mehmet saçi

YSK'nın 'Dicle kararı'nı protesto eden grup polisi taşladı
Aralarında Cizre Belediye Başkanı Mehmet Saçi ve BDP İlçe Başkanı Esat Malkoç’un da bulunduğu grup, çarşıdan geçerek Cizre Adliyesi önüne geldi. Burada yapılan basın açıklamasının ardından grup 10 dakika oturma eylemi yaptı.
Hükümeti Alman heyete şikayet ettiler
Alman heyeti Silopi Belediye Başkanı Emin Toğurlu, Cizre Belediye Başkanvekili Mehmet Saçi ve Belediye Meclis üyeleri ile bir araya gelerek, belediye çalışmaları ve yaşadıkları bölge hakkında bildi aldı.
Cizre’de BDP’nin seçim bürosunun açılışından sonra olaylar çıktı
Açılışa, Cizre Belediye Başkanvekili Mehmet Saçi, BDP yöneticileri ve çok sayıda kişi katıldı. Seçim bürolarının açılışına katılan bir grup, açılışın ardından yürüyüşe geçti. Alibey Mahallesi ve eski çarşıdan İpekyolu'na çıkan kalabalık bir süreliğine burada trafiği engelledi.
Cizre'de amatör maçta kavga çıktı
Cizre Belediye Başkanı Mehmet Saçi, Cizre Emniyet Müdürü Ali Aydın Akkoca, Silopi Belediye Başkanı Emin Toğurlu ve Silopi Emniyet Müdürü Selim Kan da maçı izledi. İlk yarının bitimine 20 dakika kala Cizre Basraspor taraftarların ve şeref tribünde bulunan Silopi Serhatspor yöneticileri arasında tartışma çıktı.
Cizre Kaymakamı esnafı ziyaret etti
Törene Kaymakam Mehmet Ali Sağlam, Garnizon Komutanı Recep Özdemir, Belediye Başkan Vekili Mehmet Saçi, cumhuriyet savcısı ve diğer kurum amirleri katıldı. Burada törenin ardından Kaymakam Mümin Heybet İlköğretim Okulu'nda da bir program düzenlendi.
Şırnak'ta Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı
Cizre Mardin Caddesi'nde düzenlenen törende, Cizre Kaymakamı Mehmet Ali Sağlam, Garnizon Komutanı Recep Özdemir, Belediye Başkan Vekili Mehmet Saçi halkın bayramını kutladı. Törenlere İlçe Kaymakamı Mehmet Ali Sağlam, Garnizon Komutanı Recep Özdemir, İlçe Belediye Başkan Vekili Mehmet Saçi, İlçe Emniyet Müdürü Ali Aydın Akkoca, İlçe
Şırnak'ta Atatürk anıtına çelenk bırakma töreni yapıldı
Şırnak'ta Dörtyol kavşağında bulunan Cumhuriyet Parkı'nda, Kaymakam Mehmet Ali Sağlam, Garnizon Komutanı Recep Özdemir, Belediye Başkan Vekili Mehmet Saçi, Emniyet Müdürü Ali Aydın Akkoca, cumhuriyet savcısı, daire amirleri, kamu çalışanları ve öğrencilerin katılımıyla çelenk koyma töreni yapıldı.
BDP'li belediye başkanları ile emniyet müdürü şenliği beraber izledi
düzenlenen şenliğe, Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, Şırnak Belediye Başkanı Ramazan Uysal, Uludere Belediye Başkanı Şükran Sincar, Cizre Belediye Başkanı Mehmet Saçi, Silopi Belediye Başkanı Emin Toğurlu, Cizre BDP İlçe Başkanı Selahattin Çıvıldak, Silopi BDP ilçe Başkanı Bahattin Alkış ve çocuklar katıldı.
Cizreli öğrenciler şiir dinletisi sundu
Lisenin konferans salonunda gerçekleştirilen programa Cizre Belediye Başkanı Mehmet Saçi, Milli Eğitim şube müdürleri, okul müdürleri, Cizre Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Osman Aşkın, veliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Cizreli öğrenciler sınav için yollara düştü
Öğrencileri yolcuların Cizre Belediye Başkanı Mehmet Saçi, bütün adaylara başarı diledi.
Cizre Belediyesi, YGS'ye katılacak öğrenciler için konser düzenledi
Cizre Belediye Başkanı Mehmet Saçi, yaptığı açıklamada öğrencilere başarılar diledi. Saçi, ÖSS sınavlarının Cizre'de de yapılmasını istedi, Bazı öğrencilerin terör örgütü PKK'nın sözde bayrağı olduğu belirtilen bez parçalarını salladı, zafer işareti yaptı.
TBMM heyeti Cizre'de tarihi mekanları gezdi
TBMM heyetini, Cizre Kaymakamı Cihan Demirhan, İlçe Emniyet Müdürü Ali Aydın Akkoca, İlçe Belediye Başkanı Mehmet Saçi, İlçe Özel İdare Müdürü Faruk Özervarlı, Şırnak Baro Başkanı Nuşirevan Elçi, İlçe Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Adnan Elçi ve Şırnak Tabipler Odası Başkanı İsmail
Cizre Belediye Başkanı Saçi, Dünya Kadınlar Günü'nde karanfil dağıttı
Şırnak'ın Cizre Cizre ilçesi Belediye Başkanı Mehmet Saçi ve Silopi eski Belediye Başkanı Muhsin Konur, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Cizre Sebze Hali Meydanı'nda kadınlara karanfil dağıttı.
Cizre'deki huzur toplantısına yoğun ilgi gösterildi
Öğretmenevi'nde gerçekleştirilen toplantıya Cizre Kaymakamı Cihan Demirhan, Emniyet Müdürü Ali Aydın Akkoca, Belediye Başkanı Mehmet Saçi, emniyet amirleri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
BDP heyeti, Kumçatı Belediyesi'ni ziyaret etti
Aralarında BDP Şırnak İl Başkanı Sekvan Uytu, Şırnak Belediye Başkanı Ramazan Uysal, Cizre Belediye Başkanı Mehmet Saçi, ilçe belediye başkanları ve BDP ilçe yöneticilerinin de bulunduğu partililer, Kumçatı Belediyesi'ni ziyaret etti.
Kumçatı Belediye Başkanlığı'na BDP'li Demir seçildi
BDP'li Şırnak Belediye Başkanı Ramazan Uysal, Cizre Belediye Başkanı Mehmet Saçi ve Uludere Belediye Başkanı Şükran Sincar'ın da izlediği seçimde, 2 DSP'li, 3 AK Partili ve 4 BDP'li olmak üzere toplam 9 encümen oy kullandı.