levent bektaş

Ergenekon sanığından siyah bantlı protesto
göre kendisinin SAT subaylarının içinde bulunduğu, örgütün hücre yapılanmasının sorumlusu olduğu, tahliye olması halinde Poyrazköy davasında yargılanan Levent Bektaş ve Ercan Kireçtepe'nin de aralarında bulunduğu bazı sanıklara, soruşturmayı yürüten savcılara yönelik suikast yapılması talimatını verdiği.
Sinop’ta 2012'nin 'İz Bırakanlar'ı belli oldu
'Gönüllerde Taht Kuranlar' dalında ise söz yazarı Levent Bektaş, Balıkçı Şükrü Gümüş ile merhum Aşık Hasan'a ödül verildi. Yelken Kulübü'nde gerçekleştirilen 15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cengiz Demirel'in sunumuyla başlayan programa Sinop Valisi Dr.
Tanık polis memuru: Aramanın her aşamasında Levent Bektaş da yer aldı
İSTANBUL - Poyrazköy davasında, soruşturma safhasında operasyona ve ev aramasına katılan polis memurları, tanık olarak dinleniyor. Levent Bektaş'ın evinde arama yapan ekipte bulunan polis memuru, aramanın her aşamasında Levent Bektaş'ın da bulunduğunu söyledi.
Poyrazköy'de yeni paket kapsamında 3 tahliye
Mahkeme, tutuklu sanıklar Levent Bektaş, Ercan Kireçtepe, Erme Onat, Eren Günay, Deniz Cora, Ümit Metin, Kemalettin Yakar ve Hüseyin Hançer’in ise tutukluluğunun devamına karar verdi.Poyrazköy’de sanık avukatları 3.
Poyrazköy sanıkları, davaya 'terörle mücadele mahkemelerinin' bakmasını istedi
İSTANBUL - Poyrazköy davasının sanıkları Koramiral Kadir Sağdıç ile emekli Binbaşı Levent Bektaş, yeni yargı paketi ile yasalaşan 6352 sayılı yasanın ‘özel yetkili mahkemelerin ellerindeki davalara bakmasını’ öngören maddesinin
Poyrazköy davasında tahliye talepleri reddedildi
Ağır Ceza Mahkemesi, Poyrazköy davasının sanıklarından Levent Bektaş, Ümit Metin, Deniz Cora, Ercan Kireçtepe, Erme Onat, Eren Günay, Erdinç Yıldız, Behçet Altıntaş ve Mehmet Cem Çağlar’ın ‘denetimli serbestlik uygulanarak serbest bırakılma’ taleplerini değerlendirdi.
Poyrazköy'de başkan, yargı paketini dikkate alarak tahliye istedi
Mahkeme, tutuklu sanıklar Levent Bektaş, Ercan Kireçtepe, Erme Onat, Eren Günay, Deniz Cora, Ümit Metin, Kemalettin Yakar, Hüseyin Hançer, Mehmet Cem Çağlar, Erdinç Yıldız ve Behçet Altıntaş’ın tutukluluklarının devamına karar verdi.
Ergenekon sanığı Hüseyin Yanç: Deşifre edildim
'LEVENT BEKTAŞ'I ALACAĞIMA ARACILIK YAPMASI İÇİN ARADIM' Hüseyin Yanç, 2005 yılında İstanbul'a geldiğini ve dava sanıklarından Okan İşgör'ün iş yerinde çalıştığını söyledi. Tunceli'den tanıdığı Ulaş Özel'in kendisini telefon ile aradığını belirten Yanç, "İstanbul'da görüşmek istedi.
Mühimmat davası sanıkları savunma yapıyor
, Levent Bektaş, Muzaffer Tekin ve Susurluk davası hükümlüsü Ziya Bandırmalıoğlu ile olan ilişkisini anlattı. İşgör, Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından emekli Tuğgeneral Veli Küçük’ün telefon numarasını, Susurluk davası hükümlüsü eski Özel Harekat Polisi Ziya Bandırmalıoğlu’ndan
Kafes sanıkları 'Zirve'de ifade verme talebinde bulundu
İSTANBUL - Poyrazköy davasıyla birleştirilen Kafes davasının sanıkları Koramiral Kadir Sağdıç, Tuğamiral Fatih Ilgar ve emekli Binbaşı Levent Bektaş, Zirve Yayınevi katliamına ilişkin hazırlanan 2.
