meryem ana

Türkiye’nin kültür değerleri Travel Turkey İzmir’de sergileniyor
Uluslararası satın almacılar, hafta sonu düzenlenen Efes antik kenti ve Meryem Ana Evi turu kapsamında İzmir ve çevresindeki tarihi bölgeleri ziyaret edecek. Bu yıl fuarın ilk iki günü, ikili görüşmeler için Almanya, Avusturya, Birleşik Arap Emirlikleri, Bulgaristan, Çin, Fransa, İngiltere, İsveç, İtalya, Katar, Litvanya, Sırbistan
Travel Turkey İzmir’e 12 ülkeden satın alma heyeti geliyor
Ayrıca alım heyetlerinin 7 Aralık 2013 Cumartesi günü Efes ve Meryem Ana Evi ziyaretleriyle İzmir’in ve Ege Bölgesi’nin tanıtımına da katkıda bulunulacak. (CİHAN)
İzmir'deki Tünelli Ev'in projesi hazır
Meryem Ana’ya kadar gidebilen bir inanışın parçası olan bu çeşmeve şehrin tarihi su şebekesi, Tünelli Ev projesiyle dünyaya açılacak. Başkan Tartan, yaptığı açıklamada Büyük İskender’in Kadifekale efsanesinin Tünelli Ev'le gerçek bir boyut kazanacağını ifade ederek şunları söyledi: “Avlusundan tünele girilen
Brezilyalı Hıristiyanlar da inanç yolculuğuna çıktı (Özel)
/>Brezilya'nın güneyindeki Paraiba bölgesinde yer alan Aparecida Kilisesi'nde bulunan ve Vatikan tarafından 'Brezilya'nın koruyucu azizesi' ilan edilen 'Meryem Ana heykeli', her yılın Ekim ayında binlerce kişi tarafından ziyaret ediliyor.
Midyat'ta kilise soyguncuları bulunamıyor
Bir yılda kiliselerde 3 hırsızlık olayının yaşandığı belirtilirken aynı mahallede bulunan Meryem Ana Kilisesi 2 kez, Mor Barsom Kilisesi'nin de yeni soyulduğu belirtildi.BİR YILDA 3 KİLİSE SOYGUNU
BIE delegeleri İzmir'de EXPO alanını gezdi
EXPO’nun düzenleneceği alanı beğendiklerini ifade eden delegeler, gün boyu Urla, Meryem Ana ve Efes antik kenti gibi yerleri gezecek. (CİHAN)
İzmir'de uluslararası sağlık sempozyumu düzenlenecek
EXPO 2020 İzmir Genel Sekreterliği’nin hazırladığı programda Agora ve Kemeraltı gezilerinin yanı sıra Urla, Meryem Ana, Efes gezileri yer alacak. Efes Antik Tiyatro’da, Doğuş Çocuk Korosu konser verecek.
Turizmciler İzmir'e turizmci belediye başkanı istiyor
Başta Efes, Meryem Ana, Bergama Akropol, Asklepion, Agora, dünyanın en eski açık çarşısı Kemeraltı ve kehanet merkezi Claros gibi hemen her ilçede birbirinden değerli tarihi eserlere, ören yerlerine sahip İzmir’in, bu dünya değerlerini
Çavuşesku’nun tercümanı: Diktatörlerin birbirinden farkı yok
Gezisi sırasında İzmir, Efes, Meryem ana gibi meşhur tarihi yerleri de gezer. İzmir valisinin onuruna verdiği yemekten sonra söz alan Başbakan Mănescu, yaptığı ziyaretlerden çok etkilendiğini, üzerinde hiçbir zaman unutamayacağı izlenimler bıraktığını
82. İEF sona erdi, gelecek yılın hazırlıkları şimdiden başladı
Delegasyon programı kapsamında İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi ve Efes Meryem Ana’ya gezi düzenlendi. Bu sene bir başbakan yardımcısı, dokuz bakan, üç bakan yardımcısı ve 25 üst düzey yönetici olmak üzere yaklaşık 120 ülke temsilcisi fuarın açılışına katıldı.
