mesafe

İşsizlik için kent-kır ayrımına yeni tanım aranıyor
Mesafe kat ettik. 2014’te bu uygulamaları karşılarız. Teknik alt yapıyı oluşturduktan sonra, EUROSAT’ın kullandığı tanımları kullanacağız. Ve artık bağımsız bir kent-kır ayrımı oluşturacağız.
‘Ekonomiyle siyaseti ayıralım, Kıbrıs’ı Singapur yapalım’
Ticaret konusunda mesafe sağlanırsa ve bütün Kıbrıs’ta ekonomik birliktelik sağlanırsa Kıbrıs, Akdeniz’in Singapur’u olur. Bilgi ekonomisine dayalı serbest bir ada olabilir Kıbrıs.
Erman Kılıç: Mücadeleyi asla bırakmam
İki İzmir kulübünde forma giydikten sonra doğduğun topraklara mesafe olarak yakın bir yere, Elazığspor’a transfer olmuşsun…Bergamaspor’da profesyonel olarak 3-4 sezon forma giydikten sonra, bir başka İzmir takımı olan Aliağaspor’a geçiş yaptım.
Daimler’in üretim şefi Andreas Renschler istifa etti
hatalarla otomobil satışında ezeli rakipleri AUDI ve BMW’nin gerisine düşen Daimler, şirket için yeni "ümit" olarak getirdiği Andreas Renschler’la önemli mesafe alarak rüştünü ispat etmişti.Renschler’in göreve gelmesinin ardından Daimler AG, giderleri hissedilir derecede aşağıya çekerek, ürün maliyetlerini düşürmüş ve otomobil satışlarında artış sağlamayı
Triatlon 2014 Dünya Şampiyonası'nın Alanya’da yapılması için protokol imzalandı
Belediye Başkanı Sipahioğlu da, Alanya'nın triatlonda ne kadar çok mesafe aldığını söyledi. ITU'nun Dünya Kupası'nı Alanya'ya vermesinin de ne kadar çok mesafe aldıklarının da buradan anlaşıldığını dile getiren Sipahioğlu, “Organizasyon konusunda Alanya Belediyesi'nin sıkıntısı olmaz
'Anadolu'nun petrolü bor, yabancıya kazandırıyor'
Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü’nün bu yönde çalışmaları var ama henüz ticarileşen bir ürün yok ve alınan mesafe beklenen düzeyde değil. Borun katkı malzemesi olarak kullanıldığı, katma değeri yüksek ürünler üretilmesi ve işlenmesi teşvik edilsin.
'İnşaatın önü açık, kısa ve orta vadede talep düşüklüğü riski yaşanmayacak'
İSTANBUL - Batu Group İcra Kurulu Başkanı Batuhan Batu, Türkiye'de inşaat sektörünün kat edeceği daha çok mesafe olduğunu ifade ederek, "Bugün sektör yıllık 600 bin-700 bin arasında olan konut talebini karşılayamıyor
Fenerbahçe Kulübü, nihai kararı verebilmek için 24 Ocak'ta toplanacak
Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım'a verdiğiniz eşsiz destekten dolayı Divan ve Kongre Üyelerimize, Büyük Fenerbahçe taraftarına, Ülkemizin dört bir yanından mesafe gözetmeksizin büyük katkı sağlayan derneklerimize,Renk ve rekabet ayrımı gözetmeksizin Aziz Yıldırım'a destek olan, başta Beşiktaş olmak üzere Galatasaray ve diğer
Gelinliğin başkentinde buluştular
/>Açılış töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ilkini 2007 yılında düzenledikleri Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı’nda önemli mesafe katettiklerini belirterek, 4 bin metrekare alanda 74 katılımcı ile başladıkları organizasyonda, 25 bin metrekare alan ve 171 katılımcıya ulaştıklarını söyledi.
Asya Kalkınma Bankası, Tacikistan'ı dünyaya açacak
Tacik kısmında fazla mesafe yok. Bu nedenle fazla paraya ihtiyaç yok. Ancak Afganistan kısmı için önemli ölçüde finans kaynağa ihtiyaç duyulacak." ifadelerini kullandı.
