merdiven

"Kredi kartıyla taksitlendirmeye son verilmesi sektörü zor duruma düşürecek"
Hem tüketiciyi hem de ticaret erbabını merdiven altı pazarlamaya yönlendirecek. Cep telefonu ticaretinde kredi kartı ile taksitlendirme uygulamasının kaldırılması yerine yerli üretim cep telefonu üretiminin desteklenmesi maliyeti ve yüksek fiyatları düşürecek
Ayakkabıcı esnafı düzenlediği fuar ile AVM'lerle rekabet etmeye çalışıyor
yıldır ayakkabı üretimi yapan ve Türkiye’nin her yerine toptan ayakkabı satışı yapan Bilgiç Ayakkabıcılık sahibi Mustafa Bilgiç, “Yeni çıkan kanunlarla merdiven altı üretimin bitme noktasına gelmesi sevindirici.
Rus polisinden otomobil şifresi kıran çeteye baskın
Camları kıran polisler, merdiven kullanarak eve girmeyi başardı. Evde 5 çete üyesini kıskıvrak yakalayan Rus güvenlik güçleri, odalarda silah, mermi, kesici alet, sahte mühür, belge, araç anahtarları ve araç pin kod sistemlerine yönelik şifreleri
Peş peşe kundaklama hadisesinde bir şüpheli sorguda
00 sıralarında, binanın merdiven sahanlığında çıkarılmıştı. Sahanlıkta duran bir bebek arabası ateşe verilmiş, ancak kiracı olayı fark edince yangını kendisi söndürmüştü.İkinci yangın aynı gün 17.
Merdiven kazaları, Norveçli yaşlıların kabusu oldu
OSLO - Norveç’te her yıl merdiven kazalarında birçok yaşlının hayatını kaybettiği, binlerce yaşlının ise yaralandığı belirtildi.Norveç’te yapılan bir araştırma, yılda 50 yaşlının merdiven kazalarında hayatını kaybettiğini ortaya koydu.
‘Beyaz et fiyatı artacak‘ iddiası
Bugün merdiven altı dediğimiz kaynağı belli olmayan veya son kullanma tarihi geçmiş olan ürünler çoğunlukla ambalajsız olarak satılıyor. Bu nedenle alırken ambalaja ısrarla dikkat etmek gerekiyor.
Çin, çalışma kamplarını kapattı, ikinci çocuğa izin verdi
kapkaççılar, haklarını aramak için kamu binalarının önlerinde ellerinde dilekçeyle bekleyenler (dilekçeciler olarak da adlandırılıyor), kaçak olarak kullanılan merdiven altı kilise üyeleri gibi "toplum düzenini bozmak ve topluma olumsuz etkide bulunmak" suçlarını işleyen kişiler polis tarafından gözaltına alınarak gönderiliyordu
Minik satranççılar sevinçlerini başkan ile paylaştı
Belediye ekipleri, ilçe sınırları içerisinde bulunan okullarda asfalttan engelli rampalarına, merdiven yapımlarından ağaç dikimine kadar birçok konuda çalışmalar yürütüyor. (CİHAN)
Çin tabularını yıkıyor
kapkaççılar, haklarını aramak için kamu binalarının önlerinde ellerinde dilekçeyle bekleyenler (dilekçeciler olarak biliniyorlar), kaçak olarak kullanılan merdiven altı kilise üyeleri gibi "toplum düzenini bozmak ve topluma olumsuz etkide bulunmak" suçlarını işleyen kişiler polis tarafından gözaltına alınarak gönderiliyordu
Tayland Başbakanı, siyasi çıkmaza çözüm arıyor‏
Bu arada bugün sabah göstericiler hükümet binasının korkuluklarına merdiven dayadı ve dikenli telleri kesere içeri girdi. Göstericiler binanın etrafında bulunan güvenlik kameramalarını da siyah bir madde ile kapatarak görüntü almasını engellendi.
