mevlüt çavuşoğlu

İtalya-Türkiye İş Forumu, Roma’da yapıldı
Foruma Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, AB Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Rıfat Hisarcıklıoğlu ve İtalya Dışişleri Bakanı Emma Bonino ve çok sayıda işadamı katıldı.
Cumhurbaşkanı Gül, Roma’da iş forumuna katılacak
Cumhurbaşkanı Gül’e, İtalya ziyaretinde Eşi Hayrunnisa Gül, Başbakan Yardımcısı Sayın Ali Babacan ve AB Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu eşlik ediyor. (CİHAN)
Cumhurbaşkanı Gül Senato ve Roma Belediyesi’ni ziyaret etti
Gül’e Senato ziyaretinde Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve AB Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu eşlik etti. Cumhurbaşkanı Gül Senato ziyaretinin ardından Roma Belediyesi’ne geçti. Gül’ü burada Belediye Başkanı İgnazio Marino, belediye binasının girişinde karşıladı.
Cumhurbaşkanı Gül, İtalya’ya geldi
28-31 Ocak günlerini kapsayan ziyarette Cumhurbaşkanı Gül’e, Başbakan Yardımcısı Sayın Ali Babacan ve AB Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu eşlik ediyor.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül İtalya’da
28-31 Ocak günlerini kapsayan ziyarette Cumhurbaşkanı Gül’e, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve AB Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu eşlik ediyor. (CİHAN)
Medical Park Antalyaspor'un Tokat deplasman sponsoru AB Bakanı Çavuşoğlu
Ziraat Türkiye Kupası B Grubu'nda yarın Tokatspor'a konuk olacak olan Medical Park Antalyaspor'un çıkacağı bu deplasman sponsorunun Avrupa Birliği Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu olduğunu açıklandı.Kırmızı-beyazlı kulüpten yapılan, 'Deplasman sponsorumuz Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu' başlığıyla yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
Cumhurbaşkanı Gül, yarın İtalya’ya gelecek
28-31 Ocak arasını kapsayan ziyarette Cumhurbaşkanı Gül’e, Başbakan Yardımcısı Sayın Ali Babacan ve AB Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu eşlik edecek.Bu arada Türkiye’nin Roma Büyükelçiliği, Sapienza Üniversitesi, Vox Populi Yayınevi ve Nodo di Gordio Düşünce Kuruluşu, ziyaret vesilesiyle 29 Ocak Çarşamba günü
François Hollande ziyaretine Anıtkabir'den başladı
Hollande, kendisine eşlik eden AB Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve diğer devlet yetkililerle birlikte Anıtkabir’in bölümlerini gezdi, gazetecilere hatıra pozu verdi.
DÜZELTME - Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, Ankara’ya geldi
ANKARA - Sayın abonelerimiz,"Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, Ankara’ya geldi" başlıklı haberde, AB Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu’nun ismi sehven ‘Ahmet’ olarak yer almıştır. Haberimizi yeniden düzenlenerek tekrar servis ediyoruz.
ATSO Başkanı: ‘Kaotik ortamdan' çıkış yolu evrensel hukuktur
Törene Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, AB Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu katıldı.ATSO BAŞKANI: KAOTİK ORTAMDAN ÇIKIŞ YOLU EVRENSEL HUKUK
AB Bakanı Çavuşoğlu'ndan demokrasi vurgusu
ANTALYA - Avrupa Birliği (AB) Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin AB üyelik sürecinde STK'larla işbirliğinde çalışmaya önem verdiklerini söyledi. Mevlüt Çavuşoğlu ile Antalya Ticaret Borsa'nın (ATB) ocak ayı meclis toplantısına katıldı.
Avrupa Birliği, Türkiye'de 'hukukun üstünlüğü' için takipte
BRÜKSEL - AB Komisyonu'nun genişlemeden sorumlu üyesi Stefan Füle, bugün AB Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu ile Brüksel'de bir araya geldi.AB Komisyonu Sözcüsü Peter Stano, görüşmede (HSYK) yasa tasarısı ile ilgili AB norm ve pratiklerine saygı göstermesi konusunda Türkiye'ye destek verilmesine yönelik
Mevlüt Çavuşoğlu: Her şeyden önce objektif ve dengeli bir rapor bekliyoruz
BRÜKSEL - Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Parlamentosu’nun (AP) açıklayacağı ilerleme raporunun ‘objektif ve dengeli’ olmasını beklediklerini söyledi. Çavuşoğlu, Helene Flautre’nin ‘ikna olmadık’ sözlerine ise katılmadıklarını belirtti.
