memlekete

Çin’in ‘’kavimler göçü’’ doruğa çıktı (Özel)
Herkesde memlekete dönüş heyecanı gözlemleniyor. Pekin’de sürücü olarak çalışan ve memleketi Jiangsu eyaletinin Xuzhou şehrine 12 saatlik tren yolculuğuyla gidecek Zhang isimli bir Çinli, memleketine gidip birlikte bayramı
Erhan Tuncel, yarın adliyeye sevk edilecek
Tuncel Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirilişi sırasında gazetecilere, "Memlekete hizmet etmenin bedeli budur, Adnan Menderes'in idam edildiği gün tutuklandık. Bu bizim için şereftir.
Atılan maytap, 12 yaşındaki çocuğun gözüne isabet etti
Herkesçe tehlikeli olduğu dile getirilen bu patlayıcı malzemeleri satanların denetlenmesini isteyen Şimşek, "Bu üretilen malzeme gıda maddesi değil, memlekete, millete fayda getirecek bir ürün değil.
Şandır: Bu gidiş bir iç savaştır
Yine artık yeter diyoruz, bu memlekete verebileceğin bir şey yok." ifadesini kullandı.AK Parti’nin 11 yıllık iktidarının sonuçlarını değerlendiren Şandır, şunları söyledi: "Bir, milletimizin kimliğini parçaladılar, alt kimlik üst kimlik
"Huzur, şehitler ve ailerinin vakur duruşu sayesinde sağlandı"
Kuşkusuz bu memlekete hizmet eden taş üstüne taş koyan herkesin çok emeği var. Ama bir şey var ki o hiçbir şeyle mukayese edilmez o da şehitlik mertebesidir. Aileleri bilsin ki onlar bizim çocuklarımız, bu memleketin çocukları.
Arınç: Yılbaşına kadar AVM’lere karşı küçük esnafı koruyan bir yasa çıkaracağız
Onların gönlünü yapan memlekete hayır getirmiş olur. Onları zor durumda bırakmamak lazım. Beklenti içinde bırakmamak lazım. Sırtımızı dönmemek, kapıyı kapatmamak lazım.
Öğrencinin hediyeliği lokum
Memlekete her gidişte mutlaka lokum aldığını ve aile olarak lokumu çok sevdiklerini belirten Yıldız, aile dışında akrabalarına hediye olarak götürdüğünü belirtti. Reşit Demir de memleketi Gaziantep’e Afyon lokumu götürdüğünü söyledi.
Başbakan'ın paket açıklaması ilgiyle izlendi
Memlekete hayırlı olsun.” ifadesini kullandı. (CİHAN)
CHP'li Günaydın: Hukukunu da, meclis kararını da dinlemiyoruz
Biz artık sokakları ve meydanları özgür bir memlekete istiyoruz. Dinci faşist çarpık kapitalist kan emiciler ne kadar vites büyütürse Türkiye'de sokaklar ve meydanlar o kadar çok özgür olacak." dedi. Türkiye'de hakların teker teker insanların elinden alındığını söyleyen Günaydın, "Bize 'direnmeyin, kanun çıkardık' diyorlar.
Bitlis’te yüksek kesimlere yılın ilk karı düştü
Süphan Dağı’na ilk karın yağmasının kışın habercisi olduğunu belirten vatandaşlardan Durmaz Çelik, “Süphan Dağı'na kar yağmaya başladığı vakit memlekete kış gelmiş demektir. İlk kar yağışında havalar iyice soğur, ikinci kar düştüğünde kış iyiden iyiye kendini hissettirir, üçüncü de ise artık tamamen kışa girmiş demektir.
Seçim büroları, 1 Ocak 2014 tarihinden itibaren açılabilecek
kaydıyla aday adayları için, bunların vereceği bilgilerin de esas alındığı aday adaylarının meslek veya sanat hayatlarındaki derece, başarı ve eserlerini, memlekete yaptığı hizmetleri gösterir vesikalık fotoğraflarını taşıyan matbualar bastırılıp dağıtılabileceği, aday adaylarının soyadı alfabe sırasına göre düzenlenecek bilgileri
Bülent Arınç’tan protestoculara cevap: Biz korkak değiliz
Arınç, 40 yıllık siyasi hayatında her şeyi gördüğünü ve göreceği bir şeyin kalmadığını belirterek, şöyle devam etti: “Ama memlekete hizmet eden insanlara en azından saygı duymak gerekirken, herkesin huzurunu bozacak gayretin de olduğu zaman üzülürüm.
