mektuplar

TÜSİAD: Hukukun üstünlüğünün hakim olduğu bir Türkiye istiyoruz
Mektuplar yazdım, Avrupa’daki iş dünyası örgütleriyle birlikte çalıştık. Bütün bu çabalarım memlekette ihtiyacımız olan refahın, ihtiyacımız olan zenginliğin yaratılabilmesi için, istihdamın oluşabilmesi için, genç nüfusumuza iş temin etmek için, aş temin etmek için, yatırım yapılması lazım.
Peygamberimiz’e İngilizce mektup yarışması
Muhammed’e (SAV) olan sevgilerini, saygılarını kendi cümleleriyle anlatmaları ve dilin inceliklerini yansıtan eserler vermeleri amaçlanan yarışmaya gönderilen mektuplar arasından seçilenler; öğrencilerin fotoğrafları, sınıfları, adı, soyadı, okulları ve şehirleri yazılarak kitap haline getirilecek.
Şükrü Ergün: Drogba, Galatasaray'da kalmak istediğini Aysal'a bildirdi
çıktı, ortada bir gerçek yok" diyen Ergün, Juventus maçı sonrası UEFA'dan saha için problem olmadığı yönünde bir mektup aldıklarını da, "UEFA'dan gelen mektuplar sahanın problemli olmadığını söylüyor.
Hak-İş Başkanı Arslan: Usulsüzlüğü yapanlar beni tehdit ediyor
Konuyla ilgili dava açtıkları şahısların kamuoyunu yanlış bilgilendirmek için çeşitli yerlere mektuplar yazdığı bilgisini veren Arslan, bu şahısların kendisine ulaşmak istediğine işaret ederek, “Bana bu davadan vazgeçmemizi, vazgeçmezsek bizim hakkımızda çeşitli yerlere
Sosyal Demokrat Parti'de koalisyon oylamasına yoğun ilgi
Cuma günü tüm mektuplar ‘Station Berlin’ binasına getirilip noter gözetiminde açılmaya başlayacak. Oylamanın sonuçlarının ise Cumartesi günü duyurulması bekleniyor.
Yazıcı: Belgelerde, tacire ilişkin bilgilerin gösterilmesi zorunlu olacak
01/01/2014 tarihinde yürürlüğe girecek olan 39’uncu maddesinin ikinci fıkrasının ikinci cümlesinde; tacirin işletmesiyle ilgili olarak düzenlediği ticari mektuplarda ve ticari defterlere yapılan kayıtların dayandığı belgelerde tacirin sicil numarasının, ticaret unvanının, işletmesinin merkezinin ve tacir internet sitesi oluşturma
Almanya'da posta ücretine zam
FRANKFURT - Henüz bu yılın başında posta ücretlerine zam yapan Deutsche Post, önümüzdeki yılın ocak ayından itibaren standart mektuplara bir kez daha zam yaparak, ücreti 60 Cent’e yükseltecek.Deutsche Post, mektupların yanı sıra ekspres paket ücretlerinin de artacağını açıkladı.
EXPO alanını taşkından koruyacak sedde bir ay sonra bitecek
Bakan Eker, Nisan 2016’da yapılacak EXPO’ya çağırılacak 186 ülkeye ise davet mektuplarının bu ay içinde ulaştırılacağını söyledi.EXPO Yönetim Kurulu 12’nci kez toplandı. EXPO Antalya Ajansı’ndaki toplantı öncesinde gazetecilerin kısa bir süre görüntü almasına izin verildi.
Zirve davasının tutuklu sanığı: Cezaevinde ölümle tehdit edildim
Gelegen’in cezaevinde dini kitaplar okuduğunu, dindar yazarlara Müslüman olduğuna yönelik mektuplar gönderdiğini anlatan Yelki, bunların kayıtlara geçmesi için özen gösterdiğini dile getirdi. YELKİ'DEN ÖLÜM TEHDİDİ İDDİASI
Hakkari'de Cumhuriyet Resepsiyonu'nda Kadir İnanır sürprizi
Türkan Şoray ile başrollerini paylaştıkları 'Gönderilmemiş Mektuplar' filmi ile Hakkari'de seyirci karşısına çıkan İnanır, film başlamadan salondakilere hitap etti. İnanır, kullandıkları dilin barış dili olduğunu ve dağların artık şarapnel değil karanfil kokacağını belirtti.