Bavulundan tarihi Meryem Ana heykeli çıktı
MALATYA - Malatya’da jandarma tarafından yapılan yol kontrolleri sırasında yolcu minibüsünde seyahat eden bir yolcunun bavulunda sarı renkli tarihi Meryem Ana heykeli bulundu. İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Malatya-Elazığ karayolu üzerinde Kale ilçesi yakınlarında yapılan rutin yol kontrolleri sırasında Diyarbakır’dan
Rum Kilisesi, nankadaki hisselerini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya
Hrisostomos, Meryem Ana’nın ölüm yıldönümü nedeniyle düzenlenen etkinliğin ardından yaptığı açıklamada Hristofyas’ı “açlık çeken bir Kıbrıs teslim etmekle” suçlarken aynı zamanda Hristofyas’a, özeleştiride bulunması çağrısı yaptı.
Bartholomoes: UNESCO'nun Sümela'ya ilgisinden mutluluk duydum
Kur'an-ı Kerim'de kendisinden en iyi şekilde bahsedilen Meryem Ana'yı anmak üzere bugün hep birlikte dua etme bahtiyarlığına ulaştık. Ayinimize Avusturalya'dan, Ukrayna'dan Amerika'dan, Yunanistan'dan ve Gürcistan'dan din adamlarının yanı sıra muhtelif ülkelerden Ortadokslar katılmakta.
Filipinler Turizm Bakanı: Turizmde Türkiye’den öğreneceğimiz şeyler var
Filipinliler, Türkiye'ye özellikle Efes'e, Hıristiyanlar için kutsal olan Meryem Ana kilisesine hac ibadeti için geliyor. 2010 yılında Filipinler'den Türkiye'ye gelen turist sayısı 20 bin civarındayken, bu rakam 2012'de 60 bine, 2013'te ise 70 binin üzerinde bir rakama yükseldi.
Güneydoğu'nun bütün renkleri Diyarbakır Valiliğinin iftar sofrasında buluştu
Programa Diyarbakır Müftüsü Nimetullah Erdoğmuş, Mardin ve Diyarbakır Süryani Metropoliti Saliba Özmen, Meryem Ana Kilisesi Papazı Yusuf Akbulut, çok sayıda İslam alimi, müderris, sivil toplum kuruluşunun başkanı ile işadamları katıldı.
ETİK Başkanı İşler: Cari açığın yüzde 25’ini turizm kapatıyor
Bu rakamın yüzde 27’si Meryem Ana’yı ziyaret ediyor, yüzde 5’i günübirlik dönüş yapıyor, kalanı ise Efes’i ziyaret ediyor. Turizm, Selçuk için çok büyük bir zincir.
Elazığ'da sahte tarihi eser operasyonu
ELAZIĞ - Elazığ'da altın suyuna batırılarak tarihi eser süsü verilmiş 22 cm uzunluğundaki 1 adet Meryem ana, 1 adet Viking ve 1 adette Firavun heykeli ele geçirildi.İl Jandarma Komutanlığı, Elazığ ve diğer illerde gömü dolandırıcılığı yaptığı tespit edilen şahıslara yönelik operasyon düzenlendi.
Kuşadası'ndaki sağanak gemi yolcularını da etkiledi
Bir kısmı yağan sağanak yağmura rağmen Efes ve Meryem Ana Evi turuna çıkarken diğerleri gemilerde kalmayı tercih etti. İlçede sağanak yağışın, çarşamba gününe kadar etkili olması bekleniyor.
Rusya Paskalya bayramını kutluyor; Putin ve Medvedev ayinde
Süryanilerin Temmuz ayında kutladıkları ‘Meryem Ana Paskalyası’ adı verilen yortu da Paskalya kavramı içine giriyor. Rus Ortodoks Kiliselerinde gece ayinlerinden önce kilise dışında bir ayin alayı düzenleniyor.
23 Nisan çocukları ülkelerine gözyaşlarıyla uğurlandı
Öğrenciler hep birlikte Selçuk, Efes ve Meryem Ana’yı gezip Kuşadası’nda piknik yaptı. Etkinlikler dışındaki zamanlarda gruplar halinde oyunlar oynayan öğrencilerin ayrılış saatinde yaşadığı duygusal anlar görenleri de etkiledi.