Kılıçdaroğlu: Müslüman, müslümanın kanını dökmesin, istemiyoruz
Halkın cebi para görecek ki bu memlekete huzur gelsin. Neden huzur içinde yaşamayalım?" dedi. Daha sonra seçim otobüsüyle Manyas ilçesine bağlı Salur Belediyesine geçen Kılıçdaroğlu, burada da parti otobüsünün üzerinde halka seslendi.
Okul boykotuna kulak asmayan Diyarbakırlı veliler ‘önce eğitim’ dedi
Çocuğum memlekete faydalı olsun. Tek hedefimiz o. Öncelikle memlekete faydalı olsun. Sonra iyi bir insan olsun.
TBMM Başkanı Çiçek: Siyasi gerilimi yükseltmek kimseye fayda getirmez
Bakan Yılmaz, "Devlete, millete ve memlekete hizmetten başka bir gayesi olmadığına yemin eden Anadolu’nun dört bir yanından gelen heyetlere Sivas’tan katılanlarla birlikte Sivas Kongresi son Osmanlı Mebusan Meclisi'nde alınan Misak-ı Milli kararının milletin
Alman polisinden havaalanında dayak
İşadamıyım ve bu memlekete bir sürü vergi ödüyorum. Hukuki yollardan mutlaka hakkımızı arayacağız." dedi.Anne Elmas Albayrak ise "Bir anda polisler oğlum ve eşimin üstüne çullandılar, şoke oldum.
Somali’de şehit olan Sinan Yılmaz’ın evine taziye ziyareti
Bu görevler devam ettiği sürece ülkemizde, dışarıda şehitlerimiz de olacak, gazilerimiz de ama bu memlekete sahip çıkacağız. Hatta dünyadaki bütün Müslümanların, bütün insanların barış, huzur içinde yaşaması için mücadele edeceğiz.
Kılıçdaroğlu: Türkiye Ortadoğu'da felakete sürükleniyor
" Kılıçdaroğlu, "Biz memlekete hizmet eden herkese saygı duyarız, yeter ki doğrulukla dürüstlükle hizmet etsin. Bir kentte yaşamanın sorumluğu vardır.
Milletvekili Kamer Genç ve Hüseyin Aygün Tunceli’de protesto edildi
Bu memlekete herhangi bir hizmet gelmiyor. Niye gelmiyor? Bu insanların inançlarından dolayı gelmiyor. Her Tuncelili vatandaş onurlu ve soylu bir davranış gösterecekse muhakkak suretle Tunceli'de bütün belediyelerin CHP tarafından alınması gerekir.
Cumhurbaşkanı Gül: Hiç kimsenin birbirine üstünlüğü yoktur
Memlekete ve ülkeye sahip çıkmanın ve ülkede huzurlu bir ortamın sağlanmasında da hepimizin eşit sorumluluğu vardır. Daha yapacak çok iş var bu ülkede.
Bağış: Biz gelecek seçimlere değil, gelecek nesillere odaklanmış bir partiyiz
Bulundukları makamın geçici olduğunu ifade eden Bağış, önemli olanın makamın değil, memlekete hizmet edebilmek olduğunu dile getirdi. Görev adamı olduklarını ve kendilerine verilen görevi en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştıklarını söyleyen Bağış, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bizler göreve talip olmayız
Kışanak: Başbakan, ya süreci bitirsin ya da ilerletecek adım atsın
Geri çekilmek olmasa bu memlekete demokrasi gelmeyecek mi? Pazarlık meselesi halinden çıkarmak lazım. İlk günden itibaren söyledik biz bir şey almadık bir şey vermedik.
Ağrı Dağı’nın eteğinde Doğubayazıt’ın ilk kolejinin temeli atıldı
İnşallah buradan nice bilim adamları nice ilim adamları nice memlekete yön verecek ismi üzerinde uhuvvet eğitim kurumları uhuvvet eğitim kurumlarıyla da aynı anlamı taşıyacak aynı ruhu taşıyacak doğudan batıya uhuvvet taşıyacak nice yiğitler yetişecek.
Kılıçdaroğlu: Türkiye'de siyasetçilere gençler 'adam gibi' ders verdi
Sen bu memlekete baba değilsen azledileceksin. Baba değiller bunlar ama ABD'nin uşağı. Tabi uşaktan baba olmaz.
Almanya'da Türkçeye ilgi ve ihtiyaç var, ama düzgün konuşan yok
Sebebi ise çocuklarının çok zayıf Türkçeleri yüzünden memlekete gitmeye utanması.Almanya’daki yeni nesil Türkler Türkçe deyimlerden sonra kelimeleri de kaybetmiş durumda. Türkçe dersi öğretmeni Adem Kara, çocukların Türkçe dil seviyesinin son derece endişe verici durumda olduğunu söylüyor.