Aydın PTT Başmüdürü Uslu: Mektup yazma alışkanlığı geri dönecek
Mektup gönderisinde zannedildiği gibi azalma değil, artış odluğunu belirten Uslu, “Yazma oranı azalsa da bunun yanında ticari mektuplar, posta kartları ve diğerleriyle her yıl bu rakam artmaktadır. Önümüzdeki yıllarda teknolojiye doyum seviyesine ulaşıldığında, toplumdaki yazma alışkanlığı mektup yazma kültürü geri dönecektir.
Erzurum PTT, günlük 22 bin mektup dağıtıyor
Gece gelen mektuplar gece mektuplar ayırt edilerek mübadele servisinde mektuplar ayrım yapılarak dağıtımları sağlanıyor. Günün 24 saati buradaki personelimiz çalışıyor.
Norveç'te camilere tehdit mektupları endişeye yol açtı
Oslo Diyanet İşleri Merkez Camii yönetimine, kırmızı büyük haflerle yazılı "Bütün yabancılar Norveç'i terk etsin" şeklinde isimsiz mektuplar gönderildiği belirtildi. Cami yetkilileri, daha önce de cami yönetimine benzeri mektuplar gönderildiği, konuyla ilgili Oslo polisine şikayette bulunulduğunu açıkladı.
NATO'da görevli Alman askerleri, Almanya’nın birleşmesini kutladı
Konuşmaların ardından, Alman askerlerine aileleri tarafından paskalya bayramında gönderilen mektuplar basına gösterildi. Törene; Garnizon Komutanı Kurmay Albay Kerim Acar, Gaziantep ve Adana'daki NATO birliğinde görevli komutanlar ve Alman askerleri katıldı.
Beyoğlu Sahaf Festivali başlıyor
Festival boyunca, kitapların yanı sıra tarihe tanıklık eden dergiler, eskiye ait yazılar, eski fotoğraflar, film, tiyatro afişleri, nadide levhalar, mektuplar, kartpostallar ve özel koleksiyonlar da stantlarda meraklılarının ilgisine sunulacak
Engellerini aştı, tek eliyle iki kitap yazdı
yazdıklarını kitaba dönüştüren Keleş, 300 sayfalık ‘Kıtmirce Dualar’ kitabını 2012 yılında 400 adet basarak, ikinci kitabı 2013'te ‘Sevgililer Sevgilisine Mektuplar ve Şiirler’ kitabını 300 adet bastırarak çıkardı.
Obama: Putin’in bizimkine benzer değerlere sahip olduğunu düşünmüyorum
Obama, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile direk olarak olmasa da mektuplar aracılığıyla görüştüğünü söyledi. Suriye’de yaşanan sürecin İran’da ABD’nin askeri kuvvetleri kullanmak istemediği şeklinde algılanabileceği görüşüne katılmayan Obama, İranlıların nükleer konusunun kimyasal silahlara
İzmir Enternasyonal Fuarı'nın 100. yılı için mektup yazın
Aynı zamanda kompozisyon içerikli de olabilecek mektuplar, fuar süresince ve daha sonra İZFAŞ Genel Müdürlüğü binasında bulunan “100. Yıla Doğru” sandığına atılabilecek ya da İZFAŞ Kültür Sanat Şefliği’ne elden teslim edilebilecek.
MHP’li Vural: Iraklı Fatma’nın mektubunun benzeri Suriye’den gelirse ne olacak
ANKARA - MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, “Iraklı Fatmaların, Nurların mektuplarına benzer mektuplar Suriye’den gelirse ne yapacağız? Ne diyeceğiz?" diye sordu.
