memleket meselesi

Koç Holding CEO'su Durak: Mesleki eğitim, geleceğe yapılan en önemli yatırım
Koç Holding’in 'Meslek Lisesi Memleket Meselesi' projesi kapsamında kurulan okulun açılış törenine, Koç Holding CEO’su Turgay Durak, Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu
Sabiha Gökçen TEML'ye Avrupa kurumsal sosyal sorumluluk iletişim ödülü
'Meslek Lisesi Memleket Meselesi' projesi kapsamında gerçekleştirilen 'Liseler Mesleğiyle Yarışıyor' yarışmasının, yaklaşık 3 ay devam ettiğini belirten Kabadayı, okullarının bu başarısının Eskişehir’in gururu olduğunu kaydetti.
Arçelik, 600 bin lira destek verdi, liseye ev aletleri atölyesi kuruldu
'Meslek Liseleri Memleket Meselesi' sözüne atıfta bulunan Vali Yardımcısı Eyüp Sabri Kartal, "Meslek liselerimiz, sanayinin ihtiyacı olan nitelikli elemanları yetiştiren eğitim kurumlarımızdır. Eğitime kazandırılan bu modern atölyenin de öğrencilerimizin eğitimine önemli katkılar sunacağına inanıyorum.
İş ve eleman arayanlar ‘6. Antalya Akdeniz İş Fırsatları Zirvesi’nde buluştu
Bu, bizim için bir memleket meselesi. Bu bir süreç. Bir anda işsizliği yok edemezsiniz. Türkiye’de bundan 11 yıl önce yüzde 10.5 seviyelerinde idi, şimde yüzde 9 seviyesindedir.
Akil İnsanlar Heyeti: Üniter devlet zarar görmez
Heyet üyelerinden Baskın Oran da, “Teklifi memleket meselesi olarak gördüğümüz için kabul ettik. Bize katılıp katılmayacağımız soruldu. Ben memleket meselesi kabul ederim.
METEK Projesi, Bingöl’de iş dünyası temsilcileri ve öğrencilerle buluştu
Biz Bingöl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, meslek liselerini memleket meselesi olarak görüyoruz. Tüm paydaşların işbirliği içinde işsizliğin önlenmesini, ilimizde bunun azalmasını, öğrencilerin de işverenlerin de kazanacağı bir mesleki eğitimi amaçlıyoruz.
Çelik’in terör değerlendirmesi: Bir yangın var, yangını söndürmeye çalışıyoruz
Çelik, içinde can, memleket meselesi, ülkenin haysiyeti, şerefi, itibarı olan, temel değerler ve temel sorunlar konusunda mutlak suretle siyaset üstü bir bakışa ihtiyaç duyulduğunun altını çizerek, şunları kaydeti: ''Geçmişte hatalar yapıldı, ötekileştirmeler
Gezici sinemanın 15. durağı Ceyhan oldu
Daha sonra ‘Memleket Meselesi’ film gösterime girdi. (CİHAN)
Altın Koza'nın gezici sinaması Saimbeyli'de
Gezici sinema Saimbeyli’de Memleket Meselesi adlı filmin gösterimini yaptı. Film gösterimi sırasında izleyicilere patlamış mısır ikram edildi. (CİHAN)
Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi
Türkiye'nin otomobil perakendecilerinden Birmot, Koç Holding'in sosyal sorumluluk projesi Meslek Lisesi Memleket Meselesi kapsamında yürüttüğü Okulum Yetkili Serviste projesinde eğitim gören 178 öğrenciye ve 18 öğretmene sertifika töreni düzenleyecek.
Prof. Öztürk: Dünya işçi çıkarırken Türkiye istihdam rekoruna imza attı
Eğitimde 4+4+4 uygulamasından da söz eden Öztürk, “Meslek Lisesi Memleket Meselesi. Bu söz benim değil, Koç grubunun sözüdür. Buna Avrupa ‘Günaydın Beyler’ der. Bizde İmam Hatip’i çökerteceğiz diye hepsinin önünü kesmeye çalıştılar.
Sofuoğlu: Kadınlara uygulanan en ağır şiddet, başörtüsü yasağıdır
Sofuoğlu, “Mesleki eğitime zarar veren sekiz yıllık kesintisiz zorunlu eğitim ve katsayı uygulamasıyla ilgili olarak ‘Meslek Lisesi Memleket Meselesi’ diye gazetelere ilan veren ve feryat edenler, mesleki eğitimin önünü açacak kesintili eğitime çekince koyarak yalpa yapıyor.
HAK-İŞ Başkanı Arslan: Yeni ve cesur öneriler önyargılara heba edilmemeli
‘Mesleki Eğitim Memleket Meselesi’ diye yerinde ve güzel kampanyalar yürütülürken, buna uygun olarak sistemin reforme edilmesine ilişkin yapılacak düzenlemelerin çeşitli vehim ve kaygılarla kesintiye uğratılmasını doğru bulmuyoruz.
