mehdi eker

Bafra Karaköy Tarım İşletmesi ihalesi iptal edildi
İhalenin iptal edilmesi için yapılan eylemin ardından MHP Samsun Milletvekili Cemalettin Şimşek, Tarım Bakanı Mehdi Eker’in cevaplandırılması hakkında soru önergesi sunmuştu. Bu gelişmelerden sonra ihale iptal edildi.
Gül ve Hollande, Türk-Fransız İş Forumu’na katılacak
Bakanı Phillipe Martin ve Fransa Sanayi ve Kalkınma Bakanı Arnaud Montebourg, tarım ve gıda ürünleri seminerine ise Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker ile Fransa Tarım, Gıda ve Ormancılık Bakanı Stephane Le Foll katılacak.
ATSO Başkanı: ‘Kaotik ortamdan' çıkış yolu evrensel hukuktur
Törene Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, AB Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu katıldı.ATSO BAŞKANI: KAOTİK ORTAMDAN ÇIKIŞ YOLU EVRENSEL HUKUK
EXPO’nun ilk ağacı 350 yıllık zeytin ağacı oldu
ANTALYA - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, EXPO 2016 Antalya alanına ilk ağacı dikti. Dikilen ilk ağaç Bursa’nın Orhangazi ilçesinden getirilen 350 yıllık bir zeytin ağacı oldu.
Bakan Eker: Tarımsal kuraklıktan endişe ediyoruz
BURSA - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, tarımsal kuraklıktan endişe ettiklerini söyledi. Eker, “Dua edelim, yağmur ve rahmet eksilmesin.
Ekmek israfı kampanyasıyla 2,8 milyar TL tasarruf sağlandı
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker Bakanlık binasında ‘Ekmek İsrafı Kampanyası’ sonuçlarını açıkladı. Bakan Eker, “2012 yılında 5 milyon 950 bin adet olan günlük ekmek israfı 4 milyon 900 bin adede düşürülmüş olup israfta yüzde 18’lik bir azalma sağlandı.
Bakan Eker'e fındıkta 'aflatoksin’ sorusu
CHP’li Karaahmetoğlu, TBMM Başkanlığı’na konuyla ilgili Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’in cevaplaması için soru önergesi verdi. Fındık üretiminde önemli ülkelerden İspanya'nın Türk fındığının zararlı toksin maddeler içerdiğini ileri sürerek Avrupa Birliği'ne ihracatının yasaklanması, sınırlanması
TZOB: Kadın çiftçi eğitiminde hedef 1 milyon
Bayraktar, yaptığı yazılı açıklamada, 14 Mayıs 2012 tarihinde dönemin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ile imzaladıkları protokol sonucu önce Ankara'da bakanlıkların 185 uzmanına eğitici eğitimi verildiğini bildirdi.
Bakan Eker: Tarımsal kalkınma için eğitime önem veriyoruz
ANKARA - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, tarımsal kalkınmanın sağlanması adına eğitim çalışmalarına önem verdiklerini söyledi.Mehdi Eker, zirai öğretim faaliyetlerinin başlangıcının 168.
İzmir'e katma değeri yüksek 40 tarım tesisi daha geliyor
Şubat ayı içinde faaliyete geçmesi beklenen tesislerin toplu açılışını ise Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’in yapması bekleniyor.İzmir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ahmet Güldal, ilçe müdürleriyle biraraya geldi.
Bakan Eker: Hububat üretiminde geçen yıl rekor kırıldı
ANKARA - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, "Geçen yıl buğday üretimi 22 milyon tona çıktı. Mısır üretimi yaklaşık 5,9 milyon tonu geçti.
Malatya Hayvancılık OSB için yer aranıyor
Milletvekili Çalık, burada yaptığı konuşmada, kurulacak bölge için Ankara'da Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ve diğer bakanlık yetkilileriyle görüşmeleri yaptıklarını söyledi. Malatya'da halihazırda 5 organize sanayi bölgesi bulunduğunu anlatan Çalık, “Hayvancılıkla ilgili de bir organize sanayi bölgesinin kurulmasını istiyoruz.
Bakan Eker: Yağış az, endişeliyiz
ANKARA - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, şu an meteorolojik kuraklığın yaşandığını, tarımsal kuraklığın söz konusu olmadığını belirtti. Kendileri için tarımsal kuraklığın önemli olduğunun altını çizen Eker, “Yağan yağmur miktarı daha az.