Esnaf ve sanatkarlar perakende yasasını bekliyor
Ayrıca aynı iş kollarında faaliyet gösterecek işyerlerine mesafe zorunluluğu da getirilecek. Artık aynı alanda faaliyet gösteren işyerleri yan yana ya da yakın mesafede olamayacak." diye konuştu.
Kasapoğlu: İllegal bahis konusunda çalışmamız var
Okula yakın mesafede kesinlikle bayii olmayacak. Bir oyuncakçı ya da kırtasiye gibi yerlere de mesafe hassasiyetimizi göstereceğiz. 3885 bayi bu konuda sıkı bir denetim altına alınmıştır.
Erdoğan, Japon işadamlarına seslendi: Türkiye, muazzam coğrafyanın anahtarıdır
yapmayı arzulayan Japon işadamlarının, tüm bunlara ilave olarak dikkate almaları gereken bir husus daha var; bu da, Türkiye’nin üç veya dört saatlik bir uçuş mesafesinde yaklaşık 9 trilyon dolarlık bir dış ticaret pazarına, yaklaşık 1,5 milyarlık bir nüfusa ve yine yaklaşık 24 trilyon dolarlık bir gayrı safi milli hasılaya
Aysal: 2014’te de kat etmemiz gereken daha önemli ve yeni mesafeler mevcut
İSTANBUL - Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, 2014 yılında kat etmeleri gereken daha önemli ve yeni mesafeler mevcut olduğunu söyledi.Galatasaray Dergisi'nin 132.
Kasımpaşa'lı Sanharib Malki: 15 yaşına kadar sokakta oynadım
Kamışlı ile Mardin de birbirine mesafe olarak çok yakın şehirler. Daha sonra annem çalışmak için İstanbul'a gelmiş. Babam da o dönem İstanbul'da çalışıyormuş.
Torku Konyaspor: 4 – Eskişehirspor: 1
Bu dakikada sonradan oyuna giren Recep Aydın taç atışından gelen topu aldığı kısa bir mesafe sürdükten sonra sert bir vuruşla ağlara gönderdi: 4-1.Kalan dakikalarda başka gol olmadı ve Torku Konyaspor, Eskişehirspor’u 4-1 mağlup ederek ilk yarının son maçını galibiyetle kapattı.
Daum: İyi bir mücadele ortaya koyduk
Fikstüre bakıldığında çok fazla bir mesafe olmasını istemiyorduk. Bunu da başardığımızı düşünüyorum Avrupa yolunda. Bugünkü müsabakada 6-7 gol pozisyonumuz vardı.
Olimpiyat meşalesini foto muhabiri taşıdı
14 bin kişinin taşıyacağı meşale 65 bin kilometre mesafe kat edecek. Kuzey Kutbu ve uzaya götürülen meşale dünyanın en derin gölü Baykal’ın dibine de indirildi.Rusya’nın Karadeniz kenti Soçi’de 7 Şubat’ta başlayacak olan Kış Olimpiyatları 23 Şubat’ta sona erecek.
Senegal’in benzinsiz araçları 'Clashlar'
Taksicilerin kısa mesafe yolcu almaması ve ücretlerinin at arabalarına göre pahalı olması at arabalarına ilgiyi artırıyor. Bir kilometrelik yolculuk veya taşıma için ödenecek ücret en fazla 1 lira.
Olimpiyat meşalesini 34 çocuk annesi taşıdı
14 bin kişinin taşıyacağı meşale 65 bin kilometre mesafe katedecek. Kuzey Kutbu ve uzaya götürülen meşale dünyanın en derin gölü Baykal’ın dibine de indirildi.Rusya’nın Karadeniz şehri Soçi’de 7 Şubat’ta başlayacak Kış Olimpiyatları 23 Şubat’ta sona erecek.