Çavuşoğlu, Füle ile bir araya geldi
BRÜKSEL - AB Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, AB Komisyonu'nun genişlemeden sorumlu üyesi Stefan Füle ile Brüksel'de bir araya geldi.Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın beş yıl aradan sonra dün Brüksel’de gerçekleştirdiği ziyaretin arkasında AB Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu, Brüksel’de çeşitli
Başbakan Erdoğan beş yıl sonra Brüksel’e geldi
Başbakan Erdoğan’ın Brüksel temaslarına Başbakan Yardımcıları Beşir Atalay ve Emrullah İşer, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, AB Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de eşlik ediyor.
Işınsu Kestelli İktisadi Kalkınma Vakfı yönetimine girdi
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımıyla yapılan genel kurulda İKV’nin yeni yönetimi belirlendi. Ömer Cihat Vardan’ın Başkan seçildiği genel kurulda İKV Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Ahmet Sayar (TOBB), Atilla Menevşe (TOBB), Baha Telli (İSO), Prof.
AB: Görüşlerimizin Türk hükümeti tarafından bilinmesini sağladık
AB Komisyonu’nun genişlemeden sorumlu üyesi Stefan Füle’nin yeni AB Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile bu hafta yaptığı görüşmede AB’nin bu konudaki duruşunu aktardığını belirten Peter Stano, “Türk yetkililerin, yolsuzluk iddialarıyla ilgili davaları ayrım yapmadan
İKV yönetimi belirlendi
16 Ocak 2014 tarihinde İstanbul’da yapılan genel kurula Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu da katıldı. Toplantıda Ömer Cihad Vardan İKV Yönetim kurulu Başkanı seçildi. 2013-2015 Dönemi İKV Yönetim Kurulu şöyle:
Yeşiller’den hükümete sert uyarı: 10 yıllık kazanımları yok edeceksiniz
BRÜKSEL - Avrupa Birliği’nden AK Parti iktidarına yönelik uyarıların tonu sertleşerek artıyor. AB Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu’nun Avrupa Parlamentosu ziyaretinin ardından Yeşiller yazılı bir açıklama yaparak hükümeti sert şekilde uyardı.
AB Komiseri Füle, Çavuşoğlu’na ilk görüşmede "yolsuzluk ve yargı" uyarısı yaptı
BRÜKSEL - Avrupa Birliği Komisyonu üyesi Stefan Füle, ilk defa görüştüğü AB Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu’nu yargının bağımsızlığı konusunda uyardı. Genişleme ve Avrupa komşuluk siyasetinden sorumlu AB Komiseri Füle’nin Çavuşoğlu’na "Bu mesajımı Ankara’ya götürün" ifadesinin açıklamada yer alması dikkat çekti.
Mevlüt Çavuşoğlu’dan AB’ye cevap: Endişeye gerek yok
ANKARA - Türkiye’deki rüşvet ve yolsuzluk operasyonunun karartılması girişiminden duyduğu ‘rahatsızlığı’ dile getiren Avrupa Birliği’ne (AB) cevap AB Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’ndan geldi. Çavuşoğlu, AB’yi medya üzerinden tek taraflı ve aceleci açıklamalar yapmamaya çağırarak ‘‘Türkiye’nin hukukun üstünlüğüne bağlı olduğundan kimse endişe
(Düzeltme) - Başbakan Erdoğan, Singapur'da
/>Japonya gezisinin ardından Singapur'a gelen Erdoğan'a eşi Emine Erdoğan, kızı Sümeyye Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Avrupa Birliği Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı
Başbakan Erdoğan, Singapur’da
/>Japonya gezisinin ardından Singapur'a gelen Erdoğan'a eşi Emine Erdoğan, kızı Sümeyye Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Avrupa Birliği Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı
Başbakan Erdoğan, Singapur'da botanik bahçesini ziyaret edecek
Başbakan Erdoğan'a Singapur ziyaretinde kızı Sümeyye Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Avrupa Birliği Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Ulaştırma
Erdoğan ve Abe, heyetler arası görüşmeye katıldı
Görüşmeye Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, AB Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji Bakanı Taner Yıldız, Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Ulaştırma Bakanı Lütfü Elvan katıldı.
