mehmet haberal

Çankaya Köşkü’nde çifte kutlama
Mehmet Haberal'ın ilkkez katıldığı Çankaya Köşkü'ndeki kabul töreninde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile tokalaşmaması dikkat çekti. (CİHAN)
CHP’li Loğoğlu, Avrupa Konseyi’ne eleştiri mektubu gönderdi
Mehmet Haberal hariç, yıllardır hapiste bulunan gazeteciler ve siyasetçiler var. Bu tür tutuklamalara ilişkin hukuki zemin değişmedi ve hatta “devletin zor kullanarak ortadan kaldırma” kavramının yeniden tanımıyla daha da genişletilmiştir.
CHP hazırladığı 'Tutuklu Milletvekilleri Raporu'nu açıkladı
Bu yasama yılı başında yemin ederek görevine başlayan Mehmet Haberal’in dahil edildiği raporun, cumhurbaşkanına, başbakana, meclis başkanına ve parlamentoda grubu bulunan siyasi partilere göndereceklerini belirtti.
Milletvekili Haberal, partisinin bayramlaşma törenine katıldı
ZONGULDAK - Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal, Ereğli'de partisinin bayramlaşma törenine katıldı. Programdan sonra Gazi Alemdar müze gemisini gezen Haberal, Sarıkamış Deniz Şehitleri anıtını da ziyaret ederek bilgi aldı.
Haberal, Zonguldak'taki bayramlaşma törenine katıldı
ZONGULDAK - CHP Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Haberal, Zonguldak'taki bayramlaşma törenine katıldı. Zonguldak Valiliği'nce Camlı Köşk'te düzenlenen protokol bayramlaşmasına katılan Haberal, Vali Ali Kaban ile AK Parti Zonguldak milletvekilleri Köksal Toptan
CHP'li vekiller, Sincan Cezaevi’nde Alan ve Balbay'la görüştü
Candan Yüceer, Tanju Özcan, Osman Aydın, Rıza Yalçınkaya, Selahattin Karamehmetoğlu, Refik Eryılmaz, Celal Dinçer, Sakine Öz, Ali Rıza Öztürk, Orhan Düzgün, Mehmet Haberal ve Ali İhsan Köktürk'ten oluşan CHP heyeti, Sincan F Tipi Cezaevi’nde kalan Balbay ve Alan'ı ziyaret etti.
CHP milletvekilleri Sincan Cezaevi’nde
Rıza Yalçınkaya, Selahattin Karamehmetoğlu, Refik Eryılmaz, Celal Dinçer, Sakine Öz, Ali Rıza Öztürk, Orhan Düzgün, Mehmet Haberal ve Ali İhsan Köktürk bulunuyor.Vekilleri taşıyan otobüs, cezaevinin ana giriş kapısında bekletildi.
Tekin: Arkamda kent mağdurları, Gezi ruhu var
Ergenekon davasından tahliye olan CHP Milletvekili Mehmet Haberal ilk kez CHP grup toplantısına katıldı. Kendisi için ayrılan yere oturan Haberal gazetecilerin ısrarlı sorularını cevap vermedi. (CİHAN)
CHP'li Haberal, ilk kez partisinin grup toplantısına katıldı
ANKARA - CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal, ilk kez partisinin TBMM grup toplantısına katıldı. CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal, 2 Ekim’de Meclis Genel Kurulu’nda yemin etmesinin ardından, bugün de ilk kez partisinin grup toplantısına katıldı
Kılıçdaroğlu: Demokrasi paketi açıklıyorsunuz ama milletvekilleri içeride
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal’ın Genel Kurul’da yemin etmesinin ardından kuliste gazetecilerin sorularını cevapladı. Kılıçdaroğlu, "Türkiye bir demokrasi ayıbı yaşıyor.
Kılıçdaroğlu: Darısı diğer 7 milletvekilinin başına
ANKARA - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal’ın milletvekili yemini etmesi ile ilgili, "Darısı diğer 7 milletvekilinin başına. Onların da bir an önce gelmeleri ve Parlamento’da göreve başlamaları gerekiyor.
Mehmet Haberal, yemin etti
ANKARA - CHP Milletvekili Mehmet Haberal, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’na geldi. Haberal, Genel Kurul'da yemin ederek görevine başladı.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
- TBMM Genel Kurul’da CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal'ın yemin etmesi bekleniyor.DÜNYA- Azerbaycan'da 9 Ekim tarihinde yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi için hazırlıklar son aşamaya geldi.