En büyük transatlantiklerden Navigator Of The Seas Kuşadası’nda
İlçeye inen turistlerin bir bölümü otobüslerle Efes antik kenti ve Meryem Ana Evi'ne gitti, bir bölümü de çarşıda gezmeyi tercih etti.Bu yıl 27 sefer yapacak ve sezon boyunca binlerce turist taşıyacak olan geminin Türkiye acentesi İstanbul Denizcilik Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Adnan Tuncay, yaptığı
Eski eşyalara duyduğu hayranlığı meslek haline getirdi
Yakın tarihli bir eşya 2 liradan satılırken, 700 yıl öncesine ait olduğu sanılan metal Meryem Ana figürü ise 2 bin liradan alıcı bekliyor. Antikacılığın eskiden olduğu kadar ilgi görmediğini belirten Osman Yıldırım, bu eşyaların yabancıların daha fazla ilgisini çektiğini söylüyor.
Akil İnsanlar Akdeniz Bölgesi Heyeti, Hıdır Bey ve Vakıflı köyünü ziyaret etti
Köyde bulunan Meryem Ana Kilisesi'nde Cemaat Başkanı Cem Çapar’dan bilgi alan Heyet üyeleri Kadir İnanır, Tarık Çelenk, Hüseyin Yayman, Nihal Bengisu Karaca, Öztürk Türkdoğan, Lale Mansur, Şükrü Karatepe ve Muhsin Kızılkaya daha sonra
49. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu, başlıyor
Bodrum – Selçuk etabı sonunda bisikletçiler, Meryem Ana Tepesi'ne tırmanacak. Sporcular, Akdeniz ve Ege sahilleri boyunca ilerleyerek bitişi İstanbul'da yapacak. 25 takımdan 8'er bisikletçinin mücadele edeceği bisiklet turunda kat edilecek toplam mesafe ise 1.
Türk Kızılayı'ndan Suriyeli Süryanilere yardım eli
tuz, yağ, bakliyat ve pirinç bulunan yardım kolileri, Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar’ın da katıldığı törenle İstanbul’daki Süryani Kadim Meryem Ana Kilisesi Vakfı’na teslim edildi. Gıda kolilerinin yanı sıra 800 adet çocuk çorabı, 400 adet erkek kazağı, 200 adet etek, 200 adet kadın kazağı, 200 adek kadın gömleği, 200 adet erkek gömleği, 200 adek kadın
Bisiklette ‘TUR 2013’ün basın tanıtımı yapıldı
TUR’un yeni etabı olarak rotaya dahil edilen Bodrum-Selçuk etabı sonunda bisikletçiler Meryem Ana Tepesi’ne tırmanacak. BASIN MENSUPLARI GELENEKSEL ‘BASIN TURU’NDA YARIŞTI
Dünya Turizm Örgütü Çeşme’de toplanıyor
Komisyon üyeleri ayrıca bölgenin önemli turizm destinasyon merkezleri Efes, Meryem Ana Evi, Kuşadası, Özdere, Seferihisar, Çeşme, Dikili ve Şirince'yi gezecek.EXPO SÜRECİNE BÜYÜK DESTEK
Kuşadası üç kruvaziyerle sezonu açtı
Gemilerden inen yolcuların az bir kısmı tur otobüsleriyle Efes ve Meryem Ana Evi'ni ziyarete giderken yaklaşık bin 500 kişi ise Kuşadası çarşılarına yöneldi. Amerikalı, İngiliz ve Alman turistler, özellikle hediyelik eşya ve kuyumcu dükkanlarına ilgi gösterdi.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
Ahmet Davutoğlu ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Diyarbakır'da valilik ve Dicle Üniversitesini ziyaret edecek, Kervansaray, Keçi Burcu ile Meryem Ana Kilisesi ve Sülüklü Han'da incelemelerde bulunacak.
Davutoğlu, Güneydoğu'da sivil toplumla görüştü, destek istedi
Üçüncü yüzyıldan kalma tarihi Meryem Ana Süryani Kadim Kilisesi'ni de gezecek olan Ahmet Davutoğlu, akşam partililerle buluştuktan sonra Diyarbakır'dan ayrılacak. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun, önümüzdeki hafta da Mersin'e gitmesi bekleniyor.
