mektup yazma

‘İtibarsızlaştırma kampanyasını kınıyoruz,mesnetsiz iddiaları iade ediyoruz‘
Muhatapları da mektup yazma inceliği göstererek teşekkür etmişlerdir. Bunların alaya alınmasını ve arkasında başka şeyler varmış iması ile topluma lanse edilmesini reddediyor ve iddia sahiplerine iade ediyoruz.
Başçı: Faiz ve döviz kurlarında istikrarlı bir seyir var (2)
Bizim mektup yazma sınırımızda 7’di. Hükümete eğer 7’nin üstünde olursa, hesap verme yükümlülüğü çerçevesinde bir mektup yazıyoruz. Enflasyon tarafında biz şu anki para politikasının duruşunun yeterli olduğunu düşünüyoruz.
Aydın PTT Başmüdürü Uslu: Mektup yazma alışkanlığı geri dönecek
kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir açıklama yapan Aydın PTT Başmüdürü Muslu Uslu, toplumdaki teknolojiye doyum noktasından sonra mektup yazma alışkanlığının geri döneceğine inandığını söyledi. Mektup gönderisinde zannedildiği gibi azalma değil, artış odluğunu belirten Uslu, “Yazma oranı azalsa da bunun yanında ticari mektuplar, posta kartları ve diğerleriyle her
PTT bayram kartpostalını ücretsiz veriyor
İngiliz desinatör Salley Philpat, İngiltere ve dünyanın değişik ülkelerinde yaşayan arkadaşlarına düzenli bir şekilde kart ve mektup yazma geleneğini sürdürdüğünü söyledi. İngilizler için doğum günlerinde gönderdikleri 'doğum günü tebrik kartlarını' evlerinin bir köşesine çerçeveleterek astığını belirten Philpat, desinatör olduğu için özel
İzmir Enternasyonal Fuarı'nın 100. yılı için mektup yazın
İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF) kapsamında düzenlenen, günümüzde gelişen teknolojiyle birlikte kaybolmaya başlayan iletişim araçlarından mektup yazma etkinliği “100. Yıla Doğru” devam ediyor.
Adalet Bakanlığı, Gezi tutukluları açıklamasını tekrarladı: İddialar doğru değil
iletilmediği kaydedilen açıklamada, tutukluların mektup haklarının sınırlandırılmasının söz konusu olmadığı, kurumda bulunan tüm hükümlü ve tutukluların mektup yazma haklarını istedikleri zaman kullanabildiği belirtildi.
Eş ve çocuklar, SAMED organizasyonuyla annelere mektup yazdı
Malum teknoloji çağında yaşıyoruz, mektup yazma kültürü kalktı. Her sene eşim bana bir çiçek alıp verirdi o da belli bir süre sonra solardı. Ancak bu seneki hediye benim için çok özel oldu.
Antalya Çocuk ve Oyun Şenliği başladı
Yanı sıra dans, ritim, mektup yazma atölyeleri gerçekleştiriliyor. Ayrıca, futbol, basketbol, hentbol, bocce, dart, paintball, okçuluk, golf gibi sportif aktiviteler yapılıyor.Şenlik kapsamında, 23 Nisan Salı günü saat 14.
Antalyalı çocuklar 23 Nisan'da eğlenceye doyacak
çalışmalarının da yapılacağı etkinlik kapsamında çocuklara kukla, maket uçak, seramik, ebru, resim, puzzle, uçurtma, origami yapımı öğretilecek, dans, ritim, mektup yazma atölyeleri gerçekleştirilecek.
'Mektup alışkanlığında Türkiye, Avrupa sıralamasında sonlarda'
SAMSUN - Samsun PTT Başmüdürü Adnan Sert, mektup yazma alışkanlığında Türkiye’nin Avrupa sıralamasında sonlarda yer aldığını belirtti. Sert, kurumun Türkiye'de mektup yazma alışkanlığının kaybolmaması adına çalışmalar yaptığını söyledi.
