meçhul asker

Cumhurbaşkanı Gül, Roma’da Meçhul Asker Anıtı'na çelenk koydu
ROMA - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İtalya ziyaretinin üçüncü gününde ilk olarak Meçhul Asker Anıtı'na çelenk koydu. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı törende Gül, Türk Bayrağı şeklinde döşenmiş çelengi anıtın önüne bırakarak saygı duruşunda bulundu.
Cumhurbaşkanı Gül, Roma’da iş forumuna katılacak
Daha sonra Meçhul Asker Anıtı’na çelenk koyacak olan Cumhurbaşkanı Gül, İtalya-Türkiye İş Forumu’na iştirak edecek. Akabinde Yunus Emre Enstitüsü Roma Türk Kültür Merkezi’nin açılışına katılacak olan Gül, Roma’nın sembolü tarihi Kolezyum’u ziyarete edecek.
Cumhurbaşkanı Gül, İtalya’ya geldi
Daha sonra Meçhul Asker Anıtı’na çelenk koyacak. İş Forumu’na iştirak edecek Gül, akabinde Yunus Emre Enstitüsü Roma Türk Kültür Merkezi’nin açılışına katılacak. Gül, Roma’nın sembolü tarihi Kolezyum’u da ziyarete edecek.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül İtalya’da
Daha sonra Meçhul Asker Anıtı’na çelenk koyacak. Ayrıca Gül, İş Forumu’na iştirak edecek. Akabinde Yunus Emre Enstitüsü Roma Türk Kültür Merkezi’nin açılışına iştirak edecek olan Gül, Roma’nın sembolü tarihi Kolezyum’u ziyarete edecek.
Cumhurbaşkanı Gül’ü İtalya’da yoğun program bekliyor
Daha sonra Meçhul Asker Anıtı’na çelenk koyacak Cumhurbaşkanı Gül, iş forumuna iştirak edecek. Akabinde Yunus Emre Enstitüsü Roma Türk Kültür Merkezi’nin açılışına iştirak edecek olan Gül, Roma’nın sembolü tarihi Kolezyum arenasını ziyarete edecek.
Cumhurbaşkanı Gül, yarın İtalya’ya gelecek
Daha sonra Meçhul Asker Anıtı’na çelenk koyacak olan Cumhurbaşkanı Gül, İş Forumu’na iştirak edecek. Akabinde Yunus Emre Enstitüsü Roma Türk Kültür Merkezi’nin açılışına iştirak edecek olan Gül, Roma’nın sembölü tarihi Kolezyum Stadyumunu ziyarete edecek.
Başbakan Erdoğan, Polonya'da Meçhul Asker anıtını ziyaret etti
Erdoğan ilk olarak Polonya'nın tarihinde katıldığı bütün savaşlarda ölen askerler için yapılmış Meçhul Asker anıtını ziyaret etti.Milli marşların çalınmasının ardından ziyaretçi defterini imzalayan Erdoğan, burada yetkililerden anıt ile ilgili bilgi aldı.
Başbakan Erdoğan Polonya temaslarına 'meçhul asker' anıtından başlayacak
VARŞOVA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, üç günlük Avrupa turunun son durağı Polonya’daki temaslarına bugün meçhul asker anıtına çelenk koyarak başlayacak. Başbakan Erdoğan için daha sona resmi karşılama töreni yapılacak.
Başbakan Erdoğan’ı Polonya’da yoğun program bekliyor
Akşam Varşova’ya gelir gelmez Legia-Trabzon maçına gitmesi beklenen Başbakan Erdoğan resmi temaslarına yarın Meçhul Asker anıtına çelen koyarak başlayacak. Akabinde Erdoğan için resmi karşılama töreni yapılacak.
