memleket

Aziz Yıldırım: Beni Ergenekon'dan içeri alamadılar, şike davasını uydurdular
- Peki, ilk duruşmaya çıktığınızda 'Siz şikeden bahsediyorsunuz ama memleket elden gidiyor' demiştiniz. O zaman bahsettiğiniz yapı şimdi söylenen paralel yapı mıydı? Aradan geçen sürede neden sizden başka kimse böyle bir organizasyondan bahsetmedi?
Koç Holding CEO'su Durak: Mesleki eğitim, geleceğe yapılan en önemli yatırım
Koç Holding’in 'Meslek Lisesi Memleket Meselesi' projesi kapsamında kurulan okulun açılış törenine, Koç Holding CEO’su Turgay Durak, Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu
Bisikletçiler ecdada saygı için Sarıkamış yolunda
Tarihin bütün aşamalarında bu memleket ve bu millet için kan veren can veren, Sarıkamış’ta donarak hayatını kaybeden 90 bin şehidimizin her birimizin üzerinde çok büyük hakkı vardır. Onlara saygı duymak bizim en büyük borcumuz ve vebalimizdir.
DİGİAD Başkanı: Hizmet Hareketi'ne çete yakıştırmasını kabul etmiyorum
Camia içindekiler bütün himmeti ve gayretini millet, memleket ve insanlığın geleceğine adamıştır. Gittikleri her yerde hoşgörü ve huzuru götürmüş, insanlara kucak açmış bu insanlara çete yakıştırması vicdanlara sığmayan ve iyi niyetle bağdaştırmayacağını belirtmek istiyorum
Ukrayna’da taraflar 'yuvarlak masa 'toplantısında buluştu
10 Aralık’ta, Ukrayna’nın eski ve görevdeki cumhurbaşkanı yuvarla masa toplantısı düzenlemiş memleket meselelerini istişare etmişti. 21 Kasım’da Kiev’de başlayan ve ülke genelinde Euro Meydan eylemleri olarak adlandırılan gösteriler aralıksız devam ediyor.
Fransız milletvekilleri: AB'nin Türkiye'ye ihtiyacı var, Fransa artık yanınızda
CHP İstanbul Milletvekili Osman Korutürk de 21 yıldır Fransa'dan Türkiye'ye devlet başkanı düzeyinde resmi ziyaret yapılmadığını hatırlatarak, "İki memleketin birbiriyle yakınlaşması çok önemli. Sosyalist Parti'nin Fransa'da iktidara gelmesi birçok buzu kırdı.
Ukrayna’nın cumhurbaşkanları yuvarlak masa etrafında toplandı
KİEV - Ukrayna’nın bağımsızlığını kazandığı 1991 yılından günümüze kadar cumhurbaşkanlığı görevinde bulunanlar bir masa etrafından toplanarak memleket sorunlarını istişare etti. Ukrayna’nın ilk Cumhurbaşkanı Leonid Kravçuk’un teklifi üzerine gerçekleşen toplantıda ağırlıklı olarak ülkede son dönemlerde artan protesto gösterileri ele alındı
Bakan Ergün: Hak ve özgürlükler ülkeleri bölmez, haksızlıklar böler
Barış için, sulh ve sükut için kim ne kadar fedakarlık yapması gerekiyorsa, yapması gerektiğini vurgulayan Ergün, “Kürtçe şarkılarla bölünür mü memleket. İngilizce, Fransızca şarkılarla bölünmüyor, Kürtçe şarkılarla mı bölünecek?
Borç alarak Sydney’e gelmiş Türk işadamından, 30 milyon dolarlık tesis
Her zaman memleket hasreti çekiyoruz. Yılda bir defa gidiyoruz ama yetmiyor. Şöyle bir sene kalalım diyoruz ama bakalım öyle bir fırsat olacak mı? Türkiye’ye de yatırım yapmayı ciddi ciddi düşünüyorum.