Bakan Eker: Kuru fasulyenin gümrük vergisine müdahale edilecek
ANKARA - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, ithal kuru fasulyede gümrük vergisi oranlarını yeniden düzenleyeceklerini açıkladı. Düzenlemenin indirim yönünde olacağını ifade eden Eker, Çin ve Hindistan’da üretimde ciddi düşüş olması sebebi ile dünya fiyatlarında yükselmenin olduğunu belirterek, “Üretimde
Azerbaycan’ın yeni Tarım Bakanı ilk ziyaretini Türkiye’ye yaptı
ANKARA - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, göreve geldikten sonra ilk ziyaretini Türkiye’ye yapan mevkidaşı Azerbaycan Cumhuriyeti Tarım Bakanı Haydar Asadov’u makamında kabul etti. Azerbaycan ile tüm sahalarda iyi münasebetlerin olduğunu belirten Eker, tarım arasındaki ilişkilerin bunların başında olduğunu belirtti.
Türkmenistan’da 2013 yılında öne çıkanlar
26 Nisan: Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Türkmenistan’daki At Bayramı kutlamalarına katıldı. 30 Nisan: Türkmenistan’ın Ahal Teke atlarının genetiğini koruması projesini Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’na (TİKA) verildi.
2013 yılında Türk-Çin ilişkileri böyle geçti
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’in 19 Nisan’daki Çin ziyaretinde, Türk gıda ürünlerinin Çin pazarına giriş yolunu açacak gıda güvenliği anlaşması imzalandı ve bu anlaşma bu yıl ticari ilişkilerde en önemli adım olarak görüldü.
Eker: Dünyada 21. yüzyılda enerji, su ve tarım mücadelesi olacak
ANKARA - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, 21. yüzyılda dünyanın üç konuda mücadele edeceğini ifade ederek, bunların; enerji, su ve gıda olduğunu söyledi. Tarımın öneminin giderek arttığını vurgulayan Eker, ülkelerin artık kendi toprakları ile yetinmediğini, uluslararası şirketlerin 200 milyon hektar alanda tarım yaptığını
Türkiye’nin ilk sürü yöneticileri sertifikalarını Bakan Eker’den aldı
ANKARA - Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından düzenlenen ‘Sürü Yönetimi Elemanı Benim’ projesinden mezun olan 25 kursiyer sertifikalarını Bakan Mehdi Eker’in elinden aldı. İllerde ve ilçelerde yaşanan çoban sıkıntısını gidermek ve çobanlık mesleğini daha nitelikli hale getirmek için çalıştıklarını söyleyen Bakan Eker, kendisinin de bir çoban
Bakan Eker: Sanatla toplumun gündemine gıda güvenliğini taşıyoruz
ANKARA - Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, toplumun dikkatini gıda güvenliğine çekmeye çalıştıklarını belirterek, "Madem işimiz tabiatla ve toprakla. Biz de tabiatı nasıl tasavvur ettiğimizi nasıl bir ilişki kurduğumuzu, bu sektörün ne kadar önemli olduğunu çeşitli aktivitelerle toplumun gündemine taşımak etkinlikler yapıyoruz
Fındık Çalıştayı başladı
Çalıştayın ikinci gününü yarın Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın da katılması bekleniyor,
Oyun alanı ile yetinmedi, restoranında pedagog da çalıştırıyor
Bakanlardan Mehdi Eker, Faruk Çelik'in de görüp incelediği alan, geliştirilen projelerle daha da farklı bir ilgi görmüş.KOSGEB İNOVASYONA DESTEK VERİYOR
Bakan Eker: Tarım sektörü 53 yıldır ilk kez 6 yıl üst üste büyüdü
ANKARA - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, tarım sektörünün 53 yıldır ilk kez 6 yıl üst üste büyüdüğünü kaydetti. Eker, Türkiye son 10 yılda tarım ürünleri ihracatını 16 milyar dolara yükselterek, gıda maddelerinde de toplam 41 milyar dolar dış ticaret fazlası verdiğini duyurdu.
Growtech Eurasia 2013 Tarım Fuarı'na 52 ülke katılacak
Fuarın açılışına Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker de katılacak.Konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre geçen yıl 170 milyon TL’lik uluslararası iş bağlantısı yapıldı. Türk seracılar 14 ülkeden 5 milyon metrekare sera üretimi siparişi aldı.