"Türk Film Günleri" KKTC'de başladı
KKTC’de Türk Filmleri Günleri’nin gala gösterimi, açılış resepsiyonundan sonra Lefkoşa Muhtar Yusuf Galeria Sinema Salonu’nda “Memleket Meselesi” filmi ile yapıldı. Etkinliğe KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ve eşi Meral Eroğlu yanında Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı Abdurrahman Arıcı ile diğer yetkililer katıldı.
KKTC'de "Türk Film Günleri" başlıyor
Film günleri kapsamında "Memleket Meselesi”, “Eylül”, “Aşk Tesadüfleri Sever”, “72. Koğuş” ve “Zefir” adlı filmler Lefkoşa Muhtar Yusuf Galeria ile GAÜ sinema salonlarında sinemaseverlere ücretsiz olarak gösterilecek.
KOBİDER Başkanı Özgenç: Hani meslek lisesi memleket meselesiydi
Memleket meselesi olan meslek liselerinin birer cazibe merkezleri olabilmeleri için değil katsayı uygulamak üzerine puan verilerek bu okulların özendirilmesi gerekir.”
Eğitim-Bir-Sen: CHP öğrenciler arasında eşitlik istemiyor
Haydi bizi dinlemiyorsunuz anladık, 'Meslek lisesi memleket meselesi' diyen iş dünyasına hiç mi kulak vermezsiniz? Bu katsayı farklılığı yüzünden meslek liselerinde kalitenin dibe vurduğunu görmüyor musunuz?
TİMAV: CHP’nin başvurusu tatili öğrencilere zehir edecek
Diğer taraftan sadece İmam Hatip Liselerini değil meslek liselerini de ilgilendiren böyle bir konuda 'meslek lisesi memleket meselesi' diyerek sosyal sorumluluk faaliyeti yürüten kurum ve STK’ların da konuya hassasiyet göstermeleri umuyoruz.
Eğitim-Bir-Sen Genel Sekreteri Özer: Türkiye katsayı ayıbından kurtuldu
“Meslek Lisesi Memleket Meselesi” diye işadamlarının gazete ilanları, mesleki eğitimin “SOS” vermesi nedeniyle gelmiştir. Mesleki eğitimin gerilemesinin, üstün yetenekli öğrencilerin mesleki eğitime yönelmemesinin temel nedeni, haksız katsayı uygulaması olmuştur.
Geleceğin teknisyenleri İnönü’de yetiştirilecek
ESKİŞEHİR - Eskişehir İnönü Endüstri Meslek Lisesi içerisinde ‘Meslek Lisesi Memleket Meselesi’ projesi kapsamında eğitim merkezi açan Ford Otosan, Ford servisleri için nitelikli teknisyen kaynağı oluşturarak müşteri memnuniyetini
Altın Koza’da en iyi film Celal Tan ve Ailesi’nin Aşırı Acıklı Hikayesi seçildi
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü: Tuna Orhan (Memleket Meselesi) En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü: Şeyla Halis (Vücut) En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Durukan Ordu (Gelecek Uzun Sürer)
Altın Koza coşkusu Optimum’da yaşanıyor
Optimum’un eşsiz Adana manzaralı terasında, eylül esintileri eşliğinde Selvi Boylum Al Yazmalım filmi ile birlikte; At, Memleket Meselesi, Kaybedenler Kulübü, Gölgeler ve Suretler izleyici ile buluşuyor.
Altın Koza Funda Arar konseri ile devam ediyor
30’da Ulusal Uzun Metraj Film Yarışmasında yer alan filmlerden Kaybedenler Kulübünün galası Cinebonus Salon 8’de, Memleket Meselesi’nin galası ise, Metropol Salon 2’de gerçekleştirilecek.Saat 20.30’da ise Sinema Dayanışma Gecesi ve Funda Arar Konseri gerçekleştirilecek.
