotiv Lastik AŞ tarafından yapılacak 520 milyon TL değerindeki oto lastik fabrikasının temeli, Japonların
Başkan Büyükerşen: Ecele bazen dur denmiyor
Lastik tekerlekli araçların kazaları yüzlerce insanımızı kaybettiriyor. Kurallara göre hareket etmeliyiz. İnşallah bundan sonra olmaz. Çocuk 9 yaşında, okur ve yazar.
Suriyeli çocuklardan "okulumuzu istiyoruz" gösterisi
Halep'te bir araya gelen onlarca çocuk lastik yakarak, "Okulumuzu istiyoruz" sloganı attı.Yüzyılın trajedisi olarak gösterilen Suriye'deki iç savaş 2 yüz bine yakın kişinin yaşamına mal olmasının yanı sıra ülkeyi adeta harabeye çevirdi.
Sri Lanka’dan İzmirli sanayicilere: Hammaddeyi kaynağından alın
Kauçuk üretimimizden dolayı otomotivde dış lastik pazarının yüzde 20’si bizim elimizde.” Kendi ürünlerini kendi markalarıyla sattıklarını dile getiren Weerakoon, “Türkiye’de de çok çeşitli sektörler var.