Kılıçdaroğlu, Meclis resepsiyonuna katıldı
Mehmet Haberal'ın yemini konusunda Kılıçdaroğlu, ''Ziyaretçi kabulü olmadığı için yemin etmedi, yarın edecek. Yemin törenine ben de katılacağım.
CHP'li Haberal, Meclis'te yarın yemin edecek
ANKARA - TBMM Genel Kurulu'nda, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün konuşmasından sonra yemin etmesi beklenen CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal, bugün milletvekili yeminini etmeyecek. Ergenekon davasında 12 yıl 6 ay hapis cezası alan; ancak tutuklu kaldığı süre dikkate alınarak 5 Ağustos’ta tahliye edilen Mehmet Haberal, Genel Kurul'da yarın and
Turgut Özakman son yolculuğuna uğurlandı
TBMM Başkanı Cemil Çicek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, CHP Milletvekilleri Emine Ülker Tarhan ve Mehmet Haberal, Rahşan Ecevit ile edebiyat ve sanat dünyasından isimler de hazır bulundu.
Turgut Özakman son yolculuğuna uğurlandı
TBMM Başkanı Cemil Çicek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, CHP Milletvekilleri Emine Ülker Tarhan ve Mehmet Haberal, Rahşan Ecevit ile edebiyat ve sanat dünyasından isimler de hazır bulundu.
TBMM'de yeni yasama yılı yarın başlıyor
Ergenekon Davası’nda 12 yıl 6 ay hapis cezası alan, ancak tutuklu kaldığı süre dikkate alınarak 5 Ağustos’ta tahliye edilen CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal, milletvekili yeminini edecek. Meclis’i bekleyen ilk gündem maddesi ise Suriye Tezkeresi.
TBMM’de yeni yasama yılı 1 Ekim’de başlayacak
Ergenekon Davası’nda 12 yıl 6 ay hapis cezası alan, ancak tutuklu kaldığı süre dikkate alınarak 5 Ağustos’ta tahliye edilen CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal, milletvekili yeminini edecek. Meclis’i bekleyen ilk gündem maddesi ise Suriye Tezkeresi.
Mehmet Haberal Kayseri’de cenazeye katıldı
KAYSERİ - CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal, Kayseri’de hayatını kaybeden eski milletvekillerinden Coşkun Arık’ın cenazesine katıldı. Ankara'da bir süre tedavi gördüğü Başkent Hastanesi'nde hayatını kaybeden Coşkun Arık, Kayseri Hunat Camii’nde kılınan cenaze namazı sonrası defnedildi.
Kılıçdaroğlu: 12 Eylül yasaları değişmeden sağlıklı demokrasi olmaz
Kapıda Mehmet Haberal tarafından karşılanan Kılıçdaroğlu, çıkışta gazetecilerin sorularını cevapladı. Kendisine, demokratikleşme paketine ilişkin değerlendirmeleri sorulan Kemal Kılıçdaroğlu, “Daha önce söylemiştim, masanın bir ucunda Abdullah Öcalan, diğer ucunda da Recep
Yalçın Küçük: Balbay ve Haberal'ın milletvekili seçilmeleri benim fikrimdi
İSTANBUL - Oda TV davasında tutuklu sanık Yalçın Küçük, Ergenekon sanıkları Mehmet Haberal, Sinan Aygün, Mustafa Balbay ile Balyoz sanığı Engin Alan’ın milletvekili seçilmesinin kendi projesi olduğunu söyledi.
CHP Zonguldak Milletvekili Haberal: Türkiye, saman ithal eder hale geldi
ZONGULDAK - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal, "Düşünebiliyor musunuz, Türkiye Cumhuriyeti Devleti saman ithal ediyor. Bunu kabul etmek mümkün değildir.
Haberal’a da rapor veren doktorlar Teoman Koman'ın raporunu objektif hazırlamadı
Dönemin Jandarma Genel Komutanı Teoman Koman’ın avukatı Celal Çelik, müvekkilinin sağlık raporunun Ergenekon davasından ceza alan Mehmet Haberal’a rapor veren doktorlar tarafından hazırlandığını belirtti.
Adli tatil yarın sona eriyor
Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ ve CHP Milletvekilleri Mehmet Haberal, Mustafa Balbay ve Sinan Aygün'ün de bulunduğu davanın temyiz süreci başlayacak. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı önce tebliğname hazırlayacak.
