millet

Başbakan Erdoğan Almanya'da
Erdoğan'ı "Mücahid Erdoğan", "Dik dur eğilme bu millet seninle" sloganları ile karşılayan grup, Mısır, Filistin ve Özgür Suriye Ordusu bayrakları açtı. Tekbirler getirdi. Bu arada grup, Arapça ve Almanca slogan da attı.
Eyleme son veren nakliyeciler, İstanbul'a sebze-meyve taşımak için işe başladı
Sebze ve meyve komisyoncusu Mustafa Yüksekkaya, 3 günlük eylemin devlete ve millete zarar verdiğini söyledi. Komisyoncular olarak özellikle domates ve patlıcanın fiyatlarının yerinde saydığını kaydeden Yüksekkaya, şunları söyledi: "Sebze ve meyvelerimiz taşınmaya başladı.
Abdullah Kiğılı: Şampiyonluğu konuşmak için 28. haftayı görmemiz şart
Ona göre millet yeni sezon planını yapmalı."FENERBAHÇE YÖNETİMİN YOL HARİTASI BELLİKiğılı gündemde olan yönetimin yol haritasıyla ilgili olarak ise, her gün başkan ve yönetimin birlikte olduğunu ve durum değerlindirmesi yaptığını belirterek, 'Bu
Şimşek: Günübirlik piyasa hareketleri kalıcı tahribat yaratmayacak
Kamuoyu yoklamaları ortaya koyuyor ki milletimiz basiretli olup biteni iyi okuyor. Siyasi istikrar devam ediyor, bizim görevimiz ülkenin önünü açmak, daha çok reform yapmak.”
Fethullah Gülen Hocaefendi, BBC röportajında net mesajlar verdi
Röportajda, eski bakan İdris Naim Şahin’in milletvelilliğinten istifa ederken işaret ettiği Başbakan’ın çevresindeki ‘oligarşik yapıya’ Gülen de şu sözlerle dikkat çekti: “Bir mabeyn-i hümayun var herhalde zannediyorum çevresinde.
Pakistan Meclis Genel Sekreter Yardımcısı kaçırıldı
İSLAMABAD - Pakistan’ın Multan şehrinde Millet Meclisi Genel Sekreter Yardımcısı Muazzam Kalru’nun kaçırıldığı bildirildi.Polis yetkilileri Kalru’nun şehirdeki çiftlik evine gittiği sırada bir motosiklet ve bir araba içinde gelen silahlı 4 kişi tarafından kaçırıldığı belirtildi.
İktidarın sıktığı su Kiev’deki ateşi söndürmüyor
‘MİLLET YERİNE KENDİ ÇOCUKLARINI DÜŞÜNÜYORLAR’Olay yerinde elindeki değnekle demirlere vurarak ses çıkartan bir eylemci Cihan Haber Ajansı’na (Cihan) niçin eyleme katıldığını şu şekilde açıkladı; “Benim şahsi kanaatim
Erdoğan: 3. Köprü ve Kanalistanbul'u hazmedemiyorlar; Ananas devletine geçit yok
Erdoğan, savcı ve hakimlerin millet adına kendi vicdanlarıyla karar vermediklerini ileri sürerek ‘‘Tehlikenin boyutları burada görülmüyor olabilir ya da iyi okunmuyor olabilir. Ancak şu anda başta yargı ve emniyet içinde olmak üzere, devlet kurumlarına sızmış bir örgüt, amirlerinden değil örgüt yöneticilerinden emir ve talimat alarak hareket ediyor
AK Parti'li Oktay Saral: Biz cemaate asla düşman değiliz
AMSTERDAM - AK Parti İstanbul Milletvekili Oktay Saral, Hollanda'da sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve işadamları ile bir araya geldi. Saral, burada yaptığı konuşmada, "Biz cemaate asla düşman değiliz.
CHP'den istihdam eleştirisi: 5 gençten biri işsiz
“Ekonominin kırılganlığı ile siyasetin kırılganlıklarının bir araya geldiğinde sonuçlarının ne olduğunu bu millet 2001’de çok acı şekilde yaşadı. 2014 Türkiye için zor bir yıl olacak.
Davutoğlu: Bugün yaşananların temelinde anayasanın yapılamamış olması yatıyor
Gandi’den Mevlana’ya, Atatürk’ten İzzetbegoviç’e kadar dünyada insanlık onuru için mücadele eden birçok liderden söz eden Davutoğlu, 11 yıldır hükümet olarak millet iradesinin önem verdiklerini anlattı.