Rusya’da kargo uçağı askeri bölgedeki depoların üzerine düştü
20 ton yük alabilen An-12, 3 bin 200 kilometre mesafe katedebiliyor. (CİHAN)
Rusya, RS-24 Yars kıtalararası füze denemesini başarıyla gerçekleştirdi
Yine 2007 yılında ikinci kez denenen RS-24 Yars 5 Bin 500 kilometre mesafe kat etmişti. RS-24 Yars füzelerinin en son 2008 yılında denendiği belirtildi. (CİHAN)
Muğla'da 2. Kademe Türkiye Oryantiring Yarışması başladı
Kent Ormanı'ndaki ilk günün uzun mesafeli bölümünde sporcular, pusula ve haritayla hedefleri bularak puan toplamak için mücadele etti. Yarın ise şehir merkezindeki eski sokaklarda yapılacak kısa mesafeli yarışlarla müsabakalar sona erecek.
Ufa’da olimpiyat meşalesini 800 tane Noel Baba karşıladı
14 bin kişinin taşıyacağı meşale 65 bin kilometre mesafe kat edecek. Kuzey Kutbu ve uzaya götürülen meşale dünyanın en derin gölü Baykal’ın dibine de indirildi.Rusya’nın Karadeniz kenti Soçi’de 7 Şubat’ta başlayacak olan Kış Olimpiyatları 23 Şubat’ta sona erecek.
Merkel: Avrupa güçlüyse güçlüyüz
Yarım saatlik konuşmasında Merkel, Avrupa’nın istikrar ve büyüme yolunda büyük mesafe kat ettiğine değinerek, mali açıdan sorun yaşayan Yunanistan, Kıbrıs (Rum Kesimi) ve Portekiz gibi ülkelerdeki ilerlemeleri övdü.
Çin'den yeni nesil güdümlü füze firkateyni
Çin’in kendi yapımı ve bağımsız geliştirildiği belirtilirken, Sanya’nın düşman gemi ve denizaltılarına saldırı kapasitesine sahip olduğu, özellikle uzun mesafe teyakkuz ve hava savunma mücadelesinde maharetli olduğu vurgulandı.
101 yaşındaki Kaptarenko, olimpiyat meşalesini taşıyan en yaşlı insan oldu
14 bin kişinin taşıyacağı meşale 65 bin kilometre mesafe kat edecek. Kuzey Kutbu ve uzaya götürülen meşale dünyanın en derin gölü Baykal’ın dibine de indirildi. Olimpiyat Meşalesi’nin Rusya ve Avrupa’nın 5642 metredeki en yüksek dağı Elbrus’un zirvesine de çıkarılması planlanıyor.
Türk işadamları Tacikistan'a yatırım yapacak
Söz konusu ziyarette, pamuk ve deri işleme, tarım makineleri ve hidrolik ünitelerin üretimi konusunda işbirliği yapılması konusunda önemli bir mesafe kat edilmişti. Türk işadamlarının 2 yıl aradan sonra gerçekleştirdiği bu ziyaret, söz konusu alanlarda işbirliğinin hızlandırılmasına katkı sağlayacak.
Koray Altınay: Fatih Terim'i yakından tanıkça daha fazla saygı duyuyorum
Ama hem mesafe bırakarak hem de fizik gücümü kullanarak bu dezavantajı kapatmaya çalışıyorum. Defansif açıdan bakıldığında ilk çıkışlarda biraz yavaş kalıyorum.
TOBB Sigorta Acenteleri Sektör Meclisi yeni üyelerini seçti
Bu süre içinde Sektörün gelişmesi, kendini disipline etmesi, meslek mensuplarının eğitimi ve müşteri memnuniyetinin artması noktasında çok önemli mesafe kaydettik.” dedi.Modern dünyada ekonomiyi büyütmenin, ticareti arttırmanın temel unsurunun sigorta sistemi olduğunu vurgulayan Hisarcıklıoğlu, ekonomiler büyüdükçe güçlü
Suriye yardımlarına kaçak ayarı; bidonların boyutu değişti
Alınan önlemlerle kaçakçılıkta ciddi mesafe alındığını da sözlerine ekledi. (CİHAN)
Memur-Sen: Hükümet ile büyük oranda anlaştık
Doğum izninde belli bir mesafe kat edildi. Biz bunu 24 hafta olarak planlamıştık ama biz bunu sadece memur olarak düşünmüştük. Oysa kanun yapıldığı zaman özel sektöre de yansıyor.