Çankaya Köşkü'nde açık havada resepsiyon
Gül resepsiyon için tutuklu milletvekilleri dışında, Ergenekon davasında ceza alan ancak tahliye edilen CHP'li Mehmet Haberal da dahil Meclis'teki bütün milletvekillerine davetiye gönderdi. Resepsiyona CHP'den yalnız Sinan Aygün katılırken; BDP'den de Sırrı Sakık ile Esat Canan katıldı.
Hikmet Çetin ve Fethi Yaşar, Mehmet Haberal’ı ziyaret etti
Mehmet Haberal'ı ziyaret etti. Haberal’a geçmiş olsun dileklerinde bulunan Başkan Yaşar, "Bu ülkeye daha çok hizmet vereceğinize inanıyorum." dedi. 5 Ağustos 2013 tarihinde karara bağlanan Ergenekon davası sonrası Silivri’den tahliye edilen Mehmet Haberal, Başkan Yaşar’a dava sürecinde yaşadıklarından
Haberal: Biz asla kin güdemeyiz
İZMİR - Ergenekon Davası kapsamında tutuklanan ve 4 yılı aşkın süre tutuklu kalan CHP Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Haberal, kızgın olup olmadığına ilişkin bir soruyu, “Biz asla kin güdemeyiz” diyerek cevaplandırdı.
Haberal: Başkalarına avuç açmak istemiyorum
ADANA - CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal, "Millet aya çıkıyor, Mars’a gidiyor. Sakın ola ki durmayalım, aksi halde başkalarına avuç açmak zorunda kalırız.
Ergenekon davasından tahliye kararı çıkan Haberal'ın sağlığı çok iyi
ANTALYA - Ergenekon davasında tahliye kararı çıkan CHP Milletvekili Mehmet Haberal, bir gazetecinin sağlık durumunuz nasıl sorusuna, "Biliyorsununuz ki hafta 7 gün 24 saat çalışıyorum. Çok şükür Allah'a." dedi.
AK Parti'li Soylu: İstanbul’da CHP’nin 20 puan önündeyiz
ANKARA - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, İstanbul’da Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 20 puan önünde olduklarını söyledi. Mehmet Haberal’ın tahliyesini de değerlendiren Soylu, "CHP’nin bir ayıbıdır.
Çelik: Başbakan, maşallah turp gibi
"Ergenekon davasında tahliye olan CHP Milletvekili Mehmet Haberal ile ilgili de konuşan Çelik, şunları ifade etti:"Haberal tezcanlı bir insandır. Ergenekonla dirsek temasına geçmeden önce de Başbakan’ın açılışlarına bile katılıyordu.
Kılıçdaroğlu: 'Ergenekon örgütüne üye olayım' sözümün arkasındayım
Ergenekon davasından tahliye olan CHP Milletvekili Mehmet Haberal’in isminin Cumhurbaşkanlığı adaylığı için geçtiğinin hatırlatılması üzerine de Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı aday diye lanse etmenin doğru olmadığını belirterek, daha uzun bir sürecin olduğunu söyledi.
Haberal: Yeryüzünde karışıklık, bozgunculuk çıkarmayın diyor Allah
ZONGULDAK - Ergenekon davasında 12 yıl 6 ay hapis cezası verilerek tahliye edilen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Haberal, Ereğli'ye bağlı Subaşı ve Ormanlı beldesinde vatandaşlar ve partililerle bayramlaştı.
Haberal: Şu anda ülkemiz bir süreçten geçiyor
ZONGULDAK - CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal, terör örgütü Ergenekon davasından cezaevinden çıktıktan sonra bayramı Zonguldak’ta geçiriyor. Haberal, "Benim 4 sene 4 ayımı geri getirmek mümkün mü?
Haberal: Allah nasip ederse Meclis’te Köksal Toptan ile beraber çalışacağız
ZONGULDAK - Ergenekon davasında tahliye edilen CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal, Camlı Köşk’teki bayramlaşma törenine katıldı. Burada Mehmet Çelikel Lisesi’nden arkadaşı olan Köksal Toptan ve eşi Saime Toptan ile kucaklaşan Haberal, protokol üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlarla
Çelik: Bu sürecin kararlılıkla yürütülmesi tarihimiz açısından bir devrimdir
Çelik, CHP Milletvekili Mehmet Haberal’ın yemenine dair soruya ise "Kişilerle ilgili yorum yapmam. Fakat kanun açıktır.
Haberal, anne ve babasının mezarını ziyaret etti
ZONGULDAK - Ergenekon davasında tahliye edilen CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal, baba ocağı Zonguldak’ta bayram namazı sonrası mezar ziyaretinde bulundu. İlk olarak kardeşleri Prof.