Poyrazköy davasına devam ediliyor
Duruşmaya aralarında Koramiral Deniz Cora, emekli Binbaşı Levent Bektaş’ın da bulunduğu 10 tutuklu sanık, Koramiral Kadir Sağdıç ve Tuğamiral Fatih Ilğar’ın da aralarında yer aldığı başka suçtan tutuklu 10 sanık getirildi.
'Fişlendim' diyen eski Deniz Kuvvetleri personeli Poyrazköy'e müdahil oldu
Davanın sanıklarından emekli Binbaşı Levent Bektaş’ta kişisel bilgilerinin bulunduğunu belirten Bozkaya, şikayetçi olduğunu söyledi. İstanbul 12.
Şile kazısı davasının Ergenekon ile birleştirilmesi istendi
Okan İşgör ise soruşturmayı yürüten Savcı Cihan Kansız’ın kendisini Poyrazköy davası sanığı Levent Bektaş aleyhine ifade vermeye zorladığını iddia etti. Savcı Kansız’ın, “Şile’de bulunan silahların Levent Bektaş’a ait olduğunu söylersen seni ‘Etkin Pişmanlık Yasası’ndan yararlandırırım.
Balyoz'da 184 sanığın tahliye talebi reddedildi
Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Poyrazköy davasında da tutuklu sanıklar emekli Binbaşı Levent Bektaş, Yarbay Ercan Kireçtepe, Binbaşı Erme Onat ile Binbaşı Eren Günay'ın tahliye talepleri de kabul edilmedi.
Deniz Feneri'ni örnek gösteren Ergenekon ve Balyoz sanıkları tahliye istedi
Dursun Çiçek, Odatv davası sanıkları Doğan Yurdakul, Barış Terkoğlu, Barış Pehlivan, Sait Çakır ve Coşkun Musluk ile Poyrazköy davası sanığı emekli Binbaşı Levent Bektaş’ın avukatları davaların görüldüğü mahkemelere dilekçe verdi.
Poyrazköy sanığı: Peygamber ocağı suç makinesine dönüştürüldü
Tutuklu sanık emekli Binbaşı Levent Bektaş, amirallere yapılacak bir suikastın yeni mezun olmuş teğmenlere yaptırılmasının saçma bir düşünce olduğunu belirtti. Bektaş, “Bu sözde örgütte 18 yıl SAT komandosu olarak görev yapmış adamlar var.
Poyrazköy davasında avukattan polislere tepki
Görüntülerde, daha sonra başka bir kişinin notu telefonda başka birine anlattığı ve “Tayfun, Levent hepsi var” dediği ve Levent Bektaş ismini söyleyince “10 numara” dediği de duyuldu. Avukatlar da bu isimleri nereden tanıdığını ve neden bu isimleri görünce böyle ifadeler kullandığını sorunca tanık Mustafa Eren, “Levent Bektaş’ın ev aramasına katılmıştım
Poyrazköy davasına devam ediliyor
arasında Koramiral Kadir Sağdıç, Tuğamiral Fatih İlğar, Tuğamiral Şafak Yürekli, Tuğamiral Levent Görgeç, emekli Koramiral Feyyaz Öğütçü ve emekli Binbaşı Levent Bektaş yer alıyor. Poyrazköy davası Kafes ve Amirallere suikast iddiasıyla açılan davalarla birleştirilmişti.
Tümamiral Ali Semih Çetin savunmasını tamamladı
Savcı Savaş Kırbaş'ın çapraz sorgu sırasında sanık Çetin'e "Levent Bektaş'a ait flash bellekte sizin de isminizin geçtiği bazı word belgeleri bulunuyor. Bu konuda söyleyecekleriniz var mı?
'Cora, suikast iddiasıyla seçilen askeri öğrencilerle özel olarak ilgilendi'
kaldıkları evde 500 gram TNT kalıbı ile “Albay Tayfun Duman’dan gelecek fizibiliteye göre Uğur ve Metin Paşa’ya yapılacak operasyonun detay ve tarihlerini Levent Bektaş, Orhan Yücel Albay üzerinden iletilecek, size teslim edilen malzemeleri korunaklı bir yerde tutunuz” ibareli not bulunduğu hatırlatıldı.