Binalar için su yalıtımı uyarısı
Çünkü enerji verimli binalar inşa etmek en önemli memleket sorunlarından biri. Ancak yaşam döngüsü olarak da ifade edebileceğimiz sürdürülebilirlik yaklaşımını her fırsatta dile getirmemize rağmen benimsenme konusunda henüz başarı sağlandığını söylemek güç.
Hüseyin Çelik: Yargıtay üyelerinin hiçbiri AK Parti döneminde işe alınmadı
Eşref Bitlis’in akibetini gözünüzün önüne getirin, bu memleket terörle mücadele etmeye kararlı. Yargı mensupları ile ilgili olarak, hakaret sınırını tanımadan eleştirmek, bu ülkenin hukuk sistemine yapılabilecek en büyük kötülüktür.
Güler: Kürtçe selam verebilen bir insanı bu memleket çok bekledi
MARDİN - İçişleri Bakanı Muammer Güler, "Cumhuriyet tarihinde buraya gelip, size Kürtçe selam verebilen bir insanı bu memleket çok bekledi. Kürtçe selam versek ne olur, Arapça size 'hoş geldiniz' desek ne olur.
"Huzur, şehitler ve ailerinin vakur duruşu sayesinde sağlandı"
Çelik, "Şehitlerin aileleri bilsin ki onlar bizim çocuklarımız, bu memleketin çocukları. Ebediyen şehitlerimiz ve onların ailelerine milletimiz minnettar kalacaktır." dedi. Çelik, partisinin Adana İl Başkanı Ziyattin Yağcı'yı ziyaret ederek bir süre görüştü.
Ukrayna’daki Türkler kongre salonunda bayramlaştı
İbrahim Ünsal adlı bir vatandaş Cihan Haber Ajansı’na (Cihan) yaptığı açıklamada; “Tam memleket havasında bir bayram yaşıyoruz. Çocuklarımız mutlu herkes mutlu.
Sabiha Gökçen TEML'ye Avrupa kurumsal sosyal sorumluluk iletişim ödülü
'Meslek Lisesi Memleket Meselesi' projesi kapsamında gerçekleştirilen 'Liseler Mesleğiyle Yarışıyor' yarışmasının, yaklaşık 3 ay devam ettiğini belirten Kabadayı, okullarının bu başarısının Eskişehir’in gururu olduğunu kaydetti.
Bölgedeki üniversite hocalarından huzur çağrısı
Musa Kazım Yılmaz ise Türkler, Kürtler ve Araplar olarak bu memlekette herkesin kardeşlik içerisinde yaşamak zorunda olduklarını ifade etti. Çözüm süreci başladıktan sonra her yerde belli günler dışında olaylar yaşanmazken, Şırnak’ın Cizre ilçesinde hemen her gece olaylar yaşandı.
Bakanı Kılıç: Kaldırım kenarlarında slogan atmakla memleket kurtulmaz
valilik çıkışında kendisini sloganlarla protesto eden gençlere, "Yolu bu gençlik merkezlerinden geçen gençlerimiz, kaldırım kenarlarında slogan atarak memleket kurtulmayacağını, ileriye adım atılmayacağını, adı gibi sanı gibi ecdadının asaleti gibi bilir.
Prof. Ortaylı: Yeni dünya çizmek, salahiyetiniz ve iktidarınız yok
Suriye’deki savaşın İspanya, Rusya ve Yunanistan iç harplerinden daha feci göründüğünü anlatan Ortaylı, “İç harp yaşayan bir memlekette kim taraf, nerede taraf, nasıl taraf o bile belli değil. Arada ezilen önemli bir azınlık vardı.
Bakan Yazıcı:Yükseköğretim bütçesinde yüzde 410’luk bir artış var
7 bin yıla yaklaşan kadim bir memleket olan Doğubayazıt’tan birçok kavmin geçtiğini ifade eden Vali Dr. Tekinarslan, “Hiçbir kavim de üzerine geldiği kavmi yok ederek var olmadı.