Eker'den simit zammı tepkisi: Susam bahane zam şahane !
ANKARA - Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, simite yapılan zammı eleştirdi. Susam fiyatlarının simit fiyatlarını yüzde 20 etkilediğini belirten Eker, “Beşte birlik maliyet payında bir miktar artış olduğu kadar yaparsınız zammı.
Nadasa bırakılan araziler biyoyakıt için ekilecek
İmza töreninde konuşan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Türkiye’de nadasa bırakılan alanlarda yağ bitkisi yetiştirilmesinin teşvik edileceğini söyledi. Yetiştirilen yağ bitkisinin alım garantisi olacağını ve kilogram başına 50 kuruş destekleneceğini bildiren Eker, “Destekleri kendi bütçemizle karşılayacağız.
Türkiye ilk büyükbaş hayvan ihracatını Türkmenistan’a yapacak
ortaklaşa yürüttüğü ırk ıslahı çalışması sonucunda geliştirilen Siyah Alaca Holştayn ırkı gebe düvelerin 259 başı 29 Kasım’da Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’in de katılacağı törenle İzmir’den yola çıkacak.
Bakan Eker: Tasarıda amaç amatör balıkçıların kayıt altına alınması
ANTALYA - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, izin almadan avlanan amatör balıkçıların ceza almasını öngören su ürünleri yasa tasarısıyla ilgili endişelere Antalya’da açıklık getirdi.
EXPO alanını taşkından koruyacak sedde bir ay sonra bitecek
ANTALYA - Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, EXPO 2016 Antalya alanını taşkından koruyacak sedde çalışmasının bir ay sonra biteceğini açıkladı. Bakan Eker, Nisan 2016’da yapılacak EXPO’ya çağırılacak 186 ülkeye ise davet mektuplarının bu ay içinde ulaştırılacağını söyledi.
Bakan Eker: Süt, et ve yumurtada Cumhuriyet tarihinin üretim rekoru kırıldı
ANKARA - Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, sütte yüzde 107, kırmızı ette yüzde 118 ve yumurta da yüzde 21 üretim artışıyla Cumhuriyet tarihinin rekorunun kırıldığını bildirdi. Bakan Eker, tarımsal ve hayvansal üretimle ilgili açıklama yaptı.
Mehdi Eker, Sudan Tarım Bakanı ile görüştü
HARTUM - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, 13. dönem Türkiye-Sudan Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) toplantısına katılmak üzere gittiği Sudan’da, Tarım ve Sulama Bakanı Abdul Halim Ismael Al-Mutaafı ile görüştü
Avrupa’yı Türkiye besliyor
ANKARA - Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, gıda konusunda net ihracatçı olan Türkiye'nin gıda ürünlerinde en büyük ihracatın Avrupa ülkelerine yapıldığını söyledi.Bakan Eker, konuya ilişkin yazılı değerlendirmesinde, dünyada dinamik ve istekli ülkelerin oluşturduğu pazarlarda Türkiye'nin yer aldığını ve bu doğrultuda hedeflerini
Türkiye'nin ilk Milli Botanik Bahçesi'nin temelleri atıldı
Törende konuşan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, "Bu bahçe 2 bin 500 dönüm alanla, özel misyonu ve Türkiye bitkileririn poliçesidir. Türkiye'nin sahip olduğu muhafaza çeşitliliği muhafaza altına alınacak.
Keskinoğlu yeni tesisle yılda 1 milyar 200 milyon adet yumurta üretecek
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker ve Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem’in katıldığı törenle Keskinoğlu’nun 500 milyon adet kapasiteli Rahmiye Yumurta Üretim Tesisi ile Fevzi Keskinoğlu Anadolu Lisesi, Mehmet Keskinoğlu İlköğretim Okulu
Bakan Eker: Türkiye bu sene üç önemli üründe tarihi rekor kırdı
MANİSA - Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Türkiye'nin bu yıl üç önemli üründe tarihi rekor kırdığını bildirdi. Eker, Manisa'nın Akhisar ilçesinde Keskioğlu Rahmiye Yumurta Üretim Tesisleri'nin açılışına katıldı.
