makü

Şahin, Braille alfabesiyle yazılmış 'Safahat'tan Seçmeler' kitabını dağıttı
Bir dizi ziyaret için Burdur’a gelen Bakan Fatma Şahin, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ)’nde SKS Avşar Han'ın açılış törenine katıldı.Fatma Şahin, MAKÜ İstiklal Yerleşkesi’nde bulunan SKS Avşar Han'ın açılış, görme engelliler için Braille Alfabesi ile yazılmış 'Safahat'tan Seçmeler' kitabının
MAKÜ'de Çocuk Üniversitesi açıldı
BURDUR - Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Saatcı, Çocuk Üniversitesi'nin kurulduğunu söyledi. Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi, bu yaz eğitime başlıyor.
MAKÜ öğrencileri lösemi hastaları için ilik bağışında bulundu
BURDUR - Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Eğitim Fakültesi öğrencileri, kemik iliği bekleyen yaklaşık 12 bin lösemi hastası için kemik iliği bağışında bulundu. Matematik Bölümü öğrencileri, sosyal sorumluluk projesi kapsamında, MAKÜ’de kemik iliği bağışı standı açtı.
Kınalı Kuzular, izleyenleri gözyaşlarına boğdu
BURDUR - Ünlü Sanatçı Ahmet Yenilmez, yazdığı 'Kınalı Kuzular' isimli oyunu, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ)'nde sahneledi. Burdur Eğitim Gönüllüleri Derneği tarafından MAKÜ Konferans Salonu'nda sergilenen tiyatro gösterimine vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.
MAKÜ öğrencileri içecekleri bitki çaylarını okulda yetiştirecek
BURDUR - Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Eğitim Fakültesi'nde bin 350 adet gül ve aromatik bitki fidanı toprakla buluşturuldu. Fakülte girişine öğrencilerin diktiği kekik, nane, ada çayı ve zahter gibi aromatik bitkiler hem güzel koku yayacak, hem de öğrencileri bitki çayı olarak kullanacak.
MAKÜ'de Nevruz coşku içinde kutlandı
BURDUR - Baharın gelişiyle kutlanan Nevruz, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde (MAKÜ) bayram havasında kutlandı. Isparta Mehteran Takımının da eşlik ettiği kutlamalar İstiklal Kampüsü'nde yapıldı.
Hastalara evlerinde müzikli terapi
Burdur'da yatağa bağımlı ve hareket kabiliyeti kısıtlı hastaların evinde, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Müzik Bölümü öğretim görevlileri ve öğrenciler müzik ziyafeti veriyor. Hastaların dört gözle beklediği ekip, yüz yıllardır denenen ve hastalar üzerinde olumlu etki gösteren parçaları seslendiriyor.
Hayvanların kulak küpelerinin yerine elektronik çip takılacak
Bakan Eker, ardından Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Bilimsel Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin açılışını yaptı. MAKÜ Rektörü Prof. Dr.
Akif’in torunu Selma Argon dedesinin üniversitesinde
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ)'nin konuğu olarak Burdur’a gelen Selma Argon öğrencilerle söyleşide buluştu. MAKÜ Konferans Salonu'nu dolduran öğrenciler, yaklaşık bir saat Argon’dan, Mehmet Akif’i dinledi.
Fırtına ağaçları devirdi, MAKÜ'de eğitime ara verildi
BURDUR - Burdur’da etkili olan kuvvetli rüzgarda bir otomobilin üzerine ağaç devrildi. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde (MAKÜ) fırtına sebebiyle eğitime ara verildi.
Eski milli futbolcu Saffet Sancaklı: Spor bakanı olmak istiyorum
BURDUR - Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’ne (MAKÜ) öğrencilerle söyleşi için gelen eski milli futbolcu Saffet Sancaklı, Türkiye’de sporun kötü durumda olduğunu ve spor bakanı olmak istediğini söyledi.
MAKÜ, beyaz ekmeği yemekhaneden kaldırdı
BURDUR - Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ), daha sağlıklı olması dolayısıyla yemekhanelerinde kepekli ekmek uygulamasına geçti. Sağlıklı beslenmeye dikkat çekmek amacıyla MAKÜ'nün yemekhanelerinde kepekli ekmek servis edilmeye başlandı.