Arçelik, 600 bin lira destek verdi, liseye ev aletleri atölyesi kuruldu
'Meslek Liseleri Memleket Meselesi' sözüne atıfta bulunan Vali Yardımcısı Eyüp Sabri Kartal, "Meslek liselerimiz, sanayinin ihtiyacı olan nitelikli elemanları yetiştiren eğitim kurumlarımızdır. Eğitime kazandırılan bu modern atölyenin de öğrencilerimizin eğitimine önemli katkılar sunacağına inanıyorum.
Türkeş: Terör yuvaları bertaraf edilmeli
İçeride memleket savunmasını rafa kaldırıp dışarıya göz dikmek olmaz. İç planda terörle mücadele tamamıyla durdurulmuştur." dedi. Terörün meşrulaştırıldığını öne süren Türkeş, "Basın adeta bir propaganda aracına dönüştürülmüştür.
“Nazım’ı Anadolu hasreti öldürdü” (Özel)
Hüseyin, Türkiye’den izlenimlerini aktarırken Nazım’ın memleket hasretiyle azap çektiğini hissediyordum. Gözleri dolmuştu. Hüseyin’e bir kaç gazete, dergi ve kitap vermesini rica etti. Hüseyin ise 'Nazım benim Bakü’ye kadar yolculuğumda bunlara göz atmam lazım.
TÜDEF’ten vatandaşa 'kurban' uyarısı yaptı
alışverişlerinde mutlaka fiyat ve kalite araştırılmasının yapılmasını, mutlaka fatura ve fiş alınmasını belirtip, "Kalite ve uygun fiyat araştırmalarında ‘yerli malı’ memleket malına öncelik tanınmalıdır.
Başbakan, Metris Cezaevi'nde kendisine çorba ikram eden onbaşıyı ziyaret etti
Kıvanç duydum, eski günleri, memleket meselelerini konuştuk. Ev yemekleri ikram ettim. Başbakan ile gerçekten biz samimi iki dostuz. Kendisi gerçekten bir dünya lideridir.
45 yıldır hayal ettiği yurda kavuştu
öğrenci yurdu yapma fikrinin nereden kaynaklandığını şöyle anlattı: “Ülkenin üzerinde kara bulutlar dolaşırken kendisi çok genç, henüz 30 yaşında ama memleket sevdalısı, milletin ve insanlığın derdini kendine dert edinmiş, yaşı küçük ama kendisi ve hayalleri dünyanın dört bir yanına ulaşacak kadar o zamanda büyük.
'Demokratikleşme paketini demokratik hukuk devleti gerektirdiği için yapıyoruz'
Dolayısıyla 'efendim memleket bölünüyor, parçalanıyor, şuna taviz veriliyor, buna taviz veriliyor' şeklinde bir değerlendirme doğru bir değerlendirme değildir. Demokratikleşme paketini demokratik hukuk devleti gerektirdiği için bunu yapıyoruz.
Elçi: Erciş sportif faaliyetlerin merkezi olacak
Bu memleket için herkesin yapabileceği bir şeyler mutlaka vardır." dedi. (CİHAN)
Bakan Yıldırım: Memleketin ilerlemesini engellemek isteyenlere fırsat vermeyelim
İSTANBUL - Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Binali Yıldırım, “Bu memleketin ilerlemesini yavaşlatmak isteyenlere fırsat vermeyelim. Biz hata yapıyorsak 100 kere özür dileyelim.
Göğebakan: Mısır, Suriye ve gezi olaylarında en büyük darbeyi sanatçılar yedi
Bu memleket bizim. Her ilkbaharı beklemek için üstünden 4 tane mevsim geliyor. Şu dünyada kış çok sert geçiyor. Bir bahar yakalamak daha kolay değil.
Hamzaçebi: Cumhurbaşkanı da seçimle gelirse ülke yönetilemez hale gelir
Bir memleket bir ülke toplumsal barışı sağlayacak ise önce mülkiyet sorununu çözecek. Cumhuriyet’in bu yıl inşallah 90.