Başbakan Erdoğan'dan Japonya'da anlamlı buluşma
Buluşmada Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Avrupa Birliği Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç da hazır bulundu.
Erdoğan'a Tokyo'da resmi karşılama töreni yapıldı
Törene Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Avrupa Birliği Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Ulaştırma
Çavuşoğlu: Avrupalı dostlarımız peşin hükümlerden kaçınmalı
ANKARA - Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, AB Komisyonu üyesi Stefan Füle'nin yolsuzluk soruşturmaları ile ilgili açıklamasına tepki gösterdi. Yazılı açıklamasında, "Türkiye, Avrupa Birliği müktesebatından kaynaklanan yükümlülüklerine ve hukukun üstünlüğü ilkesine samimiyetle bağlıdır.
Başbakan Erdoğan, Pakistan’a geldi
Erdoğan, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Ak Parti Genel Başkan Yardımcıları Numan Kurtulmuş ve Mevlüt Çavuşoğlu eşlik ediyor.Ziyarette, ikili ilişkilerin yanı sıra Afganistan ve Suriye’deki son gelişmeler ele alınacak, bölgesel ve uluslararası bazı konularda görüş alış verişinde bulunulacak
'Hristiyan Demokratlardan ikinci sınıf muameleyi hak etmediğimiz için ayrıldık'
ANKARA - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, AK Parti’nin AP’de kendisine verilen sözleri tutmayan Hıristiyan Demokratlardan ayrılarak, yeni kurulan Avrupa Muhafazakarlar ve Reformcular İttifakı’na (AECR) üye olmasına
Turkish Airlines Open 2013 Golf Turnuvası’nın favorileri sahada
7 milyon dolarlık ödülü olan turnuvanın fovori gösterilen sporcularını AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, eski Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Fikret Ünlü de izleyenler arasında yer aldı.
Dünyaca ünlü golfçü Tiger Woods, Çavuşoğlu ve Ağaoğlu maç yaptı
ANTALYA - Dünyaca ünlü golf oyuncusu Tiger Woods, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu ve Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu gösteri maçı yaptı. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla organize edilen 7-10 Kasım tarihlerinde Antalya’nın Serik ilçesine bağlı Belek turizm beldesinde gerçekleştirilecek
EXPO 2016 Antalya'da ülke davetleri başlıyor
Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'in yanı sıra Vali Sebehattin Öztürk, EXPO Genel Sekreteri Selami Gülay, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, Burdur Valisi Nurettin Yılmaz, ilçe belediye başkanları ve protokol üyeleri katıldı.
İhsanoğlu: Tataristan Rusya’nın “Singapur’u”
Daha sonra Minnihanov forumda TBMM AKP Antalya milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu’nun başkanlık yaptığı Türk heyeti ile de bir araya geldi. Çavuşoğlu, bölgede Türk iş adamlarının önemli projelere imza atmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti.
Erdoğan, Pakistan Başbakanı'nı resmi törenle karşıladı
Bayraktar, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, İçişleri Bakanı Muammer Güler, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, AK Parti Genel Başkan yardımcıları Mevlüt Çavuşoğlu ve Numan Kurtulmuş, Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala ve Müsteşar Yardımcısı İbrahim Kalın yer aldı.
Çavuşoğlu: Demokratikleşme paketinde devlet güvencesi var
ANTALYA - AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, önümüzdeki günlerde açıklanacak olan demokratikleşme paketi ile kişi hak ve özgürlüklerinin daha da demokratikleşeceğini, her vatandaşın devlet
Gazipaşa Havaalanı'nın yolcu sayısı dört kat arttı
Antalya Milletvekilimiz Mevlüt Çavuşoğlu'na da katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. Bizim için Gazipaşa Havaalanı'nın bölgeye ekonomik olarak katkısı tartışılmazdır. Bizim için olmazsa olmazımız, havaalanının yeterli seviye gelmesidir.