Mardinli öğrenci: Keşke herkes Hakan Şükür gibi düşünse
BURDUR - Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde (MAKÜ) AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür'e sorduğu soru ile gündem oluşturan Türkçe Öğretmenliği Bölümü öğrencisi Rıdvan Oktay, “Milletvekilimize yapılanlar
Milletvekili Özçelik: Hakan Şükür’ün sözleri cımbızlanarak çarpıtıldı
BURDUR - Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Hakan Şükür’ün Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde (MAKÜ) Spor Bölümü öğrencilerle yaptığı söyleşideki sözlerinin cımbızlanarak çarpıtıldığını
Milletvekili Şükür: Duanın gücüyle çok önemli yerlere geldim
BURDUR - Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ)'nde düzenlenen söyleşiye katılmak üzere Burdur'a gelen AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, Bucak ilçesini de ziyaret etti. İlk olarak belediyeye giden Şükür’ü, Başkan Vekili İbrahim Sarı ve partililer karşıladı.
Hakan Şükür: Jübilemi dünya karmasıyla yapacağım
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde(MAKÜ) öğrencilerle söyleşiye katılan Hakan Şükür, öğrencilerden gelen ‘Ayrıldığınız takımla jübile yapmadınız, yerinize kim gelecek’ sorusu üzerine, "İnşallah yerimize birileri gelir.
Hastalara müzikli tedavi
İl Sağlık Müdürlüğü ve Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nin (MAKÜ) ortaklaşa gerçekleştirileceği 'Bir Ses Ver' projesinin tanıtım toplantısı, Rektörlük Senato Salonu'nda yapıldı. Üniversite olarak ilde bulunan tüm kurumlarla ortak proje yapmaya açık olduklarını belirten Rektör Prof.
MAKÜ'de her fakülte önüne iki çınar fidanı dikildi
BURDUR - Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) İstiklal Yerleşkesi'nde her fakülteye iki çınar fidanı dikildi. Asırlık ömürleriyle bilinen çınarlar, dikildikleri fakülteye zimmetlenecek.
MAKÜ’den Kazak öğrencilere veda yemeği
BURDUR - Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde (MAKÜ) eğitimini tamamlayan dışarıdan gelen öğrencilere veda yemeği verildi. MAKÜ Rektörü Prof.
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü, lojmanını Kazak öğrencilere tahsis etti
BURDUR - Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Saatcı, kendisine tahsisli lojmanı Kazakistan’dan gelen öğrencilere verdi.
Kınalı Kuzular MAKÜ’de sahnelendi
BURDUR - Ünlü Sanatçı Ahmet Yenilmez senaryosunu da kaleme aldığı 'Kınalı Kuzular' isimli oyunu, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde (MAKÜ) konferans salonunda sergiledi. Öğrenciler, oyuna yoğun ilgi gösterdi.
MAKÜ öğretim görevlisi kazada hayatını kaybetti
BURDUR - Burdur'da meydana gelen trafik kazasında Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Zeki Özer (49) hayatını kaybetti. Manastır Kavşağı'nda sabah saatlerinde meydana gelen kazada Zeki Özer'in kullandığı 15 AS 447 plakalı otomobile, Emre Akkeçili'nin kullandığı 06 KBG 65 plakalı
Tarım Bakanlığı analizleri MAKÜ'de yapılacak
BURDUR - Gıda, Hayvancılık ve Tarım Bakanlığı'na ait laboratuvar çalışmaları sertifikası, Türkiye’de ilk defa Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Veterinerlik Fakültesi'ne verildi. 20 veteriner fakültesi arasından seçilen MAKÜ'de gıda, tarım ve hayvancılıkla ilgili analizler yapılacak.
Cüneyt Çakır'a fahri doktora payesi verildi
BURDUR - Burdur'da bulunan Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ), bugün gerçekleştirdiği 2012 - 2013 Akademik Yılı Açılış Töreni'nde, Elit Kategori'de yer alan FIFA kokartlı hakemlerimizden Cüneyt Çakır'a fahri doktora
Prof. Dr. Özkan: Tek eksiğimiz organ bağışı
İl Sağlık Müdürlüğü'nce kurulan Sağlık Akademisi'nin dördüncü haftasında, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Konferans Salonu'nda Türkiye'nin ilk yüz naklini gerçekleştiren AÜ Tıp Fakültesi'nden Prof.
LİSİNİA’da, kuşlar dünya barışı için doğaya bırakıldı
Tedavisi tamamlanan kuşlar, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) öğrencileri ile birlikte tekrar doğal ortamına geri döndü. Kuşları, dünya barışını sağlamak ve akan kanın durması umuduyla doğal hayata bıraktıklarını belirten LİSİNİA’nın kurucusu Öztürk Sarıca, kuşların, LİSİNİA’ya
Dev inek maketi Veteriner Fakültesine hediye edildi
BURDUR - Burdur Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği (DSYB) tarafından yaptırılan de dev inek maketi Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Veteriner Fakültesi'ne hediye edildi. Burdur Ulusal Hayvancılık ve Süt Fuarı nedeniyle yaptırılan 5 metre yüksekliğinde ve 8 metre boyundaki inek heykeli fakültenin bahçesine konuldu.