Papa'nın Brezilya ziyaretinden notlar
Çocuğuyla mektuplar üzerinden konuşması gibi kilise bugünlerde insanlarla uzaktan konuşuyor. Brezilyayı çok iyi tanımıyorum ama Arjantinin bazı yerlerinde bu böyle oluyordu.
Bakan Bağış: Hazreti Ali, hepimizin ortak noktasıdır
Madem mektuplar yazıyor aman düzgün yazsın. Bari adresine ulaşsın, buna benzer çok örneklerini yaşadık.” dedi.
Kıbrıs Rum Havayolu, 210 çalışanını daha tazminatsız işten atmaya hazırlanıyor
LEFKOŞA - Kıbrıs Rum Havayolları'nın bu sabah 210 çalışana şirketi kurtarma planı çerçevesinde, işten çıkarıldıklarına dair mektuplar gönderilmesi bekleniyor. Ancak işten çıkarılacaklara daha önceden anlaşmaya varıldığının aksine tazminat verilmeyeceği haberleri derin endişelere neden oldu.
İslam okulu yangınıyla ilgili 4 genç gözaltına alındı
Bina yakınında, 'İngiliz aşırı sağcı grup EDL'ye ait pankartlar bulunmuş ve EDL'nin cami yetkililerine yönelik tehditkar mektuplar gönderdiği ortaya çıkmıştı. Geçtiğimiz haftalarda yaşanan ve bir İngiliz askerinin ölümüyle sonuçlanan Woolwich saldırısı sonrası, EDL taraftarları Müslümanlar aleyhinde ülke çapında gösteriler
Londra'daki yatılı İslam okulunda 'şüpheli' yangın
Bina yakınında, ‘İngiliz aşırı sağcı grup EDL’ye ait pankartlar bulunmuş ve EDL’nin cami yetkililerine yönelik tehditkar mektuplar gönderdiği ortaya çıkmıştı. Geçtiğimiz haftalarda yaşanan ve bir İngiliz askerinin ölümüyle sonuçlanan Woolwich saldırısı sonrası, EDL taraftarları Müslümanlar aleyhinde ülke çapında gösteriler
Yıldırım Koleji’nin dil fuarına yoğun ilgi
fuarda öğrenciler, manav reyonu, kelime oyunları, ünlülerin hayatı, tekerlemeler, bulmaca, bayrak ve başkent bulma, balonu patlatıp soruyu bilme, yüzen mektuplar, survivor parkuru, şarkı tamamlama, sinek avlama ve Yıldırım City gibi birbirinden farklı 74 stantta oyun oynayarak hem İngilizce pratik yapma imkanı hem de birbirinden
"Babam, Menderes aleyhine ifade vermediği için ölüme terk edildi" (Özel)
Ölüm haberi gelene kadar Yassıada'da hiç görüşmediklerini anlatan Oktay, 50 kelimelik mektuplarla haberleştiklerini ifade etti. Oktay, Meclis Darbeleri Araştırma Komisyonu'na da kırgın.
Engelliler vatan borcunu ödedi
Daha sonra yazılan mektuplar ailelere verildi. Bu sırada asker yakınlarının duygu dolu anlar yaşadığı gözlendi. Engelli askerlerin yemin düzeni almalarının ardından törene 1’inci Ana Jet Üssü Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Recep Yüksel katılarak yemin töreni gerçekleşti
Eş ve çocuklar, SAMED organizasyonuyla annelere mektup yazdı
SAMSUN - Samsun Memurlar Derneği (SAMED) tarafından düzenlenen Anneler Günü programında, kadınlara, eşleri ve çocuklara tarafından yazılan mektuplar dağıtıldı. Mektuplar, anneleri duygulandırdı.
Kılıçdaroğlu: Halkımız, Öcalan’a tavizler verildiğini düşünmektedir
Süreçte iktidarı eleştiren Kılıçdaroğlu, “Adalet ve Kalkınma Partisi, süreç hakkında sessiz kalırken, PKK’nın dağ kadroları ve Öcalan, karşılıklı mektuplar ve açıklamalar yoluyla kamuoyunu şekillendirmekte ve süreci yönlendirmektedirler.