Davutoğlu, barış sürecine destek için Diyarbakır’a geliyor
Üçüncü yüzyıldan kalma tarihi Meryem Ana Süryani Kadim Kilisesi’ni de gezecek olan Ahmet Davutoğlu, akşam partililerle buluştuktan sonra Diyarbakır’dan ayrılacak. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun, önümüzdeki hafta da Mersin’e gitmesi bekleniyor.
Yunanistan Başbakanı Samaras Fener Rum Patrikhanesi'ni ziyaret etti
Yunanistan Başbakanı Samaras'ın, Bartholomeos'a 'Meryem Ana' ikonası hediye ettiği ziyaret sırasında, Bartholomeos da misafirleri arasında bulunan Bakan Bağış'a tespih hediye etti. Ziyaret'in ardından, Patrikhane içindeki Aya Yorgi Kilisesi'ne geçen
Kuşadası, sezonun ilk turist gemisini elektriksiz karşıladı
Malta bayraklı 'Thomson Spirit adlı gemiden inen turistler, Efes Meryem Ana'ya giderek hacı oldu. Gemiden inen turistlerin büyük bölümü ise Kuşadası caddelerine alış veriş için dağıldı. Kuşadası’ndaki birçok turistik dükkan ise elektrik olmadığı için otomatik kepenklerini açamadı.
Yanukoviç, Noel ayinine katıldı
Kilise rahipleri ayin akabinde, Cumhurbaşkanı Yanukoviç’e Meryem Ana ikonu hediye etti.Yanukoviç, Aziz Barlaam Mağarasını ve Aziz Prenses Juliyana Olşanskiy'in kabrini de ziyaret etti. Burada yaptığı konuşmada Ortodoksların Noel’ini kutlayan Viktor Yanukoviç; “Tanrı, size güç ve mutluluk versin.
İdil’de Süryaniler Noel Bayramı'nı kutlamaya başladı
1 Ocak tarihine kadar sürecek olan Noel Bayramı, İdil merkezde bulunan Meryem Ana Kilisesi’nde, Öğündük köyünde bulunan Mor Hiviro ve Haberli köyünde bulunan Mor Dodo kiliselerinde kutlanmaya başlandı.
Diyarbakır Meryem Ana Kilisesi'nde Noel ayini yapıldı
DİYARBAKIR - Diyarbakır'daki Meryem Ana Süryani Kilisesi'nde Hz. İsa'nın (as) doğum günü sebebiyle ayin düzenlendi. Ayine yaklaşık 30 kişi katıldı.
Polise ateş açan firari tutuklu, hayatını kaybetti
Söz konusu firarinin yakalanması için Diyarbakır'ın merkez ilçesi Sur'da Meryem Ana Kilisesi mevkiinde uygulama yapan emniyet güçleri, Arda'nın kullandığı aracı durdurmak istedi. Polisin 'dur' ihtarına uymayan firari Arda, emniyet güçlerinden kaçmaya çalıştı.
Zammı beğenmeyen emekli kendine işkence yaptı
Göbek kısmına “Ben ızdırap ve işkence çeken kimseyim” yazan adam, başına da Meryem Ana dikeni koydu. Bununla da yetinmeyen yaşlı adam, yanaklarını ve ellerini iğneyle deldi. Таşıdığı haçın üzerine ise ‘Yoksulluk-BG” diye yazdı.
Fırtına Kuşadası'na yaradı
Yolcuların bir kısmı bu sabah tur otobüsleriyle Efes ve Meryem Ana Evi'ne giderken bir kısmı da ilçe merkezini dolaşarak alışveriş yaptı. Queen Victoria, bugün akşam saatlerinde Yunanistan'ın Pire adasına gitmek üzere Kuşadası'ndan ayrılacak.
Kuşadası Limanı'na sezonun son dev yolcu gemisi geldi
Bir kısmı Efes ve Meryem Ana Evi'ni ziyaret ederken bir kısmı da ilçede gezerek alışveriş yaptı.Kuşadası Ege Ports Limanı Genel Müdürü Aziz Güngör, bu sezon 650 bin kruvaziyer yolcusu ve 270 bin mürettebat ağırladıklarını söyledi.