Fenerbahçe'den "adil yargılanma" açıklaması
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin iradesinin beyan edildiği bu andan itibaren, söz konusu mahkemeler tarafından verilen hükümler, artık yalnızca esastan değil şeklen de gayrimeşrudur. Kamuoyu tarafından da çok yakından bilindiği üzere Fenerbahçe Spor Kulübü ve Fenerbahçeliler bu gayrimeşruluk ve hukuksuzlukla karşı karşıya bırakılmıştır.
Bakan Zeybekci: 2014 hedefimiz 166,5 milyar dolar ihracat
Millet olarak cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı olan 2023 için büyük hedeflerimiz var. Bu hedeflere de ancak birlik, beraberlik, kardeşlik içinde, güven ve istikrarla ve çok çalışarak ulaşacağız.
Bisikletçiler ecdada saygı için Sarıkamış yolunda
Tarihin bütün aşamalarında bu memleket ve bu millet için kan veren can veren, Sarıkamış’ta donarak hayatını kaybeden 90 bin şehidimizin her birimizin üzerinde çok büyük hakkı vardır. Onlara saygı duymak bizim en büyük borcumuz ve vebalimizdir.
'Temizlenmenin en kestirme yolu yargı sürecidir'
" diyen Kamalak, "Millet olarak edebiyatımıza girmiş, damarlarına sızmış bir deyiş vardır: Yeme el malını, er geç verirsin, iğneden ipliğe sorulur bir gün. Sırat köprüsü cehennem üstüne kurulur bir gün.
Dünya Azerbaycan Türkleri Dayanışma Günü, Lahey'de kutlandı
Türk kanaat önderlerinden Mikail Güneş ise Azerbaycan ile Türkiye'nin 'iki devlet tek millet' olduğunu belirterek, "90'lı yıllarda Azerbaycan özgürlüğünü alacağı günlerde, Can Azerbaycan diye hitap ederdik.
DİGİAD Başkanı: Hizmet Hareketi'ne çete yakıştırmasını kabul etmiyorum
Camia içindekiler bütün himmeti ve gayretini millet, memleket ve insanlığın geleceğine adamıştır. Gittikleri her yerde hoşgörü ve huzuru götürmüş, insanlara kucak açmış bu insanlara çete yakıştırması vicdanlara sığmayan ve iyi niyetle bağdaştırmayacağını belirtmek
İTO’dan üslup uyarısı
Milletçe büyük fedakarlıklarla, pek çok kriz ve badireleri aşarak elde ettiğimiz ekonomik, sosyal ve demokratik kazanımları, sebebini hala tam olarak anlayamadığımız krizlerle heba etmemeliyiz. Şurası kesin ki oluşan bu son tabloda kazanan Türkiye değildir.
Batuhan Başavcı: Piyasalar siyasi istikrardan endişeli
Millet olarak eski alışkanlıklara geri dönüldüğünü dile getiren analist Başavcı, “ Bizim millet olarak klasik bir alışkanlığımız var. Piyasalarda panik havası oluşunca dolara döneriz.
Eker: Dünyada 21. yüzyılda enerji, su ve tarım mücadelesi olacak
Böylece millet geri gider. Onun için biz Türkiye’nin ekonomisin büyütme, Türkiye’nin kalkınması sağlama, Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaştırmak için siyasi istikrarı her zamankinden daha fazla sahiplenmeli, siyasi istikrara sahip
Erdoğan, Görele’de toplu açılış yaptı
Milletten aldığı yetkiliyle kararlılıkla ilerlediklerini ifade eden Erdoğan, "Sizin verdiğiniz yetkinin dışına çıkmadık. Bizim rotamızı millet çizer.
BBP lideri Destici: Girilecek bir in varsa o da PKK'nın inidir
Eğer siz bunu yaparsanız, millette ve bizde şöyle bir şey uyanır. Şüphe uyanır. Demek ki yarası olan gocunur gibi laf var. Demek ki yaranız var ki bu tür tedbirler alıyorsunuz.
MHP'li Çelik: Son günlerin yeni partisinin ismi 'Ayakkabı Kutusu Partisi' (AKP)
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, 'MHP daha son sözünü söylemedi' sözünü hatırlatan Çelik, artık milletin AKP'ye oy vermeyeceğini ifade ederek, Türklükle İslamiyeti ayırmaya çalıştıklarını iddia etti.
"Rüşvet alan da veren de mel'undur sözünün yerini, 'memnundur' almış"
Bunlara artık bu millet inanmıyor." şeklinde konuştu. "BÖYLE BİR HUKUK OLMAZ"Yolsuzluk operasyonuyla ilgili gelişmelere tepki gösteren Karaman, "Bunların hepsi bundan sonra daha yaygınlaşarak devam eder.