CHP'li Tekin: Özgürlük mücadelesi için her yerde eylemler olacaktır
Ergenekon davasında tahliye edilen CHP Milletvekili Mehmet Haberal’in ne zaman yemin edeceğine ilişkin bir soru üzerine Tekin, TBMM’nin olağanüstü toplantıya çağrılmayacağını, 1 Ekim'de Parlamento açıldığında yemin edeceğini söyledi.
Haberal: Milletvekilliği süresince görüşemedik, şimdi görüşüyoruz
ANKARA - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu makamında ziyaret eden Mehmet Haberal, ziyaret sonrasında basının sorularını cevapladı.Milletvekilliği adaylığı süresince Kılıçdaroğlu’yla görüşemediklerini belirten Haberal, “Sayın Genel Başkanımızın ziyaretinde bulunduk.
Kılıçdaroğlu’nu önce Haberal, sonra Aygün ziyarete geldi
ANKARA - Ergenekon davasında tahliyesine karar verilen Mehmet Haberal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu makamında ziyaret etti.Haberal’ın ardından yaklaşık bir saat sonra Sinan Aygün geldi.
Kılıçdaroğlu, Haberal ile görüştü
ANKARA - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal ile parti genel merkezinde görüştü. (CİHAN)
Savcılar, Ergenekon'da düşük cezalara itiraz etti
Mahkemenin 12 yıl 6 hapis cezası verdiği Mehmet Haberal’a savcılık mütalaasında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenmişti. 34 yıl 8 ay ceza verilen Mustafa Balbay’a da ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmesi talep edilmişti.
Bozdağ: Türkiye, büyük bir demokrasi ve hukuk sınavından geçti
"MEHMET HABERAL YEMİN EDEBİLİR"Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, CHP’nin tutuklu milletvekili Mehmet Haberal’ın serbest kaldığının hatırlatılması üzerine, “Tutuklu olanlar ve tahliye olanlar seçimin tamamlanmasının
Mahkeme, Cumhuriyet Çalışma Grubu üyeleri hakkında suç duyusuna karar verdi
Mehmet Haberal, Hıfzı Çubuklu, Mehmet Otuzbiroğlu, İsmail Hakkı Pekin, Osman Yıldırım, Cemal Gökçeoğlu, Erkan Ayyıldız, Fatma Cengiz, Hüseyin Yanç, Hulusi Gülbahar, İbrahim Özcan, Kenan Özay, Mehmet Perinçek, Mehmet Bülent Sarıkayha
Haberal'a eksik teşebbüs ve iyi halden indirim yapılmış
İSTANBUL - Ergenekon davasında 12 yıl 6 ay ceza alan ve tahliye edilen Mehmet Haberal’a önce ağırlaştırılmış müebbet cezası verildi. Ancak darbe teşebbüsünün eksik kaldığı gerekçesiyle ve iyi halden indirim yapıldığı belirtildi.
Haberal: 4 sene arkadaşlardan uzak kaldım
ANKARA - Ergenekon davasında tahliye kararı verilen CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal, Başkent Üniversitesi Hastanesi çıkışında yaptığı açıklamada, 4 yıl boyunca çalışma arkadaşlarından uzak kaldığını belirterek hastaneyi
Haberal, Ankara’da
ANKARA - Ergenekon davasında tahliye kararı verilen CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal, gece saatlerinde Ankara’ya geldi. Kurucusu olduğu Başkent Üniversitesi Hastanesi’ne gelen Haberal’ı büyük bir kalabalık karşıladı.
Mahkeme, Ergenekon Silahlı Terör Örgütü'nün var olduğu kararına vardı
Mehmet Haberal, Hıfzı Çubuklu ve Osman Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 16 sanık hakkında yattıkları süre dikkate alınarak tahliye kararı verildi. Eski Jandarma Genel Komutanı Şener Eruygur, eski rektör Kemal Alemdaroğlu, eski MGK Genel Sekreteri Tuncer Kılınç ve Yalçın Küçük’ün de aralarında bulunduğu 13
Haberal’ın kardeşi Osman Haberal: Kararı sükunetle bekledik
ZONGULDAK - Ergenekon tutuklusu Prof. Dr. Mehmet Haberal’ın Zonguldak’ta ikamet eden kardeşi Osman Haberal, tahliye haberini alınca Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) parti binasında gelişmeleri takip etti.