Ertuğrul Sağlam: Defansımızın zafiyeti bize pahalıya maloldu
Çok mesafe kat ettik ama daha iyi bir takım olabilmeniz için bu yaptığınız şeyleri sonuçla bütünleştirmeniz gerekir. Onu yapamadığınız zaman bugün olduğu gibi iyi oynadığınız bir maçta puan almadan dönüyorsunuz.
Borç alarak Sydney’e gelmiş Türk işadamından, 30 milyon dolarlık tesis
Maalesef iyi bir mesafe alamadık. Bizim en büyük eksikliğimiz toplumumuza yol gösterecek kişilerin az oluşudur. Toplumumuzun büyük bir kesimi Türkiye’den buraya ekonomik durumunu düzeltmek için geldiler.
AB Komisyonu: Dershaneler konusunda paydaşlarla geniş katılımlı istişare şart
AB Komisyonu Sözcüsü Stano, AB hem tam üyelik hem de müzakerelerde yeni fasıllar açılması hususunda Türkiye'nin ne kadar mesafe aldığının da bu raporlarla görebileceğini kaydetti.Dershanelerin kapatılması ile ilgili çalışmaların sürdüğünü hatırlatan Peter Stano, sürecin nasıl yönetildiğine ve sonucunun ne olduğuna bakılarak, bunun AB’nin
Olimpiyat meşalesiyle buzlu suda yüzdüler
14 bin kişinin taşıyacağı meşale 65 bin kilometre mesafe kat edecek. Kuzey Kutbu ve uzaya götürülen meşale ay sonunda dünyanın en derin gölü Baykal’ın dibine de indirilecek. Olimpiyat Meşalesi’nin Rusya ve Avrupa’nın 5642 metredeki en yüksek dağı Elbrus’un zirvesine de çıkarılması planlanıyor.
Ertekin: Çok güzel bir İstanbul gününde, çok güzel bir maraton yaşadık
Tabii ki bu konuda hala gidilecek bir mesafe var; ama dünle bugünü kıyaslıyoruz ve bugünün geldiğimiz noktadan daha iyi olduğunu görüyoruz."Maratona katılımla ilgili yapılan spekülasyonlara da değinen Alpaslan Baki Ertekin, "Tabii köprünün üzerinde biz 120 bin kişiyle kayıdı dondurmuştuk; ama kontrolsüz
Türkiye Oryantiring Şampiyonası birinci kademe yarışları Soma'da yapılacak
Sosyal ve Eğitim Vakfı (SOSEV) ile Oryantiring İl Temsilciliği’nin işbirliğiyle düzenlenecek şampiyona, cumartesi günü Yağcıllı Suçıktı mevkisinde orta mesafe, pazar günü de Büyükışıklar köyünde uzun mesafe yarışı şeklinde yapılacak.
Spor A.Ş. Genel Müdürü Ertekin: Maratonda köprüde bir sorun olmayacak
Biliyorsunuz Elvan Abeylegesse de normalde orta mesafe koşuyor ama maratonda koşacak. 42 kilometre koşusunda kendi ülkesinde birinci olup para ödülünü de ona verelim. Gönül böyle istiyor.
Ergin: Avrupa’da dış temsilciliklerimize adli müşavirler atayacağız
Hem Avrupa Konseyi, hem de Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi nezdinde Türkiye’nin önemli bir mesafe kat ettiğini görüyoruz. İnsan Hakları Mahkemesi’nde bir ilk yaşandı.