Şile kazısı davasında tutuksuz iki sanık tutuklandı
Kendisinde çıkan Poyrazköy sanığı Levent Bektaş’ın fotoğrafları sorulan İşgör, “Emekli olduktan sonra servis açtı. Sonra TIR garajında yönetici oldu.
Poyrazköy davasına devam edildi
Duruşmaya tutuklu sanıklar emekli Binbaşı Levent Bektaş, Yarbay Ercan Kireçtepe, Binbaşı Erme Onat, Binbaşı Eren Günay, teğmenler Faruk Akın, Sinan Efe Noyan ve emekli Astsubay Ergin Geldikaya katıldı.
Poyrazköy davasına devam ediliyor
Emekli Koramiral Feyyaz Öğütçü, emekli Binbaşı Levent Bektaş ve emekli astsubay Ergin Geldikaya da hakimler ve savcıların kullandığı kapıdan adliyeye alındı. Duruşma için bazı tutuksuz sanıklar da adliyeye geldi.
Bektaş'ın telefonları Poyrazköy'de sinyal vermemiş
İSTANBUL - Poyrazköy davasının tutuklu sanıklarından emekli Binbaşı Levent Bektaş’ın kullandığı 2 adet SIM kartın cephaneliğin bulunduğu Beykoz bölgesinde sinyal vermediği belirtildi. Bektaş kendisinin cephanelerle ilgisi bulunmadığını iddia ederek baz istasyonlarından sinyal kayıtlarının sorulmasını talep etmişti.
Poyrazköy davasında mühimmatı bulan polisler tanık olarak dinleniyor
7’si tutuklu 69 sanığın yargılandığı davanın bugünkü duruşmasına tutuklu sanıklar emekli Binbaşı Levent Bektaş, emekli astsubay Ergin Geldikaya, muvazzaf askerler Ercan Kireçtepe, Erme Onat, Eren Günay, Faruk Akın ve Sinan Efe Noyan katıldı.
Ergenekon sanığı Zekeriya Öztürk: İntihar etme noktasına geldim
Öte yandan Ergenekon tutukluları emekli Albay Levent Göktaş ile emekli Binbaşı Levent Bektaş’ın avukatları, bir dilekçe ile müvekkillerinin koğuş değişikliğine itiraz etti. Göktaş ile Bektaş’ın avukatları Celal Ülgen ile Hüseyin Ersöz, dün Silivri İnfaz Hakimliği’ne verdikleri dilekçe ile koğuş değişikliği uygulamasına itiraz etti.
Ergenekon'da yeni iddianame
sanık Ulaş Özel ifadesinde, Ergenekon sanığı emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin’in cezaevine girmesinden sonra Poyrazköy davası tutuklu sanığı emekli Binbaşı Levent Bektaş’ın onun konumuna geldiğini söyledi.
Levent Göktaş’ın avukatı: Müvekkilim, peşmerge kıyafeti giyerek PKK’ya değil, bölgeye sızmıştır
İddianamede Poyrazköy davası sanığı emekli Binbaşı Levent Bektaş ile 304 kez görüştüğünün kasıtlı olarak yazıldığını iddia eden Göktaş, “Levent Bektaş ile yoğunluğunu kendisinden satın aldığım araçla ilgili konuşmaları kapsayan 2 yıl içinde 151 kez görüşmem vardır.
Poyrazköy davası ertelendi
Tutuklu sanıklar Levent Bektaş, Ercan Kireçtepe, Erme Onat, Eren Günay, Ergin Geldikaya, Faruk Akın ve Sinan Efe Noyan’ın üzerlerine atılı eylemin vasıf ve mahiyeti, kuvvetli suç şüphesini gösteren olguların bulunduğu ve devam ettiği gerekçesiyle
Poyrazköy davasında 'hitap' tartışması
A, sanık Levent Bektaş'ın ev ve iş yerindeki aramalara katıldığını söyledi. Bir avukatın “El koyduğunuz dijital verilerin bir imajını alıyor musunuz?” sorusuna C.A, ''Teknik yetersizlikten, imaj cihazımız yoktu bu yüzden alamadık.