Burdur’un ekonomisi mermer ve sütle gelişecek
BURDUR - Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ)'nde düzenlenen panelde Burdur ekonomisinin mermeri ve sütü işleyerek gelişeceği belirtildi. Günlük 800 ton süt üreten ve 5 bin metreküp mermer çıkaran Burdur, neredeyse hiç işlem yapmadan satıyor.
Vali Yılmaz: Antik kentler Burdur'un en değerli hazineleri
Kibyra antik kentini gezen Vali Yılmaz’a Kazı Başkanı MAKÜ Öğretim üyesi Yrd. Doç. Şükrü Özüdoğru’dan bilgi verdi. Kibyra’nın dünyanın imrenip kıskanacağı bir hazine olduğunu vurgulayan Yılmaz, “Burası hem alt yapı olarak hem üst yapı olarak önemli.
MAKÜ’ye havacılık bölümleri açıldı
BURDUR - Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Meslek Yüksekokulu (MYO) bünyesinde Ulaştırma Hizmetleri Bölümü'nde ‘Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği’ ve ‘Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri’ ile Yönetim ve Organizasyon
Kibyra’da bozulmamış tarihi hamam bulundu
BURDUR - Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi(MAKÜ) Arkeoloji Bölümü tarafından Burdur'un Gölhisar ilçesindeki Kibrya antik kentinde yapılan kazılarda bozulmamış halde Tarihi Hamam bulundu. Ülke genelinde yapılan arkeolojik kazılarda sağlam olarak bulunan ilk hamam olma özelliğini taşıyan yapı, Geç Roma dönemine ait.
Türkiye'nin en büyük mozaik yapısı restore edilecek
BURDUR - Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Arkeoloji Bölümü tarafından Burdur'un Gölhisar ilçesindeki Kibrya antik kentinde yapılan kazılarda, bulunan mozaik cadde restore edilecek. Kazılarda ortaya çıkan Medusa resmi gibi mozaik caddenin de Kibyra'yı, eşsiz bir yapıya dönüştürdüğü belirtildi.
Bozdağ: CHP terör üzerinden siyasi rant devşirme hesabı yapıyor
Bucak’ta Kaymakamlığı ziyaret eden Bozdağ, İnsuyu mağarasını gezdikten sonra açılış içim Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'ne (MAKÜ) geçti. Üniversite de İstiklal Yerleşkesi Eğitim Fakültesi'ni açan Bozdağ, şeref defterini de imzaladı.
Yörükler Aziziye Yaylası’nda buluştu
Milletvekili Bayram Özçelik, Hasan Hami Yıldırım, CHP Burdur Milletvekili Ramazan Kerim Özkan, Garnizon Komutanı Yavuz Özfidan, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Rektörü Mustafa Saatcı, Emniyet Müdürü Celal Aydoğan, siyasi parti temsilcileri, ilçe ve belde belediye başkanları ile Isparta, Antalya, Konya, Afyon, Denizli ve
Girişimci öğrencilere hibe desteği
BURDUR - Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Sanayi İşbirliği, Girişimcilik ve İş Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen İş Planı Yarışması’nda ilk 3’e giren öğrencilere toplam 120
Genç girişimciler MAKÜ’den yetişecek
BURDUR - Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ)'nde genç girişimciler yetiştirmek için çalışmalara başladı. MAKÜ, bir süredir yürütmekte olduğu ‘Üniversite-Sanayici İşbirliği’ çalışmalarını zenginleştiren yeni bir uygulama daha başlattı.
Mehmet Akif Üniversitesi'nin 5’inci Proje Şenliği başladı
BURDUR - Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ)'nin 5’inci Proje Şenliği, Meslek Yüksekokulu (MYO) sergi alanında başladı. MYO bahçesinde düzenlenen şenlikte 275 öğrenci tarafından üretilen 90 proje görücüye çıktı.
MAKÜ öğrencilerinden kostümlü tanıtım
BURDUR - Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) öğrencileri bölümlerini tanıtmak için kostümlü yürüyüş düzenledi. Yaklaşık bin 500 öğrenci, Gazi Caddesi'nden MAKÜ Eğitim Fakültesi'ne kadar kendilerinin hazırladığı kostümlerle yürüdü.