Putin, Gürcü halkının 9 Mayıs Zafer Bayramı'nı kutladı
Putin kutlamalar çerçevesinde Kremlin duvarı önünde ve savaşta hayatını kaybeden Sovyet askerlerinin anısını simgeleyen Meçhul Asker anıtına çelenk bıraktı. Törene Başbakan Dmitri Medvedev, Federasyon Konseyi Başkanı Valentina Matviyenko, Duma Başkanı Sergey Narışkin, Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Devlet Başkanlığı Genel Sekreterliği
Kerry: Rusya ile Suriye konusunda görüşlerimiz örtüşüyor - 2
Kerry görüşme öncesi Kremlin duvarları dibinde bulunan Meçhul Asker anıtına da çelenk bıraktı. (CİHAN)
Paris’teki Ermenilerden 24 Nisan yürüyüşü
Ülkedeki Ermeni dernekleri tarafından düzenlenen tören, Champs Elysee’de bulunan Meçhul Asker anıtına çelenk bırakılmasıyla başladı. Sözde soykırımı anma törenine çok sayıda Fransız politikacı katıldı.
Yonca Aydın, Karadeniz’in ambarını tanıtarak finale yükseldi
ORDU - Türkiye genelinde yapılan Sosyal Bilimler Olimpiyatı'nda Ünye Meçhul Asker Ortaokulu öğrencisi Yonca Aydın ön elemeleri geçerek 20 Nisan’da İstanbul’da final ve ödül törenine gitmeye hak kazandı.
Cumhurbaşkanı Gül, Letonya ve Litvanya ziyaretlerinin fotoğraflarını paylaştı
Meçhul asker anıtlarına askeri merasimle çelenk koyduk. Her iki ülkeye de kalabalık bir işadamı heyetiyle gittik. İşadamlarımız çok önemli iş görüşmeleri yaptılar.
Cemil Çiçek, Ukrayna’ya gitti
Meçhul Asker Anıtı'na çelenk koyacak olan Çiçek, işadamları ile de bir araya gelecek. Cumhurbaşkanı Viktor Yanukovic tarafından da kabul edilecek Çiçek, 6 Nisan'da Kırım Özerk Cumhuriyeti'ne geçerek Başbakan Anatoliy Mogilyov, Parlamento Başkanı
Genelkurmay Başkanı Özel, Hindistan’da
- Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Hindistan ziyareti çerçevesinde bugün başkent Yeni Delhi’deki “Hindistan Kapısı”nı ziyaret ederek buradaki meçhul asker ateşine çelenk bıraktı. Orgeneral Özel, Hindistanlı mevkidaşının davetlisi olarak bu ülkeye 3 günlük ziyaret gerçekleştiriyor.
Putin’den Yemen’e destek sözü
Yemen lideri Putin’le görüşmesinin ardından Kremlin duvarları dibinde bulunan meçhul asker anıtına çelenk bıraktı. (CİHAN)
Bulgaristan'da milli bayram protestolar gölgesinde geçti
Gösteri sonrası insanlar Meçhul Asker anıtına çiçek bırakarak saygı duruşunda bulundu. (CİHAN)
Vali Tuna, Çanakkale Savaşları törenleri için Yeni Zelanda'da
Milli Savaş Anıtı ve Meçhul Asker Anıtı'nı da ziyaret eden heyet, Yeni Zelanda-Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu üyeleriyle parlamento binasında bir araya geldi. Yeni Zelanda ziyaretinde, burada yaşayan Türk toplumunun temsilcilerinden The Pearl of Islands Foundation-Adaların İncisi Vakfı yetkilileriyle de görüşen ve 2015
Erdoğan Meçhul Asker Anıtı'na çelenk koydu
BUDAPEŞTE - Macaristan'daki resmi temaslarına bugün başlayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanlar Meydanı'ndaki Meçhul Asker Anıtı'na çelenk koydu.Daha sonra meclis binasına geçen Erdoğan, Macar mevkidaşı Viktor Orban'la bir araya geldi.
Öğrencilere geri dönüşümün önemi ve çevre duyarlılığı anlatıldı
/> Göze Hurdacılık Atık Toplama ve Geri Dönüşüm Şirketi Sorumlusu İsmail Kaya, Çevre Mühendisi Dilek Kaya ve Ünye Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu Ünye Meçhul Asker İlköğretim Okulu’nda Geri Dönüşüm Projesi hakkında bilgi verdi.