DTK Eşbaşkanı Ahmet Türk: Yezidiler tarih boyunca sebepsiz katledildi
Başkanı Selim Kurbanoğlu, Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, Nusaybin Belediye Başkanı Ayşe Gökhan, Diay-Der, Ermeni Kilisesi temsilcisi Abdulgafur Turkay, Meryem Ana Kilisesi Papazı Yusuf Akbulut, Nubihar Derneği Başkanı Rauf Çiçek, Mazlum-Der ve çok sayıda davetli katıldı.
Almanya Hamm Belediyesi'nden İzmir'e EXPO 2020 desteği
Misafir heyet, daha sonra Urla ilçesindeki yaşlı bakım merkezi, Efes antik kenti ve Meryem Ana Evi'ni gezdi, Aydın'ın Kuşadası ilçesinde şehir turu attı. (CİHAN)
Alman Noel Baba'dan Hz. Muhammed’e(SAV) hakaret filmine kınama
Türkiye’de Noel Baba ile ilgili inanç merkezi olduğu gibi Meryem ana gibi nice merkezler var bunların hepsini korumaya devam ediyoruz." şeklinde konuştu.
Şebinkarahisar'da inanç turizmi gelişecek
tarafından desteklenen özel bir şahsa ait yarı bodur kapama elma bahçesi ile ceviz, kızılçam ve akasya fidanları yetiştirilen Şebinkarahisar Orman Fidanlığı ve Meryem Ana Manastırı'nı gezdi. Yapılan çalışmalardan duyduğu memnuniyeti de ifade eden Vali Şahin, Meryem Ana Manastırı'na herkesin yürüyerek çıkamayacağını belirterek şöyle konuştu.
Rusya bayrak gününü kutluyor; halkın yarısı milli marşı bilmiyor
En yaygın kanaate göre Rus bayrağında yer alan beyaz renk özgürlüğü, mavi renk Meryem Ana’yı ve kırmızı renk de vatan için akan kanı temsil ediyor. (CİHAN)
Putin kaşıtı punkçı Pussy Riot grubu üyelerine 2 yıl hapis
”, “Meryem Ana Putin’i Kov!” sloganı attı. Gösteri sırasında Rus muhalif liderlerinden, Sol Cephe lideri Sergey Udaltsov ve dünyaca ünlü satranç ustası Garry Kasparov gözaltına alındı. Parlamento alt kanadı Duma milletvekili İlya Ponomaryov’ın danışmanı Danila Lindele Twitter’de en az 20 göstericinin göz alındığını iddia etti.
Vali Ayvaz: 100 yıl önceki Mardin'i ortaya çıkarıyoruz
Şu anda Meryem Ana kilisesi restorasyonu başladı. Önümüzdeki yıl ibadete açılacak. Tarihi kentte birinci derece sit alanı ilan edilen Birinci Cadde güzergahından üst kesime kadar yayılan yerleşik alanda çarpık ve kaçak yapılar bir bir tespit edildi.
Kilise basan kızlar: Özür diliyoruz, ama suçlu değiliz
MERYEM ANA’DAN, PUTİN’İ BAŞLARINDAN ATMASINI İSTEMİŞLERDİMüzik grubu üyeleri, Şubat ayındaki eylemlerinin ardından gözaltına alınmışlardı. Rusya’nın liberal çevreleri grup üyelerinin serbest bırakılmasını istiyor.
Karaman’da tarihi eser operasyonu
KARAMAN - Karaman’da jandarma tarafından yapılan operasyonda Roma dönemine ait olduğu tahmin edilen bir adet Meryem Ana ikonu ele geçirildi. Bir ihbarı değerlendiren Karaman İl Jandarma ekipleri, Karaman-Mersin yolunun 15.
Zeytinliada 14 Temmuz’da ziyarete açılıyor
Kaygısız, Zeytinliada’da bulunan Meryem Ana Kilisesi'nin bulunduğu bin 300 metrekarelik alanın dış etkilere karşı polikarbon malzemeyle kaplanacağını sözlerine ekledi.