Dijital oyunda merdiven altı kaygısı
İSTANBUL - Toplam 22 milyon aktörü, 200 milyon dolar büyüklüğü bulunan dijital oyun sektörü ile ilgili merdiven altı kaygısı arttı. Mobil Servis Sağlayıcı İşadamları Derneği (MOBİLSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Prof.
İş adamlarından dershane sorusu: Başka sektörler de kanunla yasaklanır mı?
Aksi halde her vatandaş kendi yöntemiyle çocuğuna ek ders aldıracak ve merdiven altı denilen kontrolsüz sonuçları doğuracaktır. Ankaralı sanayici ve iş adamları olarak dershanelerin kapatılmasını teşebbüs hürriyetine aykırı buluyoruz.
Hak-İş'ten asgari ücret çıkışı: Kulağa hoş geliyor ama tehlikeleri var
Biri merdiven altı çalışıyor, birisi kayıtlı çalışıyor. Merdiven altı çalışan kayıtlı çalışana göre daha avantajlı; vergi vermiyor, bir sürü sorumluluktan kaçıyor. Bu kayıtlı işverenlerin aleyhine bir durum olunca, insanlar kayıttan kaçmaya başlıyor.
Stuttgart’ta Türklerin yaşadığı binadaki yangın korkuttu!
Altı katlı on dairelik apartmanın arka kısmındaki garaj bölümünde ve merdiven girişinde başlayan yangında ölen ya da yaralanan olmadı, ancak maddi hasar meydana geldi. Yangınla ilgili detaylı araştırmanın başladığını belirten emniyet yetkilileri, yangının çıkış nedeni ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapmazken, yangının çıkış noktası
Aziz Yıldırım, üyelerle yakından ilgilendi
Ülker Sports Arena'da gerçekleştirilen seçimli olağanüstü genel kurulda Başkan Yıldırım, oy kullanmaya gelen üyeleri merdiven başında karşılayıp elini sıktı. Bazı üyeler ise Aziz Yıldırım ile fotoğraf çektirdi.
Marmaray'da yolculara sürpriz (Özel)
Bu arada Üsküdar İstasyonu'ndaki yürüyen merdivenlerden birisi aşırı yoğunluk nedeniyle kısa süreli arıza yaptı. Merdivenlere binen onlarca yolcu arıza nedeniyle yolun yarısında kaldı.
Elektronik sektörü Uzak Doğu'dan ithal ürünlerden rahatsız
Kekik, “Biz, getirdiğimiz ürünlerin belli kalitede olmasını mümkün kılıyoruz ama merdiven altı ithalat yapan firmalarla kimi ürün gamında çok rekabet edemiyoruz.” diyor. Uzak Doğu’dan Türkiye’ye gelen ucuz ve kalitesiz ürünlere karşı yasal tedbirlerin alınmasını öneren Kekik, şunları kaydediyor:
500 yıllık türbeyi soydular, kameraya takıldılar
Revak ve pencere kemerleri, saçaklar ve duvardaki tuğla rozetler, camiye bitişik minaresi ile merdiven başları o devir mimarisi modelidir. Tek şerefeli minarenin külahı boğuntulu ve sivridir.
İnovasyon Fuarı kapılarını açtı, 850 buluş görücüye çıktı
İnovasyon Türkiye, Yenilikçi Teknolojiler ve Buluşlar Fuarı’nda merdiven çıkan bavul, otomatik karıştırıcı tencere, görüntü oynatabilen tepsi, otomatik çivili oto lastiği, kendinden ışık veren asfalt, bitlenmeyi engelleyen toka, kendini soğutan ısı yalıtımlı saksı, bebek yıkama cihazı
Balyoz davasında yargılanan emekli albayın cenazesi İstanbul’a gönderildi
Muğla'nın Bodrum ilçesine bağlı Yalıkavak beldesi Tepe Sokak'ta ikamet eden 60 yaşındaki Halil Yıldız, iddiaya göre dün akşam saatlerinde merdiven çıktığı sırada baş dönmesi sonucu yere düştü. Merdivene çarpma sonucu kafatası kırılan Yıldız, beyin kanaması geçirdi.