Protestolarla karşılanacak Merkel'i Atina'da 7 bin polis koruyacak
Parlamento önündeki Meçhul Asker anıtı etrafı da demir bariyerlerle çevrilecek. Güvenlik uzmanları, Merkel için uygulanacak önlemlerin bir benzerinin 1999’da Atina’yı ziyaret eden dönemin ABD Başkanı Bill Clinton’a sağlandığını belirtiyor.
Başbakan Erdoğan, Ukrayna'da remsi törenle karşılandı
Erdoğan karşılama töreni öncesinde; meçhul asker anıtına ve Holodomor anıtına (Açlık kurbanları) ve çelenk bıraktı ve saygı duruşunda bulundu. Anıt ziyaretinde Başbakan Erdoğan'a eşi Emine Erdoğan'ın yanı sıra Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Dişişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan
Madımak olaylarının yıldönümü öncesi güvenlik önlemleri artırıldı
yıl kavşağından meydan istikameti ve meçhul asker sokak istikameti, Eski belediye sokak, Afyon sokak, Aliağa cami sokak, Hikmet Işık Caddesi girişinden Atatürk caddesi ile Dörtyol kavşağından meydan istikametine kadar olan kısım trafiğe kapatılacak.
Ukrayna’da Zafer Bayramı coşkuyla kutlanıyor
yıldönümünde Ukrayna Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç beraberindeki devlet erkanı, savaşta hayatını kaybeden askerler anısına inşa edilen Meçhul Asker Anıtına çelenk koydu. İkinci Dünya Savaşı gazilerinin hazır bulunduğu Meçhul Asker Anıtı’nda aralıksız yanan ateş önünde saygı duruşu akabinde tören kıtası resmi geçit yaptı.
Kırgızlar, SSCB'nin İkinci Dünya Savaşı zaferini kutladı
Tören, Cumhurbaşkanı Atambayev’in meçhul asker anıtına çelenk koymasıyla başladı. Törende konuşma yapan Atambayev, İkinci Dünya Savaşı’nda Almanlara karşı kazanılan zaferin önemine vurgu yaptı. Kırgız lider, canları pahasına savaşan gazilere çok şey borçlu olduklarını dile getirdi.
Rusya, Zafer Bayramı’nın 67. yıl dönümünde Kızıl Meydan’da güç gösterisi yaptı
Kremlin Sarayı’nın dibinde yer alan Meçhul Asker Anıtı’na karanfil bırakan Putin ve Medvedev birlikte tören alanına geçti. Siyasi parti liderleri, Sovyetler Birliği son lideri Mihail Gorbaçov, bakanlar, milletvekilleri ve diğer vatandaşlar töreni meydanda izledi.
Yunanistan'da yoğun güvenlik önlemi milli güne gölge düşürdü
Cumhurbaşkanı Karolos Papulyas’ın meçhul asker anıtına çelenk bırakmasıyla törenler başladı. Başbakan Lukas Papadimos, bakanlar, askeri yetkililer ve yabancı ülke büyükelçileri törenlerde hazır bulundu.
Atina'da göstericiler Almanya bayrağı yaktı
Daha sonra Meçhul Asker Anıtı’nın bulunduğu 2 farklı girişe yüklenen göstericiler, polisin engellemesi ile karşılaştı. Uzun süre göstericiler ile polis arasında itiş kakış yaşandı.
Cumhurbaşkanı Gül ve eşi Westminster Katedralini ziyaret etti
LONDRA - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrünnisa Gül, tarihi Westminster Katedrali'ni ziyaret ederek meçhul asker anıtına çelenk bıraktı. Katedralin Başpiskoposu Dr.