Devlet teşvik verdi, Cizre'ye fabrikalar kuruldu
adamları, kısa süre önce Cizre'de Organize Sanayi Bölgesi'nin faaliyete geçmesiyle beraber ve özellikle devletin verdiği teşvik destekleriyle artık kendi memleketinde yatırım yapmaya başladı. Organize Sanayi Bölgesi'nin kurulmasında büyük bir payı olan Cizre Kaymakamı Şenol Koca, yatırımları bizzat takip edip bölge iş adamlarıyla sürekli görüşmeler yapıyor.
Almanya'da partiler sosyal medyaya odaklandı
BERLİN - Almanya’da son birkaç senedir her partinin bir basın ve internet sorumlusu var. Seçmenin siyasetçiyle yüz yüze memleket meselelerini görüşmesinin mümkün olmasından sonra vazgeçilmez hale gelen internet sorumluları bu mecraya parti programlarını daha
Bodrum Belediye Başkanı Kocadon, DP’den CHP’ye geçti
Bu bilinç ve kararlılıkla hiçbir siyasi hesap, hiçbir siyasi pazarlık içerisinde olmadan, sadece ve sadece memleket ve toplumsal menfaatlerimiz çerçevesinde, birçok dostumun 'Anamın Partisi' olarak da adlandırdığı CHP üyesi olmaktan onur duyuyorum.
'CHP cami de benimdir cemevi de benimdir diyenlerin partisidir'
Yani bu memleket 100 satıyorsa 200 almaktadır. Eğiyorsam, büküyorsam gelsin bir AKP'li düzeltsin. Bu memleketin yıllık dış ticaret açığı 100 milyar dolardır.
İstanbul'da ameliyat edilemeyen hasta, İzmir Şifa Üniversitesi'nde şifa buldu
Çok riskli olduğu için İstanbul’da hiçbir hastanenin ameliyatını üstlenmediği 67 yaşındaki Telengil, memleket hasreti gidermek için geldiği İzmir’de şifaya kavuştu. İzmirli Telengil, yıllarca içtiği sigaranın bedelini ağır ödedi.
Başkan Kocadon, Demokrat Parti’den istifa etti
Başkan Kocadon, Bodrum Belediyesi’nin resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, “Memleket ve insan sevgimizin, hizmet aşkıyla birleştiği siyasal yaşamımda, birçok acı ve neşe dolu çetin mücadeleler verdiğim ve canımdan çok sevdiğim halkımıza önemli hizmetler
Uluslararası Sürmeli Şenlikleri başladı
Belediye Başkanı Yusuf Başer de her yıl tüm Türkiye’de 400’e yakın festival ve şenliğin kutlandığını ve memleket insanının bu şenliklerde bir araya gelerek medeniyetlerini ve tarihlerini yaşadıklarını belirtti.
Ugandalılar, karpuzu Adanalı işadamından öğrendi (Özel)
Memleket Adana olunca haliyle ilk akla gelen karpuz ekimi oluyor. Bunun üzerine Çolak ailesi Uganda’nın Masaka şehrinde arazi satın alıyor. Hikayenin geri kalanını ise işadamı Çolak’tan dinleyelim: "Masaka yolu üzerinde satın aldığımız arazide karpuz yetiştirmeye başladık.
Suriyeli sığınmacılar: İnşallah gurbetteki son bayramımız olur
Beşşar Esed gitmediği taktirde bayram sevinci yaşamayacaklarını dile getiren Suriyeli vatandaşların, namazdan sonraki ilk sözleri memleket hasreti oldu. Kendileri için bugünün bayram olmadığını dile getiren Suriyeli bir kadın, ancak Esed’in düştüğü gün bayram yaşayacaklarını ifade etti.