Burdur Ulusal Hayvancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı açıldı
Başarısından dolayı Burdur'a 2006 yılında Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'ni (MAKÜ) kazandırdık. Mehmet Akif Ersoy'un Burdur için farklı bir yeri var. Ersoy, bir dönem Burdur Milletvekili olarak Meclis'te yer almıştı.
Hilmi Güler: Güneş enerjisi Burdur’a yetebilir
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi(MAKÜ) konferans salonunda düzenlenen ‘Türkiye'nin Enerji Politikası Açısından Yenilenebilir Enerji ve Doğal Kaynakların Kullanımı’ konulu konferansa katılan Hilmi Güler, “Güneş ve rüzgar enerjisi pahalı deniliyordu,
Öğrencilere organ bağışının önemi anlatıldı
Diyaliz hastaları, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Rektörlük Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen konferansta başlarından geçen olayları anlattı. Organbağışı hakkında bilgi veren organ nakil koordinatörü Aysel Karaçam, “Yılda yaklaşık 6-7 bin hasta organ için beklerken ölmektedir.
MAKÜ İstiklal Yerleşkesi'ne cami ve külliye yapılıyor
BURDUR - Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) İstiklal Yerleşkesi'ne cami ve külliye inşaatının temeli dualarla atıldı. Osmanlı'dan miras kalan külliye anlayışını devam ettirmek isteyen MAKÜ, öğrenciler için 71 bin metrekarelik alana cami ve külliye yaptırıyor.
Mehmet Akif, adının verildiği üniversitede anıldı
BURDUR - İstiklal Marşı'nın kabulünün 91’inci yıl dönümü, milli şairin adını taşıyan Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ)'nde sahnelenen tiyatro ile kutlandı. Cumhuriyet Lisesi öğrencileri tarafından oynanan İstiklal Marşı'nın kabulü konulu Tarih Dersi tiyatrosu ayakta alkışlandı.
'Tozlu raflardaki tezler iş dünyası ile buluşacak'
BAGEV’e MAKÜ’yü de dahil ettikten sonra 3 üniversitenin içinde bulunduğu çalışma grubu oluşturmak istediklerini bildiren Çandır sözlerini şöyle sürdürdü: “Üniversitelerimizin birikimlerini bölgemiz ekonomisine yansıtmak istiyoruz
Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı MAKÜ’de yapıldı
BURDUR - Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Yönetim Kurulu Toplantısı, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) İstiklal Kampus’unda yapıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Tapsız, 2011 Yılı Mali Destek Programı kapsamında BAKA’ya Antalya’dan 162, Burdur’dan 62, Isparta’dan ise 81 proje
Hakim ve savcılara hızlı okuma kursu
BURDUR - Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ)'nde, adliye personeline hızlı okuma ve anlama teknikleri kursu veriliyor. MAKÜ ve Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı işbirliğiyle açılan kursa; aralarında Cumhuriyet Başsavcısı Ali Nevzat Açıkgöz'ün de bulunduğu 12 hakim, savcı ve şube müdürü katılıyor
MAKÜ: Fransa’nın yaptığı ikiyüzlülüğün açık bir örneğidir
BURDUR - Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Senatosu, Fransa Parlamentosu'nda sözde Ermeni soykırımının inkarını suç sayan yasa tasarısının geçişi sert bir dille kınandı. Üniversiteden yapılan yazılı açıklamada, MAKÜ Senatosunun, Fransa Parlamentosu'nda görüşülmesi kabul edilen sözde Ermeni soykırımının inkarını suç sayan yasa tasarısını kınadığı
Prof. Dr. Yakut: Kara delikler yuttuklarını başka bir aleme aktarıyor
BURDUR - Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Motor Sporları Kulübü tarafından düzenlenen konferansta konuşan Prof. Dr. Ali Kemal Yakut evrende tesadüflere yer olmadığını belirtti.
"Kur'an tefsirini ve hadis kitaplarının çevrilmesini Atatürk istedi"
Paneli' Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Konferans ve Sergi Salonu'nda düzenlendi. Prof. Dr. Ali Sarıkoyuncu, Atatürk’ün Müslümanların gerilemesinin Müslüman olmalarından dolayı olmadığını vurguladığını söyledi.
MAKÜ, KOSGEB ve BUTSO ile işbirliği protokolü imzaladı
BURDUR - Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi(MAKÜ), Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ve Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) arasında işbirliği protokolü imzalandı