Dünya şampiyonu motosiklet yarışçısı Kenan Sofuoğlu ODTÜ'de gösteri yaptı
Çok mesaj ve mektuplar geliyor bana bu konu ile alakalı olarak. Bunu yapmak için devlet olmak gerekiyor. Herkesi elinden tutup bir yere getirmek imkansız.
Ankaralı minikler, Silopili miniklerle kardeş oldu
Çocuklarım o kadar güzel mektuplar gönderdiler ki. Kardeş okul çocukları çok sevdiklerini, onlarla beraber paylaşmayı, onlara kendi hediyelerini vermeyi çok güzel bir duygu olduğunu ifade ettiler. Burada da o sıcaklığı gördük.
Öğrenciler, dilek ağacından beyaz eşya istedi
Okula gelen mektuplar açıldığında öğrencilerden bazıları; bilgisayar, futbolculardan imzalı forma ve İstanbul gezisi isterken ilginç isteklerde bulunanlarda oldu. Bunların arasında genç odası, bulaşık makinesi, buzdolabı da istendi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Toprak: Süreci şu anda Kandil ve İmralı yönetiyor
Müzakere masası kuruluyor, mektuplar gidip geliyor. Aşk mektubu değil, pazarlık mektupları. Pazarlık devletler arasında olur ama şu anda gördüğümüz müzakere süreci, sanki devletler arası müzakereymiş gibi.
BDP'li Sakık: Başka ülke aramaya gerek yok
Siz PKK ve Öcalan’ı takip ediyorsanız, daha önce kamuoyuna sunduğu, Sayın Cumhurbaşkanı’na, Başbakan’a sunduğu mektuplar vardı: ‘Siz bize altın tepside ulus devleti ikram etseniz, biz ulus devlet değil halkların birlikteliğini savunuyoruz, bir arada yaşamayı’.
Obama’ya zehirli mektup gönderen kişi yakalandı
Çarşamba günü yapılan incemeler sonunda Beyaz Saray ile Kongre’ye risin içerikli zehirli mektuplar gönderildiğinin anlaşılması üzerine Washington alarma geçmişti. FBI'ın yaptığı ilk araştırma sonucuna göre Başkan Obama ile Senatör Wicker’e gönderilen mektuplarda öldürücü etkiye sahip risin zehri tespit edilmişti.
Bahçeli: Milliyetçi-ülkücü gençleri terörist gösterme, bunun vebali ağır olacak
İmralı canisine, acele cevap beklerim diyerek kenarları çiçeklerle süslü mektuplar göndermiş midir? Gelişmelerden anlaşılan, PKK, sürecin tam istediği kıvamda olmadığını ileri sürerek zorluk çıkarmakta, oyun bozanlık yapmakta ve AKP’nin tavizlerini yetersiz bularak ısrarla konumunu muhafaza etmeyi
2014’de hac kurası yok, 7 yıldır bekleyen 70 bin kişi kurasız hacca gidecek
Anadolu'nun her tarafından bana mektuplar geliyor bu kura sisteminden vazgeçin ve lütfen bizi sıraya koyun diyorlar. Sıraya koyduğumuzda böyle bir durumla karşılaşıyoruz.
Hakkari'de başlatılan 'Gönülden Mektuplar' projesi duygulandırdı
HAKKARİ - Hakkari Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şubesi'nce başlatılan 'Gönülden Mektuplar' projesi kapsamında, Hatay ve Mersin'deki öğrencilerin gönderdiği mektup ve kitaplar, Hakkarili öğrencilere ulaştı
Haluk Koç: Onların ki AKP'nin Akil İnsanlar Heyeti olacak
Cezaevinden, hükümet tarafından görüldü, onaylandı, ekler yapıldı damgasıyla bazı mektuplar açıklanıyor. Çok beklemeyeceğiz, pazarlık yapıldığı da ortada.