Devlet Tiyatroları Sanatçısı Göze, hayatını kaybetti
Henry, Kurt Dişi, Bir Kadın, Bir Düş, Bir Oyun, My Fair Lady, Meçhul Asker, Küçük Şehir, Şair Evlenmesi, Arthur Uİ'nin Önlenebilir Tırmanışı, Hürrem Sultan, Kibarlık Budalası, Genç Osman, Sarah (Anılar), Cumhuriyet Kızı, Tiyatroda bir Yaşam, Rehine, Giydirici gibi 50'ye yakın oyunda rol
Atina'da polis ile göstericiler arasında şiddetli çatışmalar yaşandı
Bu arada devlet adamlarının çelenk bıraktığı Meçhul Asker anıtını bekleyen etekli Evzon askerlerinin beklediği nöbet kulübelerinden biri ateşe verildi. Bu arada Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı’nda görevli bir askerin silahı kimliği tespit edilmeyen kişilerce çalındı.
Doğalgaz borcu ödenmeyen anıtın ateşi söndü, Medvedev devrede
Moskova’da Kremlin duvarları önünde Meçhul Asker anıtındaki ebedi ateş, tamirat nedeniyle resmi törenle kentin başka bir parkına geçici olarak aktarılmıştı. (CİHAN)
Selçuklu Belediyesi kitap kurtlarını gezi ve altınla ödüllendirdi
Alay, Seyit Onbaşı Anıtı, Meçhul Asker Anıtı, şehitlikler ve Gelibolu Yarımadasını ziyaret ettiler.Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Çanakkale ve İstanbul gezi programları düzenleyerek, tarihi değerleri tanıtmayı amaçladıklarını ifade etti.
Edirnekapı’da asırlık mezarların hali içler acısı (Özel)
Meçhul asker gibi. Yani biz Çerkes Hasan’a sahip çıkmamışız.” diye konuştu. Mezar taşlarının çok dağınık olduğunu belirten Arıcan, “Üzerlerine basarak geçtik.
Atina'da 200 bin gösterici AB ve IMF'yi protesto ediyor
Polisin olağanüstü güvenlik önlemi dikkat çekerken, Yunan Parlamentosu’nun önü ile Meçhul Asker Anıtı ilk defa çelik halatlarla güçlendirilmiş demir korkuluklarla çevrildi. Organizatörler, farklı ideolojik görüşten insanların bulunduğu meydanda sık sık parti sloganı atılmaması uyarısında bulunuyor.
Rusya, Zafer Bayramı'nı kutluyor
Medvedev, Rusya Başbakanı Vladimir Putin, parlamento başkanları, siyasi ve askeri yetkililer ve gazilerin katılımı ile Kremlin duvarları dibinde yer alan Meçhul Asker Anıtı’na çelenk bırakılarak başlayan törenler, ülke genelinde birçok konser, tiyatro, spor müsabakaları ve diğer etkinliklerle değerlendiriliyor.
Esad, Şehitler Günün'de Meçhul Asker Anıtına çelenk koydu
Şehitlerin anıldığı programda Esad, Meçhul Asker Anıtı'na çelenk koydu. Yaklaşık 2 aydan fazla bir süredir devam eden protestolar ve yaşanan can kayıpları sebebiyle zor süreçten geçen Suriye'de Şehitler Günü anma programı gerçekleştirildi.