Poyrazköy davasında tanık polisin salona silahla girmesi tepkilere neden oldu
Bu sırada tutuklu sanık Levent Bektaş’ın avukatı Celal Ülgen, söz alarak tanık Fidan’a, silahının üzerinde olup olmadığını sordu. Fidan’ın ‘evet’ cevabını vermesi üzerine Ülgen, “Bunun kayda geçmesini istiyorum.
Poyrazköy davasında arama yapan polisler tanık olarak dinleniyor
Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanıklar Levent Bektaş, Ercan Kireçtepe, Erme Onat, Eren Günay, Ergin Geldikaya, Faruk Akın ve Sinan Efe Noyan getirildi. Koramiral Kadir Sağdıç, Tuğamiral Fatih Ilğar ve Emekli Koramiral Ahmet Feyyaz Öğütçü’nün de aralarında bulunduğu 21 tutuksuz sanık ile müdahil Agos Gazetesi’nin avukatları
Poyrazköy davası başladı
Tutuklu yargılanan emekli Binbaşı Levent Bektaş ve emekli Astsubay Ergin Geldikaya da adliyeye getirildi. (CİHAN)
Ergenekon hakimleri, Haberal'ın tazminat davasının reddini istedi
Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmata ilişkin açılan davanın tutuklu sanığı emekli Deniz Binbaşı Levent Bektaş, Balyoz Planı davası sanıklarından emekli tuğgeneral Süha Tanyeri, birinci Ergenekon davasının tutuklu sanığı avukat Kemal Kerinçsiz, Balyoz planı davası sanığı
Yargıtay'da 18 Ergenekon hakimi hakkında 468 bin TL tazminat davası açıldı
yargılanacak olan Çetin Doğan ile Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan Dursun Çiçek ve Mehmet Haberal başta olmak üzere Kemal Kerinçsiz, Ahmet Yavuz, Levent Bektaş, Süha Tanyeli, Hayrettin Ertekin'in hakimler hakkında açtığı tazminat davalarının görülmesine, Yargıtay 4.
Poyrazköy sanığı da hakimlerden tazminat istedi
Poyrazköy davasının tutuklu sanıklarından emekli Binbaşı Levent Bektaş, kendisini tahliye etmeyen mahkeme heyeti hakkında tazminat davası açtı. Bektaş'ın avukatları, Yargıtay 4.
Tazminata mahkum olan hakimler, gerekçeli kararı bekliyor
Poyrazköy davasının tutuklu sanığı emekli Binbaşı Levent Bektaş ve Cumhuriyet gazetesine molotofkokteyli atılmasıyla ilgili davada bazı sanıkların aynı gerekçe ile tazminat davası açtıkları kaydedildi.
Levent Bektaş, Şile'deki kazılarla ilgili ifade verdi
Şile'de yapılan kazılara ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında Poyrazköy davası sanığı Levent Bektaş'ın şüpheli olarak ifadesi alındı. Bektaş, ifadesinin ardından tutuklu bulunduğu cezaevine götürüldü.
Levent Bektaş, adliyeye getirildi
Poyrazköy davası tutuklu sanıklarından emekli Binbaşı Levent Bektaş, Ergenekon soruşturması kapsamında Şile'de düzenlenen operasyon sonucu gözaltına alınan TİKKO itirafçısı Ulaş Özel'in beyanlarında adı geçtiği için ifade
Poyrazköy davasında 4 tahliye
Görgeç'in de olduğu 10 tutuksuz sanık hakkında verilen yurt dışına çıkış yasağı kararının kaldırılması talebini reddeden mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar Levent Bektaş, Ercan Kireçtepe, Erme Onat, Eren Günay, Ergin Geldikaya, Faruk Akın ve Sinan Efe Noyan'ın üzerlerine atılı eylemin vasıf ve mahiyeti, kuvvetli suç şüphesini gösteren
Şile'deki kazılarla ilgili Poyrazköy sanığı Bektaş'ın ifadesi alınacak
Ergenekon soruşturması kapsamında Şile'de yapılan kazılarla ilgili Poyrazköy davasının tutuklu sanığı emekli Binbaşı Levent Bektaş'ın ifadesinin alınacağı öğrenildi. Ergenekon soruşturması kapsamında Şile'de geçtiğimiz aylarda yapılan kazı, eski TİKKO itirafçısı olduğu öğrenilen Ulaş Özel'in gözaltına alınması ile başlamıştı
Zirve Yayınevi Davası'nda Erhan Özen konuştu
Hakan Korkmaz, Ercan Kireçtepe ve Levent Bektaş ile irtibatı vardı. Hakan Korkmaz, beni, ilerleyen zamanda Muzaffer Tekin ve Ergenekon sanığı Turhan Çömez ile tanıştırdı. 2005 yılı sonuna kadar birlikte çalıştık.