Kazak öğrencilerle mektup arkadaşı oldular
Mektup yazma geleneğinin son yıllarda teknolojik gelişmeye yenik düştüğünü söyleyen Al, halihazırda dünyanın en etkileyici ve gelecek nesillere miras olarak bırakabileceği en önemli iletişim aracının mektubun gizemi her daim
Farklı illerde yaşayan öğrenciler 'Görünmez Arkadaş' projesiyle arkadaş oldu
Taşağıl İlköğretim Okulu Müdürü Halil Telli de projenin amacının 2 okul öğrencileri arasında küçük yaşta mektup yazma kültürünü geliştirme ve farklı yöre öğrencileri arasında arkadaşlık ve kardeşlik köprüsü kurmayı sağlamak olduğunu söyledi.
PTT'den Anneler Günü'ne özel kampanya
Günümüzde insanların artık mektup yazma alışkanlığını terk ettiklerini belirten Dayanan, bu tür kampanyalarla mektup yazma alışkanlığını kazandıklarını söyledi. Dayanan, ”Maalesef günümüzde insanlarımız mektup yazma alışkanlığını terk etti.
Nevşehir’den rekortmen Bolt’a 'Dünya barışına hizmet etme çağrısı'
Uluslararası Mektup Yazma Yarışması'nda, Suvermez İlköğretim Okulu öğrencisi Mustafa Cömert, dünyanın en hızlı 100 metre atleti Usain Bolt’a yazdığı mektupla, Türkiye üçüncüsü oldu. Mustafa Cömert’e ödülünü vermek üzere, Suvermez Kültür Merkezi’nde bir tören düzenlendi.
"İslam dünyasının zulüm coğrafyasına dönüşmesi kardeşlik hukuku ihlalindendir"
Muhammed (sav) için düzenlenen mektup yazma, çeşitli dallarda düzenlenen bilgi yarışması ve diğer etkinliklerde dereceye giren öğrencilere ödüller verildi. (CİHAN)
Öksüz Melike'den Hz. Muhammed'e(SAV) mektup
Melike, mektup yazma sebebini ise şöyle ifade ediyor: "Bu mektubu yazma sebebim size olan özlemim ve hasretimdir. Size karşı olan düşüncelerimi içtenlikle anlatmayı istiyorum.
Minik öğrencilerden mektup var
Aynı zamanda günümüzde yavaş yavaş kaybolan mektup yazma kültürünü kazandırmak istiyoruz. Öğrencilerin küçük yaşta mektup gönderme heyecanı bizi de heyecanlandırdı." diye konuştu. Anaokulu öğrencisi Mert Utku, derste yaptığı bir resmi babasına mektup olarak gönderdiğini kaydetti.
Akademi ödüllü besteciden insan hakları marşı
yılı için 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü bağlamında düzenlenen 'Haklar İçin Yaz' adlı uluslararası mektup yazma maratonu kampanyası sırasında yayınlanmak üzere 'Özgürlük İçin Bir Ses Daha' marşını besteledi.
İzmirli annelerin katkısıyla 41 çocuğun daha hayalleri gerçek oldu
Çocuklar, bir yandan mektup yazma keyfini yaşadılar, bir yandan da düşlerini gerçek yaptılar. “Ata’mızın yattığı yeri görmek istiyorum” diyenler, Anıtkabir ve Ankara gezisiyle Mustafa Kemal Atatürk’ü ebedi istirahatgahında ziyaret etti.
İlköğretim öğrencileri peygamber sevgisini yazdı
Şahin, "Peygamber Efendimiz’in merhamet duygusunun ilköğretim öğrencileri arasında anlaşılması için mektup yazma, şiir okuma ve bilgi yarışmaları düzenledik. Yarışmalara çok sayıda öğrenci katılmak istedi.
Öğrencilerden Mehmetçik'e 'can kokulu mektuplar'
Gürlek, ''Öğrenciler, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde vatani görevlerini yerine getiren askerlere yeni yılda mektup yazma projesini anlattıklarında çok heyecanlandım. Öğrencilerin bu duyarlı davranışları karşısında çok etkilendim.
Sezer'e yazılan mektupları, Cumhurbaşkanı Gül cevaplıyor (Özel)
Çankaya Köşkü'nde 3 yıldır hummalı bir mektup yazma çalışması yaşanıyor. 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e gönderilen ancak cevapsız kalan iş, aş, eş talebiyle yazılan 10 bin mektuba cevap yazılıyor.