Cumhurbaşkanı Gül: Memleketimizde huzur, istikrar her şeyin başında gelir
Böyle bir memlekete ‘demokrasi ile yönetiliyor’ denemezdi. Ülkemizde zaman zaman gördüğünüz üzücü şeyler olabilir ama bunların hepsi geçici şeylerdir. Bundan hiç tereddüdüm yok.
Kılıçdaroğlu: Atma Recep Tayyip, din kardeşiyiz
Yapma eyleme, memlekete felakete götüreceksin, sen konuşma diyoruz. Ama hayır diyor, ben dediğimi konuşacağım. Öfke baldan tatlıdır ama küpüne zarar verir.
Kas hastası Abdullah yardım bekliyor
Abla Merve Özşahan ise maddi imkansızlık nedeniyle üniversite eğitiminin dondurarak memlekete döndüğünü ifade ederek yardım çağrısında bulunuyor. Gün geçtikçe durumu kötüleşen 14 yaşındaki Abdullah Özşahan, 5 defa bel fıtığı ve göbek fıtığından meliyat olan annesi Fatma Özşahan, baba Muharrem Özşahan ve
Çelik: Mayıs ayındaki başarılar birilerini rahatsız etti
Beş aydır bu memlekete şehit cenazeleri gelmiyor. Bu bizim için en büyük güzellik değil midir? Bunu da çok gördüler.
Somuncu Baba ve Hulusi Efendi Bolu’da anıldı
Kahraman, “Bu millete, bu memlekete, insanlığa hizmet eden onların manevi dertlerine derman olan ışıklardan biri Hulusi Efendi’dir. O istikamet sahibi bir mümin, kamu malının korunması konusunda hassas, vatanına bağlı biriydi.
Başbakan'ın öğretmeninin ismini taşıyan imam hatip ortaokulu açıldı
Bu okulun mezunlarını da inşallah memlekete, millete hayırlı hizmetlere vesile olmasını diliyorum.” dedi. (CİHAN)
Ereğli TSO’ da devir teslim yapıldı
Bu memlekete kim bir çivi çakarsa bizim başımızın tacıdır." dedi. (CİHAN)
Elazığ 6. Uluslararası Çayda Çıra Film Festivali Galası coşku ile kutlandı
Yaşadıkları hüzünlerin memlekete taşınmayacağını kaydeden Kaynarca, “Allah bizi inşallah savaşlar ile sınamaz.” dedi. Anneler gününe de değinen Kaynarca, “Dokunduğunuz her yerde annenizin izi var, anneler gününüz kutlu olsun.
6 ay yaşar dedikleri oğlunu anne sevgisi ile 18 yıl yaşattı (Özel)
Memlekete gidişleri esnasında trafik kazası geçirdiler. Hanım ve çocuklar. Yüksekten takla atarak kaza geçirdiler. O kazada eşim yaralandı. Kardeşi hafif yaralandı.
Emine Erdoğan: Bu yılki Anneler Günü, annelerin tebessüm edeceği bir gün olacak
Ardından memlekete gitti, yüksek tansiyondan felç olduğu bilgisi geldi. Ortaokul sona devam ederken Çapa’da sabaha kadar annemin yanında kaldım. 9 ay böyle devam etti.
Emine Erdoğan: Bu yılki Anneler Günü, annelerin tebessüm edeceği bir gün olacak
Ardından memlekete gitti, yüksek tansiyondan felç olduğu bilgisi geldi. Ortaokul sona devam ederken Çapa’da sabaha kadar annemin yanında kaldım. 9 ay böyle devam etti.
Başkan Kocaoğlu'na protesto: Biz güvendik oy verdik, siz su koyverdiniz
Hizmetin, bu memlekete hayırlı olmasını kutluyoruz. Bizim ucubeyle işimiz yok. Biz hem Çiğli'nin hem İzmir'in hem de bu ülkenin hakkını veriyoruz. Burada bir düğüne, bayrama gelir gibi geleceksiniz.
Kemal Gürüz: Ruhban okulunun açılması için uğraştım
Bu memlekete çok şey borçlu olduğunu belirten Gürüz, 37 yaşında rektör, 42 yaşında TÜBİTAK Başkanı ve 47 yaşında da YÖK Başkanı olduğunu söyledi. Hiç makam arabası kullanmadığını ve koruma almadığını belirten Gürüz, "Hakkımda birçok kez soru önergesi verildi.