İspanyol yargıç Garzon, Papa’ya Vatikan’ın arşivlerini açma çağrısı yaptı
/>Aynı zamanda Lahey’deki Uluslararası Ceza Mahkemesi’nin de danışmanı olan Garzon, “Diktatörlük döneminde, Mayıs Meydanı Anneleri’nin Papa Juan Pablo’ya mektuplar gönderdiği gibi bir çok mağdur kiliseye talepte bulundu.
STK'lar: Öcalan'ın mesajları önemliydi
Ama mektuplar değiştirildi. Öyle verildi. Ayrıca, mesajın içeriği Kürtleri de tatmin etmedi.
Bakan Çelik: Çözüm süreci meselesi emin ellerdedir
ve BDP'nin taslak metne verdiği yanıtların Abdullah Öcalan'a teslim edilmesini de değerlendiren Çilek, "Öcalan, kendisinin uzantısı olan 3 ayrı kaynağa mektuplar yazmıştır. Oradan da cevaplar gelmiştir.
Onur: Kaçırılan kamu görevlilerin ailelerine kavuşması sevindirici
Onur, hidroelektrik santralleriyle ilgili bazı duyum ve mektuplar aldığını, bunları incelemek ve uzmanlarla konuyu değerlendirmek için Adana'ya geldiğini bildirdi. Terör örgütünün kaçırdığı kamu görevlilerini serbest bırakmasıyla ilgili bir soruya cevap veren Onur, ailelerin çocuklarına kavuşmasının mutluluk verici olduğunu
Beşir Atalay, sıcak gündemi değerlendirdi
Terör örgütü elebaşı Öcalan'ın yazdığı mektuplar ile İmralı'ya gidecek üçüncü heyete ve sürecin devamına ilişkin soruya da Atalay, ''Her şey iyi yürüyor, bir sorun yok.'' karşılığını verdi.
Çanakkale ruhu Mamak'ta canlanacak
ANKARA - Ankara Mamak Belediyesi Kent Tiyatrosu, 18 Mart'ta 'Çanakkale'den Mektuplar' adlı destansı oyunu sahnelemeye hazırlanıyor. Çanakkale Zaferi'nin 98.
Bahçeli, ilk belediye başkanını açıkladı
Böylece İmralı’nın Kandile ve Avrupa’ya yazdığı mektuplar adreslere ulaşmaktadır. Başbakan düne kadar “Kandil’e gidin” sözleriyle azarladığı BDP’lileri kendisi yönlendirerek dağa ve Avrupa’ya sevk etmiş, kapıları ardına kadar açmıştır.
Devlet Bahçeli: İmralı canisinin mektupları herşeyin önüne geçti
Bahçeli, “İmralı canisi tarafından yazılan mektuplar her şeyin önüne geçmiş, kuryeler telaş ve heyecanla mesajları muhataplarına taşımaya başlamıştır.” dedi. Devlet Bahçeli, yazılı açıklama ile İmralı görüşmelerine ve teröristbaşı Abdullah Öcalan tarafından gönderilen mektuplara tepki gösterdi.
Kılıçdaroğlu: Masanın bir ucunda Erdoğan var öbür ucunda da Öcalan var
Mektuplar gidip geliyor, karşılıklı görüşmeler devam ediyor. Bunlardan sadece bir bölümü medyaya yansıdı. Bizim bilgimiz de o medyayla sınırlı.
“Ermenilerin Hocalı havaalanı provokasyonu, barış sürecine büyük darbe vuracak”
Minsk grubunun eş başkanlarına mektuplar gönderildi ki, Minsk grubu tarafından bu konunda Erivan yönetimine resmi bir şekilde itiraz iletilsin. Bize ulaşan bilgiye göre bu artık yapıldı.
Japonya, güreş için imza topluyor
Uluslararası Güreş Federasyonu (FILA) Başkan Yardımcısı Tomiaki Fukuda da üye ülke federasyonlarına lobi planlarını içeren mektuplar gönderdiğini söylemişti. Ayrıca IOC'nin St.