PTT, mektubu yeni nesle unutturmak istemiyor
Düzenlenen çeşitli kampanyalarla insanları mektup yazmaya özendirmek isteyen PTT'nin özel hedef kitlesi çocuklar. PTT, yeni nesle bir zamanların tek haberleşme aracı olan mektubu unutturmak istemiyor.
Yüksel Yeşilova'nın ailesi: Murat menfaati kesilince Yüksel'e iftira atmaya başladı
Kendisi mektup yazma iftira atma insanları şikayet etme hastasıdır. Yazdıkları şikayet mektuplarını okumaya terbiyem müsaade etmiyor" diye konuştu. Ağabeyi tarafından uyuşturucu ticareti ve taciz suçlamasıyla 500'den fazla şikayet mektubu yazıldığı ifade eden Yeşilova hepsinden aklandığı kaydetti.
Sanayici ve siyasetçi bölgesel kalkınma için birlikteklik çağrısı yaptı
En son Ceyhan'da yaptığımız toplantıda bu konuda yardım için bölge milletvekillerine birer mektup yazma kararı aldık. Burada 14 km.'lik bir yolun yapımı söz konusu.
D66 Milletvekili Kaya: İş piyasasında ayrımcılık had safhada diye köşemize çekilmeyelim
Çünkü mektup yazma ile Hollanda'da iş bulunmuyor. Birilerini tanımanız gerekiyor." dedi. Kaya,"İş piyasasında ayrımcılık had safhada diyerek köşemize çekilmeyelim.
Dursun Ali Erzincanlı duygulandırdı, minikler korosu ağlattı
Erzincanlı'nın Allah Resulü (sav) için yazdığı şiirleri okumasının ardından etkinlik ilk ve orta öğretim okul öğrencileri arasında düzenlenen şiir okuma ve mektup yazma yarışmalarında dereceye girenlerin eserlerini okumaları ve ödüllerin verilmesi ile son buldu.
Dursun Ali Erzincanlı ve minik ilahi grubu Siirtlileri ağlattı
Programda, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla ilk ve ortaöğretim okulu öğrencileri arasında düzenlenen şiir okuma ve mektup yazma yarışmalarında dereceye girenler ödüllendirildi. Öğrencileri altınlarla ödüllendiren Vali Necati Şentürk verdiği ödülleri kendi bütçesinden ve arkadaşlarından sağladığını anlattı.
Minik Yeşilaycılar anne ve babalarına sigara içmemeleri için mektup yazacak
Türkiye Yeşilay Cemiyeti Kırıkkale Şube Başkanlığı tarafından başlatılan mektup yazma kampanyası, 100 şubeye yayılacak. Yeşilay Kulubü öğrencilerinin katılımıyla yürütülecek kampanyada çocukların dil, edebiyat ve anlatım gücünün geliştirilmesi, kötü alışkanlıklardan korunması hedeflendi.
Google, Anneler Günü'ne özel logo ile kullanıcılarının karşısına çıktı
Jarvis, tarihte tek bir kişi tarafından gerçekleştirilen en başarılı mektup yazma kampanyası ile gazete patronlarından işadamlarına, devlet adamlarından din adamlarına kadar ulaşabildiği herkese bu fikrini iletti.
Pazar Anadolu İHL'de Kutlu Doğum coşkusu
Programın sonunda dallarında birinci olan öğrencilerden; naat okumada Kübra Biber'e, mektup yazma ve okumada Gülseren Sivri'ye, esma-ül hüsna okumada Musa Albaş'a, veda hutbesini okumada Sema Kızılhan'a, siyer bilgi yarışmasında Ramazan Bedir'e, hadis ezberleme
Gönen Özel Mahmut Bayram öğrencileri çeşitli dallarda başarı elde etti
Radyo Televizyon Üst Kurulu Eğitim Dairesi Başkanlığı'nca düzenlenen mektup yazma yarışmasında kategorilerinde Sinan Yalçın (İlköğretim 1.2.3. sınıflar il birincisi), Beril Bigalı (İlköğretim 6.