mali müşavir

Mali müşavirlik için staj sınavı başvurusunun son günü 31 Aralık
BURSA - Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (BSMMMO) Başkanı Ahmet Hikmet Sönmez, mali müşavirlik için 'Staja Giriş Sınavı' başvuruları için son tarihin 31 Aralık 2013 olduğunu bildirdi.
Meslekte 15 yılı deviren muhasebeciler, bağımsız denetçi kursuna tabi tutuldu
ZONGULDAK - Zonguldak’ta meslekte 15 yılı deviren serbest muhasebeci mali müşavir ve yeminli mali müşavirler, bağımsız denetçi lisans belgesi için üniversitede kursa tabi tutuldu. Örgün eğitim kursunu başarıyla tamamlayan 8 muhasebeci, uzaktan eğitim kursunun ardından Kamu Gözetim Kurumu'na(KGK) başvurarak bağımsız denetçi olmaya hak kazanacak
Mevlüt Bilen cinayetinde 3 tutuklama
Ereğli'ye bağlı Kavaklık Mahallesi'nde oturan Mali Müşavir Mevlüt Bilen'in ailesi, 17 Eylül akşamı polis merkezine kayıp başvurusunda bulunmuştu. Aradan geçen 1 yılın ardından kayıp olan Mevlüt Bilen'in öldürülmüş olabileceği neticesine varan Asayiş büro amirliği ekipleri, soruşturmayı derinleştirmişti.
Öldürdüğü kocası için karakola kayıp başvurusunda bulunmuş
İlçenin Kavaklık Mahallesinde oturan Mali Müşavir Mevlüt Bilen'in ailesi, 17 Eylül akşamı polis merkezine kayıp başvurusunda bulundu. Kayıp olan Bilen'in öldürülmüş olabileceğini dikkate alan polis ekipleri, soruşturmayı derinleştirdi.
İş adamlarına teşvikler anlatıldı
Kızıltepe Aktif Sanayici ve Girişimci İş adamları Derneği (KASGİAD) tarafından organize edilen seminerde konuşan Yeminli Mali Müşavir İbrahim Kumluca, 6. bölgede bulunan Mardin’in teşvikler konusunda avantajlı olduğunu söyledi.
Samsun Vergi Dairesi Başkanı Şuayip Sevgi görevinden istifa etti
SAMSUN - Samsun Vergi Dairesi Başkanı Şuayip Sevgi, 18 yıldır sürdürdüğü kamu görevini bıraktığını, bundan sonra yeminli mali müşavir olarak yaşamına devam edeceğini açıkladı.Samsun Vergi Dairesi Başkanı Şuayip Sevgi, Vergi Dairesi Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada, 18 yıllık memuriyet hayatına son verdiğini
Cinayet gibi kazanın sanığına 6 yıl 8 ay hapis
Sürücüsünün ise mali müşavir Cihan Şahin olduğu tespit edildi. Rusya'ya kaçan zanlı, daha sonra Türkiye'ye dönerek teslim oldu ve yaklaşık 6 ay tutuklu kaldı.MAHKEME İNDİRİM UYGULAMADI
Durak, hapis yattığı davadan beraat etti
Belediye Başkanı Aytaç Durak, damadı Bekir Cavcav (43) ve Durak İnşaat Şirketi çalışanı Atilla Kuzucu (49) ile Cavcav'ın şirketinde mali müşavir olarak görev yapan Halit Demir (59) ise son celseye katılmadı.
İstanbul’da 20 milyonluk kaçakçılık operasyonu
Operasyon kapsamında baskın yapılan antreponun işyeri ortağı ile bir mali müşavir gözaltına alındı. Emniyet yetkilileri, ele geçirilen kaçak ürünlerin Çin’de imal edildiğini ve üçüncü bir ülke üzerinden kara yoluyla getirildiğini belirtti.
İlk kez Bosna’ya giden Finikeliler: Boşnakları Türkçeye meraklı gördük
İlk kez oralara gittiğini belirten mali müşavir Süleyman Çetin ise izlenimlerini şöyle anlattı: “Üç gün üç gece kaldık burada. Travnik, Saraybosna ve Mostar'ı gezdik.