Altın Koza öğrenci atölyesi yarın başlıyor
Eylül, Özcan Alper’in Gelecek Uzun Sürer, Erdoğan Kar’ın Kadife, Tolga Örnek’in Kaybedenler Kulübü, Caner Erzincan’ın Mar, İsa Yıldız ve Murat Onbul’un Memleket Meselesi, A. Haluk Ünal’ın Saklı Hayatlar, Ruhi Karadağ’ın Simurg, Burak Cem Arlıel’in Türk Pasaportu, Mustafa Nuri’nin Vücut ve Muzaffer Özdemir’in Yurt isimli filmlerinin
Altın Koza'nın jürisi belirlendi
Alper’in Gelecek Uzun Sürer, Erdoğan Kar’ın Kadife / Büyük Ana, Tolga Örnek’in Kaybedenler Kulübü, Caner Erzincan’ın Mar, İsa Yıldız ve Murat Onbul’un Memleket Meselesi, A. Haluk Ünal’ın Saklı Hayatlar, Ruhi Karadağ’ın Simurg, Burak Cem Arlıel’in Türk Pasaportu, Mustafa Nuri’nin Vücut ve Muzaffer Özdemir’in Yurt isimli filmleri
Bayramda Tivibu’dan 10 Türk filmi hediye
• Memleket Meselesi• Prensesin Uykusu• Sinyora Enrica ile İtalyan Olmak• Sultanın Sırrı
Öğrencilerin eğitim göreceği motor ve parçalarını Ford Otosan hibe etti
Biz mesleki eğitimi memleket meselesi olarak görüyoruz ve geliştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Sivil toplum kuruluşlarımızla birarada olduğumuz sürece daha da güçlü olacağımıza inanıyorum.
Altın Koza'da 14 film yarışacak
Ağacıkoğlı, Gelecek Uzun Sürer – Yön: Özcan Alper, Kadife / Büyük Ana – Yön: Erdoğan Kar, Kaybedenler Kulübü – Yön: Tolga Örnek, Mar – Yön: Caner Erzincan, Memleket Meselesi – Yön: İsa Yıldız, Murat Onbul, Saklı Hayatlar – Yön: A.
Tarsus İMKB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nin başarısı
MERSİN - Koç Grubu’nun düzenlediği 'Meslek Lisesi Memleket Meselesi' proje yarışmasında Tarsus İMKB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi toplam 3 kategorinin ikisinde Türkiye birincisi oldu. Uygulama kategorisinde ‘İş Geliştirme ve Çözüm Üretim Merkezi' gerçekleştirilmiş projeler kategorisinde 'Network Sistemleri Uygulama' isimleri ile yapılan projeler
Tarsus Meslek Lisesi proje yarışmasında birincilik elde etti
MERSİN - Koç Holding’in Meslek Lisesi Memleket Meselesi Projesi kapsamında bu yıl 4.'sünü düzenlediği 2010-2011 proje yarışmasında Tarsus İMKB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi iki kategoride birinci oldu.
Meslek liseliler TÜPRAŞ’ta buluştu
KIRIKKALE - Meslek Lisesi Memleket Meselesi (MLMM) Proje Gönüllüleri, TÜPRAŞ Kırıkkale Rafinerisi’nde buluştu. Toplantıda, TÜPRAŞ’ta staj gören öğrencilerin yaptığı çalışmalar analiz edildi.
Siirtli öğrencilerinden caddede yıl sonu sergisi
Son dönemlerde sanayinin ara elaman sıkıntısı çekmesinde dolayı, geliştirilen projelerle “Meslek Lisesi Memleket Meselesi” vurgusu ön plana çıkmıştır. Bundan dolayı meslek liselerine öğrenci kayıtları çok ciddi bir şekilde artmıştır.
Bursa'da METEF heyecanı
'Meslek Lisesi, Memleket Meselesi' sözüne vurgu yaparak mesleki eğitimin ülke açısından çok önemli olduğunu ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, bu tür etkinliklerin devam edeceğini söyledi.
KOBİDER: 28 Şubat'ta halkın iradesi gasp edilerek devletin hazinesi boşaltıldı
Hatta o dönemde mesleki eğitim engellenirken alkış tutanlar şimdilerde ise timsah göz yaşı dökerek 'meslek lisesi memleket meselesi' diye, bu işin önemine vurgu yapıyorlar. Bu davranış iki yüzlülüktür.
Gülsar, selin vurduğu Ali Osman Sönmez EML'yi inceledi
Okulların genel durumları ve gerçekleştirdikleri uygulamalar hakkında bilgi alış verişinin yapıldığı toplantıda 'meslek lisesi memleket meselesi' sözüne vurgu yapan Gülsar, Bursa'da mesleki eğitim oranının yüzde 60'larda olduğunu söyledi.
Hak-İş Başkanı Uslu: Torba yasa canımızı yakacak - DÜZELTME
Uslu, "Kayıtdışı meselesi memleket meselesi. Kayıtdışı ekonomi, kayıt dışı istihdam tolere edilebilir boyutları çok aştı. Aynı zamanda kayıtdışı toplumsal sorumlulukları ihlal edilmesi, ertelenmesi anlamına geliyor.
Hak,İş Başkanı Uslu: Torba yasa canımızı yakacak
Uslu, "Kayıtdışı meselesi memleket meselesi. Kayıtdışı ekonomi, kayıt dışı istihdam tolere edilebilir boyutları çok aştı. Aynı zamanda kayıtdışı toplumsal sorumlulukları ihlal edilmesi, ertelenmesi anlamına geliyor.