Kurtulmuş: 'Ayran milli içkimizdir' diyen Başbakan birilerinin ayranını kabarttı
Milletin akşam masa başında demlenen insanların bile memlekete mümkün olduğunca içkinin az tüketilmesini ister. Kendisi alkolik olan hangi baba oğlunun alkolik olmasını ister. Maalesef böyle bir alışkanlıklar var.
Çelik: Kandil'in teklif ve temennisinin haddi hesabı olmaz
Neler söyleyeceksiniz" demesi üzerine Çelik, şunları kaydetti: "Biz kazandık, siz kaybettiniz' noktasına getirirsek, biz bu memlekete yazık ederiz. Bir tane biz var, o da 76 milyonluk Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarıdır.
Bozdağ: Kur’an baştan sona edeptir
Babam derdi ki, ‘oğlum bu çocukların içerisinden bu memlekete üniversite hocaları çıkacak. Bu çocukların içerisinden valiler, emniyet müdürleri, hakimler, milletvekilleri, başbakanlar çıkacak.” Allah’a şükrederiz ki o çocuklardan bir tanesi Türkiye’nin başbakanı oldu.
Boston şüphelilerinin babası: Çocuklarıma komplo kuruldu
Tatil için memlekete gelecekti. Ne olacağını bilmiyorum. Bir kez daha söylüyorum: Benim çocuklarıma özel servisler komplo yaptı.” dedi.
Cizre’de eğitim kurumlarına yapılan saldırıya Bitlis’ten de tepki geldi
Tatvanlı esnaflardan Hacı Hakim Güzeluçar ise eğitim yuvalarının önemine değinerek, “Eğitim yuvaları insanların tahsil yaptığı, beyinlerini geliştirdiği, memlekete katkı sağladığı yerlerdir. Bu yuvaların bombalanması kimseye katkı sağlamaz, aksine tüm toplum zarar verir.
Şehit aileleri ve gaziler muhatap alınmamaktan şikayetçi oldu
Memlekete huzur barış gelmesi noktasında gayret var. Bu gayretlerin buralardan alınan ilhamlarla ilerlemesini diliyoruz. Büyük acılar yaşandı.
Hüseyin Çelik: Fazıl Say fikirlerinden dolayı değil küfürden dolayı ceza aldı
İki kişi arasındaki hareket iki kişi arasında kalır ama bunu medya yoluyla yaparsanız bütün memlekete kamuoyuna bunu duyurmuş olursunuz. Sayın Fazıl Say kendi düşüncelerini fikirlerini ifade ettiği için değil, fikirden dolayı değil küfürden dolayı hakaretten dolayı mahkumiyet almış.
Nihal B. Karaca: Halk, Öcalan'ın aktörlüğünü hazmetmiş değil
Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin akil insanlar hakkında sarf ettiği sözlerin eleştiri sınırını aşıp kışkırtmaya girdiğini belirten Karaca, “Bu heyette memlekete zararı dokunacak bir şey yapmaktansa ölmeyi tercih edecek birçok insan var.
Anadolu Ateşi, Kiev’i Troya ile yaktı
Buradan memlekete selam söylüyoruz. Artık az haber yapmaya başladınız ama bütün Rusya’yı dolaştığımızı Türkiye bilsin.” dedi. Ukraynalı ikiz ses sanatçıları Anna ve Maria kardeşler Cihan’a yaptıkları açıklamada; “Biz daha önce Adana’da sahne aldık.
Kocaeli'nde her öğrenciye bir satranç takımı
Başkan Karaosmanoğlu’na teşekkür eden Bakan Kılıç, konuya memlekete meselesi olarak bakılması gerektiğini, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği gibi bu çalışmaların artırılması gerektiğini kaydetti.
Şentop: CHP'nin Anayasa Uzlaşma Komisyonu’ndaki tavrı tam bir komedi
Bir memlekete memleketin asıl sahibi ihanet eder mi? AK Parti memleketin her tarafından yüzde 50’nin üzerinde oy almıştır. Milletin hassasiyetleri bizim hassasiyetimizdir.
Soylu: Bu millet artık muhtıralarda şapkasını alıp kaçan bir millet değil
Bu memlekete hizmet edip, bu memleketi zenginleştirip, bu memlekete demokrasiyi getirebilmek için siyaseti yapıyoruz. İşte bunu yaptığımız zaman, sevgiyi, hakkaniyeti getirebildiğimiz zaman, özgürlüğü artırabildiğimiz takdirde aradan yüz yıllar bile geçse bu millet bizi unutmayacaktır.