Mevsim geçişinde sağlıklı kalabilmek için öneriler
Asansör yerine merdiven kullanmak, arabayı işyerinden uzağa park edip geri kalan mesafeyi yürümek, arkadaşlar ile kahve içmek yerine mağazaları dolaşmak, köpeği gezdirmek, bahçe işleriyle uğraşmak ya da evi temizlemek fazladan kalori
Baklavada hile uyarısı
Merdiven altı imalatçılar, uygun fiyatlardan baklava satıyor. Bu tür ürünlerin imalatında tereyağı yerine margarin veya atık yağ kullanılıyor. Fıstıklı denilen baklavanın içine rengi yeşil olan bezelye öğütülüp konuluyor.
Et işletmelerine kamera sistemi geliyor
Hüseyin Arap, gelen ihbarları anında değerlendirerek kaçak kesim ve merdiven altı üretime müsaade etmediklerini belirterek, kamera olsa da olmasa da hastalıklı kontrolsüz kesilen hayvanları kimseye yedirtmeyeceklerini dile getirdi.
İtfaiye merdiveni üst kata yetişmeyince yangın sönünce indiler
Yangın merdiveni olmayan 17 daireli 6 katlı apartmanı dumanlar kaplayınca binanın ara katlarındaki sakinler itfaiye merdiveni ile aşağıya indirildi. Üst katta oturanlar ise itfaiyenin merdiveni yetişmeyince yangın söndükten sonra apartmanı terk edebildi.
CHP, dershaneleri Meclis gündemine taşıdı
Altay, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya, "Özel ders uygulamasının, kaçak kursların ve merdiven altı dershanelerin yasa dışı bir şekilde faaliyet göstermesi karşısında ne tür önlemler alacaksınız?" diye sordu.
Türk Havayolları, Mombasa'ya günlük uçuş planlıyor
THY Mombasa müdürü Tuncay Merdiven, Avrupa'da yaşanan ekonomik krize rağmen, Afrika üzerine uçuş taleplerinde ciddi bir artış olduğunu söyledi. Merdiven, artan talepleri karşılamak üzere hızlı hareket eden THY yetkililerinin, Afrika üzerindeki uçuş noktalarını arttırarak, bu konudaki pazar ağrılığını ele geçirdiğini
Soğuk hava, eklem ağrılarını artırıyor
Merdiven inip çıkmakta ve oturup-kalkmakta, kısacası günlük aktivitelerini yapmakta zorlanan hastalarda rahatlıkla uygulanan Proloterapi yönteminin, ağrının nedenini ortadan kaldırdığının altını çizen Uzman Doktor İlker
Hira Mağarası’ndan esinlenerek yapılan cami ibadete açılıyor
Gün ışığının içeri girmesiyle aydınlanan cami de abide şeklindeki minareye çıkmak için hem merdiven hem de asansör yerleştirildi. Dışarıdan bakıldığında camiye benzemediği için minare yerleştirdik.
Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi'nde TAVI timi kuruldu
Ama şu anda annem yürüyor hatta merdiven çıkıyor, en önemlisi kendi ihtiyaçlarını karşılıyor, doktorumuza ve ekibine ne kadar teşekkür etsek azdır.” diye konuştu.