Mevlüt Çavuşoğlu: Büyükşehir’e aday adayı değilim
ANTALYA - AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, büyükşehir belediye başkanlığına aday adayı olmadığını açıkladı. Çavuşoğlu, ancak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın istemesi durumunda kabul etmeme lükslerinin olmadığını ifade etti.
Olli Rehn’den Erdoğan’a: AB için çalıştığımız günleri özlüyorum
Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve AK Parti Antalya milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu da Erdoğan’a eşlik etti. (CİHAN)
Erdoğan, Etyopya Başbakanı Desalegn ile görüştü
Görüşmeye Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve AK Parti Antalya milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu da katıldı.Erdoğan’ın görüşmede Suriye konusunda Türkiye’nin endişelerini anlatması ve kimyasal saldırının Esed rejimi tarafından yapıldığına dair raporları paylaşması bekleniyor
Erdoğan, Merkel’le bir araya geldi
Görüşmeye Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve AK Parti Antalya milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu da katıldı.Erdoğan’ın görüşmede Suriye konusunda Türkiye’nin endişelerini anlatması ve kimyasal saldırının Esed rejimi tarafından yapıldığına dair raporları paylaşması bekleniyor
Erdoğan, BM Genel Sekreteri ile görüştü
Görüşmeye Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve AK Parti Antalya milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu da katıldı.Görüşme öncesi basının kısa bir görüntü almasına izin verildi.
Başbakan Erdoğan G20 zirvesi için St. Petersburg’da
Erdoğan’a Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve AK Parti Antalya milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu eşlik ediyor. St. Petersburg Vali Yardımcısı Vasiliy Keçici’nin karşıladığı Türk heyeti, kent merkezinde bulunan St.
'Camilerimiz sadece ibadet olarak değil, sosyal alanlar olarak hizmet ediyor'
yaptırdığı caminin açılışını yapmak üzere Konaklı Beldesi'ne gelen Arınç burada Kaymakam Erhan Özdemir, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvkili Mevlüt Çavuşoğlu, AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse, İlçe Başkanı Hüseyin Güney ile vatandaşlar tarafından karşılandı.
Çavuşoğlu, Güney Afrika Büyükelçisi ile görüştü
ANKARA - AK Parti Dış ilişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, Güney Afrika Büyükelçisi Vika M. Khumalo ile AK Parti Genel Merkezi'nde görüştü.
Bakan Bağış: Yurt dışında ofis açmak daha zaruri hale geldi
Sayın Başbakanımızın talimatıyla ilk olarak Brüksel’de ofis açmak üzere genel başkan yardımcımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu ile birlikte Antalya’nın gururu çok değerli Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi eski Başkanımız, milletvekilimizle birlikte Brüksel’e gittik.
Mısır'daki darbeden dolayı Antalya'da turizm sezonu 2 ay uzayacak
AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, Mısır'da darbe olduğunu belirterek, turizmdeki artışı tercih ettiğini, ancak böyle bir artışı tercih etmediğini dile getirdi.
EXPO 2016’da temeller atıldı
Bakan Eker, AK Parti Antalya milletvekilleri Menderes Türel, Mevlüt Çavuşoğlu, Sadık Badak, Hüseyin Samani, Antalya Valisi Sebahattin Öztürk’ün yanı sıra törene Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse, MHP İl Başkanı Osman Çetin, MHP Merkez Yönetim
Çavuşoğlu, Mısır’ı kapılarını bağımsız gözlemcilere açmaya çağırdı
ANKARA - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, darbe yönetimini, yüzlerce kişinin hayatını kaybettiği katliam sonrası Mısır’ın kapılarını bağımsız gözlemcilere açmaya çağırdı. Mevlüt Çavuşoğlu, Mısır’da yaşanan katliamla ilgili yazılı açıklama yaptı.
Çavuşoğlu: İftar soflarındaki birlik beraberlik dünyanın hiçbir ülkesinde yok
ANTALYA - Bugün AK Parti Alanya İlçe Teşkilatı'nın iftar yemeğine katılan AK Parti Genel Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu, bugünkü iftar tablosunun dünyanın hiçbir ülkesinde yaşanmadığını belirterek birlik beraberliğe vurgu yaptı.