Poyrazköy davası başladı
Davanın diğer tutuklu sanıkları emekli Binbaşı Levent Bektaş ile emekli SAT Komandosu Ergin Geldikkaya da Silivri Cezaevi'nden getirildi.
Poyrazköy'de üç sanık savunmasını tamamladı
Öte yandan, davanın tutuklu sanığı emekli Binbaşı Levent Bektaş ile Füsun Bektaş'ın evliliklerinin 19. yıl dönümü olduğu öğrenildi. Tutuklu sanık Bektaş, eşini duruşmaya verilen arada öperek evlilik yıl dönümünü kutladı.
Poyrazköy davasına devam ediliyor
Davanın diğer tutuklu sanıkları emekli Binbaşı Levent Bektaş ile emekli SAT Komandosu Ergin Geldikkaya da Silivri Cezaevi'nden getirildi. Davanın tutuksuz sanıkları arasında yer alan emekli Koramiral Feyyaz Öğütçü de duruşmaya geldi.
Bektaş'ın avukatları bir rapor daha hazırlattı: DVD'de Kafes belgesi yok
Poyrazköy davası sanığı emekli Binbaşı Levent Bektaş'tan ele geçirilen ve Kafes planının da yer aldığı belirtilen CD ve DVD ile ilgili yeni bir rapor daha hazırlandı. Bektaş'ın avukatları tarafından Boğaziçi Üniversitesi öğretim görevlilerine hazırlatılan raporda söz konusu CD ve DVD'nin içinde 'Kafes Eylem Planı'nın saklandığı 'Okul'
Poyrazköy sanığı Levent Bektaş, hakimlerden tazminat istedi
Poyrazköy davası sanıklarından emekli Binbaşı Levent Bektaş, 6 hakim hakkında 10'ar bin TL'lik tazminat davası açtı. Bektaş, hakimlerin özgürlüğünden yoksun kalmasına ve manevi eziyet çekmesine neden olduklarını iddia etti.
Poyrazköy davasında tahliye vermeyen hakimlere salonda hakaret edildi
Mahkeme, tahliye talebinde bulunan tutuklu sanıklar Ergin Geldikaya, Levent Bektaş, Ercan Kireçteğe, Erme Onat, Eren Günay, Faruk Akın, Sinan Efe Noyan, Alperen Erdoğan, Burak Düzalan, Yakut Aksoy ve Tarık Ayabakan'ın kuvvetli suç şüphesini gösteren olguların bulunduğu ve devam ettiği gerekçesiyle
Poyrazköy Davası'na yarın devam edilecek
Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın duruşmasına tutuklu sanıklar emekli Binbaşı Levent Bektaş, Deniz Yarbay Ercan Kireçtepe, Deniz Binbaşı Erme Onat, Deniz Binbaşı Eren Günay ve emekli SAT komandosu Ergin Geldikkaya, teğmenler Faruk Akın, Sinan Efe Noyan
Poyrazköy sanığı Ecevit: Mühimmat bulunan bölgede sürekli eğitim yaparız
Duruşmaya tutuklu sanıklar emekli Deniz Binbaşı Levent Bektaş, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda görevli Yarbay Ercan Kireçtepe, Binbaşı Erme Onat, Binbaşı Eren Günay, emekli SAT komandosu Ergin Geldikaya, Teğmenler Faruk Akın, Sinan Efe Noyan, Alperen Erdoğan, Burak Düzalan