TÜDEF’ten vatandaşa 'kurban' uyarısı yaptı
Merdiven altı ve güvenli olmayan ürünlerden uzak durulmalı. Ucuzluk adına sağlığını riske etmemelidir.” dedi.Bankaların sunduğu cazip bayram kredi kampanyalarına adanılmamasını isteyen Yılmaz, uyarılarını şöyle sürdürdü: “Zorunlu olmadıkça kredi kullanarak ihtiyaçlarını
“Merdiven altı güzellik merkezlerinden uzak durulmalı”
Mubin Hoşnuter, güneşe bağlı oluşan ince kırışıklıkları tedavide merdiven altı güzellik merkezlerinden uzak durulması tavsiyesinde bulundu.İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstruktif ve Estetik Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Doç.
Dünyanın en uzun adamı Kösen, Çin’de insan seliyle karşılaştı (Özel)
Sultan’ı ilk gördüğünde dev bir insan olarak hissettiğini anlatan Hu, Sultan’ı sanki merdiven üzerinde duran bir insan olarak algıladığını aktardı.Çinliler, Kösen’in kaldığı otelde de kendisiyle fotoğraf çektirerek, sohbet etti.
MEB, okul kazalarına karşı yöneticileri uyardı: Eşyalar sabitlenmeli
kontrollerinin yapılmalı, bahçe zemininin imkanlar ölçüsünde çocukların düştüklerinde yaralanmayacakları türden malzeme ile kaplatılmalı, bahçe kapısının, merdiven korkuluklarının, pencere ve çatı katı girişleri gibi yerler kontrol edilmeli.
Tefeciler POS cihazı üzerinden günlük 1 milyon TL ciro yapmışlar
ait dikkat çekmeyen çay ocağı, terzi, hediyelik eşya dükkanı ile kalabalık ve ekonomik hayatın hızlı aktığı semtlerdeki iş merkezleri ve iş hanlarının merdiven altı gibi yerlerinde muhafaza ettikleri, baskınlar sırasında birbirleri ile telefon ya da elemanları vasıtasıyla haberleşerek POS cihazları, kredi kartı, slip,
Safranbolulu lokumcular: Yeni çıkan tebliği, zaten 71 yıldır uyguluyoruz
Safranbolulu lokum üreticileri, tek sıkıntılarının merdiven altında üretilen ve Safranbolu ile ilgilisi bulunmayan lokumlar olduğunu dile getirdi. Bu konuda çalışmalarını sürdürdüklerini kaydeden üreticiler, 'Safranbolu lokumu' ismini tescil ettirdiklerini söyledi.
Dur ihtarına uymayan araçta 150 kilogram esrar çıktı
ADANA - Adana'da polisten kaçan aracın içinden 150 kilogram esrar çıktı. Polis, Hasan S.'yi (35) bir evin merdiven boşluğunda kaçırdığı esrar çuvallarının arasında yakaladı.
Engellilere 7 kat merdiven çilesi
Genel kurulda engelli vatandaşlar oy kullanmak için 7 kat merdivenle çıkmak zorunda kaldı. Kimi görme, kimisi yürüme engelli vatandaşların karşılaştığı durum tepkilere neden oldu. Zonguldak Belediyesi Meclis Salonu'nda gerçekleşen 3 adaylı kongre, gergin başladı.
Asansör boşluğunda can pazarı
Halatlar eşliğinde merdiven boşluğuna inen itfaiye görevlileri genci sedyeye bağladı. Bir sağlık ekibi de ilk müdahaleyi asansör boşluğunda yaptı. Daha sonra halatlarla bağlanan sedye güçlükle 6.
Okul müdürünün öğrenciyi hastanelik ettiği iddiası (Özel)
İSTANBUL - Sultangazi’de, okul müdürü tarafından merdiven korkuluklarına itildiği iddia edilen 8. sınıf öğrencisi Mehmet Gündoğdu hastanelik oldu.
Merdiven koşma yarışı renkli geçti
TOKAT - Tokat merkez Ali Paşa Mahallesi Buzluk Sokak’taki 104 basamaklı merdivende, Tarihi Kırkbadallar Merdiven Çıkma Yarışması’nın 5’incisi düzenlendi. Yıldız kızlar ve yıldız erkelerde yarışan sporcular, 104 basamağı bir defa inip çıktı.