AK Parti’nin eski hukukçu vekili: Yolsuzlukla suçlanan bakanlar istifa etmeli
DİYARBAKIR - AK Parti Diyarbakır eski milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi eski İnsan Hakları Komisyonu Başkan Vekili Avukat Cavit Torun, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan ‘yolsuzluk ve rüşvet’
DYP: Acaba hangi Türkiye’nin önünü kesmeye çalışıyorlar
Aksi takdirde tarih sayfalarında, bu millet de sandıkta hesabını mutlaka soracaktır.” (CİHAN)
TSK’daki sivil memurlardan TBMM önünde 'hak' eylemi
ANKARA - Türk Silahlı Kuvvetleri’nde (TSK) çalışan sivil memurlar, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) önünde toplanarak, haksızlık ve adaletsizliğe uğradıklarını öne sürerek, bu durumun giderilmesini istedi.
BBP lideri Destici: Operasyonunu yapan polis değil, savcı
Burada bu operasyonun millet adına görev yapan Türkiye Cumhuriyet Savcılarıdır polis nihayetinde savcının emrindedir. Ve savcı ne derse polis onu yapar ve nihayetinde polis sadece savcının talimatını yerine getirir kararı adalet yerine verir.
Pakistan’daki Türk okulları, Beloçistan eyaleti başbakanını ziyaret etti
Ve Türkler bizim için çok önemli bir millet. Sizlerden isteğim şu ki, Pakistan’da gösterdiğiniz bu hizmetlerde Baloçistan eyaletine ayrı bir bakış açınızın olması. Bu eyalete odaklanmanızı istiyoruz.
Mali’de Parlamento seçimlerinin ikinci turu sona erdi
BAMAKO - Altı buçuk milyon seçmenin bulunduğu Batı Afrika ülkesi Mali’de halk, bugün sandık başına gitti. Birinci turu 24 Kasım'da yapılan milletvekili seçiminin ikinci turu bugün yapıldı.
Nikos Uzunoğlu: Türkiye'de epey yol alındı, ancak sorunlar bitmedi
2012 Kasım ayında Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin hazırladığı bir darbeler raporu var. Onu okursanız orada bütün bu gerçekler ortaya çıkıyor.”'AZINLIKLAR TEHLİKE DEĞİL'
Milletvekilleri bütçe görüşmelerine 'Beşiktaş' arası verdi
ANKARA - Türkiye Büyük Millet Meclis’nde yaşanan yoğun bütçe mesaisi yaşayan milletvekilleri, görüşmeye 'Beşiktaş' arası verdi. Meclis'te bulunan milletvekilleri, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ile Ankara’da bir araya geldi.
AP vekili Fransız Yeşil Flautre: Taraf ve Baransu'ya soruşturma açılması skandal
İstihbarat servislerinin demokratik kurumların kontrolünde olması gerektiğini belirten tecrübeli Fransız vekil, “Bu faaliyetler mesela Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kontrolünde değil. Ana problem burada.
Oktay Vural’dan Londra’da ‘barış süreci’ eleştirisi
LONDRA - Milliyetçi Hareket Partisi TBMM Grup Başkanvekili ve İzmir milletvekili Oktay Vural Londra’da verdiği konferanslarda Türkiye'deki barış sürecin sonunun nereye varacağının sorgulanmasını istedi.
Türkiye-Türkmenistan-Azerbaycan ilişkileri yeni boyuta taşınıyor
Azeri basınında yer alan habere göre, hem Türkmenistan hem de Azerbaycan ile ilişkilerini ‘Bir millet iki devlet’ anlayışı çerçevesinde sürdüren Türkiye, bu ülkeler ile olan işbirliğinin daha da üst seviyelere taşımak için yoğun çaba sarf ediyor.
Askeri hastanelerdeki 10 bin personelin gözü kulağı Tam Gün Yasa Tasarısı'nda
Bu kapsamda Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) gündeminde olan Tam Gün Yasa Tasarısı ile bu eşitsizliğin giderilmesi için teklifte bulunuldu. Buna göre, hükümetin eşit işe eşit ücret politikası kapsamında diğer hastanelerde çalışan personelle aynı işi yapan askeri hastanelerdeki personelin ücret farklılığının giderilmesi
Irak Dışişleri Bakanı Zebari Afganistan’da
Zebari, basın toplantısında yaptığı açıklamada, “Kabil'e iki millet arasındaki dostluk, kardeşlik, iyi ilişki mesajını getirdim. Afgan kardeşlerimle terörizme karşı mücadele tecrübelerimizi paylaşmak için buradayım.
Rusya Eğitim Bakanlığı, ilk uluslararası sergisini ebru ile açtı
Zaten (Ruslar) sanatla iç içe bir millet. Sanatla ilgili çok derin bir sanatsal eğitim veriliyor. Ebru da o sanatın bir parçası olacak diye umut ediyorum." şeklinde konuştu.