Antakya’da, Reyhanlılılara destek eylemi
Eylemde, Reyhanlı’da meydana gelen bombalı saldırıda yaralanan mali müşavir İzzet Koldan, yaşananları Reyhanlılara destek vermek amacıyla bir araya gelen kitleye anlattı. Türk bayrakları, Atatürk posterleri ve üye oldukları sivil toplum örgütlerinin flamalarını taşıyan grup, kentin çeşitli noktalarından sloganlar eşliğinde yürüyüşe
Şekip Karakaya, Adana’nın üçüncü kez vergi rekortmeni oldu
bir mükellef tahakkuk eden 567 bin 923 lira ile beşinci, adının duyurulmasını istemeyen başka mükellef 560 bin 316 lira tahakkuk ile altıncı, ‘yeminli mali müşavir’ Secattin Maraşlıoğlu, tahakkuk eden 540 bin 466 lira vergiyle yedinci, adı açıklanmayan mükellef tahakkuk eden 483 bin 112 lira vergiyle sekizinci, ‘kendine ait
Afyon OSB Başkanı Yeşilay ve yönetimi güven tazeledi
Daha sonra Bilal Çifti, denetim kurulu raporunu ve Murat Şanaldı ise mali müşavir denetim raporunu okuyarak, toplantıya katılanları bilgilendirdi. Okunan raporlar, üyeler tarafından oy birliği ile kabul edildi.
Canaydın’ın fabrikalarına kayyum atandı
Fabrikanın başına, Yeminli Mali Müşavir Zeki Tekar, Serbest Mali Müşavir Ali Kahve ve Tekstil Mühendisi Aysel Korkmaz atandı. Böylelikle, Biesseci Bursa Tekstil Sanayi Ticaret AŞ, Bie Bursa İpek Emprime Tekstil Makine Gıda Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Barka Tekstil Ürünleri Sanayi ve Ticaret
Avea’nın Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kaan Sümer
Avea’nın Mali İşlerden Sorumlu Yeni Genel Müdür Yardımcısı Kaan Sümer’in ayrıca Serbest Muhasebeci Mali Müşavir unvanı bulunuyor. (CİHAN)
Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, 'Taviz ve pazarlık' iddialarına tepki gösterdi
Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Sebahattin Ayaz, meslektaşları, işadamları ve esnafı Samsun Öğretmen Evi’nde düzenlediği 'Dayanışma Toplantısı'nda bir araya getirdi. AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, AK Parti İlkadım İlçe Başkanı İhsan Kurnaz ve ilçe yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu toplantıda Ayaz, "Birlikteliğimizi
Vergi Haftası, Ağrı'da çeşitli etkinliklerle kutlanacak
Ağrılı hemşerilerimize, Defterdarlığım çalışanlarına, alış-verişlerinde belgesini alan tüm bilinçli tüketicilere, tüm mükelleflerimiz ile muhasebeci ve mali müşavir meslektaşlarımıza hayırlara vesile olması temennisiyle kutluyor, değerli mükelleflerimize bol kazançlar diliyorum.
İzmir Vergi Dairesi Başkanı Gürhan Acar istifa etti
İzmir'de 2010 yılından beri görev yapan Acar, bundan sonraki iş hayatına Yeminli Mali Müşavir olarak devam edeceğini belirtti. İstifasıyla ilgili açıklama yapan Acar, “1996 yılında devlet bütçe uzman yardımcılığı ile başladığım 17 yıllık kamu sektöründeki meslek hayatımdan, (Bunun 12
İşkur, işverenleri mali müşavirleri aracılığı ile ikna edecek
ANKARA - Türkiye İş Kurumu (İŞKUR)’nda görevli iş ve meslek danışmanları, 81 ildeki serbest muhasebeci mali müşavirler odalarını ziyaret ederek, işverenlere sağlanan teşvikleri ve kurumun işbaşı eğitimlerini, sunduğu hizmetleri
Mali müşavire silahlı saldırıda bulunan zanlılar kaçarken kameraya takıldı
İZMİR - İzmir'in Konak ilçesi Pasaport semtinde bürosu bulunan yeminli mali müşavir Levent Gençyürek, bir kişinin silahlı saldırısına uğradı. Kimliği belirsiz saldırgan, Gençyürek'in ofisine girip beş el ateş etti.