Ford Otosan '3D Koordinat Ölçüm ve Metalurjik Muayene Laboratuvarı' kurdu
KOCAELİ (CİHAN)- Koç Holding'in 'Meslek lisesi memleket meselesi' projesinde aktif olarak destek veren 20 Koç topluluğundan birisi olan Ford Otosan, yan sanayi şirketlerinin desteği ile '3D Koordinat Ölçüm ve Metalurjik Muayene
KTB Başkanı Arıkan:Gençlerimize iyi eğitim verebilirsek, Türkiye'yi hiçbir ülke tutamaz
Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Akgül de KTB'nin yardımlarıyla herkese örnek olması gerektiğini söyleyerek, eğitimin memleket meselesi olduğunu dile getirdi.
Dünya Verimlilik Oskarlarının sahipleri belli oldu
Verimliliği memleket meselesi olarak gördüklerini aktaran Deryal, 1965 yılından bu yana faaliyet gösteren MPM'nin ülke kaynaklarının en verimli şekilde kullanılması için çalıştığını söyledi.
Asırlık çift, demokrasi için sandığa gitti
Burada memleket meselesi söz konusu, herkes sandığa gitmeli." dedi. Darbeyi yaşayan hiç kimsenin 'hayır' oyu veremeyeceklerini söyleyen Orta, "Bu memleket çok sıkıntılar çekti. Herkes elini vicdanına koyup öyle hareket etmelidir.
Otobana 'AKP'ye hayır referanduma evet' afişi astılar
Afişte 'AKP'ye hayır, referanduma evet' ifadesi yer alıyor, afişin hemen alt kısımında ise 'mesele memleket meselesi' deniliyor.
Nesil grubundan 'evet'e destek
Bu siyasî bir mesele değil, memleket meselesi bu. Burada siyasî bir şey düşünülemez, düşünülmemeli." Moral Dünyası dergisinin referandum ekinde görüşlerini açıklayan yazar ve programcılar ise niçin "evet" diyeceklerini şöyle dile getirdiler:
Sağlık Sen Ereğli ilçe Başkanı Kabaş, referandumda 'evet' diyecek
sağlanacağından, yaşlılara, kadınlara, çocuklara, şehitlere, gazilere, engellilere pozitif ayrımcılık getireceğinden, bu oylamayı bir parti meselesi olarak değil bir memleket meselesi, aydınlanma meselesi olarak gördüğümüzden, bir daha 27 mayısların, 12 eylüllerin, 28 şubatların, 27 nisanların olmaması için, 28 şubattaki gibi fişlenmelerin olmaması
Muhalefetten beş belediye başkanı daha 'evet' dedi
Memleket meselesi olarak değerlendirdik. Bu anayasa değişikliğinin ülkemizi demokrasisi gelişmiş ülkeler düzeyine çıkartacağına, insan hak ve özgürlüklerini geliştireceğine ve yerel yönetimleri güçlendireceğine inandığımız için
Referandumda 'evet' dedi, başına gelmedik kalmadı
Biz bunun memleket meselesi olduğuna inanıyoruz." dediğini hatırlattı. Sözlerinin bir irade beyanı olduğunu ve hiç kimseyi doğrudan bağlamadığını ifade eden Tak, açıklaması şöyle sürdürdü: "Bu sözlerim bazı kişilerin hoşuna gitmemiş
Milletvekili Metin: Bolu'da yüzde 60 olan 'evet' oyu oranı yüzde 70'lere ulaştı
Yılmaz, referandumu AK Parti'nin dışında memleket meselesi olarak gördüklerini aktardı. Bu konuda vatandaşı bilgilendirme çalışması yaptıklarını anlatan Yılmaz, "Halkımızdan destek görüyoruz. 12 Eylül günü sandıklar açıldıktan 1-2 saat içinde sonuçlar belli olacak ve biz yolumuza devam edeceğiz.
Devlet Bakanı Babacan: Anayasa bize dar geliyor
Dolayısıyla buna bakarken memleket meselesi olarak bakılması lazım. Bu bir parti meselesi değildir. Bu Türkiye meselesidir. Anayasa değişikliği olduğu zaman 72 milyon insanımız yararlanacak.
Devlet Bakanı Yılmaz: Anayasa değişikliği parti değil memleket meselesidir
Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, ekonomik gelişmeyle, demokratikleşmenin aynı paralelde olduğunu belirterek, anayasa değişikliğinin parti değil memleket meselesi olduğunu belirtti. Karayolu ile Ardahan'dan Iğdır'a gelen Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, Iğdır Valiliği'ni ziyaret ederek Vali Amir Çiçek'ten Iğdır'ın sorunları ve projeleri hakkında
Balıkesir AK Parti milletvekilleri 43 derece sıcaklıkta 'evet' için dolaşıyor
Bu mesele gelecek nesillerimizin meselesi, bu mesele memleket meselesi, bu mesele hepimizin meselesidir." dediler.