Bakan Eker, Keskinoğlu Rahmiye Yumurta Üretim Tesisi'nin açılışını yapacak
MANİSA - Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Manisa’da Keskinoğlu Rahmiye Yumurta Üretim Tesislerinin açılışını yapacak.Açılış yapmak ve ziyaretler gerçekleştirmek üzere yarın Manisa’nın Akhisar ilçesine gelecek olan Bakan Eker, ilk olarak burada Keskinoğlu Şirketler Grubu’na ait
TZOB: Tarımda örgütlenmeyi çözemezsek tüketici pahalı yer
Konuyu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ile daha önce müteakip kereler paylaştık. Üretici birlikleri güçlü olmadığı için tarımda planlı ve talebe uygun üretimi bir türlü beceremiyoruz.
Başbakan Erdoğan: Karanlık günleri özleyen bir lobi var
Depremden sonra ikinci kez Van'ı ziyaret eden Başbakan Erdoğan'a, eşi Emine Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı
Başbakan Erdoğan Van'a bakanlarla çıkarma yaptı
günlük bir ziyaret için Van'a gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a; eşi Emine Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz eşlik ediyor.
Bakan Eker'den çiftçilere çağrı: Aspir ekmekten korkmayın
ANKARA - Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, soya ve kanola gibi yağlı tohumlara göre aspir yetiştirilmesinde çiftçi açısından birçok avantaj bulunduğunu söyledi. Eker, “Yağlı bitkiler içinde en çok destek verdiğim ürün aspir.
Bakanlar Muş'ta MYO açılışına katıldı
Açılışa; Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Tarım ve Köy İşleri Bakanı Mehdi Eker, Vali Vedat Büyükersoy, Ak Parti Muş milletvekilleri Faruk Işık ve Muzaffer Çakar, İstanbul ve Ankara'dan gelen iş adamları ile vatandaşlar katıldı.
Bakan Eker: Rusya'daki sebze halinin tekrar açılması için çalışmalar sürüyor
ANTALYA - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Rusya'daki Pokrovsky sebze halinin süresiz kapatılmasıyla ilgili olarak, "Gerekirse Türkiye Cumhuriyeti de yardımcı olur veya bizim ihracatçılarımızın da yardımcı
EXPO 2016 Antalya'da ülke davetleri başlıyor
ANTALYA - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, EXPO 2016 Antalya'nın proje tanıtımını gerçekleştirdi. Eker, gelecek aydan itibaren dünyadaki tüm ülkelerin EXPO 2016 Antalya'yı davet etmeye başlayacaklarını söyledi.
3 bakan meslek yüksekokulu açılışı için Muş'a geldi
MUŞ - Ekonomi Bakan Zafer Çağlayan, Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, meslek yüksekokulu açılışı için bugün Muş'a geldi Özel bir uçakla Muş’a gelen Ekonomi Bakan Zafer Çağlayan, Milli Eğitim Bakanı Prof.
Bakan Çağlayan'ın yaptırdığı yüksekokul törenle açılacak
MUŞ - Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Malazgirt Meslek Yüksekokulu'nun açılışına katılmak üzere yarın Muş'a
Türkiye, miras bölünmesiyle iki Bursa kadar arazide tarım yapamıyor
ANKARA - Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Türkiye’nin toplam tarım arazisinin 24 milyon hektar olduğunu, ancak miras yoluyla bölünmüş 2 milyon hektar arazide tarım yapılamadığını söyledi.
Bakan Mehdi Eker, Ceylanpınar'daki çadır kenti ziyaret etti
ŞANLIURFA - Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesine gelen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker çadır kenti ziyaret etti. İlk olarak AK Parti ilçe binasına gelen Eker burada partililerle bayramlaştı ve vatandaşların sorunlarını dinledi.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
-Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde Suriyeli sığınmacıların kampını ziyaret ederek bayramlaşacak. Daha sonra Ceylanpınar Tarım İşletmeleri’nde incelemelerde bulunacak.
İslam aleminin 5’inci Harem-i Şerif’inde bayramlaşma
Diyarbakır Ulu Camii İmamı Sait Yaz, kanaat önderi Ali Mülayim, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ve Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven’in olduğu halkada bayramlaşma yapıldı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Ulu Camii avlusunda gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
- Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Mehdi Eker Diyarbakır’da. Bakan Eker çeşitli bayramlaşma programlarına katılıp, çocuk yuvasını ve Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ni ziyaret edecek.