lastikle

Antalya – Elmalı tırmanış etabını Berhane kazandı
50 metre patlak lastikle yavaşlamaya çalışan araç, yolun kenarına sorunsuz bir şekilde yanaştı. Bir süre yol kenarında bekleyen basın mensupları, arkadan gelen başka bir araçla finiş noktasına tekrar hareket etti.
'Değişmeyen kış lastiği fren mesafesini uzatıyor, yakıt tüketimini artırıyor'
SAKARYA - Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Kemal Karadeniz, kış lastiklerinin yaz lastikleriyle değiştirilme zamanının geldiğini söyledi.
Bolu Valisi Özçimen, karla mücadele çalışmalarını inceledi
Kabak lastikle yola çıktığınızda aslında sadece kendinizi tehlikeye atmıyorsunuz. O trafikten istifade eden başka insanların hayatlarını da, onların can güvenliğini de tehlikeye atıyorsunuz.
Karahan: Kış lastiği stokumuzda sıkıntı yok
Sürücülerin kış lastiklerini kar düşmeden satın alıp araçlarına takmaları çağrısında bulunan Karahan, "Sektördeki bütün firmalar ağustos fiyatları üzerinden lastikleri satmakta. Yaz mevsiminden itibaren bütün bayiler kış lastik stoklarını tamamladı.
TŞOF'tan 'araçlara kış bakımı yaptırın' uyarısı
Sürücülerimiz araçlarının bakımını yaptırarak, kar lastiklerini takmalı, eksiklerini gidermeliler.” dedi. Uzmanlarca yıllardır yapılan çalışmaların ve tecrübelerin sonunda ortaya çıkan kış mevsiminin ağır şartlarına uygun yapılması gereken kışlık bakımın yasal
Cemil Çiçek: Bir siyasetçi bulup, bir yere kapağı atma dönemi geride kaldı
Ben kendimden biliyorum 41 dönüm yarısı taşlı tarla lise son sınıfa gelinceye kadar soğukkuyu lastikle okula gitmiş gelmiş , pardüsü palto denilen şeyi de üniversite birinci sınıfta zar zor bulmuş, hayır sever insanların verdiği burslarla okumuş olan bir insanım
Polisten kaçarken kaza yaptı: 5 yaralı
İSTANBUL - Beşiktaş’ta, patlak lastikle polisten kaçan sürücünün karıştığı trafik kazasında 5 kişi yaralandı. Kaza, saat 04.
Bankamatik soygunu kameralara yansıdı
Bunun üzerine para dolu çantayı otomobilin sağ arka koltuğuna koyan görevliler, patlak lastiği, bagajda bulunan yedek lastikle değiştirmek için otomobilin ön kısmına geldi. Bu arada 3 kişiden biri otoparktaki görevliyi oyalarken bir diğeri çevre gözetlemesi yaptı.
Güvenlik görevlilerini patlak lastik numarasıyla oyalayıp 40 bin lirayı çaldılar
Bunun üzerine para dolu çantayı otomobilin sağ arka koltuğuna koyan görevliler, patlak lastiği, bagajda bulunan yedek lastikle değiştirmek için otomobilin ön kısmına geldiler. Bu arada planları istedikleri gibi işleyen 3 kişiden biri otoparktaki görevliyi oyalarken bir diğeri çevre gözetlemesi yaptı.
Yollardaki yoğunluk artınca, kazalar da beraberinde geldi
Sürücülerin trafik kurallarına uymalarının yanı sıra araçlarının bakımlarını da yaptırmaları gerektiğine işaret eden Güner, “Aracın bakımını yaptırmazsan, kabak lastikle yola çıkarsan, cep telefonuyla konuşursan sadece sıcaklarda değil soğuk havalarda da kaza yaparsın.
16 bin lirasını kaptırmamak için kendini araca kilitleyip patlak lastikle kaçtı
Uyanık davranan iş adamı parasını kaptırmamak için kendini arabaya kilitleyip patlak lastikle kaçtı. Olay, merkez Yüreğir ilçesi Karataş yolu üzerindeki İş Bankası önünde yaşandı.
Yunan bakan rica etti, Türkiye üzerinden gaz akışı yeniden başladı
Özellikle yüklü araçların daha hala yazlık lastikle çıkan araçlar olduğunu gördük. Bunlar doğru şeyler değil. Yalnız kendi haklarını değil, diğer yolcuların haklarına da sıkıntı vermiş oluyorlar. " diye konuştu.
Galatasaray'da ikinci yarı hazırlıkları devam ediyor
Bu arada kaleci antrenörü Claudio Taffarel yönetiminde çalışan Aykut, Muslera ve Ufuk kale direğine lastikle bağlayarak yaptıkları çalışma sırasında kale direği devrildi. Devrilen kale direği sonucunda yaralanan olmazken, kale sabitlenerek çalışmaya devam edildi.
Lübnan'a kaçan Suriyeli istihbarat subayı, inanılmaz işkenceleri anlattı
ve kirpiklerden kıl koparma, susuz tutuklulara tuzlu su içirme” gibi uygulamaların yanı sıra “küçük abdestini yapmak isteyenlerin cinsel organlarının da lastikle bağlandığını” söyledi. Barışçıl gösteri yapanlara ateş açılması yönünde emir verildiğini belirten Ebu Ali, Şebbiha milislerine de aynı şekilde emir verildiğini aktardı.