Özdemir: Okullarda karate eğitimi verilmesi için çalışıyoruz
"Hem uzun yıllar karate sporu yapmış hem de Bursamız’da Bursa kamuoyuna hizmet vermiş önceki 4 yıllık dönemde denetleme kurulu başkanlığını yapmış yeminli mali müşavir Ekrem Alfatlı’yı da kurula yeniden seçtik.
Gümrükte sahte fatura operasyonu
Şentürk olduğu, firmanın faturalarının takibinin Mali Müşavir Ş.Örcü tarafından yapıldığı ve Gümrük Müdürlüğünde takibini yapılmış gibi gösterilip aslında hiç bir işlem görmeyen faturaların takibinin İ.
Nedim Türkmen: Galatasaray maçında hedefimiz üç puan (Özel)
Türkmen, Yeminli Mali Müşavir ve Mali Hukuk Doçenti olduğunu kaydederek, şunları söyledi:“Futbol kulüplerini denk bütçeyle yönetmek gerekiyor.
Kars'ta Stratejik Araştırmalar Merkezi kuruldu
Erbil Hüryurt, Başkan Yardımcılığını Mali Müşavir Güven Akdeniz, Genel Sekreterliğini İşadamı Ramazan Karakelle, Merkez Müdürlüğünü Fotoğraf Sanatçısı Yıldırım Öztürkkan, Strateji Kurulu Başkanlığını Av.
Fethiye Üniversitesi kurulması için çalışmalar hızlandırıldı
Metin Talaş,Yeminli Mali Müşavir Hafize Çetin, Muğla Üniversitesi Rektör Danışmanı Bayram Akça, Orman Bölge Md. Reşat Tunç, Harita Müh.
İşadamları Gaziantep’te birlik çağrısı yaptı
TOBB’un öncülüğünde bir araya gelen işveren, işçi, çiftçi, memur, mali müşavir ve esnaf örgütlerinin temsilcileri, “Türkiye’nin üzerinde kirli bir oyun oynanmak isteniyor. Gün, kardeşliğimize sahip çıkma günüdür.
Avusturya’da yolsuzluktan suçlu bulunan aşırı sağcı parti lideri istifa etti
Bu para, daha sonra 6 milyon euro olarak mali müşavir Dietrich Birnbacher’e ödendi.2007 yılında uzman olarak görevlendirilen Birnbacher, mahkemede bu paranın üçte ikisinin daha sonra parti yardımları olarak geri istendiğini açıkladı.
‘Bağımsız Denetçi’ için son başvuru 3 Ağustos’ta
SAKARYA - Bağımsız denetçi olmak isteyen Yeminli Mali Müşavir (YMM) ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlerin (SMMM) 3 Ağustos'a kadar başvuruları gerekiyor. Geçiş döneminde bağımsız denetçi olarak yetkilendirilmek isteyen YMM ve SMMM'lerin Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu gözetiminde Sakarya
Bursaspor'da yönetim yeni görev dağılımını yaptı
Yönetim Kurulumuzca Avukat Öztürk Yazıcı’nın Hukuk Baş Danışmanı, Mali Müşavir Mümin Pekcan’ın ise Mali Danışman olarak görevlendirilmesine karar verilmiştir." (CİHAN)
Doç. Dr. Kaygusuz: Aile şirketlerinin diğer kuşaklara taşınmasında sorun çıkıyor
Dernek üyelerinden mali müşavir Yaşar Nalbant ise yeni TTK'da sıkıntılar olduğunu, şahıs şirketi ile limited şirketler arasında problemlerin olacağını kaydetti. Nalban, şirketin cirosu ile denetimin doğru orantılı olması gerektiğini dile getirdi.