PFDK'dan Beşiktaş'a 4 maç ceza geldi
'nin, tribünlere kapasite üzerinde seyirci alınmasından ve merdiven boşluklarının boş bırakılmamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle takdiren 20.000.-TL Para cezası ile cezalandırılmasına,
TBMM’de yangın tatbikatı
Mizansen olarak binadan çıkamayan ve pencereden beyaz bayrak sallayan 2 kişi, itfaiye aracından uzatılan merdiven ile kurtarıldı. Ardından, yine içeride mahsur kalan personel, açılan hava yastığına atladı.
22 yıl sonra ayağa kalkıp yürümeye başladı
ameliyat olarak ayağa kalkan ve yürümeye başlayan Sema Çelik, bu hastalık dolayısıyla çok zor günler geçirdiğini söyledi ve yaşadıklarını "Önce yürümekte ve merdiven çıkmakta zorlanmaya başladım. İki yıl böyle devam etti.
Prof. Dr. Ekmekçioğlu: Kadınlarda aşırı kilo idrar kaçırmaya neden olabiliyor
Ağır kaldırmak, hapşırmak ve merdiven çıkmak gibi aktiviteler ile stres anında ortaya çıkmaktadır. Bazı hastalarda günlük aktiviteleri sırasında idrar kaçırma sorunu görülmez.
CHP’li Tamaylıgil ve Öztrak merdiven boyadı
EDİRNE - Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak ve Genel Sekreter Bihlun Tamaylıgil, Edirne’de merdiven boyadı.Havsa ilçesinde bu yıl 13'üncüsü düzenlenen Tarım Aletleri ve Hayvancılık Festivali’ne katılmak üzere gelen CHP’li yöneticiler, festivalin ardından Lalapaşa ve
Sürücüsüz kamyon dehşeti kamerada
Otomobilin çarptığı anne ve oğlu bina ile kaldırım arasındaki merdiven boşluğuna fırladı. Otomobil de anne oğlun üzerine düştü. Yaralanan anne ve oğlu ambulansla hastaneye kaldırıldı. Kaza anı ise güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.
Dink davasında sanık Tuncel hakkında yakalama kararı çıktı
Agos’un merdivenlerinin bordo-maviye boyandığını hatırlatan Belen, “Bu gösteriyor ki, bu örgüt basit bir Trabzonlu grubun oluşturduğu çete örgütü değil. hala merdiven boyayıp tehdit ederek eylemlerini sürdürüyorlarsa biz bu örgütün ortaya çıkması konusunda örgüt yönünden müdahil olmak istiyoruz.
Elbiselerini ıslatıp yangını söndürmeye çalıştılar
Yangının eve sıçrayarak pencerelerin ve merdiven altında bulunan odunların yanmaya başlaması üzerine yaşlı kadının komşuları ahır ve samanlığı bırakıp itfaiye gelene kadar evdeki yangını kendi çabaları ile söndürmeye çalıştı.
Diz ekleminden gelen seslere dikkat!
Bu yük çömelme, merdiven inip çıkma gibi hareketlerde kişinin ağırlığına göre birkaç yüz kiloya kadar çıkabilir.” dedi.Diz ekleminin yükleri ağrısız bir şekilde taşıyabilmesinin kıkırdaklar arasındaki sürtünmenin çok az olmasına bağlı olduğunu ifade eden Bahadır, “Hangi
Define hayaliyle 4 metre genişlikte 10 metre derinliğinde kuyu kazdılar
yapılan çukurun etrafında ve şahıslar üzerinde yapılan aramada bir adet jeneratör, bir adet hitli, birer adet kazma, kürek ve balta, bir adet 20 metre ip merdiven, bir adet 20 metre uzatma kablosu, bir adet baret, 2 adet gaz maskesi ve bir adet kafa lambası ele geçirildi.