Destici: Milletlerin en önemli ögesi gençliktir
ESKİŞEHİR - Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, toplumların ve milletlerin de aynen insan gibi bazı dinamiklere ihtiyacı olduğunu, en elzem duyulan ögenin ise gençler olduğunu söyledi.
Türkiye’ye bir kalemde 475 milyon dolar getirdi
‘İki Devlet Bir Millet’ülküsünü Türkiye ve Azerbaycan olarak uygulamaya dökmenin verdiği heyecanı kamuoyumuzla bir defa daha paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.” Yavuz, Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı (TANAP) Projesi’nin de dahil olduğu toplam 18 milyar dolarlık yatırım portföyü ile SOCAR’ın, Türkiye ekonomi tarihinin
Azerbaycan ve Türkiye arşiv kurumları, ilişkilerini geliştiriyor
Budak, arşiv çalışmalarının 'devletin hafızası' olduğunu vurgulayarak, "Hafızası olmayan devlet de, millet de ne geçmişini anlar ne de geleceğini inşa edebilir." dedi. Yunus Emre Vakfı Bakü Temsilciliği'nin organize ettiği toplantının sonunda basına açıklamalarda bulunan Mustafa Budak, Türkiye'nin el yazmaları ve arşivler
Star Rafinerisi’ne Azerbaycan’dan 475 milyon dolar transfer edildi
‘İki Devlet, Bir Millet’ ülküsünü Türkiye ve Azerbaycan olarak hayata geçirmenin verdiği heyecanı kamuoyumuzla bir kez daha paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.
'Kamuda 3 milyon 100 bin kişi çalışıyor'
Bürokratik oligarşi olarak nitelendirdiğimiz bu yapı millet iradesini gasp etmiş, millete rağmen icraatlarda bulundu. İlk defa bu dönemde bürokrasi olması gereken sınırlara çekilmiştir. Bu değişim ve dönüşüm son 1,5 asırda yaşadığımız en büyük devrimdir.
Gannuşi: Hedefimiz, Arap dünyasının ilk demokratik ülkesi olmak (Özel)
Kurucu millet meclisinin bir senede anayasa yapımını bitirmesi planlanmıştı. Ama meclis sadece anayasa yazmıyor.” dedi.Birkaç hafta zarfında anayasa yazımının tamamlanacağını aktaran Gannuşi, hedeflerinin Arap dünyasının ilk demokratik ülkesi olmak olduğunu belirtti.
Mali’de milletvekili seçiminin ilk turu yapıldı
147 sandalyeli Mali Millet Meclisi’ne seçilmek için 410 aday 17 siyasi parti şemsiyesi altında mücadele ediyor. Avrupa Birliği, Birleşmiş Milletler ve Batı Afrika Birliği’nden gözlemciler, seçimin sağlıklı yapılıp yapılmadığını denetlediler.
'Aynı senaryo yine uygulamada, süt inekleri kestirildiği için et bol ve ucuz'
Millet hayvancılığa yöneliyor, hayvan alıyor, hayvan sayısı artıyor. Sonra yem fiyatları, girdiler devamlı yükseliyor. Mazot yükseliyor, girdiler de yükseliyor.
Türk Dünyası gençleri Suat Kılıç'la buluştu
Sonucunda hepiniz kendi ülkenizde hepimizin birer temsilcisi olarak devlet ve millet hayatına katkıda bulunmaya devam edeceksiniz." ifadelerini kullandı. Daha sonra tüm gençleri sahneye davet eden Bakan Suat Kılıç, çeşitli hediyeler vererek gençlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.
Karlığa: Avrupa, birlikte yaşamayı içine sindiremedi
İnsanlığın ortak değeridir ve her millet, her toplum medeniyete katkıda bulunmuştur." dedi.Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da düzenlenen bir konferansta Cihan Haber Ajansı'na konuşan Bekir Karlığa, medeniyetin temel ilkelerine en çok riayet
Azerbaycan medyası SOCAR Türkiye yatırımlarını yerinde inceledi
mutluluk duyduklarını belirten Korkut, şunları söyledi: "SOCAR Grubu'nun, Petkim yarımadasındaki vizyonu çerçevesinde yaptığı çok önemli yatırımlar, 'Tek millet, iki devlet' olgusunu güçlendiriyor. Çalışmalar çerçevesinde Star Rafinerisi'nin toplam altyapı yatırımının yüzde 42'si, hafriyatının da yüzde 82'si tamamlandı.
Rusya-Türkiye Toplumsal Forumu, ilk toplantısını Kazan’da yaptı
Foruma Türkiye adına, Türkiye Büyük Millet Meclisi Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır ve Rusya adına yurt dışında yaşayan Ruslarla ilgili faaliyetlerde bulunan Rossotrudnichestvo'nın başkanı Konstantin Kosaçev katıldı.