KOBİDER Başkanı Özgenç, yeni TTK'yı eleştirdi
Kanunda, şirketlerin bağımsız denetçiler (Serbest Mali Müşavir, Yeminli Mali Müşavir ve Bağımsız Denetim Şirketleri) tarafından denetlemesinin zorunlu hale getirilmesinin özellikle KOBİ ölçeğindeki şirketler açısından mali külfetler doğuracağını iddia eden Özgenç, şöyle devam
Düzceli işadamlarına 'Yeni Türk Ticaret Kanunu' ve kurumsallaşma anlatıldı
Muhasebeci ve Mali Müşavirlerin konuk olarak katıldığı seminerde katılımcılara uygulamalı olarak eğitimler verildi. DÜSİAD Başkanı Eyüp Çakır, dernek olarak sadece kültürel faaliyetler değil; ekonomik ve güncel konularda da faaliyetler düzenlediklerini, bu seminerin de bunlardan
İnşaat ve yapı malzemeleri satıcılarına yeni ticaret kanunu anlatıldı
ANKİSAD yönetim kurulu üyesi ve mali müşavir Veysel Murat Yiğittop’un derneğin yeni binasında yaptığı sunuma birçok üye katıldı. Yeni Türk Ticaret Kanunu’nun devrim niteliğinde olacağını ve 1 Temmuz tarihinden itibaren bu kanuna uyum sağlamak için şirketlerin öncelikli atması gereken adımları anlatan
Göçer’den sanayicilere: Büyük sanayi kuruluşu araştırmasına katılın
firmalarımızın, İSO’nun web sitesinden indirilerek doldurulan anket formunu, tahakkuk fişi ile birlikte, 2011 yılına ait Kurumlar Vergisi e-beyannamesi veya yeminli mali müşavir onaylı kapanış bilançosu ile ayrıntılı gelir tablosunu iso500@iso.
Turnuva’nın Galibi Muş Tso
Turnuvada İl Defterdarlığı, Muş Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf Sanatkarları ve Muş Serbest Mali Müşavir ve Muhasebeciler Odası’nı temsil eden takımlar birincilik için yarıştı. İlk müsabaka İl Defterdarlığı ekibi ile Muş Serbest Mali Müşavirler ve Muhasebeciler ekibi arasında oynandı.
Sarıkamış'ta vergi rekortmenleri ödüllendirildi
birinci seçilirken, gelir vergisinde birinciliği Murat Kutluhan (Kutluhan Eczanesi), ikinciliği Özgür Artaç (Artaç Eczanesi), üçüncülüğü Sinan Karabağ (Mali Müşavir) olurken, kurumlar vergisinde birinciliği Os-ak Ltd.
İzzet Kantaş'ı ölüme terkeden sürücü tutuklandı
İZMİR - İzmir'de Zaman Gazetesi dağıtıcısı İzzet Kantaş'a çarparak ölümüne sebep olan mali müşavir C.Ş., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
Gazete dağıtıcısı Kantaş'ı ölüme terkeden sürücü yakalandı
Polis, yüzlerce arabayı inceleyerek yaptığı çalışma sonucunda, Kantaş'ın ölümüne sebep olan sürücünün mali müşavir 37 yaşındaki C.Ş. olduğunu belirledi.
MÜSİAD: Ticaret Kanunu'na iyi taraftan bakıyoruz
TTK’nın iş hayatına getirdiği yenilikler ve kanunun hassas noktaları hakkında katılımcıları bilgilendiren MÜSİAD Bursa Şube Başkan Yardımcısı ve Yeminli Mali Müşavir Osman Arıcı, “Mevcut Türk Ticaret Kanunu uygulamalarının yüzde 90’ı şekilde kaldı.
Aytaç Durak cezaevinden çıktı
Cavcav (42), eski Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hasan Gülşen (62) ve Durak İnşaat Şirketi çalışanı Atilla Kuzucu (48) ile Cavcav'ın şirketinde mali müşavir olarak görev yapan tutuksuz sanık Halit Demir'i (58) tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakmıştı.