Erzurumlu atlet kızlar, Beşiktaş’ın umudu oldu
6 yıl ön önce Karayazı’da İlköğretim Okullar arası kros atletizm yarışmalarına kara lastikle ayakkabıyla katılıp derece yapan Tubay Erdal, İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü sahip çıktı. Gençlik Spor İl Müdürlüğü yetkilileri Erdal’ın ailesini ikna ederek yatılı okumak üzere okul kaydını Erzurum’a aldı.
Kılıçtaroğlu Bucak’ta oy istedi, işçiye kadro, çiftçiye ucuz mazot vadetti
Şimdi kamyoncumuz çıkma lastikle idare etmeye çalışıyor.” dedi. Kamyoncuları dinleyen Kılıçdaroğlu bu sorunları gündeme taşıyacağını belirtti. Daha sonra esnafı dolaşan Kılıçdaroğlu, tek tek dükkanlara girerek tokalaştı.
Büyükşehir Belediyesi, kar yağışına karşı tedbirlerini artırdı
Vatandaşların da meteorolojik şartlara karşı duyarlı olması gerektiğini vurgulayan yetkililer, kış şartlarına uygun araç ve lastikle yola çıkılması gerektiğini hatırlattı. (CİHAN)
Mevzuat boşluğu Dilucu Gümrük Kapısı’nı kaçak mazot hattına dönüştürdü (Özel)
Adını vermek istemeyen bir gümrük çalışanı, “Kamyonuna yüklediği 1-2 lastikle ihracat yapan şoförler, standart dışı yaptırdıkları depolarla kaçak mazot taşıyor. Bizler de buna müdahale etmeye çalışınca, saldırıyorlar.
SP Genel İdare Kurulu Üyesi Akgönenç: Tek lastikle araba gitmezdi
Tek lastikle araba götürülemezdi. Delegelerin yeni bir kongre talebinde bulunması son derece haklı bir talepti. Hocamız istemeseydi Numan Bey iki yıl önce genel başkan olabilir miydi?
Bakan Demir mimar ve mühendislere seslendi: Getirin teklifi meslek yasasını sonbaharda çıkaralım
En çok kaza kara ulaşımındadır, lastikle de olsa karayolunda giderken ayağımız çok fazla yerden kesilmiyor. Sağlık alanı en çok dikkat ettiğimiz alan, sağlığa verdiğimiz önemden daha fazlasını bu konuya vermemiz gerekir.
Başkent'te karla mücadele sürüyor
Yetkililer, özellikle aşınmış lastikle yola çıkan sürücülerin hem yolu kapattığını hem de çalışmaları engellediğini belirterek, "Vatandaşlardan rica ediyoruz. Mevsim şartlarına uymayan ve aşınmış (kabak) lastiklerle bu şartlarda yola çıkmasınlar.
Kopan parmağı hastaneye yetiştirmeye çalışan ambulansın başına gelmeyen kalmadı
Ambulans, patlak lastikle hastaneye gitmeye devam etti. Bu defa da hastanenin yolunu bulamayan 112 ekiplerinin yardımına basın mensupları yetişti. Ambulansın önüne geçen basın mensupları, 112 ekiplerine hastaneye kadar rehberlik etti.
Bolu'da kış mevsiminde alınacak tedbirler masaya yatırıldı
Kışın ortasında kabak lastikle yola çıkanlar, çoluk çocuk yola çıkıp bir bardak suyu yanlarına almayanlar, kış şartlarına uygun olmayan arabalarla yollarda gördüğümüz insanlar vardı. İdarenin bütün organları elinden geldiği kadar hızlı bir şekilde olaylara müdahale etti ve oradaki problemi gidermek için olağanüstü çaba sarf etti.
PETLAS'a zehirli duman protestosu
Bundan sonra lastikle uğraşmak istiyoruz. Çevrede yaşayan vatandaşların bilmesi gereken, gördükleri dumanın su buharı olduğu ve hiçbir zararı bulunmadığıdır" şeklinde konuştu.
Kaygan yolda direğe çarpan sürücüsü aracında sıkıştı
Çarpmanın etkisiyle direk aracın ön kısmına girerken, aracın sürücüsünün ayağı ön lastikle sürücü koltuğu arasında sıkıştı. Ayağından sıkışan sürücü olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin kaza kırım aracıyla yaptığı çalışma sonunda çıkarıldı.
Tamir edilen otobüsü seyreden meraklı vatandaş, kafasını lastik ile kaportanın arasına sıkıştırdı
Çamurlukla lastik arasından çalışmakta olan ustayı izleyen meraklı yolcunun kafası otobüsün körüklerinin patlaması sonucu lastikle kaporta arasına sıkıştı. İstanbul'dan Ardahan'a seyahat eden özel bir firmaya ait yolcu otobüsü, denge kolunun kırılması sonucu oto tamircisine götürüldü.
Canan öğretmenin yardım çağrısına Kimse Yok Mu Derneği ses verdi
Kara lastikle okula gidip geliyordum. Lastiğimin altı delinmişti. Kimse Yok Mu'nun hediye ettiği ayakkabı ile artık daha rahat okuluma gidip gelebileceğim. Yardımlarını esirgemeyen hayırsever vatandaşlara ve dernek üyelerine teşekkür ediyorum.
İngiliz yolcu uçağı İstanbul'a patlak lastikle indi
İngiliz British Havayolları'na ait bir yolcu uçağ,ı patlak lastikle İstanbul Atatürk Havalimanı'na indi. Uçağın havalimanına inmesi sırasında çok sayıda itfaiye aracı da uçağa eşlik etti.