Vali Doğan: Konya’ya hizmet etmek ailem için en önemli ünvandır
Davutoğlu, daha sonra şunları söyledi: “Bu memleket, bu ülke öylesine bir coğrafyada bulunuyor ki, ayağınızı sağlam zemine bastığınızda sizi yüceltir ama herhangi bir şekilde ayağınızın titrediği anlar olursa bu coğrafyada sizi yaşatmazlar.
ABD'de Ramazan pidesine yoğun ilgi
Memleket özlemi çeken birçok Türk sırf bu keyfi yaşamak için farklı eyaletlerden gelerek sıcak Ramazan pidesi kuyruğuna giriyor. Müşterilerimiz birbirlerine hediye olarak çoğu zaman ekmek göndermeye başladı.
Yüksekova polisi iftarda halkla buluştu
Bu memleket bu süreci başarırsa gerçekten çok büyük ve çok güzel günlere doğru yol alır."İftara, Yüksekova Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İrfan Sarı, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Yavuz Özcan, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Özdemir
TÜDEF: Ucuzluk adına bayramınızı zehir etmeyin
şunları kaydetti: “Genel olarak alışverişlerimizde, kaliteli ve uygun fiyatta olması durumunda yerli malı ürünleri tercih etmeliyiz, çünkü yerli malı, memleket malıdır. Üretimi ve emeği memleketin olan ürünü satın alarak üreticilerimizi desteklemeliyiz.
DP’li Demirdağ: Partimiz yasal hakkını kullanacak
Memleket meseleleri varken koltuk tartışmasının kendisini üzdüğünü söyleyen DP Samsun İl Başkanı Erdem Demirbağ, “Memleket meselelerine enerjimizi harcamamız gerekirken, koltuğa kim oturacak? Kim kalkacak? Tartışmalarına maruz bırakılmak bizim için üzücü olandır.
Cizre TSO Başkanı Çağlı, ilçe ve Habur'un sorunlarını Başbakan’a iletti
Çünkü hepimizin ortak paydası memleket sevdasıdır. Özel sektör olarak bizler, son 30 yıldır memleketimizin yaşadığı badirelere ve sıkıntılara rağmen, Cizre'yi terk etmedik ve daha fazla çalışacağımıza, daha fazla üreteceğimize, daha fazla yatırım ve
MHP’li Vural: İçindeki şeytan zincirini boşaltmış
Vural, “Adam kaçıran, yol kontrolleri yapan, haraç kesen, şantiye basan, asayiş birimleri kuran, sözde şehitlikler yapan terör örgütüne gıgı çıkmayanlar; ‘memleket yanmış neyime ben yaranırım beyime’ diyerek MHP’ye ve Genel Başkanı’na laf söyleme cürretkarlığında bulunmaktalar.
Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nın iftarına katılanlardan birlik mesajı
Ramazan’a uygun herkes bir kez daha düşünsün, memleket için hangisi daha iyi olacak diye. Benim dileğim budur.Rize eski milletvekili Şevki Yılmaz: Hepimiz Allah’ın kullarıyız.
Murat Göğebakan, Malatyalıları coşturdu
Bu memleket için bir canım var. Onu da şuan vermeye hazırım. Ben buradayım." dedi. Kayısı Festivali kapsamında sahne alan sanatçı Aydın Aydın da kadına şiddete 'hayır' diyerek, "Şiddetin önüne geçmek için kayısı yiyin.
Bayburt’ta şenlik günleri başladı
BAYBURT - Bayburt’ta genelinde düzenlenen şenlik günleri başladı. Yurt içi ve yurt dışından birçok Bayburtlunun yaz tatilini geçirmek ve memleket havası teneffüs etmek, hasretlerini dindirmek için geldiği Bayburt’ta, düzenlenen ve yoğun ilgi gören şenlik günleri “Senede Bir Gün Beşpınar”
Başbakan Erdoğan: Anadolu ve Trakya insanı oyunu bozdu
Bu memleket herkesin memleketi, artık yeter. Taksim herkesin Taksim'i size ne?' diye tepkisini gösterdi. 'Ben bu devletin emeklisiyim' dedi. Tek başına bunu yaptı.