Atina'da sönük geçen "Ulusal Bağımsızlık Bayramı"nı gerginlikler ısıttı
Cumhurbaşkanı Papulyas’ın Meçhul Asker Anıtı’na çelenk koyması ve saygı duruşu ile başlayan törenler, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da ekonomik krizin gölgesinde düzenlendi. Halkın sınırlı katılımı sebebiyle de coşkudan uzak bir şekilde gerçekleşen kutlamalara, yaklaşık 2,5 milyon Euro’luk tasarruf amacıyla bu yıl da Hava, Deniz ve Kara Kuvvetleri'ne
Gates Moskova'da: Libya operasyonu bir kaç gün içinde azalmalı
Akşam saatlerinde Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev'le bir araya gelecek Gates, temaslarına Kremlin duvarları dibinde bulunan Meçhul Asker Anıtı'na çelenk koyarak başladı. Rusya BM Güvenlik Konseyi'nin "uçuş sahasının kapatılması" ve "Libya yönetiminin sivillerin yaşamına yönelik saldırılarının durdurulması için gerekli tüm tedbirlerin alınmasına"
“Ucube” diye nitelendirilen anıtın yıkım kararı mahkemeye taşındı
Aksoy'un, dünyanın çeşitli kentlerinde heykelleri olan bir sanatçı olduğu ifade edilen dilekçede, "Berlin'deki Meçhul Asker Kaçağı Anıtı ile İstanbul Menkul Kıymetler Borsası ve İş Bankası Kuleleri girişindeki Ayı/Boğa ve Kibele Çeşmesi yapıtları, onun nasıl özgün bir sanatçı olduğunun
Cumhurbaşkanı Yanukoviç, Başbakan Erdoğan'ı resmi törenle karşıladı (2)
Ukrayna’ya dün akşam saatlerinde gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bu sabah ilk olarak meçhul asker anıtına çelenk koydu. Erdoğan, daha sonra Cumhurbaşkanlığı Köşkü önünde kendisi için düzenlenen resmi karşılama törenine geçti.
Cumhurbaşkanı Gül Yemen’de
Gül, Yemen'deki temaslarını Meçhul Asker Anıtı'nı ziyaret ederek başlayacak. (CİHAN)
Cumhurbaşkanı Gül Yemen’de
Gül, Yemen’deki temaslarını Meçhul Asker Anıtı’nı ziyaret ederek başlayacak. (CİHAN)
GAP İnşaat, Bağdat'ta 195 milyon dolarlık iş aldı
Bağdat Uluslararası Havalimanını şehir merkezindeki Cündi Meçhul Anıtı'na (Meçhul Asker Anıtı) bağlayan 19 kilometrelik otoyolun yenilenmesi ve 1 milyon 600 bin metrekarelik alanda çevre düzenlemesi yapılmasını kapsayan projeyi, Çalık Holding şirketi GAP İnşaat üstlendi.
Suriye Devlet Başkanı Esad ilk kez Ukrayna'da
Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad resmi bir ziyaret için ilk kez Ukrayna'ya geldi. Esad'ın, Kiev temasları meçhul asker ve Holodomor (Açlık) kurbanları anıtına çelenk bırakmasıyla başladı.
Kiev'de Peres'in resmi karşılama törenine yağmur engeli
Şimon Peres ziyaretine meçhul asker ve Holodomor (Kıtlık) kurbanları anıtına çelenk koyarak başladı. Olumsuz hava koşulları nedeniyle planlanan resmi karşılama töreni iptal edildi.
G-20 zirvesi için Seul'a giden Medvedev'in gözü Güney Kore'li yatırımcılarda
Ziyaret çerçevesinde geleneksel kıyafetler giyen tören kıtasını selamlayan Rusya lideri, meçhul asker anıtına çelenk koydu ve tütsü yaktı. Medvedev anıt defterini imzalarken eldivenlerini alacak kimsenin olmaması kısa süreli belirsizliğe yol açtı.
Aliyev Kiev'de Yanukoviç biraya geldi
Aliyev, karşılama töreni öncesi Viktor Yanukoviç ile birlikte Holodomor (Açlık kurbanları) ve meçhul asker anıtına çelenk bıraktı. İki ülke liderinin gündeminde; ticari ve iktisadi, enerji, barış amaçlı uzay çalışmaları ve makine sanayi gibi konular var.
En çok kitap okuyan öğrenci ödüllendirildi
Ünye Müftülüğü'nün Büyük Camii altında açtığı kütüphaneden bir yılda 31 kitapla en fazla kitap okuyan çocuklar arasına giren Meçhul Asker İlköğretim Okulu 2-A sınıfı öğrencisi Fatma Zehra Çiçek ödüllendirildi.