Aytaç Durak ve beraberindeki 3 sanık 'İhaleye fesat' davasında serbest kaldı
Cavcav (42), eski Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hasan Gülşen (62) ve Durak İnşaat Şirketi çalışanı Atilla Kuzucu (48) ile Cavcav’ın şirketinde mali müşavir olarak görev yapan tutuksuz sanık Halit Demir (58) yargılanmaya başlandı.
ATO’dan Yeni Türk Ticaret Kanunu’na 'tadilat' talebi
Bu şirketlere seçilecek denetçilerin Yeminli Mali Müşavir, bir kısmında ise Serbest Mali Müşavir unvanını taşıyan kişilerden olma zorunluluğu şirketlere denetçi bulamama, bulduklarında da ağır mali külfetler ödeme zorunluluğu getirecektir.
Çekle çalışan İscehisarlı mermerciler, yeni Çek Yasası'ndan rahatsız
Yeni yasada hapis cezasının kaldırılması nedeni ile caydırıcılığı azaltacağı endişesinin tüm iş dünyasına hakim olduğunu belirten İSMİAD üyelerinden mali müşavir ve serbest muhasebeci Abdullah Güngörmez de şunları söyledi: “Türkiye’de yeni uygulanmaya başlanan ancak kapsamlı olmayan ticari risk sigortasının geliştirilmesi
Bergama Ticaret Odası Başkanı Kahraman: Gediz Üniversitesi'ni sahiplenmeliyiz
Necmettin Şahin ve serbest muhasebeci mali müşavir Hasan Çağan tarafından, odanın meclis salonunda verilen eğitime Kahraman da katıldı.Açılış konuşmasında eğitimin hayattaki önemini vurgulayan BERTO Başkanı, "Eğitim, bizim olmazsa olmazımız.
Hakkari Üniversitesi'nde bilgisayarlı muhasebe dersi uygulamalı veriliyor
Bu programı bitiren öğrenciler bir mali müşavir bürosunda günlük pratikte ne yapılıyorsa hem pratiğini hem de teorisini öğrenecek. Böylece üretimden kopuk olmayan bir üniversiteyi Hakkari'de göstermiş olacağız.
"Yeni ticaret kanunu bir çok ihtiyaca cevap verebilecek"
ADANA - Adana Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Meslekte Birlik Derneği (ADAMESBİR) Başkanı Bayram Deliosmanoğlu, yeni Türk Ticaret Kanunu’nun(TTK), AB ile uyum müktesebatı çerçevesinde, değişen şartlara ve çağın gereklerine
YOMİAD Başkanı Şenliler: TTK'da yapılan değişiklikler devrim niteliğindedir
YOZGAT - Yozgat Mali Müşavir ve Muhasebeciler Derneği (YOMİAD) Başkanı Yeminli Mali Müşavir Selahattin Şenliler, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu'nda yapılan değişikliklerin ticari hayatta devrim niteliğinde yenilikler ve değişiklikler
Vali Çolak'ın eşinden depremzede ailelere ziyaret
meydana gelen deprem felaketi nedeniyle, Siirt'e göç etmek zorunda kalan, Volkan ve Dinler ailelerine yardım eli uzatan ve kendilerine iki daire tahsis eden mali müşavir Öner Geyik’e bu insani yardımseverliğinden dolayı teşekkür eden Gülsüm Çolak, “Biz devlet olarak her zaman vatandaşlarımızın yanındayız, sevinçleri sevincimiz, üzüntüleri
Başkan Genç: Hayvanları korumak insanlık görevi
Temsilcisi Gül Turan, Samsun Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı İncilay Toraman ve HAYTAP hayvan gönüllüleri Veteriner Hekim Selime Kalabalık ile Mali Müşavir Emin Özburak, Canik Belediye Başkanı Osman Genç'i ziyaret etti.
Yeni ticaret kanunu, vatandaşın aldatılmasını önleyecek
Erzurumlu iş adamları ve şehirde görev yapan mali müşavirler, yeni ticaret kanunundaki yenilikler hakkında bilgilendirildi. Erzurum Girişimci İşadamları Derneği (ERGİAD)’nin düzenlediği 'Yeni TTK ve Bağımsız Denetim' konulu toplantıda, Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Yeminli Mali Müşavir Selahattin