Beşir Atalay, KKTC Başbakanı Yorgancıoğlu'nu ziyaret etti
Başbakan Yorgancıoğlu da, KKTC'nin kuruluşundan bugüne çok mesafe kat ettiğini kaydetti. Türkiye'ye KKTC'ye yaptığı desteklerinden dolayı teşekkür eden Yorgancıoğlu, Kıbrıs müzakerelerinden Kıbrıslı Türk ile Kıbrıslı Rumlar arasında bazı uzlaşılara varılmış olsa dahi sonuca varılamadığına
Yeterli donör olmadığı için yurt dışından gelenlere kornea ameliyatı yapılamıyor
" diyen Oruçoğlu, "Günümüzde kornea nakli konusunda çok yol mesafe kat ettik. En iyi sonuçları kornea naklinde alıyoruz. Dünya ile oranladığımızda geride kalıyoruz. Bununda nedenleri kornea konusunda yeterli donör bulamıyoruz.
İzmir'de 81 ilden 330 katılımcı bitki sağlığını konuştu
Tarım sektörünün sekiz yıldır devamlı büyüdüğünün altını çizerek, güzel bir gidişat olduğunu ancak ülke olarak alınacak çok mesafe bulunduğunu belirtti. Tarımla uğraşanların görevini en iyi şekilde yapması durumunda korkulacak bir durum olmadığını da vurgulayan Müsteşar Mirmahmutoğulları, “Görevimizi iyi yapamazsak, o zaman
Spor A.Ş Genel Müdürü Ertekin: İstanbul Yarı Maratonu da geliyor
Artık uzun mesafe koşuları ile yeniden pistlere dönüyor." dedi.Elvan Abeylegesse'den yarışta birincilik kazanmasını beklediklerini de belirten Ertekin, "Biliyorsunuz Elvan Abeylegesse hamilelik sonrasında uzun süredir
Uzay yolculuğunu tamamlayan olimpiyat meşalesi dünyaya getirildi
14 bin kişinin taşıyacağı meşale 65 bin kilometre mesafe kat edecek. Kuzey Kutbu’na götürülen meşale ay sonunda dünyanın en derin gölü Baykal’ın dibine de indirilecek. Olimpiyat Meşalesi’nin Rusya ve Avrupa’nın 5642 metredeki en yüksek dağı Elbrus’un zirvesine de çıkarılması planlanıyor.
TARSİM toplantısında çiftçilere temsili çek dağıtıldı
uygulamasında poliçe sayısının 2013 yılında 900 binlere ulaştığını, üretici ve çiftçilerin her geçen yıl TARSİM’i daha çok kabullendiğini, alınacak çok mesafe olmasına rağmen gelinen noktanın ve seyrin umut verici olduğunu sözlerine ekledi.
Yunanlı doktorların Türkiye'de çalışması için ilk resmi görüşme yapıldı
Onlar Türkçe kursuna gidiyorsa zaten bir kaç ay içerisinde mesafe kat ederler. Bizim hekimlik tecrübesi ve standartı iyi olması önemli. Belki ilk başlarda 50 adet klasik cümleyi öğrenirler.
Olimpiyat meşalesi tarihte ilk kez uzay boşluğunda taşındı
14 bin kişinin taşıyacağı meşale 65 bin kilometre mesafe katedecek.Kuzey Kutbu’na götürülen meşale ay sonunda dünyanın en derin gölü Baykal’ın dibine de indirilecek. Olimpiyat meşalesinin Rusya ve Avrupa’nın 5 bin 642 metredeki en yüksek dağı Elbrus’un zirvesine de çıkarılması planlanıyor.
Bekir Bozdağ, Kamerun Meclis’ine hitap etti
Türkiye ile Kamerun'un halklarının dost ve kardeş olduğuna dikkat çeken, Bozdağ iki ülke arasından 5 bin 500 kilometre olsa iki ülke arasında ki sevgide mesafe olmadığını dile getirdi.Bozdağ, ziyaret anısına Kamerun Meclis’i özel defterini imzaladıktan sonra Meclis Başkanı Cavaye Yegui Djibril’e bir tablo hediye etti.
İran görüşmeleri hareketlendi
CENEVRE - İran'ın nükleer programi ile ilgili müzakerelerde mesafe alınması üzerine dünya güçlerinin dışişleri bakanları ardı ardına Cenevre'ye hareket etti.Müzakereler için Cenevre'ye gelen ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, henüz bir anlaşmanın şekillenmediğini ve görüş ayrılıklarının giderilmesi gerektiğini söyledi